ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIE3LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No, 7661. Maandag 22 September 1924. 64e Jaargaug. SIT JOS DIENSTFLICHT. BINNENLANP. F E PILL E TO K. - nnikiururuicnnilO Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post J'6,60 per jaar AoUfirltmtfl I brnlJc. Voor Ned. Indie en Amerika f 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitspraak inzake vfijstelling. DE NIEUWE TAR1EFWET. Eindverslag. Etndverslag is uitgebracht over het ont- werp tot vaststelling eener nieuwe Tarief- wet. Na ikennismeming van de memorie van antwoord en de daarbij gevoegde nota's en wijzigingen is blijkens dit eindver slag bij de commissie van rapporteurs twijfel gerezen, over de strekking van het nieuw voorgestelde artikel 43. Uit de toeliichting van dit artikel schijnt te moeten worden opgemaakt, dat het de bedoeling is, in overeenstemming met wai door zeer vele leden werd gewenscht, van al de artikelen, welke tot aan het in wer- king treden van dit wetsontwerp wel, doch na dien niet aan een invoerrecht onder- worpen zouden zijn (met uitzondering van die, bedoeld in het derde lid van artikel 43), een invoerrecht te heffen, volgens het vroe- gere tarief. Uitlatingen in de memorie van antwoord bij sommige posten van het tarief vestigen echter den indruk, dat dit bij elk artikel af- zonderlijk nader zal worden overwogen, en dat die heffing, afgescheiden van de nadere wettelijke regeling, bedoeld in het eerste lid van artikel 43, bij voorbeeld ook van tijde- lijken aard zou kunnen zijn. Mocht dit in- derdaad de bedoeling zijn, dan zou de com missie van rapporteurs dit niet in overeen stemming achten- met de bovenbedoelde wenschen van zeer vele leden. Zij zou het dan ook op prijs stellen, dat artikel 43 zoo- danlg werd geredigeerd, dat de mogelijk- heid van ^fzonderlijke overweging omtrent het al of met toepassen van de bepallng op de daarvoor in aanmerking komende arti kelen wordt uitgesloten. EEN MERKWAARDIGE WETHOUDERS- CR1SIS. Men schrijft uit Zeeland aan de N. R. Crt.: Vlissingen heeft de reputatie, dat het in zijn gemeemtezaken alevel ongewoon toe- gaat. Die reputatie is niet gestolen. Men kan meermalen in Vlissingen hooren: we gaan dit of dat doen. En men ziet het ze dan doen. Maar als alles klaar is, blijkt er heel iets anders te zijn gebeurd. Zoo was het met de 20 pCt. der kiezers die achter Dr. Staverman optrokken tegen den wet houder Van Niftrik, en die mi geheel in de kou staan, want ze hebben geen enkelen vertegenwoordiger in den raad. En zoo was het met den breed opgezetten aanval van de S. D. A. P. tegen den wethouder van onder- wijs, den freer M. Laernoes, want al is die ook afgetreden, er is nog heelemaal geen zekerheid, dat hij niet terug zal komen, en bovendien was het hoofdresultaat van de aetie het geheel onverwachte aftreden als wethouder en ook als raadslid van den heer Van Niiftrik, juist den man dien de S. D. A. P. wel wenschte als wethouder. In Vlissingen staat altijd een deur open, zeggen de bezoekers van elders die vinderi. dat het er te veel waait. Misschien dwar- relt die wind ook de gemeentezaken zoo door elkaar, en is het daaraan te danken, dat Vlissingen zoo'n buitensporig groot aandeel heeft van de verrassende conse- quenties, waarvan de Evenredige Vertegen woordiging alle gemeentan bloot stelt door hetgeen er kan voortvloeien uit de compro- missem van kaleidoscoopachtige meerder- heden. Want in die consequenties vindt men ook de oorzaak van die bovengenoemde gebeurtenissen in de Scheldestad. Het begon verleden jaar al met de samen- stelling van den raad. Voor de verkiezin- gen was het in de vrijz,-dem. raadsfractie tot tegenstelling gekomen tusschen den hoofdman, wethouder Van Niftrik, en het voortvarende en zeer democratische lid, Dr. Staverman, die temslotte uit de partij trad en zelfstandig candidaat werd. En 1628 van de 8341 kiezers, dus bijna een vijfde, gavem hem geiijk, door op hem te stemmen. Maar dat onverwacht-groote succes gaf aan den heer Van Niftrik heelemaal niet den klap, dien de meeste toeschouwers daarvan voorspelden. De lijst-Staverman had wel recht op vier zetels, maar- -... er stond maar een naam op de lijst. De drie andere zetels werden dus bij de overschot- zetels gevoegd, en over andere partijen verdeeld. En toen Dr. Staverman in den raad zitting nam, ontstond het bekende geschil over zijn toelaatbaarheid, daar hij als directeur van het gemeeniteziekenhuis benoemd werd door den raad. Hii bedank- te, werd vervangen door een Vrijheids- bonder, en sedert staan die 20 pCt. kiezers zouder eeniige vertegenwoordiging in den raad. Wel zelden is het resultaat van een geslaagde actie zoo volkomen verdampt. De Viisslngers bleken op zulke conse quenties van de Evenredige Vertegenwoor diging niet verdacht te zijn geweest. Een oogenblik scheen het of de actie nog vruchten zou dragen, n.l. bij de wethouders- verkiezing verleden jaar September. Daarin ligt de kiem van de nu omtstane wethouders- crisis, een van de zonderlingste die ooit in ons land zijn waargenomen. Toen was nog niet bestist over het niet-toelaten van Dr. Staverman, nam hij aan die wethouders- verkiezinig deel, en leek het zelfs of hij op de wip zat: 9 leden reebts, 9 leden links, en hij zelf. Wie nu zou gedacht hebben, dat hij, de vrijz.-democraat, zich bij links zou schareu, rekende buiten de Vlissing- sche toestanden om. Want het brandende vraagstuk van de Vlissingsche gemeente- politiek was geen oniderwerp van princi- pieele partijpolitiek, maar betrof de vraag, of er een nieuw gemeenteziekenhuis zou gebouwd worden. De fractiies der linker- zijde antwoordden, op die vraag: ja! Die van de rechterzijde zeiden: neen! En daar Dr. Staverman, als chirurg van het te Vlis singen bestaande R.-K. St. Jozefzieken- huis, van meening was miet zonder grond dat twee dergelijke ziekenhuizen te veel zijn voor Vlissingen, schaarde hij zich aan de rechterzijde, die dus de baas scheen te worden. Em toch liep het weer anders. Want een van de leden van rechts, de heer Huson, chr.-histor., was ook van mee ning, dat er een nieuw gemeenteziekenhuis moest komen. Hij ging met de linkerzijde mee, en toen was die weer de baas, in een omderlinge bespreking van Vrijheidsbond, Vrijz.-Dem., S. D. A. P. en S. P. met den heer Huson, werd als compromispunt vast- gesteld, dat er een nieuw gemeentezieken huis zou komen. Dat i= een beetje schraal als grondslag voor hei gemeentebeleid in een vierjarige periode. Maar toch is er niet veel meer gebleken van verdere afspraken, behalve wellicht de afschaffimg van het col- portage-verbod, het afschaffen van de sub- sidieering van de burgerwacht, en dan, nog als speciale wensch van de S. D. A. P.: de verzekering, dat bij reorganisatie van het lager omderwijs vooraf overleg zou worden gepleegd met de onderwijzersorganisaties. Maar al was de lastbrief van de reederij vaag, en al was er ook weinig uitzicht op een uitvoeriger werkprogram bij zoo'n uit- eenloopende meening der reeders, het sclyp ging in zee, onder leiding van een drieman- schap: Van Niftrik, vrijz.-dem., Laernoes, Vrijheidsb., en Huson, den alleenstaanden chr.-hist. De hoop was blijkbaar, dat de gemeentezaken (die overal. rijker zijn aan zakelijke kwesties dan aan groote princi- pieele strijdvragen), ook hier wel zoo afge- handeld zouden kunnen worden. Het is echter weer anders geloopen dan men dacht. Die ziekenhuis-kwestie is ter- nauwernood verder in bespreking geweest. Ze is nog in voorbereiding. Maar dat on- derdeeltje van de afspraak over het onder- wijs bracht storm. Wethouder Laernoes diende een reorgamisatievoorstel in, en de S. D. A. P.-fractie was van meening, dat hij daarbij zijn belofte van overleg met de onderwiizersorganisaties niet had gehou- den. Hij had ze wel geraadpleegd, maar te laat en niet voldoende. En bijgevolg kwam de S. D. A. P. met een motie in den raad, afkeurend de schending van de afspraak door wethouder Laernoes, en tevens werd er ook wethouder Huson in betrokken, omdat die zijn collega had gesteund, in afwijking van college Van Niftrik. die een ander voorstel had. waarmee de S. D. A. P. zich we! had kunnen vereenig#n. De voorzitter van den raad en ook de meerderheid waren echter van meening, dat die motie niet in den raad thuis hoorde, want die raad wist niets af van die onder- linge afspraak. Ook al goed! De S. D. A. P. trok toen die motie irn, maar kreeg gelegenheid het beleid dier beide wethou- ders te bespreken precies alsof die motie er nog was. En er kwam ook weer een motie, vragend het ontslag van de wet- houders Laernoes en Huson. Toen gebeurde er iets waarop de aan- vallers zeker niet waren verdacht. De rech terzijde, die toch al miet veel op had met dit college, waar zij zoo geheel buiten ge- laten was, en ook de Vrijheidsbondfractie, waren van meening, dat een afspraak voor de benoemimg van drie wethouders niet kon worden opgezegd voor slechts twee hunner. Dan moest de heele zaak opmieuw worden opgebouwd. Er kwam van die zijde een voorstel: dat alle drie de wethouders hun zetel ter beschikking moesten stellen; en hoewel de S. D. A. P. en de S. P. nog uit- drukkelijk verklaarden, dat ze den heer Van Niftrik als wethouder wilden handhaven, werd dat voorstel aangenomen met 106 stemmen. (De drie wethouders onthielden zich van stemming, wat de vraag doet rijzen, of een raadslid wel mag meestem- men voor de benoeming van zichzelf tot wethouder, maar zich van stemming moet onthouden als zijn oordeel als raadslid ge- vraagd wordt over zijn aftreden als wet houder). Na die uitspraak heeft de heer Van Niftrik bedankt als wethouder, maar in zijn ontstemming ook als raadslid. En bovendien heeft hij zijn blijkbaar nog slechts voor de toekomst overwogen plan tot vertrek uif'de gemeente vervroegd. En zoo verliest Vlis singen een man, die gedurende meer dan twintig jaar een groote stuwkracht voor de gemeente is geweest, die wel eens te opti- mistisch was waar het de geldmiddelen van de gemeente betrof, maar die in zijn vast vertrouwen in de toekomst der stad en door zijn kracht als man-van-de-daad en door zijn overredingsgaven veel voor Vlissingen heeft tot stand gebracht. Ik durf er een lief ding om verwedden, dat de S. D. A. P. nu wou die zaak nooit te hebben aangepakt. En dat haar vrijz.- democratische bondgenooten en ook de Soc.-Partij er even landerig over gestemd zijn. En nu zit de gemeenteraad voor de moeiliijkheid om uit de zevem partijen, die de Evenredige Vertegenwoordiging in zijn negentien leden bracht, een nieuw stel wet houders te kiezen. De volgende week komt hij daarvoor bijeen. Voorspellen is altijd gevaarlijk, maar in Vlissingsche gemeentezaken zeker. Ik zal me daar niet aan wagen. Dat op het oogen blik dat ik dit schrijf, wel de heer Laernoes als wethouder ontslag heeft ingediend, maar de heer Huson nog niet, gaf reeds aanleiding tot de vraag, wat er nu weer voor verrassingen in den maak zijn. Voor- loopig schijnt het echter zoo te staan, dat de fracties van rechts en de Vrijheidsbond fractie tot een overeenstemming trachten te komen. Zij zijn ook door hun stem voor het ontslag van alle drie de wethouders in de eerste plaats verantwoordelijik. UIT DE MILLIOENEN-NOTA. Het tekort van den gewonen dienst 1924 was geraamd op 62.090.107,91. Sedert de vaststelling der begrooting 1924, zijn eenige posten verhoogd, waardoor het tekort zou stijgen tot f 64.322.107,71. Door de genomen maatregelen tot ver- hooging der inkomsten en verlaging der uitgaven, die echter niet geheel het dieost- jaar 1924 ten goede komen, mag volgens den Minister van Finantien verwacht wor den, dat een en ander het tekort zal doen dalen met een bedrag van rond 20 millioen gulden. Gerekend wordt verder, dat de meerdere opbrengst der middelen, die over de eerste 7 maanden de raming met rond 15 millioen overschreed, aan het eind van dit jaar tot een bedrag van rond /20 millioen zal stijgen. Het tekort op den dienst 1924 zou dan ongeveer 40 millioen kleiner zijn dan aan- vamkelijk geraamd werd en dus ruim 2 millioen gulden bedragen. De voor 1925 geraamde gewone uitgaven bedragen 15.458.339,35 minder dan het voor 1924 toegestane bedrag. Hierbij dient bovendien in aanmerking genomen, dat alle crisis-uitgaven, welke voor 1924 nog niet tot een bedrag van f 5.666.456 waren uit- getrokken, in 1925 geheel naar den gewo nen dienst zijn overgebracht. De ontvangsten worden voor 1925 31.394.263,98 hooger geschat dan de ra ming voor 1924 bedroeg. De Minister van Financien deelt mede, dat de indieming van het in de Troonrede aangekondigde ontwerp tot heffing eener belasting op weelde-verteringen vergezeld schudd^ h^t hoofd. Neen. Een man, die allien maar denken kan aan vechten en altijd moet zorgen, dat zijn lichaam in go«de conditie is, lijkt me nog al een ver- vGende metgezel. Puk knikte. Je slaat den spijker precies op den kop. Ik had het zoo niet kunnen zeggen. Boksen voor de grap of omdat je er toe gedwongen wordt is best, maar j«zelf, lichaam en ziel te verkoopen aan cen troep spullebazen, die er alleen maar op uit zijn om [geld uit je te slaan Ik zou mijn zi«l nog liever aan den duivej verkoopen. Het is dus afgesproken, dat w« onze hoop zullen vestigen op den Kameel en niet op Bert Tompson. Hij zag dat ze rilde. lederen keer als Tompson mc aanraakte, walgde ik er van, z^i ze- En dat ik nu van hem vcrlost ben. Puk schoof onrustig heen en weer op zijn stoei Ze was voor het oogenblik van hem veriest, maar als hij morgen het contract met Doban niet teekende, was er nog maar een manier om haar liaar vrijheid te verzokeren. Dertig Juni zou Tompson kom«n met zijn executie. De Derby-ra«s waren pas den 2 Juni en zelfs al was de Kameel een wonderdier dan was er toch nooit iets met zekerheid te zeggen van eren wedren. Maar wat een hcerlijkheid voor Marton en het Jog als ze de Derby zouden winnen en Tomp son afbetalen met eigen verdiend geld. Het gt4d voor de hypotheek moest voor het eind van Juni gevonden worden, an ders zou Tompson executeeren en de lage plannen ten uitvoer brengen, waarmede hij hen bedreigd had. Je hoeft niet meer bang te zijn voor Tompson, zei Puk peinzend, terwijl hij de oogen vestigtde op het vdslegen fijne gezichtje voor hem. Ze keek hem dankbaar aan, maar de zal worddn van de ontwerpen tot verminde- ring van sommige al te drukkende directe belastingen. Het verlies op de spoorwegen voor 1924 begroot op 22 millioen, wordt voor 1925 op 8 millioen dus 14 millioen minder ge schat, voor 1926 wordt geen tekort meer geschat. De verliesposten van f 1.268.095 op het bedriif der posterijen, telegrafie en telefo- nie over 1924 is op de begrooting voor 1925 vervangen door een geraamden winstpost van rond f5y2 millioen. Het eindcijfer der marinebegrooting voor 1925 is geraamd op f 46.110.357, d.i. 2131 meer dan voor 1924 werd toegestaan. Voor aanbouw van schepen en vaartui- gen door particulieren, aankoop voor oor- logsschepen, kosten van vervoer enz. wordt 10.800.000 gevraagd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De heer Kersten, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Water- staat de volgende vragen gericht: Heeft U. E. kennis genomen van de aan- reiding door trein no. 3, komend van Bergen op Zoom, die Vrijdag 12 September 1..1 bij seinpost 25 onder Krabbendijke plaats had, waarbij een met kolen geladen wagen is vermield? Is het U. E. bekend, dat de boergn weigeren hun suikerbieten aan de haven van Krabbendijke te leveren, omdat hun knechts dezen onbewaakten overweg niet durven passeeren? Acht U. E., waar mede ten gevolge van een boomgaard voldoencT uitzicht op komenden trein niet bestaat, ook niet bij aangebrachte verhooging, wekelijks in den drukken tijd gemiddeld 3000 wagens hier passeeren, dagelijks tal van kinderen, die de scholem van Krabbendijke bezoeken, viermaal over deze onbewaakte lijn trekken. het niet noodzakeliik, dezen' overweg te doen bewaken? DE ONDERWIJZERS-SALARISSEN. Vrijdag hadden de zeven groote onder- wijzersvereenigingen, Canizis Federatie, Fe- deratie van Bqz. R. Kath. Onderwijzers, de Unie van Chr. Onderwijzers, de v'ereeni- ging van Hoofden van Scholen in Neder- land, het Nederlandsch Onderwijzersge- nootschap, de Bond van Nederlanasche Onderwijzers en de Vereeniging van Chr. Onderwijzers in Nederland en Overzeesche bezittingen, een onderhoud met de Minis ters De Visser en Westerveld. Namens zes van de zeven uitgenoodigde vereenigingen, alleen de Vereen. van Chr. onderwijzers trad voor haar zelf op, zette de heer Ossendorp uiteen, dat de wijzigin gen, zooals thans door de regeering voor- gesteld voor de onderwijzers niet te aan- vaarden waren, ook al zou men toegeven, dat vermindering om welke reden dan ook noodzakelijk is. In de eerste plaats werd gewezen op de vreemde handelwijze der re geering, die voor andere ambtenaren slechts twee verhoogingen bij niet gehuwd zijn wil inhouden en voor de onderwijzers vier. Uit- voerig werd betoogd dat het voorgestelde minimum van j 1200 in verband met jeugd, standplaats en pensioenaftrek zoo laag is, dat een onderwijzer daarvan niet kan leven en dat dus in elk geval dit minimum moet worden verhoogd. Uit het antwoord van Minister Westerveld bleek, dat hij althans van eenige beteekenende wijzigingen niets wil weten, zoodat van dit overleg, dat we- gens z'n onbevredigenden afloop wel niet geheel werd afgebroken, voor de betrokke- nen niet veel resultaat is te verwachten. vrees was nog niet uit haar mooie oogen v«rdwenen. Je zult ze geen bokser van je laten maken, he? Het klinkt misschien kind'erachtig, maar Puk lachte. Wees maar niet bang, je nebt toch gezegd dat je ni I met een bok ser wou trouwen. En Fay; ik wil dat je met mij trouwt.... Ik wed wel dat het een beetje plotseling is en dat ik je met ^erst het hof heb gemaakt; maar het oogenblik dat ik jou ontmoetU was het alsof ik voor den ©ersten keer een vrouw zag. Als ik met jou ben; vod ik me heel anders. Toen ik dien avond je vad r thuis bracht was het alsol ik thuis kwam, alsof ik iets gevonden had, dat ik zocht. Dat ben jij; leveling; dat ben jij. Ik moet je hebben. Je bent zoo mooi. Mannen hadden Fay het hof gemaakt, maar nooit op deze "manier. Ze hadden bezwaren gemaakt en bdoften gedaan, ze hadden haar willen zoenen. Puk's oprecht- hejd en eenvoud trof haar meer dan iets anders, maakty haar hart week, dat de, Continental Rooms zoo suel en gemakke- lijk verhard hadden. Ze dacht a:m Dick die arme Dick, die dacht dat hij van haar hield. Ze hield veel, van hem, hij was de eenige man, om Wien ze ooit iets had gegeven, maar haar liefde voor hem was meer als die van een zuster voor haar broer of een moeder voor haar zoon. Hij was nog zoo'n kind Ze k-un- de achterover in den stoel en keek den anderen kant op, want Puk's oogen lazen al; wat 0? voelde; alle gevoelens, ver- langens en hartstocht, die gesluimerd hid den als zaad in de aarde, wachtend op regen en zonneschijn, om tot leven te komen. (Wordt vervolgd.) uit het Engelsch door Arthur applin. 34) (Vervolg.) Ze knikte even en boog zich over haar bord- Derrington keek haar eenigen tijd aan zonder iets te zeggen. Het kostte hem z^lfs mo cite om te doen alsof hij at. Ze had i«ts buitengewoon aantrekkelijks, iets dat hij nooit gezien had in andere vrou- wen. Ze maakte het verlangen in hem wakk^r om haar te beschermen te be- schermeri tegen alle andere mannen. Ze zag «r zoo teer en fijn uit, de zach(|e gladde zwartp japon, die nauw om haar figuurtje sloot; deed haar nog tengerder schijnen. Het griefde hem te bedenken dat ze alleen in Londen was, blootgesteld aan alle beleedigingen en ruwheid. En toen hij bedacht, wat haar lot zou zijn geweest aan de zijde van Tompson, als het nood- lot hem niet in aanraking had gebracht met Marton, kreeg hij koude rillingen. Het Nven in het Verre Westen was misschien ruw, maar het was eerlijk, in deze we- r«ld van overbeschaving was het gemeen ®n beangstigend. Laten we nu een sigaret opsteken bij onze koffie, zei hij, toen ze klaar was met eten, dan kunnen we rustig praten. Ik zou zoo ve€l willen zeggen, maar ik weet niet hoe, bekende Fay. Ik weet, dat we je zoo heel veel schuljdig zijn. Met een handbeweging legde hij haar het zwijgen op. Zijn bewegingen waren als zijn verdediging bij het boksen. Ze weprden alios af, dankbetuigingen en vleie- rij zoo go®d als aanvallen." Nu die Tompson; vervolgde Puk. Je bent nu vrij van bom. Hij heeft; voor het oogen blik tenminste, geen vat op jou of je vader. Dat heeft niets met, mij te ma ken, voegde hij er snel aan toe, Je vader heeft een beetje verdiend met dien wedstrijd, waardoor hij in staat is de rente van de hypotheek te betalen. Er waren tranen in haar oogen. Ze trachtte te sprcken, maar haar lippen wei- gerden, haar kin trilde. Haar hart liep over van dankbaarheid, van iets, dat meer was dan dankbaarheid hoewel ze zelf niet begreep, wat het was. Weer die beweging van Puk, die Fay zoo graag zag, het was zoo feekenend voor "hem s alsof hij alle gevaren en moeriijkheden tegen den grond sloeg als kegels. Natuurlijk moet de hypotheek zelf afge- lost word€n; vervolgde hij; maar ik heb zoo een idee; dat de. Kamed daar wel voor zal zorgen. Ik heb gezien, wat de Kameel kan en ik heb heusch veel ver- stand van paarden. Marton kan van het jaar een fortuin met hem verdienen. Fay deed alsof ze haar neus poederde en veegde ongemerkt de oogen af. Het lijkt te mooi om waar te zijn. Als de peet- vader uit het sprookje ben je verschenen om ons te redden, Peter. Ik heb er niets geen behoeft^ aan om pe-etvader te zijn en Ik heb niets sprook- jesachtjgs. Ik hoop alleen maar, dat je me niet opdringexig vindt. Maar jullie hebt me- delijden met me Igehad, toen ik dien av.ond als vreemdeling in een vreemd land bij julli® kwam. Bovendien waren jouw vader en de mijne oude vrienden. Het lijkt alles zoo vanzelt sprekend. Luister eens; ik moet je wat verfellen. Er is een sneljere manier om Tompson af te betalen en voor goed van hem af te komen, dan te wach- ten, totdat de Kameel zijn wedrennen wint En je kunt nooit wefen, wat een paard overkomt voor dat het uitkomt. Ze zijn on- betrouwbaar en teer als als Als vrouwen? vroeg ze lachend. Tompson wil een beroepsbokser van me maken; vervolgde hij, hij denkt. dat ik iedereen wel aan kan. Als het waar is, kan ik er fortuinen mee verdienen, veel meL.r dan de Kameel zou kunnen winnen, al won hij alle groote rennen. En ik geloof wel; dat ik ze aan zou kunnen, anders zouden menschen als Tompson en die man Doban; niet zooveel belang in me stellen. Maar ik heb er niets geen zin in om be roepsbokser te worden. Boksen voor de grap ts heeI jets anders dan boksen voor geld. Het is geen werk voor een gent leman en mijn vader was een gentleman. Zeg jij nu eens, zou je het pretpg vinden als je man een beroepsbokser was? Ze keek hem snel aan en bloosde. Wat een malle vraag. Ik ik heb er nog nooit over nagedacht. Nooit over een man gedacht? Puk trok zijn stoel dichter naar de tafel en boog zich tot haar over. Hij had een eigenaardig gevoel; alsof hij tegen zijn wil meegesleept werd in een onbekend, maagdelijk bosch, don'ker, geheimzinnig, vol vreemde gelui- den; mooi maar gevaarlijk. Als hij sprak was het alsof iemand hem er toe dwong, die sterker was dan hij zelf. De situatie was zoo ongewoon dat hij er van genoot, maar tevens op zijn hoede was. Hij zag met plezier, hoe een bios haar wangen bedekte, totdat, ze gjloeiden als roode ro- zen en hoe daarna haar gezichtje bleek werd, doodsblcek. Och ik geloof wel dat ik; net als alle mejsjes, mij een denkbeeld gevonmd heb van den man, met wien ik eens hoop te trouwen, antwoordde Fay gewild lucht- hartig. Maar een beroepsbokserZe TER NEUZENSCHE CO U RANT. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat een uitspraak op aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht, ter secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN ItAGEN na den dag van deze bekendmaking in beroep vvorden gekomen A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geidt of door diens wettigen vertegenwoordiger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven pei'sonen of door diens wettigen vertegenwoordiger; Het verzoekschrift moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft met gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Koningin, doch worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin, binnen denzelfden termijn bjj de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 19 September 1924. De burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1