HOEST£N, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als alle middelen gefaald hebben, probeer dan eens de alom gunstig bekende Victo Borstsiroop. Het resultaat is opvallend xwjordige nioeilijikheden, door het plan weer op te halen van een bijzonder militair pact, gepaard gaande met diplomatieke afspra- ieen betreffende Egypte en Marokko op den voet van 1904. Wat 'komt er dan echter, bij zulk een termgkeer tot bondgenootschappen, terecht wan de „constructieve" demkbeelden, die ons beloofd waren, indien Emgeland het Proto col niet heelemaal in zijn tegenwoordigen worm aanvaarden kan? Vermindcrd pres tige van de V'olkenbond zou aan al het wijd- vertakte werk, dat op zijn naam gaat, af- breuk deem. Om maar iets te noemen: Hoe za! het gaan met het toezicht cp de Duitsche wapering door een Volkenbond, achter welks rug de te Versailles veroordeelde vroegere machtspolitiek voortgezet wordt, en welks gezag op die manier slimkt? Men ziet ook nog alti.jd uit naar de ont- wapeniings-conferenitie, die iin zoo nauw ver- ban.d staat met de totstandkoming en ratifi-, eeering van bet Protocol van Geneve -door een voldoend aantal staten. De eenige ge- ruststelliing is, dat, als Europa daar met spoediig toe besluit, Amerika er nog altijd feet initiatief toe kan nemeja. Want juist heden komt nit Washington het bericht, dat C'xrlidigc, tot zijn oude plan terugkeerende, dezen zomer zulk een ontwapemingsconfe- reotie (voor de verdedigingsmiddelen te land) zou widen bijeemroepen. In het begin van deze week zou het Duitsche kabmet onder rijkskanselier Marx sijn portefeuilles neerleggen, om den par- ijjen gelegenheid te gasen uit te maken, welke gevolgtrekkingen er uit den uitslag der algemeene verkiezing voor den Ryksdag gemaakt moeten worden. President Ebert sal schryft de N. R Crt., achtereenvolgens de leidera der sterkste partgen ontvangen ec dan een beslissing nemen, wie hij het eerat met de samenstelling van het kabinet sal belasten. Zjjn eigen politieke geest- verwantea zouden het niet in hem kunnen misprijzen, indien hg, inplaats van aan Marx, den afgetreden kanselier van het centrum, aan een meer raar recltts staand politicus de opdracht gaf, al ware het alleen dezen de gelegenheid te geven, te arvaren, dat hg g*en voldoenden steun zal knnnen vinden voor het bgeenbrengen van aen regeeringsmeerderheid of van een min der heid, die voor haar tekort aan stemmen een vergoeding kan vinden in de welwil- lende onzy tight-id van andere partijen. De vorige Rijksdag is ontbondeu, omdat centrum geen burgerlijke coalitie wilde sormen zonder de democraten erin, en nu de aanhangers van de republ ek bij de jongste verkiez ng versterking hebben ge- kregen, zou het een ongerymde toestand zgn, indien er nu toch zulk een coalitie tot stand kwam. Dit zal den Duitscb-nationalen noch- taas niet beletten opnieuw pogingen te i®en, om zich in de regeering te nestelen. Men kan welhaast voorspellen, dat de volg-nda week veruild zal zgn van allerlei berichten uit Berlgn over mogelgke waar- lehgn'gke of reeds vaststaande combinaties, 3^- welke men goed zal doen geen betrouwen 1* ate'ilen. M^t andere woorden, komende week zal Berlgn vermoedelijk op zijn minst sea dagen in een dikken politieken mist komen te zitten. De brief van Zinowjef zou heden in het lagerhuis opnieuw ter sprake komen, maar ie belangstelling zal voor deze kwestie niet .groot m»er zgn na de uit»oerige verklaring lie Sir William Joynson-Hicks, de Minister wwa Binuenlaudscho Zaken, erover afgelegd Men weet nu, dat de kabinetscommissie, die de zaak onderzoeht heeft, bestond uit Jen Lord kinselier en een gewezen Lord kanselier, uit den Minister van Buiten- landseke Zaken en een gewtzen Minister wan Bnilenlandsche Zaken en uit Lord CecilD-ze comm;ss e heeft over eenige aieuwe g-gevens be^chikt die niet waren woorgelegd aai de commissie, waarinc Ma Donald en Haldane zaten en zy is tot de slotsom gekomeo, dat de brief echt was, efeehoon het onmogelijk is de bronnen van inlichting, waaruit men voor die kennis g>-pu5 heefr, t8 noemen. Dit laatste is van »4o-de af aan dat de zaak aan de orde kwam, waarschijnlyk geweest. Een geheime inlicbting-ndienst van een regeering kan sgn kanalen niet bloot leggen. In den loop van de kone beraadslaging Jie in het Lagerhuis gevoerd is, heeft Sir John Simon, de liberale woordvoe der, op- gemerkt dat MacDonald met minder materiaal van de echt heid van den brief overtuigd geweest moet zijn, voor hij zijn protest iaar M skuu verzond Te z^ggen dat de brief als politick-1 manoeuvre bij de verkie- sing door de Tories gebruikt is, om de arbeiderspartij afbreuk te doen, gaat on mo- gdjjk meer aan. Op zijn hoogst kan men meenen dat ISnowjef hem op een hoogst ongelegen ooganblik voor de Engelsche arbeiderspartg S«eft verzonden, gelgk ook de communis- tische propaganda in de Workers' World waarbjj muiterij onder de Engelsche land- «n aeemacht werd aangeprezen, en de daaruit woortgekomen kwestie van de gestaakte ver- wolging tegen haren hoofdredacteur Campbell Je arbeidersregeering tot verderf i3 geworden. In elk geval kan men thans verklaren, dat de roode brief waarover zooveel te doen is geweest en welks eebtheid om voor de hand liggende redenen zoo fel ontkend is, wel degelgk van Zinowjef afkomstig is ge weest en als zordan'g een nieuw bewjjs levert voor het onvermoeile ondermgnings- werk der Derde Internationale in „kapita- Vistisch" geregeerde landen. K0STEL00S BEG RAVEN. De gemeenteraad van Dresden heeft be- sloten de inwoners der stad voortaan koste- loos te begraven. De communisten liadden het voorstel ertoe ingedieud Het werd met 36 stemmen tegen 35 stemmen aangenomen en zal de stad on- geveer 350.000 mark per jaar kosten. NIEUWE AXRDSCROKKEN IN ZUID-DU1TSCHLAND. Vrijdagmorgen om 8 uur '20 is te Frei burg wederom een aardschok waargenomen welke ietwat sterker was dan die van Don derdag. Hetzelfde wordt uit Stuttgart ge- meld. Ook te Heidelberg zijn aardschokken waargenomen. NOG ALTIJD M1JNENGEVAAR. Consul Floes, te Hamburg, schrijtt in Handelsbericbten In den laatsten tjd hebben drijvende mgnen in de Oostzee. in de Bothnische Golf en voor Finland de scheepvaart ge- stoord iMen neemt aan, dat het Tiefwasser- mijnen zijn, waarvau de kettingen donrge- roest zijn en breken, waardoor de mijnen naar de oppervlakte komen. Tusschen de Oostzee-eilanden en Bergen werden gedurende den oorlog tegen Duit sche onderzeeers 60.000 drijvende mijnen uitgezet, waarvan thans 40.000 zijn opge- vischtde overblijvende 20 000 schgnen nu langzaam aan van zelf naar de opper- vlakte te kemen en daardoor Dog geruimen tijd een gevaar voor de scheepvaart op te leveren. VROUWELIJKE POLITIE-AGENTEN. Zes en twintig pas benoemde vrouwelijke politie agenten te Londen dragen burger- kleeren en zijn in het bijzonder belast met het toezicht op nachtkroegen. HET SMOKKELEN VAN WHISKEV NAAR AMERIKA. Dezelfde smokkelaars, welke er onlangs in slaagden een partij whiskey ter waarde van 50 millioen dollar in Jersey aan land^ I te brengen, houdt zich thans, naar uit New- fork aan de Tel. gemeld wordt bezig met het verzenden van ladingeu whiskey naar Amerika, waarscbijnlijk uit de havens van Amsterdam en Antwerpen. Deze smokkel affaire, waarbij een aantal ambtenaren en verschillende autoriteiten in Amerika betrokken moeten zijn. schijnt een zeer grooten omvang te zullen aannemen. Een partij whiskey ter waarde van 25.000 dollar, welke Vrijdag in beslag werd ge- nornen, toonde aan, dat men te doen heeft met Engelsche whiskey, welke naar Amster dam of Antwerpen wordt verscheept, om vervolgens te worden uitgeklaard met be- stemming voor Schotland of lerland Men vermoedt evenwel, dat de partijen rechtstreeks van de Nederlandsche en Bel- gische havens naar de Vereenigde staten vervoerd worden TER NEUZEN, 15 Dec. 1924. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD. In de heden gehouden zitting van het hoofdstembureau is in de plaats van wij- len den heer R. G. E. Nolson verkozen verklaard tot lid van den gemeenteraad al- hier, den heer R. Scheele Nz. BENOEMD TOT GE'MEENTE- SECRETARIS. De heer P. van Ooteghem, adjunct-com mies ter gemeenite-secretarie albier, is met op 1 na algemeene stemmen benoemd tot gemeente-secnetaris te Sluis. Met hem stond op de aanbeveling de heer P. Geirnaerdit, te Bergen op Zoom. DE HAVEN VAN TER NEUZEN. In die Memorie van Antwoond betreffende de waterstaatsbegrooting voor 1925 spreekt de Minister zijne erkentelijkhei.d uit, voor de iin het voorloopig verslag uitgesproken waardeering voor de krachtige wijze waar- op de verbetering en uitbreiding der havens te Ter Nauzen werd ter handl gemomen. Aan de gemaakte opmerking, dat bij deze havens ruime terreinen voor opsjagplaatsen aan- weziig dienen te zijm, zal zeer zeker de noo- dige aandacht worden besteed. CHR. W1NTERLEZ1NG. De VTijdagavond alhier in de Geref. Kerk gehouiden 2e wimterlezing in dit seizoen, tnodit zich weder in een drak bezoek ver- heugen. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 19 5 en gebed, waarna werd voorgelezen een gedeelte uit Richteren 11, beginnenda bij vers 4. Hierna verkreeg Ds. W. W. Meijnen, van Dordrecht het woord, .die in eene schoone rede het aangekondigdeonderwerp „Jephta" behandalde, waarin wij te aanschouwen kiregen een man uit het Oude Testament, dien wij onder de geloofshelden hebben te rekenen. Hij schetste hem als een uitgestotene uit zijne broederen, gebukt onder de zonde zij- ner ouders, ddch oc»k als een door diezelfde broederen teruggeroepene, waarin hij zich deed kennen als een der grooten onder Israel. Op treffende wijze hield hij zijn gehoor de beteekenis voor van het bijbelwoord: De mensch die God verlaat, heeft smart op smart te vfeezen. Dit omdervond Israel toen het zich wierp in de armen der afgo- dem, dat ondervindt sieder volk, ieder mensch die zich van den waren weg afkeert. Spreker behandelde uitvoerig de verschil lende meeningen die er heerschen omtrent het offer, dat Jephta, den Heere beloofd had en de wijze waarop hij zich van die ge- lofte kweet. Ook hierin kwam, volgens spreker, Jephta als een waar geloofsheld voor het voetlicht. De lezing werd afgewisseld door psalm- gezang en konden de aanwezigen tevens genieten van de schoone accoorden van het mieuwe orgel. Op 5 Januari 1925 hoopt voor de vereeni- ging in de Geref. Kerk op te treden: Dr. Wielenga van Amsterdam, met het onder- werp: De Bijbel een boek der schoonheio. HET ST1CHTEN VAN EEN RUSTHUIS TE TER NEUZEN. In de op Vrijdag j.l. in het Hotel Rotter dam" gehouden vergadering, werd na toe- lichtinig van het plan, besloten eene cen- trale commissie te vormen', teneinde een volgende vergadering voor te bereiden. De leider der vergadering, de heer J. Huizinga, burgemeester, werd gemachtigd, nog eenige heeren en dames te vragen voor het fitting nemen in deze commissie. Het voornemen bestaat binnemkort eene openbare vergadering te houden, waarin hefplan nad'er zal worden besproken. DE ALGEMEENE ZEEUWSCHE ELEC- TRICITEITSMAATSCHAPPIJ. In de Zaterdagmiddag te Midldelburg ge houden buiteiigewouie vergadering van aan- deelhouders der A. Z. E. M. werd medege- deeld, dat het aanvragen van surceance van beta.li,ng, waartoe in de vorige vergadering besloten werdl, wordt tegengewerkt door de houding van de Bank-Associatie, die aan de debiteuren der A.Z.EM, circulaiires te zen- den met verzoek te betalen bij de Bank, die een' cessie va,n de A. Z. E. M. heeft. Een luitspraak in kort gediing over de vraag of dit al of niet rechtens geschiedt, achtte men niiet goed mogelij.k, maar uit de volgende discussies bleek, dat het vermeen- de recht van de bank in ieder geval ophield bij het opzeggen van het crediet, dit gaf ook de rechtskuindig adviseur der bank toe. Posten van na dat oogenblik komen dus aan die A. Z. E. M. Het slot was dan ook, dat besloten werd, commissarissen te machtigen nog te trach- ten, dit gehoord, surceance te verkrijgen en anders te erkennen, dat de maatschappij in staat van faillisement verkeert. DE KAHAS. In de Zaterdag te Axel in de raadszaal al- daar gehouden vergadering van het Alge- meen Best uur der Vereeniging Comite ter verkrijging van een Kanaal HulstAxel werden benoemd tot leden vain, het Dage- lijksch Bestuur de heeren J. A. van Rompu te Ter Nauzen, voorzitter, F. Btok, te Axel, vice-voorzitter, F. van Waesberghe, te Hulst, panuingmeester, C. Ysebaert, te St. Jansteen, Ph. J. van Dixhoom, te Axel, L. van Waesberghe te Hulst en M. W. Pos ter te Axel, bestuursleden, terwijl tot secre- taris werd benoemd, de heer N. J. Harte, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. Verschillende propaganidamiddelen wer den -besproken. Het bestuur zal zich ter- •to,nd wenden met een verzoek tot de be- langhebbende gemeenten om tot de vereeni- ging toe te treden, terwijl ook de imgezete- men ziullen, worden uitgenoodigd persoonlijk toe te treden. Voorts wordt reeds getracht met betrek- king tot het einddoel der vereeniging con tact te verkrijgen met de Regeering. DE SCHEEPSWERF. Ofschoon de terreinsverbetering, die in de gemeente is ontstaan door het dempen der oude gemeentehaven en het als gevolg daarvan opruime-n der toen onigeveer reeds verloopen oude scheepswerf werd toege- j/uicht, zagen vele.n. toch met leedwezen die werf verdwijnen, al is het ook, dat zij haar tijd had gehad, wegens het verdwijnen der houten schepen en het algemeen in de vaart komen der ijzeren. Sinds do ken meermalen geruchten op, omtrent plannen tot .stichting eener nieuwe werf, waarvain men later niets meer hoorde. De laatste maanden was het anders. Men hoorde weinig, doch men las en men zag wat. Men las in ons blad de advertentie vain het aanbesteden, der werken noodig voor het aanleggen van eer. scheepswerf, op het separatiepunt bij de Hoeksche brug en we hebben. den aanvang der werkzaam- heden aldaar kunnen waarnemen. Met zeer veel genoegen hebben we het ontstaan dezer nieuwe onderneming begroet en wenschen haar den meest mogelijken voorspoed. Het getuigt van durf, dat. niet- tegenstaande verschillende teleurstellingen in de laatste jaren met andere ondernemin- gen ondervonden, een aantal heeren blijk gaven van voldoende ondernemingsgeest voor het stiehten eener naamlooze vennoot- 6chap voor het stiehten en exploiteerer. eener scheepsbouwwerf. Naar we vernemen zal deze in den loop dezer week defimitief worden opgericht. De werkzaamheden aan de werf zijn zoover gevorderd, dat die deze week bedrijfsklaar komt. Wij vernemen voorts, dat zoo vlug moge- lijk de kiel zal gelegd worden voor het eerste vaartuig, een kraandekschuit van c.a. 100 ton, voor rekening van die N.V. „De Hoop" alhier, terwijl reeds verschillende schepen voor reparatie zijn besproken. miinste alle werken zijn, waarvan men de productiiviteit onmiddeliijk kan aanwijzen en die .niet alleen zijn. een locaal belang maar een streekbelang". Een en ander moet worden gelezen i;n. dezen zin, dat, naar de meenimg van den Minister, er in Zeeland werk was te doen, dat eerder voor uiitvoering in aanmerking behoorde te komen, dan die verbetering van de Vlissingsche havens. Uit zijn betoog volgt echter niet, dat de genoemde werken op initiatief van het Rijk zouden moeten tot stand komen en ook niet, dat er thans geld beschikbaar zou zijn om althans tot subsi- dieering van de bedloelde werken over te gaan. Het betoog had immers slechts deze strekking: Er i,s geen geld: voor Vlissin- gen. kan dus niets gedaan worden. Als het er was, ware het beter te besteden tot ver- wezenlijking van andere plannen. Zou het nochtams voor Vlissingen moeten worden uitgegeveni, dan zou vermoedelijk de ver- wezenlijkinig dier andere plannen zeer wor den: vertraagd. Men vatte de uiteenzettlmg derha.lve op als een wenk om alvorens te zeer op verbetering van de haven te Vlis singen te blijven aandringen, nog eens ern- stig te overwegen of met het oog op het algemeen Zeeuwsch belang ook inderdaad verkieslijk zou zijn dieze verbetering door te zetten. Andere beteekenis moet aan de mededaeling niiet worden gehecht en het zal wel duiidelijk zijn, dat daaruit niet mocht worden afgelei.d, dat die Minister een vol- gend jaar met nieuwe plannen voor bevor- dering van Z-eeuwsche bel-angen zou komen. Met de meeraing van sommige leden., dat thans alle vervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen is gericht naar Belgie, zooals b.v. van de suikerbieten, die .naar Belgische fabrieken worden vervoerdl, kari de Minister intus- schen niiet geheel instemmen. Volgens verkregen inH-chtinge.n ging in 1923 van West-Zeeuwsch-Vlaanderen bijna de helft (rond 98 millioen K.G.) der suikerbieten, naar Nederlandsche em het andere, iets grootere, deel (no.nd 118 millioen K.G.) naar Belgische en Fransche falbrieken., terwijl voor 0.ost-Zeeuwsch-Vlaanderen die bedra- g.en waren rond 139 millioen K.G. en rond 192 miLBoen K.G. Er blijken dus zeer be- langrijke hoeveelheden suikerbieten in Nedierland te worden verwerkt. RIJKSBELASTINGEN. Met ingang van 16 December a.s. zijn verplaatst de kommiiezen 2e kl. A. Bedet van Hulst naar Ni,euw-Namen en H. Bruiijuooge van Nieuw-Namen naar Hulst en is met ingang 1 Januari 1925 benoemd tot rijksklerk ten ontvangkamtore Delft, de heer W. J. Huckriede, thans particulier klenk ten ontvangkamtore Hulst. DE WATERLE1D1NG VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Het zal velen wellicht interesseeren om te vennemen hoe het thans met die waterleiding voor ons gewest is gesteld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaangename« smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen ge- voel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijni.ardt's Laxeertabletten. Doos 60 ct. Bij Apoth. en drogisten. KANALEN IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Daaromtrent zegt de Minister van Water- staat iin: zijn Memorie van Antwoord, naar aanleiidli.ng van de iin het voorloopig verslag gestelde vragen het volgende: Bij gelegenheid van de mondelinge be- handelinig van het wetsontwerp tot vaststel- lfing van hoofdstu.k IX der Staatsbegroo- tiimg voor 1924 in de Eerste Kamer heeft de Minister van Waterstaat in het debat ter zake van de verbetering van d'e haven van Vlissingen het volgende gezegd: „Daar zijn in Zeelan,ok verschillende andere belan- gen, die op voorziening wachten. Als ik daarvan een paar mag noemen, dan wijs ik op den overzetdienst voor zwaar vervoei van Vlissingen naar Breskams, aanleg van een kanaal naar Hulst en een kanaal van i Sluis maar Breskens, dat door een zeer riike landbouwstreek gaat. Dat zijn allemaal desiderata, die men graag uitgevoerd zag, die ook millioenen kosten, maar die ten Zooals bekend is zijn thains 16 gemeenten, waaronder de grootste en. belanigriikste (Ter Neuzen,, Sas Van Genit, Axiel, Hulst, Sluis, Oostburg, enz.) definitief toegetreden, terwijl het waterleidingcomiite met enkele andere (waaronder Homtenisse, dat zeker mee moet gaan,!) nog in bespreking is. De toegetredlen gemeenten vertegenwoordi- gen rond 45.000 van de totaal 80.000 inwoners van geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, alzoo meer dan de helft. Bovendiem zijn de voornaamste industnieele centra ook onder het bereik der waterleiding, terwijl de tram op vele punten het voor haar bedrijf zoo onontbeerlijke ketel- voediinigwater aan de waterleiding zal kunnen onttrekkan. Dit a lies maakt, dat thans reeds tot den bouw van een klein plan zou kunnen worden besloten; de grondslagen zouden dan hetzelfde zijm als bij het groote plan. Over a 1 eldlers blijkt echter d.at, indien ee.n- maa.1 met den bouw eener waterleiding is ,aan- gevangen, verschillende gemeenten bij n.ader inziem toch .nog aangesloten wenschen te wor den. Dit nu zou, inidien eenm.aal tot den bouyv van een klein plan was overgegaan, in het a.- gemeen niet meer mogelijk zijn. Daarom heeft het Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiidiing Comite gemeend* em o. i. terecht dat voorloopig nog met den bouw van een klein plan moet worden gewacht en dat eerst nog getracht moet worden, zooveel mogelijk gemeenten tot deelineming te bewegen. Indien nog enkele gemieenten toetreden is het mogelijk, de water leiding zoodaniig te bouwen, dat later uitbrei ding over geheel Zeeuwsch-Vlaanderen kai. vol gen. Wat den fimncieelen opzet van het plan betreff, dteze laat zich gunstig aanzien. Niet alleen zijn de prijzen van diverse bouwmate- rialen sinds het opstellen der begrooting aan- mer.kelij.k gedaaid, maar bovendiem zal ver moedelijk het benoodigde kapiitaal tegen een lagere rente dan 6 pCt., zooals voor de renta- biliteits berekenimg is aangenomen, kunnen worden geleend, vermoedelijk zelfs tegen 5 tot 51/4 pCt. Het behoeft geen betoog, dat het bedrijt door een dergelijke vermiinderimg van den rentelast (elk 14 pCt. minder rente beteekend rond 15.000 besparing) er zeer gunstig voor zou komen te.staam. Ook met de risico-gurantie gaat het naai wensCh. Het Waterleidiing Comite toch heeft onlangs een schrijven van Zijne Excel'lentie dien Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid ontvaingeni, waarbij werd medegedeeld, dat zoodra een Naamlooze Vennootschap met een zoodanig aantal gemeenten, dat een rendabel bedrijf is gewaarborgd,, is opgericht een wets ontwerp tot het verstrekken van de gevraagde risico-igarantie aanhanigig zal worden gemaakt em dat Zijne Excellence ter bespoedigung reeds met de voorbereidiing van dit wetsont werp heeft doen aamvangen. In dSt verband mag niiet omvermeld blijven, dat <He Tweede Kamer der Staten Generaai op 13 November j.l. zonder hoofdelijke stem ming heeft aangenomen een voorstel om aan de waterleidingmaatschappij voor Zuid-Lim- burg ee/n risico-garantiie te verleenen. Ons gewest mag nu toch niiet achterblijven. Wat am Zuid-Limburg mogelijk is, zou dat In ons Zeeuwsch-Vlaandleren niet kunnen? Wij hopen, dat spoedig riog enkele gemeenten zul len toetreden, waardoot ook ons gewest in het bez.it zal komen van een insteHing, die in een moderne gemeenschap niet gemist kan wor- d,en, zoowel om hygiemische als om in- dustrieele en eocinomische redenen. Mijnhardt's-tabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. van Overbeeke—Leunis. VBRNIE.UWING VAN HET GASTHUIS TE GOES. In den gemeenteraad kwam ter tafel een wijziigiing van de begrooting 1924 van het Gasthuis, waarop een post van 160.000 voor.kwam voor verbouwing en uitbreiding van de bestaande neufrale inriditing, waar- voor reeds door Ged. Staten machtiging is verleend. Ir. R. A. Hulshoff te Amsterdam heeft een plain gemaakt voor 56 bedden, operatiezaal, sterilisatiekamer, Ron,t gen kamer, laborato- ri.um, hoogtezonruimte, enz. enz. dat met in- richting, iin aanmerking nemende wat reeds aanwezig is, 160.000 zou kosten. Thains reeds worden i,n de bestaande in- rich ting, die niiet aan de eischen, der tegen- wooirdige wetensdhap voldbet, doorloopend ruim 20 patienten verpleegd. Na discussie werd de begrootingswijzi- ging van het Gasthuis goedgekeurd met 9 tegen 3 stemmen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijike ziekten. over de week van 30 Nov. tot en met 6 Dec. in de prov. Zeeland bedroeg: Febris typhotdea (buiktyphus), St. Maartensdijk 1; Roodvonk: Stavenisse 1; Diphteritis: Vlissiingen 1. ZAAMSLAG. Ten ei-nde het driest optreden van d'e die- ven te voorkomen, is alhier tot nachtwaker in dienst gesteld, de heer J. Hamelin'k Fz. OTHENE. Door de Ouder-Commissie alhier, was tegen Woensdagavondl een vergadering uit- geschreven voor de ouders, terwijl ook de leerlingen der hoogste klassan van de open- bare school tegemwoordig waren. Tot ge noegen dler Ouder-Commissie had ook de Inspecteur bij het L. O. in de inspectie Ter Neuzen gevolg gegeven, aan de uitnoodiging tot het bijwonen dezer bijeamkomst. Nadat alien gezeten waren werden de aanwezigen door den voorzitter, het hoofd der school, die heer Weststrate verwelkomd, en Het deze de kinderen tot aller genoegen eenige liedarem zingen. Op verzoek van den: heer Kaijser werden door Cor Schiemam en Janna Hofman nog eens de voordrachten herhaald', die bij het vertrek van den heer Luwema werden ten beste gegeven. Deze hadlden vooral de be- Uingstelling van den Inspecteur. Deze stelde aan de kinderen verschillende vragen, die op gepaste wijze werden beant- woord. Alsnu werd aangevangen met het pro gram der O. C. Nadat verschillende voorstellen werden afgewerkt betrekking hebbende op onder- wijsgebied (invoeren puntenlijst, enz.), werd een begin gemaakt met het voordra- gem van letiterkun.dige bij,dragen. No. 1 was dfe heer Weststrate met een zeer emstige hijdrage (get. „Liefde"?), welke met ont- roerendie stilte werd aangehoord,. De 2e bij- drage, die de lachspieren i,n beweging bracht, werd geteverd door de heer Kaijser em was get. ,,De Vrijage van een Gronin- ger Kofikapiteim". Niiet minder werd er gemoten, toen ide heer Schie-man een bijdrage leverde, get. „De Main, die nooi.t naar zijn Vrouw luisterdie". Vervolgens werd nog een zeer boaiende bijdrage geleverd door mej. Wieland, get. „Het haantje van den Toren", en een door den heer Hofman, get. ,„De Schilder en de Wiinkelier". Tot besluit gaf de heer Weststrate nog een toegift, die op het laatste oogenblik, de lever nog eens deed schudden, get. ,,lpoliet naar de Exposies". Nadat er verschillende malen een versnaperimg was aangeboden, was het laatste punt van het program „Sluiting", genaderd. De voorzitter da.nk- te de ouders voor de offervaardigheid hun- nerzijds, waardoor men dezen avond zoo gezellig had kunnen maken. In het bijzon der dankfe hij den heer Inspecteur, die zich de moeite getroost had op dezen Ouder- avond aanwezig te zijn. De Iinspeoteur danikte den voor^tter en in het bijzonder de Ouder-Commissie, die niet alleen i,n woord maar ook in daad een Ouder-Commissie is. En het verheugde hem dan: ook, toen hij met een, bezoek van den heer Kaijiser vereerd werd, aan deze uitnoo diging gevolg te kunnen geven. Met een daverend applaus werd deze spreker begroet, en was het voor een ieder reedis bed,tijd geworden. SAS VAN GENT. Duivententoonstelling. Zoodra de drukke campagnewerkzaam- heden achter den rug zijn, komt er weer tijd vrij voor het houde'n van duivententoon- stellinigen. Reeds thans zijn de coloinbophielen bezig met het treffen der noodzakelijke voorbe- reidiingsmaatregelen. Op 6 Januari a.s. zal in het Hotel Cen- traal bij den heer F. Kieboom alhier een groote expositie gehouden ter gelegenheid van het 30 jarig jubileu.m der Duivemmaat- sdhappij ,,De Vrede". Van ingewijde zijde wordt ons meege- deeld, dat niet minder dan 18 klassen zul len gevormd worden en dat nu reeds een 30tal medailles zijm toegezegd door ver schillende notabelen, die op deze wijze be langstelling in de duivensport wenschen aan den dag te leggen. Verschillende be kende specialiteiten op colombophiel-gebled in biunen- en buitenland zullen als keur- meesters optreden. In aammerkinig nemende de groote popu- lariteit, waarin zich deze sport in ons ge west mag verheugen, ligt het voor de hand, dat de liefhebbers zich niet onbetuigd zullen laten. Wij behouden ons voor zoowel op deze temtoonstellimg als op het jubileum der ver eeniging te gelegenertijd terug te komen,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2