SPORT. PREDIKBETJRTEN. 8EHENIDE BERICHTEN. MIJNHARDT's Staal-Tabletten .90* Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tabletten .60* Hoofdpiin-Tabletten 60* i -- s Wosnsdag 26 Nov (Oankdag.) Ned. Herv. Kerk. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Bij Apoth. en DrogistML Mijnhardts-tabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. van OverbeekeLeunis. ONDERHOUD R1JKSWATER- LEIDINGEN. Het onderhoud van de Rijkswaterleidingen bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen is door den Rijks water staat gegund aan den heer (jr. A. v. d. Straaten te Ter Neuzen. voor 8121- per jaar. DE ALG. ZEEUWSCHE ELEGTR MIJ. (A Z. E. N.) In de Zaterdagmiddag gehouden vergade- ring van de A, Z E M., gevestigd te Middelburg, werd aan de orde gesteld de vaststelling van de balans, welke aanwijst aan acti a voorgebouwenterreinen f 29 000; electrische centrale te Domburg f 20.000; inventaris, fabrieksinricliting en gereed schappen f 23.218,27; kosten kapitaalsuit breiding t 1070,92 goederenvoorraad f 81.742 49; onderhoudswerken f 11.977,30 vooruitbetaalde onkosten en intrest f 3378,90 debiteuren f 46 106,341/j 1 has f 1451,98l/2 verliessaldo f 41.966,051/,. Aan passiva wordt gemeldaandeelen- kapitaal (f 300.000, in portef f 201 000) f 99 000; pref winstaandeelen (f 200,000, in portefeuille f 199.000) f 1000 crediteu- ren (handelsschulden f 25.083,93 en ge- leende gelden f 18.725,56'/a) f 43.809,491/s te betalen processen f 90 000kassier f 11411,28 ontvangen termijnen onderhan- delen werken f 6392,80 reserve debitteuren f 5104,47, te betalen onkosten en intrest fl462,101/j> dividendrente f 165,ll1/,. De verlies- en winstrekening wijst in debet aan alg. onkosten f 35.373,041/s, in trest f 9734,68 en afschrijving onin'bare debiteuren f 1164,47. In crediet komen de volgende posten bruto wijst f 3417,561 /s, winstsaldo f 888,57 J/2 en verliessaldo f 41.966,05l/s. Ook kwam ter tat'el een mededeeling van commissarissen dat de Bank Associatie het crediet aan de Maatschappij heeft opgezegd en naar aanleiding daarvan het voorstel om over te gaan tot liquidatie. DRIEWEGEN. Zaterdag j 1. vergaderden in Cafe Goet- nals de belanghebbenden bij de electrificatie van Zwaantje en Driewegen. Doel was te baepreken, wat er tlians moet gedaan worden nu uit het jongste verslag van den Ge- meenteraad gebleken i -l.o. dat de Raad het gebeurde te Sluiskil betreurt zonder meer 2o. dat de mogelijkheid bestaat, dat lichtgas van Axel zal warden toegevoerd. Zonder aan de kom het kookgas te mis- gunnen, werd krachtig uitgesproken, dat dit de electrificatie niet in den weg mag staan. Driewegen wenscht electrisch licht en de boeren verlacgen electrische kracht. Wat Sluiskil betreft, werd opgemerkt, dat de daar wonende Raadsleden hoe men overigens ook over hen moge denken, krachtig voor de belangen der buitenbe- woners opkomen Zij zijn de eenige Raads leden die ooit eens op Driewegen komen om ter plaatse een onderzoek in testellen, die hier met de berolking meeleven. In Driewegen bleef men stil, vertrouwde op gegeven beloften en verwachtte alles van den Raad. Maar weer ging men er het donkere jaargetij in zonder licbt. Sluiskil daarentegen sloeg van zich af, zat niet stil en heeft nu wel niet wat het begeerde, maar is ons toch ver vooruit. Men was eenstemming van oordeel, dat het nu ook hier moet komen tot een daad. Men blijft hopen op de hulp van den Raad, maar gaat ondertusschen zelf aan 't werk. Anders neemt de Pezem er weer de be3te moot uit en gaan we den winter van 1925 andermaal in zonder licht De Pez m vraagt voor een net Zwaantje Driewegen met stroomlevering uit het schakelstation eene garantie van 1700 en van uit een transformotor op Drie wegen J 2150. Alleen het laatste kan dienen met het oog op de ligging der boerenhofsteden. Eene commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren A. de Bruijne, G. v Driel, J C Jansen, P. A. Jansen. H. de Regt en J. Smallegange om zoo spoedig mogelijk te onderzoeken hoeveel garantie door de landbouwers per H A. en door de tabrikanten voor kracht, alsmede door delichtverbruikers per lichtpunt kan worden betaaid en hoe veel dan nog aan den Raad zou zijn aan te vragenv een en ander in overleg met het Bestuur van de Pezem. Het vertrouwen werddaarbij uitgesproken, dat, waar de gemeenteraden in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen zoo actief zijn en het net zich alom uitbreidt tot ver in het land van Hulst, het ook in Ter Neuzen toch eindelijk eens kom"n zal tot een ernstige daad. SLUISKIL. Van daar wordt aan Zel. gemeld; Donderdagavond werd hier eern alge- meene vergadering belegd in de Openbare ScfitfsqL om te komen tot een algeheele electriFfcatie van Sluiskil. De opkomst was grotht. Op deze vergadering, die geleid werd doof, den EdelAchtbaren heer Colsen (lid van den gemeenteraad)werd de bewo ners van Sluiskil gevraagd, om ieder naar zijn verbruik een zekere garantie te willen teekenen, daar de P. Z. E. M. f 4000 garam- tie vtraagt. Berekend was een aansluiting van 200 j vvcmingen, dus zou gemiddeld 20 garantie moeten geteekend worden. Velen op deze vergadering aanwezig schenen erg bang voor deze garantie te zijn, daar nog niet de helft, genegen waren zich op te geven. Wanneer de bewoners van Sluiskil (de Kerkstraat en woningbouw met medegerekend, want deze buurt krijgt over een paar weken licht), niiet meer gaan voelen voor electrisch licht en het groote nut hiervan, zal van een algeheele electri ficatie vooreerst wel niet ve-el komen. Het wa9 dan ook een goed voorstel van demand uit de vergadering omunet twee personen huis aan huis te gaan, om de bewoners van Sluiskil te overturgen, thans deze laatste poging om licht te krijgem, niet voorbij te laten gaam en te teekenen. Woensdagavond geraakte de werkman J. D., toen hij op de cokesfabriek een tand- wiel wilde smeeren. met een zijner beenen daartusschen. Gelukkig had een zijner makkers, die het ongeval zag de tegen- woordigheid van geest den iriem van het wiel te werpen, terwijl een ander hem kon vastgrijpen, waardoor het ergste voorkomen werd. Bij onderzoek bleek het been ernstig gekwetst en gebroken te zijn. De man is ter behandeliing naar het R. K. ziekenh-uis overgebracht. KOEWACHT. De heer G. Boddaert, vroeger onderwijzer aan de openbare school Oude Molen alhier, thans op wachtgeld, is door den gemeente raad van Oversrag. met 6 teg-en 1 stem ver- leden Virijdag benoemd tot hoofd der school aldaar en zulks ter vervanging van- den heer E. Laiiret, die met ingang van 1 Januari a.s. het onderwijs met pensioen verlaat. HULST. De gemeenteraad heeft met 6 tegen 4 stemmen besloten, de subsidie aan de Handelsdagschool te verhoogen met 1000 en te brengen op 4500. vonnis d.d. 17 October jl., gewezen tegen H. J. C., oud 41 j slager te Ter Neuzen, waarbij deze ter zake van overtreding van 's Rijks belastingwetten bij de slachting van vee is veroordeeld tot 100 boete of 50 dagen liecht. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV, 3e Klas A. Vli-ssingeni 11- -B. Boys 1—2 TerneuzenB. O. Z 4—1 GoesZeelandia 0-^-2 MevoWalcheren 31 StavastMiddelburg II 0—0 d. s V doelp. O 0) O <D o V c V c. v. t. V O Bergsche Boys 8 8 16 29-6 2.— Terneuzen 7 5 1 1 11 24-12 1.57 M. E. V. O. 4 3 1 6 8-4 1.50 Zeelandia 5 3 2 6 8-4 1.20 Walcheren 7 3 1 3 7 12-15 1.— Goes 6 1 2 3 4 7-9 0.66 Stavast 3 2 1 2 3-8 0.66 Middelburg II 6 1 1 4 3 8-15 0.50 B. O. Z. 7 1 1 5 3 6-16 0.42 Vlissingen II 7 1 6 2 6-22 0.28 Zeeuwsche Voetbalbond. Stand Z. V. B. le Klas, Bijg-ewerkt tot 16 Nov. Zeelandi^ II Zierikzee Veere Terneuzen II Walcheren II Deto 2 1 2 1 3 2 4 - 6 10 10 7 5 2 2 14-2 28-4 12-9 11-17 7-17 4-27 2.— 1.66 1.16 0.83 0.33 0.28 zal worden toe- OOST BURG. Vanwege den Bond van Muziekvereeni- gingen in Zeeuwsch Vlaanderen (W. D.) werd indertijd in principe besloten tot het houden van een solistenconcours alhier, welk plan thans werkelijkheid is geworden, doordat zich bereids 26 deelnemers hebben opgegeven. Alhier is een eere comite gevormd, be staande uit de heeren P. Erasmus, burge meester, voorzitter; mr. A. E. van Eldik Thieme, kantonrechter; P. de Hullu, ge- meente-secretaris; I. A Risseeuw Johz., en H. P. C. van der Vleuten, alien alhier. Het uitvoerend comite is in handen van het Dagelijksch bestuur van den Bond met het bestuur der muziekvereeniging //Harmonie" alhier. (M. Crt.) RETRANCHEMENT. Donderdag 20 November was het 40 jaar geleden, dat de heer B. J. de Hullu zijn ambt als onderwijzer alhier aanvaard- de. Deze dag werd feestelijk herdacht. Des morgens werden de jubilaris en zijn echtgenoote aan huis afgehaald. Bij het binnentreden van zijn keurig versierd lo- kaal werd hem door de kinderan een wel- komstlied toegezongen. Hierna nam de heer burgemeester het woord en wees daar- bij op de verdiensten, die de heer De Hullu in zijn 40-jarige loopbaan het onderwijs bewezen had Vervolgens werd door het hoofd der school, den heer Van Hojteeen brief voorgelezen van den heer inspecteur in de inspectie Ter Neuzen, die door ambts bezigheden verhinderd was, tegenwoordig te zijn. Achtereenvolgens werd de jubila ris nog toegesproken door den heer Van Houte als hoofd der school, den heer Mas- clee als voorzitter van de Oudercommissie, mej Risseeuw (onderwjjzeres) als oud-leer- linge, den heer Almekinders (onderwijzer) als collega en de heer De Bruine als lid van de commissie tot wering van school- verzuim. Verschillende gescbenken werden hem aan- gebodeo: narnens ouders en oud leerlingen een boekenkast, namens leerlingen en per- soneel der school een foto van den jubila ris met oorkonde, waarbij de heer Alme kinders had geteekend als bijlage een lijst met namen der schoolgaande kinderen, ter wijl aan zijn echtgenoote een bloemenmand werd overhandigd De heer De Hullu dankte voor de blij ken van waardeering, waarna hem door de sehoolkinderen nog een toepasselijk lied werd toegezongen. Des middags werden deze onthaald, terwijl ten slotte 's avonds de muziekvereeniging een serenade bracht. Een woord van lof zij hier niet onthouden aan de vervaardigers der ge schenken. In de eerste plaats de bekende Kees Helder te Middelburg, die een ar- tistiek uitgevoerde vergrooting leverde, ver- der de heer M Aalbrechtse te Oostburg van wie de keurig afgewerkte oorkonde kwam en de heeren Van Male te Oostburg en Van de Plassche te Aardenburg, die boekenkast en bloemenmand leverden. Dat de jubilaris ook buiten de gemeente een geacht persoon is, bleek wel uit de zeer vele blij ken van belangstelling, die hij in den loop van den dag ontving. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 Nov. 1924. De volgende zaken werden behandeld A. P. v. H., oud 29 jaar, werkman te IJzendijke, werd ten laste gelepd, dat hij op 9 September jl. te IJzendijke een rij wielplaatje, toebehoorende aan P. D. van de Velde, heeft weggenomen. Eisch 6 maanden gevang. Tegen S. J. B oud 61 jaar, huisvrouw van J. V., te Oostburg, beklaagd van het geven van gelegenheid tot het plegen v-rn ontucht in hare woning te Oostburg, in 1924, werd vrijspraak geeischt De reehtbank bekrachtigde het verstek- De voetbalsport begint in Hulst weer op te leven, wat zeer zeker door het Hulstersche publiek wel gejuicht. In den laatsten tijd werden geen voetbal- wedstrijden meer gehouden. De voetbal- vereeniging „H. V. V." leide een kweinend best-ran, althans men hoorde er niets van. Thans hebben enkele voetballiefhebbers de zaak weer opgerateld, en alien, die wat voor voetbal voelden, wakker geschud, zoodat de voetbalvereeniging #H. V. V." heelemaal opnieuw is georganiseerd. Naar men ons verzekerd, bestaat er voor de vereeniging, die al een phoenix uit zijn asch is herrezen, veel belangstelling en is men reeds zoover met de voorbereiding ge- vorderd, dat binnenkort hier de eerste voetbalwedstrijd zal worden gehouden sedert langen tijd. Nog vernemen we, dat als bestuursleden gekozen zijn de heerenvan Haperen, de Meurichy, Stroecken, Wauters, van Heukelom, Schauwaert en Freyzer. BILJARTEN. De stand van het kampioenschap „Zeeuwsch- Vlaanderen" (bekerwedstrijd) is als volgt: H. serie. Gemiddelde. H. SpRihof C. de Pauw H. Spinhof J. Donze Punten. 200 156 200 177 Gesp. partijen. A. Standaert C. de Pauw J. Donze A. J. de Krijger Van Bockstaele H. Spinhof 31 27 19 20 Gewonnen. 3 2 1 5.— 4.— 4.35 4.— Verloren. 3 3 1 1 Ledenwedstrijd J. de Cooker 150 punten. C. Nobels C. Nobels A. Spruitenburg A. van Hauwe D. But 123 150 123 150 126 Gesp. partijen. C. Nobels 4 A. van Hauwe 2 D. But 2 J. de Cooker 1 A. Spruitenburg 1 Gewonnen. 1 2 1 Verloren. 3 Zaamslag. Hoek. Axel. Hoek. 9 u. en 2 u. 9 u. en 2 u. 9i u. en 2 i Dugteren. Ds. G. van Dis. Ds. E. Raams. Ds. G. P. A. Ruijsch van Gereformeerde Kerk. 9i u., leesdienst en 2 u., Cand. J. B. Vanhaelen van Alblasserdam. Beroepen predikant van Hoek. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeertie Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. Van de Garde van Opheus n Axel. Gereformeerde 9 u., en Gemeente. (Weststraat). leeskerk In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd J H. Westerbeke, kinderjutfrouw, Noord- straat 71 van Bergen (N H.). And. Joh. Adriaausen, veldarbeider, Q 229, van Biervliet J. Jacobse, venter, Noordstraat 61, van Vlissingen. Jac. Joh. van Hese, venter, Noordstraat 61, van Vlissingen. G. A. Gebraad, manufacturier, Noord straat 61, van Vlissingen. P. A. van der Valk, aannemer, woonark (Vluchthaven), van Leeuwarden. A. de Bruijn, zonder, Noordstraat 17, van Brussel. Vertrokken E. van Langevelde, dienstbode, Dekker- straat 52, naar Vlissingen. V. Meijvaert, dienstboae, P 102, naar Assenede. L. M van Gijsei, dienstbode, Lange Kerkstraat 68, naar St. Nicolaas. M. F. van Biesbroeck, slagersknecht, Donze- Visserstraat 41, naar Antwerpen. F. 0. M. Kox, religieuse, Nieuwstraat 12, naar Bergen op Zoom. J. L. Schelling, matroos, Klaassenstraat 17, naar Rotterdam F. J. van Geersaem, landbouwersknecht, P 102, naar Sas van Gent. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De voorbereidingen voor de verbetering van den Provincialenweg van IJzendijke naar de Belgische grens zijn thans alle gereed. De voor de verbreeding van den weg bezuiden de Balhofstede benoodigde gronden met opstanden zijn van de ver schillende eigenaren gekocht, waarvoor in de zomervergadering 5800 werd be- schikbaar gesteld. Ter geheele voltooiing van den weg zal nog moeten worden aangekocht ongeveer 13 A. 30 c.A. grond van A. M. de Jaeger- Wijffels en 36 A. 31 c A, grond van Jos Steenaert beiden te IJzendijke, tegen 0.45 per c.A. of resp. voor 598.50 en 1634. Bovendien zullen gelden be- noodigd zijn voor een vergoeding aan Steenaert wegeas de waardevermindering van zijn hofstede, welke door het nieuwe wegvak wordt doorsneden, voor aankoop van boomen enz. te samen 9679. Ten- slotte zal met den staat der Nederlanden een railing van grond moeten plaats hebben. Ged. Staten stellen voor tot een en ander te besluiten. KIND VERBRAND. Een kind te Gemert trok een ketel soep om, brandde zich hevig en overleed aan de gevolgen. ONOER DEN TREIN. Een 73 jarige man, die de laatste jaren kindsch was, is te Waurdenburg door een trein vercnorz fid. OVERIIEDEN. Vrijdagmiddag is te Leeuwarden de spoor- wegambtenaar F. Julius door den trein, die om 12 uur 4 min. aldaar uit Zwo'le aan- komt, ozerrcdan en gedood. Het hoefi werd van de romp gesaheiden DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. De onderwijzer M. te Gorinchem en diens verloofde zijn Woensdagavond door kolen- damp bedwelmd garaakt. Het meisje was spoedig weer bij kennis, docb de heer M. was Dondirdagnamiddag nog steeds buiten bewustzjjn. MAAR 70 PROCENT WATER! Een ambler-uar van den keuringsiienst heeft, volgens de ,.Tel.", proces verbaal opgemaakt teg n een landbouwer te Nijkerk^rveen, die niet minder dan 70 proeent water aan de meik had toegevoegd LOTISICO-BE DRI1F VOORLOOPIG STOPGEZET. Naar de Maasb. verneemt heeft de direetie van de Loterij Maatschappij „Lo- tis:co" besloten in verband met de menig vuldige inbes'agnemingeu door de politie gedurende de laatfie weken te Amsterdam, haar bedrjjf in de hoofistad voorloopig stop te zetten. ERNSTIG ONGELUK OP HET VLIEG- KAMP DE KOLY". Vrijdagmiddag is omst eeks vier uur op het viiegkamp ,,De Kooy" te Helder een ernstig ongelnk gebeurd. In verband met den westeowind moesten de vliegers, bjj het eiadigen der vliegoefmingen, dalen tusschen twee hangars in. Kwartiermeester Vud Dort, die met enkele andere personen in de nabijhfid stond, had het ongeluk door de schroef van een der vliegtuigen te worien getrolfen. De slag wai zoo hevig, dat hij na enkele oogen- bl kken overleed. Een tw -ede toesehouwer, de stoker le kl. Verhoef, werd eveneens geraakt. Hij viel en werd gewond, doch zjjn toe3tand is niet ernstig Het toestel, dat ten gevolge van de aan- rijding over den kop sloeg werd zwaar be- schadigd. Vergadering van Dinsdag 4 November 1924, .des namiddags 1,30 uur. Voorzitter de heer J. de i eijter, Burg^- irveester Tegenwoordig de leden A. de Feijter, S. van Hoeve, C. A. Wisse, D. G. Koopman, A. de Koeijer, M. Kaijser, W. van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker en A. Haak, benevens de Secretaris, J. Stolk. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Hij sfcett aan de orde: 2. Notulen. Notulen der vergadering van 23 September 1.1., worden ter vaststelling aangeboden. De heer VAN PETEGEM merkt -op, dat hij, bij de besprekingen der wijze, -waarop de wo- ningen der vereeniging voor volkshuisvesting ook heeft gezegd: waarom moet ik dat hier zeggen, mijnheer de Voorzitter, terwijl de an dere heeren dat allemaal reeds 2 jaar weten, en hebben niets gezegd. Voorts zegt spreker niet gezegd te hebben dat wij leven in een goed geonganiseerd recht, doch d'at wij leven in een goed georganiseerde wamorde. De notulen worden met deze wijzigingen met algemeene stemmen vasifegesteld. 3. Mededeelingen. a. Dat op 30 September zijn opgenomen: a. boeken en kas van den gemeente-ont- vanger, ontvangen was 84784,87, uitgegeven 64474,10, zoodat het kassaldo bedroeg 20.310,77; Aangenomen voor kennisgeving. b. boeken en kas van den administrates van het gemeentelijk electrisch bedrijf ontvan gen was 5762,19, uitgegeven 5025,04, zoo dat het kassaldo bedroeg /737,15; Aangenomen voor kennisgeving. c. boeken en kas van den secretaris-pen- ningmeester van het algemeen burgerlijk arm- bestuur ontvangen was f 2530,52, uitgegeven f 1687,47, zoodat het kassaldo bedroeg 843,05. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten daarbij met eenige administratieve bedenkin- gen terugzendende het raadsbesluit d.d. 23 September 1.1. tot wijziging der begrooting, dienst 1924. Burgemeester en aan het verlangen te voldoen. Met algemeene sloten. Wethouders stellen voor van Gedeputeerde Staten stemmen wordt aldus be- b. Een schrijven van den Commissaris der IConingin, houdende bericht van benoeming van J. R. Scheele en, J. Wisse tot zetters van 's Rijks directe belastingen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van de Zeeuwsch-Vlaam- sche Slagarsbond, luidende al-s volgt: Ondergeteekenden de Zeeuwsch-Vlaamsche Slagersbonid, gevestigd te Ter Neuzen, goed- gekeurd bij Koninklijk besluit van 25 Juli 1918 (St. no. 52), heden in de bestuursvergadering bijeen, hebben besloten aan den raad Uwer gemeente te verzoeken, geen verandering te willen brengen in de slachtkeuringdienst, zoo- a!s die thans in de gemeente Zaamslag is in- gesteld, omreden de slagers van Zaamslag, alien- lid van onzen bond, h-oo-g.st tevreden zijn over die werkwijze van de op 't oogenblik werkzaam zijnde 2 Rijkskeuringsmeesters van Axel, oo-k vreezen wij, wanneer de gemeente Zaamslag op zich zelf een keuringsdienst zou instellen, dat de slagers niet goedkooper doch eerder duurder met het keuringsge-ld zullen uitk-omen, redenen, waarom wij vriendelijk vragen den keuringsdienst in zijn tegenwoor- digen vorm met zijn keurmeesters te willen bestendigen. d. Een schrijven van P. M. Geelhoedt en 3 anderen, luidende als volgt: Geven met eerbied te kennen ondergeteeken den alien slagers te Zaamslag, dat zij vemo- men hebben, dat er vanwege den slagersbond in Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk deel aan Uwen raad een ad-res is gericht tot behoud van den keuringskring Axel voor de gemeente Zaamslag; dat zij met dit adres in geen geval accoord kun-ne-n gaan. Verzoeken Uwen raad het daarheen te leiden, mede te willen werken tot het instellen, van een keuringsdienst Zaamslag. De VOORZITTER stelt voor, deze 2 adres- sen in aanmerking te nemen bij punt c der agenda. Met ailgemeerie stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd.) INGEZONDEN STUKKEnT" (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) VRAGEN DIE ZICH VOORDOEN. Mijnheer fie Redacteur! Nu het verslag -der laatste raadszitting geheel voor rriij ligt, verzoek ik U mij in de gelegenheid te stellen nog even aan t-e sup- pen, dat ik volstr-ekt geen spijt heb over mijri „stukske" over de schoolbanken. Er is nu het voile licht op die zaak gevallen en dat kon slechts de algemeene belangen die nen. Uit de besprekingen ter raadszitting, is gebleken-, dat een ktasse der openbare school A thans is voorzien van zoo goed als nieuwe (zij het ook ten onrechte atge- keurd-e) banken uit school B en de Am- bachtsschool. De ouders der leerlingen en de voorstan-ders van het openbaar onderwijs kunnen in dat opzicht gerusf zijn. Alleen is het jammer, dat Burg, en Weth. niet voor de plaatsing d-er sen ool ban ken- aan den raad mededeeling van- hun bevin-d-ing om- trent die banlken hadden gedaan. Een groote reden tot onrust en beroering was dan voorkomen-. Zooal-s het feit nu tot ons kwam, leek het monsterachtig. Het spijt mij wel, -dat de heer Scheele niet schijnt t-e kunnen veronderstellen, dat een burger naar de pen grijpt, uitsluitend u-it belanigst-elling voor de publieke zaak, en met het -doel deze, zij het dan ook op zijne wijze, te dienen. Al is de heer Scheele als raadslid schijnbaar geheel verpol-itiekt, zoo moet ihij diit nog niet van i-edCr ander ver onderstellen. S-ensati-elU'St of kiezersvange- rij was mij vr-eemd; 'k wil erkennen, wd g-e- dreven te zijn door groote verbazing, ge- mengd met een zekere verontwaardigi.ng. Doch ik wil vragen: zou ook de eerste op-J welling van den heer Scheele, toen hij aan-l vankelijk van het feit k-ennis nam wel zoo gemoedelijk geweest zijn, als toen hij zich in d-en raad uitsprak? Het betrof nu de openbare school. Maar verondersteld eens, dat het mogelijk ware geweest om die banken in de bijzondere school Jozinastraat binnen te smokkelen! Wat zoiu de heer Scheele dan wel gezegd hebben. I-nd-ien we nagaan dd woorden die hij indertijd bezigde over het afvangen van leerlingen van zijne school door't bestuur der Herv-ormde, kunnen we veronderstellen, d-at hij niet alleen op zij-n achterste beenen zoo hebben gestaan, maar hoe vreedzaam hij ook zijn moge, welticht wel met op- geheven- vuisten zo-u getoornd hebben, tegen den wethouder, die zoo jiets had durven ondememen. De zaak is nu bevredigend opgelost, maar zooal-s zij werd uitgevoerdj moest zij in het bijzonder ouders van leer lingen em- voorstanders der openbare school diep schokken. Dit had d-e heer Scheele bij het beo-ordeelen van mijn schrijven niet over het hoof-d moeten- z-ien. Dat er uit het publiek eens op een of j and-er wordt gewezen kan naar het mij voorkomt de algemeene zaak slechts dienen. Het toont belangstelling -daarin, ook voor het werk van het gemeentebestuur en den Raad. Er leven dikwijls vragen onder de ingezetenen, die echter te weinig naar bui-l ten komeni. Ook thans zijn er nog vragen. Ofschoon aan het gebeurde niets meer te veranderen is, bestaat-er toch belangstelling, vooral bij de getrrrffenen, hoe het toch eigenlijk is to-egegaan bij de overstrooming in den nacht van 1 op, 2 Nov. Wat b.v. toch de oorzaak was, dat de electrische pomp des nachts niiet kon draaien? Wie het toch eigenlijk op z'n- verantwoord'ing heeft, dat des nachts de schuif -is opigehaald, die men niet meer vol- doende kon laten zakken? Of h-et wel ver- antw-oord was om des nachts, bij duisternis aldus, dat uit te voeren? Of zulks, -uit oog- punt van waterbouwkunde wel veranitwoord was? Alle vragen, wier beantwoordin-g het gebeurde wel niet ongeda-an my maar

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2