Laatste uBerichten. BURGERLUKESfAND. HawdfllsberichtBii. Wisselkoersen. DE POSTDIEFSTAL TE KERKRADE. Men herinnert zich tie arrestaties van ze- keren Hollander uit Herzogenrath en zeke- ren S. uit Aken, die samen en in vereeniging op 29 September 1922 uit een postzak tus- schen het postkantoor Kerkrade en het sta tion Kerkrade-Roiduc de kapitale som van 37.000 hadden gestolen. Na 2 jaren werd deze diefstal opgehelderd, dank zij het op- treden van den commissaris en een recher- cheur van politie te Kerkrade en het tactvol beleid van Mr. Roderitsch, substituut offi- cier van justitie te Maastricht. Beide gearresteerden legden een vol- lediige bekentenis af. Vermoed werd, dat nog verschillende personen, althans de naaste familieleden van Hollander geldelijk voordeel van dezen diefstal hebben getrokkem, zoodat de Kerk- raad.sche en Akensche politie met onverdro- ten ijver het onderzoek voortzetten. De successen bleven niet uit. Zaterdag werden op Duitsch gebied ge- arresteerd twee broers van Hollander, wel- ke vendacht werden geld van den diefstal te hebben aangenomen. Bovendien werd te Bleijerheide aangehou- den een broer van Hollander, een mijnwer- ker, eveneens verdacht van heling. Deze persoon, is dezelfde, die in 1918 den koop- man Van Dam uit Eindhoven afkomstig, te Bleijerheide vermoordde. Na den moord vludhtte H. naar de wooing zijner ouders op Duitsch gebied gelegen, doch hij werd daair gearresteerd door een Belgisch offi- cier; hij kreeg 15 maanden gevangenisstraf. Een bevel tot gevangemneming werd reeds tegen Hollander uitgevaardigd. Op Duitsch gebied worden nog meerdere arre staties verwacht. Ten huize van H. werd nog een groot Indian-motorrijwiel imbeslag genomen. Vermoed wordt, dat nog een groot deel van de 37.000 hier of daar verborgen is. VREESELIJKE ONTDEKKING! Zondagmiddag zag een voorbijganger in den Noordvestsingel te Schiedam een kind drijvan. Daar hij niet zwemmen kon, riep hij om hulp, waarop onmiddellijk iemand toeschoot, die zich in het water begaf en het kind er uithaalde. Men stelle zich de ontsteltenis van den redder voor, toen hij ontdekte, dat het kind zijm eigen zoontje was. Het jongentje de 4jarige A. T. v. d. Waardenburg, wonende 's Grnvenlandschestraat, gaf geen teeken-en van leven meer. Ofschoon onder leiding vTi Dr. Elsevier Dom, ook door middel va.n een zuurstofapparaat, a lie mogelijke moeite werd gedaan om de levemsgeesten weer op te wekken, bleef a! het pogen vergeefsch. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. De oorzaak van dit droevig on- geluk is onbekend. WAAROM PASTOOR NIET PREEKTE. Toen Zondag onder de hoogmis de pastoor van Vorden op den preekstoel stonid, meldt de „Msb." en het Evangelie voorlats, kwam plotseling een eekhoorn de kerk binnenschieten. In zijn verbouwereerd- heid klom het dier tegen de muren en al- taargordijnen en zelfs tegen eenige aan- wezigen op. Na de situatie overschouwd te hebben, meende de pastoor, dat zijn predi- katie het tegenover de toeren van den klei- nen acrobaat in de belangstelling der ge- loovigen zou m'oeten afleggen en verliet derhalve den preekstoel. Of de pluimstaart daarmede z'n doel bereikt achtte, valt moeiliijk te zeggen, maar zoodra het Credo werd ingezet, staakte de eekhoorn zijn ver- tooning en koos de vrije ruimte. PARACHUTISTE GEDOOD. Een jong m®isje van 22 jaar; Therese L® Correc, prarachutiste, is bij een vlieg fe®st te Auch; gegeven ter eere' van den vlieg®r Pelletier-d'Oisy, gedood doordat de parachuut pas op e®ni;ge meters van den grond openging. H®t meisje oefende haar gevaarlijk b®roep uit onder den naam van Liane d'Arcy en kreeg 500 frank voor haar parachuutsprongen. Daar het publiek het parachuut-springen van jong® vrouwen in nauw sluitend mann®lijk costuum al niet me®r nieuw en spannend genoeg vindt, moet®n de parachutisten zich thans in vrouwelijk toilet en liefst in elegant toi let, naar b®neden werpen. Een andere jonge parachutist®, Lene Paulet, een aar- dig blond meisj®, oefent haar beroep ujt in rose toilet met satijnen schoonftjes en met ®«n hoed naar de nieuwste mode. Wordt het ni®t tijd, vraagt een enkel blad; dit soort exhibiti®s; enkel bij wijze van openbar® vermakelijkheid, te verbie- den? ONTVOERD OP BEVEL VAN ZIJN VROUW. Te Rom® heeft een zeer ongewQon ech- telijk incident plaatfe gehad. Een Welgesteid Romejn; signer Paolo El®na werd op een avond door ®en viertal bandieten opge- licht die h®m in een automobiel ver \yeg- voerd®n en hem shchts loslieten tegen de b®]ofte dat hij binnen drie dagen 20 duizend lire zou deponeeren bij een be- paald caf£. Hij waarschuwde evenwel de politie, di® het huis op den afgesproken nacht omsingeld® en er tot groote ver- bazing van signor Paolo Elena, met d® ontvoerd®rs ook zijn echtgenoote aanfrof die op d®ze origineele wijze haar huishoud- geld m®ende te kunnen vermeerderen. JACKIE COOGAN. Jackie Coogan, „het jochie" van de Ame- rikaansche films, maakt als zoovelen van iedaren ouderdom en iederen landaard voor hem een reis naar Rome. Daar kwam hij ook in het Vaticaan, en ziet: de Paus schepte er behagen in, den jongen even bij zich te laten komen, en te ondervragen. Jackie was al dadelijk op zijn praatstoel en vertelde wat over zijn spelen voor de film en hoe prettig hij dat zelf vond. De Paus vermaakte zich kostelijk met het kereltje en gaf hem een mooie medaille. Vol trots en dankbaarheid verdween Jackie met zijn schat, maar hij vond het zoo mooi in het paleis van den Paus, dat hii er niet vandaan wilde. Weer veilig naar buiten geloodst, op het plein voor den St. Pieter, was „het jochie5' al dadelijk weer het kind onder kinderen. En vol blijdschap vertoonde hij aan tal van Italiaansche kinderen het moois, dat hij van den Paus had gekregen. Maar hij bleef het stevig vasthouden en gaf het geen oogenblik uit zijn handen. Ook Mussolini heeft Coogan tot zich toegelaten. VREES \fo0R EEN ONGELUK. Het jacht „Seadrift" met den eigenaar Semerville, een bekend millionnair uit Los Angelos aan boord beneven.s een aantal gasten en bemanning, heeft op 8 Augustus Cowes verlaten voor een kruistocht op den Atlantischen Oceaan. Sedert is van 't jacht niets meer vernomen, zoodat men vreest voor een ongeluk. Atle schepen zijn verzocht uit te kijken naar eenig spoor van het vaar- tuig. OP DE VLUCHT. De marechaussees te Roosendaal ontvin- gen dringend verzoek der recherche te Am sterdam om bij eventueelen d'oortocht door Roosendaal van een, minrierjarig meisje en een meerderjarige man,, die vermOedelijk naar Belgie wilden uitwijken, dit tweetal aan te houden. Bij nauwkeurige controle van de treinen naar Belgie, troffen de marechaussee's inderdaad het tweetal aan, die beiden werden aangehouden, en op transport gesteld naar Amsterdam. GEMEENTERAAD VAN PHILIPPINE. Vergiadering van Donderdag 28 Augustus, des namiddags 214 uur. Aanwezig de heeren P. J. de Mul, E. Ram- meloo, R. Rammeloo, C. A. Barbe, E. Dumo- leijn en F. J. Dhooge. Afwezig de beer A. J. Minnebo en den Bur- gemeester, welke laatste kennisgeving deed, dat hij verhinderd was de vergadering bij te wonen. Voorzitter de heer F. J. Dhooge. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De heer De Mul meenit, dat van de vervol- ging inzake de nalatigheid van Vale, niet veel terecht zal komen, en merkt op, dat de stor ting vooruit had moeten geschiedem. De Voorzitter deelt rnede, dat natuurlijk door hem niets met zekerheid is mede te dee- len, doch volgens de door hem verkregen in- lichtingeni, wel ten voordeele der gemeente zal komen. 1. Afhandeling der gemeenterekening 1924. De commissie van onderzoek deelt mede, dat op de rekening zelf geen opmerkingen zijn te maken, alleen kwamen in de bijlage eenige kleine fouten voor, o.a. een foutief bedrag op een bevelschrift, het ontbreken van een ver- klaring van den gemeenteopzichter en een ver- schil aangetroffen in den verzamelstaat van f 0,03. De heer E. Rammeloo vraagt, hoe het thans staat met de achterstallige erfpacht. De Voorzitter deelt mede, dat thans alles is ontvangen. De heer Dumo'.eijn vraagt nadiere inlichtin- gen omtrent de uitgaven voor reiskosten en die voor armenzorg. De verlangde inlichtingen en specificatie worden hem verstrekt, waarmede hij genoegen neemt. De gemeenterekening wordt vastgesteld met een inkomen van 55.684,44% en een uitgaaf van 51.600,58%, zoodat er een batig slot is van 4083,86. 2. Vaststelling rekening electrisch bedrijf over 1923. De commissie van onderzoek deelt mede, dat haar is gebleken, dat door splitsing van eenige nota's in de uitgaven een bedrag van f 0,85% te weinig was verantwoord, welk bedrag thans aisnog in de rekening is gebracht. Na deze mededeeling wordt de rekening goedgekeurd. 3. Aanbieding gemeentebegrooting 1925. Deze wordt na voorlezing ter visa gelegd. De heer De Mul vraagt wie beslist op de verzoeken om steun aan behoeftigen. De Voorzitter zegt, dat dit door Burg, en Weth. geschiedt. De heer De Mul verklaart zoo dit werkelijk door Burg, en Weth. geschiedt hiertegen geen bezwaar te hebben, doch zou het wel goed- vinden dat er een commissie van 2 leden be- stond ter voorlichting. De heer Dumoleijn stelt voor, de post voor het eten van het stembureau te verminderen; wat z. i. zoude kunnen, door b.v. de leden van het stembureau des middags te doen vervan- gen, teneinde dan tijd te hebben om thuis te eten o.a. met het oog op bezuiniging, spreker meent, dat zoo de leden een sigaar en een glas wijn hebben, dit voldoende is. De heer De Mul meent, waar men begint met afschaffing, men alles moet afschaffen vooral waar het hier toch om een luttel bedrag gaat, en stelt voor van gemeenitewege in het geheel geen ververschingen aan het stem- bureau te verstrekken. Wordt nog op gewezen, dat voor den goeden gang van zaken vervanging zoo min mogelijk behoort plaats te hebben, waama het voorstel- De Mul, zijnde 't verststrekkende in stemming gebracht, waarvan de uitslag is 2 voor, 2 tegen en 2 onthoudingen. De voorstellen zullen in die volgende verga dering opnieuw worden behandeld. 4. Rondvraag. De heer E. Rammeloo vraagt inlichtingen omtrent de vemieuwing aan de wegen, wat mogelijk de kosten kunnen worden. De Voorzitter verstrekt de verlangde in lichtingen en deelt mede, dat er geen oude keien te krijgen zijn en vraagt, voor zoover er keien tekort zijn, de goedkeuring van den raad om nieuwe keien aan te koopen. De heer Dumoleijn merkt op, dat voor het wegje naar den ontvanger steeds verandering in het plan is gebracht, eerst betreffende ge- deeltelijke beklinkering, thans weer nieuwe keien. Spreker meent, dat geen voldoende moeite is gedaan om de oude keien te krijgen, maar dat het er is op aangestuurd om het met klinker en nieuwe keien te verbeteren, wat ook naar zijn meening voor het ontvan- gerskantoor daar om particuliere redenen is gedaan. De Voorzitter merkt spreker op, dat hij steeds zijn toevlucht neemt tot verdacht- makingen. Hij wijst er op, dat er geen particu liere redenen voor zijn. Reeds voor de prijs- opgaaf van de klinkers waren zeer goede oude keien voor een goedkoopen prijs aangekocht. Deze koop is later door Burg, en Weth. niet afgesloten, omreden dat bleek, dat de keien naar alle waarschijnlijkheid op een onrecht- matige wijze in het bezit van den verkooper waren gekomen. De Voorzitter meende, dat in dat geval de koop niet kan en mocht worden gedaan. Hij toonde aan, dat verder alle mogelijke moeite is gedaan om oude keien te verkrijgen. De heer Dumoleijn was van oordeel, dat e. a. geen reden waren tot niet aanvaarding van de aangekochte keien, waarop een algemeene discussie omtrent den aankoop der keien plaats had. De heer De Mul wijst op den slechten toestand van de brandspuit en drukt er zijn ve r won de- ring over uit, dat de Burgemeester omtrent den aankoop van een nieuwe spuit nog niets naders aan den raad heeft medegedeeld, daar dit toch reeds vroeger is besproken. De Voorzitter zegt, dat mogelijk tegen de volgende vergadering inlichtingen kunnen worden verstrekt. De heer Dumoleijn vraagt nog inlichtingen omtrent de aansluiting bij het electrisch net van de R. K. kerk, welke inlichtingen in vol- doening worden gegeven. De heer De Mul vraagt of het ooit de be- doeling van den raad is geweest om, zoo men b.v. in gezelschap bij elkander zit in een her- berg, en een persoon uit het gezelschap een stukje wilde voordragen, dit te verbieden, zoo- als het recht daartoe is gegeven blijkens art. 48 per Politieverordeuiing. Spreker zeide deze vraag te stellen om reden de veldwachter hem had gezegd, hij dit zoude verbieden zoo hij dat verkoos. Spreker meende, dat deze handel- wijze, toch al te ver zoude gaan terwijl men dan van de willekeur van de politie zou af- hangen. De Voorzitter zeide, diat wel uit artikel 48 der Politieverordening te lezen is, doch meen de, dat dit wel niet de bedoeling van den raad was. Op verzoek van den heer De Mul verklaarde de raad met algemeene stemmen, dat het niet de bedoeling is geweest te verbieden bij een onderling gezellig samenzijn in een cafe, dat een liefhebber zingt of een stukje voordraagt, mits daarvoor geen geldelijke vergoeding of entreeprijzen gevraagd worden, en niet in strijd met de zedelijkheid of opruiend zijn. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voor zitter de vergadering. LIJK GEVONDEN. Hedenfiianuddag werd aan de gemeente- politie medegedeeld, dat in het kanaal nabij de staalfabriek drijvende was gezien een lijk. De aganiten Kwaak en Bierens ontvin- gen hierop opdracht zich met de lijken- branicard derwaarts te begeven om het lijk op te viss-chen en naar het lijkenhuis over te brangen. Het opvisschen van het zware lijk tegen den kanaalboord ging niet zonder moeite gepaard. Het is het lijk van een zwaar, kort manspersoon, inaar schatting ruim 60 jaar en voor een paar weken ver- dronken. In de zakkan van de kleeren wer den steenien gevonden. De man was gekleed met een boord en zijn jas was van boven d'ichtgespeld. Een verder onderzoek zal plaats hebben in het lijkenhuis. De identi- teit is alzoo nog niet vastgesteld. Uit deze omgeving, noch van een der schepen die den laatsten tijd hier kwamen is van ver- missing van iemand iets bekend. TER NEUZEN. (Nactruk verboden). Huwelijks-aangiften. 3 Oct. Reinier Harms, oud 35 j., jm. en Anna Miaria Elisabeth Su sanna Volkerijk, oud 35 j., wed. Hendrik Hel- mendag, oud 19 j., jm. en Dina Maas, oud 19 j., jd. Marinus de Feijter, oud 22 j., jm en Maria Aantje Bliek, oud 22 j., jd. Geboorten. 28 Sept. Jacoba Johanna, d. van Pieter Paulusse en van Maria Janna Verheij- ke. 30 Sept. Pieter, z. van Cornelis Paulusse en van Francina Anthonia van Aalst. 1 Oct. Michel Augustinus, z. van Honore Jozef de Smet en van Maria Louise van Heesvelde. HENGSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Josephus van Deursen, oud 36 j., jm. en Maria Rosalia van Belle, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Sept. Petrus Ad Han us van der Velpen, oud 33 j., jm. en Maria Anna van Deursen, oud 29 j., jd. HOEK. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. Adriaan le Sage, oud 25 j., jm. en Junneke Donze, oud 23 j., jd. Johannes Deij, oud 22 j., jm. en Cor nelia Pijpelimk, oud 20 j., jd. 20 Sept. Pieter Charles Meeusen, oud 19 j., jm. en Adriana Maria Leijs, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Sept. Joseph Souvain, oud 24 j., jm. en Janna de Kraker, oud 19 j., jd. 25 Sept. Johannes Deij, oud 22 j., jm. en Cornelia Pijpelink, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Cornelia, d. van Johan nes Jlacobus Dieleman en van Tanneke Ver- poorte. 6 Septt. Catharina Adriana, d. van Jan Buijze en van Maria Deij. Jan, z. van Karel de Feijter en van Elisabeth de Bruijne. 17 Sept. Cornelia, d. van Daniel Riemens en van Suzanna Scheele. 23 Sept. Mattheus, z. van Aamout Meeusen en van Catharina de Blaeij. 26 Sept. Janna, d. van Willem Hen drik Louwerse en van Stoffelina Blok. Overlijden. 3 Sept. Maria Verelst, oud 55 j., echtg. van Pieter de Fouw. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 4 Sept. Cijrillus Ca- milus van Haelst (van Westdorpe), oud 31 j., jm. en Maria Theresia van Daele, oud 27 j., jd. 16 Sept. Alphons Naessens, oud 28 j., jm. en Anna Clementina Boddaert, oud 25 j., jd. 18 Sept. Edmond Dominicus Naessens, oud 26 j., jm. en Alina Maria van Overloop, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Sept. Cornelis de Ruiter, oud 35 j., jm. en Johanna Lisa de Schepper, oud 31 j., wed. 24 Sept. Cijrillus Camilus van Haelst (van Westdorpe), oud 31 j., jm. en Maria Theresia van Daele, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Maria Louisa, d. van Alfons de Smet en van Bertha de Bouvre. 3 Sept. Franciscus Josephus, z. van Alphons de Brouwer en van Emelie van Santberghen. 6 Sept. Maurice Franciscus, z. van Alphonse Wouters en van Elodie Marie Baert. 11 Sept. Irma Josephina, d. van Augustus Hippolijtus Matthfj s en van Marie Stephanie de Brouwer. 13 Sept. Maurice Franciscus Maria, z. van Cerillus Martens en van Ida Josephina Gijsel. 17 Sept. Hilda Maria Josephina, d. van Pieter Johannes Lemsen en van Philomena Maria de Pau. 18 Sept. Aloijsius Franciscus, z. van Rene Caesar Hamerlinck en van Margareta Paulina Gijsel. Robert August, z. ran Pru dent Casimir Matthijs en van Bertha Maria van Overloop. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 12 Sept. Theophiel Bernard van Daele, oud 31 j., jm. en Magda- lena Natalia Apers, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Sept. Theo phiel Bernard van Daele, oud 31 j., jm. en Magdalena Natalia Apers, oud 24 j., jd- SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 2 Sept. Gerard de Lange, oud 25 j., jm. en Gabriella Camilla Gislena Steijaert, oud 21 j., jd. 26 Sept. Andre Rene Bockstael, oud 27 j., jm. en Leonie Ade laide Stephanie, Hamerlinck, oud 21 j., jd. 27 Sept. Ferdinandus Aloijsius de Causmaecker, oud 25 j., jm. en Bertha Rosalia Virgenie Vereecke, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Gerard de Lange, oud 25 j., jm. en Gabriella Camilla Gislena Steijaert, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Irene Marie, d. van Ca- millus Begijn en van Rachel Pharailde de Beuf. 13 Sept. Adriana, d. van Albert Bernardus Vale en van Jianneke van Dixhoorn. Willy Franciscus, z. van Augustinus de Vos en van Alice Celestina Notschaele. 16 Sept. Alice Renee Aline, d. van Alfred Eduardus Stepha- nus Hamerlinck en van Emelie Eduarda Goethals. Adriana, d. van Machiel de Zeeuw j en van Elizabeth Versluijs. 21 Sept. Frangois j Henri, z. van Leon Edmund Mattheeuws en van Maria Mathilda de Smet. Overlijden. 7 Sept. Augusta Felicita Goet hals (overleden te Sluiskil), oud 18 j., d. van Franciscus en van Apolonia de Gijsel. 10 Sept. Gustaaf Alolus de Caluwe (overleden te Sluis kil), oud 18 j., z. van Theophile en van Emma Elisabeth Pauwels. 27 Sept. Maria Louisa Cattoir, oud 56 j., echtg. van Benignus Ca- millus Puylaert. Alfred Bernardus Inghels, oud 46 j., echtg. van Anna Pieternella Maria Verbiest. St. JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Sept. Leonardus de Bot, oud 22 j., jm. en Maria Josephina Ste vens, oud 21 j., jd. Petrus Franciscus de Ca luwe, oud 20 j., jm. en Emelia Agnes de Nijs, oud 22 j., jdi 17 Sept. Leonardus de Dauw, oud 60 j., weduwn. en Rosalia Colman, oud 49 j., wed. 19 Sept. Petrus de Vos, oud 33 j., jm. en Alice Seraphina Audenaerdt, oud 22 j., jd. Waltridus van Hauten, oud 23 j., jm. en Carolina Maria Verwilligen, oud 26 j., jd. Alouisius Franciscus Herwegh, oud 30 j., jm. en Emelie Marie Dhanis, oud 27 j., wed. 29 Sept. Ludovicus Wullaert, oud 21 j., jm. en Ros«alie Vincke, oud 19 j., jd. Geboorten- 1 Sept. Johannes Josephus, z. van Cornelis Janssens en van Pharailda Maria Verstraeten. 2 Sept. Alice Eugenia Maria, d. van Theophilus Martens en van Seraphina Louisa Wagenaer. 3 Sept. Jose Magdalena, d. van Augusta Gijsel. 12 Sept. Arsene Ste phanie, d. van Carolus Ludovicus Ringoot en van Mathilda Josepha Schelfhout. 13 Sept. Julien August, z. van Hemanus Johannes de Kock en van Irma Mathilde van Laere. 13 Sept. Augusta, d. van Eduardus Franciscus Audenaerdt en van Clementina Walgraeve. 15 Sept. Jose Josephine, d. van Petrus Joannes Sturtewagen en van Eulalia van Goeije. 17 Sept. Ivonne Leontine, d. van Cijrille Basile Emmaneel en van Grietje Mostert. 19 Sept. Carolus Ludovicus, z. van Ferdinandus Ver- gauwen en van Leontine Rosalia de Smet. 24 Sept. Aloijsius Louis, z. van Cijrillus Ludo vicus de Dauw en van Blondina Maria Ver- ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 2 Sept. Polidorus Fermont, oud 27 j., jm. en Magdalena Maria Kaas, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Sept. Polido rus Fermont, oud 27 j. jm. en Magdalena Maria Kaas, oud 21 j., jd. Overlijden. 22 Sept. Alphonsus de Coninck, oud 73 j., echtg. van Regina Dominica Tolle- neer. 25 Sept. Alphonsus Anthonius de Meij, oud 65 j., echtg. van Francisca Roels. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ. 8 October. Aanbesteding van het bouwen van een verdieping op het „Grand Hotel Britan nia" te Vlissingen. Stoomvaartmaat- schappij Zeeland. Verkooping bij Instel van een kapitale Hofstede te Schoondijke. Notarissen A. H. J. Beumingh te Groede en J. C. Bloupot ten Cate te Middelburg. Buitengewone Vergadering van stem- bevoegde Ingelanden van den Vlooswijk- polder te Ter Neuzen. Vergadering van aandeelhouders in de N. V. Vlasserij Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. Buitengewone vergadering van Inge landen van den polder Oud-Westenrijk. Buitengewone vergadering van stem- bevoegde Ingelanden van den polder Koegors c.a. 9 October. Buitengewone vergadering van Stem- bevoegde Ingelanden van den Mossel- polder te Philippine. Openbare Verkooping van een Woon- huis te Axel. Notaris Dregmans. 10 Oct. Aanbesteding van de levering van Kali- zout en Kai'niet te Noordwelle. Bestuur vereeniging „Ons Voordeel". 11 Oct. Verpachting bij opbod van de gras- etting van de Inlaagkade in den Een- dragtpolder. Bestuur der waterkeering van de Calamiteuze polders Serlip- pens c. s. Openbare Verkooping van een partij Oimen- en Wilgenboomen en twee Es- schenboomen te Biervliet. Notaris A. A. M. Corthals. 14 October. Verkooping bij Instel van een kapitale Hofstede en Bouwland te IJzendijke. Notaris A. A. M. Corthals. 15 October. Handelsvee-tentoonstelling te Goes. 16 October. Openbare Verkooping van ongeveer 200 Canadaboomen op de Groote Plaat te Axel. Notaris Dregmans. 21 October. Verkooping bij Verblijf van een kapi tale Hofstede en Bouwland te IJzendijke. Notaris A. A. M. Corthals. 22 October. Verkooping bij Verblijf van een kapi tale Hofstede te Schoondijke. Notarissen A. H. J. Beuningh te Groede en J. C. Bloupot ten Cate te Middelburg. Rotterdam, 6 October 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 362 vette runderen 241 vette- en graskalveren, 1537 schapen, en lammeren en 1220 rarkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /l,151/2 tot /l,221/2; 2e kw. /1,10 tot 1,-; 3e kw. /0,95 tot/0,85; Ossen le kw./1,10 tot 1.171/2 2e kw; 1,05 tot 1,3e kw. 0,90 tot /0,80; Kalveren le kw./1,60 tot /1,80; 2e kw. 1,40 tot /1,20; 3e kw. 1,05 tot 0,95Schapen le kw. /0,90 tot 095 2e kw. /0,80 tot /0,70 3e kw, 0,60 tot 0,55 Lammeren 1, tot /1,10; 2e kw. tot Varkens le kw. /0,89 tot /0,92 2e kw. 0,87 tot 0,843e kw. /0,80 tot 0.76 licht soort 0,72 tot 0,78. Vet vee en vette kalveren met matigen handel in alle kwaliteiten waardoor prjjzen gedrukt. Varkens met redelpken aanvoer en handel, prjjzen lager dan vorige week. In schapen en lammeren was de aanvoer en handel ereneens -redeljjk tegen lagers prjjzen dan vorige week. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe ruim ter markt, in de puike soorten jlNGEZONDEN MEDEDEELINGEfc Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; te Ter Neuzen bij de firma A. van Overbeeke- Leunis. 10 onveranierd, 17,tot 18,Zaai daarboven Atwjjkende, iets meer gevraagd, naar kwaliieit /10,tot 14,Rogge /15,tot /16,Haver 10,tot 13,75Gerst Chevalier 15,— tot 15,75Erwten kleine groene, puike 20,tot f 22,overige 15,tot 19,Kroon 17,tot 20, Schokkers 19,tot f 21,overige /15,tot /18,Bruine boonen, ruim ter maikt, 24,tot 29, in bjj- zondere gevailen iets meer. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 23,tot 24,Zaai- lijnzaad 27,tot 29,Bruin Mosterdzaad 65,tot 70,Geel Mosterdzaad 30,tot 33,Blauw- maanzaad 50,tot 54,Koolzaad J 22,tot 24,Karwjjzaad 46, tot 48,Kanariezaad 27,tot 28,Zonnebloempittenzaad 18, tot f 18,50 Buitenl. Boekweit 13,50 tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 1950 K.G., 1,80 tot /2,25 Zeeuwsch wit E.G. f tot f Hollandsch Geel 4200 E.G., 1,75 tot /2,25 Groningsch 3000 E.G., 1,85 tot 2,25. Dauwroot E.G.. tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,50 tot 6, Zeeuwsche Blauwe 5.50 tot f 6, Poters /2,25 tot 3,Zeeuwsche Eigen- heimers 4,tot /4,25; Blauwe Eigen- heimers 4,tot 4,25Brielsche Eigen heimers /4,20 tot /4.60, alles per mud. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 9,— tot 11,50. AJU1N. Stroogeie: groote f 2,50 tot 2,75; kleine 3,tot 3,25. Aanvoer iame! jjk. All s per 50 E.G. inclusief baal. SCHEEPVAARTBEWEGINfl. 30 September. Eng. s.s. Wave Queen, 836 M3., fosfaat, van Gent naar Aberdeen- Belg. s.s. Marcel 3106 M3., ledig, van Gent naar Leith. Noorsch s.s. Jernfjeld, 3873 M3., ledig, van Gent naar Pennarth. Italiaansch s.s. Vampa, 10887 M3., ledig, van Gent naar Barry Roads. Belg. s.s. Estella, 2243 M3., ijzer, van Gent naar Llanelly. Deensch s.s. Jan, 4920 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Blyth. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Kilcleoher, 1897 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Amagher, 1657 M3., ledig, van Rochester voor Gent. Eng. s.s. Cyrielle Danneels, 4486 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 1 October. Amerik. s.s. Minnequa, 14617 M3., stuk goed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Wynding, 3252 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Yorksdale, 2203 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. 'Faxfleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Magrix, 890 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Elise Mellonie, 1033 M3., ledig, van Londen voor Gent. Belg. s.s. Isabella, 991 M3., fosfaat, van Gent naar St. Malmo. Belg. s.s. Clara, 2303 M3., macadam, van Gent naar Felixstone. Eng. sjS. The Marchionesse, 2261 M3„ fosfaat, van Sas van Gent naar Boness. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Farfield, 1325 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Elvington, 2249 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Dalegarth, 2835 M3., van Boston voor Gent. Eng. s.s. Oaktown, 1234 M3., ledig, van Ramsgate voor Ter Neuzen. Deensch s.s. Elizabeth, 2675 M3., hout, van Ursviken voor Gent. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Lulea voor Vlaardimgen. s.s. MAGDALENA in lading te New castle on Tyne voor Stockholm. s.s. TERNEUZEN vertrok 3 dezer van Narvik naar Antwerpeni Amsterdam, 6 October 2 uur. Bieden. Laten Londen 11,49 11,50 Berlijn, per biljoen 0,62 Parjjs 13,50 13,55 Brussel 12,40 12,45 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,62 Fransch 13,50 13,55 Belgisch 12,40 12,45 Oostenrjjksch (10.000) 0,40 0,45

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3