van Wintermantels, Japonnen en Bontwerk. '1 2" Chr. Winterlezing Zang- en Tooneeluitvoering Wohlmuth geneeskundige Instrumenten P. KAAN, Noordstraat 63, Ter Neuzen. een SMIDSKNECHT, Amstel B0CKBIER. Algeheele Opruiming WMSM De nieuwste BOUWPLAAT. DELFIA Grondnotenkoeken i*j£QT©: HandelsberichtiM. 6UR6ERLIJKEN STAND. R. G. E. NOLSON. WOODWARD, Ds. W. W. MEIJNEN, Zangver. G. O. HU1SVL1JTPLATEN. 4 gebruikte Buiskaohels 2 Vulkachels. j. j. verlinde-hoebL Prachtige Buiskachels, H0FSTEDEN voor GELDBELEGGING H.H. Landbouwers Commerce. 10 December. Zang- en Tooneeluitvoering Zangver- eeniging „GeduLd Overwinit". Cafe La belle vue". 11 December. Aanbesteding van het maken van een spuiboezem met wachtsluisje, nabij de iiit- wateringssluis van. den Koninginnepolder. Het Bestuur van den Koninginnepolder. Openbare Verkooping van een Woon- en Winkelhuis te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. 12 December. Chr. Winterlezing in. de Geref. Kerk te Ter Neuzen.. 13 December. Aanbesteding van de levering van Kunstmeststoffen te Bruinisse. Vereeni- gimg Land'bouwbelang. Openbare Verkooping van eene partij Huishoudelij.ke- en. andere Goederen te Stuiskil. Deurwaarder Huineman. Aanbesteding van de levering en het vervoer van Macadam te Axel. Bestuur van den polder Beoostenbliij Benoorden, 15 December. Prijsopgave voor de levering van Macadam te Sluiskil en Ter Neuzen. Gemeentebestuur van Ter Neuzen. 16 December. Buitengewone Vergadering te Klooster- zande van. leden van de Eerste Neder- landsche Cooperatieve Beetwortelsuiker- fabriek Sas van Gent. 19 Deoember. Verpachting van 9 perceelen Dijk te Ter Neuzen. Bestuur van den Kleine Zevenaarpolder. 20 December. Verpachting van het recht tot 't weg- halen. van Mosselzaad aan de zeewerin- gen aan de Noord-, Oost en Westwate- ring. Het Dag. Bestuur van den polder Walcheren. A. C. LENSEN'S STOOMV A ART/VIA AT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA in tossing te Antwerpen. s.s. MAGDALEN A vertrok 6 dezer van Narvik naar Antwerpen. s.s. TBRNBUZEN vertrok 4 'dezer van Antwerpen .naar Narvik. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ. 9 December. Openbare verkooping van een Woon- huis en eene partij Huisraad te Ter Neu zen. Notaris Van der Moer. Uitvoering van „Crescendo". Hotel du Hfiiflelko«p»en. RAYMOND GASTON EMILE NOLSON, IN MEMORIAM. Aan de Leden van „CRESCENDO" Na afloop BAL. met het onderwerpJEFTHA. Hoofdvurtagenw. Wohlmuth-Verkoopcentral* v. Nederl. Kolonien. bij LEON VAN DEN EECKHOUT. D. W. F. KAIJSER, Prijs per volledige map 90 cent. £au <9c (oi0^tlcJJ'7fZ€LL€ TE KOOP T E KOOP Een nieuwe GALWftl-KlOTOR op wagen, Nieuwe en gebruikte DORSCHMACHINES, Machine-, Motor- en Centrifuge Olie. j. VAN DiXHOGRN, Ter Neuzt Hulst had toen blijkems een schrijven aan gemeenberaad van Axel, blijkbaar den moed op een gunstiige oplossing verloren, ter- irijl Zaamsiag te kennen gaf, dat, in verband met het leggen der haven aan den Klemen Huissensp older het kanaalplan voor die ge meente haar waarde had verloren. De gemeenberaad van Axel wees er in haar adres nog op, dat in het overig deel van Ne- derland groote kapitalen werden uitgegeven voor het aanleggen van spoorwegen, terwijl deze hier zander rijkssteun tot stand kwamen en de regeering alzoo door hier uitgaven te doen voor een. waterweg voor het belang dezer streek wat vereffenen kon. De notulen der raadszitting van Axel, dd. 0 Mei 1874, maken melding van een vergadering van de besturen der betrokken gemeenten, die ook in deze vergadering zijn genoochgd, waar- in opnieuw besloten werd zich tot de regeenng te wenden. Er werd voor de uitvoenng van <fat besluit een overeenkomst getroffen, dat er udt iedere gemeente een afgevaardigde door den gemeenteraad zon worden aangewezen en de evenitueele kosten door alle gemeenten naar evenredigheid der bevolking zouden worden gedragen. Ook deze adresbewegmg schijnt met veel meer succes gehad te hebben, dan dat de zaak in de Tweede Kamer tor sprake kwam. In de notulen van den gemeenteraad van Axel dd. Januari 1881 lezen we, dat een schrij ven was ingekomen van het lid der Tweede Kamer, den heer Mr. D. van Eck, die daarm bericht, dat de Minister van Waterstaat, Han- del en Nijverheid naar aanleiding van het adres dier gemeente heeft te kennen gegeven, het verzoek in overweging te zullen nemen, doch al dadelijk bezwaar maakte tegen de kosten. In het jaar 1895 is weer een comite gevormd, toenmaals uit de besturen van Axel en Hulst. Van dit comite zijn ons geen andere beschei- dem bekend geworden, dan dat dit zich met een schrijven tot de Regeering heeft gewend, waar- in mededeeling werd verzocht van de reeds vroeger tusschen den gemeenteraad van Axel em de Regeering gewisselde stukken. Ik ben hiermede met de historie gekomen tot die, om het zoo eens te noemen, van het levend geslacht, aangezien ik bij de stukken van dat comite brieven aantref namens het ge- meentebestuur van Hulst geteekemd door den heer F. van Waesberghe als burgemeester, die tot ons genoegen in ons midden tegenwoor- dig is. Velen der ouderen onder ons, zullen zich nog herinneren de adresbeweging in het jaar 1900 begonnen door wijlem den heer Mr. J. G. van Deinse, waarin bij vernieuwing argumen- ten voor de doortrekking van het kanaal wor- Uem bijgebracht, en o.m. werd gewezen op de toenememde suikerbietencultuur, die uitzetting der vervoermiddelen noodig maakte. Dit ver zoek had de strekking, het bestaande kanaal bruikbaar te maken voor de kleine binnen- vaart, en het als „voorloopige voorziening" aoodanig in. te lichten, dat het vervoer met platboomvaartuigen naar het kanaal Gent Ter Neuzen mogelijk werd. Dat ook die poging, ondanks alien aandirang van verschillende belanghebbemide gemeenten em vooraanstaande personen geen resultaat hadden, weten we. Die poging dateert nog uit den tijd, dat dit afgelegen deel van Nederland nog minder be- kendhei-d scheen te hebben bij de centrale re geering. Ik meen te mogen zeggen, dat er juist van af dien tijd verbetering begon te komem. Ik schrijf dat toe aan de omstandigheid, dat Zeeuwsch-Vlaanderen van de toen betrekkelijk nieuwe reorganisatie der Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarbij het land in 100 dis- tricten werd verdeeld die ieder 1 afgevaardigde kozen, gebruik gemaakt heeft om bepaalde dis trict safgevaardi gden te kiezen, die zich spe- ciaal op de behartiging der plaatselijke belan gen van ons gewest hebben toegelegd. En al is het, dat we door hun invloed ook nog geen kanaal naar Hulst hebben verkregen, een feit is het, zooals ik reeds in den aanvang aanstipte, dat in den loop deizer eeuw de streek in verschillend opzicht beduidend regeerings- steun verwierf. Het kanaalplan scheen vergeten te zijn. Tot bet eind van 1918 kwam. In de toen verloopen 4 oorlogsjaren had men Ondertrouwd M. FA AS EN W. VEEN. Hoevelaken 4 December 1924. Lexmond Zoo de Heere wil en zij leven, hopen op Donderdag 11 Dec. onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, PIETER OPPENEER EN ANNA BEEMS, hunne 40-jarige Echtvereeniging te her- denken, dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, in Nederland Zeeuwsch-Vlaanderen leeren kennen en kreeg men een begrip van wat dit voor het land beteekend had als voedselpro- duceni. En naar die parel schenen vreemde- j lingen de begeerige hand uit te steken. Toen liep in ons land alles te hoop! Toem voelde het geheele volk voor em met Zeeuwsch-Vlaande- j ren. Ook de regeering, die met bijzondere be- lanigstelliixg de alhier spontane uitingen van nationaliteit gadesloeg. Toen werd begrepen, dat de belangen van die waardevolle streek, waar zulke goede Ne- derlanders woonden, in vroegere jaren wel wat j veel waren over het hoofd gezien en werd ge- informeerd naar de wenschen die hier in de bevolking leefden. Wie toen het oude kanaal-verlangen heeft aangeroerd, is mij niet bekend* Een van Axels Bestuurderen, tevens lid onzer Kamer, behooi- de tot de aigemeene Zeeuwsch-Vlaamsche anti- annexatie commissie, die met de Regeering be- sprekingen hield. We zijn dus wellicht niet ver verwijdierd vjan den oorsprong van de herlevmg dier gedachte. Het toen wellicht terloops opgeworpen bal- letje rolde voort, en werd op voortgegaan enin Axel en Hulst herleefde de hoop! Men zag spoedig ambtenaren verschijnen, pi- ketten uitzetten en opmetingem doen. We leefden toen in een tijd, dat financieel geen be- zwaren schenen te bestaan. Men zag wellicht in z'n verbeelding de schepen de wateren van het kanaal reeds doorklieven! Door de gemeentebesturen van Hulst en Axel werden de besprekingen van het oomite met breed gemotiveeide adressen gesteund. Naar ik meen hielden de besturen van Axel en Hulst de zaak warm, doch ook thans ver- dween de goede hoop weer. Men veraam, dat het eerst gemaakte plan to duur kwam en dai, een nieuw ontwerp zou gemaakt worden. Naar dat nieuw ontwerp is later wel eens ge- informeerd, doch er werd niets meer van ver- nomen. Dit moet niet te veel verwondermg baren. Immers, plotselimg bemerkten we een jaar of drie geleden, dat de goudem eeuw er als het ware een is geweest van klatergoud, dat men ten onrechte dlaarop te veel had gebouwd en Icwam de groote inzinking die meer plannen dan dat van het kanaal naar Hulst in de wa- terstaatsbureaux of Departementen deed op- houden. Maar diat behoeft geen aanleiding te zijn nm j- het uitvoeren van productieve werken a'f te zien. Indden het werken kunnen zijn die kunnen strekken tot verhooging der welvaart en daardoor der draagkracht van ons volk, zijn zij een algemeen belang en dienen ernstige overweging. En we hebben thans het woord van een Mi nister van Waterstaat, openlijk in de Eerste Kamer der Staten-Generaal uitgesproken, toen het ging over de voor den Waterstatitsdienst beschikbare geldmiddelendat dit kanaalplan voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen door hem als een vooraamstaamd belang beschouwd wordt! Indien de belanghebbenden in deze streek nog evenals in de drie verloopen kwarteeuwen bij herhaling gebleken is, vast overtuigd zijn, dat die kanalisatie voor haar een levensbe- hoefte is, is het naar de meening der Kamer van Koophandiel en Fabrieken zaak, thans niet stil te zitten. De Kamer als zoodanig, meent daarop het antwoord niet te moeten geven, zij wil daartoe straks U, mijne heeren, in de gelegenheid stel- len. In het algemeen genomen, strekt iedere ver betering van verkeerswegen tot gemak en kan zij medewerken tot verhooging van de wel vaart der streek die doorsneden wordt. Vooral is een waterweg van beteekenis, omdat zij de gelegenheid schenkt tot goedkoop vervoer. Als een kenschetsend staaltje werd ons dezer da- gen medegedieeld, dat b.v. suikerbieten ver- voerd van Zwartenhoek naar Sas van Gent, duurder kwamen dan die welke werden aan- gevoerd van Brouwershaven, alzoo uit het Noorden van Zeeland. Een waterweg opent alle mogelijkheden. Zie naar andere streken van ons land, b.v. naar Noord- en Zuid-Holland. Die streken worden doorsneden door grootere en kleinere vaartjes, die alle worden gebruikt voor vervoer te water, soms met kleine bootjes, waarop toch betee- kenende vrachten worden vervoerd. Wie weet, is, indien eenmaal een vaarweg tot Hulst bestaat, het ook niet mogelijk in dit land met zijn vele waterloopen ook meerdere met dlat kanaal in verbinding te bremgen en voor scbeepvaart geschikt te maken. Er zijn meerdere lamdwaaits gelegen plaat- sen, waar, dank zij den waterweg een Industrie van beteekenis gelegenheid tot vestiging vond welvaart bracht. Ik wil toegeven, dat er in de positie dezer streek, nadat het kanaal aan de Sassing nu 73 jaar geleden werd afged'amd, veel verande- ring is gekomen. Miste men toen alle gelegen heid voor vervoer, thans doorkruisen spoor en tram haar voor *n groot deei. Maar daartegen- over kan naar ik meen gewezen worden op de algemeen veel intensiever geworden cultuur van den landbouw en de groote toename der bevolking, waardoor de behoefte aan vervoer- gelegenheid ook grooter geworden is. Ik ga thans mijne inleiding eindigen. Ik wil nog aanstippen dat de aandacht der Kamei van Koophandel en Fabrieken zich had geves- tigd op de plannen zooals die steeds in de ver- llangens zijn uitgedrukt; een kanaal Axelsche Sassing-Axel-Hulst. Ik hoorde in den laatsten tijd ook wel eens van andere plannen gewagen. Men zal dunkt mij, indien men inderdaad in dit opzicht iets bereiken wil, verstandig doen, zich daaraan te houden. Onze aandacht werd er ook op gevestigd, dat eein eventueel comite ook rekening zou heb ben te houden met ontworpen plannen tot ver betering der suaitie van een groot deel van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Indien wij goedl zijn ingelicht, zouden de door dien rijkswaterstaat ontworpen kanaalplaraffin niet van invloed zijn op de suatie der polders die uitmonden in de Axelsche kreek. Voorts zou de uitvoering van een dier ka- naalplannen aanleiding zijn voor een betere suatie van de polders die uitloopen op de Hul- stersche Vllakte, daar de verbreeding van som- mige waterloopen gelegenheid zou geven tot grooter waterberging in vochtige tijden en diaardoor eenige daling in het polderwater zou bewerken. Er zou echter rekening mede ge- houden moeten worden dat het kanaal op on- geveer hetzelfde niveau moet kunnen gehou- den en dat dit iets hooger zou zijn dan thans in tijden van droogte het geval is. Ten slotte, mijne heeren, sprak een der ge- noodigden, hier niet aanwezig, doch die sterk met deze poging sympathiseert, de wensche- lijkheid uit, dat het te graven kanaal het begin zou zijn voor een waterweg van het kanaal GentTer Neuzen naar Antwerpen. Mijne heeren, oppervlakkig beschouwd, ge- loof ik niet, dat wij daartegen bezwaren zouden behoeven in te brengen. Maar daartegenover wil ik stellen, dat wij op het oog hebben de be- hlartiging dier belangen van onze landouwen, en dat het voor haar van geen beteekenis is, b.v. de Belgenland daar door te zien stoomen, al moge het een interessanten majestueusen aan- blik bieden. Indien de behoefte aan zoodanigen Wa terweg ontstaat, meen ik, dat wij de zorg daar- voor aan anderen moeten overlaten. We dienen ons, indien we iets wenschen, tevreden te stel len met het voor ons noodige en bereikbare en het k'omt mij voor, dat een kanaal, dat schepen toelaat zooals die welke thans te Axelsche Sas sing afgeladen kunnen komen schepen alzoo van ongeveer 300 ton, voor een binnenkanaal aan redelijke eischen zou voldoen. Het bedrag, dat ik als de kosten daarvoor heb hooren ramen, kwam mij niet onoverko- melijk voor. De voorbeelden zij n er, dat de regeering weer meer overgaat tot het uitvoe ren van productieve werken. Een werk als dit, zou bovendien een groote werkverruiming be- teekenen. Alle omstandigheden samenvattende komt het mij voor, dat de doortrekking van het kanaal naar Hulst in een stadium verkeert, dat is het NU of NOOIT! Het staat thans aan U, mijne heeren, om te beslissen of we zullen trachten te bevorderen dat het NU wordt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Een slecht humeur, slapeloosheid en Scheie hoofdpijn worden vaak veroorzaakt door lever- stoomissen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het geuezen van galzucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke- Leunis. POLITIE. Op het bureau van politie zpn als ge- vonden gedeponeerd Een alpacea beursje een dameshandtasch; twee lipssleutels; een glance handschoen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. (Nndruk verbnclen). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 Dec. Jan Jacobse, oud 22 j., jm. en Jacomina Gebraad, oud 18 j., jd. Heinrich August Johann Stolte, oud 48 p, gesch. en Christina Hans, ond 40 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Dec. Petrus de Jonge, oud 27 j jm. en Pieternella Pouwlina van Driel, oud 25 j., jd Jacob Kolijn, oud 34 j.. jm. en Ste- fanie Theresia Sollner, oud 27 j., jd. Geboorten. 29 Nov. Cornells Leonardus Florent, z. van Machiel Slot en van Anna Theodora Koch. 3 Dec. Guiljaam, z van Guiljaam Itlaassen en van Cornelia Anna Maria van de Gouwe. Jhonnij, z. van Louis Lucien Willern Eduard Aspeslagh en van Johanna Cornelia de Munck. Overlijden. 1 Dec. Elisabeth Macbielsen, oud 11 m., d. van Hendrik Cornells en van Geertruida de Feijter. 2 Dec. Andre van der Bel, oud 70 j., echtg. van Louisa Cornelia d'lvorij. Amsterdam, 8 December 2 uur. Bieden. Londen 11,58 Berlpn, per biljoen Parps 13.40 Brussel 12,20 Weenen (10.000) 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 13,40 Belgiscb 12,20 Oostenrpksch (10.000) 0,40 Laten 11,59 0.60 13,45 12,25 0,45 0,60 13,45 12.25 0,45 Rotterdam, 8 December 1924. VEEMARKT. Aaugevoerd werden 428 vette runderen 110 vette- en graskalveren, 1415 schapen en lammeren en 1387 varkens. De noteering was ais volgt: Koeien le kw. 1,18 tot 1,242e kw. /1,05 tot 1,153e kw. j 0,85 tot /0,95; Ossen le kw. /1,12 tot /1,20; 2e kw 5 f 1,_ tot 1,10 3e kw. 0,80 tot /'0,90 Kalveren le kw. j 1,80 tot /2, 2e kw. 1,35 tot f 1,60; 3e few 1,05 tot 1,20Schapen le kw. /0,95 tot 1,102e kw. 0,70 tot 0,85; 3ekw, 0,60 tot 0,65 Lammeren 1,10 tot /1,252e kw. lot Varkens le kw. y0,80 tot y0,82 2e kw. 0,73 tot 0,783e kw. /0,67 tot 0,70 licht soort 0,72 tot 0,77. Vette koeien met redelgken aanvoer en willigen handel. Vette kalveren wegens geringen aanvoer viugge handel. Schapen en lammeren met ledtlijken aanvoer en handel. Varkens met ruimen aanvoer doch tragen handel. F1JNE ZADEN. Lpnzaadvoer /20,tot /23,Zaai- lpnzaad 27,- tot 30,- Bruin Mosterdzaad 75,tot 78, Geel Mosterdzaad 33,tot 37,— Blauw- maanzaad f 44,tot f 48,Kootzaad 25,— tot 27,— Karwpzaad 36,— tot 39,Kanariezaad 25,— tot 27,— Zonnebloempitteczaad 17,50 tot 19,— Buitenl. Boekweit 18,25 tot VLAS. Aangevoerd: B'auw 16000 K G.. 2, tot 2,60 Zeeuwsch wit 5700 K.G. 1,70 tot 1,90 Boliandsch Geel 11200 K.G., /1,80 tot /2,35 Groningsch 80,00 K.G., 1,80 tot 2,35. Dauwroot K.G.. - AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,tot 6, Zeeuwsche Blauwe 5,tot 6, Poters 3,— tot /3,80; Zeeuwsche Eigen- heimers /5,— tot /5,40Blauwe Eigen- heimers 5,— tot 5,50Brielsche Eigenheimers 5,50 tot 6,25 Bravo's 5,25 tot 6,— Red Star 4,25 tot 4,75, alles per mud. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 10,- tot 12,—. Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, Dekkerstr. no. 31. Heden overleed tot onze i diepe droefheid onze geliefde Echt- j genoot, Vader, Broeder en Behuwd- j broeder, Lid van de Provinciale Staten van Zeeland, Lid van den Ge meenteraad van Ter Neuzen en Voorzitter der Afdeeling Groot- bedrijf van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, in den leeftijd van 45 jaar. Namens%e Familie, Wed. R. NOLSON-Bot en Kinderen. Ter Neuzen, 5 December 1924. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Oeen bloemen. Wij buigen bij Uw graf het hoofd ontroerd terneder, Omdat Gij al te vroeg van ons zijt heengegaan, En telkens keert de vraag opnieuw in 't harte weder „Waarom moet daar reeds nu Uw somb're lijkbaar staan 't Omhulsel Uwer ziel leed jarenlang reeds smarte, Maar boven al die smart ontplooide zich Uw geest, Verteerd door lichaamspijn, verhief zich toch Uw harte, En daarin zijt Gij vaak zoo eenig groot geweest. Meer dan een vollen dag hebt Gij uzelf gegeven, Aan d'arbeid voor 't gezin, voor volk en maatschappij. Niet voor U zelf alleen te werken, was Uw streven. Waar steun te bieden viel, daar, trouwe vriend, waart Gij. Uw vindingrijke geest, vol schoone idealen, Zocht telkens weer den weg, die 't doel U nader bracht. Wellicht deed op dien weg, het „mensch-zijn" Uook dwalen, Maar toch gij waart en bleeft een mensch met grootsche [kracht. Uw zon ging onder op den middag van het leven, Tot smart van Uw gezin en van Uw vriendenkring. Ons blijve steeds nabij Uw trouw volhardend streven. Wij treuren om den vriend, die zoo vroeg van ons ging. Wij leggen op Uw graf geen rasverwelkte bloemen, Die dragen immers toch den dood reeds in het hart Maar wij, wij zullen steeds Uw naam met eere noemen, En onze befirust zachtzij tolk van onze smart. EEN TWYiETAL VRIENDEN. Ter Neuzen, 8 December 1924. Bij de UITVOERING van morgenavond zal optreden de Humorist in piaats van den heer P. LEENHOU1 S, zooals in de Program ma's staat aange- geven. HET BESTUUR. V R IJ D A G 12 December 1924, aanvangende half zeven, in de Geref. Kerk, waar als spreker hoopt op te treden van Dordrecht, Spreker en onderwerp mogen U aan- trekken, om daar tegenwoordig te zijn. Directeur A. B. HOLSTER. op Woensdag 10 December 1924, op de bovenzaal Cafd La belle vue van de Wed. A. DE ZEEUW—Dooms. Toegang ©O cents (programma in- begrepen). Begin 8 uur. HET BESTUUR. mogen in geen enkel huisgezin ontbreken, waar zieken zoo verlaugend naar volledig herstel uitzien De resultaten verkregen door behandehng met "de „electro-galvanische zwakstroom", vooral bij »enuw- ziekteri, ziekten der bewegingsorganen, algeheele lichaams- verzwnlckirig, enz zijn in een woord OVERWELDIGEND. Uit talrijke ons gezonden verklaringen van dankbare patienten blijkt, dat het „WOHLMUTH"-apparaat, nadat alle medische hulp schip- breuk had geleden, de eenige redder en genezer is geweest. Wij willen deze schitterende instrumenten onder het bereik van een ieder brehgen. Vraagt daarom nog heden onze gemakkeiijke voorwaarden in „Huurkoop". Uitvoerige brochure gratis op aanvrage. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeenden dank aan de „Onderllnge Veeverzekerings- Maatschapplj in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de viugge en prompte uitbetaling van zijn onteigend paard. M. DE REGT—de Jonge. Axel, 6 December 1924. (Kijkuit) De bazar-commissie in ONS HU1S, dankt alien die hebben medegewerkt aan het welslagen hiervan, en bericht aan belanghebbenden dat de naam van het Beertje was Teun de Leeuw, de geboortedatum luli, 14 Terstond gevraagd KOEWACHT, (Zand). Vanaf 11 December zoolang de voor- raad strekt. Agent Amstelbrouwerij, Hoek. Bouwen zooals men zelf wil, van de eenvoudigste tot de meest ingewikkelde vormen. Ledige doosjes, kistjes, busjes, bijna alles kan beplakt worden. Afzonderlijke STEENTJESPLATEN 1 DAKPANNENPLATEN 12 Cent STRAATSTEENEHPLATEN1 GEVELPLATEN 20 cent per vel. Voorhanden bij np o a uno jT#vw JUrt»i Opwekkend en vertrisschend. Parfumerie Joyzelle, Haarlem. Havenstraat. Bij het Kantongerecht. aan verminderde prijzen. Verblndingstr. 22. te R o o p voor geldbelegging twee mooie hofsteden ieder groot ongeveer 70 gemeten, gelegen in ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oostelijk Deel en in Westelijk Deel beste landerijen en koopprijs billijk, mits verkoopers pachten kunnen tegen een ZUIVERE rente van vijf percent m worden koud geperst zijn bijzonder wit van kleur, hebben een zoetigen reuk en een aangenaam milden smaak, het- geen zeer gunstig op de verteerbaar- heid werkt. Verpakt in doozen van 25 K.G., te bevragen bij: P. v. D1XHOORN, Molenaar, Hoek, J. v. D. WELLE, id. Othene. C. HAAK, id. Zaamsiag. P. v. WATERSCHOOT, id. Westdorpe. C. v. DOESELAAR, Beurtschipper Axel. A. L. v. HAELST, te Zuiddorpe. Twee gebruikte vervoerbare fabrikaat Victoria, 7 p. k. en Deutz Kolonia, 8/10 p. k., in werking te zien. 6 p. k., met frictie koppeling en een Amanco, 6/8 p. k. Rosmolens, Stroosnij- en Bietenmolens, Karn- en Melkontroomers en Bascules. Gewichten, Drijfriemen, Veevoeder- stoomers. Bietenmolens, fabrikaat De Vleeschauwer. Onderdeelen voor Landbouwwerktuigen. Aanbevelend,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3