Ter IToussnsche Cour&nt Vrijdag 8 Jan. 1925, No. 7707. BINNENLAND. BUITE^LA^G, FKUILLSTOM. 8E3IEHePE BERICHTEN. n I hun toevlacht tot alie middelen; gedurende laaiste dageu were ei een wieirijler aangehouden met grind n geld in de buis van zijn rijwiel, onder de zadelsanderea bergen het in de kusseris van hun rijtuig enz. enz, Een Franschman had ook voor 2000 fr. zilvergeld. De man is aangehouden. Oak de Nederlanders aaoschouwen dit voor een winstgevend badrjjf, want aan menig huis in Neder'and ziet men nog voortdurend ,,Bier koopt men zilvergeld tegen hooge prij «en". Gedurende de laatste ty den zijn ver- schillende iieden bekeurdook heeft de fi-.Cus strenge bevelen gegeven aac de grensagenten, om die oneerlijke geldhande- iaars op de hielen te zitten. Eea man dreeg dezer dagen in de Noord- statie te Brussel een voile zak nikkelgeld. Hp had een reiskaartje voor de, grens- Nederland. TER NEUZEN, 9 Jan. 1925. GEMEENTEL1JKE- EN DISTRICTS ARBEIDSBEURS, TER NEUZEN. Bp de Arbeidsbeurs alhier stonden op 1 Jan. 1925 als werktoos ingeschreven Transport en losse arbeiders 215 op 1 Dec. 194 Opperlieden 5 1 n 4 Timmerlieden 1 2 Metselaars 2 1 u 1 Schilders 11 1 7 Typografen 1 1 Stoffeerder 1 1 u 1 Journalist 1 V 1 Zeelieden 9 1 15 Fabrieksarbei ders 3 1 Totaal 247 Totaal 225 Bp de Correspondentschappen te Axel 10 op 1 Dec. Boschkapelle 16 1 4 Clinge 6 1 1 Nieuw-Namen 3 1 Graauw 38 1 1 Hoek 44 1 26 Hulst 37 1 n 13 Westdorpe 28 1 2 Zaamslag 17 1 1 Zuiddorpe 2 1 u Totaal 201 Totaal 48 Op 27 Dec. j.L bedroeg het aantal werkloozen bp 198 organen (boven 5000 zielen) der openbare arbeidsbemiddeling, in totaal 75512 arbeiders, op 29 November (1924) 64742. EEN ELECT RISCH POLDERGEMAAL BIJ BIEBVLIET. Het nieuw electrisch polder-gemaal, staan- de aan den Zeedijk van den Elisabeth-pol der en geplaatst voor rekening van het Waterschap voor de uitwatering van de polders te Biervliet, zal Maandag 12 Januari geopend worden. Voor zoover bekend, zal dit het eerste electrische poldergemaal in Zeeland zijn. Door de thans bestaande slechte afwate- ring staan in de omliggende polders vele landerijen onder water, zoodat de werking van dit gemaal met groote belangstelling wordt tegemoet gezien. KOEWACHT. Door het R. K. Kerkbestuur is besloten bp de R. K. school te Oude Molen een jongenspatronaat te bouwen. dat tevens als concertzaal dienst kan doen. In de R. S. Jongensschool zal dezen winter weer een sociale cursus gegeven worden voor de leden van de R. K. Jongen Boeren Stand. De lessen zullen gegeven worden door den WelEerw. Heer W. Loos, kapelaan alhier. BOSCHKAPELLE. Voor het toelatingsexamen der Middel bare Technische School te Amsterdam, slaagde onze dorpsgenoot, de heer R. van der Wielen. In plaats van wijlen den heer G. Fermout, werd door B. en W. onzer ge- meente, tot correspondent voor de arbeids bemiddeling benoemd de heer D. de Bakker. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van fcesmettelijke ziekten over de week van 28 Dec. tot en met 3 Jan. in de prov. Zeeland, bedroeg RoodvonkVlissingen 1 Diptheritis Hontenisse 1. DE TOESTAND DER V1SSCHERIJ TE BRESKENS. Zaterdag hield de gemeenteraad te Bres kens een spoedeischende vergadering, en wel naar aanleiding van een ingekomen schrijven hetwelk als volgt luidt: Door de steeds terugkeerende vorstpe- riode's en verschillende andere omttandig- heden, is door de visscherij te Breskens sedert half November 1923 tot begin 1924 niets verdiend, zoodat door alien veel is ingeteerd. Toen in Maart de visscherij weer in vollen gang kon worden uitge oefend, bleek alras, dat niet alleen hier maar ook in Belgie en in Engeland te veel garnalen werden aangevoerd, en wer- den de afnemers verplicht de levering te bepevken, en kon voor het meerder gevan- gen goed geen afzetgebied gevonden wor den, zoodat mooie garnalen, die naar de Engelsche markt gezonden waren, nog niet de kostsn van het vervoer opbrachten. Door eukele der motorvisschers is ge- tracht om door op de visch te gaau, aan de garnalenvisschers meer ruimte om te leveren te geven, maar door de zeer se'rrale vangsten en de slechte uitkomsten waren zij verplicht, weer de garnalen visscherij ter hand te nemen, en die markt nog meer te drukken. Het bestuur der Visscherij-ver- eeniging is overtuigd, dat er visschers zijn, die sedert half November 1923 tot 31 Dec. 1984 nauwelijks 600 verdiend hebben en neemt daarom de vrijheid aan het gemeente- bestuur te verzoeken, die visschers te steunen. In gewone jaren wordt door circa 100 personen aan de visscherij gedaan en kan de gemiddelde verdienste op f 800 per per- soon gesteld wo.den, wat in totaal f 80.000 bedraagt en in zijn geheel hier verteerd wordt. Wordt er geen steun verleend, dan zal een groot deel der visschers trachten in een ander vak geplaatst te worden en zal de visscherij zonder volk geraken of met niet vakkundig personeel zich moeten helpen, wat dan voor dit jaar al in het begin een teleursteiling zou zijn. Het bestuur der Visscherij-vereeniging is bereid alle mogelijke inlichtingen te verschaffen en controle te helpen uitoefenen. De voorzitter is overtuigd, dat hulp noodzakelijk is, iedereen in de g^meente Breskens weet hoe de visschers er voor zitten. Er is echter aen groot bezwaar en dat is de gemeentekas. Deze is niet erg rooskleurig en zou men haastmoe'en over- gaan tot het aangaan van een leening. Steun moet er echter in elk geval verleend worden. Nadat de verschillende leden hun voor en tegen hierover hadden uitgesproken, wordt er besloten een bedrag van flOOO beschikbaar te stellen en wordt er een commissie benoemd, welke controle zal uitoetenen over het al dan niet uitkeeren van steun. De voorloopige uitkeering zal bedragen f 1 per dag. ZUIDDORPE. Maandag jl, had alhier de plechtige in- wijding plaats van de nieuwe R.K. bijz. lagere school, waarbij tegenwoordig waren de Zeereerw. heer Deken van Hulst, ver schillende geestelijken van omliggende plaatsen. de inspecteur van het R- K. bij zonder lager onderwijs, de inspecteur van het lager onderwijs inspectie Ter Neuzen, de Edelachtbar-n heer burgemeester en ledan van den Raad, het R.K. kerk en armbestuur, het onderwijzend personeel met de schoolkinderen en vele inwoners van Zuiddorpe. Het feest begon om half tien met de opdraging eener plechtige H. Mis, het TWBBD1] BXj-AJD. RIJWIEL BEL ASTING EN WERKLOOSHEID. Het Tweede-Kamerlid Hiemstra heeft aan den Minister van Financien gevraagd of het hem bekend is, dat aan arbeiders, aan wie een gratis rijwielmerk voor 1924 is uitgereikt, thans een zoodanig merk voor 1925 wordt g->weigerd, op grond, dat zij werkloos zijn en op hea derhalve niet van toepassing is de bepaling, inhoudende dat. om vo^r een gratis merk in aanmerking te komen, hun werkgever minstens een half nur gaans van hen moet afwonen Zoo ja, is de Minister dan bereid te bevorderen, dat ook aan werklooze arbei ders een gratis rijwielmerk voor 1925 wordt verstrekt, indien hun voor 1924 een dergelijk merk is uitgereikt en aan te nemen is, dat de omstandigheden dezer arbeiders in 1925 niet zullen afwijken van die in 1924 DE VERHOOGDE TABAKSACC1JNS. Het St bl. No. 557 bevateen Kon. besluit van 20 December j 1., tot wijziging van het Kon. besluit van 16 Maart 1922 (St.bl. no. 126) tot uitvoering van enkele bepalingen van de Tabakswet. In artikel 1, eerste lid, wordt onder litt. b tusseheu 10 en/15 ingelascht12,50 Met wijziging van hetgeen ter zake is bepaald. worden de zegels, die ter voldoening van den ingevolge de wet van 20 December 1924 (St.bl. no 556) verhoogden accijns worden verstrekt, gedrukt met een over- druk in roodbruin voor sigaretten en in groen voor rooktabak, pruimtabak en snuif. Ten einde echter de voorhanden zegel- voorracfen te benutten, zullen, gedurende den door den minister van financien te bepalen tijd, die voor de zegels van ver schillende eoorten of waarden verschillend kan zijn, de thans verkrijgbaar gestelde zegels worden uitgegeven, nadat deze zijn bedrukt met een tweeden ondergrond in blauw en bovendien zi]n voorzien van een lijnenopdruk in groen, bestaande uit vier hjnen op zegels voor sigaretten en uit zes lijnen op die voor rooktabak, pruimtabak en snuif De zegels worden niet verkrijgbaar ge steld dan bij hoeveelheden van ten minste 10 bladen van dezelfde soort en dezelfde accijnswaarde. Echter kunnen met mach- tiging van den inspecteur der accijnzen, in wiens dienstkriDg de inlevering der aan- vraag geschiedt, zegels bij minder dan 10 bladen worden verstrekt. Het kleinste bedrag, dat verkrijgbaar wordt gesteld, wordt, behoudens in gevallen, dat de slotzin van het eerste lid van dit artikel toepassing vindt, gevonden door de accijnswaarde van elk zegel te vermenig- vuldigen met het tienvoud van het aantal zegels, dat voor elke soort op een blad is gedrukt. Sigaretten mogen worden verpakt bij 100, 50, 25, 20 en 10 stuks en in de door den Minister van Financien aan te wij'en klein- handelsprijzen, ook bij 5 stuks. DE TOESTAND. Woensdag begon te Parijs de Conferen- tie van de ministers van financien uit de geallieerde landen, die volgens veler opvat- ting de moeilijkste zal blijken sedert den wapenstilstand. Dit is, schrijft de N. R, Crt., veel gezegd, want de conferentie van Londen was nauwelijks minder moeilijk en plaatste bovendien de geheele wereld voor een beslissing waarvan haar wel en wee afhing. Te Londen was Duitschland bo Uit het Engelsch van Edgar Wallace. o 20) (Vervolg.) De heer Jarviss loodste zij.n gast een groote, met eikenhout betimmerde hall bin- nen en eeri meisje, dat in een schilderachtige houding een boek zat te lezen, sprong over- eind en trippelde hen tegemoet. Chick belceek haar belangstellend. Zeker ook een gast, dacht hij en maakte bij zich- zelf de opmerking, dat smaragd groen niet staat bij een te blozende gelaatskleur. Ze glimlachte, eerst tegen Chick en daar- na tegen haar vader. „Een vreemde", dacht Chick, knippend met de oogen. „Dit is mijn dochter, Lord Pelborough", zei de heer Jarviss en Chick's hand, die hij al half uitgestoken had, bleef steken; hij opende den mond en boog zich voorover, alsof hij zijn oogen niet kon gelooven. „Uw uw dochter" stotterde hij. „Dit is Minnie. Minnie, ik hoop, dat je het Lord Pelborough naar den zin zult ma- ken". „Ja, natuurlijk, papa", zei ze met haar schalksch glimlachje. Chick knipperde weer met de oogen. Terwijil drie lakeien zijn koffer naar bo ven loodsten, begeleiden of droegen, stak ze met kinderlijik vertnouwen haar arm door den zijne en bracht hem door een groote, hooge kamer met zuilen, die hem deed den- ken aan de hal van het Hoogerhuis, naar een salon, die ingericht was volgens een compnomis tusschen de verschillende sma- iken van Minnie en haar moeder. Er waren zeker zeshonderd dingen in het vertrek, varieerend tusschen een dof zilver haard- vendien vei'tegenwoordigd, te Parijs zijn e geallieerden weer in een onderonsj gei;ii- zoo vaak en in het ergste geval kunnen zij zich nog altijd redden met een com munique, waarin staat dat men het alvast „in beginsei eens" is ge worden Zoo iets heeft al meer dienst gedaan als doekje voor het bloeden. Men kan van de Parjjsche conferentie toegeven dat zij zeer moeilijk is, maar dient er dan bij in aanmerking te nemen dat, zoo zij niet alles oplost wat zij moet oplossen, de zaken eenvoudig aangehouden worden, zonder dat daarom de wereld ineen zal storten. Op haar program staat in de eerste plaats de verdeeling van de opbrengst uit de Roer-actie. Frankrijk en Belgie willen gelrjk men weet hun bezettingskosten af trekken, voor de opbrengst op de herstel- rekening overgeboekt wordt. Eogeland is daariegen, omdat het anders de wettigheid van die actie zou erkennen. Maar dit ge- wetensbezwaar is, gelijk men weet, niet aanwezig ten aauzien van het bedrag van de bruto opbrengst. Non olet, heet het dan weer. Wordt het geld ten slotte over geboekt, dan zal de commissie van herstel met Engeland's vertegenwoordiger erin het toch onder het Roer-hoofd moeten inschrij ven. Gaan de bezettingskosten eraf, dan moet echter niet alleen Engeland, maar cok Duitschland daar zijn toestemmiug toe geven. Duitschland is daar vooreerst niet vosr in de stemming. In de tweede plaats verluidt dat ltalie en Zuid Slavie een voorloopige" verdee ling van de schadevergoeding wenschen, die hun wat meer oplevert, terwijl Amerika gelijk men weet ofschoon geen partij in het tractaa1 van Versailles, ook om zijn portie komt en eenige „waarnemers" ter conferentie afgevaardigd heeft, om voor zijn belangen te waken. Dit opent het vooruitzicht op een herzieuing van de een- maal vastgestelde percentages, een gegrab bel om den buit, waarbij elk land voor zichzelf het meest zal trachten te halen. Als derde punt komt de kwestie van den Belgischen voorrang aan de orde, aan wel- ken sommige geallieerden thans een einde gemaakt willen zien. Tien jaar lang edel- moedigheid tegenover een kleine natie, die onschuldig iu den oorlog betrokken is, schjjnt de uiterste termijn. De tusschenpoozen tusschen de algemeene vergaderingen en de commissie-vergade- ringen (welke laatste wel den meesten tijd van de conferentie in beslag zullen nemen) kunnen dan gebruikt worden 7oor voor- zichtig polsen in de kwestie van de schulden der geallieerden onderling. Daarin zal men wel niet verder komen dan tot overeen stemming over het feit, dat men nog niet tot overeenstemming kan komen. Daar vele journalisten om de conferentie zalen heen zwermen, kan men op een ge- stadigen grooten stroom van berichten rekenen. De nuchtere krantenlezer zal zich drievoudig moeten pantseren tegen de ver- leiding der lichtgeloovigheid, want aan teraentieuze voorstellingen zal er stellig geen gebrek zijn. Engeland heeft in Winston Churchill, kanselier van de Schatkist, die op zijn 19de jaar al soldaat was, in alle oorlogen van Engeland sindsdien meegevochten heeft en een van de merkwaardigste Britsche poli tici is, een man naar de conferentie afge vaardigd die voor Clementel, den Fran schen minister van financien, of wien ook, geen gemakkelijk wederpartij zal zijn. GELDSMOKKELAARS. Het Hbl. van Antwerpen" maakt mel ding van een grooten smokkelbandtl in gouden en zilveren munt van Belgie uit over de Nederlandsche grens. Oneerlijke lieden, zegt het blad, gaan in het binnen- land van deur tot deur om geld op te koopen tegen hoogere prijzenals deze slechte vaderlanders een sommeken bijeen hebben, komen zij op geheime wijze naar de grens. Om in Nederland te geraken, nemen zij stel en een paars kussen op een roze cana pe, die al'le schreeuwden in koor, zoodat Chick hooren en zien verging. Het diner was een maaltijd, dien hij zijn leven lang niet zou vergeten. De heer Jarviss behoorde tot het soort gastheeren, dat gelooft, d.at het begin en het einde van gastvrijheid is, de gasten vol te proppen met eten. „Kom, Lord Pelborough, nu moet u nog een stukje fazant nemen, heusch." Of: „Moeder, Lord Pelborough eet niets!" „John, geef Lord Pelborough nog wat scha- penvleesch." Chick spande moedig alle krachten in om telkens zijn bord leeg te krijgen, maar iede- ren keer ails het hem gelukt was, kreeg hij weer een bord vol voor zich. Hij stond wan- kelend van tafel op, met een gevoel, als was hij het Miichelinmannetje in eigen per- soom. „Nu jonigenlief, ga nu op het terras een sigaret rooken." ,,Dank u", zei Chick; ,,ik rook niet." „Neem dan je koffie mee naar het terras." „ls het niet een beetje koud?" vroeg Chick verbaasdi, maar blijikbaar was terwille van hem (hetgeen hier waar was), dat deel van het terras, waar hij moest gaan zitten, afgesloten met glas en centraal verwarmd. „Komt u ook?" vroeg Chick. „Ik kom dadelijk", zei de diplomatieke Jarviss. „Ga maar vast jongenlief." Chick was nauwelijks in staat te gaan. Hij waggetde naar de broeikas en liet zich met een zueht van verlichting neervallen in een makkelijken stoel. Het „terras" was leeg, maar plotseling dook Minnie Jarviss op en gimig charmant op de leuning van zijn stoel zitten. Chick stond op. „0, sta als het u belieft niet op, Lord Pelborough", zei ze lachend. ,,lk zit best." „Laat me een stoel voor u halen", zei Chick. ,,Je bent een stoute jongen", zei Minnie charmant, „ga zitten, waar je zat". Chick gehoorzaamde uit louter beleefd- heid. Toen haar arm onwillekeurig op zijn schouder viel kromp hij, ineen. Toen hij haar voile gewicht op zich voelde rusten rilde hij. „je bent een malle jongen", zei ze, min der charmant dan eerst. „Waarom zit je niet sti'l?" „Zal ik heusch met liever een stoel voor u halen?" vroeg Chick en keek wanhopig rond, in de hoop, dat de moeder of vader van de jonge dame zou verschijnen om een eind te maken aan de pijnlijke situatie. Maar de moeder van de jonge dame speelde pa tience in den grooten, luidruchtigen salon en de vader zat in de bibliotheek, op hoop vain zegen. Chick deed alle moeite om het gesprek op verzekeringen te brengen. Hij vond het vervelend, diat hij nog geen gelegenheid had gehad categoric „A" met den vader te be- spreken en trachtte nu de belangstelling van het meisje op te wekken voor de vele mogelijkheden van de polls, die hij al ge- noemd had, onder het naar huis rijden. „Wees niet flauw, flauw, flauw!" zei ze en trok hem aan het oor, een beweging, die Chick terug deed deinzen in zijn stoel. „lk ga voorloopig nog niet trouwen; ik denk het tenminste niet." „Ik dacht, dat u' verloofd was, juffrouw Jarviss." „Nog niet", zei ze schalks. „De ware man is er nog niet en de ware lord heeft me nog niet gevraagd." „Is hij een lord?" vroeg Chick belangstel lend. Maar dat wilde ze hem niet vertellen. 1' moest raden. Hij mocht drie keer raden en om zeker te zijn begon hij met den Lord Chancellor. Deze edele lord was blijkbaar onbekend aan de familie Jarviss, want ze vroeg of dat die vreeselijke man was, die den gegoeden stand zulke reusachtige be- lastingen oplegde. „Dat is een keer", zei ze; „nu nog twee". Maar Chiok gaf het op. „Ik vind je vervelend," zei juffrouw Jar viss, „maar misschien ban je zoo rijk, dat je geen tweehonderdduizend pond noodig hebt." „lk?" vroeg Chick stom verbaasd. „Nie- inand is van plan me tweehonderdduizend pond te geven"; en toen drong het schrik- wekkende van de situatie tot hem door er hij had wel flauw kumnen vallen van schrik. Hij stond op, bleek van schrik en verbazing. „!k ik wil met niemand trouwen", gil- de hij haas4. „A1 had ze miljoenen ponden! Ik vind het vreeselijk om iemamd om ha-r geld te trotiwen. Ik zou niet met de nooisf- vrouv/ ter wereld widen trouwen om haar J geld." „fk heb het je niet gevraagd," zei jut- I frouw Jarviss tartend. „Ik heb er niet oin gevraagd, jij verwaande ellendeling! Daar dan! Een vent als jij moest vergiftigd wo - den! Komt hier met een air... zonder em penny op zak... een meisje het hoofd op he! brengen..." Weenend ging ze troost zoeken bij haar mama. Het volgende uur bevatte zestig einde- looze minuten. Toen hij den heer Jarviss teruig zag was deze man nog ruwer, Onbe- leefd zelfs. Chick ging dien avond doodongeliikkii<r naar zijn kamer en toen hij het meisje in de gang tegen kwam, keek ze hem zoo giftig aan, dat hij zijn kamer binnen stoof en dc deur op slot deed. Den volgenden morgen, toen men hem thee bracht, was er een eigenaardige sniaak aan; het was thee en geen thee en hij dacht aan alle verhalem, die hij gelezen had van vnouwenwraak. Zelfs de hel had niet zulke verschrikkingen als een versmade vrouw. Hij dronk zijn kop slechts half leeg. Het gesprek n.a het ontbijt met den heer Jarviss werd hoofdzakelijik door Chick ge- voerd. De rijkaard zat norsch achter zijn j INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. MUNHARDTa Staal-Tabletten 60 Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten .75« Laxeer-Terbletten 60<« j Hoofdpijn-Tabletten oo« Mijnfiardts-tabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. van OverbeekeLeunis. nieuwe zangkoor ,/St. Cecilia" voerde eene, het mag gezegd worden, in da puntjes ge zongen, Gregoriaansche Mis uit, waaronder de Zeereerw. heer Brauwers een woord sprak over het nut van het R.K. bijzonder onderwijs. Na afloop van den dienst. begaven alien zich in stoetvorm naar de school, waar achtereenvolgens als sprekers het woord namen. de Edelachtbaren heer burgemees ter, de Zeereerw. heer Pastoor vac Zuid dorpe, de heer inspecteur van het lager onderwijs, inspectie Ter Neuzen, waarop de plechtige inwijding plaats had. Daarna werd door de schoolkinderen het lied gezongen „aan het H. Hart" en nog een woord gesproken door den Zeereerw. heer Deken van Hulst en den heer Lausu, hoofd der nieuwe bijzonder school. De kinderen werden op een kleine ver- snapering ontbaald. Door den R.K. Tooneelclub van Koewacht werd alhier op Dinsdagavond om halfzes, voor een goed gevulde zaal in het cafe Centraal een tooneeluitvoering gegeven. Er werd voorbeeldig gespeeld en het publiek was zeer tevreden. Onze oud dorpsgenoot C. Lammens was onder de spelers niet de minstbegaafde. Wegens de drukte, die een gewone werkdag medebrengt, oogste deze verdienstelijke tooneelvereeniging op den tweeden dag (Woensdagavond) niet de ver- wachte belangstelling. GEVAARLIJKE AARDIGHEID. In den avond van 1 Januari heeft men op het baanvak Terschuur Barneveld een in voile vaart zijn den trein doen stoppen, door een van een brandende kaars voorzien kistje, waarvan de voorzijde met rood vloeipapier was beplakt, tusschen de rails te zetten. Aan de politie is aangifte gedaan. ONDER DE TRAM. Aan sluis 6 te Dedemsvaart bij den huize Vredehof is eene vrouw, mej K., die de tram wilde passeeren, daaronder geraakt, en vreeselijk verminkt opge- nomen. """autobus door een trein VERN1ELD. Te Uitbuizermeeden heeft een ernstig ongeluk plaats gehad De groote omnibus van den heer H., die den dienst onderhoudt tusschen Delfzijl en deze plaats, werd te ongeveer half negen 's avonds aangereden door trein 897, die van Roodeschool kwam. Door krachtig remmen van den machinist kwam de trein direct tot staan. De carrosserie der auto werd totaal vernield De chauffeur J. W. kwam op een der buffers van de locomotief terecht, terwijl de vier passagiers wonder boven wonder slechts met schram- men er af kwamen. De trein ondervond anderhalf uur ver- traging, daar de automobiel eerst met veel moeite van de rails kon worden gehaald. BOTSING VAN AUTOBUSSEN. Te Eindhoven heeft een botsing plaats gehad tusschen twee autobussen. Een bus van de firraa Van Lieshout te Nenen werd ter hoogte van den Vestdijk aaDgereden in de flank door een autobus van de Mij. Favorite. De Favorite bus bekwam geen letsel, maar de andpre werd tegen een huis geslingerd. Beide bussen zaten vol werk- lieden. Er kwamen geen ernstige persoon- lijke ongelukken voor. We) hebben eukele inzittenden lichte ontvellingen bekomen aan handen en aangezicht. amnnw zware eikenhouten tafel en bromde zijn ant- woorden in monosylabes. Toen de trein het station uitstoomde, voelde Chick zich buitengewoon dankbaar. Hij wist, dat hij zijn plicht verzaakt had tegenover Leither, maar zelfs dat veront- rustte hem niet zoo zeer als de steeds ster- ker wordende angst, dien de zon.deriing smakendie thee opgewekt had. Hij had een vreemd gevoel; zijn ooren. suisden en zijn hoofd klopte. Zijn keel was uitgedroogd, ziin lip,pen brandden en hij werd beurtelings koud en warm. „Ze heeft me vergiftigd!" mompeide Chiok in doodsangst en voegde er aan toe, toen hij zich alle verantwo'ordeliikheid her- innerde, „ik wou, dat ik me verzekerd had!" Een week later stapte een groote, booze man het kantoor van den heer Leither bin nen en zonder te kloppen stoof hij het ver trek in, waar deze vriendebj.ke, slordige man zat. ,,Wel mijnheer Jarviss, dat is een onver- wacht igenoegen!" zei Leither verrast. „Genoegen vlieg op!" gromde Jarviss. „Die vervloekte vent van jou, Lord Zoo-en- zoo, allemachtig, de schurk1" De heer Leither trok de wenkbrauwen op. ,,Ik heb hem miet gezien, sedert zijn be- zoek. U weet natuurlijk ,,Weten! Ik weet meer van hem, dan me lief is." vervolgde de vertoornde vader. De heer Leither opende den mond. In het verre verschiet verbleekte een visioen van vijf percent commissie. „Heeft hij haar zijn liefde niet gezwo- ren?" vroeg hij romantisch. „Zijn liefde!" raasde de ander. ,,Neen, mijn dochter is ziek! Waar is hij?" De heer Leither schudde het hoofd. Hij ligt in bed met mazelen," zei hij. De heer Jarviss wankelde achteruit. „Z o o komt ze er natuurlijk aan!" kerm- de hij, (Wordt vervolgd.) VAlf Bij Apofh. to Drogi*M&

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5