n u i ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7690. Vrijdag 28 Novembai 64e Jaarg&.i±& Gesprosigen h&nden Kloosterb&lsem rf f:-:i ''bJ 3? WIEJEJZDEJ BLAD. FEUILLETOH. helpt direct GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. - s h; t ■r Mo,vori n Afi rv»r 3 mannrlpn Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /'6,60 per jaar ABONI^EMENTSPRIJS: vZ NeSlnd* enAme/ikk f 2,70 per 3 maanden - Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden - Abonnementen voor't buitenland alleen b,j voormtbetahng. TER NEUZEN, 28 Nov. 1924. ALGEMEENE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITSMA ATSCHAPPIJ (A. Z. E. M.) Liquidatie-voorstel. Ia de Zaterdag gehouden vergadering van de A.Z.E.M. te Middelburg, werd aan de orde gesteld de vaststelling van de batans en de verlies- en winstrekening, welke laatete in debet aanwijst: algemeene on- kosten f 35.373; intrest f 9734; en afschrij ving oninbare debiteuren f 1164in credit: brnio winst f3417, winstsaldo f888 en verliessaldo f41966. Ook kwam ter tafel een mededeeli g van eoramissarissen, dat de Bank Associatie het erediet aan de maatschappij heeft opgezegd en naar aanleiding daarvan het voorstel over te gaan tot liquidatie. Het jaarverslag werd zonder discussie of hoofdeljjke stemming goedgekeurd. Bij het voorstel tot goedkeuring van de balans en de winst-en verlies rekening ontspon zich een uitvoerige discussie, tijdens welke ook reeds het later aan de orde te stellen voorstel tot liquidatie in bespreking kwam. Een der aanwezigen vroeg of, waar uit cjjfers blijkt, dat 75 °/0 van het kapitaal weg is, niet direct tot liquidatie of faillis- sement, had moeten worden overgegaan en ol het wel goed was gewoon voort te gaan of er niets bijzonders was. Door den president-eommissaris werd op- gemerkt, dat het liquidatie-voorstel alleen voortspruit uit het een paar weken geleden opzeggen van het crediet door de Bank Associatie. Door den directeur werd een overzicht gegeven van den stand op het oogenblik, waaruit z.i. blijkt, dat de toestaud der N V beter is dan op 30 Juni het geval wasgezien het verminderde bedrag der crediteuren, bij een onveranderd voor de biteuren. Was het crediet niet opgezegd, dan zou er nu niet over liquidatie zijn gesproken. De balans werd tenslotte goedgekeurd met 11 tegen 2 stemmen en 11 bianco. Vervolgens werd medegedeeld, dat de heer H. Dronkers, directeur van het bijkantoor der Bankassociatie in deze omstandigheden meende als commissaris te moeten bedan- kea. Na eenige besprekingen werd met bijna algemeene stemmen besloten voorloopig niet in deze vacature te voorzien, mede om de plaats vrij te houden, voor het geval de bank tot andere gedachten komt, en dan weer recht heeft op een plaats in het college van eommissarissen. Het voorstel om tot liquidatie over te gaan kon niet in stemming komen, omdat niet het daarvoor vereischte aantal aan- deelen vertegenwoordigd was; en zal dit nu geschieden in een tweede vergadering, te houden op 3 December a.s. te 3 uur. Wel werd nog weer eenigen tijd over de quaestie gediscuseerd en werd nogmaals met klem de wenschelijkheid betoogd, po- gingen tot verlenging van het crediet bij de bankdireetie aan te wenden, om in de tweede vergadering iaarover mededeelingen te kunnen doen. Uit het Engeisch van Edgar Wallace. (Vervolg.) 4) Mrs. Shipmet's pension was gelegen in Brockley en alle normale menschen, die „uitgingen" richtten hun schreden instinct- matig naar de Hilly Fields, die voor Brock- ley zijn, wat Hampstead Heath is voor Londen en Central Park voor New York. Samen slenterden ze naar deze magne- tisehe landouwen en het meisje zweeg ge- ruimen tijd. Ze was knap en slank en in Acacia Lodge had men haar ,/levendig" gevonden in de da gen toen deopzienbarendekomstvan eenechte tooneelspeelster alle gasten bezig had gehou den met het ontleden van haar bekoorlijkhe- den. Haar populariteit was niet zoo groot als in die eerste week van haar verblijf. Alle mannen had ze op hun beurt afge- snauwd met reden en deze vonden haar nu verwaand. De meisjes, die ze in de schaduw had gesteld, klemden de lippen op elkaar en wierpen elkaar veelbeteeke- nende blikken toe, als over haar gespro ken werd. Want Gwenda droeg een trouw- ringze was opvallend knap en sprak nooit over haar man. Chick", zei het meisje plotseling, toen ze het geteerde pad naar den top van den PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Dinsdagavond weird de eerste vergadering van de najaarsziitting van de Staten van Zee- land door den Commissaris der Koningin, den heer Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, in naam der Koningin geopend. Afwezig warem voor de geheele zitting de heer Nolsom en voor deze vergadering de heer Kosher, beide met kennisgeving. Vervolgens herinnerde de Voorzitter aan de beide wijzigingen in de samenstelling der Sta ten sedert de vorige zitting. In de eerste plaats heeft de heer J. G. van Niftrik, die buiten de provincie zijne woon- plaats vestigde, ontslag genomen als lid van de Staten. De heer Van Niftrik had vanaf 1913 zitting in de Staten en maakte ook een viertal jaren deel uit van het dagelijksch bestuur der pro vincie. Met ijver en toewijding heeft hij zijne groote gave van hart en hoofd ten dienste van het algemeen belang gesteldi. Door zijn stuw- kracht en energie heeft hij zoowel te Vlissin- gen, alwaar hij vele jaren verschillende open- bare functies bekleedde, als ook elders in de provincie menig nuttig werk helpen tot stand brengen en meerdere maJen heeft hij daartoe den eersten stoot gegeven. De heer Van Niftrik was een man vol idea- len, een optimist van de goede soort. Bij voor- keur richtte hij zijn blik op de toekomst van de provincie en van de stad zijner inwoning en de takijke plannen en derikbeelden, welke hij daarvoor omtwierp en uiitdacht, teekenen zijn liefde voor het algemeen welzijn. A1 mogen de wenschen, die hij koesterde, wellicht niet alle tot uitvoering kunnen komen, zoo wil het spreker toch voorkomein, dat de overheid te zijner tijd met zijne derikbeelden zal dienen rekening te houden. Aan de beraadslagingen nam hij veelal deel. Gaame luisterde men naar zijne woorden en meerdere malen wist hij zijn standpunt bij an- deren ingang te doen vinden en zulks op eene wijze, die steeds van eerbied getuigde voor de overtuiging van voor_ en tegenstander. Spreker meent als tolk van de Staten te spreken, wanneer hij den heer Van Niftrik warmen dank brengt voor al hetgeen hij ten bate der provincie heeft gedaan. Ook de heer F. L. Hensel heeft men met leed- wezen zien heengaan. Vanaf 1919 was hij lid der Staten en deed zich daarbij kennen als een ijverig en werkzaam persoon, wien de voor- spoed en de welvaart var de provincie en hare ingezetenen zeer ter harte gingen. Zoowel aan den heer Van Niftrik, als aan den heer Hensel wenscht spreker toe, dat het hun in alle opzichten wel moge gaan en dat zij nog veel ten algemeene nutte zullen mogen verrich- ten. Onderzoek geloofsbrieven. Voor het nazien der geloofsbrieven van de nieuwe leden mevrouw BergsmaBergsma en den heer C. J. Boogerd, werd eene commissie benoemd bestaande uit de heeren Van Oeveren, Lindeijer en Vienings. Tijdens het vrij veel tijd vorderen van het onderzoek werd de vergadering geschorst. Na heropening deelde de heer Van Oeveren mede, dat de commissie tot toelating van beide adviseeremden, ook al is er van mevrouw Bergsma geen geboorteaote, doch alleen een acte van bekendhedd. Tot toelating werd besloten en nadat de nieu we leden in handen vtan den Voorzitter de voor- geschreven eeden hadden afgelegd, wenschte deze hen geluk en konden zij de voor hen be- stemde plaatsen innemen. De verschillende Koninklijke besluiten tot goedkeuring van raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Bij het ingekomen adres van den Centralen Bond van Transportarbeiders inzake werk- tijden enz. betreffende het perscnee! van den Prov. stoombootdienst, zeide de heer Onderdijk dat hij teleurgesteld is, diat dit adres niet onder de te behandelen punten aan de orde is gesteld. Waar o.a. een belangrijke beslissing zal worden genomen over de uitgaven van f 400.000 voor een nieuwe boot, meent spreker, dat het niet opgaat deze zaak een half jaar te laten waeh- ten. Hij zou het adres in ieder geval naar de heuvel insloegen, //ik ga verdwijnen Chick bleef stokstijf staan en verbleekte. //Verdwijnen, mevrouw ik bedoel Gwenda?" Hij zei haar naam nog wat echuchter. //Waarheen?" Gwenda haalde de ecbouders op. //Dat weet ik nog niet, maar Mrs Shipmet heeft me opgezegd. Ik ben drie weken huur achter Chick keek haar verwonderd aan. jjHeusch?" fluisterde hij heesch. »Ja, heusch," zei ze heftig „Ik moest een bende kleeren koopen voor dat nieuwe stuk in de Strand-Broadway Solburg laat je alles zelf betalen en, nu ik ze heb" ze onderdrukte met moeite een SDik z,zegt Solburg, dat hij me misschien niet eens mee zal laten spelen. Er is een an- der wicht, wier vader een lord kent, en die lord Chenney heeft aan Solburg ge- vraagd, haar mijn rol te geven." Laten we gaan zitten." zei Chick, een beetje beteuterd. #Manr is hij niet ver- plicht om jou te laten spelen Gwenda Ze ging zitten op een leege bank en hij nam naast haar plaats. //Neen, Chick," zei ze »Ik heb een con tract, maar wat geeft het of ik me tegen hem verzet Ik moet maar een lief ge- zichtje zetten en wachten op iets anders. Hij is te machtig om tegen op te staan. Ik zou nooit ergens anders een contract krijgen Chick was verstomd. Hij had het onge- luk voelen aankomen, toen hij Zaterdag aVond haar gezicht zag. En dit nieuws afdeelingen wiilen zemdeai, om er toch wat over te kunnen zeggen. De Voorzitter zegt, dat als de heer Onder dijk gewacht had, hij zou gemerkt hebben, dat d'at ook spreker voor zou stellen het adres naar de afdeelingen te verzenden. Aldus werd besloten. Het adres van de kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te ijzendijke om sub- sidie in de kosten van herstel van het kerkge- bouw, werd in handen van Ged. Staten gesteld om ladvies. Bij de mededeelingen vAn Ged. Staten werd dat tot de uitoefening van den autobusdiens. tusschen Middelburg en Wolphaartsdijksche veer op voorstel van den heer Overhoff naar de afdeelingen verwezen, die in zake den autobus- dienst tusschen Kortgene en Kamperlandsche veer werd voor kennisgeving aangenomeru Evenzoo die inzake het rechtsgeding over de aanvaring tusschen die ,,Walsoorderr" en de sleepboot „Noord-Holland". Nog werden naar de afdeelingen verwezen de mededeelingen inzake het aantal vervoerde pasaagiers op Zondagen met de Prov. stoom- bootdiensten, dat inzake de financieele uitkom- ten omtrent den dienst BreskensVlissingen, diat inzake de dienstregeling en de tarieven van dem veerdienst „VeereKamperland", en dat inzake het bedrijf der Provinciale Zeeuwsche Electriciteitsmaatschappij, waarbij gevoegd werd het juist ingekomen rapport van de com- missie-Welleman, die een onderzoek in heeft gesteld inzake de mogelijkheid de electrificatie van den middengroep. Aan het einde van dit rapport komt de commissie tot de conclusie, dat de middengroep noch geheel van uit Bra bant noch geheel van uit VMssingen zial kunnen worden voorzien van stfcom, zonder belang rijke offers van de Provincie en zeker niet zonder zoo goed als algeheele deelnemmg der betrokken gemeenten, De commissie acht haar taak nog niet geeindigd en zal daarme<le voort- gaan, desgewenscht in overleg met Ged. Staten en ook gaarne omzden naar andere mogelijk- heden, indien hare mdddelen dit toelaten. Al de reeds vroeger door ons gemelde voor- stellen van Ged. Staten werden naar de afdee lingen verwezen, Vervolgens werden de afdeelingen getrokken. In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren Sonke, Van Oeveren, Van Zuijen, Mes, Boelier, Geschiere, Erasmus, Van Nieuwen- huijzen, Welleman, Dumoleijn, Hartoog, Kodde en de leden van Ged. Staten Van Rompu, en Fruijtier. In de tweeede afdeeling mevrouw Bergsma en de heeren Joziasse, Koeter, Overhoff, Vie nings, De Pauw, Van Waeroerghe, Kakebeeke, Brandsma, Moelker, Vogelaar, Lantsheer, en de leden van Ged. Staten Van der Weijde en Van de Putite. In de dierde afdeeling de heeren Laernoes, Lindeijer, Adriaanse, Timmerman, Van der Wart, Hendrikse, Boogerd, Dominicus, Wal- lien, Onderdijk, Boonman en de leden van Ged. Staten Dieleman en Van Dusseldorp. Vervolgens verkreeg de heer Welleman het woord in verband met de door hem gestelde en schriftelijk door Ged. Staten beantwoordde vnagen inzake hetgeen door Ged. Staten is ge daan om toestemming te krijgen voor het hef- fen van extra opcenten voor het herstel van wegen, Spreker brengt hulde aan Ged. Staten voor de v.oortvarendheid, waarmede zij deze zaak hebben behandeld, doch keurt de woorden der regeering in de antwoorden af. Daarom stelt spreker de volgende motie voor: De staten der Provincie Zeeland, kennis genomen hebbende van de gevoerde corres- pondentie tusschen het college van Ged. Staten en den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw omtrent de aanvrage om een voor stel van wet betreffende het heffen van buiten- gewone opcenten voor verbetering van wegen, als gevolg van een besluit der Staten van 18 December 1923; brengen hulde aan het college van Ged. Staten voor de wijze, waarop het deze zaak heeft aanhangig gemaakt en belicht, betreuren evenwel de afwijzende houding der regeering. spreken den wensch uit, dat de regeering in het belang van Zeeland, hare houding alsnog zal wilLen herzien, en besluiten, deze motie ter kennis der regeering te brengen, Daar de motie voldoende gesteund werd, kon zij direct een onderwerp van beraadslaging uitmaken. schokte hem diep. Ze was de eerste vro iw waar hij kameraadschappelijk mee omging, het eerste meisje, dat hem niet uitlachte of afsnauwde zijn eerste, goede vrien- din en ze zou uit zijn leven verdwijnen. Plotseling kreeg hij een lumineus idee //Mevrouw Gwenda," zei hjj opge- wonden, „drie weken is maar zeven pond en tien shilling. Ik heb meer dan dertig pond op de bank. Goede hemel, dat ik daar niet eerder aan dacht Ze keek hem lang aan, totdat de tranen haar in de oogen sprongen en langs de wangen rolden, tot Chick's schrik. ,Malle, goede jongen", zei ze zacht en schudde het hoofd /,Neen, beste Chick, ik kan je geld niet aannemen. Ik ben je heel heel erg datikbaar," en ze slikte krampachtig. „Waarom noem je me een jongen, Gwenda vroeg liij. „lk ben een jaar ouder dan jij. Ik weet wel dat jij getrouwd bent, maar daarom ben je nog niet ouder." Ze droogde glimlachend de oogen af. #Ik voel me duizend jaar ouder dan jij, Chick. Vertel me nu alles van je oom." #Wanneer ga je, vrceg de jonge man geslagen. Aanstaanden Zaterdag. Ik moet toege ven, dat mrs. Shipmet nogal genadig is. Ik heb de huur voor de volgende week vooruit betaald Ze kan me nat urlijk niet voor niets houden. Als ik die rol in rfat nieuwe stuk had gekregen Ze schudde mistroostig het hoofd „Wat geeft het, of ik zit te grienen zei ze ongeduldig /,1k INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De heer Van der Wart meende, dat het niet ging zoo direct voor een beslissing te worden gesteld, met het eerste deel van. de motie, de hulde aan Ged. Staten kan spreker medegaan, maar met het tweede deel, dat het adres der regeering niet in eens, te meer waar hij en andere verleden jaar ook tegen een wegenbe- lasting in dezen vorm waren. Spreker zou de motie naai de afdeelingen willen verzenden. Dit laatste voorstel werd aangenomen met 21 tegen 19 stemmen. Alsnu stelde de Voorzitter voor om Woens- dag 26 November in openbare vergadering te behandelen het voorstel tot wijziging van de begrooting 1923 en dat tot het doen bouwen van een boot van 400.000 voor de lijn Bres kensV lissi ligen. De heer Wallien, wijst er op, dat dit laats.te voorstel een der belangrijkste is van deze zit ting, tal van vragen zullen zich voordoen, waarop men gaame antwoord zal hebben. Als nu haast wordt gemaakt kan men de verslagen van deze afdeelingen dan die waarin men zelf zitting heeft, niet lezen, evenmin als de memo- rie van antwoord, die de Ged. Staten gewoon- lijk geven. Spreker zou daarom willen voor- stellen het voorstel eerst op 15 December in /bpenbare vergadering te behandelen, indien er tenminste geen zeer dringende redenen voor dezen spoed zijn. De heer Van Rompu zegt, dat men zoo voort wil maken, omdat men tegen den volgenden zomer gereed wil zijn. Wel is het plan prac- tisch gewijzigd sedert de zomerzitting, waar de ncodzakelijkheid van een groote boot is sinds dien nog veel meer gebleken. Het ver- voer van groote en zware wagens is nog zeer toegenomen. De Zuid-Beveland kan best wor den opgeiegd. I>e heer Vienings kan zich niet begijpen, diat de urgentie zoo groot is, dat niet 14 dagen kan worden gewacht met de beslissing over de boot, en steumt met kracht het voorstel-Wal- lien, dat nu wordt aangenomen met 25 tegen 15 stemmen. De Voorzitter zegt, dat dan ook het andere voorstel niet zal worden behandeld en bepaalt de volgende openbare vergadering op Maandag 9 December en het uur van aanvang op ver- zoek van den heer Moelker op kwart over elf, in plaats van elf uur. Hiema werd deze vergadering gesloten. Vergadering van Dinsdag 4 November 1924, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden A. de Feijter, S. van Hoeve, C. A. Wisse, D. G. Koopman, A. de Koeijer, M. Kaijser, W. van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker en A. Haak, benevens de Secretaris, J. Stolk. (2. Vervolg.) 5. Voorstel Burgemeester en Wethoudert wijziging der gemeentelijke politiever- ordening. Ingekomen is een schrijven van de Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Vceteelt in Zeeland, luidende: Het Hoofdbestuur der Z. L. M. in overwe- ging nemende, de schade door tamme duiven aan versch bezaaide akkers toegebracht, be- sloot in zijne vergadering van 15 Juli 1.1. te Sluis, ter bestriding van het euvel, op de medewerking der in de provincie Zeeland ge legen gemeenten een beroep te doen. Het is dan ook in dit verband, dat het Dage lijksch Bestuur der Z. L. M. de vrij he id neemt de kwestie onder Uwe aandacht te brengen met het beleefd verzoek te willen overwegen word kinderachtig. En daar komt die ellen- dige Terrar.ce aan Ik wil niet, dat hij ziet, dat mijn oogen rood zijn De heer Fred Terrance noemde zich een man van de wereld Deze benamiug gaf hem het recht om opzichtige overhemden te dragen en dassen, die bijna dezelfde kleur hadden als zijn sokken. Men sprak algemeen over „Mijnheer Fred", en behalve, dat hij een man van de wereld was, moest hij nog zijn roem handhaven van een ge- boren humorist te zijn. Nu kwam hij aanslenteren over hetgras- veld, ongevoelig voor en verheven boven waarschuwingen dat hij ongeweDscht was en zwaaide lustig zijn rottinkje en rookte een groote sigaar. /Hallo Chick! Pleizier gehad Chick keek langzaam op. #Neen", zei hij. Terrance keek het meisje nieuwsgierig aan #Wat mankeert er aan?" vroeg hij, „Huilen Kom, kom, dat mag niet! Wat is er aan de hand. Als een man van de wereld ,Ik vind, dat u maar niet langer moet Hjiven," zei Chick ernstig, toen de man van de wereld aanstalten maakte om plaats te nemen. #Wat? Waarom niet?" Omdat we niets geen zin hebben om met u te praten", zei Chick eenvoudig. Hoewel ze acht maanden lang in het zelfde huis gewoond hadden. was de heer Terrance nog nooit werkelijk in botsing of het voor Uwe gemeente ook wenscheiijk is aan Uwen raad voor te stellen eenige nieuwe artt. aan de gemeentelijke politieverordening en aan de strafbepalingen toe te voegen, van welke eventueele aanvullingen der Z. L. M. den inhoud als volgt ontwierp: Het is verboden gedurende de periode 15 Maart tot 1 Mei duiven anders te houden dan in hokken of in afgesloten ruimten, of wel dan zoodanig, dat mogelijk uitvliegen op of over gronden van anderen dan de eigenaren of be- heerders dier duiven wordt voorkomen. Van dit verbod kan voor het houden van wedstrijden met postduiven of anderszins in bepaalde gevallen door den Burgemeester ont- heffing worden verleend (gedurende zekeren korten tijd). In het artikel der verordening, regelemde de straffen, moet dan de straf voor overtreding hiervan ook worden genoemd. Van de Duivenvereeniging „De Voorwaarts" kwam in het volgende schrijven: Ondergeteekenden vertegenwoordigende resp. als voorzitter en secretaris der duivenvereeni ging „de Voorwaarts" te Zaamslag, hebben de eer Uw geeerd college onderstaand schrijven onder Uwe aandacht te brengen. Naar ons van bevoegde zijde werd medege deeld, bestaat het plan door uw college een verordening in het leven te roepen, om de post duiven in het tijdperk 15 Maart tot 1 Mei niet te laten uitvliegen, zulks in verband met de schade, dat deze dieren toebrengen aan de landbouwproducten, welke in dat tijdperk bo- vengenoemd gezaaid wotrden. Nu is het onze bedoeling niet om hier het voor of tegen te weerleggen, alhoewel het ons voorkomt, dat hier veel overdreven wordt, gezien de uitkomsten welke, b.v. de erwten dit jaar hebben opgebracht. Het zij echter uw college medegedeeld, dat juist in bovengenoemd tijdvak, de postduif oefening en training noodig heeft, om op de af te leggen afstanden, welke tusschen de 100 tot 1000 K. M. bedragen, de noodige kracht en snelheid te verkrijgen, door de bewegingsvrij- heid die zij dan in bovengenoemd tijdvak zullen moeten missen wat zich zal laten gevoelen, wanneer dien afstand zal moeten worden af gelegd. Niet alleen voor de reis is dit zeer oezwaar- lijk, doch ook voor het broeden en kweeken, wat voor ons als duivenliefhebbers een eerste vereischte is, daar juist in dien tijd de beste jongen gekweekt worden en dit hoofdzakelijk afhangt van de bewegingsvrijheid der ouder- dieren. Ten slotte zij uw college dan ook nog mede gedeeld en met nadruk gewezen, dat ten alien tijde onze duiven door den Minister van Oorlog opgevorderd kunnen worden en deze telken jare worden opgegeven, met opgave van de afgelegde afstanden enz. dus derhalve de be- scherming genieten van het Ministerie van Oorlog. Wij zagen dan als vereeniging ook gaarne, om beider belang in dezen te willen eerbiedi- gen, dat de verordening zoodanig wordt vast- gesteld, dat ons in genoemd tijdvak werd toe- gestaan de postduiven twee uur per dag vrij te laten uitvliegen voor de noodige bewegings vrijheid, die zij niet kunen missen. Hopende, dat op ons verzoek gunstig worde beschikt. Burgemeester en Wethouders met de Z. L. M. van meening, dat de schade door tamme dui ven aan versch bezaaide akkers toegebracht, dient te worden bestreden en indien de duiven een tweetal uren per dag worden losgelaten de voor te stellen bepalingen haar doel niet zullen treffen, leggen ter vaststelling over het navolgende concept-besluit De raad der gemeente Zaamslag: Gelet op een ingekomen schrijven van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, d.d. 29 September 1924, Nummer 48/1234, houdende verzoek tot be- strijding van de schade door tamme duiven aan versch bezaaide akkers toegebracht, eenige bepalingen aan de gemeentelijke politieveror dening toe te voegen; gelet op de gemeentewet; op voorstel van Burgemeester en Wethou ders; besluit: Aan artikel 17 van de Algemeene verorde- g<-komen met Chick en de eenvoud benam hem den adem. z/Boverdien zou ik dit nog willen zeg gen," vemdgde Chick, ,1k word alleen Chick genoemd door mijn beste vrienden." n0, juist," zei Terrance moeizaam en werd al rooder en rooder. „En nu we het toch hebbeu over wat je wi t en niet wilt, jij jo; g uilskuiken Het is niet overdreven te zeggen dat Chick zich dood schrok. z,Het spijt me erg, als u boos bent, mijnheer Terrance begon hij, maar de man van de wereld overstelpte hem met een woordenvlced. //Je bent heel beleefd, jongetje," zei hij met een stem, die tot Chick's ontzett ng al luider en luider werd. „Ik zou wel eens een mondje open kunnen doen ovei j o u. Waar ga je iederen Dinsdag en Vrijdag naar toe, he Dat zou mevrouw May- nard wel een willen wetenHij legde den nadruk op Gwenda's praedicaat En aangezien dit een mooie slotzin was, stapte hij van hen in de vallende scheme ring, maar kwam terug, toen hem nog betere woorden invielen „Je bent een gluiperige, smerige flik- flooier, die vrouwenharten breekt," zei hij. /(en als mevrouw Maynard een grein gezond verstand had, zou ze uit je buurt blijven." De jongen keek hem sprakeloos na. „Kwal!" z5i Chick tenslotte. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 5