AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOB ZEEUW8CH-VLAANDEREN No. 7686. Wosndags 19 November 1924. 64e Jaargang. HINOERWET. ABONNEMENTSPRIJS 8INNENIAW0. 8UITENLANQ, TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting worden voortgezet. De heer Braat (plattelcritiseert de Troonrede. Spr. noemt haar een onbenul- lig stnk. waarvan hij niet begrijpt dat men het H.M. in de hand heeft kunnen stop- pen Spr. ontkent, dat er opleving in den landbouw is, en bepleit bezuiniging op de ambtenaren door vermindering van het aan- tal en verlaging van de salarissen. Ook het inkomen van de Kroon is z.i. te hoog Spr keurt de achterstelling van het platteland af, en hoopt, dat de regeering voor een zeer groot deel vervangen zal worden door menschen, die voor de be- la*gen daarvan gevoelen. De heer Wijnkoop (comm.) ontkent, dat er een kentering op economisch gebied is. Er is een stabiliteit in de werkeloosheid ingetreden in alle kapitalistische landen. Spr. wijst op de corcent.ratie in het kapi- taal, dat zijn macht over de geheele we reld uitbreidt en waarvan het Dawes-rap port een verschijnsel is. Spr zegt, dat de ontwapening door de actie der vrijzinnig-democraten vermoord is. De heer Marchant heeft zich geworpen voor den Volkenbond, die bewapening eischt. Spr. wijdt verder uit over het militaris- me, dat slechts bestreden kan worden door gewapende arbeiders. Hij bespreekt ook het eommunistisch program van actie en be- strijdt eveneens de opvatting, dat opleving in den landbouw merkbaar is. De kleine boeren worden gedrukt door de pacht en de hypotheekrente De eenige oplossing is, den grond te ontnemen aan de bezitters en te geven aan de gemeenschap. FIETSPL A ATJE8. Ter wegneming van gerezen twijfel, wordt in de dienstorders van de posterijen meegedeeld, dat rijwielmerken alleen mogen worden ingewisseld, indien onmiddellijk na den verkoop door de koopers wordt vast- gesteld dat de merken ongeschikt of min der geschikt zijn om aan een fiets te wor den bevestigd. Rijwielmerken, bescbadigd bij, of na het aanbrengen aan het rijwiel, mogen niet worden ingewisseld DE AUTO BUSK WEST1E. De Nederlandsche Bond van Autobus- dienst ondernemers heeft aan de commissa- rissen der Koningin in de verschillende provincies een brief gezonden, waHrbij hi) in verband met de nog bestaande groote ver cheidenheid in provinciale bepalingen, die ook na het Kon besluit van 13 Juni j.l. is blijven bestaan, verzoekt de volgende regeling in overweging te willen nemen: a. de keurmeesters uit de 11 proviccien kiezen uit hun midden een drietal deskun- digen. Aan dezen wordt opgedragen, zoo mogelijk in overleg met een afgevaardigde van den Ned Bond van Autobusdienst-on dernemers de eischen vast te stellen, waar- aan de autobussen in het geheele land moeten voldoen. b. de kosten voor de keuring bedragen voor den ondernemer, zoolang daaromtrent geen andere regeling is getroffen, per wa ges en per jaar 25. DE TOESTAND. Plotselinge beroering in Egypte om een politieke crisis heen, in walker middelpunt de nationalistisehe minister-president Zag- loel-pasja stond, heeft in Engeland opzien gewekt. Volgens berichten uit Kai'ro, maak- te het besluit van Zagloel om zijn ambt neer te leggen, ook daar Zaterdag zulk een ver- rassend'en indruk, dat men er in den begin- ne geen geloof aan wilde slaan. Maar Zag loel bevestigde het eerst in de Kamer en vervolgens in den Senaat en de terugslag van de crisis was alras op straat te merken. Een paar duizend studenten staakten het bezoek van de colleges en be go n men betoo- gingen, waarbij de bureau's van een blad, dat vele spotteekingen van Zagloel had op- genomen, het moesten ontgelden. Dit was een aanwijzing, schrijft de N. R. Crt, dat de golf van politieken hartstocht die zich op- eens verhief, tegen Zagloel's tegenstanders gericht was. De studenten riepen aldoor: Zagloel of de revolutie!" De vergaderin- gen van Kamer en Senaat eindigden ook met groote betoogingen van vertrouwen in dan ouden leider. De Kamer nam een motie van vertrouwen in hem met overweldigende meerderheiid aan, en na de Senaatsvergade- ring zetten de senatoren hun handteekemin- gen in een boek, om eveneens te kennen te geven, dat zij het ministerie gehou en ge- trouw bleven. intusschen tastte men aangaande Zag loel's eigenlijke beweegredemen nog in het duiister. ioen senatoren en afgevaardigden zich echter naar zijn huis begnve i, om hem,, perscoi.iijk hen. tc-rirdtiwen te betuigen, vferd hij overreed enkele woorden te spre- ken en zeide hij: „Mijn gezondheid veroor- looft mij niet om temidden van kuiperijen te werken". Wegens het omtbreken van eenige oppositie van beteekenis in het parlement, zpu men dus moeten a an nemen dat Zag loel te kampen heeft met slinksche ond^r- mijning van zijn gezag. Maandag heeft de Koning hem ten slotte overgehaald als eer- sfe-niinii&ter aan te blijven en zoo schiint de politieke crisis reeds bijgelegd te zijn, al is nog steeds niet duidelijk op welke wijze Zagloel's positie bestookt was. Het eenige houvast dat men voor verrnoe- dens dienaar.gaande heeft, is dat hij laat- stelijk merkbaar bijgedraaid is in zijn on- verzoenlijke houding tegenover Engeland. De Egyptische troonrede, die pas voorge- lezen is, is over de geschiilen met Engeland, waarin Zagloel na zijn terugkeer in Egypte een lintranisigenten politiek aangekondigd had, eenigszins heengeloopen en dit heeft men verklaard uit een wending in de natio- nalistische politiek, welke reeds daarvoor in het te Kai'ro verschijnende nationalistische blad La Liberie bepleit was. Een daarin verschenen veetbesproken artikel kwam neer op een betoog van de wenschelijkheid om de geschiilen met Engeland een jaar of vier, vijf te laten rusten, dus voor den tijd waarin het nieuwe Engelsche parlement met zijn groote conservatieve meerderheid het heft in handen, heeft en de Egyptische eischen stel'lig nog minder kans hebben dan onder de regeering van MacDonald, die er al evenmin van wilde weten. Zagloel zou besloten hebben deze zooveel makkere poli tiek voor zijn rekening te nemen, in de over- tuiging, dat er niemand was, die hem op kon vol gen. De mogelijkheid bestaat dus, dat extremistisch-nationalistische elemen- ten in de omgeving van den Koning (die zoo lang met hem heeft gesproken en tegen over wien hij „voorwaarden" gesteld moet hebben) hem deze verandering van beleid verwijten en daarom tegen hem gekuipt hebben. Dan zou Zagloel met een dramatischen coup, die uiitgeloopen is op een overweldi gende betooging van vertrouwen voor hem, thans bereikt hebben, dat zijn onvervang- baarheid weer eens helder als de dag is aangetoond. De politieke crisis in Oostemrijk, die uit was gebroken na de staking op de spoor- wegen, blijkt, schrijft de N. R. Crt., achter- af in losser verband daarmee te hebben gestaan dan men het eerst had laten voor- komen. De bondskanseiier Seipel heeft na het eindigen van de staking en na zijn her- kiezing tot hoofd van de regeering door de centrale commissie uit den Nationalen Raad (volksvertegenwoordiging) opnieuw cap- ties gemaakt en wenscht zijn ambt aan een ander lid van zijn christelijk-sociale partij over te dragem. Als diepere loorzaak van de crisis komt thans aan den dag een ge- schil tusschen de bondsregeering en de acht „landen" (welke met de bondshoofdstad Weenen de republiek Oostenrijk vormen) over de verdeeiing van de financieele lasten tegen welks oplossing Seipel, die zich na den aanslag op hem niet meer den oude voelt, niet meer opgewassen lijkt, zoodat de veel jongere Ramek nu als zijn opvolger ge- noemd wordt. Met de vraag hoe de finan cieele regeling met de Oostenrijksche lan den uitvalt, hangen de vooruitzichten voor een gezondmaking van het geldwezen der republiek natuurlijk ten mauwste samen. De Raad van den Volkenbond zal in het begin van de volgende maand te Rome bij- eenkomen, o.a. om over het Engelsch-Turk- sche geschil over Mosoel en de toelating van Duitschland tot den Volkenbond te be- raadslagen. Een ander belangrijk onder- werp op de agenda moet de voorbereiding van de ontwapeningsconferentie zijn, welke zoo nauw samenhangt met hetgeen er met het Protocol van Geneve gebeurt. De ont wapeningsconferentie (juister: conferentie tot beperking van de wapening) kan vol gens de afspraak, pas bijeengeroepen wor den indien 3 van de 4 voornaamste leden van. den Vol-kenbondsraad het geratificeerd hebben, maar de groote mogendheden heb ben hier geen haast mee gemaakt, omdat de veranderiing van regeering in Engeland on- zekarheid heeft geschapen aangaande de voornemens van Engeland. Men verwacht, dat de Britsche vertegenwoordiger te Rome een eerste aanduiding zal kunnen geven aangaande het standpunt van de uniomis- tische regeerimg tegenover het Protocol en hiervan zal wel voornamelijk afhangen, of er schot in de zaak komt. Totdusver heb ben veertien regeeringen het protocol ge- teekend en heeft een Tsjecho-Slowakije het geratificeerd. Dit is al lets, maar lang imiet genoeg. De moeilijkheid met Engeland is de kwes- tie van de sancties, aan welke Frankrijk te- recht groote waarde hecht, omdat reclit, dat niet door dwang gehandhaafd kan worden, krachteloos wordt. Engeland als zeemo- gendheid moet echter, zooais hier al meer uiteenigezet is, zijn vloot ten deele als een drijvende vesting beschouwen, waarvan elke verzwakking in geval eenheden crvan tegen een „vijand van het menscheiijk geslacht zouden moeten opereeren, een bres zou ma ken in zijn verdediging. Nog daargelaten dat oorlogsschepen een veel gcmakkelijker verplaatsbaar strijdmiddel zijdan troepen em Engeland's toezegging van bijstand ver- plichtirigftP van wijder s.rck ng zou mee- brengen dan voor een landmo rendheid (om dit woord in tegenstelling met: zeemogend- heid te gebruiken). Vandaar, dat reeds MacDonald te Geneve den voornaamsten nadruk heeft*gelegd op arbitrage als mid- del tot verzekering van den vrede. De voor- waarden voor een goede ver-standhouding met de domiinions, die geen lust hebben Engeland's oorlogen mee te voeren, indien zij in de Britsche buitenlandsche politiek niiet volledig gekend worden, 'rebben in den laatsten tijd de strooming in Engeland nog versterkt, om zich niet in e;n conflict te mengen, als niet eerst een beslechting er- van door arbitrage beproefd is, zoodat de domiinions tijd zullen hebben hun stand punt er tegenover te bepalen. De zwakke plek in Engeland's vredesprogram blijft echter, dat tegen een aanrander en overtre- der van het statuut, waaraan rie volken zich voor de regeling van geschiilen willen on- derwerpen, scheidsrechteriijke regeling te laat komt of niet op haar plaats is. DE BELG1SCHE WERELDTENTOON- STELL1NG IN 1930. De Brusselsche en Antwerpsche comite's voor de Belgische wereldtentoonstelling in 1930 zijn thans tot volledig accoord geraakt. Antwerpen behoudt de koloniale en mari- tieme afdeelingen en bekomt tcvens de sec- tie handelstransport, speciaal watervlieg- tuigen en vrachtauto's. Baron Holvoet, de gouverneur van de provincie Antwerpen, en Max, de burgemeester van Brussel, zouden in principe van Minister Theunis de toezeg ging van den moreelen steun der regeering hebben verkregen. Het Antwerpsche deel van de wereldtentoonstelling zal vermoede- lijk verrijzen op het uitgestrekte terrein be- noorden de stsd in de onmi/k^lliike nabij- heid van het nieuwe kanaaldok en door middel van electrische spoor- en vliegdiien- sten met Brussel worden verbonden. HET VERMOGEN DER HOGEN- ZOLLERN. Een van de Berlijnsche rechtbanken heeft de verordening, die in het begin van de re volutie door de Pruisische regeering is uit- gevaardigd en waarbij het vermogen van de familie Hohenzollern in beslag werd ge- nomen, ongeldig verklaard. Prins Friedrich Leopold van Pruisen, (neef van den ex-Keizer) die bij het uitbre- ken van de revolutie de roode vlag op zijn paleis te Alt-Glieneke bij Potsdam had ge- heschen, had een aanklacht ingediend tegen een Berlijnschen bankier, omdat deze ge- weigerd had, aan bepaalde verplichtingen te voldoen en zich daarbij beriep op die ver ordening van de Pruisische regeering. De rechtbank verklaarde, dat er in November 1918 misschien wel reden had bestaan, om een dergelijke verordening te publiceeren, daar men vreesde, dat anders het bezit van de Hohenzollern een prooi van de woede des volks zou zijn geworden, maar dat er van deze woede thans niets meer te merken viel en dat bovendien artikel 153 van de Pruisische grondwet, dat bepaalt, dat er voor het in beslag genomen bezit schade- vergoeding moet worden betaald, nog steeds met is toegepast, zoodat de verordening on- mogelijk als geldend kan worden be- schouwd. DE ROODE LAP. Bij de onthulling van een monument in het Oost-Pruisische s'adje Frauenburg, legde de burgemeester een krans neer met een lint in de zwart rood-gouden (dus republi- keinsche) kleuren. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door een gep. majoor, op wien die kleuren werkten als een roode lap op een stier. Woederd schimpte hij op de rijkskleuren en rukte de krans van het monument weg Den volgenden morgen bleek het lint algesneden te zijn. Het pensioen. dat dit heer trekt van de zwart-rood gouden republiek, zoo merkt het Berl. Tag. hierbrj op, zal hi) wel niet onder scheldwoorden hebben weggeworpen. EEN VAKVEREENIG1NGSLEIDER VERMOORD. De Peuple meldt, dat Edtnond Gilles, voorzitter van den Belgischen Bond van Glasblazers, in njn woning te Lodelinsart door een gemaskerden man is doodgescho ten. De dader, zoowel als de beweegrede- nen tot den moord, zijn niet bekend. Gilles, die in 1886 de Union Verriere had opgericht, werlte geheel afgescheiden van het groote Vakverbond, waarbij zijn bond zelfs niet was aangesloten. Hij genoot echter onder zijn mannen een groote popu lariteit. EEN GOED BETAALD AMBT. De nieuwe eers'e burgemeester van E$- sen. dr. Bracht. krijgt, naar aan het Berl. Tag. wordt. gemeld, een salaris van 40.000 M. Wat dit beteekent kan men nagaan wanneer men weet, dat het salaris van den hoogsten rijksambteeaar n.l. den rijkskan- selier, 31 500 M. bedraagt en dat van de ministers 30.227 M. MEXICAANSCH. De zitting van de Mexicaansche Kamer van Afgevaardigden is de vorige week in groote wanorde verdaagd na het verwisse- len van revolverschoten tusschen aanhan- gers van generaal Sanchez, den voormali gen gouverneur van Puehla en de volge- lingen van den arbeidsleider Morones. Allereerst ontstond een hevige ruzie tus schen Silva, een aanzienljjk lid van de eer ste groep en de arbeidersafgevaardigde Al- famirana Zij verlieten beiden de zaal met revolvers in de hand. Daarop besfeeg San chez de tribune en eischte ran orones een verontschuldiging voor hetgeen deze te voren in het debat omtrent den gene raal had gezegd. Altamirana weigerde zij* excuses aan te bieden en werd daarop door generaal Sanchez tot een duel uitgedaagd. Ook zij gingen beiden de zaal uit, gevolgd door hun wederrijdsche aanhangers en oogen- blikkelijk weerklonken talrijke schoten door let gebouw. Het tooneel was woester dan ooit in het Mexicaansche parlement voor viel. Gene raal Sanchez ontsprong den dans en liep geen letsel op, maar de arbeidersleider Morones werd, zooais gemeld, doodelijk ge- wond. De bejaarde afgevaardigde Zacha tetas kreeg twee kogels in de borst en werd stervende weggedragen. ALLES IN HET GROOT. Ook de verkiezingskosten, welke, wan neer de Vereenigde Staten een nieuwen president moeten hebben, het bagatel van 50 millioen dollar schijnen te bedragen. Een derde van dit bedrag wordt door de verschillende Staten uit de belastingen be streden. Hiermede worden de druk en verspreidingskosten der affiches, stembil- jetten en de inrichting der stemlokalen betaald. Het overige bedrag moeten de partijen bij elkaar brengeu. De oude wereld is, althans op dit punt, blijkbaar m'nder veeleischend. DE KWESTIE LUDENDORFF— RUPPRECHT. In den laatsten tijd zijn verschillende nieuwe pogingen gedaan om den Beierschen ex-kroonprins Rupprecht en generaal Lu- dendorff met elkaar te verzoenen. Ook deze pogingen ziin mislukt Generaal von Part tenwerfer, die als bemiddelaar uit Berlijn naar Munchen was gegaan, moest onver richterzake terugkeeren. Ludendorff had brweerd. dat Rupprecht in de dagen van den Hitler-Putsch op het punt zou hebben gestaan een proclamatie uit te vaardigen, welke het sein tot, her- stel der mouarchie zou zijn geweest. Tot dusver was dat manifest niet bekend. In de Munch. N Nacbrichten wordt het stuk thans gepubliceerd. Daarin heet het „Beieren! Op den vijfden verjaardag van de revolutie, die in vervolg op een onge- lukkigen oorlog onheil na onheil over het Duitsche volk heeft gebrackt en ons volk in een dieptreurigen toestand van hulpe loosheid heeft gebracht, heeft een overijld handelen, waarvan ik intusschen de vader landslievende bedoelingen aLlerminst ont kennen wil, nieuw groot ongeluk gebracht Een betreurenswaardig schouwspel voor de wereld. Beieren tegen Beieren, Duitschers tegen Duitschers, en dat op een tijdst'p, dat alle Duitschers vaster dan ooit schou- der aan schouder moesten staan Wat mij vooral met smart vervult is, dat ten slotte juist diegenen tegenover elkaar staan, die alien hetzelfde groote, hooge doel nastre- ven Slechts de wegen, waarlang zij hun idealen hopen te bereiken, ziin verschillend. Daarom de wapens neer Geduld Kunnen dan de rampzalige gevolgen van oorlog en revolutie in een enkelen storm loop overwonnen worden Reikt elkaar over alle meeningsverschillen heen de hand. Staat, als weleer, naast elkaar Mijn hart, waarmede ik door een bijna duizendjarige geschiedenis van mijn huis aan Beieren en daardoor aan het lot van geheel Duitsch land verbonden ben, klopt voor alien, die van goeden Duitschen wille zijn De bit- tere ernst van het oogenblik dwingt mij uit mijn afzondering naar voren te treden Ik doe een beroep op het gezond verstand van het volk. Het sterke Duitsche Beieren en het nieuwe, vredelievende, zich zijn waardigheid en taak ten voile bewuste Duitschland, behooren onafscheidelijk bij elkaar HYMANS VOOR DE BELGISCHE KAMER. De Belgische minister van buitenland sche zaken, Hymans, gaf Zaterdag in de Kamer een breedvoerig overzicht van de conferentie te Londen en het protocol van Geneve. Hij constateerde in hetbijzonder, dat het stelsel. te Londen vastgesteld, op een sterken waarborg berust Over de zone van Keulea en het bezette gebied sprekende, verklaarde hij, dat alles op 10 Januari zou worden ontruimd, indien Duitschland loyaal alle verplichtingen na- komt, die voortvloeien uit het verdrag, in het bijzonder de clausules betreffende de ontwapening. L^e spreker prees het pro tocol van Geneve. Hij constateerde, dat Eelgie nog een defensief accoord met En geland miste, en zeide, dat de vorming van een blok van de drie westelijke mo gendheden Belgie, Frankrijk en Engeland sedert den wapenstilstand voor de regee ring van Belgie de domineerende gedachte was. -V Letterlijk zeide hij over de gesloten en nog te sluiten overeenkomsten Ik zie in de regionale overeenkomsten onder de cortrole van den Volkenbond, een der meest doeltreffende en practische middelen ter bescherming en beveiliging. Een verdrag tusschen Frankrijk, Enge- land en Belgie zou aldus komen te staan i binnen het kader van den Volkenbond. Belgm heeft een defensief verdrag met Frankrijk gesloten. Het dient ook nog een defensief verdrag met Engeland te sluiteD. Men weet, dat het sedert het sluiten van den wapenstilstand de overheerschende gedachte der Pelgische regeering is ge weest, een blok van de drie Westelijke staten Frankrijk, Engeland en Pelgie te vormen Het ziet erin den zekersten waar borg voor de veiligheid, het evenwicht tus schen de staten en voor den vrede. Een vrouwen delegatie heeft zich Zater dag bij bet wederbijeenkomen van het par lement naar minister Theunis begeven om hem een adres te overhandigen, waarin wordt geprotesteerd tegen de hooge kosten van het levensondevhoud. De delegatie werd door Vandervelde en Senator van Roosbroek geleia. De minister-president beloofde de grie- ven der vrouwen te zullen onderzoeken, doch hij wees op de moeilijkheden, die aan deze taak zijn verbondeD. De Belgische huishouding. welke bij bestuurt, moet even eens door tal van klippen zeilen. De wis- selkoers beheerscht het geheele prob'eem en niet alle maatregelen d;e worden ge nomen zijn even doeltreffend. Na afloop van het bezoek trok een stoet van 10.000 booze vrouwen door de stad. TER NEUZEN, 19 NOVEMBER 1924. GASVOORZ1EN1NG TE TER NEUZEN. Het is niet van vandaag of gisteren, dat we in onze gemeente, die van de petroleum- periode ineens op de electrische verlichting is overgesprongen, en de gas-periode niet meemaakte, meermalen den wensch hoorden uiten, dat men toch voor verwarmings- of kookdoeleinden zou kunnen beeschikken over gas. Dat onderwerp heeft, naar we meenan te weten, in den loop der jaren ook meermalen een punt van overweging uitgemaakt bij onzen raad, zij het niet in openbare verga- deringen. Die besprekingen kwamen op nieuw aan de orde bij de stichting der cokes-ovens te Sluiskil, die dagelijks zulke groote hoeveelheden gas de lucht in laten gaan, doch practisch resultaat had zulks niet. Naar we meenen te weten i.s voor een aantal maanden door het gemeentebestuur die kwestie opnieuw aanhangig gemaakt en is naar verschillende zijden geinformeerd omtrent de mogelijkheid van gaslevering, terwijl ons bij gerucht ter oore kwam, dat het gemeentebestuur van Axel overwoog een uitbreiding van haar buizennet, en tegelij- kertijd het aanvragen eener concessie aan de gemeente Ter Neuzen om daar gas te leveren voor kook- en verwarmingsdoelein- oen (wegens de concessie voor electrische stroomlevering is, dat voor licht en kracht in de kom der gemeente uitgesloten). Voor de eerste maal werd hieromtrent in het openbaar iets gezegd door den Burge meester dezer gemeente, toen hij in de jongste raadszitting als reden waarom ge- wacht werd met uitvoeren van bestratings- werken aangaf, eventueel leggen van gas- buizen, terwijl gisteren in de raadszitting te Axel een verzoek van bewoners eener bui- tenwijk werd aangehouden tot een volgende vergadering, waarin aan de orde zou komen een voorstel tot uitbreiding van het gas- buizennet naar Ter Neuzen. D.ie vergade ring te Axe! zal Dinsdag 25 dezer plaats hebben. Naar verluidt zou het voornemen bestaan alhier gas te leveren onder dezelfde voorwaarden als aan de ingezetenen van Axel. De onderhandelingen hieromtrent zullen vermoedelijk door velen met belangstelling worden gevolgd. Bij welslagen der pogin gen zou in een alhier bestaande behoefte worden voorzien. SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING. Door den schilder Koets te Veere is, zoo ais in ons blad is geannonceerd, hier ter stede, Grenulaan 50, eene tentoonstelling geopend- van schilderijen em teekeningen. Zijne liefde voor de flora komt tot uiting in enkele bloemstukken, die een frisschen indruk geven. De kerk te Veere, die reeds zoovelen in- ytMUbtr.-S 3ISO"*' ff&MBME -"&«S!Sa^(ISiiS3BSB:3H SStKM «^.ss* Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat. het verzoek van DE MAAT- SCRAPPM „DE AUTOM^AT" te Den Haag, om op het perceel. kadastraal bekend in scetie L no. 1943 een benzinebewaarplaats te mogen oprichten, door hen is INGEWIEL1GD. Ter Neuzen, den 17 Nov. 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, R I. ZONNEVIJLLE. .1 til" ZING i.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1