HoogwatergetijteTerNeuzen, Hoewel direct werd begonnen met het I verwijderen van den grond, duurde het on- I geveer 2/2 uur voordat J. werd gevonden. Hij was inmiddels reeds gestikt. MOTOR-TRAMWAGEN VERBRAND. Maandagmorgen omstreeks 5 uur is te Leiden vlak bij de remise een motorwagen van de electrische tram Scheveningen Leiden, de laatste, die den avond te voren uit Scheveningen was vertrokken, door een defect in de isolatie van den weerstand in brand geraakt en geheel verbrand, meldt de N. R. Crt. De schade wordt op onge veer f 25.000 geraamd, doch wordt door ver- zekering gedekt. ONWEER. Dinsdagmorgen is de boerderij van den heer J. Kuik te Hemrik door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Een kind is getroffen en gedood. Te Oosterend (Texel), is de bliksem ingeslagen in de boerderij, bewoond door Looy. De geheele boerderij is met den inven- taris in vlammen opgegaan. Niet minder dan 50 varkens zijn mede in de vlammen omgekomen. Verder is de schapenboet van Witte ver brand, terwijl de voorraad hooi en eenig materiaal verloren gingen. Verzekering dekt de schade. SPELEVAREN IN DE ROTTER- DAMSCHE STRATEN. Een lang aanhoudende slagregen heeft Dinsdagmiddag Rotterdam geteisterd. In zoo overstelpende hoeveelheid werd het hemelwater over de stad uitgestort, dat de riolen het niet meer konden verzwelgen. Vele kelderwoningen liepen onder. Het ergst was het in de Hendriksstraat, die geheel blank kwam te staan, en waar het verkeer onderhouden werd met roeibootjes. EEN KINDJE VOOR DEN SNELTREIN De sneltrein AmsterdamParijs, die van Roosendaal te ongeveer 11 uur naar Ant- werpen vertrekt en dit traject zonder stop- pen aflegt bleef tusschen Esschen en Ant- werpen naar De Grondwet meldt, dezer dagen plotseling met een geweldigen ruk stilstaan. zoodat de reizigers door ejkaar geschud werden. De machinist had plotse ling op de lijn nog slechts op korten af- stand van zijn machine een kNin kindje be- merkt, dat midden tusschen de rails stond- Met buitengewone tegenwoordigheid van geest haalde hij dadelijk de remmen over en deed den trein slechts op enkele stap- pen afstands van het kindje stilstaan. Dit, een klein peuterke, met blond krullekopje stond met een paar groote kijkers naar dat groote gevaarte voor hem te staren. De machinist sprang van zijn machine en pakte het kindje, dat eerst nog wat bleef staan; op. Na een klein tijdje kwam ten slotte de vader van het kindje opdagen die zijn kleintje gezocht had. De moeder was af- wezig. EEN EIGENAARDIGE INBRAAK. Eenigen tijd geleden deed een bakker die zijn zaak op den Zeedijk te Amster dam drijft, bij de politic van het bureau Warmoesstraat aangifte, dat bij hem in- gebroken was. De waarcN van 't gestolene bedroeg volgens zijn zeggen 800 gulden. De politic kwam echter, dank zij een ruzie tusschen dezen bakker en zijn compag- non er achter, dat de waarde van het gestolene niet hooger kan zijn dan 300 gujden, nog daargelaten de vraag of deze geheele inbraak niet gefingeerd was. De bakkert die eenigen tijd nadat de inbraak gepleegd ws, failliet verklaard werd is gearresteerd ter zake van het doen van een valsche aangifte. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Nabij de „Gooische Boer" onder Bus- sum waren jongens bij een bouwwerk aan 't spelen. Een 16-jarige knaap sprang in een zandput, zich niet storende aan de waarschuwingen der werklieden. De wan- den van den put stortten zich op den jon- gen, die geheel onder het zand werd be- dolven. De zaudwerkers vingen onrniddel- lijk aan den ongelukkige te bevrijden, wat na groote moeite gelukte. Op het moment dat de jongen bijna vrij was storten de wanden opnieuw in. Na een uur werken was de onvoorzichtige gered, doch hij was meer dood dan levend van schrik. ZIJN VROUW VERMOORD. Zondagnacht te kwart voor twee kwam een nachtwaker op het bureau Paauwen- m steeg te Rotterdam aangifte doen, dat aan den Wolfshoek een vrouw vermoord was. Onmiddellijk ging men op onderzoek uit. Voor het panel Wolfshoek 18b, alwaar een logement is gevestigd, vond men de 43jarige vrouw, Cathanna Smit'De Groot. badende in haar bloed, op de straat lig- gen. Zij had twee diepe steekwonden in de linker borst en was buiten kennis. Een lid van Eerste Hulp bij Ongelukken legde een noodverband, waarna het siachtoffer per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis-Coolsingel werd vervoerd. Nadat zij bij kennis was gekomen, kon zij nog even verhoord worden, Zij wees haar 43jarigen man A. S, Schipper, wonende Vasteland, als den dader aan. Drie kwar- tier nadat zij in het Ziekenhuis was aange- komen, is zij aan de bekomen verwondingen bezweken. Uit het onderzoek is het volgende nog ge- bleken. De vrouw was 15 jaar gehuwd en had drie kinderen. Voortdurend leefde zij in onmin met haar echtgenoot. Deze rnis- handelde haar op grove wijze. Een half jaar geleden besloot zij daarom van hem af te gaan. Zij nam met de kinderen haar in- trek in het logement Wolfshoek 10b. Voort durend vroeg de man haar weer thuis te komen, doch zij weigerde standvastig het vroegere leven te hervatten. Ook bedreigin- gen hielpen niet. Op dien Zaterdag had hij haar nog toegevoegd: „het is je laatste dag vandaag". De vrouw had werk gevonden in cafe „Tivoli" aan den Coolsingel. Toen zij in den nacht van Zaterdag op Zondag te 1 uur na de sluiting het cafe verliet, stond de man haar weer op te wachten. Volgens getuigen had er weer een woordenwisseling plaats. Wat er verder gebeurd is, weet men niet. De moordenaar kwam tegen 2 uur in den nacht weer op de plek van het misdrijf. Hij is toen terstond gegrepen en naar het bu reau Pauwensteeg overgebracht. Daar ge komen, ontkende hij alles. Hij gaf alleen toe haar een klap te hebben gegeven. Ech ter staat zijn daderschap door de getuigen- verklaringen vast. Er werden bloedsporen aan zijn vingertoppen gevonden. En een getuige heeft hem te half tv.ee met de vrouw voor het bewuste pand gezien. Het mes is niet gevonden. Men vermoedt, dat hij dit in het water heeft geworpen. De verdachte staat bekend als een bruut, van wien de vermoorde vrouw jaren lang de meest geraffineerde mishandelingen moest verduren. Hij zal ter beschikking der justitie wor den gesteld. FLINK OPGETREDEN. Een elfjarig jongentje viel in de Vis- schershaven te IJmuiden en zou zeker ver- dronken zijn als de heer Glyn Gorter, die het ongeluk zag gebeuren, niet zonder be- denken gekleed te water was gesprongen. Een ander, die eveneens ter redding te water sprang, bleek niet te kunnen zwem- men en moest zelf nog met moeite worden gered. TUSSCHEN ART1LLERIEPAARDEN. Dinsdagmiddag kwam te Tilburg een Belgische auto, waarin een Nederlandsche familie gezeten was, met een, vaart van cir ca 70 K.M. van Breda over den Bredaschen Weg ter ho&gte der villa „Wildrijk" aange- reden. Ter plaatse werd een artillerist die negen jonge paarden leidde, gepas- seerd. Een, der paarden schrikte en sprang Oip den auto, hetgeen ten gevolge had, dat de voorruit en het stuurrad verbrijzeld wer den. De auto slingerde tegen een boom en werd geheel vernield. Het paard werd ern- stig geblesseerd. De in,zittenden kwamen er als een wonder goed af; zij liepen slechts onbeteekende wonden op. IN DRIFT DOODGESLAgEN. Dinsdagmiddag heeft op de Machinefa- briek en Scheepswerf van P. Smit Jr. aan dpn Kreekw^g te Rotterdam, een betreu- renswaardig feit plaats gehad. Tijdcns het schaftuur heeft de fabrieksarbeider J. J. v. Z. ruzie gekregen met den 40-jarigen fa brieksarbeider A. Comijs, uit d« Wol- phaertsstraat, die hem, naar wij v«rnamen, al geruimen tijd op allerlei manieren met plagerijen lastig viel. To«n nu Dinsdag middag C. wederom aan het adres van de familie van v. Z. eenige beleedigin- gen uittej geraakte deze daardoor zoo in drift, dat hij een in de nabijhejd hggend stuk hout opnam en daarmede C. een slag op het hoofd gaf. Tot groote onfftelt«nis van v. Z., zakte C. daarop onmiddellijk in elkander en overleed spoedig daarna. Van Z. Werd vervolgens door de politie gearresteerd en overgebracht naar het po- litiebureau aan de Nassaukade. Het lijk van C. is ter gerechtelijke schouwing naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. DE FISCUS HAD ZICH VERGIST. Bij iemand te Barger-Oosterveen werd ongeveer 70 gld. voor achterstalligc be- Iasting gevorderd. Bij riiet-betaling zou verkoop van den inboedel plaats vinden. De vrouw alleen thuis verzekerde, dat de belasting reeds betaald was, doch hiervan werd geen nota genomen en men ging tot verzegeling der goederen over. Bij de inventarisatie werden de kleimgheden, als schilderijtjes, vaasjesen courantenhanger niet vergeten. De heeren gingen na een uurtje weer heen, na nog gevraagd te heb ben, wanneer d« vrouw het liefst zag, dat de verkooping plaats had. Des avonds hoorde de man, toen hij thuis kwam het geval. Hij vervo^gde zich onmiddellijk bij den fiscus met de kwitanti®s. De ont- vangei" maakte zijn excuus voor deze etger- lijke tout in de administratie. MARS NADERT DE AARDE. Morgan kan men aan den Zuid-Ooste- lijkcn nemel de planeet Mars waarnemen, wier inysterie a 1 sinds de Oudheid de men- schen vervult. Wonen er op Mars l^ven- de wezens? Indien ja, kunnen wij ons dan met de Marsbewoners in verbinding stel- len? Alle observatoria zijn druk in de w^er om elk het zijne bij te dragon tot het op- lossen van het Mars-raadsel. Gemiddeld is de aarde 150 millioen kilo meter van de zon verwijderd, M.ars 228 millioen kilometer. Bevinden de aarde en Mars zich aan dezelfde zijde van de zon, dan zijn beidc 78 millioen kilometer van elkaar verwijderjd. Staat de zon tusschen de aarde en Mars in, dan is de afstand 378 miljioen kilometer. Aangezi)m beide lichamen verschillende elljpsbanen,'beschrij- ven, zijn de getallen van beider nabijheid en verwijdering lang niet altijd de hierbo- ven genoemde; het uichtst naderen zij elkaar^ als de tusschenruimte 55 millioen kilometer is. Morgen (Zaterdag) treedt die voor de sterrenkundigen gunstige toestand in, 's middags om, 6 uur. Slechts eens in de 79jaren doet zicn zooiets gunstigs voor, dus voorloopig niet voor het jaar 2003. Elke leek kan met een goeden kijker de planeet vinden en zien, dat haar polen witte wollige vlekies zijn en dat er op het oppervlak van Mars zich donkere vlek- jes vertoonen. Ook kan men enkele zwar- te streepjes vinden dat zijn de zoogenaam- de kanalen op Mars, waarvan niemand weet waartoc ze dienen, of wat ze eigen- lijk zijn. Zullen we na de waarnemingen van den 23sten en 24sten Augustus wijzer worden 103 JAAR OUD EN ZIJN RECHT OP PENSIOEN KWIJT. Aan John Doonan, 103 jaar oud en 56 jaar lang als straatreiniger in dienst ge- weest van den districtsraad van Cavan (Ulster), is dezer dagen het pensioen ont- nomen, dat hij vele jaren lang heeft geno- ten. Een snuggere bol ontdekte n.l., dat hij indertijd „bij de week" was aangenomen, en derhalve geen recht had op jaar-pen- sioen. John Doonan troostte zich reeds. Hij spaarde wat over, denkt nog slechts enkele jaren te leven, en heeft niet veel noodig, Hij gewaagt zelf met dankbaarheid van het zoovele jaren „onrechtmatig" genoten pen sioen. WAT EENS EEN BOSCH WAS. Tegenover den Elshof te Maiden, whar zich een dikke laag veengrond in de route van het Maas- en Waalkanaal bevindt, is deze grond uitgebaggerd. Een geheel bosch van respectabele boomen. van alle soort kwam te voorschijn. Alle lagen af- gebroken in een richting, en wie weet hoe- vele honderden jaren het geleden is, dat zij bij storm, watervloeden of ijsgang aldus werden geveld. Het onverteerde hout der eiken, welke een groote lengte hadden, was zwart geworden, doch overigens zoo hard alsof het pas geveld was. STORM AAN DE ENGELSCHE KUST. De storm van Maandag, die dertig uur lang duurde, woedde ook Woensdag nog I langs de Engelsche kusten en op vele j plaatsen gingen de windvlagen vergezeld J van donder- en hagelbuien. Van scheep- I vaartongelukken is nog geen melding ge- maakt doch de onstuimige golven hebben veel schade berokkend aan vele badplaat- sen. De snelheid van d.n wind bedroeg 70 mijl per uur in de bovenste luchtlagen, zoo dat het luehtverkeer over het kanaal onder- broken moest worden, doch ondanks het slechte weer maakte de LondenBerlijn express een nieuw record met een gemid- delde snelheid van 144 mijl per uur. Dit record werd behaald met een Kapier Deha- villand, bestuurd doo* kapitein Macintosh en de afstand van 650 mijl werd afgelegd in vier en een half uur te midden van ver- scheidene onweersbuien. DE DRIJVENDE BAR VOOR DE AMERIKAANSCHE KUST. Een redacteur van,, de te New-York ver- schijnende „Herald Tribune", geeft het vol- gendp relaas omtrent de drijvende bar voor de Amerikaansche kust, waaromtrent wij reeds het een en ander hebben medegedeeld. Het geheimzinnige schip heeft gedurende een maand of meer gekruist juist buiten de twaalf mijls zone van de kust van Long Island, als een rendez-vous voor rijke Amerikanen, die wenschen te ontsnappen aan de wet op het drankverbod. Jarrell vertelt hoe hij na twee dagen zoe- ken er eindelijk in slaagde de onbekende stoomboot die 17.000 ton meet, te vinden. Tegen betaling van 5 werd hij aan boord gelaten. Daar vond hij ongeveer 100 passa- giers dames en heeren, jong en oud met blijkbaar het eenige doel zich te amu- seeren. Het schip was bemand met een vol- ledig personeel, dat een Engelsch accent had. Het commando werd gevoerd door een kapitein, wiens naam geen der bezoe- kers bekend was, en door officieren met een volstrekt Engelsch voorkomen. Het eerst kwam hij nu aan een luxueus ingerichte bar, waar mannen en vrouwen alcoholische dranken gebruikten. Op den prachtigen parketvloer van de groote eet- zaal dansten vroolijke paren op de muziek van een jazz-band. De prijzen, welke voor de consumptie werden gerekend, zouden zoo schrijft de journalist zelfs een Amerikaanschen „bootlegger" hebben, doen blozen. Voor whisky en soda wgrd 1.50 in rekening gebracht; voor champagne 15. Na middernacht werden er films vertoond en traden variete-artisten op, terwijl de promenadedekken beschikbaar waren voor hen, die aan frissche lucht en beweging de voorkeur gaven. Voorts ontdekte Jarrell op een der dekken een nauwkeurige reproductie van het Vrij- heidsstandbeeld. Hierop het symbool der vrijheid werd stevig getoast. Het feest ging op deze wijze voort tot vier uur in, den nacht, Toen begaf Jarrell zich naar zijn luxueus ingerichte slaap- kamer, waarvoor hij 15 per nacht be- taalde. Met inbegrip van de huur van het bootje van en naar het schip kostte dit avontuur den redacteur 150 dollars. DAT IS NEW-YORK! Kent u New-York?: er wonen 5.600.000 menschen, waarvan 2.000.000 in het buiten- land geboren zijn! New-York kan zich be- roemen, dat het meer Italianen herbergt dan Rome, meer Iefen dan Dublin, meer Duitschers dan Bremen, en een tiende van alle Joden ter werelu. New-York telt meer telefonische aanslui- tingen dan Londen, Parijs, Berlijn, Lenin grad en Rome te zamen. New-York gaat prat op de 5 grootste bruggen ter wereld; de kleinste is nog lan- ger dan een mijl. Dagelijks zijn 2000 thea ters en bioscopen open en vol. Er zijn 1500 kerken voor alle gezindten. Meer dan 300.000 bezoekers stroomen dagelijks de stad New-York binnen. Elke 52ste seconde stoomt een passa- gierssneltrein binnen. Elke 13de minuut huwt er een jong paar, en elke 6de minuut aanschouwt een nieuw New-Yorkertje het levenslicht! Elke lOde minuut opent een nieuwe win- kel of zaak, en elke 51 minu.ten ontstaat een nieuw gebouw! Ziet, dat is New-York! EEN CARBURATOR VOOR ZWARE OLIeN. Een belangrijk vraagstuk voor de auto- industrie is het zoeken naar een goedkoo- pere brandstof dan benzine, die zich met even veel gemak in den motor laat gebrui- ken. Een nieuwe carburator, uitvinding van den Poolschen ingenieur Chidlovsky, is berekend op het gebruik van zware olien, terwijl hij tegelijk voor het gebruik van benzine kan dienen. Op deze dubbel mogelijkheid berust zelfs de werking van het apparaat. De olie wordt bij.hooge temperatuur tot verdamping gebracht en vormt met verhitte lucht een ontploroaar mengsel. Deze hooge temperatuur wordt verkregen door de warme uitlaat-gassen. Daarom moet de motor aanvankelijk op benzine loopen en eerst wanneer de temperatuur van den uit- laat hoog genoeg is wordt door eenvoudige omdraaii'ng van een kraan op olie over- geschakeld. Door een speciale inrichting wordt voor komen, dat de zware olien bij de aanraking van heet metaal koolstof afzetten. De ver- warming en vtrmenging met heete lucht geschiedt door, Nde bijzondere ligging der verschillende b«izer?i zeer geleideliik en de cylinder, waarirde verdamping plaats vindt is door een luchtlaag van den uitlaat ge- scheiden. Door het belangrijke prijsverschil tus schen benzine en zware olien wordt vooral voor vracht-auto's een belangrijke kosten- besparing verkregen. In Duitschland is deze carburator reeds op de post-auto's toege- past. KLEINE ONGELUKJES. In ieder huisgezin, waar kinderen zijn, gebeuren wel eens kleine ongelukjes, welke nu op zich zelf dikwijls niet zoo erg zijn, maar waarbij men, toch moet weten wat er gedaan dient te worden. Baby's steken graag dingen in hun neus- je. 't Is voor de keine peuters heel gemak- kelijk zoo iets er in te krijgen^ maar voor de moeders niet zoo gemakkelijk het er weer uit te krijgen. Gewoonlijk begint de moeder met te probeeren 't voorwerp er met den vinger er weer uit te peuteren, wat tot re- sultaat heeft, dat het er hoe langer hoe die- per in verdwijnt, dat kan men bij even na- denken wel begrijpen. Weet ge wat ge in zoo'n geval doen moest? In de eerste plaats het kind, dat toch al verschrikt is gewoonlijk, trachten te kal- meeren, door zelf rustig en bedaard te zijn. Dan trachten door van boven naar beneden te wrijven het voorwerp te verwijderen. Lukt dit niet, dan late men, het kind eens goed aan peper ruiken, zoodat het flink gaat niezen. Gewoonlijk vliegt het voor werp er dan wel uit. En heeft ook dit geen resultaat dan, stuurt men om den dokter of gaat met het kind naar 't dichtsbijzijnde ziekenhuis. Heeft het kind iets in 't oor gekregen, dan is het gewoonlijk moeilijker er uit te krijgen en doet men, het beste dadelijk me- dische hulp in te roepen. lets wat bij kinderen gelukkig heel zelden voorkomt, is het verslikken, zoo, dat er iets in de luchtpijp blijft zitten. Wij bedoelen hier niet het zoogenaamde verslikken. Hoe wel djt dikwijls ook zeer benauwd kan zijn, brengt het hoesten hier toch hetgeen in de luchtpijp geraakt is wel weer naar buiten. Erger is't als men het kind hevig benauwd ziet worden. Er moet direct ingegrepen worden. Dik wijls wil het wel helpen als men het kind direct op het hoofd zet en het een paar flin- ke stompen op den rug geeft. Door den vinger in den mond te steken kan het voorwerp soms gegrepen worden, terwijl de braakbewegingen, welke ont- staan, soms de oorzaak zijn, dat het wordt uitgebraakt. Het is ook wel mogelijk, de brok door drukken op het strottenhoofd te vervormen, zoodat het naar beneden glijdt. EEN DUEL TUSSCHEN VROUWEN. Het cherchez la femme is d'e verklaring van menig duel tusschen mannen. In een plaats je bij N'apels hebb®n thans echter twee vrouwen g'eduelleerd om een man, De verwoede strijd eindigde met de ont- wapening van een d«r strijdsters door de andere. En het slot van de geschiedenis was dat een der dames door de politie werd opgeborgen ®n de andere naar het ziekenhuis werd g«bracht. DE MIDDELEEUWEN HERLEEFD. Het is bijna niet te gelooven, doch niet- temin is het waar. dat [1. Zaterdag op het eiland Jersey de Middeletuwen in een van haar slechtste vormen zijn herleefd. Een vrouw, Daisy Southardt was bevallen van een kind en had h«t aangegeven als in huwelijk geboren, dus als kind van haar echtgenoot. Naderhand kwam uit, dat de ze echtgenoot al drie jaar dood was. De vrouw had zich nu te verantwoorden voor het gerecht wegens het maken van een onware aangifte- Zij werd v^roordeeld tot een kleine boete en een maand gevange- nisstraf, makr bovendien tot tepronks(|el- ling in e^n ijzeren kooi, waar de voorbij- gangers haar konden zien en beleedigen. De brave bewoners van Jersey maakte van het laatste voorredhX*. n teoo ruim en onmeedoogend gebruik, dat de ongelukkige vrouw in de kooi een zenuwtoeval kreeg en naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Jersey is een van de Kanahl- eilanden. Het ligt vlax bij Frankrijk, doch behoort in staatkundigen zin tot Enge- land. EEN TOREN INGESTORT. Zes menschen, onder wie vijf kinderen zijn bij een ongeval met de Emanuelkerk van de afd. Hanley (Engeland) van het Leger des Heils zwaar gewond. Dertig pe°sonen waren zonder verlof te hebben gekregen, bezig met het afbreken van den bouwvalligen klokketoren, toen opeens de steenen massa instortte. Vier en twinlig menschen konden zich tijdig in veiligheid brengen. EEN MERKWAARDIG gEVECHT. Het was in een kleine bar, met ver van de New-Yorksche haven. Stevens; Ralph en ik zaten te praten over de eRendige woning, waarin O'Hen- ry had moeten huizen in de buurt van de gevangenis van WaVerley, toen een man binnenkwam. Bij het zien van den r.ieuwen bezo^ker, sloeg Stevens met de vuist op t af el en zwoer bij hoog en bij laag, dat er dien dag nog iets noodlottigs zou gebeuren. Zeg Stevens, wat mankeert je, vroeg ik verbaasd. Ik zal dien snuiter een rammeling geven, die hem heugen zal, antwoordde onze vriend. Gisteren had-ie de brutali- teit, om de dame, die in mijn gezelschap was een glaasje aan te bieden. Ik neb hem toen gewezen op het onbetamelijke van zijn gedrag. Hij antwoordde me op een brutale manier en ging heen. Maar vanavond zal-ie het bezuren. Maar is die beleediging nou zoo erg? begon Ralph. Hij heeft koelbloedig gezegd, dat ik het kind zou zijn van een negerin en een Mexicaan. Dat was inderdaad een ernstige be leediging. Stevens, zei ik, maak nou g«en ka- baal in de bar hier. Als de politic er aan te pas komt, weet je er alles van. Daar heb ik allemaal £an gedacht. We gaan eerst naar het politie-bureau van dit district. We gaven onze verbazing te kennen. Toen zei Stevens op gebiedenden toon: Volgt me, en dan zal je ales begrij pen. INGEZONDEN MEDEDEELING. De eindelooze taak van vrouwen. Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij dan nemen is slechts een onderbreking van haar nooit ein- digende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zifh urinestoor- nissen, zenuwachtigheid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zij den, loomheid, moedeloosheid, bloedarmoede. D vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ontspanning bui- tenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, waterzucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leefwijze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster's Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a 1.75 per doos. 25 Wij vergezelden hem naar het politie- bureau. Het was tien uur in avond. De dienstdoende inspecteur zat alleen een boek te lez«n. Goeienavond, zei Stevens bedaard Ik ben Fred Stevens, ik woon 244 West, 76ste straat. Goeienavond, zei de inspecteur. En de volgende discussie ontspon zich. Inspecteur, hoeveel boete staat er op, wanneer je een ruziemaker, die je be- leedigd hi-eft een flink pak slaag geeft? Twintig dollar. Nou, ik ga zoo op slag een individu dat over mijn onmiddellijke voorouders onaangename dingen g©zegd heeft, een pak slaag toedienen. En dan? Ik heb niet graag last met de poli tie, en daarom zal ik die twintig dollar van te voren betalen. De inspecteur dacht na. Dat is niet gebruikelijk, oppon«erde hij. Best mogelijk. Maar ot ik nu de boete vooral of achteraf betaal, het resultaat is toch hetzelfde? Ja- Neem dan mijn bilietten aan. Stevens legde op het bureau vier bank- noten van vijf dollar. De inspecteur aarzelde. Toen gaf hij met een verlegen lachje een bewijs van ont- vangst in niil en zei kalmpjes: Alstubldeft. Veel succes Goeden avond. Wij verlieten het politiebureau en haast- ten ons naar de bar. Als-ie nu maar niet gevlogen is riep Stevens terwijl hij met zorg de kwi- tantie in zijn portefeuille borg. Nou, dat zou al de gemeenste poets zijn, die hij ons kon bakkenmerkfe Ralph op. Wij gingen de bar binnen. Stevens het een zucht van verlichting hooren. De be wuste was er nog altijd. We ging^J weer aan ons tafeltje zitten. Ik was benieuwd, hoe Stevens zijn b«Ieediger zou oitrfagcu. Het ging eenvoudig, sn^l en discreet. Stevens stond op. Met zijn sigaar in een mondhoek en de handen in de zakken ging hij voor den vreemden bezodker staan en zei Zoo, tref ik je wter; vervloekte schurk Wat moet je van me? Stevens wees met zijn hoofd in de rich- ting van de deur. De man stond op. Wij volgden de beide vechtjasse®. De straat lag verlaten. In het ble-eice schijn- sel van een electrische booglamp zagtn we. dat Stevens en zijn tegenstander rich in postuur zetten. Het werd ten eerlijx gevecht, een boks- partij volgens alle regelen van deze nobe- le sport. De man encaisseerde het feerst een vrij stevigen opsfopper in de maag- streek. Hij tuimelde achteruit. Dat Kan een aardig partijtje worden, fluisterde mijn buurman. Stevens zijn linkeroor hangt er al bij. Dat is de moeite met waard. Eensklaps deed een uppercut Stevens wankelen. Ralph drukte zich tegen den muur en zei: Zoolang zijn domino's het uithouden is alle hoop nog niet vervlogen. Onze vriend had zijn tanden nog niet op de straatkeien uitgespuwd. Maar van nu af werden zijn aanvallen minder bere kend- De man viel hem onophoudel'jjk heftig aan en bewerkte zijn ribbe*. Stevens raakte de kluts meer em mefer kwijt en kreeg een regen van opstoppers te verduren. Plotseling wierp een cross" tegen de kaak hem tegen de vlakte Hij was „knock-out". De man wierp zich met op zijn weerfoo- 'zen tegenstander. Hij respecteerde de re- gels van het boksen. Ik laat uw vriend aan uw zorgen over... Frischt hem wat op, dat zaf hem goed doen. Ouwe jongen, zei ik, veel geittk heb je niet gehad. Je bent dit keer terecht ge komen onder de knuisten van een kam- pioen half-zwaargewicht. Stevens vergenoegde zich met het hoofd te schudden, terwijl hij zijn v«st dicht- knoopte. Zullen we je met een taxi thuisbren- gen? Ja, antwoordde hij, maar we moeten eerst even bij het politiebureau aan. Wat moet je daar doen? Nou, ik moet mijn twintig dollar te- rug hebben, antwoordde doodbedaard Ste vens. Zormetijd D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 28 Aug. .24 7.57 Zondag 24 a 8.34 9.14 Maandag 25 9.55 10 34 DiDsdag 26 11.07 11.38 Woen«dag 27 n 12.02 Donder eg 28 u 0.25 12.46 Vrjjdag 29 u 1.04 1.23 ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 6