SPORT. GEMEN8DE BERICHTEN. MIJNHARDT'3 Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tabletten .60* Hoofdpijn-Tabletten 60* INVOERBEPERKING VAN STEENKOLEN EN COKES. LOOP DER BEVOLKINQ VAN TER NEUZEN. J. Donze INGEZONDEN MEDEDEELINGE? BiJ Apoth. en DrogistM. Mijnhardts-tabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. van OverbeekeLeunis. Sir Edward Marshall-Hallde bdkt'ndc. rechtsgeleerde, die voor het vervolgde blad optrad, betoogde, dat, «r geen sprake was van smhadschrift en dat Lady Terring- ton ook niet door het) artjikH benadeeljd was, daar zij met een meerderheid van 6000 stemmen gekozen was. In zijn s amen vat ting voor de jury be- toogde de rechter, Lord Darling, dat het hi©r betrof een zaiak van openbaar belang, nl. de kleWing, die een vrouwelijk lid in het parlem^nt droeg. In dit, verband wees hij op de voorge'schreven kleedij voor de rechtelrlijk'e macht. De jury besliste na en- kele minuten ^en gunste van het vervolgde blad. TER NEUZEN, 17 NOVEMBER 1024. COLLECTE VOOR ALLEENSTAANDE BL1NDEN. Naar we vernemen heeft de alhier gehou- den collecte ten bate der Nationale stich- ting „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen opgebracht een som va'n f 204,90. HAVENWERKEN TE TER NEUZEN. Vanwege den Rijkswaterstaat zal op 26 Nov. a.s. te Middelburg worden aanbesteed het leveren van spoorstaven enz. en het leggen van havensporen langs de kanaal- havens te Ter Neuzen (raming 35,000) en op 10 Dec. a.s. het maken van een steiger in gewapend beton, met bijbehoorende wer- ken, ter plaatse van de stationslosplaatsen te Ter Neuzen (raming 96,000). R1JKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand October is aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne hulp- Kantoren ingelegd 23.492,53 en terugbe- taald 20.137,72, alzoo meer ingelegd dan' terugbetaald 3354,81. Uitgegeven zijn 22 •nieuwe boekjes. Onder inLagen waren 7 formulieren van f 1 in spaarbankzegels ad 5 cent en 124 in spaarbankzegels van 1 cent (schoolsparen). Ter directie werd op staatsschuldboekjes ingeschreven f 2000. ^Aankoop van Nationale Schuld werd ten behoeve van inleggers uitgevoerd tot een nominaal bedrag van f 1450. POSTER1JEN EN TELEGRAF1E. Benoemd tot adjunct-commies de kan- toorbediende le klasse A. A. A. de Cock van het post- en telegraafkantoor te Hulst. DE POSTCHeQUE- EN G1RODIENST. Naar wij vernemen, wordt te bevoegder plaats, nu blijkt, dat door vele rekenimg- houdersi in de plaats van postcheques aan toonder, cheques op naam worden afgege- ven, overwogen, voor deze endossement toe te laten, althams voor die postcheques, welke een nog nader te bepalen maximum niet overschrijden. Daarvoor is echter een wij- ziging van het Girobesluit noodig, zoodat met de invoering van de wijziging nog eenige tijd zal gemoeid zijn. Om voor de houders van cheques op naam den last te vermijden zelf voor de innig daarvan naar het postkantoor te moeten gaan, zullen de rekeninghouders dus voor- loopig goed doen, postcheques aan toonder te bezigen. De gelegenheid tot het doen overschrijven van het tegoed bij de Rijkspostspaarbank op postrekeningen en die tot het doen over- maken van gelden van het tegoed op post rekeningen naar het buitern!and, zijn eerlang weer te verwacbten. Bij besluit van 29 October j.l. is de invoer in Belgie van brandbare delfstoffen (steen- kolen, cokes, steenkoolbriketten, bruinkool en bruinkoolbniketten) van Duitsche of Nederlandsche herkomst aan een mvoerver- gunning onderworpen. Met dezen maatregel schijnt uitsluitend een tijdelijke regeling bedoeld te zijn, om, nu de geallieerden niet meer de controle over de mijnen in het Roergebied hebben, te voorkomen, dat Duitsche steenkool in on- beperkte hoeveelheden naast de Duitsche reparatiekolen in Belgie zou worden inge- voerd. Zoo spoedig over deze aangelegen- heiid een accoord met het Duitsche steen- kolensyndicaat gesloten zoude zijn, zou de maatregel weer komen te vervallen. WATERST AATSBEGROOTING. Blijkens het voorloopig verslag der waterstaatsbegrooting werd waardeering uitgesproken voor de krachtige wijze waar- op de verbetering en uitbreiding van de havens te Ter Neuzen werd ter hand ge- nomen. Er werd echter op gewezen, dat bij deze havens ruime terreinen voor opslag- plaatsen aanwezig dienen te zijn en daarom drong men er op aan, dat vooral hieraan aandacht worde geschonken. Sommige leden, die herionerdem aan de uitspraak van den Minister in de Eerste Kamer, dat er nog zooveel kanaalplannen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn, konden een gevoel van teleurstelling niet onderdrukken, nu zij bemerkten, dat op deze begrooting geen enkele post is uitgetrokken ter voor- bereiding van deze plannen, die een uit- komsf zouden zijn voor die streek. Zij wezen er op, dat thans alle vervoer is genicht naar Belgie, zooals b.v. van de suikerbieten die naar de Belgische fabrieken worden ver- voerd, hetgeen allerminst in's lands belang is. Hiertegen zal echter weinig te doen zijn, zoolamg men in Belgie veel goedkooper connecties kan vinden. Daarom zou het in hooge mate gewenscht zijn, Zeeuwsch- Vlaanderen door een net van kamalen in ver- binding te brengen met het overig deel van oris land. Deze leden meenden te wetem, dat de Minister had toegezegd het graven van een kanaal van Sluis naar Breskens te zullen bevorderen. Zij betoogden daar- tegenover de wenschelijkheid van een ka- niaal Hulst-Axel-Sluiskil-Philippine-Sluis, dat zij doelmatiger achtten dan een kanaal van Sluis naar Breskens. TRAMREM1SE TE DRAA1BRUG. Het maken van een rijtuig- en locomotief- remise op het emplacement te Draaibrug, ten behoeve van de lijn Breskenis-Cadsand- Sluiis, van den stoomtram Breskens Maldeghem is voor f 60.800 gegund aan den heer Wieleman te Hoofdplaat. LIJK AANGESPOELD. Te Hoedekenskerke is het lijk aange- spoeld vermoedelijk van den verongelukten schippersknecht van de baggermachine in de haven te Hansweert op 27 October j.l. AXEL. De vorige week Woensdag herdacht de zangvereeniging „Hoop op Zegen" alhier haar 25jarig bestaan. Zooals men zich zal herinneren nam deze vereeniging in het jaar 1919 ook deel aan de anti-annexatie- betooging te 's Gravenhage en het zang- concours te Scheveningen, en bevond het zich ook onder de vereenigingen die door H. M. de Koningin op Zondag 25 Mei 1919 op het Huis ten Bosch waren genoodigd. Men had de goede gedachte gehad H. M. van dit jubile der vereeniging op de hoogte te brengen, en Woensd'ag werd door haar het volgende telegram ontvangen: „Het Bestuur der Zangvereeniging „Hoop op Zegen", Axel. H. M. de Koningin draagt mij op de ver eeniging en haar direeteur op dezen feest- dag haren welgemeenden gelukwensch over te brengen. Het heeft H. M. behaagd1 aan> de vereeni ging a,Is herinnering aan dezen gedenkdag een zilveren medaille voor haar waandel te schenken. Van Geen, Secretaries der Koningin." Des avonds waren de leden met de ge- noodigde gas-ten, vereenigd in het versierde gymnastieklokaal der vroegere Normaal- school, van den heer Ph. J. van Dixhoorn, om de herdenking feestelijk te vieren. Er weren 110 personen tegenwoordig. De eere-voorzitter, de heer F. Dekker Pz. stelde onder applaus voor, aan H. M. de Koningin het volgende telegram te zenden: „Aan H. M. de Koningin. De Christelijke zangvereeniging „Hoop op Zegen" te Axel, haar 25-jarig jubileum feestelijk herdenkende; dankt Uwe Maje- steit voor Uwe gelukwenschen en de mooie herinnering, die Uwe Majesteit ons voor ons vaandel schenkt. Wij denken heden terug aan de liefde- rijke ontvangst door Uwe Majesteit en Uw Huis op 25 Mei 1919 in het Huis ten Bosch, en spreken de hoop u-i-t, dat de goede God mag geven, dat Uwe Majesteit en Uw Huis ons land en volk tot in lengte van dagen moge besturen. Het Bestuur." De voorzitter, den heer J. de Vis- ser, bracht hulde aan den eere-voorzitter, voor hetgeen deze voor de vereeniging deed, en aan den heer Adr. van Hoeve, die de ver eeniging een vaandel schonk. De eere-voorzitter, de heer F. Dekker, heette vervolgens de genoodigden welkom. Hij schetste het ontsitaan en het bestaan der vereeniging, aanvankelijk een mannenkoor, dat ten huize van wijlen P. Wiest samen- kwam, later een bloeiend gemengd koor ge- worden. De direeteur, de heer C. Rinn, ontving bij dit feest als blijk van waardeering voor zijn leidiing, een fraaien zetel. De vereeniging ontving van den heer J. de Kraker Cz. te.Zaamslag, die destijds ook de reis naar Den Haag meemaakte, een zil veren medaille. In de feestelijke bijeenkomst werd o.m. het woord1 gevoerd door den- burgemeester den Ed. Achtb. heer F. Blok, den WelEerw. heer Ds. Ruijsch van Dugteren, den heer J. de Kraker, den heer Dek, uit Sluiskil, den heer J. de Kraker uit Axel, namens het be stuur der Ned. Herv. kerk den heer Van Houte en den heer J. C. Vink, die alien de beste wenschen voor de vereeniging uitten. Een maaltijd, die zich goed liet smaken, werd genuttigd', terwijl met het uitvoeren van eenige zangnummers en comische voor- drachten, deze hoogst genotvolle avond verder werd doorgebracht. KOEWACHT. Aan 't Brusselsche „Laatste Nieuws" wdrdt uit Koewacht gemeld. In onze grensgemeente woont mevr. Eli D., die als rijke vrouw bekend staat. Zij bewoont alleen een huis, dicht bij de kerk. Dinsdagnacht was de vrouw om 2 uur te bed toen zij aan haar deur een ver- dacht gerucbt hoorde. De vrouw kwam be- neden en plaatste zich met een revolver in de gang van het huis. Opeens bemerkte zij, dat dieven bezig waren een groote'n ijzeren koevoet tusschen de deur te plaatsen om deze te openen. Zij dreigde de inbrekers, ten getale van drie, neer te schiieten, waarop de kerels de vlucht namen over de Neder landsche grens. OVERSLAG. •Op de voordracht ter vervulling van de betrekking van hoofd der openbare lagere school in deze gemeente, zijn geplaatst de heerenG. A. Boddaert, onderwijzer te Koe wacht; R. J. Waelput, onderwijzer te Wa- genberg; en H. F. de Meijer, onderwijzer te Sas van Gent. ZAAMSLAG. Bij de verkooping van ongeveer vijf ge- meten bouwland, ten verzoeke van de erven van W. de Mul, gehouden door de notaris- sen Van der Moer en Dregmans, werd kooper de heer G. de Feijter voor f 1500 per gemet. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 14 November 1924. De volgende zaken werden behandeld: P. C. v. D., oud 27 j., landbouwer te Graauw, werd beklaagd dat hij op 1 Octo ber 1924 te Graauw D. J. van Mol met een riek heeft gestagen. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. J. de N., oud 23 j., klompenmaker te Hulst, werd beklaagd, dat hij op 8 October 1924 te Hulst H. F. Voet, heeft gestagen, gekrapt en geschopt. Eisch f 15 boete of 15 dagen1 hechtenis. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. A. C. v. H., oud 23 j., landbouwer te Hengstdijk, werd beklaagd, dat. hij op 12 October 1924 te Hengstdijk Joseph de Ko- miimg in zijn gezicht heeft geslagen en in zijn zijde geschopt. Eisch f 15 boete of 15 dagen- hecht. Uitspraak 7 15 boete of 15 dagen hecht. L. M. A., huisvrouw van F. B., oud 36 j., te Koewacht, werd beklaagd, dat zij op 8 October 1924 te Koewacht, een omheining toebehoorende aan Fr. de Guchteneire heeft beschadigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak vrijspraak. P. J., oud 41 j., werkmam te Westdorpe, werd ten laste geleg-d, dat hij op 7 October 1924 te Westdorpe opzettetijk een schutting, toebehoorende aan Th. Maas, heeft be schadigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. J. M. B., oud 22 j., landbouwersknecht te Biervliet, werd ten laste gelegd, dat hij op 5 October j.l. te Biervliet Elodie Sophie Roegiers heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. L. M. V., huis-'rouw van C. -de P., oud 44 j., te Oostburg, werd beklaagd, dat zij op 14 October 1924 te Oostburg M. P. Sim- pelaar heeft Beleedigd. Eiisch 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. P. K., -oud 47 j., landbouwer te IJzendijke, werd beklaagd, dat hij op 8 October 1924 te IJzendijke een akkerswing, toebehoorende aan C. Baeche heeft weggenomen. Eisch vrijspraak. Uiitspraak vrijspraak. P. J. M., oud 34 j., chauffeur te Sluis. werd beklaagd1, dat hij op 16 October 1924 te Sluis, Th. de Balle heeft mlshandeld. Eiisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 14 November. H. J. C., oud 38 j., slager te Sluiskil, was in verzet gekomen tegen het verstek- vonniis der Rechtbank van 17 October j.l., waarbij hij ter zake van overtr-eding van 's Rijks belasfingwetten is veroordeeld tot f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Eisch bevestiging verstek-vonnis. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. A. C. Aertssens, banketbakker, M. Eijke- straa-t 3, van Arnemuid-en. C. J. van Driel, schippersknecht, aan board, van Lessines. S. J. Vermeulen, broeder cap., Q 183, van Tilburg. Fr. Poppelaars, broeder cap., Q 183, van Den Bosch. C. M. A. Aertssens, dienstbode, M. Eijke- straat 3, van Breda. M. A. de Groen, timmermansknecht, Nieuwediep 75, van 'Middelburg. Vertrokken: J. I. O. de Pree, portier, Baandijk 43, naar Sas van Gent. J. E. de Doelder, dienstbode, Dekker- straa-t 27, naar Haarlem. M. J. M. de Caluwe, dienstbode, Noord'- straat 38, naar Koewacht. F. S. Mulder, zander, 8 E, naar Den Haag. J. W. Ponte, loods, 8 E, naar Antwerpen. C. S. de Jomge, zonder P 27, naar Axel. J. van Doeselaar, landbouwersknecht, P 88a, naar Axel. A. A. Post, dienstbode, Heer-engracht 1112, naar Rotterdam. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV, 3e Klas A. Wedstrijduitslagen van Zondag 17 Nov. Tcrneuzen—Zeelandia 31 GoesM-iddelburg II 4-1 Vlissingen IIB. 0. Z. 13 StavastWalcheren 22 M.E.V.O.Bergsche Boys 13 *7; 4) o O doelp. v. t. Bergsche Boys 7 7 14 27-5 2. Terneuzen 6 4 1 1 9 20-11 1.50 M. E. V. 0. 3 2 1 4 5-3 1.33 Walcheren 6 3 1 2 7 11-12 1.16 Zeelandia 4 2 2 4 6-4 1. Goes 5 1 2 2 4 7-7 0.80 B. O. Z. 6 1 1 4 3 5-12 0.50 Stavast 2—111 3-8 0.50 Middelburg II 5 1 4 2 8-15 0.40 Vlissingen II 6 1 5 2 5-20 0.33 Zeeuwsche Voetbalbond. Stand Z. V. B. le Klas. Bijgewerkt tot 9 Nov. Zeelandia II Zierikzee Veere Terneuzen II Deto Walcheren II 5 5 io 14-2 2.- 5 3 2 8 22-4 1.60 5 3 - 2 6 11-8 1.20 6 2 1 3 5 11-17 0.83 6 1 5 2 4-21 0.33 5 14 1 6-16 0.20 BILJARTEN. Vlaanderen" (bekerwedstrijd) is als volgt: Puntcn. H. serie. Gemiddelde. C. de Pauw 200 15 3.01 Van Bockstaele 162 20 2.57 A. Standaert 200 23 5.88 80 9 2.35 D. But 150 8 1.9 C. Nobels 102 7 1.36 A. van Hauwe 150 10 2.02 C. Nobels 125 13 1.6 Gespeelde partijen A. Standaert 3 gewonnen 3 verloren C. de Pauw 4 2 J. Donze 2 A. J. de Krijger 2 Van Bockstaele 1 1 PROVINCIALE STATEN. VAN ZEELAND. Fiuancieele resultaten lijn Breskens Vlissingen. In de zomerzitting der Staten werd door Ged. Sta'en overgenomen een motie-Wallieu, waarin zij werden verzocht nadere gege- vens te verstrekken over de financieele resul taten van het veer Breskens Vlissingen, Thans deelen Ged Stateu mede, dat volgens een in overleg met den regeerings-commis saris reeds voor eenige jaren opgemaakte gesplitste rekening van ontvangsten en uit- gaven van den prov. stoombootdienst op de Wester Schelde onderscheidenlyk van de lijnen BreskensVl ssingen Vlissingen Neuzen Hansweert en HansweertWals- oorden met de tram Vlake - Hansweert, er over 1923 op de lijn Breskens Vlissingen een batig saldo van 16,1 3,23 zou zijn geweest De splitsing der uitgaven is in hoofdzaak gebaseerd op het afgelegde aantal kilometers, waarbij verder rekening werd gehouden met het aantal paardekrachten van de booten, welke op de onderscheidene lijnen dienst deden. Ged Staten zijn niet geheel over- tuigd van de juistheid van deze wijze van berekening in haar gevolgen, welke immers zou medebrengen, dat over 1923 bovenge- noemde winst op bedoeld traject zou zijn gemaakt. Daarom zal door hen met den regeerings- commissaris die wijze van berekening voor het vervolg in ernstige studie worden ge- nomen. Dit daargelaten, wil het echter Ged. Staten voorkomen, dat, waar van rykswege 80 pCt. in het tekort op den Westerschelde dienst in zijn geheel wordt uitgekeerd, het allerminst een reden zou zijn om een voor- deelig saldo op een stuk van den Wester schelde dienst tot verlaging van het per- soneutarief op dat traject te doen leiden. Immers, die 80 °/0 worden, gelijk gezegd, verleend ten aanzien van den dienst in zijn geheel. Het gaat alzoo niet aan, de voor- deelige en de onvoordeelige trajecten voor de vaststelling van de tarieven te gaan splitsen. Te minder is daarvoor reden, omdat de tarieven voor de verschillende lijnen naar evenredigheid zijn bepaald. Bij de vaststelling er van heeft nl. als regel gegolden, dat eerst werd aangenomen dat voor los maken, op stroom brengen en meren der booten voor elk traject een ge- lijke vaste 'som noodig was, welke som daarna voor de verschillende lijnen in even redigheid van den afstand er van wordt verhoogd. Is dus een lijn wat voordeeliger dan de andere, dan brengt dit nog niet mee, ook omdat anders die evenredigheid zou worden verbroken, dat het tarief daar- door verminderd zou moeten worden, even- min als dit bij v. zou aangaan ten aanzien van een zekere voordeelige lijn van de spoorwegen in verband met onvoordeelige lijnen. Ged. Staten begrijpen dan ook volkomen de door den regeeringscommissaris tot de bootcommissie gerichte waarschuwing, dat hij zich tegen eventueele verlaging van het personentarief voor het traject Breskens Vlissingen zou moeten verzetten, tenzij na- tuurlijk de provircie alleen de gevolgen van zoodanige verlaging geheel voor haar reke ning zou tvillen nemen, hetgeen, naar het Ged. Staten waarschijnlijk wil voorkomen, zeker niet in de bedoeling vaii den voor- steller der motie zou liggen. Ged. Staten stellen voor deze mededeelingen voor kennis- geving aan te nemen, Uitwatering poldertje Biervliet. Gezien de steeds grooter wordende kos- ten van het openhouden der suatiegeul en het onderhoud der zeesluis en der wachtsluis (thans reeds ongeveer 4000 per jaar) besloot hot waterschap voor de uitwatering van de polders te Biervliet, waaraan de zorg is toevertrouwd voor de afwatering van de Groote- en Kleine-,Zoute Helena-, Wilhelmina-, St. Pieters Amelia-, Geertruida-, Maria Briels-, Oranje-, Noor- delijk deel. Oude Stads- en Kompolders tot de oprichiing van een electrisch bemalings- installatie. Aangezien ook de afwatering van den Elisabethpolder en vau den Beukelspolder, hoewel van het afwateringsschap geen deel uitmakende, bij dez» verbetering in belang- rijke mate betrokken is, werd aan deze polders in overweging gegeven, tot het waterschap toe te treden, waarop dan wij ziging van het reglement op het uitwate- ringswaterschap zou worden verzocht. De vergadering van ingelanden van den Beukels polder, besloot evenwel daartoe niet mede te werken, doch eene jaarlijksche bijdrage van 300 aan het waterschap, zoodra de nieuwe regeling zou zijn in werkinggetreden, aan te bieden. De Elisabethpolder wenschte daarentegen voortaan van het nieuwe waterschap onder zekere voorwaarden deel uit te maken. In de eerste plaats zou de Elisabeth polder ontheven moeten worden van den onderhoudsplicht van de volgende werken de hoofdwaterleid:ng in dien polder van den duiker tusschen dezen en den Kompolder af tot de zeesluis, de waterleiding in dien polder van den duiker tusschen dezen en den Beukelspolder af tot de gfnoemde hoofd waterleiding, de wachtsluis in den inlaagdijk en de zeesluis van dien polder het beheer over de zeesluis zon de Elisa bethpolder behonden. Voorts wenschte de Elisabethpolder eene bepaling, dat door de ingelanden van dien polder voor de uitwateringskosten nimmer meer zou behoeven betaald te worden dan f 3,25 per H A eene regeling, waartegen het waterschap bezwaar maakte, van meening, dat billijkerwijze alle tot het waterschap behoorende polders gelijke lasten zouden moeten dragen. Volgens Ged. Staten is deze meening juist, te meer daar de kans, ook naar de meening van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, dat de algemeene lasten wegeDS de uitwaterings kosten boven 3,25 per H.A. zullen stijgen, niet groot schijnt en aan den Elisabethpolder een reglementaire vertegenwoordiging in het Dag. bestuur van het afwaterings- waterschap kan worden verzekerd. Ged. Staten stellen nu voor de betreffende wijzigingen, zooals die d or de vergadering van afgevaardigden van het uitwaterings waterschap is vastgesteld goed te keuren, met uitzondering van art. 11 dat voor- schrijft dat de Beukelspolder f 300 per jaar moet betalen. Dit kan niet in dit reglement worden vastgelegd, maar moet bij afzonderlijke overeenkorast worden be paald. TRAGISCH. Het echtpaar Hoesen te Kerkrade zou zijn goudyn bruiloft vieien. Des morgens kwamen del familieleden en vrienden het bruidspaar opzoeken ®n gezamenlijk zou men naar het St. Elisabeths Klposfer gaan,' waar de Hoogmis zou worden opg^dragon. Even voor de plechtigheid werd echter de vrouw ongesteld. Zij zakte in elkaar e* overle^d na enkele oogenblikken. RIJKE ARME. Deze;r dagen vervoegde zich aan de Arn- hemsche gemecnte-bank-van-lecning de vrouw van een w^rklooze, die een broche ter beJ^ening aanbood en vroeg of zij daar drie kwartjes voor kon krijgen. Op de vraag van den iimbtenaar en een politieman, die daar juist aanwezig was, hoe ze daaraan swam, vertdde ze het een paar jaar geleden in den tuin van e.ein villa aan d^n Velperweg te hebben gevonden. Dc dienstbode, die zij het toen liet zien, had geZl>gdHou dat prul maar. Ze had het een paar jaar ged rage n en wilde nu, door weifkloosheid van haar man gedwongejn, ®r wat geld voor maken. Men he^ft het prul bij een goudsmid laten taxeleren en deze schatte de waarde op.. 250 gld., dus iets mejer dan dria kwartjes. Het bl^ek een gouden broche te zijn, befz«t m I diamantjen. De vrouw be^ft den tuin aangewezCn waarin zij het ,gdvonden had. De toenma- lige bewoonstcr, die intusschen verhuisd was naar Velp, herk«nde haar eigendom terstpnd. (Het Vofk.) VERDUISTERING. Te Almelo is aangehouden zekere Z., woningbehejerder van de Socialistische Bouwvere^'niging aan den Meesenbroek te Hcdr!en, Z., die naar Heerlen is over- gebracht, was door e'e politic aldaar ge- zocht, daar hij verdacht wordt verduistjc- ring gep'.pcgd te hebben van ruim 5000 gld. ten nade!ele van genoemde bouwver- eeniging. Z. was voor ten paar maanden bij de ontdekking naar Duitischland uitgeweken, zijn boeken cn vcrdere bescheiden in ,grqo- te wanorde achlierlctende. WEER 'N AARDVERSCHUIVING IN ZWITSERLAND. Aan het zuidelijk deel van het Walen- meer heeft een aardverschuiving plaatis gehad, waardoor nabij het station Muhlc- horn de spoorlijn ZurichBuchs-Chur over een afstand van 120 meter is vermeld. Er is t en massa steen van 30 duizend kubielce m,ete!r omlaag gestprt; zoodat het oprui- mingswerk dat door middel van dynamic! moet g'eschieden; waarschijnlijk eenige wek'en in beslag zal nemen. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 30 October 1924, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoedt, R. G. E. Nolson, C. A. Verlinde, F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. (6. Vervolg.) 78. Toelage aan den oud-keurmeester P. J. Klaaijssen. 287. 79a. Subsidie aan de Ter Neuzensche bad- en zweminrichting. f 250. Burgemeester en wethouders stellen naar aanleiding van het adres der vereeniging om hjaar een subsidie van 500 te verleenen voor, voor het jaar 1925 een subsidie te verleenen van 250, onder voorwaarde: 1°. dat de vereeni ging aan den raad moet overleggen de begroo ting' van het loopende en de rekening van het afgeloopen jaar; 2°. dat 2 keer per week 1 uur en Zaiterd'ags 2 uur gelegenheid moet betaan tot kosteloos baden; 3°. dat van den badmees- ter op Zondag geen diensten mogen gevergd worden. De heer VAN CADSAND zegt, hier van af den beginne tegen te zijn geweest; er worden mtaar steeds nieuwe zaken opgerichit, onder voorgeven van algemeen belang, en als men dan ziet dat het niet kan rendeeren komt men bij de gemeente om subidie aankloppen. Krij gen; ze een en andier maal geen gehoor, dan houden ze zoolang vol, tot het toch eens ge- lukt. Hij verklaart zich tegen dien post en wemschit er stemming over. De heer SCHEELE herinnert, dat die kwes- tie verleden jaar ook aan die orde kwam en werd afgewezen; de heeren komen nu weder terug. Van de eene zijde is betoogd, dat de inriohtimg nuttig is en spreker wil dat niet ont- kennen, maar hij acht het toch een installing van particulieren, die ook van particuliere zijde zou moeten worden betaald. Dat schijnt echter in het vereenigingsleven van Ter Neuzen maar moeilijk te kunnen. lets anders is het, dat hier van zekere zijde verlangt wordt, dat alles kos teloos zal geschieden. Spreker is het er niet mee eens, dat de inrichting op bepaalde tijden gratis toegankelijk is, en zou wenschen dat zij, die er van genieten, ook een minimumprijs er voor betalen. Wat de onder punt 3 aangegeven voorwaarde betreft, die naar hij vermeent wordt gedaan naar aanleiding eener opmerking van den heer Van Riet, is hij het er wel mee eens, dat dit een mooi voorstel is, maar hij zou zelf toch nog een eindje vender will en gaan, want, als op Zondag de inrichting zou toegankelijk zijn zonder toezicht van den badmeester, zou er naar spreker meent niet veel van terecht- komen. De raad heeft ook te letten op de al gemeene zedelijkheid, en het zou wel eens kun nen, dat er verkeerde gevolgen uit voortkomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2