Hebt U al geblookerd LANBBOUWBEBICHTEN. 6EMrWBDE~BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Pijnen in Tanders en Kiezer? verdrsifi men door Mijnhard4's Sanapsrin-Tabieiten. dan, wanneer de arbeiderspartij op het tractaat met Sowj-tJ-Rusland verslagen is, w®er aan de regeering komen. De oonser- vatieven zijn zoo voorzichtig, om van de onpopulair gebleken protcctie met geen woord m©er te kikken. Zijn zij - enmaal aan bewind dan is het p-actaat met Sowjet-Rusland van de baan. Bij het uit- gemaakte feit van de crkenning van de Moskousche regeering dienen zij zich neer te leggen; maar op het vtrdere gebied van de buitenlandsche politick kunnen er v^rrassingen te wachten zijn, zopals een voorbehoud op een vitaal punt van het protocol van Geneve. Het overige Europa heeft daarom alle reden, den loop dien d« politieke gebeurtemssen in Engeland nemen, met groote aandacht te volgen. DE INBESLAGNEMING DER BR1TSCHE SMOKKELTRAWLER. De Amerikaansche kustwachteo hebben Vrijdagavond op 14 mijl afstand van de kust van New-Yersey, beslag gelegd op den Britschen trawler ,,Fred. B.", die 5400 kisten met sterken drank aan boord had. De equipage bestond uit 16 man en 2 vrou- welijke koks. Deze inbesliagneming wordt van zeer groot belang geacht, omda't zij volgens de federale dramkwetambtenaren het bewijs levert van eeh wijdvertakte samenzwering van Amerikaansche, Canadeesche en Brit- sche dranksmokkelaars, van wie sommige tot zeer aanzienlijke kringen behooren, en die ten doel had sterken dranik ter waar- de van 1.000.000 in Amerika te smokke- len. Beweerd wordt, dat ook een Canadee sche Bank er bij betrokken is. De inbeslagneming geschiedde na maan- den tang onderzoek, waarbij drankwetamb- tenaren, zich voordoend als rijke burgers van Pennsylvania, het vertrouwen wisten te winnen van degenen, die den trawler had- den uitgerust. De boot kwatn verleden Maandag van Halifax (Nieuw-Schotland) tegenover New- Yersey aan en werd tot binnen een uur stoomen van de Amerikaansche kust ge- lokt, maar wegens het slechte weer kon er pas Vrijdagavond beslag op worden gelegd. De attorney van het federale hof kondig- de aan, dat hij tegen de led en van de smok- kelbende de maximum-straf van 2 jaar gevamgenisstraf plus een boete van 10.000 zou eischen. DE HONDEN VAN LUDENDORFF. Hoeveel ontzag Ludendorff in zijn woon- plaats nog inboezemt, bliijkt uit het volgen- de verhaal, dat wij aan de „Frankf. Ztg." ontleenen. Generaal Ludendorff is de eenige inwo- ner van Munchen, voor wien de algemeene verordening inzake de hondsdolheid niet geldt en wal ingevolge een door het Beier- sche departement van binnenlandsche zaken zelf genomen besluit. In Met had v" in strijd met het verbod zijn honden las laten loopen-, die nu volgens het voorschrift eigenlijk neergeschoten had- den nioeten worden. Ludendorff verklaarde echter, dat zijn honden bewegingsvrijheid nood-ig hadden. De politie had geen lust, zich er mee te bemoeien, doch verklaarde, dat de stad deze zaak moest opknappen. De stad, zich haar ptichten wel bewust, zond haar ambtenaren, die.evenwel onverrichter zake terugkeerden, aangezien Ludendorff weigerde zijn honden af te geven en de beambten, „met het oog op de opgewondienheid van den generaal" niet tot geweld durfde over te gaan. Nu werd het departement van binnenlandsche zaken te hulp geroepen. Dit constateerde, dat na de langdurige vertraging der aangelegen- heid die weliswaar gedeelitelijk aan den eigenaar van den hond moest worden ge- weten. maar ten deele ook aan de overheid, die wegens Zustandigkeitsbedenken niet handelend was opgetreden, het niet meer aanging de dieren te doqden. Opdat er toch iets zou worden gedaan, werd bepaald, dat de honden tot 25 Janu- ari in Ludendorff s villa opgesloten moeten bliiven en de districtsveearts moet tot 1 Mei 1925 een wakend oog op ze houden. In de kringen der MUnchener hondenlief- hebberij is men zeer verontwaardigd over deze bevoorrechting van den generaal. SYNTHESE VAN PETROLEUM D« reeds door ons vermelde Fransche chemicus; die petroleum heeft weten sa- men te stellen {uit een aantal olien en plant- aardig® voortbrengselenis prof. Mailhe. Den 2en October is er te Parijs, onder lei- ding van Daniel Berthelot, een bijeenkomst van chemici geweest, waar ook de heer Kling; directeur van het Parijsche gemeen- teiijke laboratoriumeen mededeeling heeft gedaan over de resultaten van ?ijn proef- nemingen; waarmee hij er in slaagde pe troleum samen te stellen, die al de eigen- sch?pp«n verioonde, van die, welke men in de aarde aantreft. Professor Mailhe heeft bij de substanties, die hij voor zijn petroleum-synthese noo. dig had; ook spinazie gebruikt. AARDBEVING. Bij de aardbeving van Erzeroem zijn, naar gemeld1 wordt, 3800 woonhuizen ver- nielid. en 2500 beschadigd. Bij de ramp zijn 202 menschen om het leven gekomen. ONGUNSTIG WEER IN FRANKRIJK. Het slechte weer in Zuid-Franikrijk schijnt aan te houden, want Belga meldt, dat de Rhone tengevolge van de aanhoudende regens in het bijzonder bij Tarrascon. Avig non, Aries en Beaucaire buiten zijn oevers is getreden. Verscheidene wijken van St. Raphael sfaan onder water en het spoor- wegverkeer tusschen Frejus en St. Aigulf is onmogelijk geworden. DE Z R III VERTREKT NOG NIET. Het vertrek van (d|ei Z R III naar Amerika is opnieuw uitgesteld. Bij een onderzoek der motoren bieek, dat tijdens den tocht over Duitschland een der kogellagers de fect was geraakt. Alle motoren zullen op nieuw worden gedemonteerd en in den loop van deze week hoopt men een klei- nen proeftocht bovep't Meer van Konstanz te maken. Eerst daarna zal men beslissen wanneer de Zeppelin naar Amerika ver- trekt. TER NEUZEN, 8 October 1924. DE ARBEIDSWET. Door de Federatie „Recht en Gelijk" alhier was de heer Meulesteen, controleur van het Arbeidstoezicht, uitgenoodigd tot het houden eener lezing over de Arbeids- wetgeving, teneinde zoowel werkgevers als werknemers beter op de hoogte te stellen met de Arbeidswet en hare toepassing. Aan verschillenide organisaties was kennis ge- geven, dat die lezing gisteravond zou plaats hebben in ,,Ons Huis" aan de Markt. Nameins de Federatie werd de bijeenkomst geopend door den heer J. Huizinga, die sprekeir en opgekomenen verwelkomde, waarna hij het woord gaf aan den heer Meulesteen. Deze schetste in de eerste piaats het ontstaan en de ontwikkeling onzer arbeids- wetgeving, er aan herinnerde, dat op dit gebied ongeveer 50 jaar geleden de eerste stap op dit gebied gezet werd door Minister Van Houten door verbod van arbeid van kinderen beneden de 12 jaar. Van liever- lede is daarna de staatsbemoeiing toege- nomen, door beperking van den arbeidstijd voor jeugdige personen en vrouwen, tot eindelijk in 1918 ook is ingevoerd de beper king van den arbeidstijd van volwassenen, hetgeen in dit opzioht een zeer belangrijke stap vooruit was. Voor de landarbeiders bestaat die beperking nog niet. Spreker gaf hierop weer den inhoud van de versehillende h-oofdstukken en de ruim 100 artikelen der Arbeidswet, benevens van versehillende maatregelen van bestuur, waarbij een en ander nader wordt geregeld, de eischen waaraan fabrieken en werkplaat- sen moeten voldoen, de formaliteiten die moeten worden vervuld met betrekking tot regeling van den arbeidstijd der daar wer- kende personen, de regelen voor overwerk in dringende gevallen en besprak ook ver- schiillende gevallen waarin een langeren werktijd dan 48 uur per week is toegestaan, terwijl de werknemersorganisaties, indien door een patroon misbruik wordt gemaakt van een overwerkvergunning door kennis- geving aan het Districtshoofd kunnen be- werken, dat een vergunning wordt inge- trokken. Ten slotte stipte hij nog aan, dat feitelijk de arbeidswetgeving niet nieuw is, dat die reeds in de 17e eeuw bestond en men. blij- kenis een versje uit dien tijd hetwelk hij citeerde, men toen van meening was, dat reeds met een werkdag van 7 uur kon wor den votstaan. Na de rede was gelegenheid tot het stel len van vragen, waarvan door enkele aan- wezigen gebruik werd gemaakt. In ant- woord op die vragen gaf spreker te kennen, dat, indien 2 personen voor gezamenlijke rekeming een zaak drijven, zij beiden be- schouwd worden als hoofd van het bedrijf. voor wie geen beperking van arbeidstijd is voorgeschreven; dat, indien een eigenaar eener zaak zelf niet i;n staat is als hoofd van het bedrijf op te treden, hij daarvoor een ander als bedrijfsleider kan aanwijzen, die dan ook evenmin als een patroon aan den arbeidstijd gebonden is; evenwel kan niet worden toegestaan, dat in een inrich- ting met versehillende bedrijfsleiders door die leiders gezamenlijk buiten den wettelij- ken tijd arbeid verricht wordt, aangezien zij dan niet alle als leider van het bedrijf kun nen worden aangemerkt, doch dienst doen als arbeiders. Spreker stipte voorts aan, dat, indien in een meerhoofdig bedrijf, waarvoor ook meerderen verantwOordelijk zijn, het geval zich ook kan voordoen, dat in geval eener overtreding tegen ieder der verantwoordelijke personen proces-verbaal wordt opgemaakt en zij ieder straf beloo- pen. Voor die toepassing zal het echter veel afhangen van de omstandigheden, waaronder een overtreding wordt gecon- stateerd en of zij alien daarvan op de hoog te kunnen zijn. Indien personen te kennen geven voor gezamenlijke rekening een zaak te drijven. teneinde ieder als hoofd te kunnen worden beschouwd, wordt aan hen gevraagd naar het bestaan eener acte, waarbij de inrich- ting der vennootschap wordt geconstateerd. Tegen het euvel, dat een kneeht, na bij zijn baas zijn dagtaak te hebben verricht, zielf als baas optreedt en voor eigen reke ning bij anderen gaat werken staat het arbeidstoezicht nog machteloos. Spreker betreurt, dat dit misbruik voorkomt en de werklieden nog niet voldoende besef hebben van de strekking van de ten hunnen be- hoeve inigevoerde wetgeving, tot verheffing van den arbeider. Er bestaat geen motief om aan een bak- ker, die vergunning vraagt voor nacht- arbeid, dit te weigeren, indien hij zich bij zijn arbeid niet voortdurend door een knecht doet bijstaan, of indien hij een knecht in dienst heeft alleen voor loopwerk. Tegen over den vrager, die meent, dat het een stap achteruit is, dat men, na eerst alle nachtarbeid verboden te hebben daarop weer terugkomt, merkte spreker op, dat men van de bakkers over het algemeen een anderen toon hoort, dat de bakkerspatroons de eenige zijn aan wie verboden is zelf ar beid te verrichten wanneer ze dat wenschen en dat er ook over gedacht wordt om dat verbod ten opzichte dier categorie ook op te heffen als zijnde te ingrijpend. Als een arbeider na volbrachten werktijd van zijn patroon werk mee naar huis neemt, om daar verder te werken, is dit een over treding. Tegen dien huisarbeid treedt de inspectie zoo streng mogelijk op. Met betrekking tot de toestanden op het spoorwegemplacement, met name de priva- ten, werd opgemerkt, dat dit niet behoort onder de regeling voor fabrieken of werk- plaatsen. Dit zou vallen onder de stuwa- doorswet. Met betrekking tot dit onderwerp merkte de burgemeester op, dat juist over die privaten onderhandelingen gaande zijn en dat dit dezer dagen in orde komt, doch hij meent bij deze gelegenheid te moeten doen uitkomen, dat het zeer jammer is, dat voor het in goeden staat onderhouden van dergelijke inrichtingen door de werklieden zelf zoo weinig gevoeld wordt en dat zij daaraan zelf zooveel toe kunnen bijdragen. Hij haalt ook nog aan, dat pogingen zijn aangewend voor het verkrijgen van een schaftlokaal aan het spoor, dat men wel een geschikte lokaliteit ter beschikking kon krijgen, doch dat er geen liefhebberij was voor de exploitatie. Dat stemt niet bemoe- digend. Ook van de zijde der werknemers moet er medewerking zijn. Het geen de patroons doen, wordt niet steeds gewaar- deerdu Na een woord van dank aan den spreker verzocht hij den voorzitter der Federatie, den heer Faas, de vergadering met dank- zegging te sluiten, waaraan deze voldeed. EEN N1EUWE SYMPHONIE. Naar aanleiding van het de vorige week genomen besluit tot ontbinding der mu- ziekveredniging „De Volharding" hebben, naar we vernemen, een aantal muzieklief- hebbers vergaderd en is besloten onder lei- ding van mevr. Doussy een nieuwe sym- phonie op te rich tern Blijkens de adverten- tie in dit blad zal de eerste repetitie gehou- den worden op Donderdag 16 dezer en zijn bespelers van een strijk- of blaasinstrument voor toetred'ing welkpm. Naar we vernemen bestaat ook het voorfiemen eerlang aan deze muziekvereeniging een gemengd koor toe te voegen, waarvoor op de beoefenaars der zangkunst een beroep zal worden gedaan. EXAMEN INDOLOGIE. Geslaagd te Leiden voor het taalkundig cand. examen Indologie, de heer M. Klaas- sen te Ter Neuzen. GEREF. KERK. Beroepen te Axel, Ds. F. A. den Boeft, te Kruiningen. SCHEEPSBOUW. Door de N. V. Techmisch Scheepvaart Bureau Visser Praat is tot voile tevre- denheid afgeleverd aan de heeren H. de Blanken en P. de Ruijter te Dordrecht een nieuwe motorsleepboot, afm.: 18.27 X 4.54 X 1-90 M., uitgerust met een 100 P. K. Kromhout-mo'tor; gebouwd op hun werf „Rijn en Schie" te Leiden. Dit is reeds het derde schip van dit type, welke genoemde N. V. dit jaar heeft afge leverd en welke schepen uitstekend voldoen voor de vaart op de Zuiderzee en Zeeuw- sche stroomen. Tevens is voor Nedertandsche rekening aan dezelfde Vennootschap opdracht ge- geven voor den bouw van een motorvracht- boot afm.: 20.50 X 3.65 X L40 M., uit te rusten met een 22 P. K. Kromhout-motor. Ook van dit type mocht gemelde N. V. reeds meerdere schepen afleveren. DE WETHOUDERSCRISIS TE VLISSINGEN. mende leden. In beide der gestelde geval len is deze meerderheid aanwezig. Ons anitwoGfdt luidt dus op beide vragen toe- stemmend. In Weekblad 2847 van 9 Januari 1904, worden o.a. de twee voigende vragen ge- steld: le. Moet met het oog op art. 50 eerste lid der gemeentewet, indien een ui,t 7 leden bestaande raad voltallig ter vergadering is, iemand, om benoemd te worden 4 stemmen op zich vereenigen, ook al bepaalt het reglement van orde, dat blancobriefjes en briefjes, waarop de naam van den te kiezen persoon niet duidelijk staat uitgedrukt, van onwaarde zijn, en de volstrekte meerderheid verkregen door de helft plus een der geldig uitgebrachte stemmen? 2e. Indien een uit 7 leden bestaande raad voltallig ter vergadering aanwezig is en 5 of 6 leden weigeren, rnede te stemmen, kan dan een besluit geacht worden geno men te zijn door de 2 of 1 uitgebrachte stemmen? Het antwoord der redactie op de eerste vraag luidde: Art. 50 eerste lid der gemeentewet, spreekt uitdrukkelijk van stemmande leden en het reglement van orde is daarmede dus volkomen in overeenstem- ming, wanneer het de bianco- en de ondui- delijk zich uitsprekende briefjes van on waarde verklaart. Deze behooren dus van de 7 aanwezige leden te worden afgetrok- ken, om tot het opmaken der meerderheid te komen. Op de tweede vraag wordt geantwoordt dat op d'ezelfden grond de consequentie eischt, dat in het bedoelde geval het besluit te houden' voor aangenomen met 2 stein- men of met 1 stem. Aan de hand van deze uiteenzettingen herhalen wij onze meening, dat een nader onderzoek bij ter zake kundige personen, in te stellen, opdat niet later btijkt, dat de vernietiging onwettlg geschiedde. SAS VAN GENT. Huldebetoon. Er zijn versehillende manicren om be- roemd te worden. De een wordt het, doordat hij in v<r- stand uitblinkt boven zijn mederaardgi- nooten, de ander heeft zijn roem aan de kracht van zijn spi^ren te danken. Dit herinnert ons aan de Olyinpische sp«len in het oude Griekenland, waar zoo wel voor den ge^stelijk ontwikkelde, als voor den lichamelijk sterke de lauwertak te bemachtigen was. Zoowel de een als de ander mo.cht zich in de hoogste e,erbewijzen verheugen. Zondag 1.1. hebben wij ook zoo'n Olym- pische huldebetuigmg^ bijgewoond. Veertien dagen geleden was Bram, de Sassche sportwereld noemt hem: onze ren- n«r Bram, naar Esschen getogen om in den baanwedstrijd Esschen—Antwerpen en terpg, naar men zegt 167 K.M. eind weg, aan vele anderen het kampioenschap op de baan te gaan betwisten. In een hardnekkigen strijd, waaraan aNGEZONDEN MEDEDEELINGEf Men schrijft ons: Nu Vrijdag jl. bij de verkiezing van een derden wethouder van Vlissingan, tot twee- maal toe de stemming werd nietig ver- klaard, komt het ons zeer gewenscht voor, 'dat eens wordt overwogen of die nietig- verklaring niet in strijd is met de gemeente wet. De voorzitter beriep zich op art. 44 van het reglement van orde, dat voorschrijft, dat een stemming ongeldig is, als het aan tal geldige stemmen niet grooter is, dan de helft van het aantal aanwezige leden. Nu rijst de vraag of dit art. wel overeen komstig de bedoehing der gemeentewet-is, waarbij nog diemt opgemerkt te worden, dat een reglement van orde niet ter goedkeu- ring, doch slechts ter kenmisnemimg aan Ged. Staten wordt toegezonden. Wij lezen in de Gemeentewet van Van Loenen, deel 1, bladz. 198: „Wie zijn stemmende leden? Daaronder kunnen niet anders worden verstaan dan de leden, die daadwerkelijk aan de stemming hebben deelgenomen, dus hun stem hebben uitgebracht op eene wijze, welke omtrent hunne meening geen twijfel overlaat..Blanco biljetten en onduidelijk in- gevulde briefjes tell en ter bepaling van de meerderheid niet mede. Van de overblijven- de geldige stemmen moet alzoo de volstrekte meerderheid worden berekend. Zie hierover Kon, besluit van 20 Dec. 1880 in Gemeente- stem 1529 en Gemeentesitem 2675, 2788 -10; 2896 -9; 2920 -16; 2922 -7. Weekblad 2847 en 2729". In bedoeld Kon. besluit wordt beschikt op een beroep van den raad van Rheden tegen een besluit van Ged. Staten van Gel- derland, waarbij goedkeuring van een raadsbeslult werd geweigerd. Dit raads- besluit betrof verkoop van gemeentegrond en werd genomen in een vergadering waar 12 leden van de 13 aanwezig waren, van deze 12 verlieten, 5 voor de stemming de vergadering en 2 onthielden zich van stem ming. Met 4 tegen 1 Stem werd toen tot den verkoop besloten. Nu vernietigde de Kroon het besluit van Ged. Staten en keurde alsnog het raads- besluit goed, waarbij o.a. werd overwogen, dat bij art. 82 der Prov. wet, bij wijze van uitzonderirtg is voorgeschreven, dat eene stemming over eene keuze van personen nietig is, indien het getal behoorlijk inge- vulde briefjes niet grooter is, dan dat van de helft der leden van de vergadering, welke laats,te bepaling in de gemeentewet niet is opgenomen en dus niet mag worden uitgesitrekt tot stemming van gemeente- raden. In het Weekblad voor Burgerlijke ad- ministratie no. 2729 van 5 October 1901 worden de voigende vragen gesteld: De raad bestaat uit 7 leden: le. Op een gehouden raadsvergadering waarbij alle leden tegenwoordig zijn, moet gestemd worden over een aan te leggen kunstweg, 4 leden weigeren te stemmen, de drie andere stemmen voor. Is het een wettig besluit? 2e. Op dezelfde voltallige vergadering moet over hetzelfde onderwerp gestemd worden, Twee weigeren te stemmen, 3 stemmen voor, twee tegen. Is het een wettig besluit? Het antwoord luidde: Art. 50 der ge meentewet eischt voor het nemen van een I besluit de volstrekte meerderheid der stem- z«lfs gevaarlijke incidenten verbonden wa ren, had Bram daar zijn tegenstanders de loef afgestoken. Be'nalve e.en aantal premies heeft hij daar ook dejn zilveren wisselbeker, een f lets ,en drie ,,tuben" veroverd. En Zondag werd hem voor deze juister- rijke overwinning door heel het Sas en omg«ving hulde gebracht. In cortege van vijf auto's, een gym- nastiekvereeniging en een muziekgezel- schap, in welk laatste Bram ook zijn p'artij blaast, «venals hij op den weg zijn partij trapt, w^rd hij triomphantelijk naar zijne vredige straat gevoerd, waar hemter eere een triomphboog met toepasselijk op- schrift en het emblecm van de wielersport, d® fietswas opgericht. Nog nimm«r, sinds haar bestaan, heeft de Vredestraat zoo'n vreedzame vertooning gezien en het is te hbpen, dat zij door Bram's overwinning tot in lengte van da gen het vredige aanzien moge blijven be- houden, waarvan zij verleden Zondag ge- tuige geweest is. Vrede in de Vredestraat moge voortaan geen ;,contradictio in terminis" meer zijn. OVERSLAG. De gemeenteraad verleende in zij,n laatst- gehouden vergadering aan den heer A. Lauret, op zijrti verzoek eervol ontslag als hoofd der school in deze gemeente, in- gaarrde 1 Januari 1925, onder dankbetuiging voor zijne llanigdurige trouwe diensten. De heer Lauret zal, nia een diensttijd bij het onderwijs van bijna 47 jaren. waarvan 34 in deze gemeente, op 1 Jan. aanstaande, den dienst met pensioen verlaten. IJZEND1JKE. Bij Kon. besluit is tot wederopzegging benoemd tot Rijkskeurmeester in bijzonde- ren dienst, de heer J. M. Willemsen, plaats- vervangend inspecteur van. den veeartsenij- kundigen dienst te IJzendijke. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS ARBEIDSBEURS, TER NEUZEN. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden op 1 Oct. 1924 als werkloos yigeschreven Transport en losse arbeiders 122 op 1 Sept. 156 Opperlieden 11// 3 Timmerlieden 6 1 Metselaars 1 1 Typografen 11// 1 Bakkersknecht 1 1 e Winkelb. Reiziger 1 1 n Zeelieden 7 1 10 Totaal 140 Totaal Bij de Correspondentschappen te Boschkapelle op 1 Sept. Hulst 1 1 x Oostburg 1 I u Westdorpe 2 1 n 4 Totaal 172 5 1 Totaal HANDELSVEE TENTOONSTELLING. De eerste groote Handelsvee Tentoon- stelling die in Nederland wordt gehouden en wel op 15 October a.s. te Goes beloofd iets bijzonders te worden. Niet minder dan ongeveer 600 stuks rundvee zijn reeds ingeschreven, terwijl -door den weled- heer H. A. Hanken te Withelminadorp eene zeer schoone collectie handelsvee ter opluiste- ring zai worden ingezonden. Zeer veel stands op machinerieni en vee- teeltgebied zijn op het terrein aanwezig. De Alva-Laval-melkmachine zal op het ter rein op versehillende uren een partij boeien machinaal melken. Op het terrein en in de groote tent wordt muziek gegeven. De reclame-optocht ruim 30 versehillende groepen wordt op het ter rein opgesteld. De etalage-wedstrijd (40 deelnemers) vangt aan Dinsdag 14 October nam. 2 uur. De jury bestaat uit het publiek, die hier- voor een bit jet hebben in te vullen, welke in het programma is ingelegd. Dengenen die de mooiste etalages aan- wijst, ontvangen groote geldprijzen of cadeaux. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar het programma. ZEEUWSCHE LANDBOUWMAAT- SCHAPPIJ. Onder voorzitterschap van den heer Mr. P. Dieleman vergaderde Maandag te Goes het Hoofdbestuur der Z. L. M. Over het ontwerp-ziektewet werd uit- voerig gediscusseerd. Het dagelijk bestuur is van meening, dat het nu de tijd niet is, cm de Ziektewet uit te voeren. Maar meent de Kamermeerderheid van wel, dan prefe- reert het dagelijksch bestuur het voor- ontwerp boven de wet-Talma. Toch zijn er ook tegen net voor-ontwerp beteekenende bezwaren in te brengen, wel ke in een uitvoerig schrijven aan het Kon. Ned. Landbouw Comite zijn neergelegd. In 1925 zal te Kruiningen de landbouw- tentoonstelling worden gebouden, waarvoor een crediet werd verleend. De begrooting werd vastgesteld in ont- vang en uitgaaf op 21.356.30. Geruimen. tijd duurde daarop de discussle over het pachtvraagstuk, waarbij ten slotte het advies van 't dagelijksch bestuur werd aangenomen. Bij de rondvraag decide de voorzitter mede, dat de Z. L. M. accoord gaat met de actie van het Kon. Ned. Landbouw Comite tegen de Tariefwet. RECHTSZAKEN. Politierediter te Middelburg. Zitting van 7 October 1924. De voigende zaken werden behandeld A. J. M. oud 25 j., werkman te Koewacht, werd beklaagd, dat hij op 4 Sept. j.l. te Koewacht Alphons Hillaert een schop heeft gegeven en josephus de Kok met een klomp op het hoofd heeft geslagen. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Uit- spraak idem. S. J., huisvrouw van A. B., oud 39 j., te Hontenisse, werd ten laste gelegd, dat zij op 3 Sept. j.l, te Hontenisse Rosalia Apo- ton,a Heije heeft geknepen en aan haar haar getrokken. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uit- spraak 3 boete of 3 dagen hechl. J. F. v. d. V., oud 25 j., mandenmaker te SLnrt Jansteen, werd ten laste gelegd, dat hij op 7 Sept. 1924 te Koewacht I. M. A. Baert, heeft mishandeld en alstoen ook wederspan- nigheid tegen de marechaussee heeft ge- pleegd. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Uit- spraak idem. A. D., oud 58 j., zander beroep te zaam- slag, werd ten laste gelegd, dat hij op i Sept. j.l. te Zaamslag J. van Fraaijenhoven heeft beleedigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uit- spraak idem. C. J. M., oud 23 j., werkman te Ter Neu zen, werd beklaagd, dat hij op 29 Aug. 1924 te Ter Neuzen, opzettelijk de poort van de woning van C. Miohielsen heeft beschadigd. Eisch f 15 boefe of 15 dagen hecht. Uit- spraak f 10 boete of 10 dagen hecht. A. W. v. d. P., oud 29 j., landbouwer te St. Kruis, werd beklaagd, dat hij op 31 Aug. j.l. te St. Kruis La. Se. de Martelaere heeft mishandeld. Eisch 14 dagen gevang. Uitspraak 1 week gevang., voorw. proeftijd 1 jaar. S. J. M., huisvrouw van J. J. D., oud 41 j., te Hoofdplaat, werd ten laste gelegd, dat zij op 6 Sept. j.l. te Hoofdplaat Ca. Ma. Blaakman heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uit spraak idem. AUTO VERBRAND. De auto van de firma Danders en Kete- laars, Tilburg, volgeladen met manufactu rer!, geraakte op dein weg onder Seppe (N.-Br.) in brand en brandde totaal af. Schade is aanzienlijk, oorzaak onbekend. HI J BLOOKEREN 15 AFGELEID VAN BLOOKET EN BETEE- KENT MINSTENS EENMAAL PER DAG EEN KOP DRINKEN. VOORAL 'S MORGENS OM HALF 11 EEN ZEER NUTTIGE EN AANGENAME BEZIG- HEID.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2