GLAZEN FLACONS, FOSTER'S Rtigpijn Nierenpillen Wsigeit alle andere verpakkingen. va""he1UJLt«S""riW iC°r HoogwatergetijteTerNeuzen, Wii vestigen er |de aan dacht op, dat thans UITSLUITEND verkocht worden in verpakt in GEEL ETIKET met zwarten opdruk. FOSTER NIcCLELLAN Co. LONDON. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, D A G E N. Yoorm. Nam Zaterdag 1 Nov. 4.01 4.23 Zondag 2 4.48 5.15 Maandag 3 5.45 6.17 Dinsdag 4 6.53 7.34 Woensdag 5 8 18 9 03 Donderdag 6 9 45 10.22 Vrjjdag 7 n 10.57 11.24 118. Kosten van instandhouding van school- gebouwen. 575. 120. Aanschaffen en onderhoud van school- boeken enz. f 660. 121. Verlichting en verwarming. f 1500. 122. Kosten der ouder-commissies. 5. 125. Rente van geldleeningen ten laste van dit hoofdstuk. f 540. 126. Aflossing van idem. f 750. 127. Advertentien betreffende het onder wijs. f 25. Openbaar uitgebreid lager onderwijs. 130. Bijdragen aan andere gemeenten in zake openbaar uitgebreid lager onderwijs. 450. Bijzonder lager onderwijs. Ontvangsten. 131. Schoolgelden. 3400. 132. Uitkeering van gemeenten ingevolge art. 86 der Lageronderwijswet 1920. 75. 133. Uitkeering van gemeenten ingevolge art. 104 dier wet. f 170. 134. Uitkeering van andere gemeenten in gevolge art. 205 dier wet. f 70. Uitgaven. 135. Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 86 dier wet. 120. 136. Vergoeding ingevolge art. 100 dier wet. Memorie. 137. Vergoeding kosten instandhouding bij- zondere scholen. f 5300. 138. Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 104 der wet. f 935. 139. Vergoeding voor terrednen en gebou- wen van bijzondere scholen. f 3565,28. 140. Uitkeering aan andere gemeenten in de aan schoolbesturen te betalen vergoeding volgens art. 205 f 1100 141. Rente van waarborgsommen, gestort door besturen van bijzondere scholen. f 80. Bijzonder uitgebreid lager onderwijs. 142. Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 86 der wet. Memorie. 143. Idem ingevolge art. 104. Memorie. 144. Idem ingevolge art. 205. Memorie. Bijzonder voorbereidend lager onderwijs. 144. Subsidie aan de bewaarschool. 400. Lager onderwijs. 146. Kosten van plaatselijk schooltoezieht. 75. De heer DIELEMAN heeft gezien, dat deze post id verminderd met 25. Hij zou daar- tegen geen bezwaar hebben, indien dat geheele bed rag niet van de jaarwedde van den secre- taris was afgetrokken; dat had gelijkelijk over alle leden der commissie moeten verdeeld zijn. De VOORZITTER zou deze post niet aan- vechter,. De commissie bestaat uit 5 personen, die voor het bijwonen der vergaderingen 10 presentiegeld genieten, terwijl de secretaris bovendien /25 salaris ontvangt. Burgemeester en Wethouders vonden f 50, het bedrag dat hij eerst ontving, voor het werk dat gedaan moet worden te veel. De heer DIELEMAN acht dit voorstel toch niet juist; de secretaris heeft het meeste werk, hij is de ziel van de negotie en moet nu alleen bezuinigen. Hij zou hem zijn 50 willen laten houden. De VOORZITTER noemt de voorstelling van den heer Dieleman niet juist; het is hier geen kwestie van bezuinigen, doch Burgemees ter en Wethouders vinden het salaris te hoog. De commissie heeft slechts 2 verplichte ver gaderingen per jaar; van de presentiegelden krijgt de secretaris toch ook nog 10. De heer OGGEL merkt op, dat in den be- ginnen verwacht werd, dat er meer werk aan •vertxxnden zou geweest zijn, 't geen nu niet het geval is gebleken. De heer DIELEMAN is het er wel niet met eens, maar zal het er maar bij laten. 147. Kosten der commissie tot wering van schoolverzuim. f 175. 148. Tegemoetkoming in de kosten van schoeisel voor schoolkinderen buiten den kring van 4 K.M. 600. Middelbaar onderwijs. 149. Bijdrage in de kosten van rijks hoo- gere burgerscholen. 7000. De heer DIELEMAN merkt op, dat hij tegen dezen post groot bezwaar heeft, doch er zal wel niets tegen te doen zijn. Toch vraagt hij, of de gemeente daar nu zoo maar leidelijk tegenover blijven moet. De VOORZITTER geeft te kennen, dat men daar niet leidelijk tegenover blijft, er is een actie het geheele land door op tpuw gezet, van wege het bestuur der vereeniging van Neder- landsche gemeenten, teneinde daarvoor aan te kloppen bij den Minister. Er zal natuurlijk voor 1925 niets anders overblijven dan de gel- den te voteeren, maar hij wil er toch de aan- dacht op vestigen, dat het wel bezwarend is, dat deze gemeente, die nu een hoofdelijken om- slag heft van slechts 42.000, er daarvan f 7000 moet afstaan voor de R. H. B. S. te Ter Neuzen. 150. Kosten van handelsonderwijs. Memo rie. 151. Kosten van landbouwonderwijs. 200. Nij verheid sonderwij s. 152. Subsidie aan de Vereeniging Am- bachtsbelang. 625. 153. Bijdragen aan gemeenten in de kosten van scholen voor nijverheidsonderwijs. 800. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Ontvangsten. 154. Opbrengst schoolgelden cursus avond- onderwijs aan de openbare school. Memorie. 155. Idem aan de bijzondere scholen. Me morie. Uitgaven. 156. Subsidie aan het muziekgezelschap „Concordia". 300. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders van meening zijn dien post te moeten handhaven; zij respectee- ren het werk van deze vereeniging voor de burgerij. De heer DIELEMAN wil de verdiensten van het gezelschap niet verkleinen, maar meent, dat deze subsidie te hoog is, in vergelijking met andere vereenigingen, deze zou op de helft behooren te worden gesteld. De VOORZITTER noemt dat gemakkelijk gezegd, maar vreest, dat de vereeniging met die voile subsidie staat of valt. De heer DIELEMAN meent, dat, als de ver eeniging daarmede staat of valt, de voorstan- ders er toch niet veel voor over hebben. De VOORZITTER merkt op, dat ze voort- durend nieuwe nummertjes moeten hebben en die kosten nogal wat; ze hebben moeite om met bun beschikbare middelen rond te komen. Wordt de subsidie alzoo verminderd, dan valt het daardoor. De heer DIELEMAN kan dat nog niet in- zien; hij blijft de subsidie wat hoog vinden en stelt voor deze terug te brengen tot f 150. De VOORZITTER meent, dat de voorzitter van „Concordia" wel nadere inlichtingen zal willen geven, omtrent de te verwachten ge- volgen. 6 De heer KRUIJSSE geeft te kennen, dat hij er weinig voor gevoelt, om die post van /300 weer te gaan zitten verdedigen, want dat is elk jaar op nieuw. Wel wil hij er op wijzen, dat er van een bevolking van 5500 zielen. nog geen 150 lid zijn en dat de leden een contribu- tie bijeenbrengen van 375. Daarvan moet 200 worden betaald als jaarwedde van den ddreeteur, zoodat er maar een goede 100 over. schiet. Nu kan ieder wel narekenen, dat men daarmede voor instandhouding van zoo'n ver eeniging niet veel doen kan. Wanneer de ge- meenteraad echter zoo weinig voor het werk de,r vereeniging voelt, moet men de subsidie maar liever schrappen. Overigens blijkt het, bij concerten, dat er onder de gemeentenaren voldoende liefhebberij voor de muziek is, want dan is de Markt stampvol. Indien men het muziek zou moeten missen, zou er naar zijn meening een leemte ontstaan. Wil men den post evenwel schrappen, het zal spreker een zorg zijn, hij heeft van het bestaan der ver eeniging meer last dan belang. Hij wil met plezier het voorstel van den heer Dieleman steunen, opdat de raad dan hierover eens uit- spraak kan doen. De heer J. DE FEIJTER verklaart het toch ook eens te zijn met den heer Dieleman. De heer KRUIJSSE geeft nog te kennen, dat hem van bevriende zijde al meermalen de opmerking is gemaakt, waarvoor hij zich nog met het muziek uitsloofde. Maar als dit dan de dankbaarheid is van wege den gemeente- raad, welnu, dat het dan maar naar den kelder gaat, dan legt hij er het bijltje bij neer. Het lust hem niet om bij iedere begrooting opnieuw dien post te zitten verdedigen tegenover hen die dpze gelieven aan te vallen. De raad moet dan maar stemmen. De heer J. DE FEIJTER wijst er op, dat de heer Kruijsse spreekt van den grooten toeloop bij de concerten op de Markt, maar dat het aantal contribuanten dan daarmede toch niet in overeenstemming is. Hij betreurt dit, het zou voor de gemeente mooier zijn als het an ders was, want men moet toch in het oog hou den, dat van de concerten slechts door een deel der ingezetenen kan worden geprofiteerd, aan- gezien die op een tijdstip beginnen, dat de buitenmenschen niet meer kunnen komen. Als de liefhebbers daarvan daadwerkelijk wat meer blijk gaven, zou dat zaakje best in het reine kunnen komen. Tegenover de verschillende andere vereenigingen acht spreker verminde- ring der subsidie noodig, doch zou het betreu- ren, als het muziek weg was. Gezien den groo ten toeloop behoort het van particuliere zijde wat meer gesteund te worden. De heer KRUIJSSE merkt op, dat de heeren niet moeten denken, dat het zoo aangenaam is te ervaren, dat een zaak waarvoor men zich in het algemeen belang interesseert zoo weinig gewaardeerd wordt. De raad moet dat dan maar eens uitspreken, dan komt het op een eind. De heer DIELEMAN bemerkt tot zijn spijt, dat de voorzitter van „Concordia" over het gesprokenen warm loopt. Daarvoor is geen reden. Het is toch volkdmen terecht gezegd, dat de muzdekliefhebbers wel gaarne muziek blijken te hooren, maar er niet graag voor be talen? Als ze er met genoegen naar luisteren, moeten ze er ook wat voor over hebben. On- juist is het ook, dat er ieder jaar op terugge- komen wordt, het vorig jaar is er geen woord van gezegd. Maar bovendien: elk lid van den raad heeft toch het recht om zijn meening te zeggen over de posten der begrooting. Indien spreker van meening is, dat het niet aangaat, om, waar andere subsidies geschrapt zijn, deze geheel te behouden, mag hij dat toch naar voren brengen. De vereeniging zou door vrij- willige bijdragen zoo kunnen bloeien, dat zij die subsidie niet noodig had. Voor iets, dat ons aangenaam is, waarmede men sympatiseert, behoort men ook een offer over te hebben. De heer Jt GILDE vindt de houding van den heer Dieleman tegenover Concordia" met com- me il faut; hij gelooft ook, dat diens muzikaal gehoor hem wel eens parten speelt. Hij herin- nert, dat de heer Dieleman er nog eens op neer kwam, dat het gezelschap minderwaardige liedjes had gespeeld, en ze hadden nota bene het „Wilhelmus" uitgevoerd. Het muzikaal peil staat hier niet zoo hoog, zoodat een veree niging die naar verhooging daarvan streeft, behoort te worden gesteund. Zij verschaft genot aan de ingezetenen en hij gelooft ook, dat zij door de meerderheid der ingezetenen zeer wordt gewaardeerd. De heer DIELEMAN moet er tegen pro- testeeren, dat men hem belachelijk zou gaan maken. Omtrent hetgeen spreker toen gezegd heeft, is hij nimmer ter verantwoording ge- roepen. Het was heelemaal geen „Wflhelmus" dat ze toen gespeeld hebben, het was een heel ander lied. Spreker wil wel aannemen, dat dit nu niet meer voorkomen zal. We gaan op dit gebied vooruit. De VOORZITTER kan niet oordeelen over hetgeen vroeger gebeurd is. De heer DIELEMAN stelt voor de subsidie te bepalen op f 150. De heer KRUIJSSE steunt dit, om den raad in de gelegenheid stellen uitspraak te doen. De heer J. DE FEIJTER steunt het ook. De heer P. DE FEIJTER noemt de houding van den heer Kruijsse raadselachtig; hij vindt het vreemd, dat de Voorzitter, een voorstander, die zooeven liet blijken, dat de vereeniging de subsidie niet missen kan, dat voorstel steunt. De heer 't GILDE wijst er op, dat hij dit alleen doet om een uitspraak van den raad te verkrijgen. Het voorstel-Dieleman wordt verworpen met 7 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Dieleman en J. de Feijter; tegen stemmen de heeren Van de Casteel, 't Gilde, Oggel, Kruijsse, Koster, Baert, en P. de Feijter. 157. Belooning onderwijzers O. L. avond- school. 125. 158. Idem bijzondere scholen. 375. Toelage aan bijzondere bibliotheken, het loopend dienstjaar uitgetrokken op /225 is thans niet op de begrooting gebracht. Hoofdstuk IX. Ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen. Uitgaven. 160. Belooning van doktoren en vroed- vrouwen. /1550. 161. Kosten in zake krankzinnigen. 3052,50. 162. Subsidie aan het Burgerlijk Armbe- stuur. 6000. 163. 164. Werkverschaffing werkloozen. f 1000. Hoofdstuk X. Landbouw. Uitgaven. 167. Subsidie aan de Geitenvereeniging „Ter Verbetering". f 37,50. Hoofdstuk XI. Handel en nij verheid. Ontvangsten. 165. Bijdrage van het rijk in het salaris vanden correspondent der arbeidsbemiddeling. Uitgaven. 168. Subsidien voor openbare middelen van vervoer. 1040. 169. Subsidie aan werkloozenkassen. f 1000. 170. Kosten districts-arbeidsbeurs en inter- communale arbeidsbemiddeling. 250. 172. Premien en andere kosten van mark- ten. /300. Hoofdstuk XII. Belastingen. Ontvangsten. 173. 60 opcenten op hoofdsom belasting gebouwde eigendommen. f 3125,77. 174. 15 opcenten op hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen. 1733,42. 175. 40 opcenten op hoofdsom der perso- neele belasting. f 5061,05. 176. Belasting naar het inkomen 42.000 (voor het loopende jaar f 60.000.) 177. Hondenbelasting. 400 (loopende jaar 1156,50). 182. Opbrengst vergunningsrecht verkoop van sterken drank. 625. Uitgaven. 178. Kosten invordering plaatselijke belas tingen. f 120. 179. Teruggaaf van belasting. 100. 180. Uitkeering aan het rijk als aandeel in de kwade posten. 100. 181. Belooning schatters en herschatters dranklokalen. j 10. Hoofdstuk XIII. Diensten als afzonderlijk bedrijf ingericht. Grondbedrijf. Ontvangsten. 183. Uitkeering van het grondbedrijf. 5450. Uitgaven. 184. Rente van geldleeningen ten laste van dit hoofdstuk. 3200. 185. Aflossing idem. f 2000. 186. Uitkeering aan het bedrijf. 250. Gasbedrijf. 187. Ontvangsten gasfabriek. 9590,97. Uitgaven. 188. Kosten van verzekering en pension- neering. f 1690,60. 189. Verzekering tegen brandschade. f 200. 190. Rente van geldleeningen. 2715,37. 191. Aflossing van idem. 4985. Vleeschkeuringsbedrijf. 192. Ontvangsten van het bedrijf. f 475. Uitgaven. 193. Kosten van verzekering enz. der amb- tenaren. 465. 194. Verzekering tegen brandschade. 10. Hoofdstuk XIV. Kasvoorzieningen. Ontvangsten. 195. Teruggaaf van het rijk van bij voor- schot betaalde gelden. 10. 196. Teruggaaf van voorschotten aan amb- tenaren. 455. Uitgaven. 198. Voorschotten ten behoeve van het r(jk. 10. 199. Voorschotten aan gemeenteambtena- ren. 455. 200. Rente en provisie opneming kasgeld. Memorie. Hoofdstuk XV. Overige inkomsten en uitgaven. 197. Inkomsten niet onder een der vorige begrepen. f 25. 201. Bovenstaande post als uitgaafpost. Hoofdstuk XVI. Onvoorziene uitgaven. 201a. Opbrengst geldleening voor buiten- gewone vernieuwing der straten. 25000. 202. Onyoorziene uitgaven. 3820,08. 202a. Bijdrage aan hoofdstuk VI van den kapitaaldienst. f 25.000, Totaal der ontvangsten en uitgaven f 183.210,30. De artikels waaromtrent niets anders is vermeld, zijn met algemeene stemmen vastge- steld. Op dezelfde wijze, wordt ook de begroo ting vastgesteld. De heer 't GILDE merkt op, dat er naar 't schijnt een misverstand schijnt te heerschen met betrekking tot het verstrekken van gum- mikleeding aandegemeentewerklieden; de oude kleeding is versleten. Aan spreker is meege- deeld, dat dit door drukke werkzaamheden ter secretaire zou vergeten zijn. Is daarvan aan Burgemeester en Wethouders iets bekend? De VOORZITTER merkt op, in deze conse quent te moeten zijn; hij heeft vroeger mis- schien wel eens een te hard woord gebruikt, ter gelegenheid, dat gemeentewerklieden klachten hadden overgebracht aan een raads- lid, met de mededeeling, dat zij dan niet aan het goede adres zijn, en moet zich daaraan dus ook in dit geval houden. Indien de gemeente werklieden zich over iets te beklagen hebben, kunnen zij zich tot spreker wenden of tot het college van Burgemeester en Wethouders, maar niet bij de raadsleden. Als spreker thans anders sprak, zou hij meten met 2 maten. De heer OGGEL: Wanneer was hun dat beloofd De heer t GILDE'k Geloof reeds over een paar maanden. De SECRETARIS deelt mede, dat er hem j.l. Zaterdag voor het eerst door den waarne- mend gemeente-opzichter Van 't Hoff iets van gezegd is. De VOORZITTER merkt op, dat ze aan het verkeerde adres zijn geweest, ze moeten bij hem komen. Daarover wordt thans niet meer gesproken. 11. Electriciteitsveoorziening. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders nog geen bericht heb ben ontvangen naar aanleiding van de door den Raad van Commissarissen der P. Z. E. M. gehouden besprekingen betreffende een con tract voor electrische stroomlevering. 12. Plaatsen van urinodrs. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders naar aanleiding der vraag door den heer Dieleman in een der vorige vergaderingen gedaan, naar het plaat sen van meer urinoirs eens naar geschikte plaatsen daarvoor hebben uitgezien, doch die niet hebben kunnen vinden dan aan de Stations- straat, langs de sloot van den heer Van Dix- hoorn, bjj de tramhalte. Op die plaats bestaat er wel behoefte aan. Burgemeester en Wet houders zijn nu voornemens er daar een te plaatsen. 13. Omvraag. a. De heer OGGEL deelt mede, gisteren ge- hoord te hebben, dat de directeur der gasfa briek Zondag den gasfitter Deij heeft wegge- jaagd en uitgevloekt. Hij zou hier gaarne door den raad uitgesproken zien, dat deze in geen geval wenscht, dat de directeur het per- soneel der fabriek uitvloekt. Dit heeft even- goed als ieder ander recht op een mensch- waardige behandeling. Er bestaat in de ge meente een verordening, die het vloeken ver- biedt, maar nog minder kan toegestaan worden, dat door het gemeentepersoneel in of tijdens hun dienst wordt gevloekt. In de tweede plaats hoorde spreker, dat de directeur bevel gaf tot het lossen van kolen uit waggon, des avonds te 6 uur. Spreker acht dat geen noodzakelijke arbeid en zou wenschen dat last gegeven werd, dat dit op Zondag niet mag geschieden. Als er een verstopping is van buizen of de ketels moeten leeggemaakt wor den is zulks iets anders, maar waggons lossen kan worden uitgesteld; in verband met de hei- liging van den Dag des Heeren, moet op Zon dag zulk werk niet worden uitgevoerd. Met Van Cruijningen is het destijds ook met vloeken gepaard gegaan. De VOORZITTER betuigt zijn spijt, dat de heer Oggel dit in deze openbare raadszitting ter sprake brengt. Het was zijne bedoeling geweest na afioop der vergadenng de leden van de gascommissie te verzoeken nog even te blijven om hen over die kwestie te spreken en een onderzoek aanhangig te maken. Burge meester en Wethouders zoudan dan later bij den raad kunnen komen met een mededeeling daarover. Spreker kan wel zeggen zijn licht er over al eens te hebben opgestoken, doch nu staan de feiten nog niet vast en kan de raad er geen. oordeel over uitspreken. Hij zou daar- om er liever niets meer van zeggen. De vol- gende vergadering kan dan worden meege- deeld of er strafwaardige handelingen zijn gepleegd. De heer OGGEL geeft te kennen, dat het niet zijn bedoeling was, op een onderzoek naar het gebeurde vooruit te loopen, doch dat het alleen zijn bedoeling was den raad zijn afkeu- ring te laten uitspreken omtrent vloeken door gemeentepersoneel en het lossen van kolen op Zondag. De VOORZITTER meent, dat het niet noodig is zulks uit te spreken, daar wel iedereen dat zal afkeuren. Hij wenscht de zaak nu te laten behandelen door de Gascommissie en Burgemeester en W ethouders. De heer 't GILDE vindt het bij alle respect voor de technische kennis van den directeur toch teekenend, dat deze des Zondags zoo met het personeel der gasfabriek omspringt. De VOORZITTER ontraadt bij vernieuwing op de zaak in te gaan; de heer 't Gilde spreekt, alsof de directeur het gedaan heeft, maar dat kan hij nu toch niet vaststellen. De heer J. DE FEIJTER: U hebt misschien inlichtingen gevraagd bij den directeur zelf? De heer OGGEL verklaart, niet dit geval speciaal op het oog te hebben gehad, maar het gaf hem aanleiding, er over te spreken, omdat hij zich nimmer heeft kunnen voorstellen, dat men er toe zou komen om op Zondag kolen te lossen. Hij vindt ook juist, dat deze kwestie •nader wordt onderzocht. De heer 't GILDE merkt op, dat de betrok- ken man er toch weer maar de dupe van is; om zoo in den winter in eens de straat op te worden geschopt, valt niet mee. De VOORZITTER sluit het debat; uit het onderzoek zal blijken wie straf verdient. b. De heer't GILDE vestigt er de aandacht op, dat indertijd aan Maring Co. vergun- ning is verleend voor het plaatsen van een gasmotor. Nu wordt er echter een ruw-olie motor gebruikt, die veel overlast aan de om- wonenden berokkent wegens den stank en de verontreiniging der daken, door de uitwerpse- len van den motor. Hij meent gehoord te heb ben, dat belanghebbenden zich per adres tot den gemeenteraad hebben gewend. Hij vraagt: is daar de Hinderwet niet van toepassing? De VOORZITTER noemt deze zaak zoo helder als glas. Wanneer iemand van motor veranderen wil, moet hij, ingevolge de Hinder- wet, vergunning vragen. De Firma is dan ook over 3 weken aangeschreven, dat zij de noodige stukken in orde moet maken voor het doen eener aanvraag volgens de Hinderwet, daar anders de motor zal moeten worden stopgezet. Bij het inkomen der aanvraag kan de zaak het gewoon verloop hebben en kunnen ook bezwa- ren worden ingediend. Er is wel een adres van belanghebbenden ingekomen, maar dat was aan Burgemeester en Wethouders, en niet aan den raad gericht. c. De heer VAN DE CASTEEL wijst er nog eens op, dat de bewoners aan de Brug veel overlast hebben van het water en dat voorts de bestrating op het Plaatje bijna geheel met gras begroeid is. De VOORZITTER merkt op, dat men bij zwaren regenval overal overlast van water heeft. Hij zal er echter nog eens naar laten zien. De bestrating op het Plaatje zal in orde komen, tegelijk met die van den Armendijk De heer VAN DE CASTEEL merkt op, dat hij het heeft over het trottoir, dat over 1 M. breedte, geheel met gras begroeid is. De VOORZITTER merkt op, dat de bewoners dan zullen moeten aangemaand worden om het te wieden. De heer VAN DE CASTEEL: Ja, maar het ligt niet aan den kant der straat waar de wo- nmgen staan. De VOORZITTER zal er naar laten zien. d. De heer DIELEMAN zou er de voor- keur aan geven om des voormiddags 9 uur de vergadering aan te vangen, dan konden leden in den regel des middags thuis zijn, terwijl men anders in den middag vervalt, het is nu weer al 1 uur. De VOORZITTER zal, indien de heeren er g-een bezwaar tegen hebben, met die opmerkina rekening houden. e. De heer P. DE FEIJTER zou gaarne zien, dat de zijpaden van den Graaf Jansdijk eens wat werden opgemaakt met een beetje macadam en dan zou er ook wel eens gekeken moeten worden naar het Spuipadie. De VOORZITTER merkt op, dat daarover ieder jaar wordt gesproken, doch hij weet niet beter, of dit is in orde gebracht, want hij heeft den gemeente-opzichter juist daarop gewezen toet/'anrnel'k'ng'en voorkomen. Nu komen ze +h,eer J- DE FEIJTER geeft te kennen, dat dit komt omdat ze met het maken van het padje altijd te laat zijn. Ze moesten voor den bietentijd komen. deDtoeVt°°HRZITTiER Tnt' ,lat de onvoldoen- de toestand van dat padje ontstaat doordat dit Van d?n aailPa'eT|den eigenaar tdLt bewerken van het land wordt stuk ge- trapt. Hij kan verzekeren, dat er dit jaar sin- tels zpn opgebracht. De heer P. DE FEIJTER meent, dat de Voorzitter zich verglst. De heer DIELEMAN merkt op, dat de Graaf Jansdijk noodig voorziening behoeft die is v°°rde wielrijders niet te berijden. tt® VOORZITTER zegt voorziening toe. 30 SCHEEPVAARTBEWEGING. 24 October. Fransch s.s. Guebwiller, 6746 M3., ko len van Gent naar Cherbourg'. Eng. s.s. Tosca, 1274 M3., fosfaat, van Gent naar Rochester. Eng. s.s. Yewdale, 1350 M3., fosfaat van G^nt naar Exmouth. Eng. s.s. Egret, 3645 M3., stukgoed; van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Clandeboye, 1737 M3., scor- ries, van Gent naar Fenit. Eng. s.s. T. W. Stuart, 713 M3„ fos faat van Gent naar Kingsbridge. Deutsch s.s. Margaretha, 2472 M3., fos faat, van Gent naar Rensborg. Ned. s.s. St. Jansland, 6230 M3., ledig van Sluiskil naar Newcastle. Eng. s.s. Swynfleet, 3306 M3., kofen van Goole voor Gent. Eng. s.s. Dalegarth forae, 2335 M3., ko len van Swansea voor Gent. Eng. s.s. Dearne, 2951 M3.6tukgoed van Goole voor Gent. Zweedsch s.s. Gallia, 5160 M3., hout van Burea voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed "van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Capelbary, 4367 M3.kolen van Cardiff voor Gent. Duitsche zeel. Oldefelde, 2199 M3., Id- dig van Antwerpen voor Ter Neuzen. Langs de Oostsluis zijn 146 binnenvaar- tuigen op- en 148 afgeschut, langs de Middensluis 46 op- en 49 afgeschut ea langs de Westsluis 10 op- en 9 afgeschut. 25 October. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., aardappelen van Gent naar Newport Mon. Eng. s.s. Ravenscraig, 943 M3., aard appelen, van Gent naar Cardiff. Eng. s.s. Malrix, 1989 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Pharmigan, 1412 M3., stukgoed van Gent naar Londen. Eng. s.s. Beeston, 1319 M3., fpsfaat, van Gent naar Alberystwit!h. Fransch s.s. Capt. Winckler, 5710 M3., ledig; van Havre voor Gent. Danziger s.s. E. Bosselmann, 1483 M3., kolen van Swansea voor Gent. Fransch s.s. Lillebonne, 3103 M3., ko len van Boston voor Gent. Duitsche sib. Wolf, 474 M3., ledig van Lulea voor Gent. Duitsch lichter Gunther, 3668 M3., hout van Lulea voor Gent. Fransch s.s. Dept. Ch. Nortier, 5695 M3., kolen van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Lowther Castle, 1256 M3., ge- mengd, van Galveston voor Gent. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3., stukgoed van Gent naar Leith. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed van Gent naar Londen. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed van Gent naar Hull. Eng. s.s. Dearne, 2951 M3., stukgoed van Gent naar Goole. Belg. s.s. Rosa, 3121 M3., kolen van Leith voor Gent. Belg. s.s. Brabo, 2285 M3., kolen van Goole voor Gent. 26 October. Belg. s.s. Rubens, 5483 M3., kolen van Newcastle voor Gent. Belg. s.s. Livonier, 8740 M3., restant, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Corcliff5570 M3., ledig van Gent naar Methil. Noorsch s.s. Femund, 6340 M3., ledig van Gent naar Burnt Island. Duitsch s.s. Heras, 1154 M3., ledig van Plymouth voor Ter Neuzen. Fransch s.s. Dept. H. Durre; 5701 M3. ledig van Nieuwediep voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Field, 7696 M3., kolen van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Wreathier, 2803 M3., kolen van Goole voor Gent. Eng. s.s. M<?rse>2934 M3.stukgoed van Goole voor Gent. Eng. s.s. Carl of Durhum, 886 M3., ledig van Londen voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed van Leith voor Gent. Eng .s.s. Mayfield, 1819 M3., ledjg van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Wheatherop, 1479 M3., ledig van Londen voor Gent. 27 October. Eng.s .s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed van Londen voor Gent. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., kolen van Goole voor Gent. Duitsch s.s. J. Tumann, 3663 M3., hout van Gefle voor Gent. Deensch s.s. H. Pollopodian; 6326 M3.; hout, van UH'aborg voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Carl of Durhum, 886 M3., fos faat van Gent naar Aberdeen. Zonnetijd. V H tl If It

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7