Bronchitis, Vastzittend Slijm, Verouderde Hoest HoogwatergetijteTerNeuzen* 8E1EN9QE BEBICHTEW. I WG EZOHBEM MEOEDEEt-IBGEa. Gebruik hiertsgan Mijnhardl's Anqa-Siroap, f 1.75. Bij Apoth. en Drogisten iL\ MEDEDEELINGEft. D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 8 Nov. 11.50 Zondag 9 n 0.12 12.33 Maandag 10 0.52 1.10 Dinsdag 11 1.27 1.44 Woensdag 12 1 59 2.14 Donderdag 13 2 31 2.45 Vrijdag 14 3.02 3.18 Hij zal hier niet als lid van het schoolbe stuur, doch als wethouder de zaak verder be- handelen. De oude banken hebben een heelen tijd op bet plein voor school B gestaan, daar men die wegens de verbouwing in de school niet kon gebruiken. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van burgemeester en wethouders om de banken te verkoopen voor brandhout. De gemeentebouwmeester deelde evenwel mede zelf brandhout voor de gemeente noodig te hebben, en men de banken dus beter zelf kon houdem. Daarop werd besloten de banken niet te verkoopen en ze zijn, met uitzondering van een 12tal, dat volgens den bouwmeester daar- voor nog te goed was, kapot gestagen. Nu zijn die banken, vermoedelijk met andere die in de ambachtsschool stonden, door den bouw meester opgeknapt, en naar school A gebracht. Dit is echter geheel buiten medewerking of medeweten van spreker geschied. Toen hij het stukje daarover in de Ter Neuzensche Courant las, wist hij eerst niet, waarover dat ging. Die banken zijn aanvankelijk gemaakt voor de eer- ste kopschool en waren bestemd voor leerlin- •gen van 13 tot 15 jaar. Nu moeten ze dienen voor kinderen van 12% tot hoogstems 13 jaar. De afmetingen zijn niet in overeenstemming met de tegenwoordige eischen. Hij herhaalt niet geweten te hebben, dat die banken naar school A waren verhuisd en verklaart gaarne te willen medewerken om aan het openbtaar onderwijs de noodige zorgen te besteden. De VOORZITTER merkt op te gelooven, dat het lid van het schoolbestuur den wethouder parten heeft gespeeld, waar hij het voorstelt, alsof de banken minder goed waren. Dit is niet juist. Zooals men zich herinnert, hadden we vroe- ger een H. B. S. met daaraan verbonden M. U. L. 0. Toen die scholen zijn gesplitst, moest de M. U. L. O. er uit, doch wegens aanvanke lijk gebrek aan schoolruimte, bleef aanvanke- ljjk 1, later 2 der klassen van de M. U. L. 0. in de H. B. S. lokalen. De banken der M. U. L. O. hadden uit de lokalen moeten verdwijnen, maar werden nu gedeeltelijk nog voor die 2 klassen der M. U. L. O. gebruikt, voor kinde ren in den leeftijd van 6 tot 12 jaar. Toen de raad besloot tot het bouwen der kopschool en deze in gebruik kon worden ge- nomen, zijn de klassen uit de H. B. S. ver huisd naar school B en werden daar ook een 12tal der banken geplaatst, terwijl de overige in gebruik gegeven zijn aan de ambachtsschool. Die 12 banken zijn in school B verdeeld over verschillende lokalen, waaruit het zich laat verklaren, dat zij ten opzichte van de in de lokalen staande banken afweken in grootte. Het waren echter nieuwe banken en ze zijn dit nu nog van het voorgeschreven rjjks- model. Spreker kan ook thans nog niet inzien, hoe het mogelijk is, dat te kennen gegeven werd, dat het bestuur der Hervormde school die ban ken niet kon gebruiken. Toen in de vergadering van burgemeester en wethouders werd gesprokan over het ver koopen van de banken en men ten slotte be sloot in verband met de eigen behoefte aan kachelhout ze daarvoor zelf te gebruiken, wees de gemeentebouwmeester er op, dat er ook nog zoo goed als nieuwe onder waren, en dat het gewenscht was, deze te brengen naar school A, ter vervanging van oude banken. Daarop zijn die 12 banken met 10 die in de ambachtsschool gebruikt werden voor zoo veel noodig opgeknapt en naar school A ge bracht. De kwestie waar het om zou gaan is die van de groote der banken. Daarop valt naar sprekers meening niets af te dingen. Hij heeft desnoods ter tafel de grootte der banken die voor de verschillende leeftijden worden voorgeschreven. De banken zijn juist in over eenstemming met het rijksmodel, terwijl die welke thans in school B geplaatst zijn, dat niet zijn- Dit komt, omdat men ook eenigszins mag afwijken en banken nemen van Amerikaansch model, die iets lichter en ook iets goedkoper zijn. De naar school A overgebrachte zijn zoo goed als nieuwe, stevige banken, die men met 6 jongens niet uit elkaar zal trekken. Het schoolbestuur heeft de banken afge- keurd, maar had ze kunnen aanvaarden, in- dien ae inspecteur gezegd had: dat kun je ook nemen. Nu is dit misschien ook zoo geloopen omdat die banken over de verschillende klas sen verdeeld waren en het dus hier en daar leek alsof een groote jongen tusschen de kleine in stand. Het antwoord op de gestelde vragen kan dus beslist zijn: het is inderdaad juist, dat school- banken, die indertijd door het bestuur der Her vormde school als ondeugdelijk zijn afgekeurd, naar school A zijn gebracht en daar in ge bruik zijn genomen. Omtrent het standpunt van het schoolbestuur tegenover die banken behoeven burgemeester en wethouders zich niet uit te spreken, maar het standpunt van het college in zijn geheel is, dat de banken in school A hierdoor zijn verbeterd, en men daar- mede door kan gaan. De heer HAMELINK verklaart, dat het hem genoegen doet, de vraag te hebben gesteld, daar naar hij meent, het antwoord van den voorzitter aanleiding zal zijn, dat het door deze kwestie opgeworpen stof, wat minder zal ronddwarrelen. Hij wil er dan echter naar aan leiding van het gehoorde op wijzen, dat de verschillende Christelijke schoolbesturen zoo maar luk raak en zonder noodzaak aan de ge meente geld gevraagd hebben voor vernieuwing van schoolbanken en dat de raad zich daar- tegen niet kon verzetten. Het bestuur der Hervormde school heeft de gemeente op kosten gejaagd, zonder blijkbaar zelf de zaak te heb ben onderzocht. Volgens de notulen der vergadering van 21 Februari van dit jaar zegt het bestuur der Hervormde school in de toelichting op zijn aanvraag om gelden voor nieuwe banken: „dat het getracht heeft de bestaande te „verbeteren, maar stuit op het bezwaar, „dat ze voor een deel te groot zijn en voor ,,een deel te kort, zoodat het van dit plan „heeft moeten afzien". Door den heer Van Dijke werd medegedeeld: „dat hij met den inspecteur van het lager „onderwijs en een bouwkundige in de -school is geweest, en dat bij dat bezoek „bleek, dat het niet mogelijk is, om het „met de bestaande banken te doen. Hij „heeft met genoemde heeren ook -nog een ,,kjjkje genomen in de ambachtsschool, „waar volgens mededeeling banken van -deze school in bruikleen staan, doch die "bleken te groot, dat zijn banken voor "leerlmgen van 18 tot 20 jaar, maar niet „voor die van school B". ,,Spreker heeft ook nog getracht, of het „met mogelijk was voor 1 of 2 klassen "gelijke banken uit te zoeken, die dan ,,zouden kunnen dienen, maar dit bleek ,,met in orde te krijgen". De woorden in aanmerking nemende, en daar tegenoverstellende hetgeen nu door den voor zitter omtrent de schoolbanken is meegedeeld moet spreker den heer Van Dijke dan toch vragen: of zijn onderzoek wel voldoende is geweest, en of deze ook niet heeft meegewerkt tot een voor de gemeente overbodige uitgaaf Vervolgens wijst spreker op hetgeen toen door den heer Van Riet is gezegd, n.l.: „dat hij de school is gaan bekijken, en dat ,,de banken hem danig zijn tegengevallen. .,Dat de banken zwak stonden, en als een „er in zittend kind zich bewoog, de ban- "*^en been en weer schudden. Op zulke -banken gaat het toch niet aan, degelijk ,,werk te leveren. Ook de houding die ANGA-SIROOP is verkrijgbaar bij Firma A. van Overbeeke—Leunis te TerNeuzen. ,,de kinderen moeten aannemen om in een „bank te gaan zitten, deugt niet'.' Dat zijn toch zegt spreker officieele, alhier afgelegde verklaringen. Er blijkt uit, dat de Christelijk-Historische heeren, om zichzelf te bevoordeelen, alhier on- juiste adviezen hebben gegeven, en het is een waarschuwing, dat, indien die heeren hier nog- maals voorstellen komen verdedigen, de ge- rneenteraad daarvoor wel degelijk op zijn qui vive zal moeten zijn. Het optreden van die heeren moet ten zeerste afgekeurd worden. De banken waren echter afgekeurd, en nu was de omstandigheid, die stof op wierp niet het feit, dat sleehte banken in school A waren gebracht, doch wel het feit, dat de banken die voor de bijzondere school afgekeurd waren door den wethouder van publieke werken goed genoeg gevonden werden voor school A. De heer Van Aken zegt nu wel, dat hij er niets van geweten heeft en hij verschuilt zich achter den bouwmeester, maar dat gaat niet aan; in dien hij daar niets van wist, bewijst dit, dat hij zijn taak niet goed genoeg vervult. Hij behoorde dat te weten. Hij moet de belangen der openbare school behartigen en daar niet brengen wat door hem en zijne fractie in den raad voor de Hervormde school ip afgekeurd. De voorstanders van de openbare school zijn tegen het gebeurde opgekomen, omdat zij van meening zijn, dat die school niet moet bestaan van den afval van anderen. Spreker overweegt een motie van afkeuring in te dienen over het beleid van den wethouder, die dat in deze zaak niet heeft gericht in het belang der gemeente. Dit behoort te worden veroordeeld. De heer VAN DIJKE geeft te kennen, dat het Hervormd schoolbestuur, de schoolbanken niet heeft afgekeurd. Dit heeft een commissie benoemd, om de zaak te onderzoeken. Daar heeft spreker zelf deel van gemaakt, met nog een vakman en den architect, den heer Dv Bruijne, en die commissie is tot tweemaal toe in school B geweest. Daar hebben ze ook de banken gezien waar het nu over gaat, en ze zagen, dat die te groot waren en niet voldeden aan de maat. Er werd o\Lr gesproken, dat dit te vermaken was, doch de bouwmeester zeide aan de commissie, dat het vermaken, dat zeker wel zooveel zou kosten als de prijs van nieuwe banken. Ook in de ambachtsschool heeft de commissie de banken bezien, en was van oor- deel, dat ze niet konden dienen. Nu kan de een de banken goed en de andere slecht noemen, men begint nu de banken op te hemelen, en het is mogelijk, dat het veranderen in eigen be- beer wat voordeeliger komt, dan indien men het een ander moet laten doen, maar prekeJr blijft van meening, dat de banken niet geschikt zijn en men na een jaar of drie toch in het aanschaffen van nieuwe banken zal moeten vervallen. Er zijn nu 22 van die banken in school A, waarvan er slechts 12 uit school B komen, de andere zijn in brandhout gekapt. Nu vindt hij 12 banken uit'6 voile klassen nog niet zooveel. Spreker heeft die zelf onderzocht, ze stonden los, voor ze veranderd waren, maar dat zal dan niet liang duren, omdat ze nieC stevig genoeg zijn; het zijn duimsplanken, met houten pennen vastgezet. Die kunnen dat niet houden. Het is waar, dat het hoofd van school A de banken goed vindt, maar die vertellert ook, dat de oude banken nog wel 50 jaar mee konden, ofschoon hij ze toch ook onooglijk vond. Welke waarde moet men dan aan zoo'n oordeel hechten. De schrijver van het stukje in de Ter Neuzensche Courant heeft heel wat stof opgejaagd. Die had het echter goed voor, als hij schreef de banken op het schoolplein te hebben zien liggen en zich toen te hebben af gevraagd: wat zouden ze met dat zoodje gaan doen, het was inderdaad een zoodje, en daarom is het wel wonder, dat hij die banken aan het eind van zijn schrijven toch weer op- hemelde. Hij blijft er bij, dat de banken niet deugen, dat het vermaken net zooveel moest kosten als het aanschaffen van nieuwe, en dat hij met de commissie tweemaal een ondekzoek daar- naar heeft ingesteld. Spreker betreurt het, dat de banken iaar de openbare school verhuisd zijn. Hij wenscht de openbare school beheerd te zien op een wijze dat ze voor geen der andere scholen behoeft onder te doen. De wijze waarop deze onder- houden worden draagt ook allerminst zijn godkeuring weg. Zoo heeft hij geconstateerd, dat men nu weer bezig was muren in een der scholen te bestrijken met blac varnish. Hij acht dat geen wijze van doen en verklaart dat voorstelen tot verbeterinlg der inrichting en van de meubelen en wat dies meer zij der openbare school op zijn stem kan rekenen. De heer GEELHOEDT hoort met verwonde- ring de slechtheid van de schoolbanken uiteen- zetten; hij meent, dat daardoor de aanklacht tegen den wethouder van publieke werken des te grooter wordt. Hetgeen deze gedaan heeft, is een beleediging voor de openbare school, die hij goed genoeg schijnt te vinden om daar wat prullaria heen te zendenjj De heer VAN DIJKE: Dat vind ik ook! De heer GEELHOEDT: De houding van den wethouder Van Aken pleit tegen die van het lid van het schoolbestuur. En nu mag de heer Van Aken hier om de verantwoording van zich af te schuiven zich er niet op beroepen, dat hij er niets van wist. Hij moest dat weten. Spreker wil thans niet uit maken of de ban ken goed of slecht zijn, maar men weet het algemeen: het zijn door het Hervormd school bestuur afgekeurde banken, en al waren ze nieuw geweest, dan nog had het voor den wet houder Van Aken, die voor het openbaar on derwijs moet zorgen een bezwaar moeten zijn voor dat onderwijs afgekeurde banken te aan vaarden en die in de school te laten brengen.. Van wege de linksche fracties is er destijds met nadruk njaar gevraagd, of de schoolbanken in school B niet te gebruiken waren, om der gemeente de uitgaaf voor nieuwe te besparen. Ook door den heer Scheele werden de heem nog gewaarschuwd, maar het was allemaal een doovemans ooren geklopt. De banken deugden volgens de Hervormde heeren niet, ze moesten nieuwe hebben. Dat ze desondanks voor een deel in de openbare school terecht gekomen zijn, is voor spreker een groote grief. De VOORZITTER schorst de vergadering tot des namiddags 2 uur. (Zie verder het Eerste Blad.) GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. Vergadering van 23 October 1924. Aanwezig waren vjjf leden, de heeren Mang- nus en Scheele waren absent. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd. Aam de orde komt: 1. Ingekomen stukken. a. Bericht van kasopname bij den ontvan- ger. In '23 en '24 was totaal ontvangen 35.849,15% en uitgegeven 32.797,70%, welke bedragen met aanwezige gelden en be- scheiden overeen kwamen. b. Rekening vleeschkeuringsbedrijf, dienst Axel. Hieruit bleek, dat er een batig slot was van 374,93%. c. Brief van den raad te Stoppeldijk, waar- in wordt bericht, dat voornoemde raad, wat betreft de benoeming van een chef-electricien afziet van de samenwerking met den raad van Boschkapelle, doch dat men wel genegen is tot medewerking in het vaststellen der instructie. d. Een verzoek van de commissie tot werk- verruiming om een bijdrage van 5 als steun. De Voorzitter licht dit verzoek toe en merkt op, dat deze commissie geen fondsen bezit. De heer Stallaert geeft toe, dat het bedrag van 5 niet veel is, doch wijst er op, dat door de commissie weinig is gepresteerd, het duurt al een jaar en er is nog niets begonnen. De Voorzitter voert hier tegen aan, dat de polder- en gemeentebesturen, zijn aangeschre- ven, zijn deze evenwel machteloos of onwillig, dan ligt dit toch niet aan de commissie. Op een desbetreffende vraag van den heer Stallaert antwoordt de Voorzitter, dat de con- ferentie met den Voorzitter van het waterschap het vorig jaar heeft plaats gehad, waarop de heer Stallaert aanvoert, dat er toch tot nu toe niets is gehoord. De commissie heeft hier geen fout als de besturen onwillig zijn, men moest deze kunnen verplichten. De heer Mel zegt: Wij hebben bij 't water schap al dikwijls aangedrongen, maar hebben nog niets kunnen bewerken; kan de commissie soms meer dan wij De Voorzitter verklaart, dat men de voile medewerking der andere bonden heeft. De heer De Bakker zou het betreuren, da-, de commissie wegens gebrek aan finantien moest worden opgedoekt; de commissie moet blijven bestaan, men moet blijven doorhameren op 't zelfde aanbeeld en is er voor de 5- foe te staan, 't geen met vier stemmen voor wordt aangenomen. De heer Mel stemt tegen. e. Brief van de Maatschappij van Land- bouw en Veeteelt, waarin wordt aangedrongen om het uitvliegen van duiven in bepaalde tijden van het jiaar te verbieden. De Voorzitter merkt op, dat de meeste land- bouwers zelf duivenhouders zijn en acht de schade door deze dieren aangericht niet groot. De heer De Bakker voert hier tegen aan, dat ze de daken bederven en het regenwater in de bakken bevuilen. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Door de komst van den heer Van der Hegge Zijnen, adviseur van het electrisch bedrijf, wordt de verdere behandeling der ingekomen stukken onderbroken en komt in behandeling punt 4 der agenda n.l.: ,,Bespreking betreffende electrificatie, met den adviseur en zoo noodig nemen van besluiten omtrent de electrificatie". Den versiaggever wordt evenwel verzocht van deze bespreking geen melding te maken, hoewel hem geoorloofd wordt in de vergade ring aanwezig te blijven. In den loop der be handeling verklaart de heer De Bakker een zeer belangrijke mededeeling te moeten doen en verzoekt dienaangaande stipte geheimhou- ding, waarop uw verslaggever het beleefd en wenschelijk acht de vergadej-ing te verlaten, zoodat deze in eene geheime zitting overgaat. Na wederopening wordt de straatverlichting besproken. De adviseur geeft op eene desbe treffende opmerking van den heer De Bakker te kennen, dat hierbij voornamelijk gelet is op de kom en niet zoo zeer op de buitenwijken. De 19 geprojecteerde lantarens in het midden der gemeente zijn niet overdadig, want hier door worden ongelukken voorkomen. De heer De Bakker vindt de kosten om meer lampen te plaatsen te hoog. Spreker zou lam- pen willen uitnemen en deze plaatsen op ge- vaarlijke punten, b.v. op 't Stoppeldijkscheveer bij de kruising van de tram en andere kruis- punten. De adviseur ontraadt dit uitnemen! als men ze geprobeerd heeft, zal men deze lantarens niet meer willen missen. Spreker is evenwel niet ongenegen nog eenige lampen op bedoelde punten aan te brengen, 't geen wordt goedgevonden. Op de vraag van de heer De Bakker hoe t staat met het uitbreidingsplan antwoordt de adviseur, dat dit in bewerking is. Hiermede zijn deze besprekingen geeindigd, waarop de adviseur de vergadering verlaat. Alsnu wordt de behandeling der ingekomen stukken voortgezet. 2. f. Een\ aangehouden adres van den Rijks- veearts D. J. Dees te Zaamslag. Adressant had verzocht in den raad te mogen verschijnen, om genoemd adres, behelzende de stichting van een nieuwen keuringskring voor Zaamslag en Boschkapelle, toe te lichten. Dit verzoek was officieel ingewilligd, zoodat de heer Dees in de vergadering wordt genoodigd en wordt door den Voorzitter in de gelegen- heid gesteld inlichtingen hieromtrent te ver- schlaffen. De heer Dees geeft te kennen, dat hij uit het vong raadsverslag in de Ter Neuzensche Cou rant heeft bemerkt, dat de raad voornamelijk bezwaar had tegen de hoogere kosten van keurloon, enz. Spreker geeft evenwel de ver- zekering, dat dit niet het geval zal zijn en wijdt uit over het bacteriologisch onderzoek van het vleesch, dat door hem persoonliik wordt verricht en wel in het korte tijdsbestek van 24 uur, met welk onderzoek thans soms dagen gemoeid zijn, waarop de Voorzitter aan- merkt, dat dit onderzoek thans ook in den krimg Axel geschiedt. De heer Dees verklaart dit niet te hebben geweten. De Voorzitter stelt verder in 't licht, dat deze gemeente dan kwijt zal zijn, 't geen aan den knng Axel is bijgedragen; dat de kosten uit het keurloon moeten bestreden worden, doch dat de opbrengst alhier niet groot is, zoo dat dit de gemeente Zaamslag zeer zou tegen- vallen. De heer Dees geeft te kennen, dat 't voor zijn praktijk een grooten steun zou zijn, in dien deze kring gesticht werd. Hij wil zich verplichten den dienst minstens voor twee jaar waar te nemen, waama men verder zien kan. De heer De Bakker voert aan, dat 't voor deze gemeente geen nadeel maar veel voordeel tengevolge heeft, omdat Axel al te ver af is en de keuringsdienst veel te wenschen over- laat, ook met hetgeen de heer Dees over't bac teriologisch onderzoek in het midden bracht, kan hij zich goed vereenigen vooral met het oog op besmetting. De Voorzitter merkt op, dat voor de stich- ting van een nieuwen kring de Ministerieele toestemming moet worden verkregen, omdat Z.Exc. deze kringen heeft ingesteld, waarop de heer Dees verzoekt, met het oog op den langen administratieven weg, alsdan eenigen spoed te willen betrachten, wil men met 1 Jan. 1925 de benoeming doen ingaan. De Voorzitter waarschuwt, dat men zich zoo maar niet kan losscheuren van Axel. De heer De Bakker herinnert er aan, dat het bij de instelling der kringen in de bedoeling heeft gelegen er een en te Zaamslag te stich- ten, dit is evenwel tegengeloopen. Indien het niet duurder wordt, vervolgt spreker, dan moet er getracht worden alsnog te Zaamslag een kring te stichten ter wille van de slagers; 't zal zijn bezwaren wel meebrengen, maar hij acht samenwerking met Zaamslag om dat doel te bereiken. zeer wel mogelijk. De Voorzitter wil met Zaamslag hierover wel correspondeeren, indien deze gemeente tot stichting genegen is. Wat Boschkapelle be treft, de baten gaan hier in de onkosten weg. De heer Dees stelt zich op 't standpunt, dat de kosten niet hooger worden en geeft in over- weging in principe tot samenwerking met Zaamslag te besluiten en gezamenlijk den Minister tot afscheiding van den kring Axel te verzoeken. Hiertoe wordt dan met lalgemeene stemmen besloten, waarop de heer Dees de vergadering verlaat. g. Ken schrijven van dokter Cammaert, be treffende de forencenbelasting. ZEd. geeft te kennen, dat hij in deze gemeente geen gehuurd I okiaal bezit, doch enkel aldaar boodschappen aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. h. Een adres van den Rijksveldwachter te Hengstdijk, waarin deze om eene tegemoetko- ming verzoekt in de woninghuur, welke f 20(1 bedraagt. Als argumenten geeft adressant op, dat hij dienst verricht in deze gemeente - voor de veiligheid waakt en zijn salaris per- centsgewijze wordt verminderd. De Voorzitter licht dit schrijven toe. De heer De Bakker vindt dit een eigenaardig verzoek, aangezien adressant een rijksbetrek- king bekleedt. Hij heeft respect voor den dienst dien adressant doet, maakt evenwel de opmerking, dat, aangezien een Rijksveldwach ter door 't rijk wordt bezoldigd dit Iaatste verplicht is, zoo veel traktement aan een ijverig dienstman te geven, dat de hulp in dezen door de omliggende gemeenten niet noodig is, om hem een menschwaardig bestaan te verschaf- fen indien hij te kort komt, is het rijk de schuldige. Bovendien meent spreker, zal het de plicht van den raad worden eveneens een eventueel adres in dier voege in te willigen, indien b.v. de marechaussee's bij de gemeente aankloppen, en waar zou dan het einde wezen Spreker acht inwilliging van 't verzoek een verkeerd standpunt, 't geeft aanleiding tot precedenten. De heer Verbraeken is eveneens tegen inwil liging op dezelfde gronden als voorgjaande spreker, voegt er evenwel aan toe: indien adressant eene tegemoetkoming wordt ver- leend, matig ik mij het recht aan, als rijks- ambtenafir, U heeren het volgend jaar met een zelfde adres aan boord te komen, ik sta als zoodanig in 't zelfde geval als adressant. Spreker beweert verder, dat de Rijksveldwach ter een salaris geniet van 2600, 't geen be- twist wordt door de heer Mel, die dit schat op 1600. De heer De Bakker vindt het in-treurig, dat iemand in rijksdienst bij de gemeenten om steun moet vragen. De meeningen gehoord, meent de Voorzitter te mogen voorstellen f 25 vergoeding te geven. De heer De Bakker noemt dit nogmaals een gevaarlijken weg. De heer Ongenae acht deze bijdrage goed besteed, vooral met het oog op de veiligheid en den nachtdienst. De Voorzitter heeft de overtuiging, dat adressant 't zij hem de tegemoetkoming wordt gegeven of niet hij even stipt zijn dienst in deze gemeente zal verrichten, 't geen door niemand wordt betwijfeld, doch de heer De Bakker blijft zijn opinie toegedaan, dat het rijk in dezen te kort schiet. Na rondvraag wordt de tegemoetkoming ad f 25 in de huishuur verleend met drie stemmen voor. Tegen de heeren De Bakker en Ver braeken. i. Missive van den Minister van Financien inzake forencenbelasting. j. Het schrijven der vereenging ter bevor- dering van Bodemcultuur heeft bij leden ge- circuleerd. Naar aanleiding hiervan merkt de heer De Bakker op, dat hem volgens de cou- rantenverslagen gebleken is, dat andere ge meenten dit op zij hebben gelegd en voor Boschkapelle alleen kan er niets van komen. 3. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1925, Als rapporteur der commissie fungeert de heer De Bakker. Bij hoofdstuk III wordt aan merking gemaakt op een post ten bedrage van 10 onderhoud brandbluschmiddelen. De heer De Bakker zegt, dat beloofd was, deze te controleeren, 't geen echter niet is geschied. De commissie was van oordeel, dat, indien het materiaal niet werd nagezien, er ook geen post voor behoefde te worden uitge- trokken. De brandspuit is niet geprobeerd. Het voorstel van de heer Mel om ze alsnog te probeeren wordt verworpen, als zijnde nu te laat in't jaar. Met 3 stemmen voor wordt deze post ge- schrapt. Door de commissie waren de andere posten in orde bevonden, zoodat zij tot vaststelling der begrooting adviseert. Wethouder Mel vraagt, welk bedrag er is uitgetrokken voor 't tractement der wethou ders. De Secretaris licht in, dat dit f 140 be draagt, waarop de heer Mel antwoordt, dat dit slechts f 80 is en geen der beide functionaris- sen meer verlangt dan dit bedrag. Naar aanleiding hiervan merkt de heer De Bakker op, dat de vorige begrooting onder protest der beide wethouders is goedgekeurd, wat de heer Stallaert, wethouder, doet zeggen: ,,daar zal dan toch iets mee moeten gebeuren". Nadat de heer Stallaert informatie heeft in- gewonnen en verkregen heeft over 't te bou wen kabelhuisje, en na rondvraag niemand meer het woord verlangd, sliit de Voorzitter de vergadering. DE ONTAARDE ZOON. Te Antuvrpcn bij Hoboken woont de familie Thijssen. Vorige week Woensdaf- nacht omstreeks halfdrie braken twee ge- maskerde individu«n daar jn en gingen di- rett naar de kanWr van de moeder, die zij overvieleti en een prop in den mond trachtten te dringen. De vrouw voor geen klejntje v^rvaard, nam het tegen de twee aanvallers op, ontrukte aan een van hen zijn masker en sloeg den ander de tanden uit den mond. Met nog enkele krachtpogin- gen wist zij zich van de beide boeven te ontdoen. To©t de burcn op het lawaai af kwamen vonden zij moeder Thijssen bui ten bewustzijn op den vloer liggen. Toen zij was bijgekotnen vertelde zij onder tra- npn dat zij in den gemaskerden bandiet haar zoon Charles had herkend. Charles is door 'de politic gearresteerd. NOODLOTTIGE VACCINATIE. In het Kindprheim tc Baden bij Weenen zijn 6 kinderen; die tegen diphteritus wa ren ingeent, gestorven. Mdn veitnoedt dat het gebruikte serum tot onfibinding was oveirgegaan SCHEEPVAARTBE WEGING. 30 October. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed van Gent naar Londen. Eng. s.s. Mayfield, 1819 M3., fosfaat van Gent naiar Dublin. Bij hard werk. Hoe kan iemand zijn werk verrichten, als hij bij bukken of zich bewegen voortdurend last heeft van pijn Hij moet zich dan wel in acht nemen. Die hevige rugpijn kan ver- oorzaakt worden door urinezuur, dat als ge- volg van zwakke nieren in het bloed achter- bleef en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozing van deze waarschuwing lijdt vaak tot nier- en blaasontsteking, waterzucht, nierzand, rheumatiek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine. Een verstandig mensch zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef een- voudig, vermijd overwerking, zorgen, laat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoodoende het overtollige urinezuur uit uw gestel. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen, als gij een geneesmiddel noodig hebt. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en verdrij- ven de stoomisverschijnselen uit deze organen. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis a f 1,75 per doos. 24 B«ig. s.s. Rubens, 5483 M3., ledig, van G«nt naar Newcastle. Eng. s.s. Eiliaan, 395 M3., pijpaarde van Fowey voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Minnac Cords, 2694 M3., aardapp«len, van Danzig voor Gent. Bejg. s.s. Neptune, 717 M3.ledig, van OsNnde voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed van Londen voor Gent. Fransch s.s. Depute Henri Durre, 5701 M3., kolen van Gent naar St. Malmo. Eng. s.s. Weistdale, 1200 M3., aardap- pelen van Gent naar Swansea. Eng. s.s. Sheaffield, 7696 M3., ledig van Gent naar Newcastle. 31 October. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3., stuk goed van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Guardian, 1078 M3.aardappe>- len van Gent naar Plymouth. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Hull,, 3202 M3., stukgoed van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Deneside, 931 M3., ledig van Dover voor Gent. Fransch s.s. Colleville, 5595 M3., ledig van Brest voor Gent. Grieksch s.s. Gardelaki, 6455 M3., fe- dig van Sas van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Lillebonne, 3013 M3., kolen van Gent naar Rouaan. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., stuk goed van Gent naar Manchester. BeJg. s.s. Neptune; 717 M3., ledig van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Thomas Woodthorpe, 1199 M3. koNn van Boston voor Gent. Fransch s.s. Euseigne Marie St. Ger main, 8987 M3., kolen van Barry Dock voor Gent. Belg. s.s. Vilvoorde Maritieme, 825 M3., ledig van Brussel voor Gent. 1 Novembei. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Memelsch s.s. Stephanie, 2145 M3., hout, van Konvusaari voor Gent. Eng. s.s. Greenawn, 2201 M3., kolen, van Boston voor Gent. Zweedsch s.s. Gallia, 5160 M3., ledig, van Gent naar Hoek van Holland. Eng. s.s. Anagher, 1657 M3., fosfaat, van Gent naar Preston. Eng. s.s. Daneside, 931 M3., aardappelen, van Gent naar Fenith. Fransch s.s. Dept. Ch. Nortier, 5695 M3.. kolen, van Gent naar Cherbourg. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., ge- mengd, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Harelda, 3B45 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Duftsch s.s. Consul Cords, 2694 M3., hout, van Trangsund voor Gent. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., wol, van Londen voor Gent. 2 Novetmber. Debnsch s.s. Pontoppidan, 6326 M3., ledig van Ter Neuzen naar Sunderland. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed van Gent naar London. Belg. s.s. Isabella, 1045 M3.pijpaarde van Charleston voor Ter Neuzen. Lettisch s.s. Skauts, 6003 M3.hout van Shellefjsen voor Gent. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3j, haring van Lowestoft voor Gent. Eng. s.s. Fe>rnande, 3711 M3., kolen van Goole voor Gent. Belg. s.s. Vlaanderen II, 1175 M3.le dig van Ostende voor Gent. Belg. Loodsboot no. 9, 261 M3., ledig van Vlissingen voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stuk goed van Londen voor Gent. Eng. s.s. Northdale, 1993 M3., kolen van Swansea voor Gent. Eng. s.s. Hoddar, 2877 M3., stukgoed van Goole voor Gent. Eng. s.s. Eiise Mellonie, 1033 M3., le dig van Londen voor Gent. 3 Novelmbpr. Eng. s.s. Eilian, 395 M3., ledig van Ter Neuzpn naar Antwerpen. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3.stukgoed van Leith voor Gent. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3., fosfaat van Gent naar Lowestoft. Duitsch s.s. Minna Cords, 2694 M3., ledig van Gent naar Newcastle. Belg. s.s. Vilvoorde Maritieme; 825 M3.; fosfaat van Gent naar Truno. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., kolen van Goole voor Gent. Zonnetijd. H if ir V H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7