6*4# ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7706. Woensdag 7 Januari 1925 HINDERWET. ABQNNEMENTSPRIJS: BINNENLANO. FETJILLETOBT. BUITENLAND. Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post J"6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. HET VOORZITTERSCHAP DER TWEEDE KAMER. Het Centrum verneemt „uiit go-ede bron", dat de voorzitter der Tweede Kamer, Mr. Dr. D. A. P. N. Koolen ziich in de volgende zitting niet meer voor het presidium be- schikbaar zal stellen. De „M-sb." m-eent echter -goed-e reden te hebben, om de juistheid, van diit bericht, dat niet voor de cerate maal in de pers opduikt, in twijfel te trekiken. EEN KLEINE BESLISSING. Aldus kenschetst het „Handelsblad" (Li- beraal) het besluit, dat de Tweede Kamer nam ten aanzien van de salarissen van de te-den der Reke-nkamer, den Raad van State em van de -reohterlijke ambteniaren. Men taist niet mis, rneent het blad, wan- rveer men in deze beslissing ziet het bewijs, dat de meenderheid der leden wan die Twee de Kamer vreest voor groote ontstemming der talrijike groep van ambtem-a-ren in min der verantwoordelijke positie, wanneer aan Landsdiemaren op meer verantwoordelijke plaats een gerin-ge verbetering in be- iooning werd toegekend. Dat is dius feitelijk een concessie aan de onnaden-kendheid en de afgunst! De klerk stell.t zijn werk niet op hetzelfde plan als dat van de schoonmaakster, die de stoep van het departement dweilt. Hij he-eft kennis verwoirven die voor zijn ambt en dus voor den staat, zijn werkgever, van eenige be tee-ke nis moet worden geacht, kennis die de schoonmaakster niet bezit of niet weet te benutten, daarom wordit hij volgens een an- deren maatstaf beloond. Dait evenwel het werk van een lid van den Hoogeni Raad zooveel meer kennis en oor deel- vereischt dan het zijne, dat een be- la-n-girijk verachil in belooning gerechtvaar- diiigdi zou zijn, diat de beteekenis van dit werk voor de maatschappij veie, vele malen grooter is dan het zijne, dat mag men niet openlijk uitspreken, maent de meerderheid der Tweede Kam-ere in Nederland. In het voorloopig versliag van de verwor- pen wetsontwerpen was deze geestes- gesteldheid reeds aan den dag getreden. Die m-ens-chen met hun speciale kennis, zoo redeneerden enkele leden,, kun-n-en immers toch op 't oogenblik nergens terecht. Zij betoogden, dat er geen enkele reden was, om de tractementen der hoogere ambtena ren te laag te noemen. WeWicht was dat zoo voegdien zij er aan toe in de da- gen der hoogconjunctuur, toen de p'articu- liere -bedrijven tegen hooger salarissen veel personeel aanstelden. Thans is de toestan-d anders. Bij die industrieele en handelsbe- Uit het Engelsch van Edgar Wallace. 19) (Vervolg.) ,,Wie heeft je dat verteld?" ,,'Mijnheer Leither. Hij zei zelfs, dat myn heer Jarviss tweehonderdhu-izend pond zal geven aan zijn schoonzoon!" „G ja," zei Gwenda zacht, ,,en wie is zijn schoonzoon?" „Dat weet ik niet," zei de onschuldige Chick, hoofd'sohuddend. „Hij -boft ten- minste, als het meisje aardig is," voegde hiij er aan toe. Gwenda keek hem onderzoekend aan. „En als het meisje nu eens niet aardig is, Chick?" „Ze is natu-uirlijk aardig. Anders zou hij niet met haar -trouwen", zei Chick ernstig. Gwenda keek naar het tafelkleed en speelde met den trouiwring aan haar vi-nger. ,,Ik zou wel eens will-en- weten, wanneer jij een meisje aardig vindt"zei ze een noodlottige vraag, zooals ze had moeten wetam. ..Ja zei Chick aarzelend, ,,als ze is ata jij, Gwenda; als ze knap is en lief ..Ja, ja," zei Gwenda siniel. „Ik weet, wat je hedoel-t. Niet als ik, Chick, maar zooafs jij denkt dat ik ben. En wanneer ga je?" ,,Ik won van middag gaan", zei Chick. Ze knikte. ,,Misschiien. Chick", zei ze, na een lange stilte, ,,trouwt die schoonzoon van mijnheer Jarviss haar om het geld." Chick keek haar verbaasd' aan. ,,Meen je diat heusch? Ken je ze dan?" ,,Ik ken ze niiet", zei het meisje, ,,maar ik ken de wereld." Chick schudde het hoofd. drijven heeft men nu veel personeel ontsla- gen. Vraag is er daar niet en allerminst vraag naar personeel, dat een hoog salaris eischt. Het blad zou wel eens willen1 hooren, wat deze leden ervan zouden zeggen indien de Staat of een pariicuiiere ondernemer de be- looningen' in tijd van malaise alleen afhan- kelijk sitelde van de vraag, of deze menschen ergens anders werk zouden kunnen vinden. Maar nu het hoogere ambtenaren geldt, menschen, wier ontwikkelingspeil boven dat van een vrij groot deel der leden, van de Tweede Kamer uitgaat, wier werk een cul- tureele beteekenis heeft, die zeker niet on- der doet voor het belang, dat het wenk der Tweede Kamerleden heeft voor de bescha- ving, nu laat men de wet van, vraag en aan- bod voluit gel den. Dat dit beroep op deze wet, welker in- vloed niet begrensd is door de „hoogte" of „laagte" van de positie van- een ambtenaar, voor een speciale categoric ongerechtvaar- digd is, zoolang men weigert haar te doen gelden in. anderen kring springt in het oog. Het is onoprecht bovendien, omdat men ze niet in alien deele wil doen gelden. Juist in tal van lagere fun-cities van den Staatsdiienst wordt werk gedaan, dat er veel en veel hooger wordt betaald dan in het particuiliere bedrijf. Schrijfwerk, dat geen meerdere ken- mis eischt dan de lagere school geeft, betaalt de Staat als werkgever twee tot drie maal zoo hoog als het piarticulier bedrijf, zelfs aan beginne'lingen, terw-ijl de arbeidsmarkt overvoerd- is met personeel van dezen aard. In de lijn der redeneering, die door „enkele leden" werd gevolgd, zou het dus liggen om de belooning van dit personeel zooveel te drukken als het aanbod nog juist toeliet. De comsequenitie van- diit s-tandpunt zou de po sitie van duizendeni „lag,ere" ambtenaren slechter maken. LMaar veel meer dan- een speculatie op de onnadenken-dheid, nog, is deze redeneering een speculatie op de afgunst, eem bulging voor de m.assa. Dat is symptomatisch voor de „democra- tiie" van. orrzen tijd. De nijidi op wie meer kan, evengoed als de afgunst op wie meer heeft. Dat is een volstrekt natuurlijk ult- vlioeiseL van die „democratie" die gelijkheid schept door wie boven haar uitsteekt een kopje kleiimer te maken in plaats van den prikkel te versterken, die den rnensch drijft, als er iets in, hem zit, naar voile ontwik- keling van zijn talent en van zijn persoon- 'lijkheid. De beslissing der Tweede Kamer toont ons de democratie op haar smalst, ein-digt het blad. Domme afgunst op wie meer kan en meer weet, komt de meerderheid der Tweede Kamer in 't gevlei. SALARISACTIE VAN CHRISTELIJKE ONDERWIJZERS. Er is ,een comite van Christelijke onder- wiijzers gevormd, waarvam het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren: E. Haselhoff te Coevorden, voor de provincien Groningen, Friesland en DrenteH. H. Kerkhoven te Epe, voor Overijsel, Galderl-and en Utrecht; j. van Herp te Werkendam voor Zealand, Noord-Brabant en Limburg, en J. L. Oranje te Amsterdam voor Noord- en Zuid-Hol- land. De eerste stap, die door dit comite van actie zial worden ondernomen, zal bestaan i-m het langs regelmatigen weg ter kennis brengen van de ktachten en wenschen der ,,ik zou het niet denken, Gwenda. ik ge- loof graag, dat zuike dingen wel eens ge- beurd zijn,; maar iedere man zou tenslotte met een aardig meisje willen trouwen-, on- verschillig of ze rijik is of arm. Als het maar de ware is, he?" Gwenda beet ziich op de lippen. ..Misschien wel," zei ze. Chick had een onderhoud met Leither, voordat hij ging. „En nu, mijn beste Pdlborough", zei de heer Leither, met het onvermijdelijke klop- pen op den, schouder Chick -was nu daar- op voorbereid en verzamelde alle kracht om den aanval te doorstaam ,,je zuit een besten tijd hebben als gast van mijn vriend Jarviss. Het i,s 'n beste man Pelborough", vervdligde hij, vol vuur, ,,een goede gast- heer! Een edelmoedig vriend! Tweehon- derdduizend pond voor zijn, schoonzoon!" ,,Ik hoop, dat hij het verdiient", zei de markies van Pelborough. „Daar twijfel ik n-iet aan," sprak Leither. „Wa-t zou men veel kuunen doen van tweehonderdduizend pond een miljoen dollar, tieru millioen. francs, met de tegen- woordige valuta 10.000 pond per jaar, ais je het belegt tegen vijf percent. Altes voor zijn schoonzoon!" ,.Hoe heet hij?" vroeg Chick belangstel- lend. ,,!k weet niiet of er al een schoonzoon is ik bedoel, -ik weet met of juffro'uw Jar viss all verloofd- is. Het is een snoezig meisje!" Nu had de heer Leither Minnie nooit ge- zien, want da,ni had hij, terstond het gesprek op iets anders gebracht. „Wat een oogen!" vervolgde hij zijn lof- zawg. „Wat een snoezig figuurtje.. „Ze is zeker heel knap," zei Chick, toen de heer Leither uitgeput was in lofuitingen. ..Zullen we haar ook verzekeren,?" Chick bereiikte de plaats van bestemming en zag, dat de heer Jarviss hem die eer aan- deed, h-em persooulijk te omtvangen. Hier- onderwijzers aan de partijbesturen der anti- revoHutionnaire en Ch ,'i stei ij k-H i stor i sche partij, om zoodoende te verkrijgen een uit- spraak dier partijen omtren-t deze door mi nister Colijn ontwo,rpen nieuwe salaris- regeliing Het doel van diit verzoek om een vooraf- gaande partij-uitspraak is, dat de Christe lijke onderwijzers daarnaar zullen kunnen bepalen de houding, we'ke zij bij de komen- de verkiezingen hebben 'oti te nemen. Het moet in het voorn-emen liggen van dit ondei wijzerscomite, om het niet bij verzoe- ken te laten, maar daadwerkelijk bij de verksieziugen hun gewicht in de schaal te werpen. DE SCHELDEKWEST1E. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: Donderdag worden de besprekin-gen in Den Haag ten aanzien van de Schelde, die eenige weken geleden begonmen zijn, hervat. DE TOESTAND. Het laatste nieuws uit Berlijn over de po- litieKe ansis^j, scnnjit de in. k. crt., dat zij Lm net geneei .ruet opgelost zal wor.aen, maar a-at een- „ooven ae partijen staand Kaoinet" met ue waarneming van ue zasen oeiast zai wooden, tot tijd eni wijle er Kans is op de 5amenstel.ilng van een regeeung, waann een meerderneid uit den Kij.KSuiag naar ver- tegcnwiooruiging zal Hebben. meruit blijkt, dat de voiKspaiuj ook met te v-inuen is ge- weest voor de bestendiging van het ouue ka-omet met vervangmg van enkele minis ters, ewe m elk geval wiiden aitreden. De draa-dilioaze dienst meldt -uit tserlijn, dat iVtarx, die weer be last its met de vorming van- dit uiieuwe ikabinet, zich igewend heeit tot verse iiiUende Duitsch-nationale mannen, wat doet voorz.ien, dat hij, onder het mom vani een boven de partijen staand kabinet, dan toch eem „burgeriijk.1'.kaoinet zal willen vormen. De sociaal-democraten zullen im mers leesteUjk 'badanken om in dezelfde re- geering plaats te nemem met Duitsch-natio nale politici, omdanks een betuiging dat zij zich vooraf geneutraliseerd hebben. De so ciaal-democraten zullen daar echter mis- schien niiet rouwig om behoeven te zijn. De nieuwe regeering komt te staan voor de behamdeling van de kwestie van on-t- ruiiminig der Keulsche zone en die van Duitschland's ontwapen-ing, de sluiting van het Fransch-Duitsche en de bekrachtiging van het Duitsch-Engelsche handelstractaat em dergelijke heete hangijzers, uit welke groote moeilijikheden met de Entente kunnen voortkomen. Nemen nu Duitsch-nationalen aan de nieuwe regeering deel, dan zullen zij, zoo de bettekkingen met de Entente niet hopeloos vast wiiien loopen, in plaats van hun eeuwiige negatie en afwijzing, hoe dan ook met een oonstructieve toenaderingspoli- tiek voor dien dag moeten komen, waarvoor zij dan later niet meer het odium op de so ciaal-democraten kunnen laden. Men zal zich intusschen zijn definitieve oordeel moe- tert vioorbehouden tot de nieuwe Duitscfie regeering metterdaad in elkaar zit. Mussolini heeft Zaterd-ag in de Kamer te Rome z-ij,ni met spanning verbeide rede ge- mee was het ook uit wat eer bet-reft. De heer Jarviss was iiet soor-t man, die zich te kort gedaan zou voelen als hij iemand anders ter wereld als zijn meerdere zou erkennen. Daarom was hij raw tegen Chick, en hij waagd-e zich niet aan zijn titel. Hij speelde opzet-telijik de rol van „ruwe diamant'waarbij hoort „eteni, wat de pot schaft" en „menschen nemen, zooais ze zijn." „We hebben geen voorbereidingsmaat- regelen getroffen. voor je komst, vriend- tief,zei hij; ,,je moet maar ergens wat stroo zien te vinden." „Uiitstekemd", zei Chick, die zich al beel- den vormde, van hoe hij zou slapen boven een stal. „Ik dacht, dat mijnheer Leither u getelegrafeerd had, dat ik zou komen." J'a- hij h-eeft gezegd, dat je zou komen. Wat zeg je van mijn auto?" Ze stonden boven aan de helling, die op den Stationsweg uitkwam -an v/aar drie of vier auto's stonden te wachten. »Heel mooi," zei Chick. „Er zijn een heeleboeli menschen. die niet van Fords hou- den, maar -ik heh hooren zeggen "Die niet, zei de heer Jtwiss geergerd. "die a indie re, die groote. Het chassis alleen kost me meer dan drie d-uizend pond." Chi ok uitte toepasselijke maar oprechte geluiden van verbazing en bewondering. ..U moet kennis maken met mijne doch- ter", zei de heer Jarviss, toen ze den heuvel opreden, waarop Hatterway Hall prijkte. „Het is een- lief meisje." .Dat heb ik gehoord", zei Chick beleefd. ..En verloofd ook. Ik wensch u geluk, mijn heer Jarviss." De heer Jarviss keerde zich om en keek hem aan. „Het oogenblik is misschien, niet zeer kiesch, nu uw dochter op den drempel van het leven staat," vervolgde Chick, die sleehts aan ziin nlicht dacht. ,.maar zoudt u het niet verstaindig vinden haar leven te verzekeren? Er is een polis, die ik u bijzon- houden-, en d-eze rede is een aankondi-ging geweest van den oorlog tot het uiterste tegen de oppositie en tegen elkeen die hem durit weerstaan. Aangezien, zoo betoogde hij, de oppositie al zijn pogingen om tot be- vrediiging te kiomen van de hand gewezen, ze als zwaikheid uitgelegd, en haar inspan- ninig tegen hem slechts verdubbeid had, was hij tot de sl-otsom gekomen, dat gewel-d- in den strijd tusschen het fascisme en de op positie zou moeten beslissen. „De regee ring", verklaarde hij, „heeft de kracht om de oppositie te vernieti-gen. Ik bel-oof u dat de toestand binnen acht-en-veertig uur na deze rede voikomen duidelijk zal zijn." Dadelijk na de Kamervergaderin-g heeft Mussolini, die in den loop van zijn rede ook de wenscheliijikheid had uitgesproken de doodstraf in Italie in te voeren, met de mi nisters van binnenlandsche zaken en van venkeerswezen, den comma,ndant-generaal van de karibiniers en- het hoofd van de de- tective-ipolitie geconfereerd en besluiten ge- nomen over de maatregelen, die tegen mo- gelijke ,,verstoring van den vrede" genomen dienden, te worden. Het fascisme schijnt d-us voorloopig tot de onvervaarde methoden terug te zullen keeren, waarmee het indertijd -de roode be- dreiging in Italie afweerde en voo-r zijn aan- hangers zal de jongste re.de van ,,il Duce" aanmoediging genoeg zijn. Zij vieren deze rede dan ook als „den grootsten triomf van zijn politieke loopbaan". De gezamenlijke nota van de geallieerden waarin zrj tegenover Duitschland hun be sluit om de Keulsche zone op den in het tractaat van Versailles voorzienen datum niet te ontruimen motiveeren, is te Berlijn midden in de beraadslagingen over de kabi- netserisis in het r jjk (waarvan zich in Pruisen een geiijke crisis dreigt vast te koppelen) gevallen en zal, naar men wel voorspellen kan, van grooten invloed zijn op de wending, die d^ze crisis zal nemen. Wij hebben Maandag al opgemerkt, dat de sociaal- democraten alle reden hebben, om dankbaar te zpn, dat de taktiek "an uitsch natio- nalen en volkspaitij hen, hoe wel zij de sterkste party in den Rijksdag zijn. buiten een nieuwe regeering sluit en de rechter- ztjde, zij het onder het etiket van een boven de partijen staand kabinet, voor de aan- sprakelijkheid stelt de moeilijkheden met de geallieerden op te knappen. Geen nieuwe regeering kan haar portefeuilles aanvaarden zonder het vooraf in eigeu boezem eens te zijn over de houding, die Duitschland tegen over de nota moet aaunemen. Ook centrum en demoeraten zullen zich misschien twee- maal bedeuken, voor zij aan leden van hun partijen verlof geven ministerieele benoe mingen aan te nemen, al zouden deze ook meebrengen dat zij als leden van een kleur- loos kabinet den band met die partijen verbreken. Het probleem op dit oogenblik verschilt niet zoo heel veel van dat waarvoor rijks- kanselier Kapp zich na zijn snel verstikten staatsgreep geplaatst zag, toen hij en zijn medewerkers z ch vaag bewust waren, dat zij zich tegen de Entente wiiden verzetten, maar geen duidelijk antwoord konden geven op de vraag, waarheen zij Duitschland op deze wijze dachten te leiden. der kan aanraoen. riij zociit a, ue zakken. „iicn verzeKcring i-egen zjexte, ongetukKen. tn overlijioen-. buj-venialen nee it ze nog iiet voordeel," direundie hij door, „ora het leven van het eerste kind te verzekeren voor deri tijd van negen jaar." „0, wat je zegt?" hijg.de de heer Jarv.^s, weer tot zichzeli komen-di. „rioe kom je er b!j uat ivlunniie verlooid is?" „Dat meend-e ik begrepen te hebben sta- melde Chick, die inzag, dat hij ziich vergist Had. „Het spijt me vreeselijk, a,lis ik mijn heer Leither's geheim verklapt heb." »Al'S het ieman.ds geheim was, dan- zou her het inij.ne zijn", brom-die Jarviss. „Natuurlijk", mompelde Chick. »Het is een heel aardig Kind, dat liocij- tertje van rnij", iierhaalde de trotsche vad-er, hoofidisehuiGidiend, als was h-; aangedaaii door de gedachte aan al haar deugde-n,. „Ja, dat heb ik gehoord." Chick haastte zich zij-n vergissing goed te maken. „Hee! knap als ik het zeggen mag. Het moet plei- zierig zijn, mijnheer Jarviss, om de vader te zijn van een mooi meisje ,,Ja zie je op het eerste gezlcht zou je haar niet kna.p vinden", haastte de heer jarvisis zich uit leg,gen. Ook hij wilde alle misverstand uit diem weg ru.imen. ,,Ze heeft ziowgenaamd „charme"." ,,Ah!" zei Chick wijiselijk. ,,En charme is meer dan een mooi ee- zicht." „Ongetwijfeld'", zei Chick knikkend. „En de meeste knappe menschen zijn charmant. n-iet waar?" Hij lachte welwillend tegen zijn ongedul- digen gastheer. ,-Als ik later een gezin heb, denk ik, dat. ik bescheiden zal zijm over mijn kinderen; het is een Chineesche gewoonte, geloof ik. Ik heb er onlangs iets over -in de krant ee- lezen." „Wat dit land noodig heeft" de heer Jarviss steil-de n-iet het miinste bela-ng in China „zijn echtverbintenissen, als ik het De L'uitsche pers wrijft lie Entente, volgens de berichten uit Berlijn ,/nietige voorwendsels" aan voor haar besluit om de Keulsche zone voorloopig bezet te hod den, maar dit is natuurlijk nog geen weer- legging van de bepaalde tekortkomingen, die de nota der geallieerden opsomt als aaar zijn heimelijk herstel van den afge- schaften generalen staf van het Duitsche leger, africhting van vrij willigers met, kort dienstv«-rband ihet stelsel dat Pruisen in het begin van de vorige eeuw tegen Napo leon I toepaste), ingebreke blijven bij ver- andering van de oorlogsindustrie in vredes- industrie, behoud van de door de geallieer den gewraakte organisatie van de rijkspolitie enz. Duitschland zal ten aanzien van deze punten het bewijs van het tegendeel moe ten leveren of ze moeten erkennen en ver- klaren of het al of niet gezind is, er ver- andering in te brengen. Ten aanzien van een grief der Entente is Duitschland in conf sso, namelijk de organisatie van de rijkspolitie Zij is in kazernes gehuisvest en vrij wel militair georganiseerd maar S-resemann heeft nog onlangs in een rede uiteengezet, dat dit, naar het oordeel van de regeering, noodig is, om de politie slag- vaardig en bij de hand te houden in geval van onlusten. Generaal von Seeckt, de or- ganisator en opperbevelhebber van het Duitsche leger na d-n wapenstilstand, kan weten wat er aan is van de beweringen van de Entente en ook Gessler, de minis ter van rijksweerbaarheid, op wiens minis- terie volgens de geallieerden de heimelijke generale staf zetelen zou. Beiden zijn stilla werkers. Von Seeckt heeft de openbaarheid nooit in zijn kaart laten kijken, behalve eenmaaL Dat was toen de bekende Zuidduitsche pa cifist Quidde een protest uitte, omdat hg meende, dat Duitschland door een herleving van het militairisn e en zoodoende door het ge'vaar van een nieuwen oorlog bedreigd werd. Het antwoordt van von Seeckt was een nijdig en duidelijk gebaar met de sol- datenlaars, waarin bij Quidde op een lijn stelde met landverraders. Een Duitsch publicist heeft von Seeckt aldus gekenschetstEen spinx met het monocle in het gezicht. Oogen, die op tastende vragen geen antwoord geven. Oogen, d e als twee lichten uit den voor- hang van het gezicht kijken, Wie kent hem Wie heeft in de diepten van zijn ziel een kijkje genomen Wien heeft hp op de uiterste vragen geantwoord De scherpste tegenstelling metLudendorff En de kenschets van Gessler van denzelf- den publicist luidde^Gessler schept be- hagen in de rol van Hamlet, die den eesi- voud des harten en des verstands als eec schild voor zich lioudt. Hoe dikwijls heb ik van hem een dui- delijk uitsluitsel over deze of die gebenr- tems willen ontvangenhoe dikwyis ben ik hem tegengekomen. wanneer ley juist uit een beslissende kabinetsvergadering kwam. Stralend gaf hij my de hand, ging dadelijk tot het offensief over en vroeg mij ja> miji wat er nu gebeuren moest. Ik: zoo noemen mag, tuissciien d-e sterx-e, ge- zomde dochters uit het volk en. m tioisc,.e, aigeieeiuc aristocratie." „u heb-t ongetwijield gelijk", zei Chick enil'sug, „lk Ocim eigenlijk een democraat, mijnheer jarviss en in mijn binnens-te neo il nooit die iai istocratiie erk-ena-, beh'atvc uc uns- r.jcicttie van net genie. Als ik buiten was, heb ik dikwijls gea-acht, hoe jammer lier is voor all -die mooie meisjes om hum- leven te slijten in kiern-c dorpen, ver weg van alie. „ik heo het met over mooie meisjes, die in dorpen won.e.n", snauwde de h-eer Jarviss. „Ik heb het over -mijin- dochter. Chick glum lach te beleefd-. „u maak-i er maar ee-n gra.p-je van, mijn- iieer Jarviss", zei hij; „ik bedenk nu ook, uat ik alle voorwaarden en pap-ieren bij me h-eb, d.ie u wilde zien en de heer Le. flier is van meening, da-t categoric „A" va-n de pol-is, die die nieuwe Lcimden en Paris Com pany uitgeeit, juist is, wat u noo-dig heeft." .,1k wu n-iet praten over verzekeringen. ik wil het hebben over huwelijken tusscher de aristocratie en wat ik zou wili-en -noemen de rijke, de zeer rij-ke dochters," zei hij met nad-ruk „van den mi-dd-enstand. Ik ben van plan- tweehon-derddh-izend pond- te geven aan den man, die met mijn -do-chter trouwt. Wat zeg je van zoo een duit in het zakje?" ,,U bent -buitengewoon vrij-gevig", zea Chick op-recht. ,,Het is eem van de edel- moedigste giften bru-idschat, noemt men ze, niet waar? waarvan, iik ooit geiezen heb. Maar u kent natuuril-ij-k uw schoo-nzoon en ik ben er van overtuigd, dat u niet al dat geld z u It geven in ha ride n van een verkwis- ter. Ik zou hem graag on-tmoeten." „Ik hoop, dat het gebeuren zal," bromde de heer Jarvisis, terwijl de auto' stilhield voor de deur van Hatterway Hall. (Wor-df vervolgd.) Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat hun beslissing op het verzoek van de »N. V. HOLLANUSC1IE EN INTERNATIO NA EE HAN DELUAATSCHAPPI.I" te Amsterdam, om op bet pereeel, kadastraal bekend in sectie G, Nos, 1776 en i 777 een inrichting te mogen oprich- ten tot het bewerken van oud ijzer, door ben is verdaagd, omd.it nog niet is ingekomer, het bericht als bedoeld in art. 7bis, alinea 2 der Hindervyet. Ter Neuzen, den 5 .lanuari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B I. ZONNEVI.ILLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1