Bronchitis, Vastzittend llijm, Verouderde Hoest BURGEBLIJKE STAND. Handelsberichten. IWGE208aH W Gebruik hiertegen Anga-Siroop, eoeoeelin g e a. 1.75. Bij Apothekers en Drogisten VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ- 21 October. Verkooping bij Verblijf van een kapi- tale Hofstede en Bouwland te IJzendijke. Notaris A. A. M. Corthals. Openbare Verkooping van twee Woon- huizen met toebehooren en erf te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. 22 October. Verkooping bij Verblijf van een kapi- tale Hofstede te Schoondijke. Notarissen A. H. J. Beuningh te Groede en J. C. Bloupot ten Cate te Middelburg. 23 October. Openbare Verkooping van een Hof stede, Bouw- en Weiland en Boomgaard te Goes. Notarissen N. J. Hoeflake en E. C. van Dissel. 27 October. Bij inschrijving te koop 84 stuks 01- menboomen in de Absdaalsche straat. Be- stuur waterschap „Absdale, Riet- en Wulfsdijk". 28 October. Openbare Verkooping van 75 Canada- boomen te St. Jansteen. Notaris Dumo- leijn. Open/bare Verkooping van een Woon- huis, toebehooren en opstal en een Schuur te Zaamslag. Notaris Van der Moer. 29 October. Openbare Verkooping van een Woon- huis met toebehooren te Othene (Zaam slag). Notaris Van der Moer. Vergadering van Ingelanden van den polder Oud-Zevenaar te Ter Neuzen. 31 October. Inschrijving geldleening groot f 8000 gemeente Sas van Gent. Gemeentebestuur van Sas van Gent. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. 30 October. Aanbesteding van de levering van diverse soorten Krachtvoeder te Schouwen en Duiveland. Bestuur Kring Schouwen em Duiveland. I November. Verkoop bij inschrijving van de voor- malige Directiekeet met aamnoorige Woning em Erf te Zaamslag. Bestuur van den> Eendragtpolder. Te ikoop bij inschrijving van 56 Olmen- boomen te Axel. J. den Hamer. 4 November. Aanbesteding van het makem van rio- leerimgs- em bestratingswerken te Ter Neuzen. Ontvanger der Registratie en Domeinen. II November. Algemeene vergadering te Goes van de Maatschappij tot bevorderimg van Land- bouw en Veeteelt in Zeeland. Openbare verkooping van een Woon- huis te Westdorpe. Notaris Dregmans. Wisselkocpsen, Amsterdam, 20 October 2 uur. Londen ll,483/4 11,49 Berlijn, per biljoen 0,61 Parijs 13,40 13,45 Brussel 12,321 /2 12,40 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,61 Fransch 13,40 13,45 Belgisch 12,32i/2 12,40 Oostenrijksch (10.000) 0,40 0,45 EEN BLIJ-EINDEN.D DRAMA. Een ong'ewone historic, met een tragisch begin en "een komisch slot deed zich, naar de N. Haagsehe Ct. meldt; d« vorige week te Scheveningen voor. Een werklooze aldaar, de dertigjarige De. R., wonende over het Ververschings- kanaal, ging op 20 September 1.1. naar Dipn Haag om te stempelen, doch kwam op dien en vol^ende dagen niet terug. Men dacht aan "een ongeval, sprak ze]fs van een wanhoopsdaad en d« politie was ijverig in de wt-er om den vermiste te zoeken. A lies vruchteloosdagen veifiepen er,' e>r ging een week overheen, maar de vermiste werd niet gevonden. Een jongen Verdronk en men vertelde dat De R. het was. De vrouw van den vermiste dacht niets anders, dan dat haar man een doodelijk ongvluk was overkomen. De gordijnen gin- gen neer en de vrouw kwijnde weg. Daar kwam Donderdag 1.1. een arm- bezoeker van vacanti® terug en men sprak hem direct over het geval, dat heel Sche- Veningen in beroering bracht. De R. is nog niet gevonden? Nog niet gevonden, luidd® het antwoord. Maar ik heb half September de stukken voor hem in orde gemaakt om hem op te nemen in het Ziekenhuis. Een telefoontje bracht nu spoedig aan het licht, dat de vermiste werkelijk reeds 10 dagen "in het Ziekenhuis lag en dat hij het uitstekend maakte. En toen zij het (fhuis) van blijdschap nog niet gelooven konden, wilde h£el de familie mee naar h«t Ziekenhuis om hem te zien. Toen men kwam wuifde hij alien opge- ruimd toe en zei tegen zijn vrouw: Dat je door de week niet kwam, kon ik begrij- pen, maar dat je ook Zondags niet bent geweest, vond ik wel wat erg. En toen hadden ze mekaar weer en de tragi-oomedie eenerzijds de schuld van den man zelf, anderzijds een gevolg van een tout in de administrate (waar dan odk), was uit GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 14 October 1924, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, M. W. Koster, A. E. C. Kruijsse, J. M. Bjaert, A. Th. 't Glide, Ed. van de Casteel, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feijter. Secretaris de heer J. L. J. Maris. Afwezig de heeren Ph. J. van Dixhoom en J. Weijns. (3. Vervolg.) 7. Vaststelling instructie gemeente-opzich- ter en jaarwedde van dien functionaris. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders alvorens over te gaan tot het oproepen van sollicitanten voor de vacante betrekking van gemeenteopzichter alhiej het gewenscht achten, dat wordt vast- gesteld eene instructie en het salaris wordt bepaald. Zij stellen mitsdien voor, vast te stel- len de volgende INSTRUCTIE van den Gemeente-op- zichter. Artikel 1. De gemeente-opzichter wordt benoemd, ge- schorst en ontslagen door den gemeenteraad. Voor de benoeming van den gemeente-op zichter, zenden Burgemeester en Wethouders aan den gemeenteraad eene aanbeveling in van zoo mogelijk twee personen. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders kan de gemeenteraad den gemeente opzichter in zijne functie schorsen, doch voor niet langer dan drie maanden. De functionaris is ter bekoming van eervol ontslag verplicht zijne aanvrage daartoe minstens 6 weken voor den dag, waarop hij den gemeentedienst wenscht te verlaten, bij den gemeenteraad in te dienen. Ontslag kan worden verleend: Eervol. a. op verzoek; b. zonder verzoek, wegens physieke onge- schiktheid. Ontslag wordt verleend bij het bereiken van den 65jarigen leeftijd. Artikel 2. De jaarwedde wordt door den gemeenteraad geregeld bij een afzonderlijk besluit. Artikel 3. 1°. De uitbetaling der jaarwedde geschiedt maandelijks. 2°. Ingeval de functionaris blijkens genees- kunxiige verklaring. Door ongestelheid, ziels- of lichaamgebrek buiten staat is zijn werk te verrichten, zal de jaarwedde, gedurende de eerste maanden worden uitbetaald, onder af- trek van hetgeen hem als ziekte-geld, of onder welke benaming ook, wordt uitgekeerd. 3°. Bij voortduring der ziekte na afloop van dien termijn, wordt indien volgens eene verklaring van den behandelenden geneesheer, de genezing binnen ten hoogste zes maanden kan worden verwacht, zoodanig, dat hij weder- om geschikt zal worden voor eene behoorlijke vervulling zijner werkzaamheden, opnieuw ziekte-verlof verleend, gedurende ten hoogste zes maanden, met behoud van het voile salaris. 4°. Ingeval aan het einde van den termijn, bedoeld in het voorgaande lid, hij zijn dienst nog niet heeft hervat, zal door den raad wor- dmi bepaald, welke maatregelen te zijnen op- zichte zullen worden genomen. 5°. Wanneer verhindering intreedt binnen eene maand na herstel van eenzelfde ziekte of eenzelfde ziels- of lichaamsgebrek, wordt deze verhindering beschouwd als eene, die met de vorige een geheel uitmaakte, tenzij de tweede "e, volgens den door Burgemeester e,n Wet houders aan te wijzen geneesheer, buiten ver- band staiat met de eerste. 6°. Burgemeester en Wethouders kunnen bij aldien de gemeente-opzichter ziekte-verlof geniet, op kosten der gemeente een controlee- rend geneesheer aanwijzen, die na voorafgaand onderzoek, een rapport zal uitbrengen ter be- oordeeling van de vraag of verlof verder noodzakeljjk is. Hij is verplicht zich te onderwerpen aan het onderzoek in het vorige lid bedoeld. 8°. Ingeval van ziekte is de gemeente- opzichter verplicht zoo spoedig mogelijk, in elk geval binnen 3 uren na het tijdstip, waarop hij in dienst moest zijn, hiervan kennis te geven aan den Burgemeester. 9°. Ingeval van het voortduren der ziekte is hij verplicht zoo spoedig mogelijk, in elk geval binnen vijf dagen na de in het vorige I'd bedoelde kennisgeving, eene verklaring van den behandelenden geneesheer over te leggen aa.n Burgemeester en Wethouders, waaruit blijkt, dat het verrichten van alle of bepaalde wprkzaamheden hem verboden is. to Onder ziekte is mede begrepen elke ongeschiktheid tot het verrichten van werk zaamheden tengevolge van een ongeval. 11 Indien de ziekte krachtens eene bepa- ng eener wet of krachtens eene verzekering recht geeft op eene uitkeering, dan komt deze in mindering van het ingevolge alinea 2 en 3 uit te betalen salaris. 12°. Gen salaris tijdens ziekte-verlof wordt uitgekeerd: a. indien de functionaris weigert in gemeen tedienst andere dan zijne werkzaamheden hem in overleg met zijnen geneesheer op- gedragen, te verrichten. b. indien de ambtenaar, anders dan op ad- vies van zijn geneesheer, gedurende zijne ziekte werkzaam is of zoodanigen arbeid ten eigen bate verricht, dat deze zijn her stel belemmerd; c. indien de functionaris niet heeft voldaan aan alinea 9 van dit artikel. 13°. De functionaris, die op grond der mili- taire wetten onder de wapenen moet komen, geniet verlof, met inachtneming van de vol gende bepalingen: a. indien hij kostwinner is, behoudt hij het voile salaris, verminderd met het bed rag der rijksvergoeding wegens dienstplicht, of indien hij den rang van onder-officier bekleedt of eene hoogere positie in het leger inneemt, verminderd met hetgeen hij uit dien hoofde ontvangt; b. indien hij geen kostwinner is geniet hij geen salaris of wel zal hem toegekend worden over hetgeen over is van het sala ris, na aftrek van hetgeen voor zijne ver- vanging is betaald. 14°. Hij, die om andere dan in de voorgaan de alinea's genoemde door Burgemeester en Wethouders geldig verklaarde reden zijne werkzaamheden niet kan verrichten, zal zoo- veel minder jaarwedde genieten als noodig is ten behoeve zijner vervanging. 15°. Bij ontslag wordt de jaarwedde be taald tot den dag, waarop het ontslag ingaat. 16°. Overlijdt een ambtenaar zonder ach- terlating van eene weduwe of van een of meer kinderen, jonger dan 18 jaar of van ouders wier kostwinner hij was, dan wordt aan den rechthebbende, het salaris uitgekeerd tot en met de maand van het overlijden. Overlijdt een ambtenaar met achterlating van een weduwe of van een of meer kinderen, jonger dan 18 jaren, dan wordt het salaris uit gekeerd tot en met den dag van het overlijden en daarenboven aan de weduwe of bij gebreke aan die, aan een der voogden eene som uitbe taald gelijkstaande met het salaris gedurende drie maanden. Overlijdt een ambtenaar, die kostwinner is van zijne ouders of van een van hen, dan wordt aan den rechthebbende uitbetaald eene som gelijk aan het salaris gedurende zes weken na den dag van het overlijden. Schorsing geschiedt zonder stilstand der jaarwedde. Artikel 4. De werkkring omvat: a. het ontwerpen en uitvoeren van plannen en werken ten behoeve der gemeente, daar- onder begrepen het toezicht bij de uit voering; b. het onderzoeken van de zaken en de on derwerpen, waarover van gemeentewege advies wordt gevraagd, alsmede het uit brengen van advies daaromtrent; c. het doen van voorstellen ter verbetering of verandering van gemeente-eigendom- men, zoowel in het gemeente als in het algemeen belang; d. het toezicht houden op de uitvoering van wetten en verordeningen; voor zoover de uitvoering aan het gemeentebestuur is op- gedragen en waarbij deskundige voorlich- ting gewenscht is of wordt; e. het zorgen voor een geregelden gang van zaken, die van gemeentewege moeten wor den verricht; f. het zorgen, dat de gemeente-werklieden die onder zijne leiding staan geregeld werkzaamheden te verrichten hebben, en het controleeren van die beambten; g. bet zorgen voor een doelmatig en oordeel- kundig gebruik van alle inrichtingen, ge- reedschappen en materialen tot de ge meente behoorende; h. de zorg voor een goede bewaring van alle gereedschappen, materialen en stukken in de daarvoor bestemde bergplaatsen i. zich dagelijks in de morgenuren ten ge- meentehuize op de hoogte stellen of er werkzaamheden door zijne tusschenkomst verricht moeten worden, of dat er iniich- tingen gewenscht worden; j. het onderzoeken van en het van advies dienen over alles, wat door of vanwege het gemeentebestuur gevraagd wordt. Artikel 5. Het is den functionaris verboden, tenzij met goedkeuring van Burgemeester en Wethouders andere ambten of bedieningen te bekleeden of wel eenige winkelnering of bedrijf uit te oefe- nen terwijl ook in den tijd, waarin de gemeen te zijne diensten niet vordert, geene werkzaam heden voor anderen mag verrichten, onder wel- ken vorm ook. Artikel 6. 1°. Hij mag ter zake van zijne bediening noch middellijk, noch onmiddellijk giften of geschenken, onder welken vorm ook aannemen. 2°. Hij mag noch middellijk of onmiddel lijk deelnemen aan onderhandsche pacht van gemeente goederen of inkomsten, of aan leve- ringen of aannemingen, ten behoeve der ge meente. 3°. Hij is verplicht tot geheimhouding van hetgeen hij in zijne betrekking verneemt. 4°. Hij mag voor zijne bijzondere of huis- houdelijke diensten geen beambten der ge meente gebruiken. Artikel 7. De functionaris heeft recht op veertien dagen vacantie. Hij behoeft verlof om op werk- dagen afwezig te zijn voor minder dan eene week; van den Burgemeester, voor eene week of langer van Burgemeester en Wethouders. Artikel 8. De functionaris moet wonen in de gemeente Axel. Atikel 9. De vorige instructie van den gemeente- opzichter, d.d. 17 Januari 1907 wordt bij deze ingetrokken. De heer 't GILDE zou gaame een leeftijds- grens bepaald hebben gezien. De VOORZITTER merkt op, dat de te benoe. men opzichter 23 jaar moet zijn en dat hij op 65jarigen leeftijd wordt ontslagen; dit laatste staat in de instructie. De heer 't GILDE had eene beperking van den leeftijdsgrens op het oog, daar het hem gewenscht voorkomt, iemand te benoemen die niet alleen theoretische bekwaamheid, maar ook practische ervaring heeft. De VOORZITTER merkt op, dat het voor- nemen bestaat sollicitaties in aanmerking te nemen van personen tusschen de 23 en 35 jaar. De heer't GILDE is voorts van oordeel, dat de functie van gemeente-opzichter in deze ge meente wel den geheelen mensch vordert. Het verwondert hem daarom, dat in artikel 5 wordt voorgesteld, te bepalen, dat hij met vergun- ning van Burgemeester en Wethouders ook werkzaamheden voor derden mag verrichten. Als men echter het werken voor anderen ge heel verbiedt, zal daarmede ook rekening moe- ten gehouden worden bij het vaststellen der jaarwedde, want dan is de voorgestelde onder de tegenwoordige omstandigheden onvoldoende. De VOORZITTER zou eerst de instructie willen afgehandeld zien, en daama de jaar wedde bespreken. Overgegaan wordt tot de artikelsgewijze behandeling. Bij art. 5 geeft de heer KRUIJSSE te ken nen, dait hij er de voorkeur aan zou geven den functionaris het verrichten van werk voor der den geheel te verbieden en dus te schrappen de bepaling, dat Burgemeester en Wethouders daarvoor vergunning kunnen verleenen. De heer DIELEMAN kan er zich niet mee vereenigen, dat de gemeente-opzichter voor anderen niets zou mogen doen. De mlan heeft toch ook zijn vrijen tijd en wat bezwaar is er tegen, dat hij in zijn vrijen tijd voor anderen eens een teekening maakt? De VOORZITTER merkt op, dat dit vooral niet moet geschieden. De heer DIELEMAN begrijpt, dat stand- punt niet. Als de opzichter niets anders mag doen, moet er straks toe overgegaan worden zijn salaris te verhoogen, hetgeer. dus nadeel voor de gemeente is en waarom mag hij zijn vrijen tijd als hij dat wi'l ook niet aanwenden in het belang der welvaart van zijn gezin even- als dat aan andere ambtenaren veroorloofd is. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders het standpunt heb ben ingenomen, dat het kan voorkomen, dat het gewenscht is, hem ook eens iets anders te laten doen, doch dat de gemeente hem ten al ien tijde moet kunnen opeischen. De heer DIELEMAN vraagt of de gemeente- opzichter dan heelemaal geen vrijen tijd heeft. De VOORZITTER antwoordt, dat het moei- lijk aangaat om den opzichter te zeggen welke uren hij in dienst moet zijn, zijn werk is wis- selvallig, doch hij moet ten alien tijde voor de gemeente beschikbaar zijn. Als voorbeeld haalt spreker aan, dat, als het b.v. op Zondag heeft geijzeld, men gaarne heeft, dat er spoe dig aand wordt gestrooid, met het oog op de kerkgangers. Dan moet de gemeenteopzichter tijdig daarvoor de noodige maatregelen treffen. Dan moet hij dus klaar staan, hoewel hij in den regel des Zondags vrij is. De heer DIELEMAN wijst er op, dat de ge meente in den vorigen opzichter iemand had die altijd in touw was, een practisch man uit de gemeente, en hij meent, dat men weer zoo iemand zou moeten hebben. Zoo iemand heeft ook zijn vrijen tijd noodig. De VOORZITTER is het daarmede eens, maar wijst er op, dat hij toch moet komen als het voor de gemeente noodig is. De heer DIELEMAN kan zich met de voor- gstelde bepaling niet vereenigen. De VOORZITTER geeft nog te kennen, dat Burgemeester en Wethouders vooral bezwaar hebben tegen het maken van teekeningen voor anderen, omdat daaruit verkeerde toestanden voortspruiten. De heer DIELEMAN is van oordeel, dat het jnist de beste ambtenaren zijn, die altijd werken. De heer KRUIJSSE meent, dat deze opmer- king van den heer Dieleman hier eigenlijk niet op zijn plaats is. Op zichzelf zou er tegen het maken van teekeningen voor een ander geen bezwaar zijn, maar het gevolg is, dat, als dit den gemeenteopzichter wordt toegestaan, dat alien, die een teekening moeten laten ma ken, dit den gemeenteopzichter opdragen, om dat ze dan van veel moeite en last af zijn, daar ze verwachten, dat de gemeenteopzichter die de teekeningen moet toetsen aan de bouw- verordening en andere voorschriften, ze wel ineens in orde zal maken. Daardoor worden andere menschen, die ook plannen en teekenin gen maken benadeeld, terwijl bovendien de ge meenteopzichter bij de particuliere bouwwer- ken feitelijk zijn eigen werk moet controleeren, hetgeen geen gezonde toestand is. De heer J. DE FEIJTER verklaart het ten deele wel eens te zijn met den heer Dieleman en is daarom voor behoud van het voorgestelde art. 5. In bepaalde gevallen kunnen Burge meester en Wethouders hem dan vergunnen nog iets anders te doen, maar zij kunnen er voor waken, dat hij voor anderen geen teeke ningen maakt. De VOORZITTER merkt op, dat Burge meester en Wethouders in hun voordeel het be- ginsel hebben willen neerleggen; dat de ge meente den geheelen mensch kan opeischen, doch dat men ook de gelegenheid heeft willen openlaten om in bepaalde gevallen ook nog wel iets anders te doen. De heer 't GILDE meent, dat in artikel 5 de woorden „ten zij met goedkeuring van Burgemeester en Wethouders behooren te ver- vallen, als men den geheelen man wil opvor- deren. Als die redactie behouden blijft en Bur gemeester en Wethouders passen het soepel toe, dan krijgen we weer den ouden toestand. Hij acht het voor Burgemeester en Wethouders gemakkelijker, indien die woorden vervallen. De heeren KRUIJSSE en OGGEL, die het voorstel steunen, merken op, dat dan een an dere redactie wellicht beter was. De VOORZITTER ligt de bedoeling van het amendement nader toe, dat het den gemeente opzichter verboden zal zijn een andere gesala- rieerde betrekking te vervullen. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Van de Casteel, 't Gilde, Oggel, Kruijsse en P. de Feijter; tegen stemmen de heeren J. de Feijter, Koster, Baert en Dieleman. De artikels waaromtrent niets is vermeld, zijn aangenomen met algemeene stemmen evenals daarna de geheele instructie. Burgemeester en Wethouders stellen thans voor, het salaris voor den gemeenteopzichter te bepalen op f 1600 met 4 jaarlijksche ver- hoogingen van f 100. De heer 't GILDE meent, dat, na het geno men besluit, dat de gemeenteopzichter geen bijverdiensten mag hebben, het voorgestelde salaris niet voldoende kan geacht worden en stelt voor dit te bepalen op f 2000 met 4 jaar lijksche verhoogingen van 100. De heer KRUIJSSE kan met dit voorstel in- stemmen. Indien men in den aanvang een te laag salaris uitlooft, komt men na enkele jaren tot de conclusie, dat het toch verhoogd moet worden en als men terstond dat hoogere sala ris uitlooft bestaat de kans dat terstond flinke krachten solliciteeren die dat anders nalaten. De heer OGGEL geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders juist overwogen hebben, dat het niet gewenscht was ineens zoo hoog te gaan. Men moet een geheel onbe- kend persoon benoemen. Hij acht de jaarwed de nog ruim hoog en meent, dat er genoeg sol licitanten zullen komen. Indien dan in de praktijk blijkt, dat de benoemde goed voldoet, kan men nog altijd zijn jaarwedde verhoogen, terwijl men anders voor de moeilijkheid staat, dat men iemand die tegenvalt niet verlagen kan. A1 bezit iemand veel diploma's dan kan dit nog wel eens blijken een minder geschikt persoon te zijn. De heer KRUIJSSE blijft van oordeel, dat op de voorgestelde jaarwedde geen flinke krachten zullen solliciteeren. De heer 't GILDE is van dezelfde meening, men zal een halve kracht krijgeft. De heer DIELEMAN meent, dat voor een jaarwedde van 1600 ai heel wat kan gevergd worden; dat is toch zoo klein niet meer. Het is een jaarwedde waarmede wel wat uit te richten valt. Kij wil op het voorstel van Bur gemeester en Wethouders ingaan. De heeren KRUIJSSE en v'AN DE CAS TEEL steunen het voorstel van den heer 't GILDE. De heer 't GILDE wenscht nog op te mer ken, dat de gemeente z.i. niet mag parasitee- ren op den bestaanden overvloed van intellect, in de verwachting, dat ook bij een te laag ge- steld salaris voldoende sollicitanten zullen komen. Het voorstel van den heer 't GILDE wordt verworpen met 6 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Van de Casteel, 't Gilde en Kruijsse; tegen stemmen de heeren Oggel, J. de Feijter, Koster, Baert, Dieleman en P. de Feijter. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt alsnu met algemeene stemmen aan genomen. 8. Vaststelling tarieven voor de beer- ruiming. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders, naar aanleiding van vroeger in den raad gedane toezegging, nu de gemeentelijke beerruiming een zestal maan den in werking is en de resultaten beter be- oordeeld kunnen worden dan voor de exploita- tie, meenen te moeten voorstellen de tarieven der beerruiming vast te stellen in verband met de hoeveelheid die uit den put of de ton wordt gehaald, nl.: voor M3. of minder 1, meer dan tot M3. 1,50 meer dan tot 1 M3. 2, meer dan 1 tot 114 M3. 2,50 meer dan 114 tot 1% M3. 3, De uitkomst daarvan zal zijn, dat de inkom sten de uitgaven zullen dekken. Er wordt geraamd, dat de gezamenljjke op- brengst volgens dat tarief zal bedragen 450, terwijl de verkoop van beer 300 opbrengt, totaal 750. Uitgegeven wordt: 75 dagen rijloon a 5 f 375, 75 dagloonen a 3 225, kosten van vemieuwing der onderdeelen 150, samen 750. De heer 't GILDE merkt op, dat in de ex- ploitatierekening geen bedrag voorkomt voor rente en aflossing van het aanschaffings- kapitaal. De VOORZITTER merkt op, dat dit uit de gewone middelen bestreden is; er is dus geen leening voor gesloten. De bedoeling zit voor, om ieder in de ge legenheid te stellen er van te profiteeren maar spreker moet ontraden nog lager te gaan. De heer 't GILDE geeft te kennen, dat het hem veel liever zou geweest zijn, dat een pro- gressieve regeling kon gemaakt worden, maar aangezien dit niet het geval is, kan hij zich met het voorgestelde vereenigen, dat in elk geval een stap in de goede richting is. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 9. Vaststelling suppletoir kohier van de hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders stellen voor het suppletoir kohier van de hondenbelasting voor het jaar 1924 vast te stellen met 27 aan- slagen op een bedrag van 71. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 16 Oct. Clementius Bernardus de Ridder, oud 26 j., jm. en Irma Maria Wille, oud 19 j., jd. 17 Oct. Mirnkus Michiel de Bruijn, oud 23 j., jm. en Cornelia Gesina Koppejan, oud 20 j., jd. Huwelijks-voLtrekkingen. 16 Oct. Reinier Harms, oud 35 j., jm. en Anna Maria Elisa beth Susanna Volkerijk, oud 35 j., wed. Mari- nus de Feijter, oud 22 j., jm. en Maria Aahtje BHek, oud 22 j., jd. Hemdrik Helmendag, oud 19 j-> jm en Dina Maas, oud 19 j., jd. Geboorten. 12 Oct. Emile, z. van Alfons Roeland en van Eliza Cappaert. Suzanna, d. van Joos Adriaan Servaas en van Wilhelmina 't Gilde. 13 Oct. Johannis, z. van Krijn Beu- kelaar en van Jozina Sara Catharina Meer- tens. Geertruida, d. van Willem Bareman en van Catharina Kolijn. Maria, d. van Leonar- dus Breepoel en van Clemence Maria Dhert. 15 Oct. Maria Louisa, d. van Jan Dooms en van Louisla De Bock. 16 Oct. Jozina Maria, d. v. Andries Jansen e. v. Louwrina Oppeneer. 17 Oct. Johannes Adrianus, z. van Johan Marie van der Hooft en van Levina de Kraker. Kor- nelia, d. van Adriaan de Bruijn en van Adriana Suzanna den Dikken. 18 Oct. George, z. van Willem Gort en van Margarete Ella Baltrus- zat. Anthonetta Johanna Cerilla, d. van Everhardus Lambertus Freriks en van Maria Cerilla Galle. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren inaag- pijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpijn, en ver- stopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; te Ter Neuzen bij de firma A. van OverbeekeLeunis. 9 Rotterdam, 20 October 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 227 vette rundereu 182 vette- en graskalveren, 1412 schapen, en lammeren en 1114 varkens. De noteering was als volgt: mien le kw. fl, 15 tot/l,221/2; 2ekw. /1,10 tot y 1,053e kw. /0,95 tot/0,85; Ossen le kw./1,10 tot 2e kw; 1,05 tot 1,3e kw. 0,90 tot /0,80 Kalveren le kw./1,65 tot/1,85; 2e kw. 1,45 tot /1,25; 3e kw 1,10 tot 0,95Sehapen le kw. 70,85 tot 0,952e kw. /0,80 tot f 0,70; 3e kw, f 0,65 tot 0,55 Lammeren 1, tot y 1,10 2e kw. tot Varkens le kw. /0.93 tot /0,95; 2e kw. f 0,91 tot 0,883e kw. /0,84 tot f 0,78 licht soort 0,72 tot 0,76. Vet vee en vette kalveren met iets williger handel in alle kwaliteiten tegen vastere prijzen wegens korten aanvoer. Varkens met redelpken aanvoer en handel tegen eenigszins afwpkende prijzen. Sehapen en lammeren met redeljjken aanvoer en handel. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe met minder aanbod in puike en afwjjkende kwaliteit onveranderd, tusschen- soorten slechts gedeelteljjk en dan belang- rjjk lager te plaatsen, /16,tot /17, naar kwaliieit. Extra puike en zaai daar- boven. Rogge lager /14,tot /14.50. Gerst, Chevalier, 15,tot /15,50. Baver onveranderd /ll,— tot /13,50. Erwten kleine groene, in de puike onveranderd 20,tot /21,Afwijkende slechts gedeelteljjk verkocht 15,tot 18, Kroon /17,tot f 21,Braine boonen puike onveranderd 28,tot f 29,50, overigens naar kwaliteit /15,tot /25, F1JNE ZADEN. Lijnzaadvoer /24,tot /24,50 Zaai- lijnzaad 27,— tot 29,Brnin Mosterdzaad 65,tot 68,Geel Mosterdzaad 30,tot 33,Blauw- maanzaad 48,tot 52,Koolzaad 24,tot 26,Karwjjzaad 46, tot 48,Kanariezaad 27,tot 29,Zonnebloempittenzaad 18, tot 19,Buitenl. Boekweit 15,50 tot VLAS. Aangevoerd: Biauw 1250 K.G., 1,80 tot 2,30 Zeeuwsch wit E.G. tot Hollandsch Geel 1900 K.G 2,tot 2,20 Groningsch 2500 E.G., 1,90 tot 2.20. Dauwroot E.G.. tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,60 tot 6, Zeeuwsche Blauwe 5.60 tot 6, Poters 2,75 tot 3,60; Zeeuwsche Eigen- heimers 4,tot 4,25; Blauwe Eigen- heimers 4,tot 4,50Brielsche Eigenheimers /4,25 tot 4,75, alles per mud. EiEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 11,— tot 13,-. AJUIN. Aanvoer fbnk. Groote /2,90 tot/3, Eleine 3,25 per 50 E.G. inclusief baal. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te NewcaSle on Tyne voor "Stockholm, s.s. MAGDALEN A in lading te Lulea voor Vlaardingen. s.s. TERNEUZEN vertrok 15 dezer van Antwerpen naar Narvik. Bieden. Laten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3