hcestsiropen HEBT U AL GEBLOOKERD? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. voor Kinderen l ijih'ot's Eorsihcringsirocp O.G<> WljriifC' s "ihijnnirorp 0.75 /tnpa-stfoop (ook hi] Kinkhoest) J 1.75. Eij Apothekers en Drogisten. Mijnhardt's-tabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. -/an Overheeke Leunis. J aa, mynheer de minister, dat wou ik juist „cn u vernemen" Lachend haait hij de lshouders op. »Van mij Ik weet bee veroaal niets, ik hoor heelemaal niets. en in het kabinet zeggen zij mij ook niets, want zij zien mij voor dom aan". Goed espeeld, Hamlet! Goed gelachen. Goed afgeweerd". Ziedaar een karakterscbets van de twee mannen, die voor de beantwoording van de grievenlijst van de Entente het materiaal zullen moeten leveren en gesteld worden voor de taak om te antwoorden op de ,uiterste vragen" Er moet nog bijge- voegd worden, dat deze actie van de ge- allieerden slechts een voorioopige toelicbting is op het niet uitvoereu van het vredes- tractaat. De eigenlijke nota, op grond van het rapport van de controlecommissie en van de jongste inspectie van de militaire missie in Duitsehland, komt nog Maar het debat over Duitschland's al of niet ontwapening is thans ingeleid. De liberate Ministers in Mussolini's kabinet hebben, onder den indruk van den aangekondigden nieuwen scherp fascistischen koers, outslag genomeu. Zij zijn dadelijk vervangen door onvervalschte fascisten. Tegelijk is de liberate politicus Satandar afgetreden als voorzitter vau de Italiaanscbe delegatie bij den Volkenbond. Alle aan- wijzingen, dat de liberalen niet van doen willen hebben met de politiek van ,,inte- graal fascisme". De berichten. hoe de groote massa in Italie op de verandering reageert, zijn nog schaarsch. Aan de ver- zekeringen van de officieele spreekbuis, dat de orde in geen enkele stad in Italie verstoord is kan men natuurlijk slechts beperkte waarde hechten. HET ORGEL VAN DE NOTRE-DAME IN GEVAAR. Het orgei van de Notre-Dame te P-arijs, dai steeds werd besohouwd als een van de mooiste orgels ter wereld, wordit met onder- gang bedretgd. Verwaarloozimg is er de oorzaak van. Geen opzetteliijke verwaarloo zing, maar deze kerk is zoo arm, dat zelfs de nioodige middelen niet kunnen worden bijeenigebracht, voor 'n geregeld onderiioud er van, laat staan dus voor een heistel, dat drtngertd noodzakelijk is. Het orgei zit val- gens ae verklaringen van deskundigen, dik under het stot en vuii. De zwaluwen hebben er h-un nesten in gebouwd en de lijiken van doode vogels beleinmeren het mechaniek in zijn beweging. Bovendien onitbreken deelen van het medianiek, die defect raakten, maar nooit door andere werden vervangen. Ook de klankbord-en zijn hier en daar verdwenen. Was het vroeger met zijn 5246 pijpen, te- vems een van de grootste orgels, thans be- staat iederen dag het gevaar, dat een deel van1 de pijpen naar -bened-en komt. Inderdaad geldt het hier dus het behoud van een wereldberoemd orgei. De bouw er van duurde vijf jaar en was in 1868 vol- tooid. Het bezit 86 registers, meer dan 12 manual an en 22 pedal-en. Sedert 1894 is het evenwel met meer grond'ig schoongemaakt een werk dat minstens eens in de tien jaar behoorde te gescfnieden, wil men zulk een kunstwerk in goede orde houden. DE KONING NIET NAAR DE SAHARA. Uit Brusset wordt gem-eld-, dat de Koning heeft afgezien van ziij.n reis naar de Sahara, om-dat hij uit goede bron had vernomen, dat verscheidene gedeelten van deni weg door de Sahara moeilijk begaanbaar waren- ge- worden, waardoor de d-u-ur van de reis de vastgestelde data zou hebben overschreden. Zijn afwezigheid ko-n niet worden, ver- lengd tot na den beslist vastgestelden tij-d. Be rich t wordt tevens, dat i;n het gebied, waardoor de reis zou gaan, eanige gisting ondier -de imboarlingen merkbaar is. Er heeft rtJL onlangs een overval plaats gehad, ten- gevolge waarvan een gevecht ontstond in den loop waarvan 3 inboorlingen o.a. een opperh-oofd zijn gedood, terwijl verschillen- de andere gewon-d ziijiin. CHRISTIANIA'S HERDOOP1NG. Verschilllende Scandinavische bladen mel- den over de plech-tigheden, die de naams- verandering van Christiania in Oslo op Oudejaarsavon-d en Nieuwjaarsnacht heb ben gekenmerkt. In alle kerk en van de Noorsche h-oofd-stad werden speciale godsdiienstoefeningen ge houden!, alwaar de voorganger een overzicht gaf van de gesch-iedenis der stad en een resume van de motieven die tot naamsver- andering hebben geleid. Juist te midder- nacht begonnen toen alle kerkklokken te luiiden, terwijl de schepen in de haven de si- renes lieten werken. Nieuwjaarsmorgen begat zich een groot aantal afgevaardigden van stedelijke corpo- raties naar het oud-e Oslo, waar het graf en het borstbeeld van Oslo's grondilegger. Harold Haardraade, met bloemen en kran- sen werdesn getooid en redevoeringen wer den gehouden. In d'e Groote kenk van Gamleby had ver- volgens een hoogmis plaats. De heele stad heeft Nieuwjaar druk ge- vlagd; zoowelli de openbare gebouwen als de particuliere woningen en de schepen deden er aan mee. 's Middags werden 21 schoten, afgevuurd van de vesting Akershus. De feeststemmlng was algemeen. Uit Oslo wordt .nog gemeld, dat't ge- meen tebestuur gel u k wensch -tel egr a m men heeft ontvangen van de stadsbesturen van Londen, Manchester, Birmingham. Glas gow, 's Gravenhage, Rotterdam, Helsing- fors, Parijs, Madrid en tall van andere steden. TER NEUZEN, 7 JANUAR1 19B5. JUST1TEEL ONDERZOEK. Bij een accouutantsonderzoek der admi- nistratie van den ontvanger der Ned. Herv. Kerk bleek Dinsdagmorgen, dat een daar- voor noodig register, j.l. Vrijdag door 2 kerkvoogden in de brandkast vau de kerke- lijke consistorie geborgeu, verdwenen was. Hiervan werd aangifte gedaan aan de marechaussee en kwam heden de Offlcier van Justitie voor liet instellen van een onderzoek. EEN ONGEVAL. Maamdag viel> C. Aartsen van Ter Neuzen werkzaam biji het sloopen van een schoener te Sluiskil in. -het ruiin en is schijnbaar met inwendige kneuzimgen naar het R. K. zie- kenhuis gebracht. Gister is hij ter verdere verpleging huis- waarts gevoerd. DE MAGGI-FILM. Meer en meer bLijkt de bioscoop een re- clamemiddel te worden voor de groote on- dernemingen die voedings- of genotmidde- len produceeren. Zooals men in den loop der laatste jaren de voordeelen van aan- schouwelijk onderwijs heeft leeiren kennen, schijnen ook de fabrikanfen van meening te zijn, dat de kennismaiking met hunne fabrie- ken, met de omgeving waarin die zijn ge- legen, de plaatsen waar de grondstoffen vandaan komen, kortom door een kijkje te geven op alles wait bij de vervaardiging van het product te pas komt, tot het verpakte fabrikaat de fabriek verlaat om de klanten te bereiiken, een uiitnemend middel is, om den naam van het fabrikaat meer te ver- breiden en de herinnering daaraan bij het publiek meer levendig te houden. En een niet minder effectvoille reclame is het, indien men dan tevens in de gelegen- heid is het publiek een pnoefje van net pro duet of genotmiddel te laten genieten en den smaak te streelen. Dit heeft ook de onderneming die Maggi's producten in den handel brengt ingezien die in navolging van anderer. thans onze streek bereist met een film. Maandag werden alhier in het Concert- en Bioscoopgebouw en Dinsdaig in het Pa- tronaatsgebouw door genoodigden druk be- zochte bijeenkomsten gegeven waarin de vertegenwoordiger een en ander meedeelde omtrent Maggi's soepen, aroma en bouillon- blokjes, en de voordeelen die liet gebruik daarvan aan de huismoeders biedt. Tevens werd in de bijeenkomst aangeboden een kop soep en een kop bouillon die zich zeer goed liet smaken. Op de film kreeg men vervolgens te zien de fabriek van Maggi te Kempttal (Zwitser- landj welke daar in het heuvefland schilder- achtig is gelegen. Vervolgens kreeg men te zien de aan de fabriek behooirende boerderijen, de ge- kweekte koeien, de vankens, de voor het bedrijf noodige paardenstoeterij, het bewer- ken van het land, het oogsten van groente, van graan enz. enz., om verder geleid te worden naar de fabriek waar men tegelijk met de honderdem arbeiders of -ster-s bin- nemtreedt, en versohillende kijkjes op het bedrijf krijgt, waardoor men tot de con- ciusie komt, dat er heel wat gebeuren moet eer de Maggi's producten verpakt en wel de fabriek verlaten. Ook hier valt er weer bijzonder de aandiacht op, dat menschen- handen zoo goed als niet met het product in aanra/king komen en de bereiding machi- naal gesdhiedt. Tot slot werd een prachtige njatuurfilm vertoond, een reis van Bern naar Brique, die men meemaakt alsof men op het balcon van het electrisch spoor staat en men b.v. bij het passeeren van een tunnel ook werke- lijk de illusie krijigt een tunnel te passeeren. Het waren sucesvolle en genotvolle ver- tooningen. ONDERWIJS. Biji het dezer dagen gehouden examen voor de vereeniging van leeraren, boekhou- den) zijn o.a. geslaagd de heeren D. J. Marijs en C. Schieman Jr. te Axel, beiden leerlingen der handelsschool te Middelburg. De heer Marijs slaagde ook voor het Mer- ourius-examen. HET OPENLUCHTSPEL TE MIDDELBURG. De heer Frits Lensveit te Veere, die de leider is geweest van het openluchtspel, dat in Augustus jl. te Middelburg is opgevoerd ter herdenking van de 350jarige vrijmaking van Middelburg door den Prins van Oranje, welke opvoering o.a. door de Koninklijke familie werd bijgewoond, heeft van dit open luchtspel verschillende episodes in beeld gebracht, zooals hij die zag. Deze teeke- ningen zullen later in boekvorm verschijnen, maar eene tentoonstelling van de oorspron- kelijke t-eakeningen zal daaraan voor at gaan em deze tentoonstelling, welke gehou den wordt in de zaal van „De Steenrots.e" te Middelburg, zal Woensdag 14 Januari a.s. des middags te half drie officieel ge- opend worden door den Commissaris der Koningin in Zeeland, den heer Jhr. Mr. J. W. Qiuarles van Ufford. PROV. COMITe VAN ANTI-REV. K1ESVEREENIG1NGEN IN ZEELAND. Zaterdagmiddag vergaderde het Provin- oiaal comite van anti-rev. kiesvereenigingen in Zeeland, onder voorziitterschap van den heer Mr. A. A. de Veer, in het Militair Te- huis te Middelburg. Alle 7 centrales waren vertegenwoordigdi In het moderamen wer den herkozen de heeren Mr. A. A. de Veer te Middelburg, G. van de Putte en P. G. Laernoes te Vliissingen, D. Scheele te Ter Neuzen, C. J. Samke te Tholen, P. Ooster- baan te Goes en D. Mulder te Zierikzee. In de vacature-I. Catsman (Sluis) werd geko- zen de heer Den Dunne en in. een vacature (Goes) de heer Schwartz, burgemeester van RillancUBath. Tot afgevaardigde naar de Deputaten- vergadering en het Centralen Convent werd benoemd de heer P. G. Laernoes en voor het Centraal comite de heer D. Mulder. De groote meerderheid der ingekomen antwoorden van de ldesvereenlgingen sprak zichi nit voor een identieke lijst met bijlijst, terwijl bijna overal de aftredende Kamer- leden en ue anti-rev. Ministers opnieuw op de groslijst werden. geplaatst. Met algemeene stemmen besLoot het Pro- vinciaal comite te adv.iseeren om met een identieke lijst met bijlijst uit te komen. De heer D. Madder sloot de vergadering met dankzegging. AFSCHE1D VAN Ds. L. H. BOUMA. Maandagavond nam Ds. L. H. Bouma, wegens het verkrijigen van emeritaat, af- scheid van de Geref. Kenk te Middelburg. De prediikant had tot tekst Hebr. 13 20 en 21. Zijn hoofdgedachte was: „de bedie om volmaaktheidi", verdeeld in drie punten: den grond waarop ze steunt, het heil dat ze brengt, het doel dat ze beoogt. Na de predikatie richtte Ds. Bouma zich tot de beide andere pred'ikanten, kerkeraad en gemeente, om vervolgens de afgevaar diigden van classis en provincie toe te spreken. Na het dankgebed sprak Ds. Douma van Oostkapelle, namens de classis Walcheren en vertolkte den weemoed van het scheiden. Namens de Provinciale Synode sprak Ds. v. d. Veen uit Goes, die in zijn rede in't bij zonder stilstond bij de beginselvastheid, den historischen z.in en de groote bezonnenheid van Ds. Bouma. Tgn slotte sprak Ds. Tel- kamp namens kerkeraad en gemeente ge- voelvolle woorden van dankbaarheid. Alle sprekers getuigden met waardeering van den velen arbeid die Ds. Bouma ver- richt heeft en de gewic'htiige plaats, die hij in zijn 42jarige ambtsvervulling heeft be- kleed, waarvan een derde eeuw in Zeeland. Ten slotte werd den scheidenden preda- kant toegezoingen Ps. 84 6. Een overgroote schare vuldie de Noorder- kerk. NED. HERV. KERK. Wetgeving in de Ned. Herv. Kerk. Dezen zomer zullen nieuwe voorstellen aan de consideraties der Ned. Herv. kerken worden onderworpen. Deze voorstellen zijn verleden week aan de gemeenten toegezon- dien. Voorgesteld wordt om in art. 70 van het Algemeen Reglement een toevoeging in te lasschen, die slechts een gevolg is van het nieuwe artikel op het Reglement op de Pred'ikantstraetementen. Verder vermelden we: Een wijziging in het Reglement op het Hulppredikersschap, waardoor wordt ge- eischt, dat hulppredikcrs de lessen van de kerkelijke hoogleeraren twee jaren moe- ten hebben gevoligd; een voorstel om van die examinandi voor de actie van godsdienstonderwijs een ont- wikkeling te eischen, die gelijk staat met hen, die een u. 1. o. school met goed gevolg hebben doorloopen; een wijziging in art. 12 van het Reglement op het Hooger Onderwijs in de Godgeleerd- heid, waaruit bliijkt, dat voor de vrouwen, die in het album jngeschreven worden, de- zelfde regel van inschrijving geldt als voor de mannelijke; voorstellen om binnen het bestuursraam der kerk een diaconaal organisme tot stand te brengen, uitgaande van de diaconieen zelf, daaruit opgdbouwd, zich geheel kan richten op de verbetering en de verheffing van den diaconalen zorg; voorstellen om het aantal gemeenten, waar een Bijzondere Kerkeraad is, uit te breiden. Dit heeft tot voordeel, dat die dia- kenen zich geheel aan d'en arbeid van de Diaconie kunnne wijden; voorstellen om te komen tot verbetering in be terminologie in het Reglement voor de Diaconie; enkele wijzigingen in het Reglement op de Pred'ikantstraetementen; een kleine wijiziging in het Reglement op het Fondis tot verbetering van de schraalste predikantsitractementen. (H.bl.) GEREF. KERK. Ds. K. J. Kapteijn. f Na een zeer kortstond'ige ongesteldheid is Zaterdag 3 Januari op ruim 53janigen leeftijd overleden Ds. K. J. Kapteijn, predi- kant hij de Geref. kerk te Zwolle. De thans overledene is Nieuwjaarsmorgeni nog in zijn gemeente in de bedienimg des Woords voorgegaan, Ds. Kapteijn werd 7 Maart 1871 geboren en heeft in 1894 zijn candidaats-examen aan de Theoloigische School- te Kampen afge- legd. In het daaropvolgende jaar, op 13 Januari, werd- hij te Andel bevestigd. Verder heeft hij de volgande standplaatsen gehad: Axel, 4 April 1897; Giesendam, 18 Januari 1903. Sedert 19 October 1919 stond die over ledene in zijm tegenwoord'ige standplaats, Zwolle. IN6BZ0MDIM I1D1D1IL1N6EN. C&C4UT IK BLOOKER ELKEN DAG! ZAAMSLAG. Dezer dagen had alhier een verkooping plaats van afbraak van een gesloopt ge- bouw. Toen de werkman M. d. B., na een of twee dagen na de verkooping zijn ge- kocht hout naar huis vervoerde, kwam hij tot de ontdekkiing, dat de beste stukken door een ander waren ingepikt. SAS VAN GENT. Duivententoonstelling. Een jubileum moet noodizakelijikerwijze ELECTRIFiCATIE VAN DE MIDDEN- GROEP. Het voorloopig verslag van de electrici- teitscommissie voor de middengroep van Zeeland komt to-t de conclusie, dat electrifi- catie van deze groep vanuit een centraal punt vermoedelijk niet anders bereikbaar kan zijn dan met belangrijke bijdirage van de provincie en dan nog tegen zeer hoogen PriJs- Burg, en Weth. van Goes in aanmerking nemende de groote bdhoefte aan electrifi- catie, welke sedert eenigen tijd blijkt te be- staan, hebben daarom overwogen een on derzoek te doen instellen naar de mogelijk- heid van electriciteitsvoorziening van Goes met geleg-enheict tot geleidelijke uitbreiding en voorziening van andere gemeenten in Noord- en Zuiid-Beveland', naar gelang van behoefte In een Maandag te Goes gehouden con ference van Burg, en Weth. dier gemeente met ainidere belanghebbenden, zijn bespre- kingen gehouden teneinde tot een oplossing te geraikeni Burg, en Weth. van Middelburg hebben zich in beginsel bereid verklaand medewer- king te verleenen aan electrificatie van Wal cheren. Het is nu de bedoeling, dat na het on derzoek een definitief rapport der electri- citei'tscommissie zial kunnen worden overge- legd, dlat dan kan worden hehandeld in de aangekoindigde buitengewone zitting der Prov. Staten. met de een of andere plechtigheid gepaard gaan. Wat is dus natuurlijker dan diat het 30jarig jubileum der Duivenmaatschappij „De Virede" gevierd werd met het organi- seeren van een duivententoonstelling. Zondiag 4 Jan. 1.1. nu waren er bij den heer F. Kieboom in het Hotel Centraal, on- geveer 250 van deze kranige diertjes bij elkander gebracht teneinde naar den prijs te dingen. Wie eenig belang stelt im de duiven- wereld weet goed, wat het zeggen wil zoo'n groot getal ras-exemplaren met nauw- gezette plichtsbetrachting en kennersblik aan een expertise te onderwerpen. Maar de daartoe benoemde vreemde keurmeesters hebben zich blijkbaar tot vol- doening van de inzenders behoorlijk van hun taak gekwetem. lik ga hier geen dorre opsomming geven van prijzen en eervoLle vermeldiingen, door de vele inzenders in diverse klassen em ca- tegorieni behaald (in een. ander bericht is reeds de volledige uitslag vermeld). Maar ik wensch mij, alhoewel geen amateur noch connaisseur zijnde, eenige oogenblik- ken te vermeien op meer bekend terrein en hoop den duivenliefhebber daarmede niet minder genoegdoening te verschaffen. Laat ik beginnen met u in korte trekken het ontstaan van de Duiven-Maatschappij „De Vrede" te vertellen. We moetem ons met onze gedachten een kleine 40 jaar terug verplaatsen, toen't Sas nog een mimiatuur-plaatsje was met slechts enkele straten en een heel klein aantal hui- zen, sommige met den oud-Hollandschen trapgevei, waarvan er sedert diem ook al velen als slachtoffer van het Modernisme gevallen zijn. In de plaats van de te Noord, te Zuid', te Oost en te West ontstane buiitenwijken was de oude vesting ongeVeer no,g precies geliik in den Spaamschen. en in den Franschen tijd met een gordel van vestingwerken omringd, forten, wallen, grachten. alhoewel niet meer als zoodianig gebruikt, waarbinnen zich het gemoedelijke Sassche leven voortbewoog. Behalve het kaartspel, waarmede de ouderen hum vrije uren doorbrachten, was er voor de jongeren weinig afleiding te viinden. Was het wonder, dat het jonge geslacht zich deze trachtte te verschaffen, door het onderling organiseerem van duivenvluchten op kleinen afstand. Zoo werden dan door de liefhebbers de duiven per kruiwagen gevoerd tot Selzaete en zelfs een eind verder. Van een vast loikaal of een georganiseer- de vereeniging was dus nog geen sprake. Het was alleem maar te doen om de sen- satie, die bevrediging vond in het nummer een z.ijn op de plaats, die als verzamelpumt was aangewezen. Dit punt was eene van ouds bekende smederij, die thans nog bestaat. Zoo is het verschillende jaren achter el kander gegaan, tot in 1891 men er einde- lijk toe overging meer organisatie te bren gen in den krinig van duivenliefhebbers. Eigenlijik dateert de oorsprong van ,,De Vrede" dus van. dit jaar, doch eerst in 1895 werd de koninklijke goedkeuring op de in- middels samengestelde statuten gevraagd en verkregen. Thans bestaat de vereeniging dus offi cinal 30 jaar en heeft zich gedmrende dit tijdsverioop onitwiikkeld tot een groot lichaam, diat jaarlijks talrijke prijsvluchten organiseert en aan vele groote prijsvluch ten door binnen- en 'buitenlandsche vereeni- gingem georganiseerd, deelneemt. Ins alle omliggende gemeenten telt de feestgevende vereeniging thans haar leden. In den tijd der oefeninigs- en prijsvluch ten!, die gewoonlijk reeds vroeg in het jaar beginnen en eerst met Sassche kermis in het begin van September gesloten worden. komen de deelnemende leden van alle zij- den naar hun lokaal opdagen om het door hen gekweekte ras aan die wedstrijden te laten deelmemen. Deze wedstrijden op zich zelf geven reeds aanleiding tot het hodden- van breede be- schouwingen, waarop wij echter niet in details kunnen ingaan. Laten we dus volstaan met de vermeldine dat er een zekere volgorde betracht wordt in het houden dier prijsvluchten. Natuurlijk gaat het altijd van Zuid naar Noord, want het accomodatie-vermogen van de pbstdiuif schijnt nu eenmaal het best van zuidelijlke naar moordelij-ke richting ontwik- keldi te zijn. Bordeaux mag reeds als een ver verwij- dardf punt in de reeks der prijsvluchten wor den beschouwd. De behouden thuiskomst van die stad wordt dan ook al door de liefhebbers en kenmers als eene meer dan gewone presta- tie beschouwd. Vandaar dan ook, dat bij de tenitoonstelling waarvan wij heden mel ding maken, verschillende prijzen bes-temd waren voor den schoonsten Bordeaux- vlieger. De duivenliefhebber die een of meer van deze kranige reizigers als de zijne mag re- kenen, heeft dan ook zoowel in. de onmid- dellijike omgeving als in den vreemde een repuitatie in de duivenwereid verworven, welke reputatie hem behalve de eer, ook -in pecuniairem z,in geen wiindeieren legt. Voor buitemstaanders is het maar moeilijk te begrijpem, dat een liefhebber voor een on- moozel duiivemeitje veel guldens, ja rijks- daalders over heeft en dat er duivenhouders gevonden worden, die aan de lieve vogels, die als symboleni van den vrede beschouwd worden hum welstand, hun rijkdom te dan- ken hebben. En toch is het zoo. Vooral na den oorlog, toen geheel Belgie van zijn duivenstapel beroofd geworden was, werden door Belgische liefhebbers fa- belachtig hooge prijzen voor zoo'n- -beestje betaald. Maar ook thans zijn prijzen, die ver in de diuizemden francs loopen, volstrekt geen zeldzaamhe-id. De meer of mindere waa-rde van een duif hanigt eenvoudig at van -de door haar ge- presteerde vluchten. Maar dit alles zijn zaken, gemoegzaam ook in miet-duivenliefhebbers kringen be kend om er lang bij stii te staan en waar- mee een leek op diit gebied voorzichtig moet zijn op gevaar at in eonflict te komen met de zood-anigen. -die op dit terrein reeds lang de riddersporen d-ragem. Duivenliefhebbers z-ijn in dat opz-icht n-ogal gevoelig. Evenals de heilige Ibis der Egyptenaren, d-e vogel die in vroegere eeuw-en -door dit volk met goddelijiken eerbied gep-rezen werd, is heden ten dage, althans in liefheb- berskringen d-e duif een- heilige vogel. Ik kan mij daaro-m -den geestestoestand d-en-ken van de echte volb-loed liefhebbers, bij het vern-em-en van den dood- -der Fransche oorlogsdiuif, die tijd-en-s d-e bestorming van Verdun en het fort Vaux, zulke gewichti-ge rol gespeeld heeft en -de Fransche leger- autori-teiten zelfs aanleiding gegeven had- den haar met het Legioen van Eer te begif- tigen. Het zou m-ij dan ook geen-szins verwon- deren als in- sportkringen- stemmen opgin- gen om voor dezen oorlogsheld, want ik meen, dat het een doffer was, een oorlogs- gedenikteekem op te richten, evemais men voor den beno-emden Barry, den Sint Bern- hardslhond, die in zijn leveni m-eer -dan 40 reizigers van een wissen dood gered heeft, bij het overtrekken van den Grooten Sint Bernard-spas over d-e Alpen, op de plaats waar hij zijn heldendaden volbracht heeft, een eeuwigdurend gedenkteeken heeft op- gericht. Laat ik thans eindigen met den wensch uii-t t-e spreken, dat de Vredesduif, die door den bekwamen beel-densnijder Moulinas uit Sas van Gent bo-ven het kartel, dat vandaag door de Vereeniging aa-nvaard is, nog vele jaren haar vleugelem spreiden- zal over de feestvierende vereeniging, die Zomdag a.s. haar 30jarig bestaan n-ogmaals zal herden- -ken bij- een. gemeenschappelijken maaltijd, waar n-aar wij vertrouwen- niet alleen d-en lot der duiven maar ook de weld-aden des Vredes in vurige woorden zullen venkond-igd worden. UITSLAG DUIVENTENTOON- STELLLING. Oude b-lauwe doff-er: le prijs Fr. Faas, Ter Neuz-en; 2e P. Roegiers, Sas van Gent; 3e L. Kalle, Westdorpe; 4e P. Koch, Ter Neuzen; 5e A. Marquinie, Sas van Gen-t; zeer eervolle vermelding A. Marquinie en A. Fever, Sas van Gent; eervolle vermekling A. Marquinie, Sas van Gent. Oude blauw-e duivin: le prijs J. Donze, Ter Neuzeni; 2e A. Marquinie, Sas van Gent, 3e Van Geersum, Zuid-dor-pe; zeer eervolle vermelding A. Marquinie, Sas van Gent; eervolle vermelding Fr. Vermoet, Sas van Gent. Ou-d verschillende kleuren doffer: le prijs J. Arens, Sas van Gent; 2e Th. de Caluw6, Sas van Gent; 3e L. Warrens, Sas van Gent; 4e G. Kamoen, Westdorpe; zeer eervolle vermelding A. Marquinie, Sas van Gent; eervolle vermelding A. Verstraeten, Ter Neuzen en Fl. Vermoet, Sas van Gent. Oud geschel-pt -doff-er: 1e prijs R. Verhel-st, Sas van Gent; 2e, 3e en 4e E. Dumoleyn, Philippine; 5e A. Marquinie, Sas van Gent; BLOOKEREN IS AFGELEID VAN BLOOKER EN BETEE- KENT MINSTENS EENMAAL PER DAG EEN KOP DRINKEN. DE FIJNE CACAOSMAAK ZAL U WEL BEVALLEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2