HET IDEALE KINDERVOEDSEL BUITENLAN D. SPORT. LOTERIJEN. De Minister van Justitie vestigt opnieuw de aandacht van de burgemeesters op de noodzakelijkheid van nauwkeurig en streng toezicht op de naleving van de voorwaar- den, gesteld bij vergunningen, door de Ko- ningin tot het aanleggen van loterijen ver- leend. Met name heeft de Minister het oog op het gemeenlijk bij elke vergunning ge- stelde voorschrift betreffende het percen tage van de nominate waarde van de ge- plaatste loten, dat voor het doel van de lo- terij moet worden aangewend, en het ver- bod van aankoop van prijzen en premies bij leden van het bestuur. PLATTELANDERSBOND. In de vergadering van leden van den Plattelandersbond, welke Donderdag te Utrecht is gehouden en geleid, werd door den heer Braat, is geprotesteerd tegen de onbeholpen redactie van De Plattelander; tegen het niet tijdig optreden tegen de ob- structie in den Bond door den heer Schrage, voorzitter -van het Centraal Bondsbestuur en tegen de vemjnige schrijfwijze van den heer Watjer. Drie moties werden achter- eenvolgens aangenomen, uitsprekende: on- tevredenheid over het werk van den heer Schrage; ontevredenheid over de redactie van De Plattelander en den wenschelijkheid van royement als lid van den Bond van den heer Watjer. Voorts werd besloten, een nieuw week- blad uit te geven, genaamd De Nieuwe Plattelander, waarvan de heer Braat redac- teur zal zijn en de heer Mr. C. Vervoorn te Herwijnen het administratieve gedeelte op zich zal nemen. NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DE TOESTAND. Het Journal de Geneve is voor den dag gekomen met den „volledigen tekst van het ontwerpprotokol van Benesj, dat in de commissies van de Volkenbondsvergade- ring in behandeling is. Het feit alleen, dat die behandeling in de subcommissies nog gaande is, is (ondanks de verzekering van het blad dat men te .doen heeft met den tekst, die aan de derde commissie zal voor- gelegd worden), een aanwijzing dat men met geen definitieven tekst te doen kan hebben, zegt de N. R. Crt. De voornaamste inhoud van het omtwerp was voorts in het begin van deze week reeds uit Geneve gemeld en daarna zijn wij ook ingelicht over verschil- iende veranderingen, die bij de commis- soriale beraadslagingen erin zijn aange- bracht. Er zal gelegenheid zijn op het be- langrijke stuk terug te komen wanneer het zijn definitieven vorm heeft aangenomen. Donderdag is het, volgens Belga, in de commissie van twaalven opnieuw tot een levendig debat tusschen de Franschen en Engelschen gekomen over het tijdstip tot bijeenroeping van de ontwapeningsconfe rentie. Dit moet dan geweest zijn bij de be- raadslaging over art. 9 van het protokol, volgens hetwelk dit nog voor de bijeenroe ping van de ontwapeningsconferentie en de opstelling van een ontwapeningsplan in werking zou treden. Men had hiertegen be- zwaren van Engelsche zijde voorzien. Het Fransche en Engelsche standpunt schijnen elkaar ten slotte echter genaderd te zijn. De commissie voor de arbitrage is verder nog versterkt met den Engelschman Sir Cecil Hurst en den Italiaan Scialoja. Het verdient de aandacht, dat de Engelschen op dit oogenblik meer geneigd schijnen de idealistische doeleinden die het protokol van Geneve nastreeft, met nuchtere oogen te bezien dan de Franschen. Men weet dat de groote nieuwigheid in het protocol is, dat de scheidsrechterlijke beslissingen van den Volkenbondsraad met meerderheid van stemmen gegeven zullen worden. Dezelfde raad zal verklaren, wel ke staat bij een conflict als aanvaller te be- schouwen is. En dan kan de raad een be- roep doen op de onderteekenaars om, be- halve anderszins te verleenen hulp, militai- re strijdkrachten ter beschikking te stellen voor de eerbiediging van de beslissingen van den Volkenbondsraad of van het inter nationale gerechtshof. Onderteekent Enge land dus het protokol, dan moet het er op voorbereid zijn, zijn vloot beschikbaar te stellen op het besluit van Geneve. Het is deze mogelijkheid waartegen een deel van de Engelsche pers stemming maakt. Het is op het eerste gezicht niet goed te begrijpen, waarom Engeland geen sehepen beschikbaar zou stellen, indien een andere staat met soldaten bijspringt. Om de Engelsche gemoedsgesteldheid te begrij pen, nioet men er echter misschien rekening mee houden, dat de Engelsche vloot niet alleen aanvalswapen is. Zij is ook het drij- vende bolwerk dat de Britsche eilanden tegen aanvallen van buiten af moet be- schermen. En met oorlogsschepen, die voor verdediging bestemd zijn, weg te zenden, zou men dat drijvende vestiingstelsel ver- zwakken. Men kan nu wel optimistisch aannemen, dat het den gezamenlijken staten gelukken zal den aanvaller tot rede te bren gen en dat Engeland door hieraan mee te doen, zijn landsgrens niet aan bijzondere gevaren blootstelt. Wanneer het gewapen de conflict er echter eenmaal is, kan me- roand voorzien, hoe het zich ontwikkelt en uitbreidt en of ten slotte het heele protokol van Geneve niet onder den voet raakt in een niet meer te localiseeren oorlog. Teekenend voor de stemmingin sommige Engelsche kringen is een klein artikeltje van de Evening Standard. Het betoogt, dat er geen verschil bestaat tusschen den „d.room van Den Haag" en den droom van Geneve". Zes jaar voor den oorlog kwamen alle natien in Den Haag bijeen om het beginsel van verplichte arbitrage te erkennen. .Duitschland speelde een groote rol in het conclave. Het proclameerde zijn toewijding aan de ongeschreven wet der menschheid. Maar noch de Haagsche conventies noch het beginsel van verplichte arbitrage heeft den oorlog met al zijn verschrikkingen ver- hinderd. En thans zegt, zes jaar na den oorlog. Geneve wat Den Haag daarvoor heeft gezegd Daarom meent het blad, dat de droom van Geneve even weinig zal uitwerken, hij bliift een droom. ,.Het Britsche yolk zal er nooit in toestemmen, zijn vloot in pand te ^en om haar te laten gebruiken door een internationaal bureau met het doel om oor log te maken of te voorkomen. Als wij ons met droomen bezig moeten houden, waar om het varken niet heelemaal gewasschen en de droomformule opgesteld, die den oor log voor eeuwig en altijd afschaft?" Als men kennis neemt van zulk een stem ming, wordt het duidelijk, welk een lange en moeielijke weg nog af te leggen zal zijn, voor niet alleen het protokol van Geneve, maar ook de ontwapeningsconferentie tot eenigszins bevredigende uitkomsten geleid kunnen hebben. De Vorwarts heeft het Duitsche mini- steri€ van buitenlandsche zaken ten sloHe aangevallen wegens de onhandige manier waarop het onware medrxleelingen heeft verspreid over de te Londen gehouden ge- sprekken over Duitschland's toetreding totj den Volkenbond. Het blad neemt dus zon- d®r meer aan, schrijft de N. R. Crt. dat die geloochende gesprekken werkelijk ge houden zijn. Men kent echter dr. Strese- mann's moeilijkheden, die holn nopen tel- kens te laveeren en te jongleeren, om de Duitsch-nationalendie hij wel aan zijn hart zou willen drukken, indien de po- litieke oonstellatie het toehet, in de zeer kiesche kwestie van den Volkenbond te ontzien. In Engeland hebben de pogingen van Duitschen kaut om te loochenen wat niet te loochenen was, niet den minsten indruk gemaakt. Men kan zeggen dat het eindoordeel erover vandaag in het radicale w«ekblad New Statesman geveld wordt in de volgende zinsnede: Het laatste voor- beeld van domheid is het gedrag van de Wilhelmstrasse ten aanzien van de gesprek ken die in Engeland de vorige maand in zake den Volkenbond zijn gevoerd. Dat d«ze gesprekken, zooals Lord Parmoor en prof. Gilbert madegejdeeld hebben, tus schen hen en dr. Stresemann c.s. zijn ge houden, lijdt geen twijfel. Evenmin lijdt het eenigen twijfel dat zij; onverschillig of zij voorzichtig waren of niet, tamelijk langdung en zeer ernstig zijn geweest. Aan dit oordeel van het Engelsche week- blad ging nog een ander vooraf over het gebeuzel van de regeering te Berlijn over haar stelling betreffende de aanspraKelijk- heid voor den oorlog; ondanks al den v«rstandigen en vriendschappelijken raad dien zij in eigen land en van het buitenland heeft gekregen. Duitschland heeft zich rt'ehtmatig ti> beklagen over fde wijz« waarop het in 1919 en daarna behan deid is, maar hoe minder er oyer 1914 gezegd wordt hoe beter. De wereld heeft all® stukken gelezen en alle argumenten gehoord en zij heeft geen reden gevon- d«n om haar algemeene vonnis over het rijk d«r Hohenzollerns te herzien. Maar wij hebben het verleden al lang willen la- ten rusten, de Franschen willen dit nu; iedereen wil het, behalve de krankzinmge (insane) Duitsche nationahstien. Het js g«en malsch oordeel en het zal, komende uit den mond van vroegere tegenstanders die zich het minst onverzoenlijk hebben getoond, er misschien toe bijdragen; dat men in Duitschland ten slotte zijn land leert zlen; gelijk anderen het zien. Dezen zomer hebben wij een ontwikkeld Duit- scher in alien ernst en met veel overtui- ging hooren verzekeren dat de Belgen voor Duitschland hun land binnenviel, de Duitsche grens over waren geweest. De nota van Berlijn over de aansprake lijkheid voor den oorlog, waarover zoo veel beweging is geweest, is thans in het derde stadium van verdwijning naar de lade met stukken, die een mensch bewaart; maar later nooit meer inkijkt. De Duitsch nationa'.en zijn eindelijk tot beda- ren gekomen en verklaren dat zij bereid zijn McDonald's formule te aanvaarden, dat de kwestie van de schuld aan den oorlog pas over vijftig jaar voorgoed op- gejost kan worden. Zij, die cerst zoo'n haast hadden, Ie^gen, tot bezinning ge komen, deze formule nu zoo uit, dat Duitschland dus van de schuld ontheven wordt en niet meer als verschoppeling onder de andere volken mag worden l>e- schouwd. Wanner de Duitsch natio- nalen aldus beginnen te spreken, kan men hun stellig zekere Regierungsfahigkeit niet ontzeggen. Zij verdienen bij de partijen, die hun een toetreding tot de regeering1 mogejijk moeten maken, een andere goe- de aanteekeningomdat zij, behalve dit, door den Lokal Anzeiger laten zeggen, dat zij niet (d. i. niet meer) verlangen dat Marx en Stresemann voor hunne can- didaten voor het ministerschap zullen moe ten wijken. Deze tweede verzekering is van dubbel belang. Zij beteekent in de herbouwd, 85.000 hectaren landbouwgrond, die door den oorlog verwoest werden, zijn thans opnieuw bebouwd, 1150 openbare ge- bouwen op de 1170 zijn opnieuw opgetrok- ken, terwijl de 350 platgeschoten scholen herbouwd zijn. Aan pensioenen voor invaliditeit was op 31 Juni j.l. een jaarlijksche som van 18.896.544 fr. toegekend; 11.718 burgerlijke slachtoffers van den oorlog genieten pen- sioen: 5912 op grondslag van 2880 francs per jaar en 5806 op grondslag van 3600 fr. Anderzijds is er aan 30.697 personen een pensioen toegekend uit hoofde van gestor- ven burgerlijke slachtoffers. Het jaarlijk sche bed'rag dier uitgekeerde pensioenen beloopt op 21.207.800 fr. De rechtbanken voor oorlogsschade had den op 30 Juni 192 a door uitspraken. over- eenkomsten en voorschotten 6.077.097.959 fr. uitgekeerd voor schadeloosstelling. Het bedrag der interesten, uitbetaald voor scha- de aan personen, beloopt 368.267.905,52 fr. In deze laatste som zijn de pensioenen niet begrepen, uitbetaald door het departement van financien. DE ONTRUIMING. De Belgische regeering heeft de verinin- dering van de bezetting der stad Kreteld bevolen. De troepen, die teruggetrokken worden, zullen aan de Duitsch-Belgische grens in garnizoen komen Een deel van den z. g. hals van de flesch tusschen de bruggehoofden van Mainz en Koblenz, dat tijdens den Ruhr-strijd werd bezet, is door de Fransche troepen ont- ruimd. Het geldt het stadje Kamberg en de dorpen Niederselters en Oberbrechen. HET NIEUWE REGIME IN BEZET GEBIED. Het technisch hulppersoneel der Fransch- Belgische spoorweg-regie in bezet gebied heeft tegen 4 October ontslag gekregen. Het Duitsch personeel heeft last gekregen, weer aan het werk te ,gaan. Aan de Duitsche overheid is de lijst van ingetrokken uitzettingen, ten getale van 654, waartoe de hooge Rijnland-commissie be sloten heeft, overhandigd. De onderhande- lingen worden voortgezet en binnenkort zijn nieuwe maatregelen van verlichting te verwachten. SLACHTOFFERS VAN DE..OPHEFFING DER RUHRBEZETT1NG. Tijdens de Ruhr-bezetting heeft de Fran sche regeering vrijwilligers opgeroepen voor de spoorwegregie in het bezette ge bied en aldus vie* duizend ambtenaren en beambten voor dezen dienst verkregen. Deze vierduizend komen voor de opheffing der Ruhrbezetting nu op straat te staan. Zij hebben daarom te Mainz een vereenr- ging gesticht, die een beroep doet op steun van alien. FRANKRIJK. Het Vlciamsch in Fransch-Vlaanderen. De „Homme Libre" maakt zich bezorgd over een zeer krachtige propaganda, welke volgens het blad van Belgisch Vlaanderen uit in Fransch-Vlaanderen wordt gevoerd om de bevolking er toe te brengen, aan het gebruik van het Vlaamsch de voorkeur te geven boven het Fransch. Het blad legt er den madruk op, dat Frankrij-k de herleving der gewestelijke talen steeds gunstig gezind is geweest maar dat het geen propaganda zou kunnen aanvaarden, die fen doel zou hebben om in Frankrijk „tegetijkertijd" een haard van Germaansche cultuur te schep- pen, zooals in Belgie is gedaan door de flaminganten, en een clericaal blok, dat zijn richtsnoeren rechtstreeks uit Rome zou ont- vangen." Wiij kunnen niet toelaten," zoo besloot het' blad, „dat aldus op ons eigen gebied een anti-Fransche haard wordt gevormd' EEN NIEUW KANON. Op het fort Gildon te New-York zijn voor het eerst proeven genomen met nieuw geschut voor de kustverdediging. Het eerste plaals dat de partij genezen is van haar veeleischendheid om op de twee voornaamste posten, die van rijkskans lier en van minister van buitenlandsche zaken; aanspraak te maken. En in de tweeide plaats dat zij het centrum niet wil gricven; door Marx; de oogappel van deze katho- lieke staatsparfijnaar zijn poLtieke leven te staan. Om de Duitsch nationalen ge- heel regierungsfahig te maken wat na- tuurlijk no:g niet behoeft! te betieekenen, dat het mogelijk zal bjijken hen in de re geering op te nemen, omdat daar nog andere partijen hun stem in hebben, om dat daar nog andere partijen hun stem in h©bben ontbreekt alleen nog de posi- tieve belofte uit hun mond, dat zij eerlijk en trouw willen medewerken om het pro tokol van Londen uit te voeren. Pas dan zal vermoe.delijk het krasse oordeel, dat de New Statesmann over hun gemoedsge steldheid geveld heeft, herroepen worden. BELGIe. Het herstel der oorlogs-verwoestingfin. Volgens ,officieele opgaaf zijn van de 100.500 woningen, die verwoest of groote- lijks beschadigd werden, ongeveer 90.000 nieuwe kanon, dat een. projectiel van 16 inch doorsnede afschiet, maakte bij het schot zulk een on-tzaglijk lawaai, dat men ge- loofde, dat het kruitmagazijn in de lucht was gevlogen. De proef, die hierin bestond, dat moest worden vastgesteld, of het nieuwe geschut een projectiel over een afstand van 52.000 yards zou kunnen wegslingeren, schijnt volkomen te zijn geslaagd. Door van deze kanonnefi1 gebruik te maken, zou men dus een aanvallende vloot kunnen verhinderen New-York op schootsafstand der scheeps- kanonnen te naderen. GANDHI GAAT VASTEN. Een draadloos bericht meldt, dat de leider der Indische swarajisten Gandhi, zijn voor- nemen heeft te kennen gegeven 21 dagen te vasten in de hoop, dat dit de Mohammeda- nen en Hindoes er toe zal brengen hun geschillen bij te leggen. TER NEUZEN, 22 Sept. 1924. DE KERMIS 1924 behoorde bij het vallen der 12 klokketonen in den nacht van Zaterdag jl. weer tot het verleden. De verschillende inrichtingen op het kermisterrein begonnen te sluiten, uit de verschillende cafe's waar men zich ge- amuseerd had kwamen groepen en groep- jes op straat, sommigen voelden nog be- hoefte nog uiting te geven door het zingen van een lied, doch alien waren terstond op weg, de vreemdelingen naar hun woon- plaa'ts, de ingezetenen naar hun woning, zoodat spoedig de rust was weergekeerd. De kermis is zooals gewoonlijk weer goed verloopen, van verstoring der orde kwamen ons geen gevallen ter oore, de politie kon volstaan met toe te zien, op- treaen was niet noodig. Zooals de laatste jaren het geval was, concentreerde zich de drukte weer voor- namelijk op den Zaterdag. Dit jaar viel op te merken een wijziging in de behoefte aan ontspanning. Het bezoek aan de volks- danszalen was geringer dan anders, doch de schouwburg, circus, het varietegezel- schap in het concert- en bioscoopgebouw trokken tot den laatsten avond druk bezoek. Ook de op Zaterdagnamiddag gegeven ma- tinee's waren goed bezocht. Het gezelschap van den heer Diederichs had de twee laat ste avonden groot succes met de opvoering der klucht: „Een directeur in angst"; het leeuwendeel van het succes kwam toe aan „Flip", door zijn bijzonder komisch spel. Bij de gisteravond gegeven filmvertoo- ning was de zaal weder geheel bezet. De vertooning van „Een Don Juan" viel wel in den smaak. ANTI-KERMISVERGADERINGEN. In het lokaal „Bethel" werden door de Chr. Jongelingsvereeniging „lmmanuel" gedurende drie dagen anti-kermisvergade- ringen gehouden. Dinsdag werd door de leden dier ver- eeniging een reciteeravond gegeven. De verschillende samenspraken werden vlot uit- gevoerd, hetgeen getuigde van een ijverig studeeren. Hoewel de opkomst niet druk was, kon zij toch bevredigend worden geacht. Geheel anders was het Woensdag en Donderdag toen bioscoopvoorstellingen werden gegeven en het lokaal overvol was met bezoekers. Woensdag werd vertoond als hoofdnum- mer ,,De eeuwige stilte", de Zuidpool- expeditie op het doek brengende, terwijl Donderdag de film „De zwarte tulp" de bezoekers een beeld liiet zien van de bekende dagen van de gebroeders De Witt. Vrijdagavond werd in het lokaal een uit- voering gegeven door de Chr. gemende zangvereeniging „Excelsior". Er waren vele belangstellenden opgekomen, die zeer tevreden waren over het door het koor ge- presteerde. De Zaterdagavond was gewijd aan on- derlinge bijeenkomst der Jongelingsvereeni ging- PAARDEN OP HOL. Heden namiddag geraakte een span paar den gespannen voor een wagen, waarop door een knecht van den heer Alg. Begheijn te Sluiskil, landbouwwerktuigen vervoerde rijdende van de rolbrug naar de Dijkstraat op den afrit op hoi. De knecht kon de wild geworden dieren niet meer houden. Nabij het cafe „Ostende" raakte een der wielen de trottoirband zoodanig, dat dit brak, de hevig slaande paarden geraakten los van den wagen, waarbij de bestuurder van den wagen werd getrokken en holden verder. Juist op den hoek holden de dieren met den dissel door een ruit van de woning van den heer F. Kaan en liepen daarop een eind ver der een wagen met galanterien enz. van den heer A. Machielsen ondertsboven, ter wijl de wagen en inhoud tamelijk bescha digd werden. Voor een nabij staande ko- lenwagen bleven de paarden staan en kon- den gegrepen worden, waarna zij bij de Firma Galle werden gestald. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor EEN AANVARING. Het Vrijdag van Antwerpen verbokkm Fransche stoomschip Alaska kwam des middags,' toen het het eveneens van daar uitgevaren Zweedsche stoomschip Amster dam wilde voorbijvarendoor een ver- keerde manoeuvre in aanvaring met het sleepschip Augustinus, schipper Kerkhof, met steenkolen van Ruhrort naar Antwer pen bestemd, welk schip bijna onmiddel- lijk zonk. De opvarenden zijn gered. Het schip ligt ongeveer 50 meter van den Iinkeroever, ter hoogte van Pijp Tabak. ONDERWIJS. Tot onderwijzeres aan de R.K. school te Nieuw Namen is benoemd mej. A. Noo- teboom te Hulstl. Tot tijdelijk onderwijzeres is aldaar benoemd mej. D. Vermast te Graauw. BENOEMING. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 No vember bevorderd tot hoofdingenieur van den rijkswaterstaat W. J. H. Harmsen te Goes, thans ingenieur (vroeger te Ter Neuzen). ONTSLAG WEGENS BEZUINIGING. Bij den Provinoialen stoombootdienst op de Wester-Schelde is aan 10 personen, namelijk 4 stokers, 4 matrozen en twee personen van het administratief personeel ontslag aangezegd wegens imkrimping van personeel. De stokers en matrozen enz., die nu twee dagen varen en dan een dag rust, zullen in het vervolg vier dagen varen en dan een dag rust. Onder het personeel heerscht ontevreden heid, dat juist de jongste mannen onder wie er zijn, die voor enkele jaren bij vaste aan stelling huwden en nu een jong gezin hebben worden ontslagen, terwijl men meende, dat beter de ouderen, die toch niet zoover meer van hun pensioenleeftijd af zijn, op wachtgeld kunnen worden gesteld. E-INDE ZOMERTIJD. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de gemeente- besturen verzocht, er op toe te zien, dat de tijdsaamvijzing op de openbare, door net gemeentebestuur beheerde klokken van o October 3 uur's morgens af weer overeen stemmig zij met de tijdregeling van den middelbaren zonnetijd van Amsterdam, welke dan aanwijst 2 's morgens. DERDE N1JVERHEIDSTENTOON- STELLING TE MIDDELBURG. Besloten is de derde tentoonstelling van Handel en Nijverheid te Middelburg te doen plaats hebben van 20 tot en met 28 Mei 1925. De tentoonstelling, waarvan de burgemeester, de heer P. Dumoa Tak, het eerevoorzitterschap heeft aanvaard, zal dus den dag voor Hemelvaartsdag worden ge- opend. DE JAARBEURS TE UTRECHT. De lie Jaarbeurs is in totaal bezocht door 34.372 personen tegen 25.056 personen die de vorige najaarsbeurs bezochten. Het aantal bezoekers der voorjaarsbeurs be- droeg 38.656. WATERSTAATSBEGROOTING. Aan de bij de Tweede Kamer ingedien- de waterstaatsbegrootjng is het volgende ontfeend. Haven Ter Neuzen. Voor de vernieuwing van d> Stationslos- fcaden te Te.r Neuzen, waarvoor in 1924 een eerste post werd uitgefrokken, wordt thans 70.000 gulden aang,evraagd, waar- mede, naar vertrouwd wordt, de steiger over cle voile lengte kan worden vernieuwd Verder zijn o.a. gelden uitgetrokken voor: Verbetering en uitbreidmg van de havens te Ter Neuzen. Sluis te Vlissingen. De in 1924 uit de groote schutisluis te Vlissingen te nemen ijzeren deuren zul len of eene kostbare hersteiling behoe- N-en, of door nieuwe vervangen moeten worden. Ook in het laatste geval zal echUr eene kKine hersteiling niet achtlerwege kunnen blijven, teneinde de deuren in bruikbaren staat te houden Jot gercedkoming der nieu we; Welke eventueel in 192527 zullen zijn te bouwen. Eerst nadat de deuren zijn uitjgenomen zal ter zake eene beslissing genomen kun- nen worden. Sluis Wemeldinge. Gelden zijn uitgetrokken voor een derde schutsluis te Wemeldinge. Den weg naar Noord-Brabam. Het voor verbetering van den Rijksweg op Walcheren en Zuid Beveland uitgetrok ken bedrag van 40.000 gulden zal besteed worden voor voltooiing van het nieuwe wegvak tusschen de Westvest en Goes en den 's Heer Hendrikskinderendijk en ter verbetering van een gedeelte van den w®g te Wissekerke, alsmede voor zoo ver het bedrag daarvoor toereikend is tot voortzeiting van den aanleg van rijwiel- pad^n en tot verbetering van den spoor- wegovergang bij 's Heer Arendskerke. Aanleg van een nieuwen hoofdverkeers- vveg Zeeland—Noord Brabant van Goes naar Bergen op Zoom. De mogelijkheid bestaat dat de administratieve voorberei- dingen voor dezen wegaanleg in 1925 zoo ver zullen zijn gevorderd dat de verdere voorbereiding kan worden ter hand geno men en een begin van uitvoering aan het werk kan worden gegeven. Haven te Vlissingen. Hoezeer tot zijn leedwezen ziet de mi nister zich verplicht mede te deelen, zulks in overeenstemming met hetgeen ter zake van de uitvoering van openbare werken in de Millioenennota wordt uifeengezet, dalt; de financieele vooruitzichten zich nog niet in Zoodanig gunstigen zin hebben gewij- zigddat het tnogelijk is geweest voor de verbetering van de haven te Vlissingen een bedrag op de begrooting beschikbaar te stellen. De regeering moet zich immers voorshands nog op het standpunt plaat- sen dat zoolang voor uitvoering van wa- terstaatswerken de gelden zoo krap zijn toegemeten, alsook op deze begrooting weder tot uiting moest komen, het tijd stip nog niet is aangebroken om het werk \an uitbreiding der VIrssingsclie haven ver der ter hand te nemen. De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden besloot Vrijdagavond, in verb and met het feit, dat op de Staats- begrooting 1925 niets voor de haven van .Vlissingen is uitgetrokken, een adres aan de Tweede Kamer te zenden in het be lang van de havenwerken te Vlissingen. Een deputatie zal worjden afgevaardigd naar den minister en de Tweede Kamer fractie-voorzitters. ZUIDDORPE. De tiuivenmaatschappij ,,Met moed Voor- uit" gaf Zondag 14 Sept. een prijsvlucht uit Mouscron, waarvan de uitslag was als volgt: le B. van Poecke, Koewacht; 2e 'en 5e Aug. de Block, Zuiddorpe; 3e Ph. Wijn- gaert, Zuiddorpe; 4e en 18e J. Gijsel, Zuid dorpe; 6e en 32e P. de Rijcke, Zuiddorpe; 7e en lOe D. van Overloop, Koewacht; 8e en 21 e R. Dankaert, Zuiddorpe; 9e L. de Neve, Zuiddorpe; lie J. de Caluwe, St. Jan- steen (Absdale); 12e en 30e C. Lafort, Axel; 13e J. v. d. Berghe, St. Jansteen (Absdale); 14e en 17e L. Kalle, Westdorpe; 15e, 27e en 33e F. Pollet, Zuiddorpe; 16e en 22e B. Belaert, Zuiddorpe; 19e J. Sijs, Axel; 20e Oct. Waelput, Zuiddorpe; 23e en 25e Ern. van Waes, Westdorpe; 24e C. Kersbulck, Westdorpe; 26e en 28e Alph. Lammens, Axel (Sassing); 29e A. Hommel, Zuiddorpe; 31e J. de Groene, Zuiddorpe; 34e Arie Kalle, Westdorpe; 35e A. Thiron, Zuiddorpe; 36e P. J. Coone, Zuiddorpe. Overd. Oct. Waelput, Zuiddorpe; Alph. Lammens, Axel (Sassing). Duiven los 12.45. De eerste duif werd geconstateerd te 1.48.2 en had gevlogen met een snelheid van 1149,6 M. per minuut; de ciif^s ^oor de laatste duif waren resp. 1.53.4J en 1019,3. SLUIS- Ook de marechaussee G. Wieme van (je brigade alhier yerwiert het politiediplo- ma met aanteekening. Als «en bijzonderheid kan worden ver- meld dat alle geslaagden dezer brigade het diploma met aanteekening verwiervenj hetgeen ook een succes is voor hun onder- wijzer, den heer Hr<'de; opperwachtmeester d«r marechaussee. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV. 3 kl. A. Wedstrijduitslagen van Zondag 21 Sept Bergsche Boys—Vlissingen II Middelburg II—Walcheren 5-0 1-2 Walcheren Bergsche Boys Middelburg II Vlissingen II Zeelandia Terneuzen B. O. Z. Goes s 1 1 eu 2 doelp. v. t. 2-1 5-0 1-2 0-5 v O O c s 2 1 S V a 2.— 2.-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2