BURGEBLIJKE STAND. Handelsberichtsn. Wisselkocpsen. EEN FAMIL1EDRAMA TE HOEVEN. Woensdagmorgen, omstreeks negen uur ontstomd te Hoeven, bij Etten (N.-B.), ru- zie tusschen 'n zekeren C. de Rooy en diens schoonzoon, B. Dekkers, welke twist zoo hoog liep, dat de 63ja,rige De R. zijn schoonzoon met een mes te lijf ging, en hem aan het achterhoofd verwondde. Dek kers daarentegen mishandelde zijn schoon- v.ader zeer ernstig aan het hoofd. De Rooy kwam met zijn hoofd op een voederbak te vallen ten gevolge, waarvan hij een hersen- schudding bekwam. Dr. iHuysmans uit Oudenbosch was spoedig ter plaatse, ge- neeskundige hulp mocht echter miet meer baten en Woensdagmiddag te een uur is De Rooy aan de bekomen verwondingen overleden. De politie was van het gebeurde niet in kennis gesteld, doch toen hedenmorgen aan- gifte van den dood werd gedaan, vertrouw- de men dit niet, waarom een onderzoek werd ingesteld. Ter plaatse aamgekomen, adrtte de politie het noodzakelijk, Dekkers te arresteeren. Vrijdagochtend om 10 uur zou het parket uit Breda te Hoeven aankomen om de zaak verder te onderzoeken. De gearresteerde is gehuwd, vader van 3 ki,nderen, en 34 jaar oud. HANDJES AFGEREDEN. Toen een losse ramgeermachine der S.S. van het station te Simpelveld in de richting Maastricht het baanwachtershuisje bij een voorheen bewaakten overweg gepasseerd was, hoorde een dochtertje van den baan- wachter een gekerm en zag vlak bij de wo- mting, even buiten de omheining van den aamgrenzenden voortuin, haar broertje van andarhalf jaar naast de spoorlijn liggen. Beide handjes waren over den pols totaal afgdklemd en niets was er van deze lichaamsdeeLen te vinden. Het kindje schijnt het erf, waarvan het hek door een binnenkomend familielid was opengeiaten, in een onbewaakt oogenblik te hebben verlaten en al spelende met beide handjes op de rails te zijn geraakt op het oogenblik, dat de locomotief passeerde. Het had ook nog een minder ernstige ver- wonding aan het hoofdje. AANGEREDEN. Op den weg Zevenbergen-Moerdijk is de auto van den heer Bl. uit Den Haag, waar in met hem ook zijn echtgenoote en de chauffeur waren gezeten, door een hem achterop komenden auto, die in woeste vaart over den weg reed, en hem in de booht voor de woning van den landbouwer C. trachtte te passeeren, aangereden, met het gevolg, dat de auto van den heer Bl. den hoogen dijk afvloog en stuitte tegen het hek voor het erf van genoemden land bouwer. Een 15 c.M. dikke muur werd hier- bij geheel omtwricht en het voorste gedeelte van den auto werd totaal verbrijizeld. De chauffeur en de heer Bl. bleven on- gedeerd, doch mevr. B. was ernstig aan beidebeenen verwond. De auto, welke de; aanrijding veroorzaakt had, waarin vier jagers zaten, reed door zonder te stoppen, niettegenstaande zij vol- gens ooggetuigen ongetwijfeld het ongeluk hebben zien gebeuren. De politie is er ech ter an geslaagd deze heeren nabij Rotter dam aan te houdem. HARTVERSCHEUREND BEDROG. Om de liefde van haar man terug te win- nen heeft een Javaansche vrouw een reeds begraven kinderlijkje op het dessa-kerkhof opgegraven en gestolen. De Sin Po vertett de volgende bijzonder- heden: in kampong Kwidjan, in het Pekalongan- sche, woonde een vrouw, die reeds langen tijd verdrietig was, omdat haar man niets meer om haar gaf. Een doekoen gaf haar toen den raad, om net te doen, alsof zij in blijde verwachting was. En ja, toen zij dat haar man bekende, bleek deze meer notitie van haar te nemen, al was het niet meer als in de wittebroodsweken. Maar als men in blijde verwachting is, moet ook de tijd komen, dat die ver wachting in vervulling gaat. Geen mood, de doekoen, een dessa-ver- loskundige zooals anderen, maar nog een beetje slimmer, had pas een vrouw in de kampong Tirto geholpen: het kind was levenloos ter wereld gekomen en direct be graven. Er werd niet getalmd. Nog den- zelfden nacht werd het grafje dooi* beiden opengegraven en het llijkje meegenomen naar huis. Daar werd alles in gereedheid gebracht, om den man te doen gelooven, dat een bevalling had plaats gehad, dat zijn vrouw hem een kind geschonken had zij 't ook een doodgeboren. Inrtusschen was in Tirto alles in rep en roer wegens het opengegraven grafje. De politie speurde en kWam ook in Kwidjan, waar zij hoorde, dat een vrouw er een dood kindje ter wereld had gebracht. De politie kwam eens informeeren en vond het lijkje bij de ©ngelukkige vrouw, en de heele dwaze ensceneering bovendien. Men stelde een nader onderzoek in en onitdekte het hartversdheurend bedrog. Het eind was, dat de vrouw niet alleen de liefde van haar man weer verbeurde, maar thans ook nog haar vrijheid Stakkerd Het doekoen-wezen, dat tot de daad aan- zette en succes voorspiegelde aan de on- wetende, verdient de vol'le maat, voegt het Soer. Hbl. hieraan toe. OVERSTROOM1NG VAN PETERSBURG. Petersburg is door een groote overstroo- ming geteisterd, zooals de stad in geen honderd jaar beleefd heeft. Een groot deel der stad stond onder water, de Newa was door storm en hevige regens ver buiten haar oevers getreden. Op sommige plaat- sen stand het water 3 meters hoog in de straten- De huizen langs de werven en de fabrie- ken in de wijk Wassili Ostrow zijn volko- men verwoest. Winkels en opslagplaatsen stonden on der, de goederen dreven door de straten, het plaveisel barstte onder den druk van de oppersende water-massa's. De electri- sche stroom en de telefoon-verbindingen werden in allle straten onderbroken. Overal was het verkeer onmogelijk geworden. In de duisternis hoorde men op straat vele huflpkreten, zonder dat er kans was hulp te bieden. Den volgenden dag steeg het water nog steeds. Een geweldige storm op zee joeg het water op. iDagenlang hield de storm aan, die de Newa deed zwellen en zulke watermassa's aanvoerde, dat de oeverdijken doorbraken, hetgeen de ramp in de stad ten- gevolge had. De bevolking werd door den waterstroom volkomen overvallen. Het ptein voor het Winterpaleis is over- stroomd. De Newski Prospect (een der breedste en prachtigste straten) was in een wilden stroom herschapen. Dikke boomstammen waren ontworteld en dreven in den modderigen vloed, te- zamen met paarden-cadavers en meege- sleurde wagens. Het reddingwerk werd zeer bemoeilijkt. Het aantal omgekomen menschen is nog niet te schatten. Er werden hulpkrachten en ilevensmidde- len naar de geteisterde wijken gezonden. Dringende oproepen om hulp werden naar Moskou gezonden. GOED AFGELOOPEN. Et>n mets^iaar, die aan het werk was op een steiger voor een der vele nieuwe igebouwen in Regent Street te Londen. op epn hoogfe van 50 voet, en die door het wijken van eenige steigerstulten om- laag stortte, ontsnaptV aan den dood door de toevallige omstandigheiddat jusst on der den stejger waarop hij werkte een Kar met zand was keggestort, waardoor hij er met eenige Iichte kneuzingen afkwam. EEN .BOBBED HA[R"-DRAMA. Er is rCeds veel verhaald over de lis ten, welke (Fransche) vrouwen en meis- jes te baat nemen om tc§en den wil harer mannelijke beschermers heur haar te laten afknipp€n. Een jonge vrouw te Vernon, bij Rouaan, is het dezer dagen slecht ver- gaan. Toen haar anti-bodded hair-echtgi- noot van een zakenreis naar Parijs thuis kwam trof hij zijn vrouw in wanhopigen toestand met kort haar aan. Zij ver- telde hem dat er tijends zijn afwezi.gjheid ecn man naar hem had gevraagd om, toen hij hoorde dat zij alleen thuis was, het huis binnen te dringen en met een groote schaar haar haar af te knippen. De verontwaardigde echtgenoot ontbood d« politie om van de aanranding verslag te doen. Er verscheen een mspecteur, die echter aanstonds mevrouw verzocht de waarheid te spreken. Hij was er n.l. getuige van geweest dat zij zich eenige dagen te voren naar den kapper had begeven om haar kopje tc laten kortwieken, daar hij zich juist op dat pjdstip in de ,;heeren- salon" bevond, waar hij werd geschoren en zoodoende het gesprek tusschen kapper en cliente opgevangen had. IN EEN DOODKIST ONTKOMEN. Georg Eisner is een achtenswaardig koopman in textielgoederen te Boedapest. Hij heeft echter een zoon Paul, die een verkw'istend en zedeloos leven leidt en hoewel nog minderjarig, reeds tweemaal getrouwd is, den laatsten keer met een actrice. Na onnoemelijk veel leed te heb ben ondervonden wist Eisner ten slotjte zijn inderdaad half waanzinnigen zoon, on der strenge controle in een zenuwinrich- ting geplaatst te krijgen. Wje beschrijft den schrik van den vader, toen hij dezer dagen vernam, dat zoon- liet uit het gesticht was verdwenen. Eerst beschuldigde hij twee kennissen van zijn zoon, een technicus met zijn vrouw, crvan Paul behulpzaam te zijn geweest bij diens ontvluchting, doch het door de politie ingestelde onderzoek bracht al dadelijk hun onschuld aan het licht wat betreft de ont vluchting, alsmede wat betreft, den ,,tpe- vallig" gelijktijdig gepleegden diefstal te zijnen huize van een paarlen collier ter waarde van 700 millioen Kronen. Aanvankelijk stond men voor een raad- s®l, hoe Paul zich aan de waakzaamheid van het gestichtepersoneel had kunnen ont- trekken. Later blcek echter; dat hij zich des morgens verscholen had in een dood- kist en daarna met de andere ,,lijken" naar het kerkhof was gereden. Zijn vrouw had hem bij de begraafplaats met een auto afgewacht, waarmede het levende lijk al- ras spoorloos verdwenen was. GEARRESTEERD. Men meldt dat te Antwerpen is gearre- steerd de Nederlandsche colporteur N. en dat de Belgische regeering de mbeslagne- ming heeft geiast van het boek Nieuwe Geschiedenis, door J. Giesen, waarin be- handeld wordt de geschiedenis van het antimilitarisme in Nederland. BRUTAAL. Ten huize van den vroegeren aanvoerder van de militaire politie van Ameri'/a, Mac Grew, zijn op klaarlichten dag eenige m- brekers verschenen, die voor 600.000 dol lars aan goedei^n hebben geroofd. UITGELEVERD. Men meldt uit Brussel dat een Belgisch ambtenaar van de douane, die met 250.000 frank dienstgeld uit Aken was gevlucht; in Nederland is ge?lrresteerdnaar de grens gebracht en aan de Belgische overheid overgeleverd. FORD-RUBBER? Volgens berichten uit New York heeft Henry Ford in de buurt van Labelle (Flo rida) een groot terrein gekocht voor den .aanplant van rubberboomen op groote schaal. Reeds lang w«nscht men zich in Amerika te wapenen tegen het Engelsche rubbermonopolie en wil men trachten zelf in eigen rubberbehoefte te gaan voorzten. VLIEGTU1G NEERGESTORT. Vorige week waren zeven Belgische militaire vli^gtuigen in de richtng van Be- verloo opgestegen om er aan de manoeu vres de®l te nemen. i Door den hevigen storm stortte een der vliegtuigen neer. j De adjudant werd gedood, terwijl zijn waarnemer gftwond werd. DE ERNSTIGE MISHANDELING. Zooals bekend, is verleden week Zondag- middag om 2 uur de circa 22-jarige Van E., uit Ginniken, terwijl hij een bad nam in, de Aa in de Krabbebosschen onder Princen- hage, door een persoon, die tot heden toe onbekend is geblevem, met een knuppel zoo- danig op het hoofd gestagen, dat hij zeer ernstig werd gewond. De aanrander nam de vlucht met medeneming van de kleeren van Van E„ die, nadat hij van den schrik was bekomen, zich voorsleepte naar het huis van de wed. V., die zorgde, dat het slachtoffer naar het Diaconessehuis te Bre da werd overgebracht. Twee doktoren hebben Van E. daar on- derzocht. Zijn schedel werd gelicht en het geronnen bloed onder het schedeldak ver- wijderd. Na deze zware ©peratie keerde onverwachts het spraakvermogen weder terug. De politie zoekt ijverig naar den dader. Met behulp van politiehonden zijn de on- derkleeren van het jpngmensch reeds ge- vonden en ook een tot op den, draad ver- sleten pak van een landlooper, die zich in de kleeren van Van E. heeft gestoken. Eenige personen he:bben verklaard, een man gezien te hebben, gekleed in een blauw pak, die, toen hij hen in de gaten kreeg, de handen voor het gezicht hield om niet her- kend te worden. Hij liep in Zuidelijke rich- ting, zoodat het vermoeden bestaat, dat hij de wijk heeft genomen naar Belgie. Het parket uit Breda heeft een onderzoek in loco ingesteld. Tot heden toe heeft men den dader nog niet kunnen arresteeren. EEN STAD VRIJ VAN MUSSCHEN. Het stadje AltPnau in den Bovenharz, zoo schrijft B. P. in Ouze Tuinen, is v«r- moedelijk w«l de eenige Europeesche plaats die vrij is van musschen. Het hgt 505 meter boven den zeespiegel en telt 2000 inwoners, als Luftkurort en ook als ontspannjngsplaats voor zomergasten is het algemcen bekend. 't Is met alleen gezocld vanwege d^n eenvcmd die er heersclit, maar ook wegens Zijn beschutte ligging in het Okerdal. De naaste v^rwanten van den musch zijn er goed v^rteg. nwoordigdvooral vin- ken en sijsjes zijn er falrijk, kneutjes en putters minder. E^rst in de 18de eeuw heeft de musch zijn intocht in den Harz ge'nouden. In het 600 meter hoog gele-gen stadje Clausthal en Zeilerfeld zijn ze in 1725 ingevoerd en hebben er zich sedert gehandh'aafd. Pogingen om de musch in Altenau in te burger^n zijti steeds mislukt De laat- ste poging had plaats in 1905, toen men Er 3 mannetjes en 5 wijfjes musschen los- liet. Aanvankelijk ging h«t goed, binnen drie jaren vernienigvuldigden zij zich tot 36 exemplaren. Ze doorstonden den stren- gen winter van 19071908, doch in den hertst van laatstgeno^md jaar was er geen enkele musch meer over. Waar ze geble- ven zijn, is ten Cenenmaie onbekend. Al leen wordt vcrmoed dat ze gestorven zijn door de looddampen die soms in het stadje te ruiken waren en afkomstig waren van een loodertssmelterijdie pp 20 minuten af- stand lag. De Altenau«rs geven het nog niet op. Ze hebben sedert weer gevraagd om musschen te z«nden. Ot ze overigens wanneer de proet cenmaal slaagt onverdeeld genoegen van de musschen zulhn beleven, is een andere vraag. RUBBER IN PLAATS VAN METAAL. Als hard oppervlakte-materiaal voor as- Iagers liebben Babbtt's metaal en brons zich zoo lang een plaats gehandhaafd, dat men moeilijk iets beters er voor zou kun nen bedenken. St.'llig zou men niet vermoe den, dat rubDer, mits go<"d gevulcanigeerd; alle vereischte voorwairden nog in sterkere mate bezit. In het proefstation te Washing ton (Bureau of Standards) heeft een stuk rubber uit cen autoband zich tiegen af- slijping acht maal beter besfand getoond dan ijzer. Met rubber bekleede lagers voor machines, ponipen, schroefschachtenwor den dan ook inderdaad toegepast. De proeven die er rnee werden genomen heb ben merkwaardige resultaten opgeleverd. Ecn zandpomp behandeide 10.450 ton zand in 693 uur. Na afloop waren de lagers in uitstekenden staat,. Het succes van rubber voor dit gebruik ligt odk in zijn eigenschap van zich auto- matisch te smeren. Door een schroef- schacht wordt water opgezogen dat aan de rubber een khineren wrijvingscoefficient geeft dan geo'ied brons. Men ontkomt daardoor aan de noodzakrlijkheid van smeerinrichtingen op moei ijk toegankelijke plaatsen. De rubber werkt bovendien eenigszins eiastischzoodat ook in een min der zuiver gestelde schroef niet spoedig schokken optreden. INGEZONDEN STUK KEN. (Buiten verantwoordelijkhedd der Redactie.) Ter Neuzen, 29 Sept. 1924. Geachte heer Redacteur! Mag ondergeteekende U naar aanleiding van het ingezonden stuk in Uw blad van 1.1. Vrijdag een plaatsje verzoeken voor het vol gende. Bij voorbaat myn beleefden dank. De heer X. schijnt niet al te best ingelicht te zijn. Nimmer heeft ondergeteekende zijn stem verheven tegen die der Ouder-Commissie inzake de schoolbanken. Ware er van wege de Ouder-Commissie een verzoek aan Burg, en Weth. ingezonden om de banken door nieuwe te vervangen, ondergeteekende zou gunstig geadviseerd hebben. Hij heeft wel eens tegenover leden der Ouder-Commissie en andere belangstellenden beweerd, dat de banken nog wel 50 jaar mee- konden, doordat ze zoo verbazend stevig zijn, doch daarmee werd nooit bedoeld, dat hij er mee tevreden was. Meer dan eens heeft hij aan leden van het schooltoezicht en van het Dag. Bestuur bij schoolbezoek gewezen op den onooglijken staat, waarin de banken verkeer- den, doch nimmer werd er op gezinspeeld, dat ze afgekeurd moesten worden. De banken, die nu in een lokaal, waar de oude banken het onooglijkst waren, geplaatst zijn, hebben allerminst het uiterlijk van wrak- ken. Het zijn 24 banken van hetzelfde type en van dezelfde grootte; wanneer ze in de herfstvacantie geverfd en gevernist zullen z(jn, zal zelfs de meest bevooroordeelde niets kunnen laanmerkem op de netheid en doel- mati'gheid van de bewuste „wrakken". C. F. KoHLER, Hoofd van school A. Geachte Redactie, Met genoegen las ik in uw blad het inge- zond'en stukje van den heer L. J. Geelhoedt over de nieuwe regeling betreffende het ver keer aan de Heerengracht, alhier. Ik zou in ons plaatselijk blad, mijnheer de Redacteur, u het volgende willen vragen: Is het noodzakelijk, dat er aan de Axelsche brug een politie-agent staat? Indien er bij de Jongestraat vanaf de Hee. rengracht een bord werd geplaatst met ver- boden inrit (evenals aan de Noordstraat bij de Korte Kerkstraat), zou dat niet even voldoen- de en voor onze gemeente-lasten goedkooper zijn V Zouden de agenten bij de winterkoude, deze m. l. overdreven post, niet met een hartelijk vaarwel begroeten? En wat de eventueele verkeersregeling bij genoemde brug betreft, wat toch hoofdzakelijk bij het schutten drukte veroorzaakt; zou dit niet zoo geregeld kunnen worden, dat er op de gezette tijden van schutten een agent tegenwoordig was? Vindt U ook niet met mij, dat onze stad tegenwoordig toch te uitgebreid is, om een ganschen dag daar politie aanwezig te doen z(jn? Deze gedachten te openbaren en deze vra gen te stellen, mynheer de Redacteur, is na- mens velen uit onze gemeente. U dankend voor de plaatsruimte my hier- voor toebeschikt. GEEN CRITICUS. Ter Neuzen. TER NEUZEN. (Naarutc verbuden). Huwelijks-aangdften. 23 Sept. Joost Mari- nus de Putter, oud 28 j., jm. en Petronilla Martha Francisca Wieland, oud 22 j., jd. 25 Sept. Cornelis Hendrikus Balfoort, oud 25 j., jm. en Janneke Pieternella Platteeuw, oud 18 j., jd. 26 Sept. Jan Pieter Jonkman, oud 21 j., jm. en Johanna Geertrui Dooms, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Sept. Joos de Mul, oud 24 j., jm. en Jozina Elisabeth Neeltje van Driel, oud 20 j., jd. Camile Joseph de Bock, oud 33 j., jm. en Elisabeth van Taten- hove, oud 23 j., jd. Geboorten. 24 Sept. Maarten, z. van Krijn Hamelink en van Pieternella Maria van Wijck. Overlyden. 24 Sept. Frans van Drongelen, oud 30 j., z. van Jan, overl., en van Catharina Hofman. VERKOOPINGEN, AANBESTED1NGEN, UITVOERINGEN, ENZ. 1 Oct. Openbare Verkooping van Bouwland te Gennep. Notaris Fenseling. Aanbesteding van het bouwen van twee dubbele arbeiderswoningen te West- dorpe. Gemeentebestuur van Westdorpe. 2 October. Openbare Verkooping van een Woon- huis, Schuur en Erf te Stoppeldijk. No taris Dregmans. 4 October. Buitengewone Vergadering van Stem- bevoegde Ingelanden van den polder Beoosten- en Bewestenblij. Algemeene vergadering van aandeel- houders van de N. V. Nederlandsche Vlasindustrie Canisvliet te Ter Neuzen. 6 October. Vergadering van het Hoofdbestuur der Z. L. M. te Goes. Openbare Verkooping bij verblijf van een Bierbrouwerij te Destelbergen. No taris Georges Fol. 8 October. Aanbesteding van het bouwen van een verdleping op het „Grand Hotel Britan nia" te Vlissingen. Stoomvaartmaat- schappij Zeetand. Verkooping bij lnstel van een kapitale Hofstede te Schoondijke. 'Notarissen A. H. J. Beuniingh te Groede en J. C. Bloupot ten Cate te Middelburg. Buitengewone Vergadering van stem- bevoegde Ingelanden van den Vlooswijk- polder te Ter Neuzen. Vergadering van aandeelhouders in de N. V. Vlasserij Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. 9 October. Openbare Verkooping van een Woon- huis te Axel. Notaris Dregmans. 11 October. Openbare Verkooping van een partij 01 men- en Wilgenboomen en twee Es- schenboomen te Biervliet. Notaris A. A. M. Corthals. 14 October. Verkooping bij lnstel van een kapitale Hofstede en Bouwland te IJzendijke. Notaris A. A. M. Corthals. 15 October. Handelsvee-tentoonstelling te Goes. 16 October. Openbare Verkooping van ongeveer 200 Canadaboomen op de Groote Plaat te Axel. Notaris Dregmans. 21 October. Verkooping bij Verblijf van een kapi tale Hofstede en Bouwland te IJzendijke. Notaris A. A. M. Corthals. 22 October. Verkooping bij Verblijf van een kapi tale Hofstede te Schoondijke. Notarissen A. H. J. Beuningh te Groede en J. C. Bloupot ten Cate te Middelburg. Rotterdam, 29 September 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 286 vette runderen 131 vette- en graskalveren, 1380 schapen, en lammeren en 1209 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. /1,15 tot/l,221/2; 2e kw, /1,10 tot 1,3e kw. /0,95 tot/0,85; Ossen le kw. /1,10 tot /1,20; 2e kw; 1,tot 0,95 3e kw. 0,90 tot /0,80; Kalveren le kw./1,60 tot/1,80; 2e kw. 1,40 tot /1,20; 3e kw 1,10 tot 0,95Schapen le kw. /0,85 tot /0,95; 2e kw. /0,80 tot /0,70; 3ekw. 0,60 tot Lammeren 1, tot /1,10; 2e kw. tot Varkens le kw. /0,93 tot y0,95 2ekw. 0,91 tot 0,873e kw. /0,85 tot 0,80 licht soort 0,70 tot 0,73. Vet vee en vette kalveren met zeer matigen aanvoer en handel in alle kwali- teiten. Varkens met matigen handel bjj redeljjken aanvoer tot afwjjkende prijzen. Schapen en lammeren handel matig in beide loorten. Wegens Jsraelitische feestdagen were weinig omgezet. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe puike 1618. overige naar kwaliteit 812,50; Gerst Chevalier 13—14; winter en zomer 15 15.50 haver f 9,50 —13,75 rogge 20—24 INGEZONDEN MEDEDEELLNGEN. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeer- middel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en ver- schaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke Leunis. 10 erwteu kleine grcene 16 19 kroon /19—20 en schokkers 15 18 bruine boonen 2731. FiJNE ZADEN. Ljjazaadvoer /23,tot /24,Zaai- Ignzaad 26,tot 28,Bruin Mosterdzaad J 60,tot 65,Geel Mosterdzaad f 30,tot 32,— Blauw- maanzaad 48,— tof 49,Koolzaad 22,tot 23,— Karwpzaaa 48,— tot 50,Kananezaaa 27,— tot f 29,Zonnebloempitteczaad 18, tot 19,Buitenl. Botkweii 15,75 tot 17,50. VLAS. Aangevoerd: Biauw 1600 K.G.. J 1,85 tot /2,25 Zeeuwsch wit K.G. tot HollaDdsch Geel 200 K.G y 1,75 tot /2,10 Groningsch 3000 E.G., 1,80 tot 2.25. Dauwroot K.G., tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Boate 4,50 tot f 5,— Zeeuwsche Blauwe 4.50 tot 5, J5oter» /2,tot /2,75; Zeeuwsche Eigen- leimers /3,75 tot /4,25; Bia^we Eigen- leimers 4,— tot 4,25Brielsche Higenheimers 4,tot y4,60, alles pei mud. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 8,50 tot 10,50. AJUIN. Stroogele: groote 2,50 tot 2,60; deine 3, tot 3 20. Aanvoer gering. Alles per 50 K.G. inclusief baal. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- BCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA van New-Castle on Tyne naar Stockholm passeerde 28 dezer Elseneur. s.s. MAGDALENA wordt heden te Vlaar- ddngen verwacht. s.s. TERNEUZEN vertrok 25 dezer vaji Antwerpen maar Narvik. SCHEEPVAARTBEWEGING. 25 September. Eng. s.s. Kalua, 2043 M3., ledig, van Gent maar Goole. Fransch s.s. Anmik, 7628 M3., ledig, van Sas van Gent naar Barry Roads. Zweedsch s.s. C. E. Nijman, 1878 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3., kolen, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Estella, 2143 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Lufona, 584 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Ortolan, 1383 M3., wol, van Londen voor Gent. Zweedsch s.s. Fagervik, 6410 M3., hout, van Wyborg voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Tolosa, 5208 IM3., ledig, van Ter Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Porthmeor, 1270 M3., fosfaat, van Gent naar Richborough. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., ge- mengd, van Newcastle voor Gent. Belg. s.s. Marcel, 3106 M3., kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Orchis, 1366 M3., ledig, van Cowes voor Gent. Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3., ge- memgd, van Galveston voor Gent. 26 September. Noorsch s.s. Stokke, 5160 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Sunderland, Nederl. s.s. St. Jamsland, 6239 M3., ledig, van SLuiskil naar Newcastle. Eng. s..s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Horn, 1815 M3., kolen, van Goole voor Gent. Lettisch s.s. Krimulda, 5579 M3., hout, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3465 M3., stukgoed, van Glasgow voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Lutona, 584 M3., fosfaat, van Gent naar Southampton. Eng. s.s. Gommorant, 4993 M3., stuk goed, van Gent naar Liverpool. Eng. s.s. Ortolan, 1383 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Glynconwy, 1377 M3., ijzer, van Gent naar Llanelly. Eng. s.s. Dalegarth, 4099 M3., ledig, van Gent naar Leith. Eng. s.s. River Crata, 1892 M3., ledig, van Gent naar Goole. Langs de Westsluls werden 4 binnen- vaartuigen op- en 4 afgescbut; langs de Miiddensluis 19 op- en 30 afgeschut; langs de Oostsluis 81 op- en 78 afgeschut. Amsterdam, 29 September 2 uur. Bieden. Laten, Louden 11,56 ll,563/4 Berlijn, per biljoen 0,63 Parps 13,60 13,65 Brussel 12,50 12,55 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Yreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,63 Fransch 13,60 13,65 Belgisch 12,50 12,55 Oostenryksch (10.000) 0,40 0,45

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3