PUROL. UITLOTING. Sclmltevaer Mmaaak Bockbier Firma P. J. VAU DE SANDE. UlTLOTINfi. UITLOTING. P. Platteeuw, Rusthuis „E F ETE". 2e Chr. Winterlezing N.V. Automobiel- en Rijwielhandel Prima Belgisch KLAVERZAAD, 8EMEN8DE BEBICHTEN. Ds. W. W. MEIJNEN, Cursus in Hoefbeslag. Prijs 85 cent. Firma P. J. VAN DE 8ANDE. S L OOPER IJ. Stationsweg, Ter Neuzen. Teleph. 77. VoorhandenDIVERSE HOUTWAREN, Prachtige Gramofoons en Pathefoons. Kerstnummers P. HAMELINK, tNGEZONDEN MEDEDEELINGEN Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen "en Huidwondjes LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. INGEZONDEN MEDEDEELING. -r Wisselkoeraen. DANKBETUIGING net het onderwerpJEFTHA. 27,271,307,330,384,432en434 VOORHAND EN Tevens 80UWGR0ND en WOONHUIZEH. v/h MANNAERT-GEERS Axelsche straat no. I. - Telf. 107 - Ter Neuzen. De nieuwste GRAM0F00N- en PATHtPLATEN Weergevers, Naalden, enz. Zaadhandel, TER NEUZEN. vanaf 11 Dec. verkrijgbaar. VULPENHOUDERS is iedere week vanaf Donderdagnamiddag bjj ons verkrijg baar en de abonnees ontvangen hun exemplaar op dien dag thuis bezorgd. Weekabonnementen kunnen dagelijks aangenomen worden a 15 cents en ook geregeld thuis bezorgd des Donderdags. TER NEUZEN. BOEKHANDEL. PUROL in Doozen 30.60.90=' tube 80=* Bij Apothekers en Drogisten PUROL verkrijgbaar bij Fa. A. van OverbeekeLeunis. Nadat een korte pauze was gehouden werd met aligemeene stemmen besloten tot let oprichten eencr vereetiiging, waarbij alle aanwezigen zich aansloten. Overgegaan werd tot het vaststellen cler •tatuten van de Vereeniging: Comite tei nerkriiging van een kanaal Hulst—-Axel, ^evestigd te Axel (verkort „De iKagas De jaarlijksche contributie werd bepaala wo f I. Zoowel personen als corporation (gemeenten, polders, enz.), die rechtsper- •oonlijkhefiid bezitten, kunnen leden zijn der Met algemeene istemmen werd besloten op -de statuten de Koninklijke bewilliging aan le vragern. De voorzitter wenschte de vergadering met h,et stichten der vereeniging geluk en sr.rak de hoop uit, dat het kanaal er spoedig moge liggen. Er heerscht hier weer eenige welvaart, de landerijen zijn ten opzichte der vroegere tijden sterk in waarde gestagen, het zou bijdragen tot versterking der bron- rven van welvaart. De beer J. de Putter, secretaris der afdee- ling Axel van de Z. L. M. vroeg of ook eenige raining van kosten bekend was. De ingenieur van 's Rijks Waterstaat, de heer Langiemeijer, deelde mede, dat op grond van andere dergelijke werken en de lengte van het te maken kanaal de kosten op pi. m. 2 millioen te ramen waren. De besprekingen waren hiermede ge- eindigd, en werd overgegaan tot 'het benoe- men van een bestuur, waarbij de voorzitter de heeren C. J. Burm en G. Stevens uitnoo- digde het stembureau te vorrnen. De uitslag der stemming was dat gekozen werden verklaard de heeren R. R. L. de Muralt, lid der Eerste Kamer, L. A. Fruijtier, lid der Tweede Kamer, J. A. van Rompu, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen, F. J. L. M. van Waesberghe, burgemeester van Hulst, r. Blok, burgemeester van Axel, A. F. J. M. D.ierick, burgemeester van Koewac'ht, C. IJsebaert, burgemeester van St. Jansteen, C. F. de Deckere, burgemeester van Clin'ge, A. C. van Waes, burgemeester van Zuiddorpe, J. Truijman, burgemeester van Boschkapel- le, A. Hendrikse, burgemeester van West dorpe, E. Lockefeer, lid van den gemeente- raad te Hulst, Ph. J. van Dixhoorn, voor zitter der afd. Axel van die Z. L. M., P. A. Neeteson, lid der Kamer van Koophandel te Sas van Gent, L. van Waesberghe, lid der Kamer van Koophandel te Hulst, en M. W. Koster, wethouder van Axel. Overeenkomstig de statuten moeten de gekozenen de functies onderling verdeelen. Ten slotte werd besloten de statuten zoo- danig te wijzigen, dat de mogelijkheid ge- opend wordt een secretaris te benoemen buiteni het bestuur. De Voorzitter sloot daarop de vergade ring. Onze Axelsche collega, die, te oordeelen uit hetgeen bij af en toe in zijn Mad lanceert, over een ruimen koker giftpijltje beschikt, vindt in de omstandigheid, dat wij in de geiegenheid waren reeds in ons vorig num- mer de inleiding van den voorzitter op te nemen, en hij dit in zijn nummer van gisteren niet kora, aanleiding er weer eens een af te schieten op den secretaris der Kamer van Koophandel als zoude deze die rede aan ons reeds eenige dagen te voren hebben ter hand gesteld, en dus voorrang verleend boven andere bladen. We willen even op- merken, dat die redacteur daar een bewe- ring heeft neergeschreven, die ten eenen male onjuist is4 Het komt wel meermalen voor, dat onze verslagen moeten verouderen door gebrek aan plaatsruimte, doch als dat niet het geval is, onze zetterij-afdeeling wel in de geiegenheid is om een rede, als de be- doelde, te publiceeren, ook a! wordt ons die pas op denzeljden dag ter hand gesteld. RECHTSZAKEN. AnuuUissmnenls-Kechtbank te Middelburg. Zitting van 5 December 1924. De volgende zaken werden behandeld: C. C. V., oud 27 j., workman te Dudzeele, thans gedetineerd te Middelburg werd be- klaagd, dat hij op 2 November jl. te Sluis, een bankbiljet van 10 uit een kleedrng- stuk van een ander heeft weggenomen. Eisch 6 maanden gevanigemisstraf, met aftrek preventieve hechtenis. L. F. v. A., oud 30 j., landbouwer te Sint Jansteen, was door den kantonrechter te Hulst op 13 October j.l. wegems het niet kennisgeven aan den keuringsdienst, dat bij hem een veulen (slachtdier) was gestorven en van ongekeurd vleesch daarvan wegge- geven aan een ander, veroordeeld tot 10 en 25 boete of 5 en 10 dagen hechtenis. De beklaagde en de Ambtenaar van het Openbaar Miniisterie waren tegen die ver- oordeeliing in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. S. P., oud 73 j., garnalenvisscher te Meerdonk, was van de ten laste legging, visschen zonder consent in de Zeeuwsche stroomen door den kantonrechter te Hulst vrijgesproken. De Ambtenaar van het Openbaar Minis- terie was tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, 3 boete of 3 dagen hecht. A. L. Oh., oud 46 j., L. M., oud 32 j., A. K., oud 56 j., J. Z„ oud 38 j., alien te St. Ni- colaas en A. d. K„ te Kieldrecht, alien tram- wegbeambten waren op 8 October j.l. dooi den kantonrechter te Hulst vrijgesproken van de hun ten laste gelegde overtreding van het rapen van krabben zonder consent. De Ambtenaar van het Openbaar Minis- terie was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en ieder f 3 boete of 3 dagen hecht. Politierechter te Middelburg. Zitting van 28 November 1924. De volgende zaken werden behandeld: J. G., oud 51 j., voerman te Meerdonk (B.), werd fen laste gelegd, dat hij op 5 October 1924 te Clinge, met behulp van een wagen, heeft weggenomen een vijftal voe- derbieten, toebeboorende aan A. Meehiel- sens. Eisch 5 boete of 5 dagen hecht. Uit- spraak idem. A. B., oud 31 j., werkman te Hoofdplaat, werd beklaagd, dat hij op 13 Julii 1924 te Hoofdplaat J. J. Dierx en zijn echtgenoote heeft gedreigd kapot te zullen slaan. Eisch 1 week gevangenisstraf, voorw. proeftijd 1 jaar. Uitspraak idem. Zitting van 5 December 1924. A. J. R., huisvr. van P. v. d. V., oud 24 j., te Clinge, werd beklaagd, dat zij op 29 Oct. 1924 te Clinge opzetteliijk eenige ruiten van de woning bewoond door G. M. de Block, huisvr. van V. M. de Cock, heeft vernield. Eisch 15 boete of- 15 dagen hecht. Uit spraak idem. A. v; E., oud 46 j., werkman te Kruinin- gen, werd ten laste gelegd, dat hij op 3 No vember 1924 te Hansweert opzettelijk H. J. van Beekum heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Uit spraak idem. Verwezen naar de terechtzitting mei gevangenhouding J. B. B., oud 26 j., boek- houder te Bergen op Zoom, thans gedeti neerd te Middelburg, ter zake van oplich- ting gepleegd te Kruisdijk (Hontenisse). Gevangenhouding verleend tegen A. J. B., oud 46 j., veekoopman te Aardenburg, G. O. v. H., oud 25 j., veekoopman te Mal- deghem, L. J. v. H., oud 31 j., veekoopman en cafehouder te Aardenburg, alien ged'eti neerd1 te Middelburg, ter zake van beroo- ving. HET ONGELUK MET DE BATO X OP DE SCHELDE. De Hooge Raad heeft Maandag nog be handeld het cassatieberoep van B. M., die door de rechtbank te Middelburg en in hoo ger beroep door het Haagsche Hof is ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, wegems bet aan zijn schuld te wijten hebben dat een vaartuig zinikt. Het ongeval ge- schiedde op 20 Januari 1924 op de Wester- Schelde, toen beklaagde als kapitein van de „Bato 11", welke de „Bato X" op sleeptouw had, het vaarwater wilde oversteken, ter- wijl juist de „Radbod" kwam aanvaren. De raadsrnan van de requirant van cassauc, Mr. Van Oven, lichtte het volgende cassatie- middel toe: Schending, althans verkeerde toepas- sing van de artt 211,221,239, 246, 247 W. v. Sv. daar het bevestigde vonnis der rechtbank onvoldoende met redenen is om- kleed, omdat beweze'n wordt verklaard, dat door vorenvermelde grovelijke onvoorzich- tigheid en ond'oord'achte handelingen van beklaagde de aanvaring en het zinken van de „Bato X" en, de dood vand'e vrouw en de 4 kinderen aan de grove schuld van be klaagde was te wiijten, onder welke onyoor- zichtigheid en ondoordachte handelingen vol gens de bewezem verklaring moeten wor- den verstaan: 1°. dat requiranf in het zicht der nade- rende „Radbod" heeft getracht het groote vaarwater over te steken, daarbij lichtzinr handelende en zich geen voldoende reken- schap gevende van de positie der schepen, heeft liij gemeend het nog wel te kunnen wagen om voorlangs de ,,Radbod te varen, 2°. dat de „Radbod" een stoot gaf en beklaagde daarop 2 keer anfwoordde met 2 stoofen, maar hij verzuimde aan die stoo- ten gevolg te gevej) en naar bakboord uit te wij ken, of schooler voldoende geiegen heid was om bakboord te houden; 3°. dat requiirant grovelijk onvoorzich- tig nog een weinig stuurboord heeft gehou den, terwijl toch uit de gebezig.de bewijs- middelen slechts kan blijken: a. dat requirant onvoorzichtig handelde, door onder de omstandligheden d'oor den deskumdige Vermeulen genoemd, geen ge volg te geven aan het door hem gegeven signaal, en dit te meer, daar uit niets kan blijken, dat beklaagde op het door de ^ad- bod'' gegeven signaal antwoordde; b. dat requirant onvoorzichtig handelde, doo,r te manoeuvreeren als onder le en 3e omschreven, terwijl het enkele oversteken al was het mogelijk, het nauw van Bath in te varen, geen grove schuld vormt en zeket niet, nu uit de verklaring van getuige Pae- rels blijkt, d'at tijdens het oversteken een zeeschip naderde. De conclusie van het O. M. is bepaald op 22 Dec. a.s. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gereutiga K. P. Carpentier, buffetjuffrouw, Nieuw- straat 13, van Utrecht. A. J. A. Hamerlinck, zonder, Schutter9- hofweg 11, van Eecloo Jac. Bedet. commissionnair, van Steen- bergeiilaan 2, van Hoek. R. A Schelstraete, kantoorbediende. Q 152, van Eindhoven. U. Riemens. zonder, Lange Kerkstraat 40, van Zaamslag. M. A. 0. de Witte, dienstbode, Schut tershof 11, van Zuiddorpe. Fr. Dieleman, Jandbouwersknecht, Q 72, van Axel. Jac. Kolijn, koopman, Baandijk 9, van Duisburg (Duitschl Vertrokken D. de Kubber, insp. verzeker., 0 22, naar Kruiningen. Suz. A. Versluis, onderwijzeres, Vloos- wijkstraat 48, naar Hoek. P. J. van Meelen, fabrieksarb., Nieuwe- diep 74, naar Axel. N. J. van Oeveren, zonder, Donze-Visser- straat 10 naar St. Philipsland. A. Waijenberg, zonder, P 127, naar Rotterdam. M. Drabbe, marechaussee, 0 75, naar Sluis. J. A. C. Aertssens, bakker, M. Eijke- straat 3, naar Willemstad. R S. C. Voerman, winkeljuffrouw Noordstraat 53, naar Rotterdam. A. P. J. Voerman, kantoorbediende Noordstraat 53, naar Rotterdam. J. F. van Gelderen, sjouwerman, Nieuwe- diep 54, naar Axel. H. le Roij, schilderskneclit,^Lange Kerk straat 7, naar Cadzand. ONVOORZ1CHTIGHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Op den Linker Veerdam te Rotterdam wilde de 7-jarige H. J. de L. van een in, be- weging zijndem vrachtwa'gen springen. Hij viel, kreeg een der wielen over het lichaam en was bijma ommiddellijk dood. DE ZOOGENAAMDE MOORD TE MEL1SSANT. Een drietal weken geledem werd melding gemaakt van een benefit uit Melissaot, waarin werd meegedeeld, dat een zoon van de familie K. aldaar in een der Rotterdam- sche ziekenhuizen, waar hij wordt ver- pleegd, in ijlkoorts over een moord had ge- sproken, d'iem hij met zijm moeder op zijn vader, die simds 1920 wordt vermist, zou hebben gepleegd. Het blijkt nu, dat het bericht geheel be- rust op pure dorpsfantasie. Bij het politio- neel onderzoek is komen vast te staan, dat er van een moord geen sprake is geweest. Het praatje schijnt in de wereld te zijn gebracht door iemand, die de familie K. slecbt gezind is. GEVAARL1JKE STROOPERS. Terwijl de jachtopzieners Vlieger en Lieu- werink uit Nunspeet op surveillance waren, zagen ze in de nubijheid van Nieuw Soesel vijf personen bezig met het afjagen van een stuk heidegrond aldaar. Vermoedende, dat deze personen wildstroopers waren, bega- ven ze zich in die richting op weg. Toen ze op korten afstand de jagers genaderd wa ren, kregen dezen hen in het oog en gingen op de vlucht, op een na. Deze legde zijn ge- v/eer aan en schoot op de naderen.de op- zichters, met het gevolg, dat hij Vlieger in het hoofd tnof, in of nabij een zijner oogen. Toen hij daarop onmiddellijk weer laadde, schoot hij op den anderen opzichter Lieu- \verink en trof dezen in een hand en een been. Geen van de verwondingen schijnt gevaarlijk te zijn. Na onderzoek is geble- ken, dat alien bekende wildstroopers zijn en degene, die geschoten heeft, is zekere G. v. d. K., alien wonende te Nunspeet. HET TOPPUNT VAN BRUTAL1TEIT. Verledem week werd een inbraak ge pleegd in magazijn De Vlijt te Lisse, waar bij een bedirag van pl.m. /900 aan contan- ten werd gestolen. De eigenaar heeft f 100 uitgeloofd voor aanwijzingen omtrent de in- breker(s), hetgeen hij bekend maakte doo'r aanpl.akking voor het winkelraam. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is thans deze mededeeling weggehaald. Men heeft zich toegang tot het magazijn verschaft door inklimming door een gebroken ruit. HOE DE 1NBREKERS GEKN1PT WERDEN De 63jarige H. B„ wonende Polanenstr. te Rotterdam, kwam naar huis, doch kon niet verder komen dan tot de buitendeur. Het bleek hem, dat de knip er van binnen opzat. Hij hoorde gestommel in de woning en kwam r,as tot de conclusie, dat er zich ongenoode gasten in moesten bevinden, die hem notabene hadden buitengesloten. Dat vond de rechtmatige bewoner wel een beetje bar en met zijn huiss'leutel sloot hij de deur aan den buitenkant af, zoodat de inbrekers opgesloten waren als ratten in de val. Toen belde hij bij een buur de politic op en die verschafte zich toegang tot de woning, waar de dieveu werden ingerekend. Het waren twee varensgezellen. Ze hadden ver- schillende kasten doorzocht, echter zonder iets naar hun gading te vinden. INVAL IN EEN VERKOOPLOKAAL. De Haarlemsche politie heeft Vrijdag een inval gedaam in het verkooplokaal van een makelaar aldaar, naar aanileiding van een klacht, dat in dit verkooplokaal ver.kochte goederen belangrijk meer hadden opge- bracht dan daarvoor was afgedragen. De geheele administratie is in beslag genomen en naa,r het parlt^t van den off icier van ju- stitie overgebracht. De makelaar en diens zaalehef zijn, nadat zij een gedeeltelijke be- kenfenis hadden afgelegd, op vrije voeten gesteld. Er wordt thans een nader onder zoek ingeste'ld. AFGEBRAND. Vrijdag is de boerderij van den landbou wer Dogteront in de buurtschap Beiersche, gemeente Stolwijk, bij Gouda, afgebrand, met woonhuis, hooiberg en varkensschuur, Twintig varkens, een paard, een stier en een aantal kippen zijn omgekomen. De op stal Als uw kinderen last hebben van een jeu- kende huidkwaal, past dan Foster's Zalr toe. Inderdaad een probaat g-eneesmiddel. Per tube i I,— 4 staan.de koeien konden met moeite gerea worden. Alios was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. SCHEEPVAARTBEWEGING. 4 December. Eng. s.s. Skelwith Force, 1676 M3., ledig, van Duinikerken" voor Gent. Eng. s.s. Harfry, 2571 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Elise Mellon,ie, 1033 M3„ ledig, van Great Yarmouth voor Gent. Noorsch s.s. Biri, 2661 M3., ledig, van Gent naar Anfwerpen. Zweedsch s.s. Agir, 3593 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Belg. s.s. Urpeth, 3183 M3., ijzer, van Gent naar Swansea. Eng. s.s. Southwark, 1581 M3., fosfaat, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3„ stukgoed, van Louden voor Gent. Noorsch s.s. Hertha, 3863 M3., ledig, van Rotterdam voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Blacksol, 1415 M3., ledig, van Whitstable voor Gent. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3., kolen, van. New-Castle voor Sluiskil. Fransch s.s. Neufchatel, 3013 M3., kolen, van. Boston voor Gent. 5 December. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., stukgoed, van Gent naar Manchester. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Matrix, 1989 M3„ ledig, van Gent naar Kingslynu. Eng. s.s. Peusylvanie, 16638 M3., restant, van Sas van Gent naar Duiukerken. Eng. s.s. Algol, 4431 M3„ ledig, van Gent naar New-Castle. Lett. s.s. Turaida, 4543 M3., ledig, van Gamt naar Blyth. Eng. s.s. Porthmeor, 1270 M3., aard- appelen,, van Gent naar Portsmouth. Danz. s.s. Marie Theresa, 4479 M3., ledig, van Gent naar Danzig. Eng. s.s. Speedfast, 5372 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Beeston, 1319 M3., ledig, van Shoreham voor Gent. Eng. s.s. Elise Mellonie, 1033 M3., fos faat, van, Gent naar Great Yarmouth. Duitsch s.s. G^trud Sailing, 2640 M3., ledig, van. Gent naar 'Methil. Ned. s.s. IJselmonde, 3911 'M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Skelwith Force, 1676 M3., fos faat, van Gent naar Cork. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3., ledig, van Sluiskil naar New-Castle. Eng. s.s. Otto, 2367 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Ualan, 1394 M3., ledig, van - Rochester voor Gent. Langs de Westsluis werden 3 binnen- vaartuigen op- en 2 afgeschut; laogs de Middensluis 15 op- en 13 afgesdhut; langs de Oostsluis 97 op- en 78 afgeschut. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 8 dezer van Ant werpen naar Narvik, s.s. MAGDALENA vertrok 6 dezer van Narvik naar Antwerpen. s.s. TERNEUZEN wordt fffeden te Nar vik verwacht. Amsterdam, 10 December 2 uur. Bifiden. Laten, Londen H,603/4 ll,6U/2 Berlgn, per biljoen 0,59 Parijs 18,31 13,34 Brussel 12,21 12,23 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,59 Fransch 13,31 13,34 Belgisch - 12,21 12,23 Oostenrijksch (10.000) 0,40 0,45 Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw ROSALIA CATHARINA VAN HECKE, Wed. van Johannes Franciscus Remerij betuigen wij onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 10 November 1924. P. REMERIJ. M. E. REMERIJ—van Meir. F. R. REMERIJ. voor de bewijzen van belangstelling ondervonden op 16 Nov. j.l. P. MOENS. E. MOENS—Leenhouts. Spui bij Ter Neuzen, Dec. 1924. Zij, die belang stellen in dezen arbeid, ten bate van ouden en gebrekkigen in deze gemeente, worden uitgenoodigd tot het bijwonen eener Vergadering op Vrijdag 12 December a.s., des avonds 8V2 uur, in een der lokalen van het Hotel ..Rotterdam", van den heer P. J. Standaert. EENE BELANGSTELLENBE. V R U D A G 12 December 1924, aanvangende half zeven, in de Geref. Kerk, waar als spreker hoopt op te treden van Dordrecht, Spreker en onderwerp mogen U aan- trekken, om daar tegenwoordig te zijn Het Bestuur van den CANISVLIET- POLDER maakt bekend, dat van de geldleeningen ten laste dezes polders aangegaan, zsijn uitgeloot: van de leening 1901 groot 7000,— de nummers 52 en 57 van de leening 1899 groot 12000,— de nummers 35, 106 en 113 en dat het bedrag dezer uitgelote aandeelen met de verschenen intrest- coupons betaalbaar zijn vanaf 2 Januari 1925, ten kantore van den Ontvanger- Griffier. Westdorpe, 9 December 1924. Het Bestuur voornoemd, A. E. GOETHALS, Dijkgraaf. PR. KERCKHAERT, Ontv.-Griffier. DE COMMISSIE VAN DEN STEEN- WEG VAN WESTDORPE maakt bekend aan de aandeelhouders, dat van de geldleening op dien weg zijn uitgeloot de nummers en die uitgelote aandeelen, zoo ook de verschenen intrestcoupons betaalbaar zijn vanaf 2 Januari 1925, ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te West dorpe, Wijk A No. 191. Namens de Commissie voornoemd, H. GOVAERT, Voorzitter. R. KERCKHAERT, Secretaris- Ontvanger. Westdorpe, 9 December 1924. De Besturen van de Polders AUTRI- CHEN en OUD PAPESCHOR maken aan de aandeelhouders bekend, dat van de geldleeningen, ten laste dier polders aangegaan, zijn uitgeloot als van Autrichenpolder, leening 1899, groot /4000.—het nummer 14; van Autrichenpolder, leening 1908, groot 10.000.—, de nummers SO en 73 van Oud Papeschorpolder, leening 1904, groot /2300.het nummer 17, en dat het bedrag der uitgelote aan deelen en verschenen intresten betaal baar zijn vanaf 2 Januari 1925, ten kan tore van den Ontvanger-Griffier te West dorpe, wijk A 191. De Besturen voornoemd, Th. DAELMAN Diikeraven C. J. VAN WAES i R. KERCKHAERT, Ontvanger-Griffier. Westdorpe, 9 December 1924. Diegenen, die deel willen nemen aan bovengenoemden cursus, gelieven zich om inlichtingen te wenden en zich op te geven bij den hoefsmid-leeraar A. j. SCHIEMAN te Axel. De cursus zal spoedig beginnen. De Secretaris der Z. L. M., Afd. „Axel", JAN DE PUTTER. voor- 11)25. TER NEUZEN. nieuw en gebruikt. Alsmedeijzeren Balken en Pannen, Afheiningsgerief, Rails, Buizen en Sarren. Gebruikte Dekkleeden, Kachelblokken, Regters, Kruiwagens. Woon- en Werkkeeten, enz. enz. A les aeer bUHjh van prijs, Voor nette behandeling wordt steeds zorg gedragen. Aanbevelend, P. PLATTEEUW. H EDEN ONTVANGEN: PLATEN KASTEN. BEKA - ODEON - HORNOKORD FAVORITE. Z1ET ONZE ETALAOE. LUCERNE, PROVENCE, WITTE KLAVER, HOPPERUPS, GRASZADEN enz. enz. Tevens verkrijgbaar: PLANTSOEN-> APPEL- en PEEREBOOMEN, OLM-, CANADA-, LINDEBOOMEN, STAM-en STRUlKROZEN,AALBESSENenKRUIS- BESSEN, SNOEREN, HAGEDOORN, enz. Wederverkoopers h 20 cts. per fl. Particulieren 22 cts. per fl. Verkrijgbaar bij de volgende Bier- bottelaars A. EEKMAN. W. BREEWEG. A. J. DE JONGE. D. W. F. KAIJSER. J. J. KOLIJN en 1. DE BRAAL. Firma P. J. VAN DE SANDE „DE PRINS"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3