ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7652. Maandag 1 September 1924. 64e Jaargang. Bekendmaking. ABOHNEMENTSPRIJS: Ut! BINNENLAKPT~~ ~™B U I T E N L All D. FEUILLETON. HET AUTO-ONGEVAL BIJ HEINO EN DE INRICHTING VAN AUTOBUSSEN. De heer J. J. Talsma, secretaris der af deeling Utrecht van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten schrijft aan de N. R. Crt.: Hetgeen1 te voorzien was, en ook mi nog elken dag dreigen blijft, is dan thans voor de eerste maal gebeurd: de uit een veilig- heidsoogpunt absoluut ontoelaatbare in richting van tal van autobussen, die hier te lande als „openbaar middel van vervoer" zijn toegelaten, heeft tot een ramp geleid, vreeselijker dan de kortstondige geschiede- nis van het autobuswezen in Nederland nog I had aan te wijzen. Een nieuwe let wel nieuwe autobus, waarmee een 16-tal personen werd vervoerd, is tengevolge van eene explosie in brand gevlogen, resultaat: 5 a 6 dooden en 3 a 4 ernstig gewonden. Het lijdt geen twijfel, of dit groot aantal slachtoffers is toe te schrijven aan de om- standigheid, dat de autobus van achter ge- sloten was! Of er slechts aan een, dan wel aan beide zijden een portier was, meldt hef bericht niet. Deze omstandigheid is intus- schen wel van belang bij het te water ge- raken van een autobus. Valt het voertuig toch op de zijde, waarin zich het eenige portier bevindt, dan zijn de reizigers opge- sloten. Voor't in brand vliegen is de beteekenis anders. Dit in brand vliegen zal toch in den regel plaats hebben voor in "het voer tuig, en a! bevinden zich aan beide zijden dan uitgangen, welke uitgangen steeds voorin worden aangebracht, dan zal, bij het zeer snel om zich heen grijpen van de vlam- men, toch geen der reizigers het voertuig zo-.dcr ernstig letsel kunnen verlaten. Het geeft in het ongeluk bij Heino dan ook te deroken, dat de chauffeur, de eenige die on- middellijk uit den wagen kon springen, er met een lichte verwonding is afgekomen. gemeenten van haar bevoegdheid gebruik maken om strenge controle uit te oefenen, zoowei op de inrichting van de autobussen, als op de wijze, waarop daafmee wordt ge- reden. We merken in dit verband op, dat vol- gens de, op initiatief van de afdeeling Utrecht der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten tot stand gekomen regeling, elke bus o.a. ten minste twee portieren m{(et hebben, waarvan 6en irt den achter- en £en in den rechterzij vami, bCT3e*"ten minste breed 0,60 en hoog 1.55 M., te ope- nen zoowei van de binnen- als van de bui- tenzijde, en voor de passagiers gemakkelijk bereikbaar, en dat in geen geval in de gang- paden en voor de verplichte uitgangen al of niet wegneembare zitplaatsen aanwezig mogen zijn. Door de bestaande regelloosJieid op dit terrein wordt, zooals het ongeval bij Heino leert, het leven der passagiers opgeofferd aan de mogelijkheid van een enkele zit- plaats meer in het voertuig. Met de bepa- iingen omtrent stuurinrichting en remmen behooren de hier besprokene wel het eerst in aanmerking te komen. Het is toch al te gek, dat de inrichting van spoor- en tramwagens, zoo noodig op kosten van de publieke kas, aan in details omschreven eischen moet voldoen, terwijl de overheid zich om de inrichting van de daarmee eoncurreerende autobussen in het minst niet bekreunt. Wat de laatste opmerking van den schrij- ver betreft, herinnert de N. R. Crt. er aan, dat het Koninklijk besluit van. 13 Juni 1924 (Stbl. No. 290), houdende een wijziging van het Koninklijk besluit van 31 Juli 1880 (Stbl. No. 121) tot vaststelling van bepa- lingen ter verzekering van de veiligheid van reizigers met openbare middelen van vervoer, slechts bepaalt, dat de dienst al- leen mag worden uitgeoefend met rij- of vaartuigen, ten aanzien waarvan een goed- keuring yan kracht is, met het oog op de veiligheid der reizigers verleend door of van wege'het gemeentebestuur der plaats, waar het hoofdkantoor der onderneming is gevestigd. Een nieuw artikel 2bis houdt dus nog in, dat voor motorrijtuigen omtrent goedkeuring niet wordt beslist dan na on- derzoek van het motorrijtuig door een des- kundige, aangewezen door den comtnis- saris der Koningin, Behalve in het geval, dat als deskundige is aangewezen een amb- tenaar, die van wege het gemeentebestuur omtrent goedkeuring beslist, geeft de des kundige aan het gemeentebestuur kennis van zijn bevinding. De goedkeuring wordt Er loopen in ons land nog vele wagens, die geen achterportier hebben. Bij andere is dit gesloten en vaak nog door een zit- plaats gebarricadeerd. Niet lang geleden j verleend voor een termijn van ten hoogste zaten we in het noorden van ons land in zes maanden. Motorrijtuigen, waarmede een autobus, blijkens daarin aangebracht vermeld-ing, bestemd voor 14 personen, waarin evenwel 18 passagiers werden ge- laden en 1 er bovenop! Deze bus had slechts een uitgang terzijde, terwijl geen gangpad was opengehouden. Letterlijk als haringen in een ton gepakt. Met de bussen van dezen dienst werd langs niet te breede landwegen een wedloop in vlugheid van passagiers-afvangen onderhouden met een concurrent. Het is diep te betreuren, dat men de ge- legenheid niet heeft aangegrepen om op grond van de wet op de openbare middelen van vervoer althans eenige elemefitaire be- palingen vast te stellen, waaraan dit soort voertuigen in het belang van de veiligheid der reizigers moet voldoen. De verantwoor- delijkheid voor de betrokken autoriteiten is wel groot. Het is dan ook absoluut noodig, dat in deze leemte zoo spoedig mogelijk wordt voorzien. Laten, in afwachting daarvan, de uit het Engelsch door Arthur Applin. 25) (Vervolg) Het Jog zei niets. Hij bad geen woord gesproken', van het oogenblik af, dat Tompson hun het treurig nieuws vertefd had. iedereen had haar vergeten, niemand letfe op haar. Zelfs Fay scheen haar be- staan vergeten te hebben, tofdat ze alien te zanton in de hail stonden. De huishoud- ster had het vuur lat'en uitgaan, tut was donker en koud. Marton licp druk heen en weer; draaide het >icht aan en sloof de gordijnen alsof hij de stilte voelde en vreesde. Cake, brood, whisky en een kan met melk stonden op t'afel. Marton schonk zjch een glas in en stak e®n sigaret op. Daarna gaf hij Tony een glas melk met een theelepelfljd whisky. Het Jog z«tte een zuur gezicht. Bocht! Fay lachte zenuwachtig. Eindelijk had iemand gesproken. Ze was overstuur. Tel- kens ging een siddenng door haar lede- maten. Wonderiijke gevoelens maakten zich van haar meester. Toen ik ®en jongen was van jouw leef- tijd, zei Marton; maar hi^ld zich plotseling in. Hij vergat dikwijls, dat h«t Jog geen echte jongen was. Zelfs als hij er aim d'acht was het nog na,uwelijks te geloovendat Fay en het Jog van hetzelfde geslacht wa- Wie had kunn®n denken, dat zoo iets zou gebeuren? barstte Marton ten slotte bij het in werking treden van bovenstaande bepaliing (hier 20 Juli) de dienst wordt uit geoefend, worden geacht tet zijn goedge- keurd voor een termijn van drie maanden, te rekenen van dat tijdstip (d. w. z. tot 2G| October). Het Koninklijk besluit belast derhalve de commissarissen der Koningin met de benoe- ming van een deskundige, en zoo heeft de Commissaris der Koningin in Gelderland ender dagteekening van 21 Juli een aan- schrijving aan de gemeentebesturen gericht, waarbij een deskundige werd aangewezen, zegels voor de keuren zijn vastgesteld, welke echter zeer algemeen zijn gesteld. In onderscheidene steden bestaan ge- meentelijke voorschriften omtrent de inrich ting van de bussen, welke meer in bijzon- derheden afdalen en waaronder er zij.n (zoo die te Eindhoven), welke ten minste 2 por tieren eischen', de breedte der gangpaden vaststellen enz. voorschriften, welke evenwel in de ervaring reeds niet altijd ble- los. En toch; nu ik bod«nk, hoe hij die aanranders als lcegels tegen den grond sloeg. Fay pookte in de asch van het vuur Juffrouw Raikcn had het vuur niet uif moe- ten lat«n gaan. Ze huiverde. Wat zou er morgen met Puk gebeurep, vader? O niets. Het is een fonnahteit. Ze zullen hem vrij laten tegen borgst'fcUjng tot na het onderzoek. Dood door toeval", natuurlijk. U gaat morgen naar hem toe, he, va der; om hem te halen? \Is wij er met geweest waren... Hij heeft voor ons ge- vochten... Wij zijn verantwoordelijk Marton knikte Ja.. het is raarHij keek Fay aan, maar wendde snel den blik at en ze'i, dat het tijd was om naar bed te gaan. Hij stuurde het Jog ook naar boven. hij was de laatste avonden laat opgebleven. Hij keek zijn kinderen na, toen zij de trap op liepen. Hij deed de lichten in de hall uit, liep naar zijn kantoor en ging voor zijn bureau zitten. Uit een der laden haalde hij een bundel papieren te voorschijn dien hij los maakte en begon door te bladcren. Fay aarzelde even voor haar slaapka- merdeur en legde haar hand op den schou- der van hejt Jog. Kom je bij rnij uitkleeden, Tony. Het Jog knikte en ging haar sjamberloek pyjama en oude lederen pantoffels halen. Zullen we een vuur aanleggen? Dat zal je opvroolijken. We kunnen het nu betaien. Ze stak een lucifer aan en wachtte tol- dat het papier het hout aanstak en de vlammen begonnen te dansen. Toen kleed- de ze zich vlug uit. Ze schoof een stoel voor den haard en keek, hoe Fay haar haar borstelde voor den spiegel. Ze vlocht het in twee lange vlechten, die Ze vast- ken voldoende te zijn, zoodat een verscher- ping daarvan o.a. te Rotterdam in dezen zin wordt overwogen, dat de benzinetank zich buiten de passagiersruimte moet bevinden en zich in die ruimte ook geen benzinebus- sen mogen bevinden. Tegen het daaraan verbonden groote gevaar bij ontbranding van de benzine zijn, in verband met door rookende passagiers of chauffeurs die de leege benzinetank weer vulden begane on- vc^orzichtigheden, ook needs uit het publiek wnatscfuiwingen opgcj<aan. NEDERLAND" EN BELGle Het Laatsfe Nieuw? meldt; De Nederlandsche gezant te Brussel, jhr. dr. van Vred«nburch, is Woensdag door den h«er Paul Hijmans, minister van buitenlandsche zaken, ontvangen. De Ne- derlandsch—Belgische verhoudingcn vorm- den het onderwerp van het onderhoud. Bevesbgd wordt dat de Nederlandsche en Belgische ministers van Buitenlandsche zaken elkaar te Geneve zullen ontmoefjen en over zekere hangeride vraagstukken welk® beide landen aanbelangen; van ge- dachten zullen wisselen. EEN VERRASSING VAAR DE APELDOORNSCHE OUDJES. C« Koningin bracht Donderdagmiddag een bezoek aan het Oude Mannen- en Vrouwenhuis van de Ned. Herv. gemeente te Apeldoorn, dat dezer dagen zijn 25jang bestaan herdacht. De Koningin werd bij aankomst in de vestibule van het gesticht ontvangen. door den voorzitter van het bestuur, die vader en moeder Van Leeuwen aan haar voor- stelde. Na een kort verblijf in de bestuurskamer werd een bezoek gebracht aan de man nen- en vrouwenafdeding, waar de Konin gin zich met de oudjes vriendelijk onder- hield en persoonlijk versnaperingen uit- reikte. Dit bracht een der oude vrouwtjes zoodanig in vervoering, dat zij, met beide handen de hand der Koningin grijpende, uitriep: Wat bent u toch een lieve Ko ningin. - Voor de Koningin de stichting verliet! H.M. vertoefde er een uur over- handigde zij aan elk oud vrouwtje een pakje met lekkernijen fn aan iederen man een kistje sigaren. BELGle EN NEDERLAND. De Nation Beige bespreekt in haar num- mer van Donderdag, in een hoofdartikel, den irtdruk die de uitlatingen van den voor zitter van onzen Ministerraad in ziin Maas- trichtsche rede over Limburg en de verkla- ring, die de Residentiebode daarvan gege- ven heeft, in de Nederlandsche en de Bel gische pers teweeggebracht hebben. Het Belgische blad vraagt zich af, welke de eischen zijn, die Theunis te Londen gesteld kan hebben en waar de Residentiebode op zinspeelt. Theunis wil zich daarover niet uitlaten, doch zegt, de Nation Beige, iedere Belg, die eenige kennis van geschiedenis en aardrijkskunde heeft, kent'ze wel! „ln 1914 is Duitschland, om Frankrijk aan te vallen door Belgie getrokken. Mor gen zal het om het Fransch-Belgische blok aan te vallen, door Limburg trekken. In 191^ Holland een leger. Men mag aan- nemen, dat, indien Duitschland het Neder landsche grondgebied geschonden had, het Nederlandsche leger zich aan de zijde der Geallieerde legers geschaard zou hebben. In een toekomstig conflict zal dit echter niet zoo zijn, om de eenvoudige reden, dat Holland geen leger meer heeft, of, zoo men wil, slechts een schijn van een leger. dat ons in geen geval ook maar den minsten steun zal kunnen verleenen". bond met een blauw lint. Daarna zette ze een Fransch boudoirkapje op; kleedde zich verder uit en deed een crepe de chine nachtjapon aan. Terwijl Tony met halfgesloten oogen naar haar zat kiiken, fcreeg zijn gezicht een stugge uitdrukking. Fay sloeg een shawl om, trok een kussen voor het vuur en ging zitten aan de voe- ten van haar zuster. Ik heb hem een oogenblik gezien, zei ze, net, toen ze hem meenamen. Hij zag er heel gelukkig uit, een beetie ernstig alle^hi. Toen hij me zag; glimlachte hij. Heb je gezien, hoe hij er uit ziet; als hij lacht? Necn ik geloot het tenmmstfe niet. Stel je voor dat hem iets overkomt, To ny. Wij zijn verantwoordelijk. Er kan hem niets overkomen. Ik be- doel, hij geeft er niets om; wat hem ov.er- komt en daarom zal hij altijd de baas blijven. Fay knikte. Dat geloof ik ook. Helj oogenblik dat hij Zaterdagavond de hall binnenkwam, kreeg ik een gevoel alsof alios ine.ns veranderde, alsof alles in orde was. Het Jog sloeg de be.men over elkaar en fiet een lceren pantoffel heen en weer "bengelen aan haar blooten voet. Wat heeft hij in den trein tegen je gezegd? Fay antwoordde niet. Ben je verliefd op hem? Fay keek verschrikt op en begon te ;a- chen. Stel je voor. Alsot je zoo maar ver liefd wordt in vijf minuten op cen vreemde. Menschen worden wel verliefd in vijf seconden in boeken tenminste. Hij houdt van je. Fay boog zich dieper naar het vuur toe en steundc het gezicht op beide handen. i Zeg toch niet zulke malle dingen. Wat Er bestaat volgens het blaid, nog wel een kans, dat de partij, die het de ,,Oran- gisten" noemt er in slaagt, om de plannen tot reorganisatie van het leger door te drij- ven, maar danzal dit leger tegen Bel gie gericht zijn. Als eenmaal de Belgisch troepen uit het Rijnland verdwenen zijn, zal Limburg het eerst aan een Duitschen aanval bloot staan. De Nation Beige prijst den heer Theunis zeer, daaraan gedacht te hebben: „Daar Limburg het eerst gevaar loopt, heeft Nederland tot plicht om het te ver- sterken? Hoe? Het moet militair worden ingericht als een bruggehoofd van de Maaslinie. Dit willen de Hollanders echter tot geen prijs. Zij willen het niet, omdat dit hun zoo belieft, omdat zij geen geld heb ben en omdat zij, willen zij logisch zijn, in geval van oorlog gedwongen zouden zijn on- middellijk met de Belgische troepen samen te werken, of de door hen aangelegde ver- sterkingen door Belgische troepen te laten bezetten. En, daar deze Hollandsche kop- pigheid ons grondgebied aan een Duitschen inva! bloot stelt, wordt het voor ons en voor Frankrijk de vraag, of wij, bij ont- stentenis van onze buren, niet moeten be- sluiten om zelf Limburg te versterken". HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN PORTUGAL. Naar het departement van buitenlandsche zaken meedeelt, is de voorloopige regeling van de handelsbetrekkingen tusschen Ne derland en Portugal, welke ultimo Februari j.l. tot 1 September 1924 is verlengd, bij nadere overeenkomst tusschen beide regee- ringen opnieuw verlengd, thans voor een tijdvak van een jaar. Tot ultimo Augustus 1925 zullen dus Nederlandsche goederen bij invoer in Por tugal worden belast volgens het daar te lande geldende minimumtarief en zullen Nederlandsche schepen in Portugeesche ha vens een reductie van 25 pCt. op de scheep- vaartrechten genieten. De Portugeesche regeering heeft voorts verklaard, haar bereidverklaring tot 1 Sep tember 1924 eventueele reductie op de in- voerrechten, welke zij aan eeniigen derden staat zou willen toekennen, ook te zullen toepassen voor Nederlandsche goederen, voor zoOver deze rechten althans betreffen goederen, welker uitvoer naar Portugal voor Nederland van belang is, gestand te zullen doen voor het tijdvak, eindigende op 1 September 1925. In de lijsf van deze goederen is een wij ziging van ondergeschi'kt belang aange bracht. GEEN ACCIJNSVERHOOQING VAN SIGAREN. Naar het Eindhovensch Dagblad uit z®er betrouwbare bron verneemt, zal de voorgcnomen accijnsverhooging niet wor den toegepast op sigaren j doch alleen op sigareften en tabak. HET NIEUWE RIJWIELPLAATJE. Naar het Vad. verneemt heeft de beeld- houwer en teekenaar C. J. van der Hoef het ontwerp igemaakt voor een rijwiel- plaatje 1925. Ter duidelijke onderscheiding van de tegenwoordige zullen de nieuwe plaatjes een ovalen vorm hebben. In ornamentale letters dragen ze de inscriptie: Rijwielbe- lasting 1925. DE TOESTAND. De Duitsch nationaKn hebben tot het Weet jij van liefde af. Je beiit nog maar een kind. Ik word achttieii in Juni. Misschien weet ik veel meer dan iemand vermoedt. Ik heb geleefd onder mannen. Fay keek op en legde haar hand op Tony's kni,e. Achttien? Dat was ik heele- maal vergeten. Wanneer houd je er mee op met te doen of je een man bentl? Nooit, antwoordde het Jog heftig. En ik doe niet alsof. Ik ben een man. Er is niets vrouwelijks aan me. Stel je voor, dat ik me aankleedde met met zulke dingen, verachtelijk wees ze op het hoopje dunne kleedingstukkendie op de rust- bank naast het bed lagen, dat ik me be- werkte met jxieder en lippenpomade. Wie weet. Fay Keek haar zuster cri- tjsch aan. Je zou wat e«n knap meisje zijn. In ieder geval zal je op een goeden dag toch vrouw moeten worden. net jog scnoor baar sio^i achteruit en stond op. Door vrouwen komt er veel te veel herrie in de wereld. Als Puk je ten huwelijk vroeg, zou je het dan doen? Het vuur wierp een rossigen gloed op Fay gezichtje. Niet; als ik niet echt van hem hield. Ik vind hem natuurlijk wel aardig.... Vind je hem niet eenig, Tony? Eenig, zei het Jog en Fay hoorde niet de bitterheid in haar stem. Het Jog maak te de deur open, maar Fay hiejd haar tegen. Ga niet jveg. Laten we hier vannacht samen slapen. Tony. Ik doe geen oog dicht; als ik alleen blijf. Dan zie ik al- door weer dien bokswedstrijd. Het Jog aarzelde even; trok haar sjam berloek uit, schopte de pantoffels de ka- mer door en sprong in bed. Fay draaide het liclit uit en volgde haar. Een tijd laatst de spanning er in gehouden, schrijft de N. R. Crt. Toen zij tegen de bankwet e« de industriewet hadden gestemd; hiel- den de regeeringspartijen hun hart vast over het lot van de spoorwegwet. Wel hoopte men dat van de DuifSch natio- nalen enkele ledein voor zouden stemm«n; andere zich onthouden, doch de geweldige meerderheid van 314 tegen 127 had nie mand verwacht, behalve misschien eenige ingewijden uit de omgeving van Strese- mann; die de onderhaudelingen achter de schermen van nabij hadden kunnen vol- gen. Bij vergelijking van de cijfers der stemmingen bleek, dat 49 a 50 Duitsch nationalen voor de spoorwegwet hebben gestemd. Vermoedelijk waren er onder de 25 afwezigen ook enkele leden der groep die dus in twee helften uiteen is gevallen. Het bestuur van de Duitsch nationale -partij heeft een officieele verklaring ge- geven van deze houding. Zij behelst dat de twee opvattingen, bij de stemming over de spoorwegwet tot uiting gekomen, met bc-rusten op een tegenstelling van begin- selen; doch op een varschillend oordeel over den toestand. De tegenstemmers heb ben zich laten leiden door de overwegmg dat de overeenkomsten van Londen on- aannemelijk zijn, terwijl de voorstemmers hebben overwogen dat voorkoming van een acute krisis, voorbereiding van deel- neming der Duitsch nationalen aan de regeering en het oefenen van invloed op de uitvoering der overeenkomsten den doorslag moesten geven. Voorts vervolgt deze opmerkelijke uiting is de toestand door de verkla ring der regeering inzake de schuldkwestie welk® een principieele opheldering omtrent haar houding op het gebied der buiten landsche politick inhoudt, aanzienlijk ge- wijzigd; netgeen evenals de in het Da- wesplan aangebrachte verbeteringen een succes is voor de oppositie, welke zich thans gereed maakt voor rechtstreeksche deelneming aan de leiding der Duitsche politiek. Met de oppositie is natuurlijk de Duitsch nationale oppositie die ten slotte niet veel meer dan taktiek blijkt te zijn geweest, bedoeld. Of de geheefc partij met de uiteen- zetting van het bestuur zal insfceinmtn is ook nog de vraag. Op den rechtervleugel waar de aiehards staan, moeten vele le den voor afscheiding en aansluiting bij de volkschen gestemd zijn. Hoe het met de kansen op deelneming van de Duitsch nationaKn aan de regee ring staat, is onzeker. De volkspartlij is er voor, zij heeft; naar-thans bekend wordt de onderhandsche besprekingen ingeleid met de verklaring dat zij volkomen de bit- tere teleurstjelling der Duitsch nationalen begrijpt over hetgeen te Londen niet is bereikt en deze gevoelens deelt. Zij acht de medewerking der Duitsch nationalen bij de uitvoering der overeenkomst van Londen noodzakelijk efi verzekert, dat zij, indien de Duitsch nationalen mede de Verantwoordelijkheid voor het totstandko- men der overeenkomst van Londen op zich nemen; met alle middelen zal streven naar de deelneming der Duitsch nationalen aan de rijksregeering. De rechtervleugel van het centrum moet vrijwel op hetzelfde standpunt staan, de linkervleugel echter voor het best'endigen van den huidigeu toestand zijn. Dat de demokraten voor deelneming der Duitsch nationalen aan de regeering niets voeien, behoeft geen betoog. Toch zal het er op den duur wel van komen. De Duitsch nationale groep is de sterksie in den Rijksdag en de partij heeft lang staarden ze naar het plafond, waar- op grillige schaduwen heen en weer dans- ten. Vechtende mannen en dansende meis- jes en zonderling verdraaide gestalten. Eindelijk zuchtte Fay diep; Kom dicht bij me liggen, Tonia, fluis- terde ze. Het Jog lag op d€n rug. Je houdt dus van hem Fay keerde zich om en sloeg de arrnen om haar zusje- Het Jog voelde, dat haar warm, zacht lichaam beef do. Ik west het niet... ik west het niet. Het Jog zuchtte. Een diepe zucht, dien ze trachtte jn te houden. Ik wist het wel, zei ze. Want ze was tenslpftc een vrouw en begreep haar zusters antwoord. Toen Marton een uur later naar bed ging; blt>ef hij staan voor Fay's slaap- kamerdeur; opende haar zacht en ging naar binnen. Het vuur verlichtfe nog steeds het vertrek. Hij liep op de teenen naar het voeteneind van het bed en keek naar beide kinderen. Elf jaar geleden had hij net zoo naar lton staan kijken. Ze sliepen beiden, op het eene kussen zag hij een massa blond haar; roode lippen, halt ge- opend in ecn gelukkigen glimlach. Op het andere kussen een donker kroeskopje, het kleine; vastberaden mondje stijt geslotien en de vuisten gebald op de sprei. In Fay zag hij de vrouw terug, die hij lief gehad en verloren had. De spieren van zijn ge- rimpeld gezicht trilden. Hij boog zich over het Jog en hield den adem in. Ze had zoo dapper d« rol vervuld, die hij haar had gegev'en. Zijn zoonHet wonderkind, waarvan hij gedroomd had, dat de.liefde het hem zou geven. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT De Bnrgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering ▼an den Gemeenteraad zal worden gehonden op Donderdag 4 Sept. 1924, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, J9 Aug. 1924. De Bnrgemeester voornoemd, J. HUIZINGA

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1