Kalfsvleesch Aanbesteding. (7ain-&s!wCCe?l DELFIA GRONDNOTENKOEK C01TCEMreii BAL Aanbesteding. 5'/2 Leening Zuid-Holland. J&cA/eb'i QtfAek Keel-, Neus- en Oorziekten. eeniWoonhuis metErf enStal. Tuin-, Bioem-, Landbouwzaden, Zaaigranen, Pootaardappelen, enz. Omlijsten D. BUT, gekoeld Vleesch, K0NUNEN te bekomen. H.H. Landbouwers M) W spu, Uitgifte eener leening groot 2.200.000. J. HOOGKAMER, een flinke DIENSTB0DE. Rijtuig- en Wagenmaker. Natte WASSCHEN gladde Kanadaboomen, Wij vragen nog Agenten J0HS VROEGINDEWEIJ Z0NEN, 1NGEZ0NDEN MEDEDEELINGEN. Kweliende pijjnen in kaezen, A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrekt heden, van Narvik naar Antwerpen. s.s. MAGDALEN A in lossing te Ant werpen. s.s. TERNEUZEN vertrok 13 dezer van Narvik naar Antwerpen. „0e Vereenigde Werklieden". vanaf f1,00 de Kilo. lioordstraat 86. K. VAN TATENHOVE. Het bmuwen van een Woonhuis op de hoeve „Monnikenhof", nabij de kom der gemeente Zuiddorpe. 219000 K.G. Sup. 14 111700 K.G. Zwavelz. Amm. 5600 K.G. Kainiet. 42800 K.G. Kalibemestingzout a 20° o. 138200 K.G. Chili. ■A an tot den koers van 993 o. Ondergeteekenden berichten hiermede dat door hun kosteloos inschrijvingen op bovengenoemde leening worden aangenomen tot Vrijdag 19 December 1924, tot des namiddags 4 uur. Inlichtingen worden gaarne verstrekt J. E. J. JURRIJ. DE KOSTER Co. Jicht, Spier- rj?/ en Zenuwpijnen TE KOOP B. H. POT. C. J. NAEIJE, UIT DE HAND TE KOOP ongeveer 40 stuks G Bi?. DE ZWART, Hoek. op plaatsen waar nog niet vertegenwoordigd, voor den verkoop van uitsluitend eerste kwaliteit Flinke bijverdienste voor in den winter. Vraagt nog heden aan de bijzondere gunstige voorwaarden aan zulk een agentschap verbonden. Zaadhandel en Zaadteelt, Voorstraat. PIRKSLAND. van Portretten, Plaatwerken en Schilderstukken. ONTVANGEN: een parfij eerste kwaliteit J. VAN LUIK. Levende en geslachte. P. VAN TATENHOVE, Een proefneming zal U overtuigen van de H o o g e melkwaarde der 48 pCt. eiwit, 7 pCt. vet en volledige zuiverheid. Te bevragen bij onderstaande H.H. Wederverkoopers P. HAAK, Molenaar, Hoek. J. VAN DER WELLE, Oihene. C. HAAK, Zaamslag. P. VAN WATERSCHOOT, Westdorpe. J. CAPPON, Axel. A. L. VAN H \ELST te Zuiddorpe. I awseasr- tauden en aangczicht, verdrijlt men door_Sana- plrin-Tabletten (Mijnharat). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. SANAPiRIN-TABLETTEN zijn verkrijgbaar bij Fa A. van Overbeeke—Leunis. Zeeuwsch-Vlaanderen, evenals voor de Bel- gk«glie en Engelsche badgasten. De heer LINDEIJER gaat de geschiedenis dezer zaak na. Ged. Staten leggen nu eene rekening over, die in de zomerzitting er wel was, maar ndet werd overgelegd, en nu wel, maar met de boodschap niet geheel juist te ■yn. Men wordt steeds met een kluitje in het net gesituurd. Spreker wil gaarne het idee van goedkoope retourbdljetten op de booten voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen steunen. De heer VAN ROMPU zegt, dat als de ta- flleven verlaagd worden de inkomsten zoo laag ■alien wordetn, dat het rijk de 80 ■iet meer zal bijdragen. Men moet de diensten ■let afzonderlijk, doch als een geheel beschou- W€JB. De mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen, Veerdienst VeereKamperland. Betreffende de mededeelingen van Ged. Staten omtremt de dienstregeling en de tarie- v«n van den veerdienst VeereKamperland, word slechts in een afdeeling door een lid op- gemerkt, dat hij wel tevreden is met de aan- gabrachite verbeteringen, maar toch gaarne zou rememen hoe het stajat met het aanschaffen var. een nieuwe boot, die dringend noodig is en welker aanschaffing reeds herhaaldelijk is aanged'rongen, Ged. Staten zeiden in de afdee ling, dat de zaak hun aandacht heeft, doch dat dat jaar reeds zooveel is gevraagd, dat omtrent deee zaak geen voorstellen konden worden ge- daan; de tegenwoordige motorboot voor den dienst Kortgene-Wolphaartsdijk is voor Veere- tamperland niet best te gebruiken. De electriciteitsvoorziening. Met afdeelingsverslag betreffende de mede deeling van Ged. Staten omtrent de P. Z. E. M. an over het rapport der commissie-Welleman, toorrt aan, dat deze kwesties weer tot zeer uit- ▼oarige besprekingen hebben aanleiding ge- gjeren. Verschillende aanmerkingen werden (jemaakt op het techndsch beleid van de P. Z. B. M., hulde werd gebracht aan de commissie- WaHeman voor hare omvangrijke bemoeiingen <ni haar nog slechts ten deele uitgebracht rapport, doch men meende, dat over dit rap port nog niet veel te beraadslagen valt. Uit het antwoord van Ged. Staten over de afdeelingsverslagen, blijkt, dat ten aanzien van de techndsche vragen (kolenverbruik, gashou- der, tinker enz.) nadere inlichtingen worden ingewonnendie nader ter kennis van de Sta ten zullen worden gebracht. Ged. Staten zul- lan de nieuwe gedachte van een deskundig, onpartijdig onderzoek naar de centrale te Westdorpe in overweging nemen, waarbij na- tuurlijk de te maken kosten in aanmerking genomen moeten worden. Ten aanzien van Walcheren is nog wel geen aanvraag om con- oessie ingekomen, maar wel hebben Burg, en Weth. van Middelburg gevraagd, welke voor waarden naar het oordeel van Ged. Staten aan «eme eventueele vergunning zouden worden verbonden; mochten deze ndet te zwaar zijn, dan stellen zij ziph voor, een aanvrage in te dionen. Ook ten opzichte van den Noordgroep is nog geen coneessde gevraagd. Wel hebben Burg, en Weth. der gemeenten op Schouwen en Duiveland berdcht mede te g&an met het rapport van den electro-tech- niach ingenieur baron Van Ittersum en hebben nog verschillende inlichtingen gevraagd.' Dote stukken zijn thans alle in onderzoek, als de rapporten en verdere stukken rijp zijn voor beHandeling, zijn Ged. Staten bereid dit te doen in een buitengewone vergadering in het voorjajar 1925. De vraag om het besluit van 14 December 1917, waarbij besloten werd de elec triciteitsvoorziening in Zeeland, vanwege de provincie ter hand te nemen, te herzien, is ook bp Ged. Staten gerezen, maar zij wenschen de beslissing daarover afhankelijk te stellen van de nog te verwachtefi rapporten over de mid- diengroep en de Noordgroep. Naar aanleiding van dit antwoordt, merkt de heer WELLEMAN op, dat Ged. Staten z. i. er zich met 'n Jantje van Leiden afmaken. Waar zij geen definitieve antwoorden geven leest spre ker daarin wellicht meer van Ged. Staten be- doelen, maar hp meent dat Ged. Staten zich niet meer absoluut veranttwoordelijk stellen voor de geste van de P. Z. E. M. Ged. Staten Weerleggen niet meer de critiek op de tech- niek, en het is een zwakke plek, dat de P. Z. E. M. kort is in zijn mededeelingen; maar ook verwerpen Ged. Staten de gedachte van een deskundig onderzoek niet a priori, en zijn zij ook bereid herziendng van het Statenbesluit van 1917 te overwegen. Ged. Staten voelen dus waarschijnlijk met spreker, dat in abnor- male tijden een abnormaal besluit is genomen. Spreker wil gaarne aan herstel daarvan mede- werken, maar dan moet dit ook van twee kan- ten geschieden en nu doen z. i. Ged. Stiaten dit nog niet voldoende door te weinig inlichtin gen te verstrekken, men wordt van 't kastje naar de muur gestuurd. O.a. zeggen zij niets meer van de uitgesproken wensch om de streek meer medezeggingschap te geven. De P. Z. E. M. moet zich aanpassen aan de verandefd'e tijdsomstand'igheden of deze groeien haar over het hoofd en kunnen haar dood zijn. Spreker meent, diat Ged. Staten veel vrijer tegenover de P. Z. E. M. zouden staan als niet de helft van hun college commissarissen der maat- schappij waren. Spreker blijft bij zijn mee- ning, dat het loolenverbruik zeker in den aan- vang aan de centrale te Westdorpe veel te hoog was en bepleit met klem een commissie Man onderzoek. De opgaven van de P. Z. E. M. aan Ged. Staten zijn van dien aard, dat spreker ze als retour afzender zou weigeren, waarbij spreker speciaal doelt op de kwestie van de gaslevering door de cokesovens, waarnaar een ernstig onderzoek zeker noodzakelijk is. De cijfers van een werkelijken deskundige zouden volgens spreker er heel anders uitzien, dan die welke nu zijn overgelegd. Ook bepleit spreker uitvoerig de voordeelen van den dieselmotor, al is het maar voor de maanden, waarin weinig stroom wordt gebruikt. Wat betreft de Noord groep zegt spreker, dat in een der afdeelingen van de zijde van Ged. Staten werd gezegd ei een concessie-aanvrage is ingekomen en in het officaeele antwoord wordt gezegd van niet, Om in een afzonderlijke vergadering de kwes ties te kunnen afhandelen zullen bijzondere maatregelen noodig zijn, opdat volgens de regel de gegevens over 1924 daarvoor te laat zullen komen. Spreker wijst er ten slotte op, dat als hij opkomt voor een meer economische electriciteitsvoorziening hij tegelijk opkomt voor vele andere nuttige zaken, die stellig ach- terwege zullen moeten blijven als de P. Z. E. M. regelmatig de inkomsten der provincie blijft opslokken. Na den heer Welleman, sprak de heer LIN DEIJER, die den langzamen gang van zaken in deze materie becritiseerde. Het onderzoek naar dieselmotoren duurt nog maar steeds door. Spreker zou wel eens een veldspoor- locomotiefje als de Centrale te Ter Neuzen willen zien helpen aan het opgang brengen van den sneltrein, in casu de centrale te West dorpe. Van de middengroep ziet spreker Wal cheren afbrokkelen, waar Vlissingen en Mid delburg plannen schijnen te hebben een deel van Walcheren van electriciteit voor licht en kracht te voorzien. Wat betreft de Noord groep zijn Ged. Staten al zeer weinig zeker in hun antwoord, eerst zeggen zij, dat er oonces- sie is aangevraagd en later dat dit niet het ge- val is. Spreker betreurt het, dat men ieder half jaar aver deze zaak moet spreken, zonder dat men verder komt. De vraag is mi of het wel goed gezien is geweest de P. Z. E. M. op te richten en men moet nu maar eens ronduit' zeggen, dat er ieits hapert in de samenwerking met de ddrectie. Daarover zijn in deze af deeling vertrouwelijke mededeelingen gedaan en spreker zou het op hoogen prijs stellen als die mededeelingen ook in geheime zitting aan alle leden konden worden gedaan. Spreker wil Zeeland er voor behoeden een fiasco te maken. De heer MES bepleit voortwerken der com missie-Welleman en een grooter crediet aan de commissie. De heer KODDE bepleit hetzelfde en stelt voor een maximum crediet van 10.000 voor die commissie. De heer WALLIEN vraagt of de betrokken gemeenten ook in de kositen van het onder zoek mede betalen. Spreker bepleit verder het verleenen van medewerking aan de gemeenten, die elkaar helpen willen, zooals' Middelburg blijkbaar thans wil. De heer Vientrigs wil ook gaarne weten wat er wringt. Men zit nu reeds 7 jaar in den mist; en men moet er achter komen welke barriere den weg verspert. Spreker hoopt, dat het niet noodig zal zijn op het genomen besluit terug te komen. De heer VAN DER WART zou het niet erg vinden als men erkennen moest in 1917 een verkeerd besluit te hebben genomen. Spreker brengt hulde aan de commissie-Welleman, maar wil nog eens nader vernemen of de heer Welleman werkelijk perspectief ziet in de elec- trificatie. De f 10.000 van den heel' Kodde, acht spreker veel te veel, gezien de financien der provincie. De heer DIELEMAN beantwoordt de spre- kers: Spreker zdgt. dat de Staten moeilijk kunnen oordeelen over de technische kwesties, men vergete niet, dat in 1917 niet werd beslo ten in alle uithoeken der provincie electriciteit te brengen. Er is nimmer aan winst gedacht, en het is i de vraag of de verliezen grooter of kleiner j zijn dan geraamd werd. Zij waren geringer. Maar aansluiting van groote bedrijven liet op zich wachten, omdat die bedrijven tegensla- gen haddem. Alle berekeningen zijn begroot op 10 jaar en in dien tijd moesten eigenlijk geen mededeelingen zijn gedaan, waardoor men nu tegenwerking krijgt van vroeger warme voorstanders. Zeke-' mankeert er wel iets aan de leiding. Groote hulde brengt spreker aan den heer Welleman en de commissie voor hun arbeid en wijst er op, dat als de heer Kodde den heer Welleman te hulp komt de uitersten elkander raken. Ged. Staten kunnen de ver- antwoordelijkheid voor het doen en laten der P. Z. E. M. voldoende dragen anders zouden zij ook liever heengaan. Men moet pitmaken of men zal door gaan de provincie te electrifi- ceeren, en zoo ja, dan uitmaken op welke wijze dat zal geschieden. Spreker ontkent, dat Ged. Staten e-r over gedacht zouden hebben de an dere groepen de verliezen van Zeeuwsch- Vlaanderen te doen dekken. Als men een rap port als dat van den heer Van Ittersum/ in studie wil nemen, kost dat tijd en moet men niet van slabakken spreken, zooals de heer Vienings deed. Als Ged. Staten inzien, na de nu in te winnen rapporten en ook een door hen geleid neutraal deskundig onderzoek ach- ten zij niet onmogelijk dat het in 1917 een verkeerd besluit is geweest, dan zullen zij dit zeker erkennen. Maar men vergete niet, dat de electrificatie der provincie als een geheel moet worden beschouwd. Mocht er concessie aan Middelburg worden gegeven voor de electri ficatie van Walcheren, dan zal men er op moeten letten, dat geen gemeente bij de andere wordt achter gezet. Adviezen inzake de boo ten moet men toch ook hebben van de boot- commissie en de directie, dit is met de P. Z. E. M. hetzelfde. Spreker ontraadt medezeggingschap van de streek. Spreker meent, dat zelfs een over- heidsbedrijf zonder winst, beter is dan een particulder. Wat betreft het wonen van den directeur in Zeeuwsch-Vlaanderen, waarop de heer Welleman aandrong, zegt spreker, dat hij dit niet noodig acht, het is ndet zijn taak om op de kolenleveranties enz. dagelijks toezicht te houden. Spreker gaat nu de door den heer Welleman gebrachte cijfers na, en stelt er an dere tegenover, die verkregen zijn na ernstig onderzoek. Spreker bepleit ten slotte de mede deeling voor kennisgeving aan te nemen, in geen geval dat te doen met de motie-Kodde. Intusschen zullen Ged. Staten hun onder- zoekingen in deze zaak voortzetten. De heer WELLEMAN repliceerde op de ver schillende onderdeelen. De heer KODDE zegt, dat op dit gebied niet van uitersten kan worden gesproken, dat is op godsdienstig gebied wat anders. Spreker handhaaft'zijn motie. De heer LINDEIJER blijft volhouden, dat er in bestuur en leiding der P. Z. E. M. iets niet goed zit. De heer VIENINGS gaat steeds onvoldaan over deze ddscussies huiswaarts, en zou ook gaarne eens in geheime zitting achter de cou- lissen kijken. De heer DIELEMAN is bereid bij een even- tueeie ou-iengewone zitting in comite-gene- raai een en ar.der toe te lichten. Hiema werd de mededeeling voor kennisgeving aangeno- men, evenals het rapport-Welleman. Nieuwe boot voor vervoer van auto's enz. Het voorstel tot aanschaffing van een boot van 400.000 voor vervoer van personen en auto's en dergelijke voor de lijn Breskens Vlissingen gaf in de afdeelingen heel wat stof tot opmerkin'gen, o.a. was men verbaasd, dat de „Zuid-Beveland", die verleden jaar nog goed was nu niet meer deugt, terwijl men het eigen- aardiig vindt, dat clezen zomer een boot van 175.000 goed was en nu een van f 400.000 noodig is, men vroeg of dit soms komt, door- dat de adviseur zelf in Indie was en een plaatsvervanger rapport udtbracht. Gevraagd werd of de pontons wel goed zijn voor zware auto's en aangedrongen werd op een lager tarief opdat men anders van uit Zeeuwsch-Vlaanderen het oog meer richt op Belgie, dan zijn goederen uit Nederland te be- trekken. Een voorstel om Ged. Staten te verzoeken een commissie van 3 deskundigen, waaronder zoo mogelijk twee uit Zeeland op te dragen een rapport uit te brengen over het aanhamgige ontwerp een eventueelen anderen vorm en grootte der boot en de bouwkosten, werd in een der afdeelingen in stemming gebracht en werd het aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, ter wijl 3 leden zich hun stem voorbehielden. Van andere zijden werd het voorstel van Ged. Staten ten zeerste toegejuicht en werden zij geprezen, dat zij een zoo ingrijpenden maat- regel hebben aangedurfd. De uitgave is wel groot, maar tevens een ingrijpende besparing door de toekomst. Van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat het beter is ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald. Zeker was de adviseur in Indie, maar men mag niet vergeten, dat zijn vervanger door Ged. Staten werd gehouden aan f 175.000 bij het maken van het plan. In een afdeeling waren 10 leden voor het voorstel, in een andere 8, terwijl resp. 3 en 4 leden zich hunne stem voorbehielden. In hun antwoord brengen Ged. Staten dank voor de van verschillende leden ondervonden steun, zij achten een commissie van deskundi gen niet noodig, de Staten zijn zelf volkomen bevoegd te beoordeelen, wat noodig is voor een goede gemeenschap tusschen de beide oevers der Schelde. Waar Ged. Staten vol vertrouwen in hun adviseur hebben, die voor de grootste maat- schappijen werkzaam is en voor de provincie meermalen plannen maakte voor schepen die in de practijk uitstekend voldoen, moeten Ged. Staten zich met klem tegen de benoeming eener commissie verzetten. De heer ERASMUS is vanaf de persplaats niet te volgen, maar betoogt, nadat hij voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen erkentelijk is voor het voorstel tot aanschaffing van de groote boot, welk voorstel hij gaarne steunt. De heer KODDE wijst op het groote ver- schil in kosten tusschen het eerste en het tweede plan. Spreker vraagt of het vreemde- lingenverkeer wel zoo groot is en hij verdedigt op nieuw zijn standpunt tegenover den Zon- dagsddenst. De heer VAN DER WART brengt hulde aan Ged. Staten, maar vraagt of de boot toch niet *te duur zal worden voor de provincie, en hij berekent, dat er al meer aan rente en aflos- sing zal moeten worden betaald als er onvoor- zien is uitgetrokken. Men heeft alleen 1% mil. lioen geleend voor de Zuid-Bevelandsche spoor- wegen. Spreker geeft verschillende cijfers over de moeilijkheden die hij verwacht. De heer BRANDSMA meent, dat Ged. Staten in een kwestie als deze niet tot tweemaal toe, dwalen mogen; zooals met deze boot en die voor KortgeneWolphaartsdijk het geval was. Als de eerste booten fouten waren, dan vraagt spreker zich af of men den deskundige wel vertrouwen kan. Die is niet te verdedigen, om dat hij aan een vaste som gebonden was, want dan had hij moeten zeggen, dat het niet kan. De heer LINDEIJER is verbaasd geweest over d'it voorstel, niet omdat hij Zeeuwsch- Vlaanderen niet helpen wil, maar om het on- zekere van Ged. Staten. Het schip van 175.000 zou in den zomer 10 mijl loopen en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De ondraaglijke jeuk en pijn van aambeien worden onmiddellijk verzacht door aanwending van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat ge- neesmiddel. Per doos 1.75; per tube 1.4 nu maar 8% mijl. Spreker meent, dat er niet steeds ruimte r.oodig is voor 26 automobielen, de opgave van de exploitatiekosten pntbreekt. Met de heeren Van der Wart en Brandsma is spreker het eens, diat bet niet zeker is, dat de 80 over twee jaar nog door het rijk worden uitgekeerd. Spreker heeft niet veel vertrouwen in het bu reau van den heer Cornelissen. Spreker heeft eens gei'nformeerd en zegt, dat hij tot de conclusie kwam, dat het schip toch voor September gereed zou kunnen zijn. Spreker verlangt nog meer gegevens en daar- om uitstel. De heer WALLIEN acht een betere verbin- ding urgent, maar gezien het weinige vertrou wen van verschillende statenleden in het bu- reau-Comelissen, en daamaast zij, die om fi- nanoieele redenen tegen zouden stemmen, is spreker in het belang der zaak voor uitstel, en dringt hij ook nog op nieuwe inlichtingen over exploitatiekosten enz. aan. De heer ADRIAANSE meent, dat Ged. Sta ten zelf de schuld zijn, dat er over dit voor stel zoo moet worden gepraat. Spreker ver dedigt het voorstel, gezien de urgentie van het verkrijgen van een betere verbinding; die juist zal medewerken aan toename van het verkeer. Laten wij als Zeeuwen nu ook eens een daad verrichten, die flank is. Spreker stelt in deze zaak vertrouwen in Ged. Staten. Wel heeft hij eerst gemeend te moeten zijn voor een nader onderzoek door 3 deskundigen, maar daar is hij later op terug gekomen. De heer VAN ROMPU verdedigt het voor stel van Ged. Staten. De boot van f 175.000 werd eerst voldoende geacht omdat zij alleen geschikt was voor auto's enz., deed Ged. Sta ten met een nieuw voorstel komen, daar bij er- kennende zich te hebben vergist, De 80 zullen ook in de volgende jaren doorloopen. De exploitatie cijfers zijn niet precies op te geven. Ged. Staten stellen volkomen vertrou wen in den heer Cornelissen, hij is een advi seur van rijke ervaring. Spreker handhaaft het voorstel van Ged. Staten. De heer WELLEMAN meent, dat er zeker heel wat gedaan is, om het eerste voorstel een besluit te doen worden, maar toen het vrij ge- makkelijk werd aangenomen door de Staten, is het te begrijpen, dat Ged. Staten dachten: waren wij nu maar met ons groot plan ge komen. Maar het is juist wat de heer Eras mus zeide men moet Zeeuwsch-Vlaanderen aan Nederland binden en zorgen dat de pro- ducten langs den korts mogelijken weg in de centra van ons land kunnen komen. Juist een betere verbinding zal het verkeer ook dooi vreemdeldngen nog meer doen toenemen. De kosten voor de provincie zullen f 6000 zijn maar de boot zal zeker ook meer opbrengen en dan is de "welvaart van Zeeuwsch-Vlaande ren toch niet te duur bevorderd. De heer BRANDSMA vraagt de stemming aan te houden tot de volgende bijeenkomst dezer winterzitting. De heer VAN DUSSELDORP verzekert, dat men zich over de financieele gevolgen niet be- zwaard behoeft te inaken, Ged. Staten hebben dit goed nagegaan. Nadat de heer LINDEIJER nogmaals zijn standpunt heeft verdedigd, wordt de discus- sie over dit punt geschorst tot Dinsdagmorgen 10 uur, nadat de Voorzitter gezegd had, dat indien de agenda Dinsdagmorgen en -middag niet wordt afgewerkt ook des avonds zal wor den vergaderd. (Wordt vervolgd.) •etrouwd H. P. DIELEMAN Jz. EN P. A. KOOLE, die, namens wederzijdschefamilie hunnen bartelijken dank betuigen voor de vele ontvangen bewijzen van belanstelling bij hun huwelijk ondervonden. Axel, 15 December 1924. De Curator in het faiilisse- mentvanJACOBUSLEVINUS SCHEELE, koopman te H o e k, maakt bekend, dat de eenige uitdeelingslijst in dit faillissement door hem op heden gedeponeerd is ter griffie van de Arron- diseements-Rechtbank te Middelburg en ter griffie van het Kantongerecht te Ter Neuzen, ten einde aldaar gedurende tie« dagen ter kostelooze inzage te liggen voor de schuldeischers. Middelburg, 16 December 1924. De Curator, Mr. J. F. VAN DEINSE. MUZIEKGEZELSCHAP «p Dinsdag 23 Dec., 'savonds 8 uur, in het Caf£ „La belle Vue". Door den Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens den heer A. TERMOTE te Zuiddorpe op Dins dag 30 December 1924, 's nam. 3 uur in het Oud-Gemeentehuis bij Mej. Wed. Moerdijk te Zuiddorpe, in 4 perceelen en in dennassa worden aanbesteed BesTek en teekening verkrijgbaar vanaf a.s. Zaterdag a /1,50 bij den Architect voornoemd. De Ver. IN 'T BELANG DER LAND- BOUWERS te Zaamslag, hoopt on Dinsdag 23 Dec. 1924, des namiddags ongeveer Half vier ure, in het Hotel de Regt aldaar, onder de A. H. V., aan te besteden Leveren franco aan de verschillende los- en laadplaatsen. Voorwaarden en modellen tot inschrij- ving te verkrijgen bij den Seer, der Ver. JAN DEES—van Liere. Zaamslag, 17 Dec. 1924. 01 zijn ondragelijk. Waarom zoudt U nog langor lijden, waar het won derbare, wereldberoemde geneesmiddel Anker Pain-Expeller, samengesteld uit ge- neeskrachtige kruiden en welriekende olien, direct baat geeft? Een enkele inwrijving is voldoende. Het dringt diep in de huid en dagen lang bemerkt men nog de aangenaam verwarmenae werking. Het is een pijnstillend middel als geen ander. Hebt ge pijn, gebruikt het middel, dat meer dan 50 jaren zijn groote genees- kracht en pijn verdrijvende eigen- schappen heeft bewezen. Alleen echt met nationalen band. Prj/s f 0.95, f 1.40, f 2.25. By alle apothekers en drogisten. Mcff Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij P. SIMONSVan der Peijl, Donze-Visserstraat, J. J. KENSE, Markt 9, A. VAN OVERBEEKE—Leunis, Axelschestr. 4. idKS&y Aanstaanden Maandag zal Geneesheer-Specialist te Vlissingen* spreekuur houden te Ter Neuzen, van 8 uur. A.s. Dinsdag te Sluiskil in't Ziekenhuis van 9—12 v.m. Adres: C. BOBBELIJN, Philippine. Gevraagd zoo spoadig m gelijk Hoog loon. Hulp van Werkster. Meubelmagazijn. AXEL. Door deze maak ik het publiek van HOEK en Om- streken bekend, dat ik mij gevestigd heb als Verder mij in ieders gunst aanbevelend: Rijtuig- en Wagenmaker te Hoek. aan huis gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. van 1 M. tot 1,30 M. omtrek. [Nog te ko«pDAMPALEN, BOCHTSTIJLEN, WEIPALEN enz. Te be vragen bij wordt smaakvol en billijk uitgevoerd, door Fotograaf, TER NEUZEN. Foto- en Lijstenhandel. Tel. 141. Speciaal adres voor na- maken en vergrooten, ook van oude en verbleekte portretten. Noordstraat 86.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3