ALGEMEEN NIEUWS EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. PUEOL30 No. 7897 Maaxidag 15 December 1924 64e Jaargan g. 6IHNENIA FEUILLETOW. BUITENLAND. J AB0NNEMENTSPR1JS llfs ^aaLT-Vnnc^ TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Art. 8 van de begrooting van buitenland- tebe zaken, gezantschap Egypte, wordt aan genomen met 76 stemmen tegen 1 stem, die van den heer Van Ravesteijn. Art. 1 der begrooting en de geheele be grooting worden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen;, met aanteekening, dat de heer Van Ravesteijn wil geacht worden ♦e hebben tegenigestemd. De wetsontwerpen tot goedkeuring van de toetreding van Nederland tot het verdrag der Internationale handielsstatistiek en tot goedikeuring van het handelsverdrag Neder landRolen worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo eenige kleine wetsontwerpen. Voorts de wijziging van de wet op de Rijks- verzekeringsbank en de afwijkiing van art. 30 sub 1 en 2 der Invaliditeitswet. Tegen het wetsontwerp tot wijziging van de wedden van den voorzitter en de leden van de Algemeene Rekenkamer ontwikkelt de heer Gerhardt (s.-d.) bezwaren. De re galing lis z. 1. onbillijk tegenover de ambte naren met lagere salarissen. De heer Schouten (a.-r.) sluit z,ich hier- bij aan. Hij wenscht, dat de overgangsbepa- tingen vo^or die salarissen in 1925 blijven zooals ze nu zijn. De heer Snoeck Henkemans (c.-h. dringt j er op aan, dat de regeering het wetsont werp terugneemt. De heer Nolens (r.-k.) dringt aan op uit- stel. Minister Colijn verdedigt de houding der regeering, op grond1 van de salarisdebatten in het begin van 1924 in de Tweede Kamer. Hij voelt veel voor de door den heer Schou ten gewenschte overgangsmaatregelen, doch wenscht die eerst op schrift te ziien. De heer Van den Tempel (s.-d.) ziet geen gelijkheid in de beh an deling van die boogere en de lagere ambtenaren. De heer Ketelaar (v.-d.) verwijt den Mi nister onvolledige voorstelling van zaken. Hij stelt vqor schorsing van de beraadsla- gingen over dit wetsontwerp en de bijbe- hoorende wetsontwerpen. De heer Schouten belichaamt zijn wemsch in een amendemerrt, doch kan zich met de motie-Ketelaar vereemigpn. De heer Nolens evenzoo. De regeering verzoekt schorsing. Daartoe wordt besloten ten aanzien van de wetsontwerpen betreffende de bezo-ldi- ging van de leden van den Raad van State, de Algemeene Rekenkamer, de rechterlijke macht en de militaire rechterlijke macht. Verschillende kleine wetsontwerpen wor den zonder hoofdelijke stemming aangeno men, onder welke dat tot verlenginig van den termijn van art. 88a der Tabakswet. Hierbij zegt Minister Colijn, op verzoek van den heer Deckers opneming van de sigaren- fabrikanten in de tabakscommissie toe. Hierna wordt de behandeling van de be grooting van binnenlandsche zaken en land- bouw voortgezet. De heer Amernt (R.-K.) bepleit het nut van de landbouworganlisaties. De heer De Boer (platt. bond) spreekt over de toeneming van de bevolking en de noodzakelijkheid van de studie van het pachtvraagstuk, alsmede van het in cultuur brengen van grand. Hij wil een afzonder- lijk landbouwmmisterie. De heer Van den Heuvel (a.-r.) zegt, dat de staatszorg voor den landbouw gewoon- lijk oppervlakkig wordt beoordeeld. Vergadering van Vrijdag. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw. De heeren Van Rappard (v.-b.), Hiem- stra (s.-d.), Ebels (v.-d.) en Colijn (a.-r.), bepleiten verschillende belangen van de paardenfokkerij. Minister Ruys de Beerembrouck zal met deze opm-e, .imgen rekening houden. Dc heer Van Voorst tot Voorst (r.-k.) wil een fonds ten behoeve van de stichting van boerdterijen op woeste gronden. De heer Leenstra (a.-r.) wil de gelden voor dit doel zien beschouwd als. buitenge- wone nitgavein; evenzoo de heer Lovink De Minister overweegt met zijn ambtge- noot van financien een andere wijze van financiering van deze uitgaven. De heeren Michielsen (r.-k.) en Winter- mans (r.-k.) bepleiten de belangen van de z a a i z a a dh a n del a ren. De heer Dresselhuys (v.-b.) wenischt overleg met dezen. De Minister overweegt deze zaak. De heer Van Voorst tot Voorst wenscht meer machtigingen tot het schieten van sohadelijk wild te zien verleenb. De Minister richt zich in deze hoofdzake- lijk naar de adviezen van de hoofden van de gemeenten. De heer Ebels dringt aan op het uitbrei- den van het aantal inspecteurs van den vee- artsenijkundigen dienst. De heer Van Rappard sluit zich hierbij aan. Hij wil geen overhaaste reorganisatie van den veeartsenijkundigen dienst. De heer Colijn verwach.t er geen bezuini ging van. De heer Deckers (r.-k.) ziet tin de reorga nisatie wel degelijk bezuiniging. Hij wil een vl eesch u-ftvoer-comt rol est a t i oin. De heer Leenstra wil den dienst onder landbouw hebben. De heer Zijlstra (a.-r.) wil ook nader onderzoek. De heer Lovink wenscht evenzeer aan- hoifding van de plannen. De heeren Van Voorst tot Voorst en De Boer.(plattel.) klagen ever te weinig over- leg met organisaties. Ook de heer Hi ems tee wil uitstel. De Minister .zegt, dat de organisatie f 35.000 bezuiniging meebrengt. Hij is tegen een nieuw onderzoek en tegen uitstel. Er was geen reden, de organisaties te hooren in deze interne aangelegenheid. Wil de Kamer deze bezuiniging met, dan zal de regeering daaruit de logische consequenties trekken. Dc heer Ebels dient een motie iih, de re geering uitnoodigend tot een nader onder zoek ©n uitstel. De heenan Lovink en Hiemstra replicee- ren. De heer Colijn daent een andere motie in, uiitspirekend, dat reorganisatie mogelijk is, mits onder eenhoofdelijke leiding. DE KAMERVERKIEZINGEN. Jhr. iir. R. R. L. de Muralt, lid der Eerste Kamer, te Borculo, heeft, naar aanleiding van het verzoek, dat hij van de zijde van verschillende kiesvereenigingen gekregen heeft, om een candidatuur voor de Tweede Kamer te aanvaarden, aan het hoofdbestuur van den Vrijheidisbond medegedeeld. dat hij bij de aanstaande Tweede Kamer-verkiezing op geen enkele candidatenlijst wenscht voor te komeni HET KAMERL1D DUYS GESLAAGD. Het lid der Tweede Kamer de heer J. E. W. Duys, heeft Vrijdag aan de Universiteit Uit het Engelsch van Edgar Wallace. o 10) (Vervolg.) Mrs. Shipmet, de brave gastvrouw van Acacia Lodge, was in haar Zondagsche plunje, want ze had een gewichtigen dag achter den rug. Tot dusver was haar ken- nis van moderne journaHstiek beperkt ge- weest. Ze beschouwde krantemlezen als een iuie liefhebberij, waaraan hoofdzakelijk luie meiden en werklooze pensiongasten zich bezondigden. Het eenige goede van kranten vond ze, dat ze handig waren om planken van de provisiekast mee te bedekken of goed om vuur mee aan te maken. En nu was haar geopenbaard, met hoe- veel moeite en zprg al dat nieuws vergaderd werd. Den heelen dag had ze in haar „senctum" gezeten en had gesproken met onberispelijke jongelieden, waaronder, naar het uiterlijk te oordeelen, vele echte heeren, en deze reporters hadden aanteekeningen gemaakt in zonderlinge wilde krabbels, die Mrs. Shipmet herkende als stenografie. Ze hadden haar met eerbied en ontzag zelfs behandeld, als was ze een persoon van het Srootste gewicht. Ze had alles verteld, wat ze van Chick fcKK ?ver ziJn uiainieren, gewoonten, lief- hebberijen, en smaak in literatuur, kunst en wetenschap. Hij was meer „als een zoon" dan als een pensiongast, zei ze tegen alien en dat hij een tile! had gekregen ,,had haar lo j,/1 verrast." Ze maakte den indruk ■at dat het van zelf sprekende gevolg was te Leiden met goed gevolg het candidaats- examen- in de rechten afgelegd. DE ZEEUWSCHE OESTERS TE BRUSSEL BEKROOND. Op de ter gelegenheid der „Vischweek" te Brussel in de „Centrale Hallen" gehou- den tentoonstelling, werd aan de inzending van het Centraal Oesterbureaiu te Ierseke de eere-prijs en het eef diploma" met bij- zondere onderscheidingvan de jury toe- gekend. Deze tentoonstelliinig mag zich in een bij- zonder groote belangstelling verheugen en werd Woensdag j.l. officieel bezoeht door burgemeester Max met Schepenien en raads- leden der stad Brussel. De kwaliteit der aangeboden oesters werd zeer geroemd. NOG GEEN VERLAGING DER POSTTAR1EVEN. Verschenen is de Memorie van Antwoora aan de Tweede Kamer op de bgrooting voor Posteirijen, Telefonie en Telegrafie. Daarin wordt o.m. medegedeeld, dat aan een ver- lagiing van de tarieven eerst kan worden gedaoht, wanneer de toestand van 's lands financien zulks veroorlooft, vooral, omdat dit geen aamleidfing van het bedrijf afzon- derlijk, cfoch een onderwerp van algemeen reg'eeringsbeleid is. De in Engeland en Zweden opgedane ervaring heeft geleerd, aldus wordt medegedeeld, dat tariefsver- laging wel eenige toeneming van het ver- keer tengevolge heeft, maar, dat die toene ming in geenen deele evenredig is aan de verl aging. NA DE GIRO-DEBaCLE. In de Memotie van Antwoord op de be grooting der Posterijen, Telegrafie en Tele- fomie deelt de Minister mede, dat hij nog geen mauwkeurige opgave kan verstrekken van de kosten, die de stopzettLng van den Postcheque- en Girodienst heeft veroor- zaakt. Het is ec'hter n,iet onwaarschij.nlijk, dat het bedrag der onverhaalbare kosten, voortvloeiende uit de nadeelige saldii op de verschillende rekeningen courant, de /d00,000 niet zal beredke^. Over den verkoop der niet gebruikte machines en't bijbehoorende materieel wor den nog onderhandelingen gevoerd-. De omkosten ten gevolge van commissie- werk, verhuiskosten van naar 'is Gravenhage gedetacheerd persorfeel, reis- en verblijf- kosten en vergoeding van onkosten aan de Nederlandische Bank bedragen tezamen, naar medegedeeld wordt 59.100. DE R. KATH. ARBE1DERS EN DE VOORZITTER DER R. KATH. STAATSPARTIJ. Te Heerlen hebben vergaderd de gesala- rieerde bestuurders en voormannen uit de R.-Kath. arbeidersbeweging in Limburg. Ze hebben besloten met kracht op te komen tegen de hetze door de Michaelisten op touw gezet tegen het Kamerlid Hermans, die door zijn j a ren la age werkzaamheid op sociaal terrein, meer recht heeft op den naam van democraat, dan vele nieuwbakKeii democraten, die thans om der wille van enkele guldens meer of minder loon, het hoogste woord gaan voeren en in een pers- bericht tot udting doen komen, dat een zeer belangrijk deel der vergadering, om een betere verhoudi/ng in de partijorganisatie te bewerkstelligen, het aftredenvan baron Van i Wijnbergen als bondsvoorzifter met kracht vordert. Daarbij is tevens de wensch geuit, dat de heer Van Wijnbergen dezen eisch i ernstig zal opvatten en niet onder de „mal- ligheden" zal rangschikken. CHRIST. NAT. VAKVERBOND. Te Utrecht zijn de hoofdbesturen van de by het Christelijk Nationaal Vakverbond aangesloten organisaties gisteren bijeen ge komen ter bespreking van den algemeenen economisclien toestand. en de taak der Chris- telijke V'akbeweging in verband met de positie der arbeiders en ambtenaren. Nadat de vergadering, die druk bezoeht was en o m werd bjjgewoond door prof, dr. J. R Slo'emaker de Bruine, met gebed was geopend, zet'e de heer K. Kruithof, voorzitter van het C. N. V., de wordings- geschiedenis van het congres uiteen. De heer H. Amelink secretaris van het 0. N V., hie'd daarra een inleiding van het bovengenoemde onderwerp. Naar sprekers meening is er tegen de hnidige prijsstijging niet te veel te doen. De drie samenwerkende vakcentralen hebben nu een anti duurte-comite opgericht D.t comite is bezig een onderzoek naar de prijzen en de prijsstijging in te stellen.^ Spreker stond daarna stil bij de podtie van ve schiliende groepen van werklieden en ambtenaren, en kwam ten-dotte tot de couclusie dat de economische toestand-eenige opleving vertoont, waarvan een daling der kosten het gevolg is, Waar door de ar beiders de laatste jaien reeds zeer belang- rijke offers zijn gebracht, moet. getracht wooden een verdere loonsverlaging tegen te gaan en voor sommige groepen moet zoo mogelijk een verhooging worden be- dongen Noodig is daarom een versterking j van onze Chustelijke vakbeweging, verster king in ledental en van de financieele weerkracht, terwijl de propaganda met energie en volharding zal moeten worden gevoerd 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DE TOESTAND. Austen Chamberlain heeft, schrijft de R. Crt., bij zijn vertrek uit Rome „lippen- dienst" bewezen aan het instituut van den Vol ken bond. Hij ging er vandaan, verzeker- de hij, met vermeerderden eerbied voor den Bond en nieuw vertrouwen in zijn toekomst. Men kan het niet anders dan toejuichen, dat de leiders van de buitenlandsche staatkunde af en toe de Volkenbonds-atmosfeer in- ademen. Dezen zdmer maakte die atmos- feer ook Mac-Donald en Herriot te Geneve dronken van geestdrift voor eeu nieuwe wereld, waarin scheidsgerecht ter eene en sancties ter andere zijde verstoorders van den toekomstvrede in town houden. Men mag echter niet over het hoofd zien, dat Chamberlain's voornaamste boodschap aan den Raad van den Volkenbond het verzoek was, om a He kwesties, die met het Protokol van Geneve in verband staan, tot Maart aan te houden. Het noodizakelijk overleg met de Dominions leek een geldige reden voor het uitstel. De Manchester Guardian was dezer dagen nochtans optimistisch genoeg, om de verwachting uit te spreken, j dlat het voornaamste verzpt tegen het Pro tocol niet van de Dominions zou komen. Weerzin ertegen is in het Britsche kabinet i zelf stellig latent aanwezig, waar Lord Bir kenhead (Indie) en Amery (kolonien) ge acht worden niet met den Volkenbond en zijn geest weg te loopen. Den 19en November richtte het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken zijn no- ta aan den secretaris-generaal te Geneve, voor ieder die „meer als een zoon" voor haar was. Ze zag Chick uit de verte aan komen en omtving hem bij de deur. „Goeden avond, mylord." Ze had een diiepe bulging willen maken, maar wist niet zeker of dat nog mode was. „En hebt u plezier gehad?" vroeg ze on- fiaindig. „Ik heb zelden plezier op een begrafemis," zei- Chick, waarop de goede vrouw naar behooren droef keek. ,,Zoo ein-digen we allemaal," zei ze en schudde droef het hoofd. „Dat ineen ik al eerder opgemerkt te heb- i ben," zei* Chick glimlachend. ,,Ik wou u graag even spreken, Mrs. Shipmet." Mrs. Ship,met kreeg een flauw vermoeden, dat weldra bevestigd werd. Ze ging hem statig voor naar haar „senctum". „!k ga dichter bij mijn kantoor wonen," zei Chick. ,,Ik heb er al eenigen tijd over gedachf." ,,Heusch?" zei Mrs. Shipmet zonder moei te te doen om haar twijfel te verbergen. „lk hoop, dat mevrouw Maynard u niet tegen beter weten in overgehaald heeft, mijnheei ik bedoel, mylord?" Chick gliimlachte. ,,Ik zie niet, hoe ik tegen beter weten In overgehaald zou kunnen worden," zei hij. „En in naam van mevrouw Maynard moest ik u deze cheque geven." Hij legde een envelop op de tafel. Mrs. 1 Shipmet haaide den neus op. Hoewel ze nog nooit een onbetaalbare cheque gekre gen hadi, beschouwde ze deze manier van betaien toch als zeer „onvoldoende". Ze gaf duidelijk blijk van' haar misnoegen. „Ik kan niet verwachten, dat uw lord- schap nog langer in mijin nederige waning zal vertoeven," zei ze op een toon, die ge- heel in tegenstelling was met haar eerbie- diige woorden, ,,te meer nu de grootste at- tractie verdwenen is en zich niet meer ver toont." Chick's blauwe oogen keken haar strak aan. „Het s-peet me, dat mevrouw Maynard wegging," zei hij, „en als ze gebleven was, zou ik er niet over gedacbt hebben om weg te gaan. Ik hoop, dat u niet boos bent." Ze mompelde iets van „altijd mijn best vioor u gedaan," hij had altijd van alles het beste gehad en het was wel een beetje hard, dat hij nu weggelokt werd. „Wanneer denkt u te vertrekken, mijnheer mylord?" vroeg ze. „Nu meteen," zei Chick leukweg. Hij was van plan geweest nog een week te blijven. Mrs. Shipmet stortte tranen en Chick pakte zijn koffers. Toen -hij vertrok was ze weer in zoover tot zichzelf gekomen, dat ze hem toestemming vroeg voor een nieuwe aanbevelingskaart, die ze ontworpen had, waarboven in ver- gulde letters moest prijken: Aanbevolen door den Hooggebo-ren Heer den Markies van Pelborough, K. G. ,,Wat ds ,,K. G."?" vroeg Chick nieuws- gierig. „Knight of the Garter," zei de pension- houdster. „Maar dat ben ik heelemaal n-iet," pro- testeerde Chick. „En wat is a! dat gedoe vajj Hooggebo- ren? Heusch, Mrs. Shipmet, u bedoelt het best, maar dat Hooggeboren zat me toch een beetje dwars. Ik heb altijd wel geweten, dat ik geboren was, maar dat hoog fijkt me een beetje opschepperig..." Het werd hem uitgelegd, dat Hooggebo- ren het gebruikelijke praefix was voor zijn titel, evenais Weledelgestreng en Hoogge- Ridder van den kouseband. leerd voor poMtici, staatslieden en profes soren gold. Hij hechtte zijn goedkeurin: aan de aanbeveling en streepte alleen de waardigheid door, waar hij geen recht op had. Zijn medegasten brachten hem hu.n hand- teekeningsverzameling en hij teekende met „Chick Pelborough", tot'dat men hem ver- telde, dat adellijke personerr alleen met hun achternamen teekenden, waarop hij met krulletters „Pelborough" neerschreef onder zekere geliefkoosde lijfspreuken van hem Het was al laat, toen zijn taxi Daughb Street bereikte, en hij vroeg zich af, of ze al naar bed zouden zijn. Na veel bellen ver soheen Maggie, nog steeds in ochtendjanon. „Hallo!" zei ze verbaasd. ,,Ik dacht, dat u deze week nog niet kwam. Hebben ze u op straait gezet?" Ze ging hem voor naar haar zitkamer. „Gwenda is nog niet thuis van de come- diie," zei ze. ,,Ze hebben hun eerste groote repetrtie van avond,." Ze keek Chick aar- zelend aan. „Ik zal even de menschen be- neden gaan waarschuwen," zei ze, „U houd van Sam, he?" vroeg ze plotseling. ,,Ik houd veel van kleine kinderen," bekende Chick en ze keek hem vreemd aan. Chick wist niet, wat hij van Maggie Bradshaw moest denken. Ze was overwel- diigend, groot en forsch, met een grooten bos rood haar, waarover hij vol vuur ge sproken had met Gwenda, zonder veel ant woord te krijgem. Ze was knap in haai soort. Haar gezicht was te brutaal. En bru- talfteit was een eigenschap, die hem niet beviel. ,,Ja," zei ze peinzend, „je bent een bes te jonlgen, misschienja Ze trachtte niet haar woorden aan te vul- len, maar ging naar beneden, naar Chick's nieuwe thuis. Na lien minuten kwam ze terug en gaf Gesprongen Handen Ruwa, Schrale Huid Springenda Lippen Huidwondjes P U R O L verkrijgbaar bij Fa. A. van Overbeeke—Leums waarin het eraan herinnerde, d'at de ophef- fing van het protectoraat over Egypte ge- schied was in een verklaring, waarin de regeling van zekere vraagstukken tussdien Engeland en Egypte voorbehouden werd. „ln deze omstandighederv" zeide de nota vervolgens, „kan Zijner Britsche Majesteits regeering niet erkennen, dat het Protocol, zoo het door Egypte geteekend werd, de Egyptische regeering in staat zal stellen de tusschenkoms't van den Volkenbond in te roepen bij de regeling van vraagstukken, welke volgens de verklaring volstrekt voor behouden is aan het goedvir. Jen van Zijner Britsche Majesteits regeering". De mede- deeling behelsde voorts, dat andere landen naar behooren ervan in kennis gesteld wa ren, dat elke inmenging in de aangelegen- hede-n van Egypte als een onvriendschappe- lijke daad zou beschouwd worden. (Op dgnzelfden dag, dat de nota verzonden was, werd de Sirdar te Kai'ro vermoord, waarop Engeland de harde schaaf ter hand nam.) Warmp voorstanders van den Volken bond in Engeland hebben het betreurd, dat volgens de verklaring en de politiek die daarna gevolgd is, de pas is afgesneden aan, elke minnelijke regeling van het En- gelsch-Egyptische geschil met tusschen- komst van derdien,. maar Lord Cecil, wiens intrede in het kabinet door hen begroet was als een stut en, steun voor den Volkenbond, heeft gezwegen. Toch blijft het niet ont- breken aan stemmen -die pleiten voor een andere regeling dan alleen te verkrijgen is met het opleggen van voorwaarden aan Egypte. Een Fransch blad had dezer dagen een steketig prentje van een Engelsch en een Fransch off-icier te Keulen. Gelukkig zegt de Engelschman, dat er binnenkort een eind: komt aan. die lamme bezetting. Gaat u naar huis? vraagt de Franschman. ,,Nee, naar Egyptisch Soedan", antwoord't de Engelschman. Als het belang van, veilig- heid voor groote rijken in het spel is, ver- schillen de methoden aan den Rijn en den Ni'l bliikbaar niet. De Engelschen die heit goed meenen met den Volkenbond en.zijn geest van, beslech- ting, zitten niet stil. in de Nation is thans in- een open, brief aan Lord Cecil een „co- venanter" aan het woord, die pleit voor een Engelsch aanbod om Soedan te besturen onder toez.icht v^tn den Volkenbond, op de wijze van een mandaaf-gebied, en de be- noem-ing van een Volkenbondscommissie om te waken over Egypte's belangen bij de wateren van -den Nijl. Dit zou Engeland zuiveren van de verdenking, dat het impe- rialistische belangen nastreeft. Maar er zijn andere ernstige kwesties hangende. Nadat Engeland het tractaat voor wederkeerigen bijstand afgewezen had, is het Protokol van Geneve op zijn verzoek aangehouden en tegelijk doen thans geruch- ten de ronde in verband met de jongste ge- sprekken tussehen Chamberlain en Herriot. Zij komen hierop neer, dat Engeland bereid zou zijn aan den Franschen wensch naar veiligheid tegemoet te komen en de tegen- hem een sleutel. „Je kamer is recht tegenover de deur," zei ze. „Ze hebben je koffer e.in gezet, zood-at je je niet kunt vergissen. Wil je je nieuwe woonplaats bekijken? Ze gaan nog in geein uren naar bed em mijnheer Worthing zei, dat hij voor je zou opblijveu." Ze vertelde hem, dat zijn nieuwe huisbaas klerk was op een advocatenkantoor en dal zijn vrouw neiging had voor spiritism©. „Overigens zijn ze ideaal," zei ze en sprak verder over Gwenda. Hier genoof Chick van. Ze was de eerste persoon, die hii ont- moette, die zijn vriendin kende of over haar wilde spreken. Maggie bleek w >nderlijk -weinig - Gwenda's vroeger leven te weten. ,,Ze heeft me nooit over haar man ge sproken," zei Maggie; „en ik zelf kan nooit zwijgen over mijn. ongetuk. ik denk wel eens, dat haar man in de gevangenis zit. Ze is zoo vroolijk." Gwenda en zij hadden elkaar ontmoet op een tournee. ,,Het was toen ik mijn ongeluk inliep," zei Maggie somber. „Je denkt, dat ik harte- loos ben, en dat is misschien wel zoo, maar weet je, wat Samuel voor mij is? Voor hem moet iik het beste aanbod, dat ik ooit gehad heb, afslaan mijn oude rol in Prinses Sella. Het begint de volgende maand in New York en er ligt een contract op me te waehten en er is al een hut voor me bespro- kcn. Nu moet ik morgen aan- Brancsome gaan v-ertellen, dat ik verbonden ben aan Samuel en Co., om de matrone te spelen in het groote pension-drama ,,Geketend." Ze laehte en wierp haar sigaret in het vuur en op hetzelfde oogenblik stak Gwen da haar sleutel in de voordeur. (Wordt vervolgd.) j&se&suBaaM Bij Apoth f>n Drogisten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1