bUHbtKLUKLN STAfiO. INGEZONDEN MEDEDEELINGEK OLDENKOTT's TABAK KOGEL DOOR HET HOOFD qEJAAGD EEN LEEUWENJACHT OP GROOTE SCHAAL. INGEZONDEN MEDEDEELING. NOG STEEDS DE BESTE AUTOMATISCHE SIQNALEN VOOR ONBEWAAKTE OVERWEGEN. In een ingezond^n stuk van T. C. Dek- ker c.i. in het Hdbl. lazen de volgende mededeeiingen, die wel overweging ver- dienen: The Automatic Flagman Co. te Los An- gelos vervaardigde re<xls in 1912 een waar- schuwingssignaal voor onbewaakte over- wegen, welke ook hier te lande met het oog op het steeds toenemende automo- bielvetkeer en de daardoor voorkomende ongelukken opmerking v^rdient. Daar de gebruikelijke waarschuwingsbor- den door de chauffeurs van snejrijdende autoinobielen over het hoofd gezien wor den, heeft men deze nieuwe opvallende signaalborden van een luidkhnkend slag- Wetk voorzien, dat bij het nad®ren van een locomotief in working gebracht wordt. Om het zichtbare signaal duidelijk te laten uib- komen en het oog van den naderenden chauffeur er op te vestige n, is op het waarschuvvingsbord een roode lichtg®vende schijf (vlag) met een door een lens ver- sterkte gloeilamp aan,gebracht, welke gaat slingeren wanneCr dc klok luidt. De aandrijving voor de klok en vlag is in een waterdichte kast gemonteerd. De vlag kan hangend ot staande ingericht worden. De aandrijvende motor krijgt stroom van accu mulator en, van een lichtnet, of van het tramnet. Bij tram en spoorweg©n wordt op een bepaald®n afstand van den overweg een rail gedeelte geisoleerd en met een stroombron verbonden. Rijdt nu de trein over dit gedeelte dan word! een magneetschakelaar ingeschakeld, waardoor de motor ingeschakeld wordt en het slagwerk en de vlag in bedrijf gesteld worden. Op overeenkomstige wijze wordt de stroom afgeschakeld wann®er de trein voorbij is. Bij electrisehe tram- en spoorwcgen wordt de stroom van het bovennet verkregen en geschiedt de in- en uitschakehng op over eenkomstige wijze. Een signaahnrichting als omschreven is in werking op de lijn Am sterdamZandvoort en wel te Aerdenhout (Haarlem). Op de lijn d©r Pacific Electnc Railway Co. te Los Angelos (Caljfornie) worden eenige honderden automatisch slmgerende vlaggen gebruikt en ieder signaal werkt daar gemiddeld 300 ke®r per uur. M1DDEL OM 1NSECTEN TE VERDELGEN. De iheer H. Daan, te Santpoort, heeft een j.iiduel gevonden om vliegen en andere in- secten te verdelgen, meldt de „N. R. Ct. verleden week is in de boerderij van den beer Bdhm, te Santpoort, een demonstratie gehouden. in een stal met koeien, waarin het krioelde van de vliegen, werd het prae- paraat met een eenvoudige spuit in de ruiinte verspreid. Het resultaat was ver- rassend; bij honderdtallen vielen de vliegen op den grond. Ze waren alien een verstik- kimgsdood gestorven. Een proef bij mala- riamuggen leverde eveneens uitstekende re- sultaten. Prof. Dr. H. Aldershoff te Utrecht, directeur van het rijks serologisch instituut, verklaarde na onderzoek, dat het rniddel (een vloeistof) voor menscnen en dieren absoluut onschadelijk is, maar in- secten worden er door verstikt. In een normaal geval is bij het behande- len van een stal 50 gram vloeistof vol- doende. Dat het rniddel voor de malariabestrij- ditig van groot nut zal blijken, volgt wel uit het leit, dat Dr. J. J. Tift. Doyer, irispec- teur der volksgezondheid in de provincies Zuiid-Holland en Utrecht, zicli bereid heeit verklaard, over dit praeparaat inlichtingen te verschaffen. het rniddel iiieet R. 1. D. S. (radicaal in- secten doodende straal). SLAAP MAAR EEN GEWOONTE? Over de heilzame werking van den slaap op de gezondtieid van den mensch is reeds veel geschreven. Dat echter niet alle ge- leerden het hierover eens zij.n bewijst wel een artikel in een der groote Engelsche dag- bladen, waarin de vraag wordt gesteld of wij menschen eigenlijk niet te veel slapen, en zelfs de veronderstellimg wordt uitge- sproken, dat slaap maar een gewoonte en niet eens zoo'n erg goede gewoonte, of nog liever een fictiie, een bijgeloof zou zijn. 1 er illustratie van deze veronderstelling wordt de beroemde uitvinder Edison ge- noemd; zoolang men den nu 76jarigen Edison kent, heeft hij zelden rnaer dan vier uur's nachts geslapen. In zijn laboratorium in New-Jersey werkt hij bij dag en bij nacht. Hij is even weinig verlangend naar slaap als naar eten, maar als het tijd voor hem is om te gaan slapen, hoe laat ihet ook mag zijn, valt hij in slaap als een gezond kind, en na zijn kortstohdigen slaap staat hij weer op met hernieuwde krachten. De meeste helpers van Edison zijn van oordeel, dat het heel goed mogelijk kan zijn, dat slaap alleen maar een gewoonte is, ten voordeele waarvan maar weinig kan worden gezegd. In den beginne echter hadden sommige geleerden van Edison's staf wel moeite ge- had om zich te voegen naar Edison's me- den, daar zij in de meening waren opge- dat een man voldoenden slaap moet hebben op regelmatige tijden. In den beginne voelden zij zich lichame- ijk en geestelijk vermoeid en moesten hun "est doen om wakker te blijven. Maar na een tijdje kwamen zij tot de overtuiging, dat zij minder slaap noodig hadden dan zij oorspronkelijk hadden geloofd, en niet al leen werd hun gezondheid niet geschaad, maar zij bleven zelfs even gezond en scherp van verstand als vroeger. Een slaap van vier uur wordt nu over het algemeen door de mannen van Edison als voldoende be- schouwd. EEN BELANGRIJKE UITV1ND1NG. Na jarenlang zoeken meent August Ba- renzung, een jong werktuigkundige (Un- terlindenstrasse 8 te Colmar) het probleem te hebben opgelost, auto's, motorbooten en dergelijke te icunnen in beweging brengen en houden zonder olie, benzine of electrici- teit. Het door hem uitgedacnt systeem be- rust op communiceerende mechanismen en op veeren, welke beurtelings warden ge- spannen en ontspannen door een drijirad en maakt het mogelijk een drijfkracht te ontwikkelen. tot 40 P.K., welke een ma chine weken-, ja maandenlang in beweging houd:. Het ligt voor de hand, welk een gewel- dige ommekeer deze vinding zal kunnen hebben voor tal van industrieen. „Alweer het perpetuum mobile", zal menigeen spottend zeggen. Tot hun gerust- stelling zij medegedeeld, dat de uitvinder daarnaar volstrekt niet heeft gezocht, even- min als hij heeft getracht een werktuig te construeeren, dat eeuwig in beweging blijft. Hetgeen hij zocht, is een drijfkracht, welke pas na weken, na maanden, bii heel kleine machines pas na jaren is verbruikt. En hij is daarin geslaagd. Toen hij er in geslaagd was, het beruchte doode punt dien doodsvijand van elke mechanische beweging te overwinnen, begaf hij zich naar prof. dr. Silberzahn, tc Mulhlhausen, directeur van het „Office de brevets d'invention", wien hij zijn vinding uitlegde aan de hand van teekeningen. En deze zeer ervaren expert was verbaasd over de hoogst eenvoudige oplossing van het probleem en verklaarde later den uit vinder schriftelijk, dat diens systeem niet alleen theoretisch volkomen juist. doch ook in de p'ractijk zeer goed uitvoerbaar is. ELECTRISCHE GELEID1NGEN IN BRAND. Ointrent den vreemdsoortigen brand in Pferdsdorf aan de Werra, waar de elec trisehe 1 iehtgeleiding door een sterkstroom getroffen, in brand geraakte, meldt de Koln. Ztg., dat de dorpsbewoners een angstigen nacht beleefden. De bliksein sloeg in de electrisehe overland-geleiding, waarvan de draden begonnen te gloeien en op de huizen en in de straten terecht- kwainen. Op verschillende plaatsen werd brand veroorzaakt, tamelijk ernstig in de kerk, maar overal slaagde men erin uitbreiding van het vuur te voorkomen. De dorpelingen verkeerden in een begrijpelijken staat van opwinding, daar in het geheele plaatsje een brandgloed te zien was, terwijl tegelijker- tijd het electrisch licht uitging, zoodat hui zen en straten in diepe duisternis gedom- peld waren. De herbergier Huppert, op wiens woning eveneens een gloeiende draad was gevallen, waardoor, brand dreigde te ontstaan, be- proefde het vuur te stuiten. In de duisternis kwam hij daarbij echter in aanraking met den draad der sterkstroomleiding en hij werd terstond gedood. Een tweede, die hem te hulp snelde, stierf op dezelfde wijze; het derde slachtoffer was een werkman, die een op straat liggende draad, waarover hij dreigde te struikelen, oplichtte. Uit het onderzoek, dat de justitie uit Eisenach instelde, bleek, dat de electrisehe installatie van Pferdsdorf zeer gebrekkig was en o.a. de transformator defect was, zoodat het geval nog een gerechtelijk na- spel zal hebben. Men schat dat een sterk stroom van 2000 volt de geleiding heeft ge troffen. Het is een wonder, dat niet meer huizen verbrandden, daar de blussching in de duisternis uiterst lastig was. In Berlijnsche cabarets trad sinds enkele weken een schutter op, die o.a. een speel- kaart. die zijn partner boven het hoofd hield, doorboorde. Zondagavond heeft de schutter zijn medewerker op het tooneel den kogel door het hoofd gejaagd. Dc man was onmiddellijk dood. De schutter w^rd gearr®ste«rd. Hij beweert dat zijn part ner zich op het oogenblik, waarop hij vuurde, nog heeft bewogen. ERNSTIG SPOORWEqONGELUK. Een bericht uit Lissabon vermel dt, dat de locomotief van den Madrileenschen sneltrein bij Estrocamento losraakte van den tender «n met een snelheid van 100 mijl per uur voortraasde tot zij in botsing kwam met een trein uit Oporto. Bij deze botsing zijn 9 personen direct gedood, ter wijl een groot aantal is gewond. DE GEHEIMZINNIqE VERDWIJNING VAN ZESTIEN KINDEREN. Het onderzoek naar de geheimzinmge verdwijning van 16 babies, die als kind aangenomen waren door dr. Galou en zijn echtgenoote te Agen, welke kinderen hij voor zijn eig€n lief doorgaan, leverde merk- waardige bijzonderheden op. Er hebben zich personen bij de politie a.angemeld, die zuigehngen aan de zorgen van het echtpaar Galou hadden toever- trouwd. Het paar is in hechtems, de een wegens zakkenrollerij, de ander wegens valsche geboorte-aangiften. Enkele personen beweren, dat zij van Galou geld ontvingen indien zij hun babies brachten, waarvan de ouders afstand wil den doen. Galou zou hebben verklaard, dat hij babies als zijn kinderen wild6 aanne- men. In de meeste gevallen stelde hij als voorwaarde, dat er geen poging zou worden gedaan om de kinderen terug te krijgen, nadat hij ze had aangenomen. Zoo- ver kon worden n agog aan, nam Galou nimmer geld aan in ruil voor het opnemen van de ongewenschte babies. Galou's vrouw heeft een avontuurlijk leven achter den rug. Zij gat zich eertijds uit voor de markiezin de Presles, ook wel voor barones de St. Gillis. Zij heette Dino- rah Coarer, geboren in Califorme en is 28 jaar. In 1910 werd zij te Bourges wegens iraude tot 4 maanden gevang®nisstraf ver- oordeeld en later kwam zij herhaaldelijk met het gerecht in aanraking. In 1915 trad zij te Parijs op in een variete. Later ging zij naar Saloniki \alfs verpleegsb'r, vertrok naar Konstantinopel, waar zij in 1919 dr. Galou ontmoette en met hem huwde. In Frankrijk teruggekeerd, brach ten zij 2 kinderen mee. Op 3 Juni gaf de dokter te Agen, waar hij toen woonde, 'n tweeling aan, maar uit het nu ingestelde onderzoek bleek, dat alle 4 ondergescho- ven kinderen waren. Het echtpaar Galou bedreef een geheim- zinnigen handel in kinderen, reeds sedert 9 jaren. In de couranten verschenen an- nonces waarin „een achtbare familie be reid was een pas-geborene of een te ver- wachten kind als het zijne aan te nemen. Brieven aan dr. Gaulou" enz. Het vreemdsoortige paar zal zich te ver- antwoorden hebben voor de verdwijning van minstens 16 kinderen. SPOOK HU IS? Nu "en dan hoort men van spookgeschie- denissen. Thans zijn het twee jonggehuwden, de lieer en mevpuw Kendrick, van Bradford, die de aandacht trekken door hun zonder- linge verklaringen. Sedert vier jaar zou het in hun huis spoken. Iederen nacht worden voorwerpen, zooals meubelen, prenten, keu- kengerei, verplaatst, Soms gebeurde het zelfs op klaarlichten dag. Het echtpaar had tot heden geduldig al- les laten gebeuren, maar nu was het te ver gegaan. De vrouw*had de luiers van haar kindje zeer ordelijk in een lade gelegd: doch den volgenden morgen vond zij de lade opengebroken en heel den inhoud er van op den grond uitgespreid. Terwijl ze daarover in een zetel haar woede zat te verkroppen, viel er van de zoldering een waterhoos op haar hoofd. En de kamer bo ven die waar ze zat, was onbezet. Men p.robeert nu de grappenmakers te vinden, die in het bewuste huis voor spoken spelen. DE AARTSHERTOGEN EN AARTSHER- TOGINNEN VAN WELEER. Tusschen 1914 en 1919 zijn de toestanden in Midden- en Oost-Europa aanmerkelijk veranderd. Vooral de talrijke aartshertogen en aartshertoginnen uit het Habsburgsche Huis doen van zich spreken, maar hebben het nog niet zoo slecht als hun Russitsfche neven en nichten. De zoons van den te Serajewo vermoor- den aartshertog Frans Ferdinand, de prin- sen Maximiliaan en Ernst van Hohenberg beendigen hun studie aan de Weensche hoogeschool. Een zoon van pauses Elisa beth Windischgraetz is kunstschilder ge- worden. Aartshertog Antonius en Frans Jozef hebben een Spaansch diploma als electro-technisch ingenieur behaald. Maria Immaculta is haar oude liefde, de inuziek, getrouw gebleven, en in haar vrije uren naait zij de kleeren van haar jongere zuster en moeder. De 20jarige Margareta heeft te Barcelona de gouden medaille gewonnen hij het eind-examen aan de .4)cademie voor Beeldende Kunsten en zoekt nu een betrek- king. Aartshertog Hubert Salvator is liout- vester in beneden-Oostenrijk in Wallsee aan den Donau. Geen van alien behoeft zich dus zijn lot te beklagen. EEN LASTIG GEVAL. Een paar weken geleden had te Madrid een eigenaardige gebeurtenis plaats, een moeder en een dochter die beide getrouwd zijn en in 't zelfde huis wonen, kregen op denzelfden dag een zoontje. Verschillende familieleden en vriendinnen werden natuur- lijk cj'oor deze bijzonderheden aangelokt en gingen bij de twee moeders op visite. De beide jonge wereldburgers gingen dan ook van hand tot hand, werden gestreeld en bewonderd. Tqen men ecHter aan de moe ders haar kinderen wilde teruggeven, wist men plotseling niet meer wat het kind van de moeder en wat het zoontje van de doch ter was. Zelfs de ,,stem des bloeds" slaag de er niet in, een bevredigende uitspraak te doen, zoodat men besloot, blindelings te kie- zen en de jongens zoo gauw mogelijk te laten doopen. De priester, die den doon zou verrichten, weigerde evenwel en diende een klacht in, zoodat de twee onschuldige slachtoffertjes van deze vergissing tot dus- verre nog geen naam hebben. EEN DRIEVOUDIGE MANSLAG. In het gebied van Annaghmore, in het lersche Graafschap Armagh, heeft een man drie andere mannen met een geweer dood- geschotem en twee andere gewond. De da- der, een zekere Thomas Benson, een we- duwnaar, kreeg op een danspartij woorden met een constabel, een zekere Albert Price. Toen de partij uiteenging, werd de twist, waarin zich anderen mengden, langs den weg verder voortgezet. Op de boerderij, waar Benson bij zijn broer en zuster in- woonde, ontstond om drie uur in den nacht een vechtpartij, waarbij Benson het geval nogal zwaar te verantwoorden had. Op een gegeven oogenblik verdween hij in het huis en kwam even later terug met een ge weer, dat hij aanlegde en vijf maal afsehoot, met het bovenvermelde gevolg. Benson werd later in verdoofden staat, waarin hij na de schietpartij geradkte, gearresteerd. EEN GEESTELIJKE VERDACHT VAN DIEFSTAL. De justitie te Dresden houdt zich bezig met een niet alledaagsch onderzoek. De geestelijke te Schonfeld, n.l. wordt ver- dacht van diefstal en grafschennis. Sinds eeuwen rust daar onder het altaar van de kerk van het kasteel het stoffelijk overschot van de leden van het adellijk ge- slacht von Friesen. Verder rust in den graf- kelder een dochter van Augustus den Ster- ke en gravin v. Cosel. De geestelijke, die sinds 23 jaar te Schonfeld zetelt, liet in 1908 de kisten openen z. g. n. om een on derzoek in te stellen. Bij het openen van de geweldige zware metalen kisten werd in die van een ridder v. Friesen 'n gouden hals- keten en in een andere een kostbare ring ontdekt. Bij een latere inspectie van het grafgewelf door leden van het kerkbestuur werd bemerkt, dat uit een der metalen kis ten een groot stuk was gezaagd en dat de bewuste halsketting ontbrak, Ook de kost- bare ring bleek verdwenen. De geestelijke, onder wiens berusting de sleutel van den grafkelder was, Verklaarde eerst, niets van de geheele geschiedenis te weten, maar er- kende ten slotte, dat de vermiste kostbaar- heden zich in zijn woning bevonden, aange- zien zij aldaar veiliger opgeborgen was. Hij ontkent iets oneerlijks te hebben gedaan. Intusschen is hij, hangende het justitieel onderzoek geschorst. De boeren in een bepaald gedeelte van Transvaal hebben veel last van leeuwen, die regelmatig des nachts ossen, paarden, en ezels komen weghalen, en dringen erop aan een ,,rond-up" te ondernemen en een paar honderd werklooze ex-soldaten op de leeuwenjacht te zenden. Het aantal rond- dolende leeuwen wordt op 3000 geschat. De provinciale raad van Transvaal looft intusschen een premie van vijf pond ster ling uit voor den kop van elken leeuw of leeuwin. ZELDZAAM. Te Fleetwood, in het Engelsche graaf schap Lancashire, is lemand aangekomen die nog nooit van zijn leven een trein,- een auto, een electrisehe tram, ja zelfs geen cinema had g®zien. Het was de brie- vengaardei" °P het eilandje St. Kilda, een miniatuur eilandje van de Westelijke He- briden. De man had voor het eerst van zijn levens eens vacantje genomen en de ,ge- Iegenheid benut om het eilandje, waarop hij ook het levenslicht aanschouwd«, eens voor eenigen tijd te verlaten, teneinde wat meer van de wereld te kunnen zien. Toen hij de electrisehe tram zag wist de goede man niet goed wat hij moest doen, blijven staan kijken of wegloopen. Toen er echter op hetzelfde oogenblik van den anderen kant een auto kwam aansnorren, maakte de eilandbewoner een luchtsprong, waarop menige acrobaat jaloersch zou zijn geweest. De man h^eft tijdens zijn verblijf op het vaste land veel plejzier gehad, maar hij heeft ook heel wat angst doorstaan. Vooral zijn e©rste bezoek aan een bioscoop heeft hem heel wat benauwde oogenblikken be- zorgd en het duurde geruimen tijd voor dat hij tot de overtuiging was gekomen, dat de schoten door de personen op het doek voorkomende, gelost, gevaarloos wa ren voor hen, die in de zaal zaten. GEVAARLIJKE STROOIPOEDERS. Strooipoeder wordt meer en meer ge bruikt bij de verzorging van zuigelingen. Meestal bestaat het uit talk, soms wordt er aan toegevoegd zinkexyde. In den laatsten t'jd zijn poeders in den handel, die uit zink- stearaat bestaan. Deze poeders hebben volgens een medische commissie in Ameri- ka geen voordeelen boven de gewone poe ders, maar wel groote nadeelen. Het komt n.l. af en toe voor, dat ihet deksel van de poederdoos er af schiet en een wolkje poeder in het vertrek komt en gedeeltelijk wordt ingeademd. Een talkwolkje is on- schuldig, een wolkje van zinkstearaat kan edhter zeer gevaarlijk voor den zuigeling zijn. In Amerika zijn 34 ziektegevallen met vijf doodsgevallen ter kennis gekomen, die door de inademing van zinkstearaat waren veroorzaakt. In Amerika vertelt het „J. of the Am. Med. Ass." wordt binnenkort een be- paalde verpakking voorgeschreven van strooipoeders, die zinkstearaat bevatten; de strooibussen moeten vaste deksels heb- oen, zoodat niet plotseling, een groote hoe- veelheid in het lokaal kan komen. Boven- dien moeten de gaatjes door een veerslui- ting dichtgehouden worden, zoodat het poe der er niet uit kan, als het niet gewenscht wordt. Daar ook het in den mond krijgen van het poeder door zuigen aan de poeder- bus schadelijk is, moeten de bussen van zulk een vorm zijn, dat zij door het kind niet iri den mond genomen kunnen worden. En eindelijk moet op het etiket d-e inhoud met de volledige waarschuwing tegen het gevaar vermeld staan. Als men dit alles leest, liikt het eenvoudi- ger strooipoeders met zinkstearaat geheel te verbiedtn, tenzij op inedisch voorschrift afgeleverd. In ieder geval zij men hier op zijn hoede voor dergelijke poeders. 1NGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantvvoordelijkh.-id der Redactie.j Geachte Redactie. Sta mij toe, naar aanleiding van uw in het blad van Maandag voorkomend verslag van tien wedstrijd TerneuzenAlliance, even aan uw lezers mede te deelen, dat in dien wedstrijd niet de Zuidelijke le klasse-club „Alliance in het veld is geweest, maar een elf tal van die club, waarin slechts drie spelers uit het le elf- tal waren opgenomen. Dit ter voorkoming, dat verkeerde meeningen zouden postvatcen betreffende de speelsterkte onzar plaatselijke voetbalvereeniging en niet minder om teleur- stelling te voorkomen, wanneer straks m de be klasse van. de N. V. B.-eompetitie Ter neuzen" eventueel minder gunstige resultaten zou bereiken dan thans tegen deze Roosen- daalsche reserve-ploeg. ,Zou het bovendien niet zeer opmerkelijk zijn dat „TerneuzeTi I" dat in het vorig seizoen door „Middelburg II" met 63 geklopt werd en tegen „Vlissingen II" slechts een gelijk spel kon bereiken, nu maar ineens „Allianee I" zou evenaren, dat notabene 2 (zegge twee) klassen hooger speelt dan „Vlissingen II" en „Middelburg II" Voorts wilde ik nog er op wijzen, dat het tweede TeritetiZfenSche doelpUht' niet, zooals uw verslaggever schreef, tot stand gekomen is uit een hoekschop, doch na een mooie boog- voorzet van den rechtsbuiten, gevolgd door in- koppen van den middenvoor. Met beleefden dank voor de plaatsing. J. J. KAAN. Ter Neuzen, 18 Augustus 1924. Onze Sportverslaggever merkt naar aan leiding hiervan op: Op de biljetten was duidelijk gepubliceerd „Alliance I". Bij het publiek was niet bekend, dat dit elftal niet volledig optrad, terwijl het mij wel bekend is, dat de aanvoerder op een hem gestelde vraag antwoordde „voltallig" tegenwoordig te zijn. Indien bij het publiek alzoo ingevolge den uitslag onjuiste ver- wachtingen zouden worden gewekt, kan dit niet de schuld zijn van den verslaggever. Bovendien zal toch ook inzender wel weten, dat bij het voetbalspel „verrassingen" niet uit- gesloten zijn. Herinnering aan vroeger ge- speelde wedstrijden met minder goeden uitslag tegen lager gerangschikte clubs dan „Alliance I" gaat m.i. daarom niet op, te meer, waar het Ter Neuzensch elftal toen niet zoo was inge- speeld als nu het geval is. Zie b.v. de wedstrijd tegen „Zeelandia", waarbij deze club zoo goed als niets had in te brengen en met een 51 nederlaag huiswaarts keerde, al moet worden toegegeven, dat die club toen niet zoo sterk uitkwam als in de competitiewedstrij den, Het tot standkomen van het tweede doel- punt blijkt door mij niet juist te zijn waarge- nomen. Op het eindresultaat is dat niet van invloed. Ivloven in de handen, eczeem, dauwworm en alle jeukende huidkwalan worden spoedig be- dwongen door Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1.4 (NadruK nerboaenj. HULST. liuweiijks-aangilten. 2d Juli. lsedorus Maes, oud 27 j., jm. en Justma Johanna Maria Dan- kaert, oud 22 j., jd. iluweiyks-voiirekkingen. 9 Juli. Josephus VerUerckmoes, oud bd j., weduwn. en Joanna De Caiuwe, oud bd j., wed. 16 Juli. Deonardhs r rancisucs iviaes, oud 2o j., jm. en Rhiiomena Jeanne Vermeuien, oud 22 j., jd. Nicolaas Venent, oud o7 j., weduwn. en Maria Louisa van den Brande oud 47 j., jd. 22 Juli. Alphon- sus Johannes Bastiaenen, oud 26 j., jm. en Justine Mane liennette Burm, oud 24 j., jd. Geboorien. 6 Juli. Delphina Johanna Pau lina, d. van Consiantinus Audenaerdt en van Marie Th. vian Duijsse. 10 Juli. Gerard Er nest Adrien Elisabeth, z. van Petrus J. N. de Gier en van Helena M. A. Aerts. 13 Juli. August Alphons Petrus, z. van Augustinus M. Eeckhout en van Maria J'. P. Mannaert. Wilnbrordus Louis, z. van Desiderius J. A. van de Vv'aile en van Phiiomena J. Zaman. 14 Juli. Pniiomena, d. van Johannes P. Biom- maert en van J ulie Beernaert. 22 Juli. Eran- ciscus Antomus z. van Herman J. Peters en van nambenlia J. diemennk. 24 Juli. Nicolaas Gijsbertus iilattheus, z. van Mattheus Aloijsius Jongeneelen en van Agatha M. A. Speeken- bi'ink. 26 Juli. Meiania Maria, d. van Joseph Vonck en van Johanna M. van Gelderen. 28 Juli. Jeanaette Veneranda, d. van Gomarus U. L. daman en van Mathilda L. Buijs. (J\ eriijden. ri Juli. Rosalia Geensen, oud 53 j., echtg. van Josephus C. Biommaert. 18 juli. Phdomena Biommaert oud 4 d., d. van Johannes P. en van Julie Beernaert. 23 Juli. Maria Josepnma Biommaert, oud 18 m., d. van Wauterius N. en van A. B. Strobbe. A. C. LEISISEN'S S 1OOMVAARTMAA i ECHAPPIJ—TtK NEUZEN. s.s. HELENA ill lading te Lulea voor Rotterdam, s.s. MAUDALeNA ill lossing te Gefje. s.s. ieRNeU'ZlN vertrekt lied«n van Narvik naar Aniwerpen. Amsterdam, 26 Augustus 2 uur. iiieden. iLateu. Louden 11,584/2 11,59 Berlyn, per biijoen 6,62 Pargs 13,924/2^. 14, Brussei 12,95 1 8,624/2 Weenen (16.666) 6,46 6,45 Vreemd Baukpapier. Duitseh, per biijoen 6,62 Pransck l8,924/2 14, Belgisuh 12,95 15,624/2 Oostenrgkscii (16.666) 6,46 6,45 bEMEEi* V 7iAK i BE U EUiNli. lb AUgUStUS. Ett.ii.scn s.s. Ljarke, 3729 M3., kolen, vain Eaium vooi i er Neuzen. Eng. s.s. Noitiiuaie, 1993 1V13., kolen, van I'ieweasUe voor Gent. Eng. s.s. niuu. Doretha, 2248 M3., kolen, van uoule vooi Gent. Bt-ig. s.s. Rosa, 3121 M3., kolen, vati Leiui voor Gent. Eng. s..s. Neppo, 678 M3., ledig, van Loiiueii voor Gent. Eng. s.s. Gunmen, 4032 M3., kolen, van Garuin voor Gent. 1/ Augustus. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Lortnvvick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. 'S.s. Gen. riavelock, 2073 M3., stuk goed, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Nida, 2818 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s-.s. Mad. Doretha, 2248 M3., ledig, va,n Gent naar Goole. Eng. s.s. Col with Force, 2278 M3., ledig, van Gent naar Immingham. Deensch s.s. Hants Broge, 5928 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Deensch s.s. jaegersborg, 3580 M3., le dig, van Gent naar Burnt-Island. Fransch s.s. rrancillon, 6243 M3., ledig, van Sas van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Kalua, 2043 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Alice, 1901 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Sas van Gent. Noorsch s.s. Kolsaa, 1960 M3., ijzer, van Gent naar Llanelly. Nederl. s.s. Elisabeth, 973 M3., fosfaat, van Gent naar Riga. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Raymond, 629 M3., ledig, van Ostende voor Gent. 18 Augustus. Noorsch s.s, Snar, 4570 M3„ erts, van Pamaroo voor Gent. Eng. s.s. Kenrix, 1958 M3., kolen, van Cardiff voor Gent. Eng. s.s. St. Abbs. Head, 1743 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Calder, 2005 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. The Marchioness, 2261 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Egret, 3945 M3., stukgoed, van Liverpool voor Gent. Belg. s.s. Princesse Marie, 619 M3., le dig, van Ostende voor Gent. Langs de Westsluis werden 17 binnen- vaartuigen op- en 0 afgeschut; langs de Middensluis 2 op- en 18 afgeschut; langs de Oostsluis 18 op- en 57 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3