ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7710. Vnjdag 16 Januari 1925. 65e Jaargang Uit list hooge Noorden. LANDBOUWBERICHTEN. ABONNEMENTSPRIJS: Voor Nedflndifi en'Ame/ika'VO^rTmTanden VoTt overig'buitenlaid'/ 3°35 pei 3 maande™ - Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. EJEjI^STVE lEUL-A-ID. AFKONDIGING. f BEDIKBEUETEN. hat fBERT i rp u j: i /«n np,r maanrien Voor buitcn Ter Neuzen fr. per post f 1,80 P^r 3 mnanden Bij vooruitbetaling if. per post 6,60 per janr xcn. In de maand Januari viert de Doopsge- zinde Broederschap haar vierhonderdjarig bestaan. Laat mij u iets over het ontstaan daarvan vertellen. Toen de kerkhervorming ongeveer zes jaren aan den gang was, be- gonnen te Zurich in Zwitserland, alwaat Zwingli als reformator optrad, twee man- nen helix Manz en Koenraad Grebel de leer te verkondigen, dat men zich niet als kind, maar als volwassen mensch op zijn geloofs- belijdenis moest laten doopen. De eerste doop had plaats in Januari 1525. Vandaar, dat door de Duitsche Doopsgezinden is voorgesteld aan de Nederlandsche en Ame- rikaansche broeders om ditvierde eeuw- feest te herdenken. Het grootste deei dezer broeders woont thans in Canada en Noord- Ameri-ka, terwijl de talrijke Russische Doopsgezinden in de paar laatste jaren bezig zijn te verhuizen naar de nieuwe wereld, wegens de vervolging door de bols- jewisten. Van ui.t Zwitserland verbreidde zich dit nieuw geloof al spoedig naar Zuid-Duitsch- land, zooda.t een paar jaar later een aantal Doopsgezinden te Straatsburg woonden. En nu lcwa-m aldaar in 1528 uit Zwaben een buitengewoon fantastisch prediker, een bontwerker ,van zijn ambacht: Melchio.r Hoffman. Deze verkondigde een geheel .andere leer, .n.l. dat Christus spoedig uit den hemel op aarde zou neerdalen om het duizendjarig tieilrijk te stichten. Hij had ver.nomen, dat een Joodsch rabbijn (ten on- rechte) had berekend, dat in 1534 de aarde zesduizbnd jaar zou hebben bestaan. Het scheppingsverhaal in Genesis leerde, dat de wereld in zes dagen was geschapen en dat God op den zevenden dag had gerust. En in het Nieuwe Testament stond, dat duizend jaren voor God waren als een dag. Daar- om ieerde hij, dat de mensch'heid zesduizend jaren %ou lijden onder Adam's zonde, maar hoe in 1534 de oude aarde door een nieuwe aarde zou worden vervangen, waaraan bur- geroorlog, hongersnood en pestziekte zou voorafgaan. Hij (Meichior) was de weder- opgestane profeet Elia, die de wederkomst van Christus aankondigde. Reeds werd de laatste, zevende bazuin voor het laatste Oordeel geblazen. Vandaar het beroemde martelaarslied gedicht door Anneken Jans van Rotterdam: Ik hoorde de bazuine blazen, Zeer verre boort men haar geschal. Alle overheden en alle machten zouden een einde nemen. Er kwam een geheel nieuwe toestand, waarin geen armoede meer zijn zou, rij'ken zouden hun rijkdom verlie- zen. Zoo was deze prediking een profetie van een algeheele ommekeer in maatschap- pelijke toestanden, die vooral voor de armen en etlendigen een groote bekoring had. Maar toen Hoffman in Straatsburg ver- nam van dit geloof in een nieuwe doop, breidde hij zijn profetie uit met het bevel, dat de ware geloovigen, die door Chr.istus bij z'ija wederkomst in het heilrijk zouden worden toegelaten, van de overigen moesten worden herkend, doordat zij op hun voor- hoofd een teeken droegen en dat teeken was deze doop op beliidenis. Men ziet hoe fan tastisch deze prediker leerde. Een dergelijk geloof in de spoedige wederkomst van Christus bestaat in dezen tegenwoordlgen tijd, sinds het uitbreken van den grooten werc-fdo-OFlog. bij du.izenden Nederlanders, die hun igodsdienstige denkbeelden vinden vertolkt in het orgaan van Joh. de Heer: „Het Zoeklidht." Hoffman gmg nu al predikend naar Oost- friesland, omdat de graaf van dit gewest de ketters beschermde. Hij vestigde zich te Emden, van waaruit zich zijn profetie met snelheid verspreidde, ook door middel van een dooi hem gesehreven boekje „De ordinantie Gods". Een tweetal Nederlan ders lieten zich door hem bekeeren: Jan Volkerts Trijpmaker uit Hoorn en Sicke Freerks. Zij werden door hem als zendelin- gen uitgezonden om het nieuwe geloof te verspreiden. Jan ging naar Amsterdam en Noord-Holland, Sicke naar Leeuwarden. De overheid, die toentertijid volstrekt niet er naar haakte, om ketters te vervolgen, was eerder toegefelijk voor het prediken van allerlei nieuwe denkbeelden, want zij achtte eigenlijk dat alles van weinig beteekenis. Oogluikend had men in tal van steden en dorpen toegelaten, dat er onder het igeringe volk kringen ontstaan waren, waarin vreem- de dingen werden geleerd. Maar nu werd het anders. Want de overheid vernam, dat de prediking van Jan en Sicke op ontstel- lend snelle wijze overal insloeg en de ar- beiders en zeelieden, die juist door een oorlog werkeloos waren, zich bij honderden lieten herdoopen, en wel op een profetie, dat aan de macht der overheid een einde zou komen. Vooral dit laatste beviel aan de burgemeesters en de schouten volstrekt niet. Jan met een achttal volgelingen werd te Amsterdam gevangen en tereehtgesteld, Sicke werd te Leeuwarden gegrepen en ont- hoofd. Maar ondertusschen was werkelijk uitge- komen, wat Hoffman had voorspeld als voonbode van de wederkomst van Christus: burgeroorlog, hongersnood, pestziekte, over- strooming enzoovoorts. Het gerucht ver breidde zich nu, dat er een nieuwe groote profeet was opigestaan, n.l. Jan Matthijsz, een bakkier uit Haarlem. Deze was ook een inderdaad woorden.rijke prediker, die met grcot gezaig indruk op het volk, dat niet kon lezen of schrijven, wist te maken. Hij verklaarde, dat hij was: de weder opge- stane Henoch en stelde twaalf apostelen aan, die hij twee aan twee uitzond om overal te verkondigen, dat binnenkort het nieuwe Jerusalem zou worden gesticht. Een dier twaalf was de beruchte Jan Beukelsz. van Leiden, die naar de stad Munster was ge- zonden. Deze laatste was misschien wel de grootste fantast, maar zeer welsprekend (hij was tooneelspeler). Hij proclameerde, dat Munster, alwaar het volk tot oproer ver- vailen was en den bisschop de stad uitge- jaagd had, was aangewezen voor het nieu we Jeruzalem, de hoofdstad voar de nieuwe wereld, als het heilrijk wag aangebroken. De reeks godslasteringen door hem uitge- kraamd zullen w'ij verzwijgen, maar o.a. stelde hij veelwijverij in. Evenwel moet men, wat dit laatste betreft, niet vergeten, dat slechts sporadlsch die veelwijverij bui- ten Munster is voorgekomen. Maar nu werd plotseling door een bijzon- dere omstandigheid het volk in zoo groote opschudding gebracht, dat het i,n het Noor den des lands zich in groote menigte bij deze doopersche beweging deed aansluiten: In dien tijd (ook nog in de volgende eeuw) bestond er een volksgeloof, dat een komeet den ondergang van de aarde voorspelde. Er was geprofeteerd, dat het heilrijk in 1534 zou aanbreken. Welnu in 1531 verscheen plotseling een reusachtige komeet aan den hemel. In 1532 alweer e.en komeet en in 1533 ,ten derden male. Zoo had dus de hemel drie malen een teeken gegeven in de drie laatste jaren, die aan de voorspelde wederkomst van Christus voorafgaan zouden! Het zijn juist deze vermeende hemelteekenen ge- weest, waarop in de geschriftjes van deze nieuw-lichters werd gewezen als een bewijs voor de waarheid hunner prediking. Vele honderden burgers, thans ook uit aanzienlijke standen, maar voornamelijk uit de laagste volksklassen werden nu aange- grepen door een bijgeloovige vrees en lieten zich herdoopen. De meesten hunner hebben na 1534, toen het verwaehte heilrijk niet kwam, dit geloof weder vaanwel gezegd en zijn dus weer teruggekeerd tot de Kerk. Maar een gedeelte kwam in 1534 tot een zinsverbijstering. In het geloof, dat zoo straks alle kerken met hun torens in den grond zouden zinken, scheepten zich vele honderden in op kleine vaartuigen, om daar- mede naar Munster te varen, alwaar hun in het heilrijk een onbezorgd bestaan met volop eten beloofd werd. Toen schrok de overheid geweldig. Men meende, dat een revolutie was losgebroken. Alle rijke burgers werden doodsbenauwd voor hun geld en steunden de regeering. De schepen werden over- 1 meesterd, zonder dat de verbijsterde zin- looze menigte erin zich verweerde. Een paar honderd der voornaamsten werden door den rechter ter dood veroordeeld en I eenige aanvoerders verbrand. Ook in Fries- land en Groningen braken kleine oproertjes uit, die spoedig werden gestild. In betrek- kelijk korten tijd had de overheid het gezag i weder vast in haar handen. Maar evenwel waren er onder die velen, die zoo plotseling doopersch waren gewor- den een klein aantal, die van al die fantas- tisehe prediking niets hadden willen weten, doch die geloofden, dat het heilrijk niet in 1534 zou aanbreken, maar tooh wel spoe dig. En die geloofden, dat dit rijk gevonden zou worden in een Christeliike gemeente „zonder vlek of rimoei", bestaande uit „nieuwe creaturen", bekeerden die zich hadden laten herdoopen en nu als het ware niet meer konden of behoorden te zondigen. Wie een zonde beging, moest dan ook ter- j stond uit de gemeente uitgebannen. Deze groep stille en bezadigde dooper- sehen telde kort na 1534 misschien enkele honderden aanhangers. Maar nu trad on der hen als hoofdleider op: Menno Simons, die in eenige boekjes zijn leer heeft ont- wikkeld (het fundament des ohristelijken leers: van het rechte Christengeloof en zijn kraoht; van de nieuwe Creatuur: verklaring des Christelijken. doopsels; enz.) Hij werd in zijn prediking bijgestaan door enkele •jred.ike.rs: Dirk Philips, GillLs van Aken, Egge Claes, Adam Pastor, Hans de Wever, en Leenaard Bouwens, benevens nog ver- sclheiden anderen. Het was vooral Leenaard Bouwens, die met zijn prediking buitenge woon succes heeft gehad. Het aanteeken- boekje, waarin hij over een tijdperk van der- tig jaren al de plaatsen heeft opgesdireven, alwaar hij gepreekt heeft met het getal der door hem gedoopten, is bewaard gebleven. Vermoedelijik reisde hij van dorp tot dorp per schip. Alleen door hem werden meer dan tienduizend menschen herdoopt. Uit hun prediking is de Doopsgezinde Broeder schap in ons land voortgekomen, die in het laatst der zestiende eeuw vermoedelijk on geveer driehonderd gemeenten heeft geteld. Thans zijn er nog ongeveer 125 gemeenten over, met circa 70.000 zielen, voornamelijk in Noord-Holland, Friesland en Groningen. T. g. T. EEN JAARGELD AAN LOUIS BOUWMhESTER. Door den gemeenteraad van Amsterdam is op voorstel van Burg, en Weth. besloten aan den bekenden 82jarigen tooneelspeler Louis Bouwmeester, een jaargeld te verlee- nen van /4000. De voordracht werd aan- genomen met de steminen der 3 anti-revo- lutionaire leden tegen. Blijkens een correspondentie van Burg, en Weth. met den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de Regeering bereid harerzijds zeltstandig aan den heer Bouwmeestef een rijkssubsidie te verleenen. Een dergelijke toelage is iets nieuws in ons land. Velen zullen zich afvragen, of die niet wat laat komt. Louis Bouwmeester, die steeds krachtig en levenslustig was, is se- dert een. maand ongesteld en vrij lusteloos. TER NEUZEN, 16 Jan. 1925. CHRISTBL1JKE WINTERLEZ1NG. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit j nummer voorkomende advertentie betref fende de op a.s. Maandag in de Geref. kerk te houden derde Christelijke Winterlezing. 1 UITBREIDING VAN DEiN DIENST OP DEN SPOORWEG MECHELEN— TER NEUZEN. Naar we vernemen heeft de directie van de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen naar aanleiding van het tot haar door de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken gericht schrijven, waarin werd gewezen Qp de voor het lokaalverkeer onvoldoende dienstregeling besloten, met ingang van 1 Februari a.s., bij wijze van proef bij den be- staanden dienst 2 treinen in te leggen. Er zal alsdan des namiddags van Ter Neuzen een trein vertrekken te 1.55, Sluis- kil 2.04, Axe! 2.12, Kijkuit 2.20, Hulst 2.31 aankomst te St. Nicolaas 2.42. In omgekeerde richting rijdt een trein van St. Nicolaas des nam. 3.10, van Hulst 4, Kijkuit 4.08, Axel 4.16, Sluiskil 4.25, aan komst te Ter Neuzen 4.34. C. J. M. V. „B1DT EN WERKT", AFDEEL1NG VAN HET N. J. V. Voor deze vereemging waren Ret gisteren en eergisteren blijde dagen. Woensdag- avond werd in de Ned. Herv. kerk een her- denkingssamenkomst gehouden, in verband met het feit, dat de vereeniging 30 jaar be staat. Bij die gelegenheid spraken de hee- ren Ds. A. Timmerman van Ter Neuzen, Ds. G. van Dis van Zaamslag, en de eere- vcorzitter J. J. Kense, hartelijke gelukwen- schen uit. De voorzitter, de iheer B. N. van Dijke, ruiim 28 jaar lid, hield een gedachte- nisrede, waarbij hij de voornaamste feiten uit de geschiedenis der vereeniging schetste, de oiude voormannen, de heeren De Vos, v. d. Wert en v. d. Hooft, herdacht, sprak van gestadigen groei, zoodat ook steeds grooter en ibeter localiteit noodig was, van oprichting eener Zondagsschool, knapen-, meisjes- en jongeliedenvereeniging, van ar- beid onder militairen in de mobilisatiejaren, gehouden Zomerfeesten, georganiseerde boottochten, bezoeken aan Provtnciale en natioilale bandsdagen, bibliotheek en stu- die-<bibliotheek, kortom van alles wat hem maar zoo gauw voor den geest kwam als hij ging nadenken over het verleden. Hij moest zeggen, dat er veel door „Bidt en Werkt" was gedaan, maar tevens bekennen, dat er veel niet en niet goed is geschied, en besloot met de opwekfcing: „laat ons verder trek- ken." De heer C. Tabak, van Amsterdam, al- gemeen-secretaris van het Nederlandsch- Jongelingsverbond, de eigonlijke spreker voor dezen avond, had als uitgangspunt het Psalmwoord: „En ik zal Uwe weldadigheid gedenken, in het midden uws tempels". Hij sprak over het jongemannenleven in het al- gemeen, den zegen verbonden aan het lid- i maatschap eener C. J. M. V., en had de afd. Ter Neuzen bevonden een trouwe Bonds- afdeeling te zijn. De Ohr. Zangvereeniging Excelsior" wisselde een en ander af, met het zingen van enkele liederen. Na den kerkdienst kwamen in „Bethel" de vereeniging en verschillende genoodig- den nog samen en had men, onder de pret- tige leiding van den heer Tabak, een ge- noegelijk „thee-uurtje". Gisteren werd in datzelfde gebouw de 30ste jaarvergadering gehouden, met de be- gunstiigers en afgevaardigden van bevrien- de vereenigingen. Ook deze slaagde uit- nemend. Uit hetgeen werd ten gehoore ge bracht, bleek duidelijik, dat deze vereeniging een flinke, degelijke C. J. M. V. is tegen- woordig, waarvan lid te zijn men zich mag rekenen tot een eer en die den steun van het puibliek blijkens het verslag van den pen- ningmeester zoo noodig dubbel en dwars waard is. Als bijzonderheid zij nog gemeld, dat in laatstgenoemde samenkomst de voorzitter onder meer door de leden in woord en lied gehuldigd werd, voor al zijn trouw en ijver, zoo vele jaren betoond. CHR. ZANGVEREENIGING „ASAF". Gisteravond gaf de Chr. zangvereeniging „Asaf" ui Axel de aangekondigde zanguit- voering in de Geref. kerk alhier. Blijkens het i.nleidend woord van den voorzitter der Christelijke kunstclub" was het initiatier voor deze uitvoerinig genomen door die voor eenigen tijd opgerichte vereeniging, welke oprichting naar hij deed uitkomen heel wat stO'f had opgeworpen, hetgeen niet weer- houden had, dat leden kalm waren voortge- gaan met hun werk voor het door hen be- oogde doel. Door „Asaf" werd daarop, onder leiding van haar direeteur, den heer j. J. de Ridder, aangevangen met de uitvoering van „Het lied van de klok" van E. Schiller, waarvan te voren door den voorzitter van de Kunst club een korte uiteenzetting was gegeven. Voor begeleiding van den zang beschikte de vereeniging over harmonium, piano fluit en eenige strijkinstrumenten. Het is een heele onderneming voor een liefhebberijkoor als „Asaf" om tot het uit- voeren van een werk als het „Lied van de klok" over te gaan, doch de uitvoering gaf blijk, dat direeteur en leden zich daaraan met voile toewijding hebben gegeven, ter wijl het zeker een voorrecht voor een ver eeniging is, dit, ook voor wat betreft de solo s geheel met eigen krachten te kunnen uitvoeren. Gevolg gevende aan het verzoek van den voorzitter, werd de uitvoering met stille aandacht aangehoord en onthield men zich van blijken van goedkeuring, doch in dien dat verzoek niet ware gedaan, zoo zou, hoewel de uitvoering op enkele plaatsen iets te zwak was, een algemeenen bijval aan di recteur en koor met solisten niet zijn ont houden. Wel zijn we van meening, dat de pauze'g die bij de overgangen in stede eener korte rust de uitvoering onderbroken, sto- rend op den indruk van de uitvoering werk- ten. Aan het slot bracht de voorzitter der Ohr. Kunstcluib een woord van dank aan „Asaf" voor het geschonken kunstgenot, in het bijzdnder aan den-heer Van !e Sande, te Axel, voor de vertolking der partij van ,,de Meester" en aan alien die op eenigerlei wijze tot het welslagen van den avond had den meegewerkt, alsook aan den kerkeraad der Geref. kerk voor de welwillende be- sehikbaarstelling van het kerkgebouw. TBLEFOONVERBINDING VAN Z.-VLAANDEREN-HOLLAND. Naar we vernemen is onder de binnen kort uit te voeren verbeteringen van het in- terlocale telefoonnet opgenomen de uitbrei- ding van het aantal telefoonvei'oindingen tusschen Ter Neuzen en Rotterdam, ter ver- kriiging van een goede verkeersafwikkeling van Zeeuwisch-Vlaanderen met de ovcrlge deelen des lands. Zondag 18 Jauuari 1925 verdwijnt de on- aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende rasn-EVTea DE EMI GR AT IE CENTRALE „HOLLAND", E. C. H. De Emigratie Centrale Holland, adres Anna Paulownastraat 6, Den Haag, heeft eene bro chure het licht doen zien, waaraan wij gaarne het volgende ontleenen: De E, C. H. is een stichting, tot stand ge- komen door samenwerking der Regeering en particulieren, met het doel een goede emigratie te bevorderen van daarvoor geschikte personen en hun belangen in het vreemde land, zoowel als in Nederland te blijven behartigen. De vorm eener stichting is gekozen, omdat bij het bevorderen van goede emigratie elk idee van winstbejag behoort te zijn uitgesloten. Het be- stuur der stichting bestaat uit een directie onder toezicht van een curatorium, waarvan een der leden door de Regeering is aange wezen. De E. C. H. verschaft gratis alle inlichtin- gen. Zij behartigt voorts de belangen der emi- granten, zoowel in het buitenland als hier, in den meest uitgebreiden zin. Zij heeft in het buitenland vertegenwoordigers en bezoldigde ambtenaren aangesteld, terwijl zij in het bin- nenliand de oprichting van emigratie-commiv sies, cursussen in vreemde talen, oefenboer- derijen, e.d. bevordert. Zij leidt besprekingen. in op vergaderingen, houdt voordrachten, ver- spreidt geschriften en plaatst artikelen in bladen en periodieken in verband met de emi gratie. Het beheer van de E. C. H. berust op com- mercieele basis, waarom eeniige deelname in de onkoslen gevraagd worden. De uitgaven behooren uit de inkomsten te worden bestre- den. De inkomsten vloeien vo'ort uit de rente van het kapitaal. door Rijk en particulieren bijeengebracht, de contributies van belangheb- benden en de passagecommissies, voorzoover de emigranten daardoor niet warden geschaad. De contribute bedraagt voor hen die van de hulp der E. C. H. gebruik maken. wat geheel vrijwillig is, voorloopig lioogstens f 10 en voor hen, aan wie door bemiddeling der E. C. H. tevens geld word! verschaft, hoogstens /20 per persoon, alles voor £en maal en zonder verplichting tot rentevergoeding. In de door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw goed te keuren jaarlijk- sche begrooting en in het jaarlijksche Rijks- accountantsoinderzoek heeft men een waarborg dat de gelden der E. C. H. zuinig en juist worden besteed. Voorloopig komen voor hulp alleen in aan- merking, flinke, energieke goed gez.inde per sonen, die een gunstig verleden hebben en voor het boeren'bedrijf in Canada geschikt zijn. (Voorloopig wenscht de centrale zich tot dit gebied te beperken.) De E. C. H. heeft in Canada in verschillende hoofdplaatsen een vertegenwoordiger en een centralen raad van advies te Winnipeg, waar aan een emigratie-inspecteur is toegevoegd. Deze personen controleeren de openstaande betrekkingen en dragen zorg, dat de Neder landsche emigranten in voor hen geschikte streken en zooveei mogelij-k bij eikaar in de buurt worden geplaatst. Tot hen kan men zich ten alien tiide wenden en hun adressen worden aan de emigranten medegedeeld. Zij zijn ook de aangewezen personen om voor de emigran ten met autoriteiten en andere personen be sprekingen te houden, onderhandelingen te voeren en advies te geven, o.a. bij den aankoop van goederen. De E. C. H. onderhoiiidt ten slotte een ge- regelde correspondentie met alien die dat wen- sehen. Haar eenig doel is haar menschen te heloen aan een goede toekomst, die zij in het overbevolkte vaderland: waarschijnlijk niet kunnen vinden. De bodem in Canada is over het algemeen De Buraemeesteren Wethouders van 1EK NEl ZEN doei) te weteu. ,Ut door den Raad d.er gemeente.n vergadering van 16 December 1924 is vast- gesteld de volgende verordemng. Re Gemeenteraad van TER NEbZEN, ©verwegende. dat bij voorafgaand raadsbesluit van 4 September 1924, strooken gronds ter weerszyden van de Axelschestraat, tot straat bestemd zyn Dat het in bet belang van stelselmatige bebou- wing gewenscht is een verbod tot bouw of herbouw on doze strooken te leggen Gelet op artikel 30 der Woningwet en liet udv.es der Gezondheidseommiwie te Ter Neuzen d.d. - Burgwneester W.,- houders, <b e s 1 u it: vprbieden dat gebouwen worden gebouwd of bebonwd op de bij dit besluit behoorw.de toke ning in roode kleur aangegeven grondstrooken P, ten/ii bet noodzakelijk is ten aanzien van enkele nerceelen, daarover de bescbikk.ng te erlangen niet over tc gaan tot aankoopof onteigemng, omdat de eigenaren van deze strooken grond met geacht kannen worden door dit verbod schade te lyden, aangezien deze aan de straatzyde van de door denP Raad vastgestelde en door Gedeputeerde Staten soedgekeurde rooilijnen zijn gelegen en reeds uit dien hoofde bebouwing daarvan is uit- gesloten en ook anderzijds vorm en afmetingen van deze pereeeltjes bebouwmg daarvan be- zwaarliik of onmogelijk maken C. overtrading van dit verbod te straiten met geld- boete van lioogstens '200, of hechtems van ten hoogste drie maanden. Zijnde deze verordening door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 9 Januan 1925, 3e Af- deeling No. 194 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging gesc.hiod, waai bet behoort, den 14 Januari 1925. De Burgeineester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen 94 u.. Ds. A. Timmerman en J u Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Roop. Woensdag. '21 Jan. Nam. 23/4 u., Ds. A. Tim merman, Huwelijksinzegening, Sluiskil. 94 u en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams, Bediening van liet H. Avondinaal en 2 u.. Us. E. Raams, Dankzegging. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis, Dankzegging. Axel. 94 u. en 2 u., Ds. G. P. A Ruijseli van Dugteren. Sasvan Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Hauten Roos. Philippine. 2 a, Ds H. Akersloot van ttouten Roos. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 11,111 nmmilllllll nun ill 11 imi 11 ni- in n 'Tin Groote doozen 65 Cts limn Wyberttabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. van OverbeekeLeunis. Gereformeerde Gemeente. (Vlooawijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjj kst raat) Ter Neuzen. 9 n, 2 u., en 54 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). Axel 9 u., en 2 u., leeskerk. Woensdag. 21 Jan. 'sAvonds 6 u., Wel. Eerw. heer Ds. Vreugdenhil van Borssele Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur, Namiddags om half drie Lof. Hoek. Z-ia Gereformeerde Kerfc 94 u., en 2 u., leeskerk. Chr, Gereformeerde Kerk. 9 11. en 2 11., Ds. J. Tolsma.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1