ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7703. Donderdag 1 Januari - '5 65* Jaargan; HIHDERWET. Intocht 1925. f j£ UILL T 0 B. LANDBQUWBERICHTEN. 6EMEN8DE BERICHTEN, Voor hinnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr per post 6,60 per jaar - A B 0 N H M H T S P R IJ S S Ned Indie en Amerika 2,70 per 3 maanden - Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden - Abonnementen voor't bmtenland alleen bij vooruitbetaling. I" raT-T^ISIDIE] BL A.ID Zij, die op den eersten dag des jaars tot u hun wertschen richiten van „Veel Heil en Zegen", zij wenden reeds de blikken naar de toekomst, waarheer. wij gereed staan op te trekkem. En in die woorden, inits niet gezegd ate een zinledige formule, ligt ook uitgedrukt het beginsel der soli- dariteit, dat alien maakt tot een. Heil en Zegen! Vergissen wij oris in den zin der woorden, als wij er in lezen at het geluk, dat wij voor ons zelf en voor eikander kunnen bewerken, bekroond door wat van Boven, van den Oorsprong alter goede gaven, over ons wordt uitgestort? Er zijn redenen om het banale van den N'ieuwjaarswensch miet te hoog te taxeeren, en wij willen aannemen, dat hij in een aan- tal gevaillen best ongezegd had kunnen bijven. Toch schijnen hun oudheid en hun algemeenheiid er op te wijzen, dat het ge- bruik beantwoordt aan een behoefte, en dat de misschien afgesleten vorm niet zonder inhouid is. Dezelfde raadselen, die ons op een dag als he den overstelpen, wij staan er dage- lijks voor, maar, opgaande naar een onbe- kc ;o. '.d, roepen wij eikander nil en dan e. i woord van. bemoediging toe. De weg zelf verandert daarciio-or met van ka- rakter; geen van zijn ruwheden zal er door worden weggeniomen, geen van zijn siera- cioii Maar ue opgewektiieidi der wandelaars, verlevendigt door de betuiging van de wetgezindheid/ierg enen die met hen gaan. Zij, die z,ich voortbewegen in de dui stern is van het ombekende, doen at en toe een hallo" hcoren, dat is ate een sig- naal van verkenniing en van vereeniging, een roep om miet van elkaar afgedwaald te raken. Er moet van tijd tot tijd appel ge- bliazen worden.. De Nieuwjaarsdag is daar- voor bestemd. Het duurt maar kort, voor Uit het Engelsch van Edgar Wallace. stilistaaiv is geen tijd-; vervoLgems: Vooruit maar weer! Vooruit dus! Veel is er, dat oris verbor- gen blijft in de lotswisselingen, aan welke wij omuerworipen zuliem worden, misschien nog voor het thans intredend jaar zijn loop za. hebben voioracht. Uit het bewustzijn Va.i en net veitrouiweni in eeru Opperste Lei- d5ng, seliep'pen wij ons den moed om een tocwomst vegeofoact te gaan, die slechts biad voor blad, aan het oog zich ontrolt. En aan ueu ons wueegegeven reiswijzer ontl'ee- men wij het inzicht van de riich'ting die wij te volgen hebben. Op geen anderen dan .dozen uag wordt ons zoo duriidelijik toegeroepen: Weest vol- maakt! Nooit sterker dan bij der tijden wisselling kltnkt het vermaan ons tegemoet: Z'oekt uw geliuk niet in de ddngen der ver- gahkeliikhetdScherper dan op eenigen anderen herinneringsdag wordt het ons on- der die aandaoht gebraoht: Niet voor zich- zek alleen Leert de mensch hier beneden. t is waar, niet alter oor onderscheidt met gemoegzame juiisitheid, en van al'lie opwek- kiiigen, door de Leden dier opvolgende ge- slachten in der eeuwen loop ontvangen Oi verspreidit, is nog maar een zeer gering deel tot zijn. recht gekomen. Va.ndaar, dat wij van die voknaaktheidi zoo onmeetbaar vei verwijderd zijn gebleven. Vandaar ook die dringende noodzakelijkheid, om diezelfde aansporingen bij elke gelegenheid te her- halen en ter harte te memen, al weten wij ook, dat de opvolging voortdurend veel te wenschen zal overlaten. Hoe .noodlig dat is, wij voelen het aller- meest aan ons eigen tekortkomingen. Vooruit maar weer! De tijd snelt voort, het leven is kort! Vooruit, ondanks de moeite en bezwaren, niet atgeschrikt door achter ons Liggende teleurstellingen. Het ziet er waarlijk niet naar uit, dat ook de tragen er komen zulle Wei mag de for- iuin soms beg.unsti.gen, „die wacnt en stilie zit ctoch zij laat a.at ook wel eens na. Dat ieder onzer, t zij man of vrouw, den ernst der tyden toone te begrijpen, en ieder naar eigen eerlijke overtuiging handele. Met een onverschillig voorbijgaan wordt evenmin iets verworven als met een lijd- zaam meegaan, Gij, die vooruit moet, loopt zelf! En waarheen des levensgang ons ook voeren zal, la ten wij op dezen dag, dien van den jaarsovergang, elkaar ontmoeten in ge- meenschappelijke heilwenschen voor het Vaderland, voor het Vorstelijk Huis, voor onze gemeente en haar Bestuurders, voor het welzijn. van het Nederlandsche Volk! Nieuwjaar! Zegenwensehen klinken alom. Ook wij, Uitgeefster en Redactie van de Ter Neuzen- sche Courant voegen daaraan de onze toe. „A1 wat wenschelijk is!" lezeressen en lezers, zoo voor uw personen en familie als in uwe zaken en bedrijf. We gaan weer voort. De tijd van naden- ken is voprbij. We gaan weer voort op on- zeni weg. We hebben reden van dankens- stof. Onze lezerskring breidde zich uit. in verschillend opzicht mochten we met vol- doening ervaren, dat ons werk gewaardeerd wordt. Dit schenkt ons moed en vertrouwen, om aldus voort te gaan en te doen wat nio- gelijk is om aan de bestaande verlangens en wensohen tegemoet te komen. Ook van onze advertemtiekolommen werd weer ruimschoots gebruik gemaakt, en dat men dit bij voortduring doet, bewijst dat dit goede resultaten oplevert en ons biad grcote publiciteit schenkt. Dit alles stemt ons dankbaar, ook de medewerkimg die wij van verschillende zij- den mochten ontvangen. We hopen die ook in dezen nieuwen jaarkring weer te mogen ondervinden. TER NEUZEN, 31 December 1924. DE BLUE BAND FILM. Dinsdagavond werd in het Concert- en Bioscoopgebouw alhier een voorsteiiing ge- ge?eii vanwege de Van den Dergh's fa- brieken te Rotterdam, voor een aantal beieefde hefngheden gewisseld. Den per- spratii 16) (Vervolg.) Nu hij iets kalmer was kon hij beter alles bekijken. Het was een praoht zaal, vond hij, alles goud en rood. De menschen in de ban- ken pastern er heelemaal niet bij. Het waren over het algemeen mannen van middelbaren leefitijd en hun aandacht was nu gevestigd op een zwaarlijvigen, grooten man, d'ie bij de tafel stond en de meening van de regee- rimg uiteen zette over een wetsontwerp, d:at blijkibaar besproken zou worden. Eimdeliijk ging hij ziitten en stond een an- der op. Chick maakte bij ziohzelf de opmer- king, diat hoezeer deze menschen tegen- standers van elkaar waren, ze toch altiid van elkaar spraken als „de edele lord". Een paar maal mengde zich de persoon op den divan later kwam hij te weten, dat die „Woolsack" lieette in het debat en werden scon op uen uuvan spraiven ze aan met „My- loro Ulianceilor". Een keer keek Chick naar boven en zag Gwenda. Haar gezichitje straalde vani trots en hij lachte tegen haar. Toen, door een mist van woorden, door het gedrfeun van den eentomige en het vuur van den welsprekende, begon hij te begrij pen waanover het gimg. Het was een ont- wer.p voor een wet om den leeftijd, waarop kirnderen in dienst genomen mochten wor den, te verhoogen en Chick vergat het Hoo- gerhuis, vergat het meisje op de gaierij, ver gat zijini eigen zenuwachtiglfeid en verlegen- heidi en luisterde aandachtig, knikte goed- keurend, ate hij het er mee eens was, schud- de heftiig van neen, toen een gewiditig heer- schap achiter hem verklaarde, dat kinderen nit de arbeidersklasse veel beter waren in een fabriek, dan dat ze hun tijd verspilden op school, tevergeefs trachtend een kennis te vergaren, die hun later toch rnooit van pas zou komen. Er was even stilte. De laatste spreker ging weer zitten en. de lord Chanoellor keek van rechts naar links. Op dat oogenblik besloot Chick om te verdwijnen en buiten op genoodigden en geintroduceerden, zoodat de zaal bijna geheel bezet was. De voorstelliDg werd geopend met muziek j van een goed strijkje, dat ook de muzikale illustrat e der films verzorgde In do eerste plaats werd vertoond een natuurfilm. Wij zagen de stad Biska en haar omgeving. waar kameeltransporten de grondstoffen aan voeren Uit de cocosnoten word' de copra bereid, die in scheeps ladingen in ons land wordt aangevoerd. Daarop volgde de Blue Band-film, welke ons in de eerste plaats naar Amerika voert, waar de kudden vee bjjeen worden gedreven, die in groote transporten naar Chicago worden gevoerd om daar in de slachtplaatsen te worden geslacht, en waar verder de oleomargarine uit het vet (waarvan de talk wordt afgescheiden) wordt bereid en in groote vaten naar Rotterdam, naar de fa briek vercoerd. De film brengt in beeld de aankomst van een stoomschip aan den Hoek van Holland, het meeren aan de fabriek en het lossen der vaten. We kregen vervolgens een kijkje op het Nederlandsche vee, welks melk bij de be- reiding der Blue Band wordt gebezigd, het melken, het vervoer naar de fabriek, de ontvang-it, het nemen van proeven, het zuiveren der melkkannen en vaten. Op te merken valt, dat het zooeven ge- noemde Zuid Hollandsche vee in uiterlijk gunstig afsteekt bij de ruwe beesten die men in Amerika ziet. Voorts ziet men de groote tanks, waar- in de olien worden verzameld, die door tankschepen te Rotterdam worden aange- bracht. Han krijgt men verschillende kijkjes in de fabriek Den weg dien de olie, de vet- ten, de melk enz. doorloopen, gedurende de bewerking, het karnen, kneden enz., tot ze als kluitjes, gesneden in blokjes, machinaal verpakt in papier, in kartonnen doozen of kisten wordt opgepakt en langs transportbanden buiten d fabriek in de schepen voor vervoer wordt overgebraclit. Men krijgt bij het zien vau deze film respect voor de enorme inrichting der fabriek en het zeer groote aantal daar werkende personen, waaronder tal van meisjes, alle in het wit en met witte mutsen op, gekleed. Alles geeft den indruk van groute zuiver- heid. De bereide margarine komt niet met menschenhanden in aanraking. Alles ge- schiedt machinaal. Zeifs de wagens die voor vervoer worden gebruikt, worden met stoom gereinigd De drijfkracht wordt geleverd door ma chines met een vermogen van 5u(J0 P. K Ook krijgt men een kpkje op de in teres sante boekhoudmachines en de groote drukkerij der vennootschap. Het slot der film is een huiselijk talreeltje, waarin de echtgenoot zijn vrouw een complimentje maakt over de goede smakelijke boter die zij steeds gebruikt, en waarvan hij gaarne de verpakking eens wi! zien, waarop de dienstbode hem glunderend een pakje Blue-Band vertoont. Hij is natuur- lyk verrukt en zal overal den lofder Blue- band verkondigen. De firma Van den Bergh hoopt dat dit aanleiding zal zijn, dat die spoedig in geen enkel gezin meer o. tbre kt. Tot slot werden nog twee leuke comische films vertoond. De genoodigden waren over het vertooude ten zeerste voidaan. Naar vernamen hadden de vertooningen, die Zeeuwsch veel eveneens we ook op andere plaatsen Vlaandertn gegeven zyn, succes. ENGELSCHE HANDELSCORRES- PONDENTIE. Bij het te Amsterdam gehouden examen behaalde o.m. L. C. Rib .ens het „Mercurius" diploma Engelsche Handelscorrespondentie. DE KaLI-AANVOER. In de laatste weken verscheen in ver- Gwenda te wachten. Hij stond op en zag pLotseling aller blikken op hem gevestigd. „Lod Felboroughzei de lord Chan cellor op een graffoon en Chick wendde zich snel tot hem. ,,Ja, inijnheer mylord, bedoel ik", zei hij. heeft het woord". ,,Je moet een redevoering afsteken!" siste Mansar's stem en knipperde met de oogen. Een. nieuw lid was dus verplicht te spreken. Hij wist niet, dat het te wijten was aan zijn opstaan en vriendelijk knikken in de richting van den lord Chancellor. „Om u de waarheid te zeggen", zei Chick, „ging ik net weg". Er was een gemompel van „Orde! Orde" toen er zoo inbreuk gemaakt werd op de regels van het debat. ,,Maar", vervolgde Chick, terwijl hij ze- nuwachtig over de kin streek, ,,ik ben het heelemaal eens met dien dikken inijnheer daar." Hij knikte in de richting van den vertegenwoordiger der regeering, die het wetsontwerp voorgesteld had. „Mytord bedoelt den onder-secretaris van den staat", zeide Lord Chancellor. schillende bladen een bericht dat de kali- industrie nit Elzas in plaats van te Ter Neuzen, bet depot te Antwerpen zou ves- tigen. Naar wij van welingelichte zijde verneinen betreft het depot te Antwerpen alleen detailhandel, doch is het voornemen voor het vestigen te Ter Neuzen voor export in 'tgroot onveranderd. Zooals onze lezers zich zullen herinueren houdt het van wege het Departement van Waterstaat aanbangig wetsontwerp, tot uit- breiding der havens alhier. daarmede verband AFGEDREVEN. Gisteren begaf de stum man van de sleepboot Oreon, die met een staaldraad in de schroef op het strand naast de nieuwe haven was gezet, zich in de sloep, om buitenboord werkzaamheden aart de sleep- boot te verrichten. Hij verloor verbinding met de sleepboot en aangezien hij maar over een riem beschikte was bet hem niet mogelijk weer verbinding te verkrijgen, daar de sloep door den Zuid-Westenwind voortgestuwd, de rivier op dreef. Bij het ruwe weer was die tocbt niet benijdens- waard en het was eene geruststelling toen de stuurman des namiddags van uit Elle woutsdijk kon telefoneeren dat hij behouden op Zuid Beveland gel-nd was. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd te Middelburg aanbe- steed het onderhoud van het Nederlandsch gedeelte van het Kanaal van Ter Neuzen met bijkomende werken, raming le perceel 4500, 2e perceel 33.000, massa 37.500. Alleen voor de massa werd ingeschreven door de heeren P. J. en J. H. Rijnberg voor 37.139; G. J. Balkenstein voor f 33.670; G. A. van der Straaten voor 30.994. Alle inschrijvers women te Ter Neuzen. SCHEEPVAART. Door bemiddeling van den scheepsmake- laar P. A. van Bouchaute, alhier, is het Bel- gische sleepschip „Celine", groot 547 ton, verkocht aan den heer L. Kanters te Sas van Gent. Dit vaartuig is 50 M. lang, 6.60 breed en 2,26 diep en laadt op 1.80 M. 438 ton en zal herdoopt worden in „Clementine". KOEWACHT Vrijdag, Zondag en Maandag 1 1. werd hier op de bovenzaal van de Xusterschool de gewone jaarlgksche uitvoering gegeven van de R K. Tooneelclub Gespeeld werd het schoone hartroerende drama in drie bedrijven »Pastor Bonus", dat op uitne- mende wpze vertolkt werd. Voural de hoofdrollen waren in goede handen. Na de pauze werden een paar voordracbten gegeven en een kluchtspel in drie bedrijven „Jonas de Recruut", een stuk, dat aan- houdend de lachspieren in beweging bracht. VERBETERDE AAR JAPPELR0JIMACH1NE. Resds lang zoekt men naar een econo- misch en goed werkeude aardappelrooi- macbine. Het construeeren van een der- gelijk apparaat was niet gemakkeijjk, daar men een macbiue weusciite welke de poters van grond en loof ontdeed en in d n zak bracht zooiat handeuar ;eid geheel of bjjna geheel kon worden bespaard. Om bet moeiljjke vraagstuk spoediger tot een oplos- sing te brengen, weiden hooge prijzen uit- geloofd, o. a. door dea Veenkolonialen Boereuno.id (V. B. B.) De proefueimngeu brachlen aan bet licbt, dat de Amrikaan- sche ^Hoover" het best als grondslag voor verbeterde constructies kon dienen. Die liet vooral met betrekking tot de afschei- ding van grond en het verwijderen van onkruid en loof nog te wenscheD. In „De Veldbode" lezen wjj dat wederom ver- beteringen aan deze machine zfln aange- „Damk u wel, mijnbeer Lord Chancel lor, bedoel ik", zei Chick. „lk wist zijn naam met, maar ik ben het heelemaal eens met de meeste dingen, die hij zei. Ik denk zeker, dat hij zelf kinderen heeft". Mylord1 zal met belangstelling verneinen, dat ik omgetrouwd ben," zei de secretaris glimlachencL „Dat verbaast me", zei Chick ernstig, „inaar ik kan u verzekeren, dat het volko- men waar is, wat u gezegd hebt". Het Hoogerhuis liachte niet, het staarde stil voor zich uit en Chick, in zalige onwe- tenidheid van alle conventies, die hij met de voeten trad, vain alle regels van debat, waar hij mee spotte, van alle oude gewoonten, die hij verwaarloosd ging ongekunsteld door, de handen in den zak, het hoogroode gezicht naar den stilzwijgenden Chancellor gewend. Hij had nog miooit in het openbaar gespro- ken, maar dit verlamde zijin tong niet. In het begin sprak hij met horten en stooten maar na eenigen tijd vergat hij, dat hij zich be- vond im het hoogste wetgevendie lichaam, vergat hij alles, behalve, dat deze doodge- wone menschen naar hem luisterden en wil- den weten, wat hij te zeggen had. Chick had onder het volk geleefd en was getuige ge- INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Als de machine op het land komt, kan zij direct met rooien b'ginnen, zonder eenig voorafgaand werk, het afmaaien van loof of iets dergelpks. ()e ploeg wordt in den grond gezet, de motor in beweging gebracbt en dadelijk daarop komen de aa'dappelen op een rooster, dat a's Jaeobsladder werkt en de knollen in de korfjes werpt, zoo goed als ongescho' den, vrjj van gras, onkruid en loof. Het loof wordt tijdens het rooien gemakkelijk verwijderd door den man, die de korfjes hedient. Op het land blij 'en wel enkele knollen liggen, maar veel minder dan bp bet rooien met de handen. De machine werkte onder zeer gunstige om- standighedenhet land was zeer gerehikt en het loof dood Onder zulke oo s andig- heden kan de machine per dag s/4 H.A. land rooien. GODSDIENSTWAANZIN. Te Preslau (Duitschland) wilde een vrouw in een vlaag van godsdienstwaanzin haar 7jarig kind, naar zij zeide aan den Heiland ten offer brengen. Slechts met moeite slaagde de echtgenoot er in, het kind te irediden. Hij ijlde nu naar de buren om hulp te halen, doch toen hij terug kwam, had zijn vrouw het 7jarig dochtertje met een keuken- mes de hate doorgesneden. Het kind was onmiddellijk dood, HET GELUKKIGSTE DORP TER WERELD. Volgens de Izwestija bevinden zich in Siberie dorpen, waarvan men tot nu toe het bestaan niet eens vermoedde. Onlangs heeft men in het district Tary een gemeente ont- dekt, wier inwoners volstrekt niets afwisten van de revolutionaire gebeurtenissen, die de laatste jaren in Rusland hebben plaats ge- grepen. Nooit hadden zij mog aan eenige regeering belasting betaald; zij wisten niet eens wat belastingen waren. POIITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: een portemonnaie met eenig geld en een Lips'sleutel Rechtbebbende vervoege zich aldaar. Ufisseiltoersett Amsterdam, 31 December 2 uur. Buden. uu Londen 11,67 '/s 11,68 Berlijn. per biljoen 0.59 Parijs 13,35 13 38 Brussel 12,3 D/2 12,34 Weeuen (10.000) 0,40 0.45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,59 Fransch 13,35 13,38 Belgisch 12,311/9 12.34 Oostenrjjksch (10 000) O.40 0,45 A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA in lossing te Antwerpen. s.s. MAGDALENA in lading te Narvik voor Antwerpen, s.s. TERNEUZEN vertrok 29 dezer van Antwerpen naar Narvik. weest van zijn dikwijls heldhaftigen strijd. Hij had gevochten met sjofele, ondervoede jongens, due mannesteinmen hadden en mannetaal gebruikten. En hij kenoc de waarde van ontwikkeling en wist daarom de jongen die op een goede school was ge- weest een andere taal sprak dan het kind, dat iin de maatschappij geworpen werd om zich zelf een weg te banen en zijn kennis vergaarde op hoeken van straten. Hij had een sterke overtuiging, in stilte gerijpt. „Het verschil tusschen den ongeletterden doorsnee werkinan en den kundigen vakman is de twee jaar, die van den sehooltijd aige- no'men worden", was een van zijn zinnen, die later gebruikt zou worden als leuze van opvoedkundigen. Gwenda keek en luisterde in stomme ver- bazing. Hier was een Ghick, waarvan ze nooit gedroomd had, welsprekend en over- tuigend. Plotseling herinnerde hij zich alles er hakkelde. De indrukwekkende omgeving overweldigde hem en hij bleef steken. „Dat is alles", zei hij heesch en ging zit ten. (Wordt vervolgd.) Burceineester en Wetliouders van TER NEUZEN brencen ter openbare kennis, dat ter gemeente- secietane cei image ligt een verzoek met bijlagen j van de N V. TER NEUZENSCUE SCtlEEPSBOUWMI J. te Tei Neuzen. o.n I'KUGUNNING tot het j opricliten van een Scheepstimmerwerf op het perceel kadastraal bekend in sectie R, Nos. '2d8 en 2.1.1. Op Maandag 12 Januari a s., des namiddags drie uur, za) in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om berwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrittelyk toe te lichter. Zoo wel de verzoeker, als zy, die bezwaren bebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovenge- melde tijdstip, ter seeretarie dor gemeente kennis nenxen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aaudacht van belanghebbenden wordt er op aevestisd dai volgens de bestaande junsprudentte niet tot beroep gerechtigd zijn, zip die met overeen- komstig art 7. der Hinderwet op den bovenbepaalden dair voor het gemeentebestuur zijn verseiieneii, ten einde iiun bezwaren mondeling toe te lichten Ter Neuzen, den 29 December 1924. Burgemeester en Wetliouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, B. I. ZONNEVMLLE. J HUIZINGa. Wachter op den ouden toren Waarom steekt gij de klaroen? 'k Zie dn 't vroege uchtendgloren Eens jongen Ridders blank blazoen. Zie, reeds houdit hij voor de poorte Staande zijn snelvoetig ros. Om zijn schouders golft de mantel-, Van zijn helm de vederbos. Welkom heet ik U heer Ridder Voor de burcht van Uwe bruid. Reeds lang zag zij naar d' aanbidder, Naar den langverwachte uit. In haar vorst'lijke kemenade B.- It. 36.0 met haar joff'renschaar, U als langverwachte gade. Heil U, Ridder Januar. Van de trotsche torentinne Wappert reeds de nieuwe vlag. 'k Wijd deez' dronk St. Geerten Mdnne, Dat 't U zegen brengen mag. Uw humeur wordt vergald, als gij last hebt van aambeden. Foster's Zalf geeft vanaf de eerste aanwending verlichting en heelt uw kwaal. Inderdaad een probaat geneesmidde! Per doos 1.75; per tube f 1.5 bracht, in verband met de motortractie en dat men thans een zrer bruikbaar werkta g heeft 8amenge-teld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5