ondelfebat oocj sDul^EA' TTkusena XL Tttecr SLAPELOOZt PREDIKBEURTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. OPSTAND EN BRAND TE KALGAN. De meest gevoelige huid laai zsch voSstrekt Fi^nloos Sctieren, door de haard- oppervlakte voor het inzeepen eerst tn te wrijven met een weinig PUROL. Zondag 21 Oecember 1924. Ned. Herv. Kerk. 25 December (1 e Kerstdag 26 December (2e Kerstdag). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ««oorzaakt door een kwellenden, vermoeiden hoest met een gevoel als zat de luchtpijp of de keel vol stof, kunnen verholpen worden door ket gebruik van Vicio Borstsiroop. Probeer eens een flacon tn de afdeeling, waar de studenten wor sen opgeleid tot civ.-ingenieur, welke af deeling thans naast een Fransche een Vlaamsche onderafdeeling telt, is het aan- tal leerlingen aanzienlijk toegenomen. In 1917 trof men in de Fransche afdeeling 108 studenten aan, tegen geen enkele in de Vlaamsche afdeeling. Dit jaar telde de Fransche afdeeling 227 studenten tegen de Vlaamsche een enkele student. Volgens minister Naif is dit een gevolg van den boycot der Universiteit van de zijde der Vlaamsche studenten. Op de Handelsafdee- timg, die thans geheel is vervlaamscht, zijn op het oogenblik slechts 4 leerlingen tegen 40 toen de lessen uitsluitend in het Fransch werden, gegeven. Twee leden der commissie zeiden, spre- kende namens de rechtsche Flaminganten, dat het door minister Notf imgevoerde stel- sel niet mag worden beschouwd als een de- Hnitieve cplosslng van het vraagstuk der Vlaamsche Universiteit. Men heeft hier slechts te doen met een overgangsvorm en men moet per saldo komen tot een volledige vervlaamsching van de Universiteit van Gent, terwijl men de Universiteit van Luik geheel Fransch moet laten,. Minister Nolf protesteerde hiertegen en verklaarde, dat de huidige oplossing wel degelijk definitief is. DRANKVERBOD ONTDOKEN. In Noorwqgen wordt het drankverbod aogal eens ontdoken door lieden, die zich op doctorsrecept alcohol als geneesmiddel laten vioorschrijven. Dit misbruik schijnt in den laatsten tijd groote afmetingen te heb- ben aangenomen. Engelsche bladen verne- men althans uit Kristiania, dat de politie een groat sohandaal op het spoor is, waar- bij meer dan 100 apothekers betrokken zijn. die wat al tie vrijgevig met het geneesmiddel alcohol zijn omgesprongen. Onder hun ge- nezing zoekende klanten moeten zelfs Minis ters en parlementsleden zijn! De Times verneemt uit Peking, dat te Kalgan het eindsta-tion van de lijn Peking Kalgan, en gelegen op ca. 100 mijl ten Wes- ten van Peking, een militaire opstand is uitgebroken. De halve stad is verbrand; het bleek onmogelijk om het vuur te blus- schen, daar al het water bevroren was. Door het omslaan van den wind bleef nog op het laatste oogenblik het Japansche oonsulaat ge&paard. De wijk waar de buitenlanders wonen ligt buiten de geteisterde zone; ook daar is niet geplunderd. P U R O L is verkrijgbaar bij Fa A. van Overbeeke—Leunis. het geven van muziek in de herberg zelf en ineende dan ook, dat veroordeeling niet kan volgen, verwijzende naar een arrest van den Hoogein Raad in een dergelijk geval ge- wezen,. De kantonrechter nu sprak beklaagde vrij, overwegende, dat speciaal niet was be- wezen, dat beklaagde in de voor het publiek toegan.kelijke Focaliteit van zijn herberg orgelmuziek heeft gegeven, waartoe aan verschillende personen (publiek) met of zonder betaling toegang werd verleend. DE BRUGGEN TE SLUISK1L EN SAS VAN GENT, HET SLOOPEN VAN SCHEPEN. In de Memorie van Antwoord op het voorloopig venslag der Waterstaatsbegroo- ting geeft de Minister van Waterstaat te kenmen In het voorjaair van 1924 werd den be trokken Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat opdracht verstrekt planmen en kostenramingen op te maken voor het aanbrengen van electrische beweegkracht voor de bediening van de bruggen over het kanaal GentTer Neuzen te Sas van Gent en te Sluiskii. Deze plannen zijn thans ingekomen en worden. alvorens aan het oordeel der Belgische regeering te worden onderworpen nog in nadere studie gen,omen. Het stoopen van, schepen in de Rijks- waterem is ingevolge artikel 56 v.an het Al- gemeen Reglement van politie voor rivieren en, rijkskanalen, gebonden aan de vergun ning van den Minister van Waterstaat. Dat zulk een vergunning noodzakelijk is en dat het van belang is, dat nauwkeurig de hand wordt gehouden aan de daarbij gestelde voorwaarden, is o.S. voor wat betreft het kanaal van Ter Neuzen meermalen geble- ken. Het behoeft wel nauwelijks te worden gezegd, dat een kanaal in de eerste em voor- naamste plaats moet dienen voor de scheep- vaart. Het onderzoek omtrent een door de i,n het Voorloopig Verslag genoemde maat- sohappij gedaan verzoek om eene doorloo- pende vergunning voor het sloopen van schepen in het kanaal van. Ter Neuzen, is nog niet afgeloopen. ZEEUWSCHE BELANGEN IN TWEEDE KAMER. DE TER NEUZEN, 19 Dec. 1924. „HULP IN NOOD" TER NEUZEN. Uit de rekeniimg over de maanden Sep tember, October en November 1923 blijkt, dat de inkomsten hebben bedragen: contri- butie f 687,06; buiten,gewone inkomsten (22,60; totaal 709,66. Uitgaven: ziekengeld 77,04; bodeloon f78; buitengewone uitgaven .f 22,21totaal 177,25. Batig slot alzoo f 532,41. Het slot der vorige driemaandelijksche tokening bedroeg 4036,86. Totaal op heden 4569,27. De afd. ..Steunkas" ontving over dat tijd- vak aan contributie 76,34. Uitgaven zie kengeld 52; batig slot alzoo 24,34. Het vorig driemaandelijksch slot bedroeg f 1274,54. Totaal op heden 1298,88. HET 1NW1SSELEN DER R1JW1ELBELAST1NGPLAATJES. Ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen de rijwielmerken voor 1924, welke aan rijwielen zijn bevestigd, reeds voor Nieuwjaar te doen vervangen, door merken getdiig voor het jaar 1925, heeft de Minister van Financien de ambtenaren der accijnzen aangeschreven van 25 dezer at tot en met 31 dezer geen controle uit te oefenen op de maieving der Rijwielbelastingwet. Bij de intrede vanJret nieuwe jaar zai die controle echter terstond worden hervat. Zij, die aanspraak maken op de uitreiking van een kosteloos rijwielmerk voor 1925, j kunnen dit reeds nu aanvragen bij den ont- vanger der accijnzen over hun woonplaats. GESLAAGD. Aan de Technisdhe Hoogeschool te Delft, is voor het ingenieurs-examen, civiel-inge- oieur, geslaagd de heer A. A. Hombach te Waist EEN VR1JSPRAAK. Dinsdag deed de kantonrechter te Oost- burg uitspraak in een niet on-interessant geval. Een cafdhouder te Breskens was ten laste gelegd, dat hij, zonder vergunning van den burgemeester aldaar, in zijn voor het puhliek toegankelijke localiteit van zijn her berg met vergunning, orgelmuziek heeft ge geven, waartoe aan verschillen.de personen (publiek) met of zonder betaling toegang werd verleend, zijmde deze muziek voor verschillemde bezoekers duidelijk hoorbaar. De gjemeemte-verordemimg, aan overtre- ding waarvan beklaagde zidh zou hebben schuldig gemaakt luidt: He.t is verboden zonder vergunning van den burgemeester muziek te geven, waartoe aan het publiek met of zonder betaling toegang wordt ver leend. De ambtenaar van het O. M. had tegen beklaagde, die in een achter zijn herberg niet voor het publiek toegankelijke locali teit zijnde een zolderkamer een, draaiorgel bad staan, we Ik orgel vanuit het cafe, staan- de achter groote glasruiten, zichtbaar en naar het schijnt in de herberg hoorbaar was, een geldboete van f 1 geeischt. De verdediger van beklaagde Mr. P. G. Adiriaanse uit Middelburg, had er zich op heroepein, dat het geven van muziek in een localiteit adhter een herberg nog niet was De heer Fnuytier zeide in de zitting der Tweede Kamer van j.l. Woensdag het volgende: Mijnheer de Voorzitter! Het is een geluk- kiig verschij,nisei, dat alle kwad,e dingen nog een goeden kant hebben. Aan diit verschijnsel danken wij nu een Regeeringsverklaring, bij monde van den Minister van, Waterstaat, over de .noodzake- lijkheid van kanalen in Zeeuwsch-Vlaande- ren, afgelegd in de Eenste Kamer bij de verdedigiing van zijn houdling in zake de haven van Vlissingen. Wel was deze noodzakelij.kheid reeds erkend en waren er van verantwoordelijke zijde toezeggingen gedaan en zekere ver- waohtingen apgewekt, maar officieel van achter de Regeeiingstafel, en zoo uitdruk- kelijk, was dit niet eerder geschied. De Minister zeide daar men kan het ook in zijn Memorie van Antwoord lezen, waar hij het herhaalt dat het niet all,een is een plaatselijk, maar ook een streekbe- lang. Ik mag hier gerust bijvoegen, dat nadere motiveering zal men mij wel willen schemken, ,,maar ook een Nederlandsch belang". Ik onderstreep dit. Voor deze uitlating kan men den Minister dankhaar zijn, en ik wil dat hier betuigen. Ik betreur het echter, dat de Minister zijn oorspronkelijke opvatting an.ders heeft mee- n-en te moeten voorsteUen dan hij in de Eerste Kamer duidelijk heeft uiteengezet. De Minister is geen diiplomaat gebleken, maar heeft met professorate duidelijkheid gesproken. Hij heeft het kanalenplan in Zeeuwsch-VIaanderen in verband gebracht met de kositen van uitbreidling van de Vlis- siingsche haven door het Rijk. Nu zegt Zijn ExceHentie in zijn Memo rie van Antwoord, dat het iuitiatief moet uitgaan van de belanghebbenden zelf, met eventueele subsidieering door het rijk. Ik aanvaard dezen uitleg niet en meen te kun nen vasthouden aan de eerste uitspraak van dezen, Minister, in het verband, waarin die is gedaan in de Eerste Kamer der Staten- Generaal. Bovendiien zijn er nog andere feiten, waarop ik verder niet inga, die den Minister in de Eerste Kamer deden spreken zooals ik meen te mogen verstaan. Ik betreur het, dat de Minister getracht heeft, de verschillende Zeeuwsche belamgen tegen elkaar uit te spelen, ten einde zijn houding in,zake de Vlissingsche haven te verdediigen en zijn positie te versterken. Maar de Zeeuwen zijn te nuchtere men- schen dan dat zij^ naar ik hoop, zich hier- door hebben laten beimvloeden. De mogelijkheid, dat hier deze verschei dene belangen geheel naast elkaar kunnen beschouwd wordien, is buiten twijfel. On- getwijfeld heeft het kanalenplan Hulst Axel,iSludski'l een veel oudere geschiedenis dan de Vlissingsche haven en ook in diens lijdensgeschiedenis ,niet minder. Dat doet hier evenwel bij de beoordeeliing van heider belangen niets ter zake. Ook dit kanalen- pluin is in uitvoeringgeweest, moet ik helaas zeggen. Het kanaal Sluiskii—AxelHulst was een onderdeel van het kanaal Ter NeuzenSas van Gent, en als zoodanig is het uitgevoerd tot Axelsche Sassing. Nog een 12-tal K.M. is onvoltooid gebleven, juist dat gedeelte zooals de Minister te recht zegt: „waarvan men de productiviteit onmiddellijk kan aan- wijzen,". De gebeurtenissen in 1830 zijn op de stopzetting niet zonder liinvloed geweest en verschillende pogingen uit die streek in den loop der tijden zijn zonder resultaat ge bleven. Verstoken van alle verbimding met het ovenige dieel van Nederlaind, gebrek aan voldoende anaerwijs, heeft voor die streek een toestana van blijvende rust geschapen, waaruit zij zich met eerder tieen Kunnen upneiten in de laatste jaren. naar strijd met de zee voor haar eigen behoud was vooral de groote zorg die aan haar was overgetatan. Industrie kon zich niet ontwik- kelen en alieen la.ngs het kanaal Gent l er Neuzen is in den laatsten tijd industrie ontsiaan. In de laatste jaren is er door de tram- wegen eenige verbetering voor deze rijke lanaoouwstreken gekiomen. Maar al deze verkeersmiddel-en orienteer- den zich naar over de grenzen. De Minister zelf geelt daarvan de meest sprekende cijfers, al vindt hij het zoo erg niet, dat dan de helit der su.ikerbiieten, ineer dan 200 mil- lioen K. G., in Belgie worden verwerkt, en dat is toch maar een deel der landbouw- piroducten, die daar worden, geteeld. iNu zijn, de gebeurtenissen, die kort achter ons liggen, aanleiding geweest, dat die streek in overig Nederland beter bekend is gewordeni. Men heeft meer waardeering gekregen voor dien, hoek van ons land, en net is daarom dat men met meer belangstel- llng de uitlating van den Minister waar- deert. De Minister zegt: Er is geen geld. Dit betwist ik den Minister niet, en ik vraag dit nu ook niet. Maar ik dring er bij den Minister op aan, dat hij, overeenkom- stig zijn uitgesproken overtuiging aan de overzijde van het Binnenhof, den moed toont die te handhaven en niets, nalaat wat aan de bevordering van het tot stand ko- men van kanalen in Zeeuwsch-VIaanderen kan meewerken. Laat hij beginnen zijn aan- daoht te schenken aan den. tak Hulst Axel, dat kost geen millioenen. Het weste- lijk deel kan daarna volgen. Laat de Mi nister voeling zoeken met de belanghebben den, die zich reeds hebben vereemigd tot een vereenigimg, om de totstandkoming er van te bespoedigen. Samenwerking zal tot goede resul'taten kunnen leiden. De Minister heeft zich bij de quaestie- Vlissingen beroepen op de commissie tot werkverruiming; ik geloof, dat ook in deze quaestie de Minister op die commissie een beroep kan doen,, want ook in dieze streek heersc'ht werkloosheid, en behalve het groot positief nut, dat de kanaalplannen daar zul- len geven, zijn die ook van belang voor de werkverruiming, die door het graven van dat kanaal geschapen zal worden en welke vooral in den tegenwoordigen tijd ook van groote beteekenis is. hakken. Wat toch is het geval. Er bestaan twee ongelijkwaardige ruil- objecten elk een te kapitaliseerem waarde vertegenwoordiigend,. Als maatstaf aainnemend de som, die elk gebied in de respectieve gemeente-schatkist brengt is het gemakkelijk te berekenen hoe- veel, tegen een rente van 6/2 a 7 procent, de waarde van elk ruilobject vertegen- woordiigt. Worden nu de gironden eventueel in ge- meente-eigendom in kapitaalvorm omge- goten naar eene rente van ongeveer 4 a 5 percent dan is de berekenimg spoedig ge maakt. Overwegingen alls daar zijn, wat over dertig, veertig, vijftig jaar de waarde kon zijn, zijm in diit geva.l niet ter zake, als be- rustende op zeer wisselvallige omstandig- heden. Speoulatie mag noch van de eene, noch van de andere zijde als basis eener gezonde transactie aangenomen worden. Maar, daar liiigt het kallfje juist gebon den, zooals de boeren zeggen. En daairom schieten de onderhandelingen ook niet op, wat intusschen heel jammer is,- aangezjen er tot dusverre een on,gezonde toestand blijft voortbestaan, die hoe eerder hoe beter uit de wereld moest geholpen worden.. STOPPELD1JK. Geslaagd te Amsterdam voor het examen M. O. Staatsinrichting, de heer W. H. F. J. van Son te Stoppeldijk. Ter Neuzen Sluiskii. Hoek. Zaamslag. Axel. Philippine. u. en 2 u., Ds. A. Timmerrnan. 9b u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9i u. en 2 u., G. P. A. Ruijsch van Dugteien. Sasvan Gent. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Rous. 2 u., Ds. H Akersloot van Houten Roos. Hoek. Zaainslag. Gereformeerde Kerk. 9^ u., Ds. P. van Dijk van Zaamslag, Hediening H. Avondinaal en 2 Ds. P. van Dijk, Dankzegging. Chr. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., Ds. J. Tolsina. PAARDENFOKKERIJ. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn met in,gang van 1 December benoemd tot leden van de Provinciate Regelingscom- missie voor de <R.nardenfokkerij in Zeeland, de heeren Ph. J. van. Dixhoonn te Axel en G. J. de Wilde te St. Maartensdijk. BES1METTEL1JKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 7 tot en met 13 Dec., in de prov. Zeeland bedroeg: Roodvomk: Tier Neuzen 1. Diplhteritis: Hontenisse 1, Middelburg 1. SAS VAN GENT. Om een halve ton. Op 't tournooi-velid der diplomatic wordt tegenwoordig veel bedrijvigheid waarge- niomen. De twee partijen, welke met elkander in 't krijit treden, zijn de beide gemeente raden van Sas van Gent en Westdorpe. Van beidenlei kant wordt om den palm gestreden of liever am twee palmen: Westdorpe ligt met een stuk gemeente in. grondgebied van Sas. Een hinderlijk stuk zelfs, dat igeografisch beter tot deze gemeente, dan tot Westdorpe zou boor en. Langen, tijd worden er reeds schijngevech- ten geleverd om dezen twi.stappel, eens door een onhandigen Paris in den tuin der Muzen geworpen, te veroverein,. Maar nog zij,n de twee elkander tegen- strijdtge machten niet strijdensmoe, of scboon, de waarde van den overwinnings- pallm reeds van een heele ton tot een halve verminderd is. Edoch, een halve ton is ook nog geen peulschilletje voor een object, dat, in wie weet hoeveel decensien, kwart, halve of heele eeuwen tenminste een fatsoeniijke rente zal opleveren, om dan intrest van, de daarop te vestigen hypotheek te bekostigen. Bovendien eischt Westdorpe het Sassche gebied aan den Oostelijken kant van het kanaal GentTer Neuzen gelegen. Niets zou aan die zaak een betere oplos sing kunnen geven, dan de beide gebieden tot ruilobjecten van eene versfandige trans actie te maken. Maar edoch, zoo eenvoudig is deze Moesoel-ikwestie iniet op te lossen. De Westdorpenaren hechten- aan hun ge bied ten Westen van ganoemd1 kanaal even- zeer, als de Turken aan hun Moesoel. En met evenveel hardnekkigheid alls een Enver Pascha zijn ver.meende rechten op het cri- tieke gebied verdedigde. Zoo verdedigen onze Oostelijke naburen het hunne. Wie wil als eigenaar ook met gelaten- heid erin berusten, dat hem een, gedeelte van zijn gebied wordt betwist. Zooals, men dus gevoeglijk kan begrijpen is deze netelige aangelegenheid zoo maar niet met een paar vijven en zessen uit de wereld te helpen. Hoeveel uren van, diepe beraadslaging en geharrewar diit allies al reeds gekost heeft, valt moailijk te zeggen, maar het is geens- zins uitgesloten, dat de aangelegenheid nog eerst in een begimstadium verkeert. Want waar twee partijen zich op een van te voren vastgesteld standpunt ge- plaatst hebben, is het eind-resultaat nog moeilijik te overzien. Bezien echter uit het standipunt der ge zonde logica is hier geen Salomo's oordeel, noch de wijsheid van, den Khalief noodig om dezen Gordiaanschen knoop door te Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkatraat). Ter Neuien 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. Neerbos. INGEZONDEN MEDEDEELING. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswtjkstraat). Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 5f u., leeakerk Axel Gereformeerde Gemeente. (Westatraat). 9 u., 2 u. en 6 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezcr". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 51 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, en 10 uur Namiddags om half drie Lof. Ned. Herr. Kerk. Ter Neuzen. Sluiskii. Zaamslag. 91 u. en 2 u., Ds. A. Timmerrnan. 91 u. en 2 u., dhr. L. Dek 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 11. en 2 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., dhr. G. Coteeuw van Goeree. Ter Neuzen. Sluiskii. Ned. Herv. Kerk. 91 u Ps. A. Timmerrnan. 91 u., dhr. L. Dek. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., Us. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., dhr. G. Coteeuw, van Goeree. j., werkman te Hoek, beiden gedetineerd te Middelburg, ter zake van oplichting. Door A. P. v. H., oud 29 j., zonder beroep, wonende te IJzendijke, is hooger beroep aangeteekend tegen -het voranis der rechtbank te Middelburg van, 5 December j.l., waarbij hij ter zake van diefstal'van een rijwielplaatje is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. BRUSSELSCHE BANK. Voor de eerste kamer der rechtbank te Amsterdam werd Woensdag bepleit in de civiele vordering van den landbouwer v. D. te Groede tegen Plh. J. B. in kwaliteit van firmant der firma Briede en De Jong tot be taling van een schadevergoeding van f 100.000. Eischer had volgens zijn bewe- ring aan B. voor 1 '/2 ton aan effecten ter hand gesteld teneimde daarmee voor hem te sipeculeeren, maar B. had van de opbrengst waardelooze effecten voor hem gekocht, als aandeeien Brusselische Bank, De Spreng te Apeldoorn en Danube Oil Cy. Ook conclu- deerde eischer tot van waardeverklaring van een, be slag bij een bank van goederen, die op naam van B. stonden. Namens den eischer werd de vordering bepleit door Mr. Merman J. Keyzer uit Am sterdam. Voor gedaagde trad op Mr. Huy- singa uit Haarlem; deze betoogde, dat eischer in zijn vordering niet ontvankelijk was. EEN GEVAARLIJK MIDDEL. De inwoner van Lonneker, die een ge- weer aan een boom bond en de haan daar van in verbinding bracht met een triuw, dat naar een lhaag leid.de, zoodat dit geweer af- ging, waardoor een jongen 18 hagelkorrels in het been bekwam, werd veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf en tot betaling van f 100 aan de a I ere- meene armen te Lonneker en, f 100 aan den getroffene. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE AMERSF00RT. De Utrechtsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen dendrogistW. H, Verhaag te Amersfoort, beklaagd van po- ging tot moord (vergiftiging, tweemaal ge- pleegd op zijn echtgenoote). De rechtbank veroordeelde hem, conform den eisch, tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorhechtenis. De recht bank nam hierbij de toerekenbaarheid van beklaagde aan. RECHTSZAKEN. Arrondissements-keehtbank te Middelburg. Zifting van 19 December 1924. De volgende vonnissen werden uitge sproken C. C. V., oud 27 j., werkman te Dudzelle (B.)gedietineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf, met aftrek van bet voorarrest. S. P., oud 73 j., garinalenvisscher te Kiel- drecht (B.), is wegens overtrading regle ment op de Zeeuwsche stroomen, met ver- nietiging van het vonnis van den kanton rechter te Hulst, veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechten,is. A. L. C., oud 46 j., te St. Nicolaas (B.); L. M., oud 32 j., te St. Nicolaas (B.); A. K„ oud-56 j.. te St. Nicolaas (B.); A. de K„ oud 33 j., te Kieldredht (B.); J. Z„ oud 38 j., te St. Nicolaas (B.); alien tramwegbe- ambten, zijn wegens overtrading reglement op de Zeeuwsche stroomen, met vernieti- ging van het vonnis van den kantonrechter te Hulst, veroordeeld ieder tot eene boete van f 3 of 3 dagen hechtenis. R. F. v. A., oud 36 j., landbouwer te St. jansteen, is wegens overtrading keu- rimgswet, met bevestiging van het vonnis van' den kantonrechter te Hulst, vrijgespro- ken. Verwezeh naar de tereohtzitting, met b vel tot gevangenhouding A. W., oud 48 j., v/erkman te Ter Neuzen en H. O., oud 41 PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. In de Dinsdagmorgen gehouden vergadering waren 39 leden aanwezig, afwezig waren de heeren Kakebeeke en Laernoes met en Van Oeveren zonder kermisgeving. De nieuwe boot. Aan de orde was de vodrtzetting van de dis- oussie over het voorstel van Ged. Staten tot aanschaffen van een boot van f 400.000 voor de lijn BreskensVlissingen. De VOORZITTER deelde namens Ged. Sta ten mede, dat deze geen uitvoering aan het plan zullen geven voordat door een onpartijdig deskundige alsnog een nader onderzoek is in- gesteld. De heeren WALLIEN, BRANDSMA en VAN DER WART, verklaarden nu achtereen- volgens, dan geen bezwaar tegen het voorge- stelde te hebben, de laatste althans als hem nogmaals absoluut was verzekerd er geen financieele bezwaren zijn. De heer LINDEIJER zal nu ook niet meer tegen het voorstel zijn, als men tenminste de boot openbaar wil aanbesteden. De heer VAN DUSSELDORP wijst op en kele posten, die in 1926 van de begrooting af- vallen, o.a. de subsidie aan de tram Walcheren, en stelt den heer Van der Wart gerust. De heer LANTSHEER waarschuwt tegen optimisme ten opzichte van dit laatste, de tram zal wel weer subsidie moeten vragen. De VOORZITTER zegt, dat de bedoeling is geen openbare aanbesteding te houden, maar verschillende firma's uit te noodigen in te schrijven. I De heer VAN ROMPU doet nog enkele mededeelingen en verzekert o.a., dat de schuld van de veranderde zienswijze bij de bootcom- missie ligt en niet bij den heer Cornel issem. De heer BRANDSMA hoort dit laatste met geruoegen en trekt alle beschuldiging ten op zichte van den deskundige in. Het voorstel wordt thans z. h. s. aangenomen. Reglement op de wegen en voetpaden. I,n de afdeelingen werd niet gesproken over het voorstel tot wijziging van bovenganoemd reglement, maar wel over dat tot afwijzing van het verzoek van J. le Clercq cjl. om de nieuwe voorschriften inzake de wielbandbreedte niet te laten gelden voor Westelijk Zeeuwsch-VIaan deren. Een lid hield een warm pleidooi om aan het verzoek te voldoen, o.a. omdat alieen. voor Westelijk Zeeuwsch-VIaanderen de kosten reeds (450.000 zullen bedragen. Een ander lid zou de bepaling geheel willen opheffen. Ook werd van andere zijde opgemerkt, dat de kos ten niet zoo groot zullen zijn en over 10 jaar kunnen worden verdeeld. Een voorstel om de dispensatie te verleenen werd verworpen met 10 tegen 2 stemmen, een lid behield zich zijn stem voor. Inzake vervallen van het art., waarbij de vervoerders verplicht werden gesteld zoo noo-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 6