CUT fall# ■11 i ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. PUROt No 7694. Maandag 8 December 1924 64e J aargaug AB9NNEMENTSPRIJS B I N N E H L N D. BUITENLANO. -V Voo'r Nrt "indie mTmJik*EmJZswmtm V"""'1 """tenVand3°35 pgj maaLT"-"Abonnem'enlen »oor bllenland alleen bij vooruitbetaling. TWEEDE KAV1ER. Vergadering van Vrijdag. Voortgezet, wordt de behandeling van de afdeeling lager onderwys der begroot ng van onderwijs. De heer Deckers (r.k.) bepleit de be langen van het vervolgonderwijs en van het onderwijs aan blinden en doofstommen, alsmede dat aan zwakzinnige kinderen. Dd heer Snoeck Henkemans (e.h t hepleit een ruime uitlegging van artikel 203 der L.O. wet. Assistenten met onderwijs- bevoegdheid bebooren naar het oordeel van spr een extra-vergoeding te krijgen. De heer Bulten (r.k.) wil reductie op het school geld voor groote gezinnen en wijst op de zwakke punten in de salaris- regeling De heer Van der Molen (a rzegt, dat de salarisvermindering niet van grooten invloed kan zijn geweest op de versleehting van het onderwys. De nieuwe schoolgeld- regeling acht spr. niet onbillijk voor groote gezinnen. De heer Gerhard (s.dwyst op een ver- keerde toepassing van het assistentenstelsel en vreest voor wederinvoering van het Fransch op de lagere school. De houding der leeraren M.O. ten op- zichte van het Fransch noemt spreker sabotage. Minister de Visser zegt, dat het de be- doeling is in de vijfde en zesde klasse vrijheid te geven de taal te onderwijzen, die men wenscht. Mej. Westerman (v.b.) noemt eernge minder gewenschte gevolgen van bet be- zoldigingsbesluit Het begrip leerplichtige kinderen staat niet vast. Een moderne taal bij het lager onderwys heeft de in- stemming van spreekster. DE POSTCHEQUE EN GIRODIENST. De directeur-generaal der P. en 1maakt bekend, dat de zekerheidstellingen, welke gedurende de tijdelijke sluiting van den postcheque en girodienst door de Com- missie voor de uitbetaling van gelden op postrekeningen werden gevorderd bij. de uitbetaling van bedragen op post-rekenin- gen, thans als vervallen kunnen worden beschouwd, indien de betrekkelijke postre- kening geen debet saldo aanwijst en boven- dien de akkoordverklaring met het saldo aan het bestuur van den postcheque- en girodienst is overgelegd. De door de rekeninghouders by de ge- noemde uitbetalingen overgelegde formulie ren van zekerheidsstelling kunnen desge- wenscht, onder opgaat van het nummer der postrekening, schriftelijk worden terug- gevraagd aan den postdirecteur ter plaatse tot en met 18 Dec. as. De Staat is thans overgegaan tot het dagvaarden van de personen, die van den ten gevolge van sluiting van den postcheque- en girodienst ontstanen toestand gebruik hebben gemaakt om meer geld op te vragen en te ontvaugen dan waarop zij in werke- jijkheid recht hadden Tot dusver zijn elf dagvaardingen bij verschillende rechtbanken in ons laud uit- gebraeht, terwijl een vordering beneden /200 by een kantonrechter aanhangig is gemaakt. DE VERZANDING VAN DE SCHELDE. De Antwerpsche redacteur van „de Maas bode" schrijft: Maandag j.l. is het Duitsche stoomschip „Liebenfels" vlak bij Antwerpen aan den grond gevaren en ee!st het volgend tij met assistentie van vijf sleepbooten weer vlot gekomen. Dit feit heeft de voile aandacht geves tigd op de verzandingen welke zich onder den rook van Antwerpen voordoen. Op dien linker oever hebben de verzandingen een onrustbarend karakter aangennmen. zegt de //Neptune", en door deze omstan- digheid alsmede door de overkropping der dokken is de scheepvaart zeer moeilijkge- worden. De verzandingen doen zich sterk voelen tusschen Burgbt en het VlBamsche Hoofd en de Paling-plaat eu de bocht van Austru weel. Daar wordt hoegenaamd niets gedaan om ve- betering te brengen. Men is alleen aan het baggeren recht voor het Steen. De „Neptune" maakt zich ernstig on- gerust over dezen stand van zaken en vreest ook dat zich bij Bath waar de vloed ■iet denzelfden weg volgt als de eb, nieuwe verzandingen zullen voordoen. AFSCHAFFING VAN HET DUITSCHE PASV1SUM VOOR DE OPVARENDEN VAN RIJNSCHEPEN De minister van buitenlandsche zaken heeft aan de Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders geschreveD, dat waar- schijnlyk in den aanvang van 1925 een re geling met de Duitsche regeering in wer- king zal treden, ingevolge welke de Ne- derlandsihe opvarenden van Rijnschepen, die zich ter zake van de uitoefeiiing van beroep naar Duitschland beg ven, geen Duitsche visum meer noodig zullen hebbeD. Deze regeling zal van toepassing zijn op al'e regelmatig aan boord van de Rijnsche pen levende personen, derhalve ook op de vrouwen en kinderen der opvarenden van die schepen. NEDERLAND EN BELG1S. In verband met de verklaring van Minister Van Kamebeek in zijn memorie van ant- woord aan de Tweede Earner in zake de begrooting van Buitenlandsche Zaken, schrijft Donderdagavond de Belgische Stan- daard: „Wij meenen te weteni, dat ook onze regeering genegen is om de onderhandeHn- gen weder aan te knoopen, op het punt, waar zij in 1920 werden onderbroken. Op het oogenbli'k bestaat er geen wezenlijk bezwaar meer om tot een overeenkomst te komen, ziij het dan onder de voorbehoudin- gen, welke ook in 1920 reeds waren aan- vaard. Van beide zijden is de kwestie reeds veel te lang onbeslist gebleven, zonder dat dit uitstel voor ons eenig voordeel heeft meegebracht, noch meebrengen kon". LIEBESGABEN. De Vereenigde Plaatselijke Comite's voor Noodlijdende Landen hebben zich, teneinde aan veler verzoek te voldoen, bereid ver- kiaard zich te belasten met de verzending van Kerstmis Liebesgaben naar Weenen, Graz enz., van ten hoogste 10 K. G. per pakket. Het Roode Kruis aldaar belast zich met het uitgeven der paketten. De trein ver- trekt van Utrecht 16 December. Etiketten voor de verzending a J2, alsook verdere inlichtingeni, zijn te verkrijgen aan het secre- tariaat Alexanderlaan 21, te Hilversum. DK TOESTHND. Nauwelijks zijn er berichten uit de Ver eenigde Staten naar Europa overgewaaid, dat jusserand, de Fransche gezant te Was hington, Mellon, den Amerikaanschen Mi nister van de schatkist, voorzichtig gepolst heeft over een tegemoetkomende regeling van de Fransche schuld aan Amerika, of sommige Engelsche bladen zijn er, als de bok op de haverkist, bij, om te betoogen, dat Frankrijk geen voorkeurbehandeling van Amerika mag genieten, terwijl Engeland te Washington zijn voile schuld afbetaalt. De Daily Express zegt, dat, indien Frankrijk de Vereenigde Staten kan betalen, het ook Engeland moet kunnen betalen en dat Amerika, na van Engeland volledige kwij- ting te hebben verlangd, aan geen gealiieer- de een voorkeurbehandeling kan toestaan. Dit klinkt zoo hard, schrijft de N. R. Crt., dat men niet kan aannemen, dat de Express hiermee opvattimgen in officieele Engelsche kringen weergeeft. Zoolang Frankrijk niet te vinden was voor een schap- pelijke behandeling van Duitschland in zake de schadevergoeding, heeft men van Engel sche zijd'e betoogd, dat het zelf niet op een redelijke behandeling door Engeland kon rekenen,. Nadat Frankrijk ten slotte op de conferentie tcLonden voor groote tegemoet- komimg op dit stuk te vinden is geweest, kan het niet verwachten, dat zijn Engelsche oorlogsbondgenoot, die er rusteloos voor geijverd had, Duitschland te ontzien, moei- lijkheden zarmaken, De Engelschen voe- ren natmirlijk aan, d'at zij veel meer belas- ting betalen dan de Franschen, maar met verge! ij kin gen moet men voorzichtig zijn, omdat in Frankrijk van oudsher veel indi- recte belastingen geheven worden. Opmerkelijk is wel, dat er uit Washing ton in een Exchange-telegram een wenk aan Engeland korrrt om geen aanstoot te nemen, indien Amefika Frankrijk zaehter behanidelt dan Engeland. Goed ingeliehte financieele kringen te Washington, zoo wordt gezegd, vestigen er de aandacht op, dat geen bevoegd ©economist Engeland's en Franikrij-k's betalingscapaciteit zou kun nen vergeliijken, in aanmerking genomen, dat Frankrijk een zware binnenlandsche schuld heeft die vermoedelijk gedeeltelijk geaninuleerd zou moeten worden, indien de franc op pari kwam, en tegelijk een zware buitenlandsche schuld in goud heeft. Het Amerikaansche departement van koophan- d'el schat beide schulden sainen op 420 milliard papieren francs, terwijl Frankrijk's nationale rijkdom, volgens een optimistische schatting de 500 milliard gouden francs niet te bovem gaat. Voorts nierkt men op, dat de vorige Britsehe conservatieve regee ring Frankrijk een kwijtscheiding van zijn schulden heeft aangeboden en dat MacDo- nald op de Londensche conferentie Herriot vertrouwelijk te kennen heeft gegeven, dat hij er zich niet tegen zou verzetten, indien de Vereenigde Staten aan Frankrijk prefe- renti€ele behandeling toekende. Aldus de mededeeling uit Washington. Voor de Ameriikanen komen er nog moreele overwegingen bij, om Frankrijk inlet te hard aan te pakken, welke dagteekenen uit den tijd van him eigen vrijheidsstrijd. In 1778, 1779, 1781, 1782 en 1783 is Frankrijk den I voor hun onafhankelijkheid worstelenden 13 Amerikaqinschen staten telkens met leenin- gen bijgesprongen en in het contract van de leening van 25 Februari 1783, kwam de i volgende zinsnade vo<»r: ,,Aangezien de gevolmachtigde Minister van de Vereenigde Staten aan Zijne Maje-teit den uitgeputten toestand uiteen heeft waarin de Ver eenigde Staten zijn >omen, door een la'ngdurigen en rampspoedigen oorlog Ook daarna heeft Frankrijk de jonge republiek nog eens aan een leening van 6( millioen livres geholpen, gezwegen nog van 9 millioen livres die Frankrijk aan de ,,13 kolonien", lang voor hun status definitief bij tractaat was erkend, geschofiken heeft. Tien jaar na den oorlog maakt een ge- sprek tusschen de leiders van de Engelsche en de Fianscbe buitenlandsche politiek nog altijd belaugstelliug gaande. Chamberlain is de traditie trouw gebleven door de pers van de twee landen aan te sporen tot ver- dediging van de Entente cordiale, wat ech- ter niet veel zin heeft, als de staatslieden het niet eens worden. Het communique constateert. dat men het spontaan eens is geworden over ,,eukele dringeude beslissin- gen"; voorts „over de methoden, d e later zullen gevolgd worden om de hangende kwesties up te lossen. In a nut shell be tee ken i dit dat men de zachtste noten even met de tanden gekraakt heeft en dat men om de hardere te kraken een voor zichtig aan te wenden rotenkraker noodig za heobeu. De Da ly Herald, die nu geen officieuze Engelsche spreekbuis meer is, maar uit hoofde van haar socialistisco-radicaSe kleur nog goede betrekkingen kan hebben in Fransche regeeringskringen, deelt eenige nijzonderheden over het onderhoud mede. Chamberlain heeft dienvolgens Herriot mtdegedeeld. dat Engeland tegen het pro tocol van Geneve gekant is ^wat wij al wisten uit een vroegert mededeeling uit Londen) Verder dat zijn regeering Frank rijk's rechten in Zuid-Marokko zou ee biedi- gen, maar, nu Spanje het grootste gedeelte van zijn zone in Noord-Marokko gaatont- ruimen, geen Fransche kanonnen aan den Zuiaelijken oever van de straat van Gi braltar wenscht opgesteld te zien tegen- over de Engelsche vesting aan de Noord zijde, (Dit is natuurlijx onze eigen para phrase van de diplomatieker ingekieede zinsnede in de mededeeling van de Daily Herald) Ht verleent kleur aan geruchten dat Frankrijk ten einde /ich tegen Abd el Krirn, totdu>ver Spanje's vijand, te weer te kunnen stellen, een verbetering van zijn strategische positie in Marokko na-treeft door naar het Noorden op te schuiven en zekere door Spanje verlaten posten te be- zetten. in rail waarvoor het Spanje meer invlord zou toestaan te Tanezjer. Ook hierover, zegt het Engelsche b!ad, zijn de twee ministers het eens geworden, wat dan slechts kan beteekenen dat Frankrijk te kennen heeft gegeven, dat het den Engel schen wenk goed begrepen heeft. Een derde punt dat tusschen hen aan geroerd zou zijn, betreft de uitkomst van de verkiezing van gisteren in Duitschland. Valt deze ten nadeele van de regeling van Dawes uit, dan zouden de Franschen de Engelschen in de heulsche zone vervangen.. In het andere geval wordt gideeltelijke ontruiming van de linker Rijnoever door beiden overwogen. Zoo iets lag voor de hand. Komt er te Keulen door den af- tocht der Engelschen een gat in den be- zt-ttingsgordel, dan kan de geallieerde wacht aan den Rijn meer naar het Zuiden toe omgetrokken worden en verliest zij haren zin. Gelijk Franschen en Belgen het gat, dat de Amerikanen te Koblentz in de linie lieten, gestopt hebben, zouden zij de leemte die de Engelschen achter lieten, moeten stoppen. D.i Engelschen schijnen intussclien, anders dan de Ameri kanen, toch aan den Rijn te zullen blijven, maar een ander garnizoen te krijgen Het vierde punt, een van de harde no- ten, was de kwestie van Frankrijk's schuld aan Engeland, ten aanzien waarvan Cle mentel, de Fransche minister van iinancien, is hlijven staau op den eisch van een re ductie met 40 percent. Chamberlain heeft zich natuurlijk tot niets gebonden, aan- gezien Winston Churchill als kanselier der Schatkii-t hiervoor de aangewezen onder- handelaar is. Tegenover het aanvankelijke aandringen in de Engelsche pers, dat Frankrijk, zoo het Amerika gaat afbetalen, ook een regeling met Engeland dient te treffen, stand Zaterdag. een bericht uit Londen, dat een oogenschijnlijk prabtischer oplossing aangeeftnamelijk, dat Engeland te Washington dezelfde faciliteiten ver- wacht, die Amerika aan Frankrijk zou toe staan tot het afdoen van zjjn schulden. Sleehts oogenschijnlijk is dit een praktischer methode, want uit niets is nog gebleken dat Amerika een tittel of jota zou willen veranderen in de eenmaal door zijn Con- gres bekrachtigde overeenkomst met Enge land. Geleend geld is een vergif'voor de vriendschap en indien Engeland het niet in zijn belang acht aan Frankrijk de edel- moedige behandeling toe te staan, waarop Frankrijk aanspiaak meent te mogen ma- ken, heeft de schuldkwestie alle elementen in zich om de Entente cordiale, afgeschei- den van den toon in de pers aan deze en gene zijde van het Kanaal, te vergiftigen. De nieuwe Engelsche conservatieve re geering zal, gelijk te verwachten was, \oort- bouwen aan de vlootbasis te Singapore, waarmee onder een vorige conservatieve regeering begonnen was. In Japan zal men dat met leede oogen zien, want na de opzegging van het Japansch Engelsche verbond is het nog nauwelijks denkbaar, dat een sterke vluotbasis daar ooit in Ja pan's voordeel zal zijn Gaandeweg kan zich hieruit de constellatie ontw.kkelen, die aan do overeenkomst van Washington tot vlootbeperking en over den status van de Stille Zee haar duurzaamheid ontneemt. BELGIe. De Minister van lanidsverdediging heeft besloten, een aantal overblijfsels van den oorlog te bewaren. Het heeft d'aarom eenige punten van het front in West-Vlaanderen precies laten herstellen zooals deze gedu rende de vijandelijkheden waren. Zoo heeft hij de Duitsche batterijen aan de kust, schuilplaatsen en observatieposten, o.a. die te Uervyse, tusschen de gevechtsposten bij Dixmuide en Nieuwpoort, de loopgraaf des doods aan den Yzer, de gevechtspost bij het kanaal vain Handraeme, de meelfabriek van Dixmuide, een reeks van Duitsche schuil plaatsen aan den rechteroever van den Yzer, een schuilplaats op de brug van Dix muide, redouten aan de Yzer, het huis van de Gioconda (aldus genoemd naar een vrouw van 80 jaar, die altijd een glimlach op de lippen had, en die tot na den oorlog in leven was. Zij was de ,,moeder der sol- daten", zette koffie voor hen, enz. Haar huis is te midden van de rui'men blijven staan), cfe observatiepost bij Clercken enz. SINAASAPPELEN. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: De Belgische importeurs te Antwerpen hebben Maandag, bij wijze van protest tegen het nieuwe invoerreeht van 27 frank per 100 kilo op sinaasappelen, de aangevoerde sinaasappelen geweigerd. Een groot deel er van wordt naar Nederland en Duitsch land gezonden. De Spaansche verzenders willen ook geen sinaasappelen meer naar Belgie zenden. Een voortduren van dezen toestand zou een verplaatsing van den sinaasappelenhandel van Antwerpen naar Rotterdam, Amsterdam en elders tengevolge hebben. M1SLUKTE OPSTAND. In Estland hebben de commu.nisten Dins- dag geprobeerd zich meester te maken van het be wind. Om halfzes in den morgen hebben gewapende oommunisten te Reval verschillende regeeringsgebouwen en kazer- nes aangevallen. Het hoofdstation hadden zij tevoren bezet. Een heftige strijd ont- stond met de politie, die gebruik maakte van handgranaten en machiinegeweren. Aan de zijde der politiemannen vielen verschei- dene slachtoffers. In den loop van den morgen slaagden de militairen er in het hoofdstatioin te bezetten. De Minister van Verkeerswezen, Kark, is toen hij op weg was naar het station door de communisten vermoord. In het geheel zouden er 50 per sonen zijn omgekomen. Op andere punten der stad kwam het ook tot botsingen tus schen de gewapende communisten en de politie. In verband met de gebeurtenissen heeft de regeering Reval in staat van be- leg verktaard. Generaal Laidoner heeft on- beperkte volmacht gekregen. 's Avonds om 7 uur was de politie er met de liulp van de militairen. in geslaagd de orde te herstellen. Een groot aantal com munisten zijn gearresteerd, terwijl van de arrestanten er 60 zijn terechtgesteld. EEN VORSTELIJKE GIFT. De heer Geoffrey E. Duveen, van de be- kende familie van ku-nsthandelaars, heeft 50.000 poad geschonken voor een nieuwe oor-, neus- en keelafdeeling van het Univer sity College Hospital. De heer Duveen, die zelf aan doofheid lijdt, wenscht aldus de nagedachtenis van zijn vader, den heer Henry J. Duveen te eeren. Verleden jaar heeft hij reeds 15.000 gegeven voor een terrein voor het* nieuwe ziekemhuis en 10.000 voor een leerstoel in de otologie, de wetenschap van het oor, aan de Univer- siteit van Londen. DE ONWETT1GE EMIGRATIE. Voigens een schatting van het Ameri kaansche departement van landbouw, zoo meldt de Daily Tel., zijn in het' afgeloopen fiscale jaar 850.000 immigranten op onwet- tige wijze de Ver. Staten binnengekomen. Het is niet duidelijk, hoe het departement aan dit geweldige cijfer komt, maar de re geering meent, dat er overvloedige redenen zijn voor bet nemen van maatregelen. De rneeste imfringers kwamen via Mexico en Canada, velen ook deserteerden van sche pen. Een Amerikaansche immigratie-ambte- naar te Montreal verklaart, dat van de 57.000 oersonen, die van die stad uit ,,tijde- liike" bezoeken aan Amerika wilden bren gen, er 40.000 niet terugkeerden. INGEZONDEN MEDEDEELENGCf DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten P U R O L verkrijgbaar bij Fa. A. van Overbeeke—Leunis. EEN PRIJSST1JGING OVER DE HEELE WERELD. De doo-r het Internationale Bureau van den Arbeid gepubliceerde indexcijfers van de groothandelsprijzen in Augustus en Sep tember toonen voor sommige landen een neiging tot stijging. In Polen en Duitsch land is deze eiging het duldelij.kst merk- baar, zij valt echter ook waar te nemen in Belgie, Frankrijk, Luxemburg. Finland, Zweden, Denemarken, Italie, Groot-Brit- tannie en de Vereenigde Staten. Daarente- gen zijn de groothandelsprijzen in Oosten- rijk, Zwitserland, Canada, Australie, Indie en Japan gedaald. In d'e vorige landen, waarvan men de laatste statfstische opga- ven bezit, schijnt het prijsniveau standvastig te zijn of onbeteekende schommelingen te ondergaan. Sedert eenigen tijd zijn de kosten van het levensonderhoud in bijna alle landen sta- biel; in weinig landen zijn schommelingen van meer dan 1 pCt. waar te nemen. VERDEEL1NG DER DUITSCHE SCHUL DEN VAN VOOR DEN OORLOG. De commissie van herstel, heeft ter uit- voering van artikel 254 van het verdrag van Versailles, de verdeeling der Duitsche schul den van voor den oorlog aldus geregeld: Belgie 640.609 goudmar.ken, Danzig 3.763.729, Tsjecho-Sliowakije 244.179, Po len (voor Opper-Silezie) 1.750.331, en Polen (corridor) 17.121.438 goudmarken. Artikel 254 van het vredesverdrag be- paalt, dat de mogendhedeni, aan wie Duitsch gebied is afgestaan, op zich nemen een evenredig deel der Duitsche staats- schuld te betalem TER NEUZEN, 8 DECEMBER 1924. R. G. E. NOLSON. t Met leedwezen moeten wij in onze kolom- men weer molding maken van een verlies, dat onze stad door het overlijden van een zeer vooraanstaand burger heeft getroffen. Hoewel reeds sedert eenigen tijd de vrees bestond, dat de sloopende ziekte waaraari de heer R. G. E. Nolson leed het einde deed voorzien, kwam het bericht van zijn over lijden in den avond van j.l. Vrijdag toch be- trekkelijk nog onverwacht, hetgeen wel d'aaraan toe te schrijven is, dat de werk- zame geest, in het verzwakte omhulsel, nog tot het laatst toe werkzaam was, dat hij nog tot de laatste dagen van af zijn ziekbed per- soonlijk de connecties or.derhield, zoowel voor het bedirijf waarvan hij mede-directeur is, als voor de verschillende openbare col leges waarvan hij deel maakte. Ter Neuzen heeft door dit overlijden weer een zijner zonen verloren, die, in het carga- ddorsbedrijf opgegroeid, blijk gaf van groote energie, doorzicht en arbeid'slust, en die deze niet alleen aanwendde tot uitbrei- ding van zijn bedrijf, doch wiens ideaal tevens was zijn geboortestad als haven- plaats daardoor tot meerderen bloei en welvaart te breingea De omstandigheden waren daarvoor sinds den oorlog niet gunstig en het is ons uit anderen hoofde, waar wij ambtelijk geroe- pen waren met hem samen te werken, be kend hoe hij ook een van hen'was, die ruste loos bezig waren om te trachten de banden die het havenbedrijf knellen weggeruimd te krijgen. En waar vroegere bronnen ge stopt waren, zag hij en in verschillend opzicht met succes uit naar nieuwe bron nen. De onvoldoende outillage was hem een voortdurende bron van zorg, waarom het hem groote voldoening schonk alhier onder zijn leiding en die van. zijn breeder te zien opgericht Nolson's havenbedrijf, een groot- sche onderneming aan een der nieuwe ka- naalhavens met eigen hangars, sporen en kranen, terwijl op een. zuidelijker gelegen terrein 't bedrijf reeds wordt uitgebreid. Hij heeft helaas de voile ontplooi'tng van her bedrijf, dat hem lief was, niet beleefd1. Op den leeftijd vay 45 jaar is hij midden in zijn werk daaraan ontvallen, een zeker diep ge- voelde leemte achterlatende. Dcch niet alleen in d'ien nauweren kring, en in dien van zijn gezin zal die leemte wor den gevoeld. Sinds het jaar 1915 maakte hij deel van den geineenteraad. Ook in deze functle wist hij zich in te werken en nam in den gemeenteraad spoedig 'n leidende posi tie in. Met zijn betoogen en adviezen werd aldaar rekening gehouden. In het jaar 1919 wercf hij bij de eerste periodieke verkiezing overeenkomstig de evemredige vertegen- woordiging afgevaardigd naar de Pro vinciate Staten, voor den kieskring Hulst. Zijn toenemende ongesteldheid was oor- zaak, dat hij geen gevolg meer kon geven aan zijn voornemen, om de opening der najaarszitting nog bij te wonen. In den loop van het jaar 1915 werd de overledene ook gekozen aJs jilUHnffl' Jer NeUZB mmm—tii ii y im i"nnmw 1 iuhmii*1 iiimi'i i ss |V;,, ,.-f .1 •4 j Ruwe enSchraleHuid F^arm. Fabriek A. Miinhardt Zeist

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1