METIDEALE KIN0ERV0ED5EL SPORT. "LAWBB0UWBER1CHTEN. BEMEN8DE BERICHTEH. heeft het voor de juffro-uwen opgenomen, en een brief aan den onderstaats-secretaris voor P. en T. gericht, waarin hij een inter pellate aankondigt in de Kamer, Hij zal dan vragen welke maatregelen de Minister heeft genomen of denkt te memen om het personeel te doen eerbiedigen. OPHEFF1NG VAN HET BAGNO IN GUYANA. Onlangs is gewag gemaakt van de op- heffing van het bagno in Guyana. De vraag is mu wat er moet gebeuren met de gestraften, te weten 4500 misdadigers, die hun straf nog uit moeten dienen, en 2500 man, die hun straf hebbern uitgezeten, doeh in Guyana echter zijn gebleven. Gezien de kosten van het terugbrengen van de ge- straften, denkt men er aan het bagno te laten „uitsterven", d.w.z. de lieden, die nu eenmaal in Guyana vertoeven hun straf daar te laten uitdienen, Degenen, wier straftijd om is, vormen gevaarlijke elernen- ten en men overweegt nog de voorwaarden welke men aan hun terugkeer verbinden zal. Nu het bagno voor de burgermisdadigers wordt opgeheven gaan er ook stemmen op om ..Biribi", het militaire bagno in Afrika op te heffen. Minister No-llet zal een com- missie benoemen, welke een onderzoek ter plaatse zal instelten, en den Minister zal aanraden al dan niet tot opheffimg over te gaan. BUNA 9 M1LLIOEN GULDEN JAAR- LlJKSCHE BRANDSCHADE TE LONDEN. Te Londen hebben in 1923 482T branden plaats gehad, waarvan 33 ernstige. De stoffeliike schade beliep 8.735.000. SCHR1JVEN DER KARDINALEN AAN HERRIOT. i De Fransche kardinaKn hebben aan mi nister-president Herriot een oollectiet schrijven gericht, waarin zij d« handha- ving vragen van de Fransche ambassade bij het Vaticaan, welke een te waardee- ren steun zal vormen voor de buitenland- sche politick van Frankrijk en den mvloed- van dit land in de wereld zal ten goqdq komen. In het schrijven wordt vooxts eerbiedi- ging der traditias en rechten van Elzas Lotharipgen gevraagd, vol gens de tormee- le beloften na den oorlog gedaan. Het schrijven eindigt aldus: Wij zullen geen strijd zoeken, maar indien hij wordt opgelegd, zullen de Katholieken weerstand bieden, genoodzaaat als zij zijn, hun rccht op leven en veiligheid op te eischen, als- mede e-rbied voor hun geloot en het ge- not van alle wettelijke vrijheden. EEN ITALIAANSCH PR1ESTER TIJDENS DE MIS DOOD- GESCHOTEN. Te Acerra (Italie) is de pastoor DeMat- teis, terwij! hij de mis celebreerde, door twee geweerschoten in het hart gedood. SMOKKELHANDEL. Naar men uit Weenen meldt is de over- heid aldaar <en omvangrijken sinokkelhan- del van Tsjechische kronen uit Tsjecho- Slowakije naar Oosfenrijk op het spoor gekomen. De kronen werden te Weenen tegen dollars gewisseld die dan weer naar Tsjecho Slowakije gesmdkkeld werden en daar in kronen omgezet, waarna het spel- letje opnjeuw begon. Op die wijze hebben de smokkelaars miljarden verdiend. ONTDUIK1NG OP GROOTE SCHAAL. In het belastingkantoor van N'eu Kolln te B rlijn is men op het spoor gekomen van e n enonne ontduiking van monopo- lierechtcn, die in de miiiioenen gouden M. Ioopt. Deze ontduiking die voornamelijk door een bekend'e Berlijnsche likeurfabnek 'is gepl egd, was sieclits mogelijk doordat cen beiastingantbtenaar hierbij hielp. Woensdag wtrd de hoofdinspecteur van de belastingi Quel, van het kantoor Neu Kolln gearresteerd en beschuldigd zich te hebben lafen omkoopen. Reeds medio Augustus was het rijks- ministene van financien ter oore gekomen, dat Quel, die boven elke verdenking stond, booze dingen op zijn geweten had. Eerst werd de zaak disciplmair onder- zocht, totdat in het begin van September de justitie zich «r mee ging bemoeien. Het bczwarende mate.riaal tegen Quel is zecr groot. Hij heeft gedurende langen tijd ten gunste van een Berlijnsche likeur- tabriek oorkonden verva'scht, door te ver- klaren dat bepaalde hoeveelheden alco- hoi voor consumptie onbruikbaar waren, terwijl de alcohol in werkelijkheid zuiver was en voor het maken van likeur werd gebruikt. i Nog landere Berlijnsche firma's staan onder verdenking bij deze ontduiking be- trokken te zijn. MISLUKTE GEHEELONTHOUD1NG. Op Newfoundland is de wettelijk voor- goschreven geheelonthouding na een kort- stondig bestaan van zes jaren bezweken. Dezelfde ziekteverschijnselen die de bewe- ging in Amerika ondermijnen, vertoonden zich ook hier. Corruptie, gebrek aan ern- stigen wit bij de overheid om den maatregel door te zetten, en de oppositie van een smokkelaarsbent, steunenide op den groeienden onwil onder het publiek om zich irf het particuliere leven de wet te laten voorschrijveni Aanvankelijk was de stemming op het eiland zeer ten gunste van geheelonthou ding. Geleidelijk werd de alcohol van plaats tot plaats verdreven en in 1915 waren publieke kroegen nog alleen in St. John's te vinden. Over de rest van het eiland heerschte lokale „droogte" krachtens lokale volksstemming. iMaar St. John's bleef nat, met 57 „bars" waarin „that typically English justitution, the barmaid" bleef voortbestaan, in de woorden van een cor respondent van de Londensche Times' Tegen het einde van 1915 werd de quaes- tie der algemeene geheelonthouding aan een plebisciet onderworpen. 25.000 men- schen stemden voor, 5000 tegen, 15000 ont- hielden zich van stemming, In 1916 kwam de wet er door waarbij de invoer, de fabri cate en de verkoop van alcoiholische dran- ken behalve voor medische en industrieele INGEZONDEN MEOEDEELINGEN. doeleinden, werd verboden. En op 1 Janu- ari 1917 was het eiland officieel droogge- legd. Op dat oogenbliik begon de corruptie, de smokkelarij, en de onwettige fabricatie. De regeeringscontroleurs verkochten „vergun- ningen" aan dokters en apothekers. Som- mige medici kregen van 800 tot 1000 for- mulieren vtoor alcohol-recepten, die zij. voor een dollar het stuk aan dorstige patienten verkochten. In enkele gevallen teekenden zij hun maam in boekjes met 100 bianco formulieren, die door apothekers aan hun klanten werden verkocht en naar betaling min of meer rijkelijk ingevuld, waarna dokters en apothekers den winst deelden. De regeering weigerde om in te grijpen en ging zelden of nooit tot vervolging over. De premier, Sir Richard Squires en de in- specteurs der geheelonthouding, Mr. Meany sponnen zelf zijde bij dezem staat van za- ken. Nu onlangs werden zij beiden gearres teerd onder beschuldiging opembare fond- sen te hebben verduisterd. Onder die om- standigheden kwam er van de werkelijke droogleggimg natuurlijk niet veel terecht. De ontstemming onder het publiek groeide, en bij de verkiezingen in Juni van dit jaar werd het kabinet omver geworpen en kwam een nieuw ministerie onder leiding van Mr. W. S. Monroe aan het bewind, wiens eerste maatregel zal wezen om de geheel onthouding weer af te schaffen en te ver- vangen door een stelsel van drank-verkoop onder strikte regeeringscontrole. Onder dit nieuwe systeem importeert de overheid zelf alcoholische dranken, die in enkele over- heidsverkooplokalen worden verkocht. Per- sonen onder de 21 jaar kunnen niets krijgen en voor anderen is de hoeveelheid beperkt tot een flesch per dag (a'lthans wat whis key, brandewijn, jenever en rum betreft). Bier en wijn kunnen door hotels worden ingeslagen voor verkoop aan gasten bij de maaltijden. Voor het overige blijft alles in regeeringshanden. Het ware wellicht beter geweest om met dit stelsel te beginnen, en het geleidelijk tot geheelonthouding uit te breiden. De plotse- linge toepassing van een totaal drankver- bod moest leiden tot oneerlijke praktijken en in het eind tot mislukkiing. In Amerika is misschien nog van geen mislukking sprake, maar aan oneerlijke praktijken, ook in regeeringskringen, zooals bleek tijdens het verhoor van en over Daugherty, den gewezen Minister van Justitie, bij het petro- feumschandaal (waarbij aan het licht kwam hoe ook Daugherty's departement in ,,ver- gunningen" handelt), is geen gebrek. In Newfoundland en de V. S. bracht de plotse- linge straffe maatregel identieke, treurige resultaten teweeg. In beide gevallen was het middef erger dan de kwaal. DE LOF DER NATHEID. ■De oppositie in Amerika, die de gefor- ceerde geheelonthouding bestrijdt, laat het er niet bij zitten. Dezer dagen besloot het parlementSliid J. P. Hill om te beproeven hoe ver de wet zou durven gaan in de be- lemmering van het vrije particuliere leven. Hij kondigde derhalve in het openbaar aan dat hij een partij bij zich aan huis zou geven, waar alcoholische dranken zouden vloeien (die hij in zijn eigen kelder en dus recht- matig, ook onder de droge wet in bezit had, immers alleen de verkoop en het trans port ervan is verboden), en waar hij gast- heer zou spelen yoor 275 gasten. Volgens de letter der wet is dit niet strafbaar. Van verkoop of transport was geen sprake. Maar mr. Hill wilde aantoo- nen, dat het voor de meer bemiddelden nog zeer goed mogelijk is om er voile kelders op na te houden, dank zij sluwe smokkel- methoden en goed geld, waarna zij den wetgever openlijk met het glas in de hand kunnen uitlachen. De partij leverde daarvan het overtui- gend bewijs. Veel meer dan 275 gasten verschenen in het huis van mr. Hill in Bal timore, terwijl een menigte van een paar duizend menschen zich voor de deur ver- drong om een ,,glimps" en wellicht een „snif" van het festijn te krijgen. Maar de politie en de geheelonthou- dings-inspecteurs, die mr. Hill openlijk had oitgedaagd om hem te komen arresteeren, bleven uit de buurt, behalve dan om orde te houden onder de toeschouwers. De zaak is nu iin Washington, bij de overheid aan- hangig. En mr. Hill is de ,,natte held van den dag. TER NEUZEN, 29 SEPTEMBER 1924. SLOOPERIJ. Naar wij uit betrouwbare bron vcrne- men is door de N.V. Holl. en Internatio nale Handelsmaatschappij, waarvan al- hier vtrtegenwoordiger is de heer L. Gee rincks, aangekocht het Fransche 4 mast- bar'kschip Souvenir, groot 4000 ton. Dit schip zal naar Ter Neuzen worden geDracht om aaar te worden gesloopt. Waar er een paar slooperijen ter plaat se zijn stopgezet, is het een verblijdend teeken dat gemelae firma, die reeas zoo gpruimen tijd aan vele handen werk geett, intact blijft', en haar arbeid^rs in het werk zal kunnen houden. Zeer z^Ker zal dat de werkloosheid met dien omvang doen aann^men welke anders dezen winter wordt gevreesd. Alhoewel, wanneer «r zich geen andere lichtpunten voordoende werkloosheid, door de stop- zetting der ijzerslooperijen; dezen winter grooter zal zijn dan de laatsfe wint ts het geval was. EEN JUBILEUM. De brieven- en telegrambesteller bij de posterijen en telegrafie J. J. Polderman, van het kantoor te Ter Neuzen, herdenkt 1 October a.s. den dag, dat hij 25 jaar ge- leden bij de posterijen in dienst trad als buitenbesteller. BILJARTEN. Zooals uit ac liters fa and1' advertence blijkt wordt door de Ter Neuzensche Bil- jartclub binnpnkort de tweejaarlijksche be- kcrw dstrijd gehouden. Waar de tegenwoordige kampioen reeds tweemaal beslag op den pracht zilveren boker legde, zal hij; wanneer hij ook dit jaar als overwinnaar uit het stlrijdperk treedt, den beker in eigendom krijgen. Dat er door verschillende Iiefhebbers een ernstig bod naar zal worden gedaan, is met twijfelachtig. Voor cje Kden vorden er nog andere Wedstrijden aan verbonden. Wij hopen daar ter zijner tijd, onder de rubripk ,,sportnieuws", nadcr op terug te komen. HET CONCERT- EN BIOSCOOP- GEBOUW alhier was gisteravond zeer druk bezocht. De vertooning van het hoofdnummer „Dinty" voldeed bijzonder. Er loopt door de handeling een tragiek, die vooral door de wijze waarop deze wordt vertolkt, tot medegevoel stemt, doch ook de humor oht- breekt niet door het aandeel dat Dinty, de courantenjongen en zijn makkers er in heb ben en evenaart zouden we zeggen de „Jackie Coogan"-film. Ook de film ,,Levend begraven" was boeiend. De grootste belangstetLing was echter voor het laatste nummer „De huldebetoo- ging te Middelburg op 6 Augustus". De aanwezigen waren blijkbaar zeer belang- steMend om zichzelf of stadgenooten op de film te zien. Hetgeen van de huldebetooging te Middelburg is opgenomen geeft een goed beeld weer van het grootsche daarvan. De Ter Neuzensche groep komt bijzonder goed uit in haar difile voorbij het pavi'ljoen waarin H. M. de Ko>ningin met Haar gevolg heeft plaats genomen, het overhandigen der btoemenhulde van het muziekgezelschap, het spelende passeeren van het muziek- korps, hetgeen tot een algemeen gejuich aanleiding gaf, het saluut met het vaandel van Ter Neuzens Mannenkoor, terwijl het passeeren van den vaandrig met het vaan del, gevolgd door de deputafte dier vereeni- ginig, en de verdere betoogers algemeen applaus verwierf. Ook krijgt men een opname van de krasse eeuwlinge uit Heag.stdijk, in het paviljoen en hoe zij de wegrijdende Koninklijke fa- mil'ie niawuift. Van het openluchtspel krijgt men te zien den stoet der deelnemers zooals die, voor- afgegaan door het stedelijk muziekkorps door Middelburgs straten trok. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt de Middelburgsche film ook aanstaanden Woensdag weer vertoond. DE BENDE VAN ST. JANSTEEN. De redacteur van de Maasbode te Ant- werpen meldt; Op bet justitiepaKis t Ant;vverpen heeft andprmaal een confronJatie plaatp gehad van de verdachten mzake den diefstal ten huize van den Z.eerEerw. heer pastoor van St. Jansteen, waar het vorig jaar voor ongevier 125.000 trancs aan effecien ge- stolen word. Er werd o.m. voorgeNid een zekere De B., die te Parijs werd aangehouden en in bezit werd gevonden van een groot deei der gestoNn etfecten. Na een verhoor van 3 uur werd De B. voorloopig in vrijheid gesteid. DIRECTEUR PROVINCIALE BOOT. Tot directeur van den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde is benoemd, de heer G. J. de Jonge, gezag- voerder bij de Holland-Amerika-lijn te Rot terdam. EMERITAAT. Ds. L. H. Bouma, predikant der Geref. Kerk van Middelburg, heeft eervol emeri- taat aangevraagd tegen einde November. Deze aanvrage was zoo ongedacht, dat de Kerkeraad diep onder den indruk was. Ds. Bouma is bijna 69 jaar en heeft 42 dienstjaren. Ook met het oog op den ge- zondheidistoestand van hem en zijn gade, achtte hij zijn tijd van heengaan gekomen. Hij d-iende de Geref. Kerken van Driesum, Ter Neuzen, Emlichheim en sinds 1898 die van Middelburg. Ds. Bouma is een man van grooten in- vloed en op kerkelijk terreiu is hij steeds de raadsman geweest van heel Zeeland. Zeer vele malen was hij afgevaardigde naar de Particuliere en Generale Synode. KERKBRAND. Nader wordt gemeld: Donderdagmorgen omistreeks negen uur is brand uitgebroken in de dorpskerk van Burgh op Schouwen. Het vuur greep vrij snel om zich heen, zoodat, toen de brand ontdekt werd, slechts een kistje, waarin het zLiver voor het H. Avondmaal en het ar- chief was geborgen gered kon worden. De primitieve brandblusdhmiddelen van Burgh en Haamstede, bestaande uit twee handspuiten, waren niet tegen het vuur op- gewassen, zoodat het niet lang duurde, of de brand sloeg over naar den tegen de kerk gebouwden toren. Zoowel het kerk- gebouw, gebouwd in 1674, als de toren brandden geheel uit. Omstreeks tien uur stortte het dak van de kerk in en viel kort daarop de spits van den toren naar bene- den. Ook de klokken uit den toren zijn naar beneden gestort. In het kerkgebouw waren, behalve ee- orgel, verschillende oudheden opgeborgen, terwijl er voorts eenige marmeren borst- beelden van de familie Hyberts in waren geplaatst. Vrijdagmiddag waren het kerkgebouw en de toren geheel uitgebrand en hield de vrij- willige brandweer zich bezig met het verder bluaschen van het smeulende hout. De oorzaak van den brand, die nog niet geheel vaststaat, is echter zeer waarschijn- lijk te wijten aan eenige loodgieters, die Donderdagmorgen nog in het kerkgebouw werkzaam zijn geweest. SLUISKIL. Tot directeur van het St. Josephs-patro- naat alhier, is benoemd Pater Stephanus, Vicarius van het Capucijnenklooster aldaar. ZAAMSLAG. Ds. J. Tolsma, Chr. Geref. predikant te Zeist, zal Zonda? 26 October afscheid nemen van zijn gemeente, welken hij vijt jaren gediend heeft, terwijl hij Zondag 2 November a.s. bevestigd zal worden in de gerheente Zaamslag. HULST. Tot leeraar in het smeden, machine-bank- werken enz. aan de Ambachtsschool alhier, is benoemd de heer L. de Jong te Hengelo. BRESKENS. De trambaan BreskensGroedeNieuw- vlletCadsand is voltooid. Donderdag Is de eerste personenwagen te Cadsand ge weest. De werkzaamheden aan de baan Cad sand—Retranchement-Sluis vorderen goed. Van af Cadsand is men begonnen met het leggen van beats en rails, zoodat het zich laat aanzien, dat de baan CadsandRe- trachement ook dit jaar zal iklaar komen. OOSTBURG. Ook dezen winter zal in het gebouw der R. H. B. S. alhier en vol'ks-universiteit wor den gehouden met de volgende cursussen. Eenvoudige natuurkundige verschijnselen met proeven, door C. L. ter Meulen; eerste hulp bij ongelukken, door D. Herman de Groot; Amerika, met lichtbeelden, door A. Hoolhorst, en Moderne Letterkunde, o.m. Strindberg, door K. E. Freitag. Het cursus- geld is zeer laag gesteid. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV. 3 kl. A. Wedstrijduitslagen van Zondag 28 Sept. Terneuzen—Bergsche Boys 2—3 Goes—B. O. Z. t. o-o Bergsche Boys 2 2 4 8-2 2.- Walcheren 1 1 2 2-1 2.— B. O. Z. 1—1—10-0 1.- Goes 1 1 1 0-0 1. Middelburg 11 1 1 1-2 -. Terneuzen 1 1 2-3 -. Vlissingen II 1 1 0-5 -. Zeelandia -• Terneuzen II speelde ie ZieriKzee voor den Z. V. B. le kl. teg-en Zierikzee. Ler,stgenoemd elftal wejd met 9—0 geslagen. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. Huijs, zonder, Steenkamplaan 10, van Gent. J. van Es, veldarbeider, O 31, van Zaam slag. A. Dekker, handelaar, Schoolweg 31, van Antwerpen. Vertrokken. J. Bijl, zonder, Steenkamplaan 48, naar Sprang-Capelle. C. de Putter, verpleegster, Dr. Buijze- straat 14, naar Kortrijk. J. de Kraker, landbouwersknecht, O 138, naar Zaamslag. L. C. de Witte, diemstbode, Kersstraat 9, naar Axel. M. J. Robijn, boekbouder, Van Boven- straat 21, naar Hoek. L. J. de Buck, bookbinder, Noordstraat 99, naar Sas van Gent. H. A. J. Spinhof, zonder, Nieuwstraat 13, naar Huibergen. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 26 September 1924. De volgende zaken werden behandeld: M. J. R., oud 35 j., huisvrouw van P. F.- Poppe te Clinge, werd beklaagd, dat zij op 18 Augustus j.l. te Clinge Sulva Buis heeft mishandeld. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. W. R„ oud 23 j., te Ter Neuzen, C. d H„ oud 23 j., te Ter Neuzen, J. J. d. R., oud 21 j., te Axel, C. F. Sch., oud 25 j., te Ter Neu zen, J. J., oud 28 j., te Ter Neuzen, alien werklieden, werden beklaagd, dat zij ,op 15 Augustus 1924 te Ter Neuzen te zamen en in vereeniiging Carniel de Waal hebben ge slagen en gestompt. Eisch Sch. vrijspraak, anderen f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak d. R., Sch. en J. vrij, anderen f 10 boete of 10 dagen hecht. C. d'H., J. J. de R., J. J., voornoemd, en W. R., werden ten laste gelcgd, dat zij op 15 Aug. te Ter Neuzen te zamen en in vereeniging Franciscus de Waal hebben gestompt en geslagen. Eisch d. R. en J. vrijspraak, ovengen f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak ieder f 10 boete of 10 dagen hecht. ci L. A. C., oud 27 j., werkman te Sluis, werd beklaagd, dat hij wederspannigheid heeft gepleegd tegen den opperwachtmees- ter Briede en den marechaussee Lergner te Sluis, in den nacht van 8 op 9 Aug. 1924, Eisch 1 maand gevang. Uitspraak idem. M. G., oud 21 j., slooper te Hansweert. werd beklaagd, dat hij op 19 Aug. 1924 te Ter Neuzen Joseph Timmerman op zijn hoofd en zijn gezicht heeft geslagen. Eisch 10 of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. G. B. N., oud 24 j., gnondwerker te Groes- beek, werd beklaagd, dat hij op 23 Aug. te Cadzand heeft weggenomen 2 kippeneieren, toebehoorende aan C. M. de Keuninck. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak 3 boete of 3 dagen hecht. P. K., oud 39 j., grondwerker te Groes- beek, werd beklaagd, dat hij op 23 Aug. 1924 te Cadzand -een ei door diefstal ver- kregen als geschenk heeft aangenomen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak 3 boete of 3 dagen hecht. P. J. V., ou>d 21 j., schi-ppersknecht zon der vaste woompliaats, werd beklaagd, dat hij in den nacht van 13 op 14 Aug. j.l., wederrechtelijk in het schip tMaja te Ter Neuzen is binnengedrongen en H. Stoop aldaar heeft mishandeld. Eisch en uitspraak f 20 boete of 20 dagen hecht. NOGMAALS EEN WAARSCHUWING AAN BEZ1TTERS VAN VRUCHT- BOOMEN. Reeds meermalen werd door den Planten- zlektenkundigen Dienst gewaarschuwd tegen rondtrekkende personen, die eigenaars van vruchtboomen aanbieden hunne boomen door bespuiting of op andere wijze tegen aUekten of schadelijke insecten te behandelen. Herhaaldelijk werd geconstateerd, dat door zulke lieden op volkomen ondeugdelijke wijze en met waardelooze middelen werd gewerkt, dikwijls ook op een ten eenenmale ongeschikt tijdstip. Thans is in de buurt van Beverwijk weder zoo iemand aan het werk geweest; deze per- soon bood aan de boomen van vangbanden te voorzien, afgezden nog van het feit, dat het voor vangbanden thans te to at is, (wel begint de tijd voor het aanleggen van lijmbanden te naderem), heeft deze persoon de menschen, die op het aan-bod ingingen, op schaamtelooze wijze bedrogen, daar zijn vangbanden beston- den uiteen reepje crepe closetpapier Hiervoor bracht deze oplichter 20 cents per boom in reken-ing! Bovendien heeft hij ook nog boomen bespoten; slaagde erin, blijkens een aan den Dienst overgeleg-de door hem afgegeven n-ota, op deze wijze een goedgeloo- vige voor een bedrag van f 12.af te zetten; hoogstwaarschijrtlijk zijn meerdere personen de dupe geworden van dezen bedrieger. De Plantenziektenkundige Dienst waar- schuwt met klem tegen alle aanbiedingen om boomen tegen plantenziekten of schadelijke dieren te behandelen, die gedaan worden door onbekende, rondreizende personen; wil men eventueel op zuilke aanbiedingen ingaan, dan raadplege men eerst den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen of een der bij dien Dienst werkzame ambtenaren. ONDER DE W1ELEN. Onder Beutv«ld reed een zandwag'en naar de Haarlemrnvrtneer. Een I3jana. jongen wilde op ®en trede van den wa- gen springen maar kwam onder de wie- lt»n terecht en werd gedood. 1NBRAAK. Terwijl een rentenierster te Blerick zich nog beneden bevond werd in de tweede Verdieping van haar huis ingebroken. De diet klom binn.n langs den vlaggestok en ontvreemdde een diamanten hanger, een gouden horloge, twee gouden armbanden, een gouden ketting en een gouden das- speld' Het a-anwezige geld vond de dief met. AUTOBUS AFGEBRAND Onder de gemeente Moergestei is de Tilburgsche autobus van den ondernemer Pikard, nadat na een benzinevulhng door onverklaarbare oorzaak de vlam uit de tank slo-eig, geheel afgebrand. Gelukkiy bevonden zicb g«en menschen in de auto bus, zoodat geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. ONDER 1NSTORTENDEN GROND BEDOLVEN. Te Boven-Smilde is bij de Waterschaps- werken, terwijl men bezig was een duiker te leggen, de grond ingestort, waardoor twee arbeiders bedolven werden. Met zeer groote moeite is het den anderen werklieden gelukt om hun kameraden te bevrijden. EEN ZONDERLINGE ORDE- BEWAARDER. Te 's Gravenhag® is aangehouden een agent van politie, omdat hij zich aan niet nader te noemen handelingen tegenover meisjes ®n vrouwen in het Haagscne Bosch, ook tijdens zijn dienst, zou heb ben schuldig gemaakt. De aangehoudene wordt ter beschikking van den officier van justitie gesteid en is in het Huis van Bewaring opgesloten. DE TREKSCHUIT AFGESCHAFT. Tot voor kort was het de gewoonte, dat ouden van dagen uit 's Heerenbroek, behoorende tot de Ned. Herv. Gemeen e te Mastenbroek, zich op den Zondag per trekschuit naar het kerkgebouw begaven. Thans is door den kerkeraad daann een belangrijke verandering gebracht. Voort- aan zullen oude en gebrekkige personen per overdekte wagen naar de kerk wor den gereden. De wagen is gestotionneerd in een speciaal daarvoor te s Heeren broek gebouwde schuur. EEN SLANG IN HUIS. De heer Carlier, wonende in de Nieu we Rubensstraat te Rotterdam, kwam de- zer da^en tot de verrassende ontdekking, dat in^ecn kamer op de 2e etage zijn poes het te kwaad had met.... een slang. Aanvankelijk dacht de heer Carlier te doen te hebben met een aal, doch bij nader onderzoek bleek er toch degelijK een slang in huis te zijn, welk beest een lengte had van ongeveer 80 c.M. en ver- moedelijk langs het klimop boven was gekomen. -r tm <v Oi 3 O oj doelp- E O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2