ItURGERLBKEN STAND7 Handelsberichtei. Gehrand Kloosterbalsem GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. (Nadruk vevboden). VERKOOPINGEN, AANBESTED1NGEN, UITVOERINGEN. ENZ. 10 November. Tooneeluitvoering met Bal in het Concert- en Bioscoopgebouw te Ter Neuzen. Vereeniging Vooruitgang is ons streven. 11 November. Lezing in de Ned. Herv. Kerk te Ter Neuzen. Algemeene vergadering te Goes van de Maatschappij tot bevordering van Land- bouw en Veeteelt in Zeeland. Openbare verkooping van een Woon- huis te Westdorpe. Notaris Dregmans. Herveiling van een Woonhuis te Zaam slag. Notaris Van der Moer. 12 November. Openbare verkooping van Canada- boomen te Koewacht. Notaris Dregmans. 13 November. Openbare Verkooping van een partij Bouwland te Zaamslag. Notarissen Van der Moer en Dregmans. 14 November. Vergadering van Ingelanden van het Waterschap Loven- en Willemskerke te Hoek. Openbare verpachting van de Grazin- gen van de dijken van het Waterschap te H<oek. Bestuur Waterschap Loven- en Willemskerke. 15 November. Aanbesteding van de levering van Kunstmeststoffen te Kamperland. Land- bouwvereeniging ,,De Goede Verwach- ting". Openbare verkooping van twee Woon- huizen te Hoek. Notaris Dumoleyn. Te koop bij inschrijving de afval pro- ducten uit het Slagersbedrijf. Zeeuwsch- Vlaamsche Slagersbond Ter Neuzen. 17 November. Vergadering van Stembevoegde Inge landen van den Dijckmees-terpolder te Philippine. 18 November. Openbare verkooping van Huisraad te Koewacht. Notaris Dregmans. Aanbesteding van de levering van Kunstmeststoffen te Oosterland (Z.). Vereeniging D. E. S. 19 November. Aanbesteding van h-et bouwen van 6 Woningen te Ter Neuzen. Architect Joh. A. Feij. Openbare verkooping van- een Woon huis, waarin Winkel met Schuur, Pak- huis en Erf te Ter Neuzen. Notaris Du moleyn-. 20 November. Aanbesteding van de levering van Kleedingstofen .te Zaamslag. Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Prijsopgave gevraagd voor de levering en het vervoer van Macadam te Zaam slag. Bestuur Zaamslagpolder. 21 November. Publieke verkooping van Paarden en Rijtuigen te Oostkapelle Notaris H. R. Struve. 22 November. Openbare verkooping van Canadaboo- men te Stoppeldijk (Luntershoek). Nota ris Dumoleyn. 24 November. Openbare verkooping van Canadaboo- men te Zuiddorpe. Notaris Dregmans. Bij inschrijving te koop Olmen- en Ca- nadaboomen te Axel. Notaris Dumoleyn. 25 November. Openbare verkooping van Olmen- en Canadaboomen te Zuiddorpe. Notaris Dregmans. 2 December. Openbare verkooping van Canada boomen in den Kleine Zevenaarpolder. Notaris Callenfels. heelt alle wonden A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN. s.s HELENA vertrok 5 dezer van Lulea naar Vlaardingen. s.s MAGDALENA in lossing te Stock holm. s.s. TERNEUZEN in lossing te Ant- werpen. 8CHEEPVAARTBEWEGINO. 4 November. Eng-. s.s. Elise Mellonie, 1033 M3., van Gent naar Groot Yarmouth. Eng. s.s. Tynesider, 538 M3., ledig van Kings Lynn voor Gent. Eng. s.s. Greenawn, 2201 M3., ledig van Gent naar Goole. Eng. s.s. Tynesider, 538 M3., fosfaat van Gent naar Dunbar. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed van Gent naar Goole. Eng. s.s. Thomas'Woodtharpe, 1199 M3. macadam van Gent naar Boston. Deensch s.s. Omeborg, 5502 M3., ledig van Ter Neuzen naar Sunderland. 5 November. Noorsch s.s. Anton Stub, 2447 M3., ko- len van Boston voor Gent. Eng. s.s. Reval, 4761 M3.(gemengd van Dublin voor Gent. Eng. s.s. Torestbeech, 4246 M3. hout van Dantzig voor Gent. Eng. s.s. Goodig, 2121 M3., ledig van Gravesund voor Ter Neuzlft.i. Duitsch s.s. Dietrich Bonnekamp, 2769 M3.hout van Dantzig voor Gent. Duitsch s.s. Johannes Tieman, 3663 M3., ledig van Gent naar GeestemundC. Belg. loodsboot no. 9, 261 M3.( ledig van Gent naar Vlissingen. Fransch s.s. Golleville, 5595 M3., kolen van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed van Gent naar Londen. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3.; ledig van Gent naar Goole. Eng. s.s. Fernande; 3711 M3., ledig van Gent naar Leith. Wisaelkocpsen. 11,51 0,60V, 13 15 12,07 0,45 0,60 13,15 12.07 0,45 veirricht voor de gemeente, waarvoor door de gemeente belooning wordt uitgekeerd, dat de klerk daarvoor de mandaten teekent, doch ten slotte dat geld niet ontvangt, aangezien het bij den gemeente-ontvanger in kas blijft. De heer GEELHOEDT: Maar dat is toch voigens hun contract. De heer SCHEELE meent, dat wel niemand den indruk zal krijgen, dat de gemeente-ont vanger de bedoeling heeft om geld in zijn zak te steken dat hem niet toekomt. Deze hande- lingen geschieden geheel te goeder trouw. Het kar: echter een waarschuwing zijn, dat, indien de verschillende werkzaamheden tot hoogere betaling aanleiding gaven, er ongewenschte toestanden zouden ontstaan. Nu valt er z.i. niets op te zeggen. De heer HAMELINK merkt op, dat de kwes- tie, zooals die door den heer Van Riet wordt gesteld buiten den gemeenteraad valt. Maar er is iets landers. De raad heeft destijds be- sloten, dat het klerkje van wege de gemeente niet meer betaald zou worden. De ontvanger heeft evenwel gemeend zijn klerk te moeten aanhouden. Nu schijnt echter uit de bespre- kingen dat, door dien klerk van wege burge- meeater en wethouders verschillende werkzaam- heden op te dragen, dat die ten slotte toch door de gemeente betaald wordt en daar heeft de raad wel mede te maken. Als daarvoor nu een twee of driehonderd gulden wordt uitge- geven, als tegemoetkoming aan dien klerk, terwijl de raad had uitgemaakt, dat de klerk er niet noodig was, is dit toch niet in orde. Vroeger, toen de klerk in vasten dienst was, deed hij die werkzaamheden niet; waarom worden ze hem nu wel opgedragen? Kunnen die verschillende werkzaamheden, dat urtreiken van erfpachtsbnefjes enz. niet door den bode worden verricht? lets andere is natuurlijk het vervangen van den bode bij ziekte of vacantie. De VOORZITTER betoogt, dat de leden die zeggen, dat de gemeente staat buiten de over- eenkomst van den gemeenteontvanger en zijn klerk het juiste stanpunt innemen. Er stond op de begrooting 500 als toelage voor werk zaamheden door anderen. De klerk Hendnkse kreeg destijds f 1200, die is toen verhuisd naar den rijksontvanger. Daarop is den ontvanger f 500 gegeven voor een klerk, dat is later ver- minderd tot 300 en toen is de klerk hem ge heel afgenomen. Naast die uitgaaf voor den klerk stonden ook andere uitgaven, voor het rondbrengen van aanslagbiljetten, waarvoor 1 cent per stuk betaald werd. Dat werd destijds gedaan door Boes. Die heeft daarvoor opslag gevraagd, doch burgemeester en wethouders hebben ge- bruik gemaakt van de gelegenheid om het voor hetzelfde bedrag gedaan te krijgen. Wie kan dat nu beter doen dan de klerk van den ge meente-ontvanger, ook het uitbrengen van de erfpachtsbriefjes enz. Dat is buitenjgewonen dienst. Bjj verlof van den gemeentebode werd deze altijd vervangen door A. Kolijn doch dat ging niet meer; die is eerst vervangen door Hen- drikse en toen die nog klerk was bij den ont vanger, deed hij ook nog dienst als waarne- mend bode. Burgemeester en wethouders overwogen nu, dat de vervanging van den bode door een volwassen man niet noodig was; er is te weinig te doen, en de kosterr loopen dan hoog. Zoo zijn zij er toe gekomen om het dan aan het klerkje van den ontvanger op te dragen. Die werkzaamheden worden opgedragen in verband met op de begrooting voorkomende gewone posten, waaruit ze worden b^streden; er wordt geen nieuwe post voor gecreeerd. De heer HAMELINK vindt de toelichting heel mooi, maar meent, dat de voorzitter toch ook zal moeten toegeven, dat het een vreem- den indruk maakt, dat de gemeenteraad een paar jaar geleden het klerkje niet noodig oordeelde, dat het er toch gebleven is en nu per saldo blijkt, toch uit de gemeentekas bezoldigd te worden. Toen de raad het klerkje liet ver- vallen, wegens het innen van den hoofdelijken ■omslag door den rijksontvanger, verviel ook het rondbrengen van die aanslagbiljetten, want die worden nu van wege den rijksontvan ger uitgegeven. Toch vindt men er hetzelfde voor op de begrooting. Hij erkent, dat de raad niets te maken heeft met de overeenkomst tus- schen den gemeente-ontvanger en zijn klerkje, al zou spreker als werkgever een dergelijke overeenkomst niet prefereeren. De raad heeft echter wel te maken met de posten waaruit aan dat klerkje gelden voor bewezen diensten worden uitbetaald en hij vraagt daarom, of die verschillende werkzaamheden niet door den gemeentebode kunnen worden verricht. De VOORZITTER wijst er op, dat wel de uitreiking van biljetten voor den hoofdelijken omslag vervallen is, maar dat daar tegenover staat, dat de gemeente nu de schoolgelden voor alle scholen moet innen. Hij meent, dat daar- door het aantal uit te reiken biljetten niet veel zal uiteenloopen. Wat de kwitanties voor stoe- pengeld betreft, dat wordt opgehaald, tot ge- mak van den burger en het geld komt da* gemakkelijker binnen. Men zal toch wel toe- stemmen, dat men den ontvanger daarvoor niet kan uitsturen. De heer HAMELINK: Neen, maar kan dat niet geschieden door den bode? De VOORZITTER: Dat gaat niet goed, misschien zou dat in de toekomst wel gaan, als een nieuwe bode moet aangesteld worden, die men dan ook een nieuwe instructie kan geven, maar om in de tegenwoordige toestand veran- dering te brengen zou moeilijkheden baren. De heer GEELHOEDT vermeent, dat de hearer nu wel goed zullen begrepen hebben, dat de ontvanger zijn klerkje aan het eind van de maand het geld voorschiet, dat hij hem heeft gegarandeerd, als inkomsten voor diens ten aan de gemeente. Dat doet hij voor het ge- mak van dien jongen. En overigens wil spre ker er ook aan herinneren, dat die regeling overigens niet zoo vreemd is, daar inderdaad de heer Bauwens, deurwaarder bij 's rijksbe- lastingen wel verlof kon krijgen om tevens te vervullen de functie van deurwaarder bij de gemeentebelastingen, mits hij het daarvoor te ontvangen salaris terugstortte in 's rijks kas, waarom hij er toen voor bedankte. De heer VAN RIET geeft te kennen, dat hij dit alleen ter sprake bracht, omdat er in de 2e afdeeling naar gevraagd is, doch er in het antwoord van burgemeester en wethouders niet van gerept werd. De heer COLSEN merkt op, dat hij hoort, dat hier de klerk van den ontvanger briefjes rond brengt en daar geld voor ontvangt. Op Shiiskil komt de agent van politie met briefjes voor het keurloon, die moet daarvoor dan toch ook geld ontvangen? De VOORZITTER meent, dat dit wel het ge val zal zijn, doch het is hem niet bekend, hoe die ambtenaren dat onder elkaar afspreken. 10. Presentiegelden der leden van den raad. f 585. De heer HAMELINK is van oordeel, dat de gemeenteraad veel te weinig bijeenkomt. Er staat in het reglement van orde, dat de raad iedere maand op een bepaalden dag bijeen komt, doch die bepaling wordt maar heel slecht nageleefd; hij meent, dat men dat toch eens moest doen. Het is niet, dat hij zoo graag bij elkaar komt, maar als er regel gehouden wordt kunnen de leden er met hun werkzaamheden of zaken eenigszins rekening mede houden. Er wordt nu lukraak vergadert, met het ge- volg, dat dikwijls verschillende leden niet tegenwoordig kunnen zijn, en zij zich ook niet tijdig van de verschillende aan de orde komen- de zaken op de hoogte kunnen stellen. Boven- dien worden, als de raad zoo weinig vergaderd de agenda's buitengewoon lang. Er is ook nog een andere reden, n.l. dat het zich kan voordoen, dat een of ander lid een belangrijke zaak aanhangig wil maken, of dat er omstan- digheden in de gemeente zijn die stof opwer- pen. Men heeft dat kunnen zien in de pas be- sproken zaak der schoolbanken. Was de raad eerder bijeen geweest, dan had die kwestie niet zoo'n omvang genomen. Ook komen er verschillende verzoeken in om afwijking van de bouwverordening. De menschen moeten, voor het vervullen der verschillende formaliteiten toch al lang wachten, of wel, er wordt met het werk begonnen en verleent de raad toestem- ming, op een tijdstip, dat het werk al bijna voltooid is. Hij gelooft daarom dat het aanbe- veling verdient, regelmatig bijeen te komen. De VOORZITTER belooft, dat in het vol- gend jaar met dien wenk rekening zal gehou den worden. 11. Jaarwedden van de ambtenaren en be- dienden ter gemeentesecretarie, den concierge en de boden en van het kantoor van den ge meenteontvanger. f 11.493,33. De heer COLSEN merkt op, dat de ambte naren der gemeente geen bijbetrekkingen mo- gen vervullen, maar acht het toch wel wat ver gedreven, dat ze zelfs in hun vrijen tjjd voor een kiesvereeniging nog geen kiezerslijst mogen bijwerken. Kan dat toch niet worden toegestaan? De kosten om ieder jaar een kie zerslijst aan te schaffen zijn veel te hoog, waarom wordt getracht door bijwerken in de behoefte te voorzien. Voor een particulier is dat echter een heel werk en een ambtenaar die er in thuis is, kan dat veel gemakkelijker. Als een eerste ambtenaar toch wel ander werk mag verrichten, waarom kunnen de lagere voor zoo iets ook geen toestemming krijgen. De VOORZITTER merkt op, dat de kiesver- eenigingen iemand kunnen zenden, om de noo- dige aanteekeningen te maken. Ook kunnen van wege de gemeente de lijsten verkregen worden, doch zij is een officieel lichaam en be- rekent de kosten dan overeenkomstig de ver- ordening op de leges. Of hetgeen de heer Colsen meedeelt, al eens gevraagd is, is aan spreker niet bekend, doch hij gelooft niet, dat burgemeester en wethouders in dat geval zoo angstvallig zouden zijn om een ambtenaar die dat werk wilde verrichten dat te weigeren. De heer COLSEN deelt mede, dat een klerk der secretarie voor een kiesvereeniging waar spreker bij betrokken is, een gekochte kiezers lijst in verband met de wijzigingen heeft bij- gewerkt, maar het volgend jaar zeide hij, dat dit niet meer mocht. De SECRETARIS merkt op, dat een der ambtenaren van de secretarie hem dit nimmer heeft gevraagd; misschien heeft hij dat dan gezegd op grond zijner instructie. De heer HAMELINK informeert, of het toch niet de bedoeling is, kiezerslijsten te lntoTi drnlflfPn De VOORZITTER antwoordt dat burge meester en wethouders dat niet voomemens z\jn. 13. Schrijf- en bureaubehoeften, briefpor- ten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven. f 1250. 14. Druk- en bindwerk. 1200. 15. Onderhouden en schoonhouden van het gebouw of vertrek, bestemd voor de vergade- ring van den raad en van burgemeester en wethouders en voor de secretarie der gemeente. f 630. 16. Onderhoud en aankoop van meubelen voor die gebouwen of vertrekken. f 200. 17. Verlichting en verwarming. f 500. 18. Abonnement op het Staatsblad, Provin- ciaal blad en de dag-, week- of maandbladen en den aankoop van boeken. f 106. 19. Archief. Memorie. 20. Aanplakken en omroepen. f 50. 2-1. Plaatsen van advertentien. 400. 22. Reis- en verblijfkosten. 400. 23. Onkosten en eventueele rechten vallen- de op de postrekeningem. 30. 24. Abonnement op de telefoon en kosten van telefoongesprekken. 250. 25. Kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrichtingen. f 1000. 26. Kosten van de dubbelen der leggers en plans van het kadaster. Memorie. 27. Bezoldiging der ambtenaren van den burgerlijken stand, f 415. De heer COLSEN vraagt, of burgemeester en wethouders nog geinformeerd hebben of het mogelijk is ook te Sluiskil huwelijken te voltrekken en of burgemeester en wethouders ook eventueel voor die afwijking zouden te vinden zijn. Hij heeft in de afdeelingsverga- dering verschillende plaatsen genoemd, waar ook in de buurtschappeir huwelijken worden voltrokken, zoodat blijkt, dat het wel kan. De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders voor de eene helft al een onderzoek hebben ingesteld en dat de ge- leerden omtrent dit onderwerp het er over eens zijn, dat het niet kan; het verdere onder zoek moet nog plaats hebben. De heer COLSEN zou het zeer gewenscht achten, indien het kon gedaan worden. Men kan vandaag de wenschelijkheid weer waar- nemen. Van morgen is een paartje uit die buurtschap getrouwd en ze loopen hier in den namiddag nog rond. Dat zou dan niet ge- beuren. 28. Overige kosten van den burgerlijken stand, f 80. 29. Bevolkingsregisters en huisnummering. 50. De heer SCHEELE merkt op, dat toch toe- zegging gedaan is, dat de woningen te Sluis kil zullen vernummerd worden. Is dit bedrag dan voldoende? De VOORZITTER geeft te kennen, dat de nieuwe nummering te Sluiskil zal geschieden als aan de straten aldaar namen zijn gegeven. De post behoeft daarvoor voor het oogenblik niet gewijzigd te worden. 30. Verzekering tegen ongevallen en inva- liditeitf 200. 32. Bijdragen voor inkoop van pensioen in- gevolge art. 63 der Pensioenwet voor de ge- meenteambt. 1913 of art. 173 IIIc der Pen- sioenw. 1922. f 703,12. 33. Bijdragen voor eigen en weduwen- en weezen-pensioen ingevolge art. 36 der Pen sioenwet 1922 (Staatsblad no. 240). 14.182,93. 34. Renten van geldleeningen. /20.022,67M> 35. Aflossing van geldleeningen. 17.575. 36a. Terugbetaling van het voorscho-t door den gemeente-secretaris. 100. 36b. Alsvoren door den ontvanger. f 50. 36c. Alsvoren door den ambtenaar van den burgerlijken stand. 10. 37. Verzekering tegen inbraak ten kantore van den gemeente-ontvanger. f 20. 38. Subsidie aan de Nederlandsche vereeni- ging voor gemeentebelangen. f 5. 39. Bijdrage voor de stichting rust- en vacantieoord van den Ned. Bond van gemeente- ambtenaren. 15. 40. Verteringskosten voor vergaderingen. 300. 41. Renten van bij voorschot betaalde cou pons en uitgelote obligation door Julius Op- penheims Bank. 25. 42. Vergoeding aan den bode voor het ge- bruik van een rijwiel in dienst der gemeente. 25. 43. Brandwaarborg van het gemeentehuis. 20. 44. 40 toeslag op het pensioen van de wed. van den ambtenaar ter secretarie D. Tol- hoek. f 189,98 y2. 45. Toelage aan de Vereeniging van Bur- gemeesters en Secretarissen in Z. VI. Oostelijk Deel. 11. 46. Voorschot aan den gemeente-secretaris tot het doen van onderscheidene kleine uitga ven, als vrachten, zegels enz. 100. 47. Alsvoren aan den ambtenaar van den burgerlijken stand. 10. 48. Alsvoren aan den gemeente-ontvanger. 50. 48a. Toeslag op het pensioen van de con cierge Adr. Koene. 180. De VOORZITTER stelt namens burgemees ter en wethouders voor deze post in de begroo ting op te nemen. Burgemeester en wethou ders waren terstond voornemens, aan mej. Koene bij haar ontslagaanvraag een toelaag toe te kennen op haar pensioen, tot het ver- schil tusschen hare jaarwedde en het bedrag van haar pensioen, evenals zulks met den keur- meester Klaaijsse-n gehandeld is. Bij het op- maken der begrooting was het bedrag van het pensioen nog niet bekend. Nu is dat wel het geval. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 48b. Contributie aan de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. De heer SCHEELE vraagt of burgemeester en wethouders van. dat lidmaatschap een zoo- danige tegenprestatie verwachten, dat kan gezegd worden, dat dit geld niet weggegooid is. Indien de gemeente er weinig van profi- teeren kan, zou hij er tegen zijn. De VOORZITTER meent, dat de gemeente naar alle waarschijnlijkheid van die vereeni ging rechtskundige en technische adviezen kan verkrijgen, waarvoor in de laatste jaren door de gemeente belangrijke bedragen heeft moe ten uitgeven. Zulke kwesties kunnen steeds voorkomen, vooral op technisch gebied. De heer SCHEELE herinnert, dat er vroe ger ook als eens over gesproken is en dat de raad er toen niet toe overgegaan is, omdat men meende er toch niets aan te hebben. Zijn er nu andere motieven naar voren gekomen Zoo niet, dan zou men nog op hetzelfde stand- punt moeten staan. De VOORZITTER wijst er op, dat er zich telkens en telkens andere kwesties voordoen. Hij wijst op de adviezen omtremt electriciteit, die op het gebied van waterafvoer, e. d. In de le afdeeling is de vraag gedaan, of burgemees ter en wethouders die aansluiting niet ge wenscht achtten. Nu die vraag uit den raad zelf gekomen is, hebben burgemeester en wet houders gemeend, dit te moeten voorstellen. Burgemeester en wethouders meenen, dat er voor de gemeente voldoende belang bij is, om die uitgaaf te wettigen. De heer NOLSON noemt het juist, wat de heer Scheele zeide, omtrent de vroegere af- wijzing van een dergelijk voorstel. Toen be- stond de vereeniging echter pas en kon om trent haar werken niets gezegd worden. Nu zijn er verschillende jaren overheen gegaan. Spreker las in de groote bladen verschillende inlichtingen omtrent het werk der vereeniging, die voor de aangesloten gemeenten nuttig werkt, vooral ook door het verstrekken van inlichtingen. Daaraan vond hij aanleiding in de afdeelingsvergadering de vraag te stellen. Hij zou het jammer vinden, indien Ter Neuzen hiervlan ook geen gebruik zou maken en meent, dat het aanleiding kan zijn tot beperking van uitgaven op andere- posten. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. Hoofdstuk III. Openbare veiligheid. Inkomsten: 52. Verhaal van pensioensbijdragen (zie hoofdstuk II, volgnummer 12). 693,30. U itgaven 49. Belooning van de inspecteurs, dienaars en verdere beambten van politie, mitsgaders van de veldwachters. f 18.828,66. De heer VAN DRIEL merkt op, dat, indien burgemeester en wethouders voornemens zijn de politiepost bij de Axelsche brug te hand- haven, 't wel noodig zal zijn daar een 'schilder- huis te plaatsen, want hij acht het een onbe- hoorlijke toestand, dat de agent daar in iedere weersgesteldheid 2 tot 4 uur staan moet, zon- der dat hij weg kan. De VOORZITTER deelt mede, dat daann sedert 14 dagen verandering gebracht is. De agent moet daar niet voortdurend staan, het is een surveillance dienst geworden van de brug naar de Oostsluis. Alleen bij schuttijd moet de agent aan de brug dienst doen, ten- einde het verkeer over de brug eenigermate te regelen, als die opengestaan heeft. De heer VAN DRIEL heeft toch de laatste dagen nog opgemerkt, dat de agent steeds aan de brug stond, zich over een zeer beperkte ruimte bewegend. Het schutten duurt ook soms geruimen tijd. De VOORZITTER meent, dat dit toch geen vier uren duurt. Hij meent, dat het overigens een unicum zou zijn, indien op een bepaalde plaats voor een verkeersagent een schilderhuis werd geplaatst. Juist om bij kouder weer de dienst te verlichten is de vaste post in den surveillance post veranderd. (Wordt vervolgd). Voorzitter, Burgemeester J. Truijrman. De raad is voltallig op de heer Ongenae na. Notulen waren er niet, omdfat het den Secre- taris aan tijd heeft ontbroken, deze op te maken. 1. Ingekomen stukken. a. Voorlezing van een afschrift van den Zeeuwsch-Vlaamschen Slagersbond, afd. Ter Neuzen, en gericht aan de gemeente ZaamsSag, waarin argumenten worden aangevoerd, op grond waarvan men aandringt op het niet tot stand brengen van een vleeschkeuringsdienst voor Zaamslag en Boschkapelle. De Voorzitter geeft hieromtrent toelichting van een conferentie gehouden met Burge meester en Wethouders van Zaamslag en na eenige gedachtenwisseling wordt besloten dit schrijven aan te houden tot de volgende ver- gadering. b. Een brief van Jac. Vonk, waarin deze verzoekt een paal van 't electrisch net te doen verplaatsen, welke hinderlijk staat voor zijn landbouwbedrijf. De Voorzitter zegt onderzoek toe en zoo noodig verplaatsdng. 2. Bespreking electrificatie en wijziging concessievergunning. Van den adviseur der gemeente was een plan ingezonden voor de electrificatie van het ge meentehuis; dit plan werd na eenige bespre king goedgekeurd. Evenenes werd de wijziging in de concessievergunning na toelichting van den Voorzitter met algemeene stemmen aange nomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Scheele, wanneer men licht zal hebben. De Voorzitter antwoordt, dat hij hierop geen uitsluitsel kan geven; hij vermoedt echter, dat er dit jaar niets van komen zal, althans wat de buitenwijken aangaat, De heer De Bakker deelt mede, dat vele in- gezetenen in de meaning verkeeren, dat het bedrag van f 7,50, toegestaan als tegemoet koming in den aanleg van een lichtpunt, wordt uitgekeerd. Spreker informeert of dit werkelijk zoo is; doch hem wordt medegedeeld, dat dit bedrag wordt verrekend met de stroomlevering en dus niet wordt uitgekeerd. Verder vraagt hij, of de menschen, die voor 1 Dec. niet aangesloten kunnen worden wegens de overdrukte der installateurs het recht op bovengenoemde f 7,50 niet verliezen. Hierom trent wordt goedgevonden, dat de installateurs een ljjstje met de namen dezer personen aan- leggbn; dan komt deze zaak wel in orde, zij krijgen dan ook de vergoeding in den vorm als voomoemd; latere aanvragers wordt even wel niets meer vergoed. De heer Mel informeert nog of de meter willekeurig kan worden aangebracht. De Voorzitter licht hem in, dat de plaatsing hiervan is vermeldt in de voorwaarden van aansluiting. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 7 Nov. Wilhelmus Cleeren, oud 24 j., jm. en Margaretha Josina de Maree, oud 20 j., jd. Jacob Kolijn, oud 34 j., jm. en Stefanie Theresia Sollner, oud 27 j., gesch. van echt. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Nov. Cornelis Hendrikus Balfoort, oud 25 j., jm. en Janneke Pieternella Platteeuw, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Maria, d. van Jan Jacob Kamerik en van Janneke Adriana Ruben. 5 Nov. Geertruida, d. van Francois Gerrit Buter en van Catharina Pieternella de Hulster. 6 Nov. Johanna Catharina, d. van Edmondus Pieters en van Sophia Anna Judoca van Ros- sum. Overlijden. 1 Nov. Willem Jan de Feijter, oud 14 j., z. van Johannes en van Janna Pie ternella van Es. 3 Nov. Rosalia Schatteman, oud 69 j., echtg. van Alphonsus Waeijenberg. Rotterdam, 10 November 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 347 vette runderen 221 vette- en graskalveren, 2302 schapen en lammeren en 1145 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,15 tot /1,25; 2e kw. /1,10 tot y* 1,053e kw. 1,tot/0,90. Ossen le kw. /1,12^2 tot/1,20 2ekw 1,05 tot 1,3e kw. 0,95 tot y0,85 Kalveren le kw./1,75 tot 2,—; 2ekw. 1,55 tot 1,20 3e kw. 1,05 tot 0,95; Schapen le kw. /0,90 tot 0,95 2e kw. /0,80 tot f 0,70; 3e kw, 0,65 tot 0.55 Lammeren 1,05 tot 1,10 2e kw. tot Varkens le kw. y"0,90 tot /0,92 2e kw 0,88 tot 0,843e kw. /0,80 tot 0.76 licht soort 0,72 tot 0,76. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Het zekerste en eenvoudigste geneesmiddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en ver- stopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zij zijn het zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wo'dt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en dro- gistzaken. Te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 10 Vet vee met redeljjken handel tot vaste prpz°n voor eerste kwaliceiten, 2e en 3e soorten prjjzen zeer uiteenloopend. Schapen en lammeren met behoorlgken handel tot stationaire prgzen. Varkens redelijk ver- handeld tot eenigszins terugloopende prijzen. B1NNENLANDSCBE GRANEN. Tarwe met klein aanbod waardoor ge makkelijker te plaatsen, van /ll,"tot 17,naar kwaliteit, extra puike en zaai dairboven. Rogge, onveranderd, f 13, tot f 13,50. Gerst Chevalier f 14,50 tot 15,50. Ba?er 11,— tot 13,50. Erwten kleine groene vrijwel onveranderd 15,tot 20,50. Kroon y 17,tot /21Schokkers, flauw, 15,tot f 20,50. Braine boonen, allerpuiksie on veranderd 29,tot 30,50 overige kalm /15,tot /27, F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 23,tot 24,Zaai- lijuzaad 27,tot 29,Brain Mosterdzaad f 65,tot 70,Geel Mosterdzaad 30,tot 33,Blauw- maanzaad 46,tot 48,Koolzaad 27,tot 28,Karwpzaad 39, tot 40,Kanariezaad 27,— tot 29,Zonnebloempittenzaad 18, tot 19,Buitenl. Boekweit t°t VLAS. Aangevoerd: Blauw 1700 K G., 2,10 tot /2,60 Zeeuwsch wit 1000 E.G. 1,35 tot 1,65 Bollandsch Geel 4000 E.G., /2,10 tot /2,45 Groningsch 5000 E.G., 2,10 tot 2,45. Dauwroot E.G. tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,25 tot 6,— Zeeuwsche Blauwe 5.25 tot 6, Poters 3,tot /4,Zeeuwsche Eigen- heimers 4,60 tot /5,Blauwe Eigen- heimers 4,50 tot 5,Brielsehe Eigenheimers 5,tot 5,50 Bravo's 5,60 tot 6,25Red Star 4,25 tot /4,75, alles per mud. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 12,- tot 14,50. A.JU1N. Aanvoer gering. Groote 3,10 tot 3,25; Elei e 4,per 50 E.G. in- clusief baal. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Amsterdam, 10 November 2 uur. Bieden. Londen 11,50 Berlpn, per biljoen Parjjs 13,10 Brussel 12,02 Weenen (10.000) 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 13,10 Belgisch 12,02 Oostenrijksch (10.000) 0.40 La ten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3