ALGEMEEN MIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN. No. 7649. Maandag 25 Augustus 1924. 64e Jaar gang. T JOS ABONNEMENTSPRIJS: BINNENLAHD. B U I T E nTa n d. FBOILLETOH. i# Voor binn-en Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden en Amerika /2,70 per 3 maanden - Voor buitenland fr. per post 1,80 per 3 maanden Voor 't overig buitenland j 3,35 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Ned. Indie Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE ONTHULLING VAN HET STAND- BEELD VAN KONING WILLEM II. tyaar gemeld wordt heeft de Koningin de onthulling van het standbeeld van Ko- ning Willem II thans definitief vastgesteld op Dinsdag 1*6 September. DE STAATSBEGROOTING VOOR 1925 Volgens d« Stand, zal het in het on twerp der Staat sfcegrooting voor 1925 voor eon aanzienlijk deel weggewerkte tekort, wat het overige deel betreft, gedekt kunnen worden door do opbrengst van twee reeds bij de Stat«n-Generaal aanhangige wetsont- werpen (nieuwe tariefwet en verhooging van den tabaksaccijns). DE SALARISHERZIENING VAN HET RIJKSPERSONEEL. Het Comite van n^utraal overheidsperso neel (CNOP) en het Comite ter beharti- ging van de algemeene belarigen van overheidspersoneel (ACOP) heeft een ma nifest aan d« Nederlandsche burgerij ge- richt, waarin zij schrijven: Terwijl sinds September 1922 het duur- tepoil zidi met groote hardnekkigheid handhaaft, heeft het overheidspersoneel aderlating op aderlating moeten ondergaan. Zij werden de slachtpffers eener stelsel- matige sluitpostpolifiek. Zoover heeft men durven gaan dat minister Golijn in de Ka mer en in zijn bekende Bilthovensche rede moest erkennen, dat de salarissen reeds beneden het behoeftepeil waren neer.ge- dmkt en eerder voor verhooging dan voor Verlaging in aanrn^rking moesten komen. Zijn de ainbtenaren dan paria's onzer sanieJiI^vingdat een dergelijke politick mag en kan warden gevoerd? Wil men dan met aile geweld den goeden naam; wejken het Overheidspersoneel geniet, doen plaatsmaken voor de sk'chte reputa- tie van sommige buitenlandsche ambtena- renoorps^n? De boog kan ook te strak gespannen worden. De regeering schijnt door te willen zetten. Zij heeft den mi nister van marine belast met nieuwe sa- iarisvcrlagingen voor te bereiden, tenge- volge waarvan na alle mogelijke an- dere versl'echteringen als een aanmerke- lijke werktijd-verlenging, etc. voor ge- huwden en kostwinners het loonpeil 23.5 pet. lager zal molten worden, dan in Maart 1919 bij vergelijkbare duurte weld vastgesteld; terwijl voor de ongehuwden gqen enkel limiet in acht genomen schijnt te zulien worden. Zoodanige kortzichtige politick van de Nederlandsche regeering moet van onbe- rekenbaren invloed op de dienstprestatie der ambtenaren zijn, en het is daarom- dat ondergeteekenden optredende na- mens de twee grootste algemeene comi- te's t.w. het comite van Neutjraal Over heidspersoneel en het comite ter behar- tiging van de algemeene be fan gen van Overheidspersoneel een bero'ep doen op de Nederlandsche burgerij, om met de ambtenarcn samen te werken, ter voor- koming van het onheil dat den ambtena'ars- stand en dus ook den dienst staat te wor den toegebracht. DE CENTRALE VAN RIJKSPERSOnEEL HEEFT HET LIDMAATSCHAP VAN HET A. N. V. OPGEZEqD. In verband met tusschen de Centrale van Vereeniging van personeel in 's Rijksdienst en het Comite van niutraal overhejdsper- soneel gerezen emstige meeningsverschil- uit het Engelsch door Arthur Applin. 22) (Vervolg.) De wijzers van de klok wezen vijf mi- nuten over halftien. Het publiek op de goedkoope plaatsen begon te fluifen en te stampen. Af en toe ging een ongeduldig applaus als een windvlaag door de zaal. Maar toen Fred Picard in den ring ver- scheen en de hand opstak, heerschte er plotseling een doodelijke stilte. Niemand bewoog, toen hij de bijzonderheden mee- deelde van den wedstrijd, die plaats zou vinden tusschen den bekenden zwaarge- wicht Johnson en een onbekend bokser, die hij dadelijk aan het publiek zou voor- stellen. Ze vochten om vijfhonderd pond, twaalf ronden van drje minuten. Zoodra Picard uitgesproken had, ver- schenen Johnson en zijn helpers in den ring. De bokser lachte minzaam en be- groette buigend zijn vrienden en bewonde- raars. Schej gefluit klonk van uit den en- gelenbak en kreten als: Leve Johnson en Johnny. Johnny, Johnny. Weer hief Picard de hand op en weer heerschte er een stilzwijgen, toen Puk op zijn doode gemak over de trouwen stapte. Hij keek verbaasd rond, toen er een ap plaus losbarstte, en lachte vriendelijk. Het applaus hield aim, werd luider en luider. Die onweerstaanbare glimlach won ieders hart, maakte den ouden sportieven aard wakker, die iederen Engelscnman eigen is. Picard wendde zich eerst tot den een, daarna tot den ander, maar niemand van het publiek luisterde naar wat hij zei. Toen len over de wijze van actio voeren, heeft de Centrale, die reeds vroeger haar i:d- maatschap van het Algemeen Nederlandsch Vakverbond (door welk lidmaatschap de Centrale van rechtswege lid is van het CNOP) tegen 1 Januari 1925 had opge- zegd, besloten dcze opzegging reeds thans in we'rking t« laten treden, med'e om vrij te zijn in hare actie ten aanziyn van de aanhangige saliarisverlagingi. Het dagelijksch bestuur der Centrale ln-eft de vertegenwoordigers der bij haar aangesloten organisatics bijeengeroepen om van zijne handelingen verslag te doen en de verdere actie te bespreken. DE VERSTERKING VAN DE VLOOT. Naar de Tel. verneemt zal het depar- tement van marine eerlang den bouw aan- besteden van een tweetal torpedojagers, voor welken arbcid alleen Nederlandsche wprven in aanmcrking zulk'n kompn. Daar de Nederlandsche scheepsbouw geen rvaring heeft omtrent de construc- tie van dit type schepen heeft de regee ring tcvoien aan een aantal buitenland sche firma's proj®cten gevraagd, onder be- ding, dat de uitvo®ring van het gekozen ontwerp in Nederland zou geschieden. Bij de beoordeeling der ingekomen ontwerpen is de keuze gevallen op het project der En- gelsche firma Yarrow en Co. Ltd., welke met he( department toezicht zal houden op den bouw. 'Men zal zich herinneren dat voor deze jagers alsmede voor twee flottille-vaar- tuigen verkenningsvliegtuigen en een be- gintermijn voor een onderzeeboot-mijnen- ltgger op de marinebegrooting van dit jaar gelden waren aangevraagd. Be- halve met den laatstgenoemden post, die na aanneming van een amendement-Dres. selhuys v«rviel, vereenigde de Tweede Kamer zich; na verwerping epner motie- Marchant, op 4 April jl. met de begroq- ting en daarmede met den bouw dezer nieuwe eenheden. Wat de beide thans aan te besteden jagers betreft welker aanbouw uit hel ver- worpen vlcotwet-ontwc-rp is overgenomen; de totale kosten van aanschaffing worden geraamd op 9.5 millioen. Voor 1924 werd een eerste termijn uitgettokken van 1.725.000 gulden. De heift van dit bedrag komt t,en Iaste der Indische begrooting, de helft ten laste van den Nederlandschen buitengewonen dienst. Wan het voornemen tot aanbouw der ja gers eVenaIs 'der flottiHe-vaartuigen hiei te lande deed minister Westerveld reeds mededeeling in de Memorie van Antwoord op de begrooting, onder opmerking, dat zulks een belangrijke bijdrage voor onzen kwijnenden scheepsbouw «n machine-indus- trie zou beteekenen. DE ELFDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De elfde Nederlandsche Ja'arbeurs wordt van 918 September te Utrecht gehouden. Dit feit op zichzelf heeft reeds eenjge betleekenis, schrijft het bestuur, immers als de Jaarbeurs geen zakelijk nut, geen reeele voordeelen afwierp, zou zij niet zoo lang in de moeilijkste ecqnomische crisis, die de wereld ooit bpleefd heeft, stand gehouden hebben. Want dit staat als een paal boven water: in den beginne moge men aan de Jaarbeurs deelgenomen en als koopman de Jaarbeurs bezocht heb ben omdat het een nieuwtje was of om- dat men nieuwsgierig was om te zien wat er te koop was de laatste jaarbeurzen, in crisis- en malaisetijd gehouden, hadden het applaus wegstierf klonk een gezoem van stemmen; men was het niet eens, men giste, men oordeelde. Toen d€ gebruikelijke voorbereidselen getroffen waren, ontdeden beide stfijders zich van hun jassen en stonden stil on der het felle licht. De tegenstdlfing tus schen beide mannpn was opval'Jend en een gelach ging door de dichte men- schenmenigte. Het was bijna niet te ge- looven, dat Johnson maar drie kilogram1 zwaarder was dan Puk, men zou eerder vijf en twintig gedacht hebben. Hij was c-en centimeter of vijf grooter. Zijn voor- hoofd was laag, zijn neus plat en breed, zware vooruitstekende kaken, een korte dik ke nek en breede schouders. Hij was iets te laag op de beenen, maar dat leek mis- schien zoo door de enorme dijen en de zware spieren. Hij bewoog zich onver- sehillig, een tikje onhandig zelfs. Toen hij daar een oogenblik stond met de armen slap langs het lijf, het groote hoofd en de schouders voorover gebogen, was hij cen oermensch gelijk, een aapmensch. Hij toonde twee rijen sterke, witte tanden, toen hij lachte tegen zijn bewonderaars. Een paar toeschouwers hadden medelij- den met Puk, er waren er ook, die zich teleyrgesteld voelden en ontjStemd. Wat voor kans had deze slanke, blanke jqn- ge man tegenover een stormram 51s Johnson? De habitues hadden hun geld niet ge- geven voor een bokspartij zonder strijd. Het scheen niet mogelijk, dat' er meer dan een paar ronden gebokst zou worden. Uit het wedden bleek de vrees van de meerderheid. Ik wed vier tegen een op Johnson... Vier tegen een tegen den Onbekende. Wie neemt net aan? I Ik wed drie tegen een, dat Johnson het wint. Het was Bert Tompson's stem. een zuiver zakelijk karakter en wie daar- aan deelnamen of wie haar bezochten, deden dat uitsluiten^, omdat zij er voordeel van verwachtten ei\ omdat zij van vorigc jaarbeurzen voordeelen genoten hadden. Het voordeelhet economisphe nut, dat industrie en hanckl van de Jaarbeurs heb ben, is onz'e beste en ook onze eenige re clame. Wij kunnen nu wijzen op feiten, wij kunnen nu tegenover de pessimistische beschouwingen hen die het nut van de Jaarbeurs ontkerjnen, eenvoudig zetten tegenover de naakfe feiten. En vooral diti feit: dat thans de elfde jaarbeurs wordt gehouden en dat de laatste beurzen een toenemend succes te zien hebben gegeven. DE TARIEFWET. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- comite heeft aan dm minister van finan- cien een brief gericnt van den volgenden inhoud: Volgens de mtmorie van toelichting heeft de herziening van het tarief m de eerste plaats ten doel in he t belang van handei en nijvcrheid het tarief in techmsch opzichtj te v«rbeteren. Voorts wordt terzelfder plaatse gezegd, dat bij de samenstelling van de tabel, be- hoorende bij bedoeld wetbontwerp, het streven heeft voorgezeten een tarief te te ontwerpen; waarbij het karakter van het tegenwoordige tarief zooveel mogelijk wordt behouden. Het wil ons comite nu voorkomen, dat de uitwerking van het Wetsontwerp met deze bedoeling op verschillende punten in sterke mate in strijd is, h<tigeen o.m. blijkt uit het belasten van kaas met 20 pet. van de waarde (thans belast met 5 gld. per 100 K.G.) van prikkeldraad en metaalgaas met 8 pet. van de waarde (thans onbe- last), van automobielen waaronder vracht- auto's met 12 pet. van de waarde (thans belast met 5 pet. van de waarde) enz. Het spreekt vanzelf. dat waar het geble- ken is, dat in de bestaande tariefwet be- paafde foufen aanwezig zijn, welke tot een inconsequent en willekeurig beiasten en vrijstellen van artikelen, tot averechtsche bescherming en "hot geschillen bij de toepas- sing aanleiding gever ^gjetracht wordt in de nieuwe tariefwet deze fort,en zooveel moge lijk weg te nemen. Maar anderzijds wordt door de gewijzig- de Tariefwet een onevenredige verzwanng van de lasten op sommige en een oneven redige verlichting van de lasten op andere takken van volksbestaan gelegd, blijkens het belasten van nieuwe artikelen en het verhoogen en het opheffen van het invoer- recht van reeds befaste artikelen. Ons comite zou, gezien de bmtengewoon moeilijke omstandighedenwaarin onze'Ne- derlandsche staatsfinancien zich bevinden en de noodzakelijkhejd om door verhoo ging der indirecte belastingen bij te dra- gen tot het verkrijgen van een sluitende begrooting, zich desnoods, en dan nog met gemengde gevoelens, kunnen neerleg- gen bij een behoudens enkele technisch noodzakelijk gebleken wijzigingen zuiver fiscale verhooging der invoerrechtenwaar- door alle takken van ons volksbestaan ge- lijkelijk zouden worden getroffen. Daarbij g5at ons comite uit van d& ver- onderstelling, dat in He eerste plaats zal worden voortgegaan met het streven naar een herstel van het evenwicht tusschen ont- vangsten en uitgaven door vermindering der uitgaven zoodat over eenigen tijd voor- stellen gedaan zulien kunnen worden tot vermindering van den belastingdruk. Ons comite kan zich niet vereemgen met Puk herkende hem en wierp een blik op Marton. die juist den ring verliet. Niemand durfde "het blijkbaar a5n op Pul< te wedden. Weer bood iemand vier tegen een aan. Het Werd aangenomen; twee, driemaak Er was een helsch lawaai. De scheidsrech- ter stond midden in den ring en stak de hand op om stilte t« ^gebieden. Hier en daar stond iemand op en schreeuwde: Zitten... Ik neern hot aan... Sjiltd.. Zit- ten blijven. Heeren. Als het u blieft, heeren. De scheidsrechter verhief de stem boven het geraas. Hij zei, dat de wedstrijd niet plaats zou vinden als er niet onmiddellijk stilte heerschte. Langzamerhand werd hot stil, maar het was nu duidelijk dat er menschen waren, die er nog niet zoo zeker van waren, dat Johnson het makkelijk zou hebben. Toen de gong weerklonk was het beste bod twee tegen een tegen Puk. Johnson trad snei naar voren. Puk trad hem glimlachend tegemoet. HOOFDSTUK XIII. Johnson had zijn drie laatste wedstrijden gewonnen en blijKbaar zonder veel in- spanning. Hij was een geboren bokser en hij was eerzuchtig. Zijn vrienden vuurden hem aan. Hij dacht er over eerstdaags den bekenden Kennett uit te dagen, den Engelschen zwaargewicht-kampiogn. Hij maakte dus gebruik van iedere gelegenheid die hem geboden werd. Hij schatte Puk in een oogopslag. ama teur nogal verwaand. Johnson had het land. Wat voor nut had het hem zoo iets voor te zetten? Hij wilde vechten. Hij wou kunnen toonen, wat hij kon. Dit mooie, blanke jongetje was niets voor hem. Zoodra Johnson aanviel begon hij te 1 stoote-n met de rechtervuist, Puk ontweek ten verandering in hat systeem van heffing van invoenecht, waardoor de onderschei- dene takken van volksbestaan op geheel verschillende wijze worden behandeld en ten deele een verlichting en ten deele een verzwaring der lasten zouden ondervinden. Zonder zich uit te spreiten over het be- ginsel van vrijhandel ot bescherming; be- zien van het standpunt van den landbouw; waarover ons comite op 4 September 1924 aan de hand eener inleiding en een uit- voerige bespreking in zijn aanstaande alge meene vergadering zijn standpunt zal be- palen; meent het zien op grond van het feit dat de nieuwe Tariefwet verder gaat dan alleen een fiscale verhooging en e'en technische' verbetering van het bestaande tarief; daarfegen ten sterksfe te moe ten uitspreken. NEDERLAND EN BELGIE. Men is te Brussel in politieke kringen van meening dat bij de samenkomst van de minister van buienlandsche zaken te Geneve het wel mogelijk zou zijn dat tus schen de betrokken ministers besprekingen worden aangeknoopt omtrent de geschillen tusschen Belgie en Nederland. NEDERLAND EN AMERIKA. Vrijdag is te Washington een verdrag tusschen de Nederlandsche en Amerikaan- sche regee.ringen geteekend met betrek- king tot het vervoer van alcoholische dran- ken aan boord van Nederlandsche schepen in de Amerikaansche wateren, waardoor eenerzijds dit vervoer wordt mogelijk ge- maakt, anderzijds met Amerikaansche be- langen wordt rekening gehouden. DE RIJW1ELBELASTING. In verschillende bladen is gemeld dat de met het toezicht belastje ambtenaren waren aangeschreven; gedurende de etr- ste vier weken na het inwerking treden van de rijwielbelastingwet geen bekeurin- gen wegens overtredingen van die wet in te stellen; doch zich tot e©n waar- schuwing te bepalen. Er wordt aan her- innerd dat die termijn 28 dezer afloopt; zoodat op 29 dezer bekeuringen van dezfen aard kunnen worden verwacht. Men rijde dei'halve dan nkt meer zonder rijwielnierk of bewijs van vrijstelling Het hoofdbestuur van den Ned. Landar- beidersbond had in een brief aan den mi nister van financien verzocnt te bevorderen dat ook e^n kosteloos. rijwielm©rk wordt uitgereikt aan losse arbeiders, van wie vaststaat, dat zij voor de uitoefening van hun beroep een rijwiej noodig hebben of noodig hebben voor het vinden van werk De minister heeft geantwoord, dat losse arbeiders van de gunstige bepaling niet zijn uitgesloten; mits zij slecht,s kunnen aan- toonen, dat zij geregeld meer dan een half uur gaans moeten afleggen, voordat zij de plaats berejken; waar zij hun werk verrichten. De uitreiking van een kosteloos merk kan eyenwel niet geschieden aan die arbeiders; die een rijwiel niet noodig hebben voor de uitoefening van een be- roep; maar het wenschen te bezigen voor het zoeken van werk. In dat gevai toch zou elke controle onmogelijk zijn. GELUIDDEMPENDE WEGBEDEKKINQ. In het dorp de Bilt zijn op den Bilt- schen straatweg twee proefvakken aange- legd met een nieuw praeparaat voor we^- bedtkking, uitgevonden door den heer R. van Haagen te de Bilt. Het eerste vak bevindt zich voor diens womng, de kalm zijn slagen. Korten tijd ging John son door, overwegend of hij hem dade lijk knock-out zou slaan of dat hij zou doen of ze hcusch vochten. Een knock-out in de eerste of tweede ronde zou zijn naam ten goede somen en mooi st5an in de krant, maar het publiek zou er niet over gesticht zijn. Hoewel hij dikhuidig en ongevoelig was, was hij toch bewust van een onrust in de zaal. Stemmen gons- den. nu eens luider, dan weer zachter. Als hij Puk meteen knock-out sloeg, zou er mrsschien een soort oproer ontsiaan. Hij bk-ef dus nog wat met Puk spelen om het publiek zoet te hou,den. Maar John son was geen dwaas, hij waagde niets. Tegen het einde van de eerste ronde, be gon hij iets te zien in zijn tegenstander, dat hem van zijn stuk bracht. Er was een uitdrukking in zijn oogen, die hij niet begreep. Deze eigenaardige, heldere oogen schenen duidelijk te zeggen: Wat een goede mop. s Toch zeiden ze nog iets anders ook. Be- halve het plezier was er nog een zeer beslist doel. Toch was het duidelijk, daf Puk niet kon boksen. De toeschouwers be- gonnen dit nu ook in te zun. Het scheen of Johnson hem trof, wanneer, waar en hoe hij wilde. Toch kwamen slechts enkele van Johnson's stooten aan. Hoewel Puk lang- zaam scheen te zijn, slaagde hij er toch in ze te ontduiken. Hij dekte zich handig en sprong telkens op zij. En voor(durend met dien gelukkigen, onweerstaanbaren glim lach. Plotseling riep e€n ruwe stem: Waarom vechten jullie met? En toen nog een: Pas op dat je hem geen pijn doet, Johnnie. Johnson grijnsde en veranderde zijn tak- tiek. Hij deed een stap achteruit en liet de handen zakken, maar Puk maakte geen gebruik van de gelegenheid. Daarna sprong Johnson vooruit met een paar venijnige villa Vredehof in de nabijheid van do brug naar het jTCj|3C<st;erjpark en ligt al ige:ruimen tijd, net tweede een 140 meter lang stuk ligt voor hit gefneen- tehuis van de Bilt en is eerst dezer da gen daar aangebracht in opdracht van het gemcentebestuur ter plaatse. Deze wegbedekking met aljS hoofdbe- standdeel voornamelijk rubber en verder asphalt is in hooge male geluiddimpend en; hoewel de laag slechts enkele' milli meter dik is voldoet zij blijkens de tel nu opgedane ervafing met hc-t eerstaangeleg'- de stuk midden op een straatweg met een enorm verkeeizeer goed. De heer Van Haagen, die reeds in En- geland voor dit preaparaat octrooi heeft verkregen en dit nu ook voor Nederland h«eft aangevraagd, is met verschillende belanghebjjenden bij een goede bestrating voor een proefneming in onderhandeling o.a. met gemeentewerken van Amsterdam. (N. R. Crt.) DE TOESTAND. De rede, waarmede Herriot Donderdag de behandeling der acooorden van Londen in het Fransche parlement heeft ingeleid, was stellig een knap stuk werk, schrijft de N. R. Crt. Tegen den achtergrond van de voordien gevolgde prestige-poiitiek, die wel tot allerlei krisissen leidde, maar geen noe- menswaardige vruchten afwierp stelde hij de reeele baten, die de uitvoerimg van het plan-Dawes aan Frankrijk verzekert, in een helder licht. Terecht legde de premier er den vollen nadruk op, dat bij die uitvoering op de samenwerking van alle betrokkenen mag worden gerekend, omdat thans voor 't eerst Duitschland het vergelijk volkomen vrijwiMig, zonder dat eenige dwang is ge- oefend, heeft aanvaard. Daarom is de te Londen bereikte uitkomst, ofschoon slechts een begin, een begin van den waren vrede. Ook het argument van den eersten minister, dat in de nieuwe atmosfeer de vraagstuk- ken der veiligheid en der onderlinge schul- den een betere oplossing tegemoet gaan, dan anders mogelijk waft gtrw-f?*-' "g'tB bij de meerderheid in de Kamer, die eerst door luide toejuichingen later bij de stem ming over de motie-Bokanowsky, welke verdaging van de behandeling voorstelde om de accoorden in de commissie te onder- zoeken, bewees geheel aan de zijde der re geering te staan. Aangezien de meerder heid van den Senaat eveneens reeds te ken- nen heeft gegeven vertrouwen in het regee- ringsbeleid te stellen, staat de goedkeuring van de overeenkomsten in het Fransche par lement buiten twijfel. In Duitschland zijn daarentegen weer wolken. aan de nauwelijks opgeklaarde po litieke lucht verschenen. De Duitsch-natio- naten zijn tot hun oude liefde, de bekende zeven voorwaarden teruggekeerd en ver- zekeren daarbij nu te zulien blijven. Welis- waar rept het communique over hun groeps- vergaderimg met geen enkel woord van de eindstemming in den Rijksdag over de drie uitvoeringswetten, doch te Beriijn leidt men er toch uit af, dat de Duitsch-nationalen tegen zulien stemmen en in daf geval zou de spoorwegwet de vereischte meerderheid van 2/3 niet halen.. In het communique leidt vooral de zinsnede dat „Duitsch-na- tionalen Rijksdaggroep ten voile haar ver- antwoordelijkheid beseft en overtuigd is, de belangen van haar partijvrienden in het be- zette gebied het beste te dienen door aan stompen. L>e slagen konden duidelijk |e- hoord worden door de heele zaal, maar het waren slagen van handschoen tegen handschoen. Een verbaasd gemompel ging op, gevolgd door een hoonend gelach en Johnson Wei'd ongeduldig. Hij trachtte met de linkerhand Puk's kaak te tretfen. Maar deze bukte zich. Een oogenblik verloor Johnson het ©venwicht, maar Puk liet zijn Kans voorbijgaan. Johnson clinchte. Op hetzelfde oogen- bliK ging de gong. Er waren nu menschen, die zagen, dat Johnson het nog niet zoo makkelijk zo.u hebben. Tot voor een paar Seconden wisten zijn bewonderaars, dat hij nog niet zijn best had gedaan, maar nu waren op net laatste oogenblik zijn beide pogingeri mis- lukt. Toen d® gong voor de tweede ronde iuidde, riep men Johnson toe, er op los te slaan en er een eind a'an te maken. Hij had dez«n raad niet noodig. Hi] had m- gezien dat het geen nut had, een schijnge- vecht te houden. Zijn tegenstander vvou of kon niet boksfin, maar iiij had ontdekt, dat zijn verdediging niets te wenschen liet. Johnson kwam sn«l uit den hoek in zijn geliefkoosde gebukte houding. Een ge- juich ging op, dat dadelijk weer verstomde. Johnson keek nu nijdig. Hij stoof op Puk af, maar miste een langgerekt Osteeg op uit de menigte. Johnson's arnten be- wogen heen en weer als zuigers van een stoommachine. Hij jo«g Puk den ring rond. Doffe slagen weerklonken, mahr bijna geen enkep- stoot bereikte zijn doel. Toen" het publiek het merkte ging er een stroom van opwinding door hen heen. Johnson werd kwaadaardig en greep Puk vast. Zoo schui- felden zij eenige tellen door den ring, lijf aan lijf, totdat de scheidsrechter hen scheidde. (Wordt vervolgd.) COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1