ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7645. Vrijdag 15 Augustus 1924. 64e Jaargaug. Uit het hoop Noorden. b'uTtenl an d. Koninklijk Bezoek. 8INWENLANP. Bronchitis Abdijsiroop IDBi^STEl ^XjA.3D. De Burgemeester van TER NEU2EN maakt het navolgende bekerad: Aan de bevolking van Zeeland Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd, mij op te dragen, aan de bevol king van Zeeland Haren diepgevoeldera dank over te brengen voor de ontvangst, aan Hare Majesteit, Zijne Korainklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana bij Hoogstderzelver vierdaagschen tocht door Zeeland bereid. De hartelijke en geestdriftige wijze, waarop oud en jong, arm en rijk, kortom de geheele bevolking, Hare Majesteit en Haar gezin is tegemoet gekomen, de liefde, trouw en toewijding, welke Hare Majesteit tegenstraalden uiit de aangebrachte ver- sieringen, uit de gehouden toespraken, uit de aangeboden bloemen en uit zoovele andere bewijzen van genegenheid, hebben Hare Majesteit diep getroffen. Niet het minst is Hare Majesteit onder den indruk gekomen van de grootsche betooging te Middelburg, waarbij duizenden Zeeuwen op zoo ondubbelzinnige wijze hebben uiting gegeven aan hunne aanhankelijkheid en trouw jegens het Vorstelijk Huis, waarin Hare Majesteit tot Hare groote vreugde ook Hare beminde dochter kon doen deelen. Hare Majesteit heeft mij verzocht, aan de bevolking van Zeeland mede te deelen, dat Zij in den grorad des harten hoogst er- kentelijk is voor alle bewijzen van liefde en trouw, welke Zij nu opnieuw mocht ont- vangen en welke Zeeland en Oranje zoo mogelijk nog hechter hebben aaneen- gesnoerd. Het is de innige wensch van Hare Majesteit de Koningin, dat, met den onmis- baren zegen van den Almachtlg&, Zeeland moge bloeiera en gedijera. De Commissaris der Koningin in Zeeland, QUARLES VAN UFFORD. Hare Majesteit heeft Hare gevoelens nader vertol.kt in een heden door mij ont- vangen telegram van den volgenden in- houd: Utrecht, 9 Augustus 1924. Na afloop van den vierdaagschen tocht door Zeeland wensch ik nogmaals uiting te geven aan mijne groote erkentelijkheid voor de zoo geestdriftvolle ontvangst, welke Ons in Uw midden is ten deel gevallen. Ik ben diep getroffen door de wijze, waarop de Zeeuwen mij van hunne trouw en aanhankelijkheid hebben blijk gegeven. Wij nemen van deze schoone dagen eene onvergetelijke herinnering mede. WILHELMINA. Tor Neuzen, den 13 Augustus 1924. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. LXXXI. In de laatste weken zijn verschillende waarschuwingen verschenen van hooglee- raars in verschillende vakker# om toch vooral op te passen met de keuze van stu- dievak, want op hun eigen gebied was er reeds overvloed. Ik heriraraer mij waar schuwingen om niet te kiezen: scheikunde, plantkunde, techniek, reohten, medicijnen, letteren. Vrijwel het eenige vak, waarvoor niet werd gewaarschuwd was theologie. Integendeel verscheen juist een opwekking van theologisohe zijde om dit studievak te kiezen, want er is een steeds stijgend tekort aan predikanten, wat ten deele het gevolg is vara den tijdgeest en ten deele het gevolg van de veelal onvoldoende bezoldiging. Inderdaad hebben die waarschuwingen veel reden, van bestaan. Op onderwijs- gebied wordt bezuinigd. Naar het heet, ziin er binnen een paar jaar zevenduizend on- derwijzers te veel, terwijl het aantal leeraren bij het Middelbaar Onderwijs ook over- vloedig wordt. Voor jeugdige rechtsgeleerden schijnt de toekomst weinig rooskleurig. Er studeeren een paar duizend jongelieden voor genees- heer. Naar men zegt staan er reeds inge- nieurs op de electrische tram als wagen- bestuurder. De groote malaise in handel en Industrie schijnt te veroorzaken, dat er te weinig vraag naar ingeraieurs is. Zoo kan thans wel op ongeveer elk terrein van studig met eenig recht worden geklaagd, dat de vooruitzichten slecht zijn. Thans zijn de eind-examens achter den rug en moeten de geslaagden; en hun ouders beslissen: wat nu? Zullen die geslaagde jongelieden besluiten de universiteits-studie aan te vangen en kunnen hun ouders be sluiten daarvoor de noodige gelden be- schikbaar te stellen? Hierover zij eenige raad gegeven. Er zijn ouders, die onvermogend zijn, die met moeite de kosten kunnen betalen en die rijk zijn. Voor rijke ouders Feb ik natuurlijk geen raad? De zoons van onvermogende ouders zullen behalve in het zeldzaam ge- val, dat zij wegens hun vlugheid een studie- beurs verkrijgen kunnen, moeten studeeren van geleend geld. Aan hen mag worden toegeroepen: „Bezint eer gij begint", want als gij de studie voltooid hebt en u zelf be- l'St hebt met een aanzienlijke geldschuld, en gij krijgt dan geen of een slecht bezol- d'igde betrekking, dan wordt het voor u al heel zwaar. Zij die geslaagd zijn voor het eind- examen, kunnen in drie groepen worden verdeeld: de zeer uitstekenden, de norma- len of gewonen, en zij die er ternauwernood kwamen. Wat de eersten betreft (de zeer uitstekenden), zij hebben alle kans, dat zij hum studie zoo schitterend voleindigen, dat zij straks, hoewel de concurrentie groot is, toch hun plaats in de maatschappij zullen iranemen. Wat de laatsten aangaat (die er ternauwernood kwamen), zij waren ook in tijden, toen er betrekkelijk geen overvloed aan studenten was, ongewenscht voor de universiteit. Een groot percentage hunner volbracht de academische studie niet en als zij toch, na eindeloos tobben, het einddoel bereikten, bleven zij brekebeenen in hun vak. Thans, nu 1° de omvang der studie grooter geworden is, dus de eischen waar- aan voldaan zwaarder zijn, 2° het aantal studenten veel talrijker is, loopen de zwak- ken een veel grooter gevaar tijderas de uni- versitaire studie te mislukken en is hun kans om, als zij toch klaar komen, een goede plaats te veroveren, zoo uiterst ge- ring geworden, dat ieder ouder zich ernstig bedenken moet, voordat hij er toe overgaat een zoon, wieras studievermogen klein is, een academische opleiding te gunnen. Tien tegen een, dat het hem later deerlijk be- rouwt. De hoofdzaak geldt de normale geslaag den, die het meerendeel der klasse vormen. Hoe moet het met hen? Zal een vader met een beperkte beurs toch zich groote opof- feringen getroosten in dezen tijd, nu van alle kanten gewaarschuwd wordt tegen het aanvangen van de studie? Hier kan veelal het antwoord worden gegeven door het antwoord op een andere vraag: Heeft uw zoon reeds jaren lang een geprononceerde voorkeur voor een bepaald vak gehad? Of: heeft hij in een bepaalde richting reeds een grooten aanleg laten blijken? Zoo ja, dan is er veel, dat er voor pleit toch die studie aan te vangen. Maar als het antwoord luidt: Hij heeft eigenlijk voor geen enkel vak eenige voorkeur en een bijzonderen aanleg vertoont hij niet; dan komt het er op nieer, dat die jonge man eigenlijk op goed geluk af zich wil werpen op een zware^ studie, welke enkele levensjaren en een schat gelds kost, niet omdat hij juist do hoogste bevrediging en de grootste voldoe- ning verwacht van een voortdurend leven in een bepaalde wetenschap, maar wel omdat hij een baantje wil, dat hem plaatst in een nette en geachte positie, waarin hij hoopt een behoorlijk stuk brood te verdienen. Maar het spreekt toch ook van zelf, dat bij zoo grooten overvloed van studenten, juist die vakken, waarin naar men hoopt veel te verdienen valt, de groote aantrekkings- kracht vormen en dus de kans groot is, dat daari.n veel te zware concurrentie ontstaat. Het schijnt mij toe, dat een jonge man, die eigenlijk niet weet welk studievak hij kie zen moet, groot gevaar loopt, dat hij, als hij toch op goed geluk af iets, waarvoor hij weinig gevoelde, heeft gekozen, teleurge- steld worden zal en afgescheiden van de mogelijkheid van een allicht laag jaarlijksch inkomen, zijn leven lang zuchtend in dat vak of ambt werkzaam zijn zal. Hij moet het nu eenmaal bekleeden, want hij deugt nergens anders voor. Wie een intellectueel beroep uitoefent, zonder dat de daarvoor noodige wetenschap zijn liefde heeft. za: steeds een gevoel van onvoldaanheid door het leven meedragen. Het zijn juist dezul- ken, die in later jaren, omdat zij onbevre- digd zijn en teleurgesteld, het materiaal vormen voor de groep, die steeds klaagt, dat de staat zijn ambtenaren te slecht be- zoldigt. In den regel zijn het onder de hoo- gere ambtenaren (nl. die intellectueel ge- vormd zijn) diegenen, die behooren tot de weinig ambitieuzen (die niet houden van hard werken), die het hardste roepen, dat hun salaris te klein is. Het is eigeraaardig, dat vele tientallen van jaren de hooglee- raars orazer universiteiten, wier bezoldiging zoo laag was, dat zij steeds bijverdiensten zoeken moesten, nooit klaagden. Immers zij waren gelukkig in de beoefening der wetenschap, waaraam zij hun liefde en toe wijding hadden geschonken. Geheel anders acht ik het gesteld met die jongelieden, die reeds jarenlarag een gepro nonceerde voorkeur voor een bepaald be roep hebben. Als een jonge man reeds ge- ruimen tijd ernstig begeerd heeft zich tot geneesheer te bekwamen en als hij het zijn leverasgeluk acht om voor lijdende menschen een hulp era toevlucht te zijn, geeft dan zoo mogelijk aan hem de gelegenheid dit heer- lijk beroep te kiezen en daarin te volgen: een roeping van Godswege. Hij zal wel juist, doordat hij zich met hart en ziel aan zijn studie zal geven, zich baanbreken als een bekwaam medicus en voor de werkelijk bekwamen is altoos wel een terrein te vin- den, waarop hij nuttig werkzaam zijn zal. Of als reeds op betrekkelijk jeugdigen leeftijd zich in een bepaalde richting een groote aanleg heeft geopenbaard, verdrukt dan toch niet dien aanleg doer den joragen voor te houden, dat als hij een ander beroep kiest, hij daarin misschien veel meer kan verdienen! Want het is vreeselijk, als men om den Mammon te dienen een aanleg ver- smoort en den jongen dwingt zijn heele leven te geven aan een allicht goed betaald' beroep, dat niet beantwoordt aan de innig- ste behoeften van zijn hoofd en hart. Zoo ken ik een jongen met een helder verstand, begaafdheid voor wiskunde en teekenen, bij wien van zijn kinderjaren zich heeft getoond een zeer groote aanleg voor alles wat techniek en machines betreft, die bij voorkeur al zijn vrijen tijd besteedt aan het zelfstandig bedenken en samenstellen van machines. En de aanleg van dien jon gen is blijkbaar geerfd .van zijn grootvader, die een knap technicus was. Welnu voor hem is de studie als werktuigkundig inge- nieur het aangewezen beroep. Geeft hij zich daaraan, dan zal hij gelukkig zijn, omdat hij lust heeft en alle kans, dat zijn helder hoofd hem er toe brengen zal op dit gebied een der eersten te wooden- En al zou het nu gebeuren, dat men waarschuwde: er is overvloed op dit terrein, dan nog zou ik zeggen: Ga toch nu- .gang en beproef of gij in staat zijt u zelf baan te brekera, ook al hebt gij de zwaarst denkbare concurren tie, want als gij slaagt door volharding en vlijt, dan hebt gij daarin een gelukkige toe komst. Waarom dat aangeraden, ook al lijken de vooruitzichten niet schitterend? In de eerste plaats moet men niet pessimistisch zijn voor joragens met helder verstand, want in klimmende maat heeft deze maatschap pij, die met enkele jaren de economische crisis te boven komen moet, behoefte aan jonge manraen, die wat in hun mars voeren, die iets presteeren kunnen. Een land met zeven millioen inwon«rs en met kolonien zoo groot als half Europa, heeft in de toe komst gelegenheid in overvloed om aan in- tellectueele werkers arbeid te verschaffen. Maar in de tweede en voornaamste plaats vergete geen vader of moeder ooit, dat de beroepskeuze van hun kind zal beslissen over zijn levensgeluk voor een tijdruimte van misschien een halve eeuw. En nu heeft dienaangaande de Utrechtsche hoogleeraar Kerrakamp een woord gezegd, dat ieder ouder onthouden moet, a'ls hij denkt over de vraag: wat moet miin zoon worden?: „Want het is honderdmaal beter in be- scheiden materieele omstandigheden te leven naar eigen aard, dan veel geld te ver dienen en je zelf te verliezen". Een woord om te schrijven aan den wand van uw huls kamer om het niet, zelfs maar een dag, uit het oog te verliezen. Verstaat het gij ouders: Er is voor uw kind een levensgeluk weggelegd, dat hoog boven het geldelijk voordeel staat, het ge luk om zich te geven rnet toewijding aan dat beroep, dat zijn liefde heeft. Maar scherakt gij aan uw k'md, desnoods door groote zelfoppfferimgefi. dat levensgeluk. Vraagt nooit: Is dat beroep geldelijk vonr- deelig?, maar vraagt uitslnitend: Zal hij erin gelukkig zijn, omdat zijn ziel ernaar haakt? T. g. T. MR. ZIMMERMAN GOUV.-GEN. VAN sNEDERL.-INDIe. Naar men aan het Hand, van betrouw- bare zijde meldt, zal Mr. D. Fock het vol- gend jaar als gouverneur-generaal van Ned.-Indie worden opgevolgd door Mr. A. R. Zimmerman, oud-burgemeester van Rot terdam, thans als commissaris-generaal van den Volkenbond te Weenen werkzaam. DE TOESTAND. Hot nieuwtje van de Daily Mail, 't welk Reuter Woensdag de eer van overseining aandeed en dat w«er gewaagde van over- eenstemming tusschen de Fransche, Bel- gische en Duitsche delegatie over de mili- taire ontruiming van het Roergebied, was, schrijft de N. R. Crt., al even on juist als i de berichten in Eng-eische bladen van den vorigen dag. De journalisten, op wto de 1 zware plicht rust, voor de conferentiedeu- ren de wacht te houden, zijn blijkbaar hun zenuwen niet voikom«n meer meester en trachten te zorgen dat hun bladen do groc te tijding niet te laat krijgen. Zij vervalkm daardoor in het andere euvel en moeten dan later erkenn^n dat zij te heetgebakerd zijn geweest. Uit een telegram van den Londenschen draadloozen dienst blijkt, dat van uitstel geen sprake meer is. De conference kan nog twaalf uur maar ook nog twaalf da gen duren, heet het. M.a.w.: zonder een beslissing over de Roerontruiming gaat men niet uiteen. Dit besluit zal wel berusten op de overweging dat van de leening aan Duitschland weinig ot niets terecht kan komen, zoolang de Amerikaansche en Brit- sche haute finance op dit punt geen zeker- heid heeft. De onderhandeling«n, die Woensdag den geheelen d^g hebben geduurd, zijn echter nauwelijks opgeschoten. Harriot en zijn medegedelegeerden houden vast aan een termijn van een jaar, terwijl de Duitschers uiterlijk over vijf a zes maanden van de vreemde bezetting ontslagen widen zijn. Het groote struikdblok is, 't eens te wor den over de handeisconcessies, die Duitsch land voor een vervroegde ontruiming zal hebben te do«n. Wij hebben al aangestipt waarom dit de Duitsche delegatie, die te alien prijzc de groote nijverheid te vriend moet houden. in veriegenheid brengt. Daar- om ook heeft zij verteg. nwoordigers der industrie naar Londen laten komen, om met haar te overjeggen hoever men kan gaan zonder de nijverheid tegen zich te krijgen. Aan den anderen kant is ook de positie van Herriot moeilijk. Naar het h«et is Lou- cheur naar Londen vertrokken om den eer sten minister me'de te deelen dat zijn groep in de Kamer, die 44 leden telt, de regcering slechts zal blijven steunen als er een o^feenkomst tot stand kon t die de belangen van den Franschen uitvoer- handel op Duitschland ook na 20 Jan. 1925 waarborgt. En aangezien Herriot in de minderheid zou komen, mdien de groep- Loucheur hem haar steun onttrok, is ook hij allerminst vrij en moet hij op vaststel- ling der hoofdlijnen van het later te sluiten handelsverdrag blijven staan. Deze belangenstrijd beheerscht op het oogenblik de geheele conference zoozeer dat de Engelsche bladen van een krisi^ spreken. Om die te bezweren is volgens Reuter de bemiddeling van MacDonald m- geroepen. DE WERELDTENTOONSTELLING TE WEMBLEY. Er loopen in de Engelsche pers ietwat alarmeerende geruchten over de finan- cieele baten, die zijn- te verwachten vara de wereldtentoonstellirag te Wembley. Bij den opzet der berekeningen was men uitgegaan van de veronderstelling dat 30.000.000 be- talende bezoekers naar Wembley zouden moeten opgaan, wilde de tentoonstelling haar kosten dekken. Maar van de 30.000.000 zijn er tot nu toe slechts 10.000.000 opge- komen en op 31 Oct. zal de expositie slui ten. Kan men verwachten, dat in de 2'/2 maand die nog resten, het bezoek zoodanig zal toenemen, dat men de 30 millioen zal halen? Ofschoon het niet waarschijnlijk lijkt, is het geenszins onmogelijk, dat dit nog geschiedt. Men heeft n.l. een dergelijk geval gehad te Chicago met de groote ten toonstelling aldaar van 1903. Ook toen was het bezoek in de eerste maanden ver beneden de verwachting, maar in de laat ste maanden kwamen de bezoekers in zoo groote drommen opzetten, dat de tentoon stelling een financieel succes werd in plaats van een strop. Te Wembley zou dit ook misschien het geval kunnen worden. Een ernstige draw-back is, dat op Zon- dagen de tentoonstelling niet open is. Daarmee wordt voor het mogelijke finan- cieele succes der ondernemirag een zware hinderpaal opgeworpen. Want millioenen menschen in Londen, die gaarne vrij ge- regeld op Zondag de tentoonstelling zouden willen gaan zien, kunnen daartoe thans geen kans krijgen. De geheele week moe ten zij werken; en op hun vrije dag is de tentoonstelling dicht. Ook voor het geval, dat de financieele rekening van Wembley niet met een batig Slot sluit, behoeft dit nog niet dadelijk al te tragisrh te worden opgenomen. Immers de mogelijkheid blijft open, dat de ten toonstelling het volgend jaar in den een of anderen vorm wordt hervat, waarbij na tuurlijk de kosten van aanleg niet nog eens op nieuw behoeven- te worden gedragen. Bovendien zijn tal van gebouwen, de straat- en perkaanleg, het stadium en de reusachtige tentoonstellingspaleizen be- stemd om te blijven bestaan. Dit zijn per- manente aanwinsten voor de wereldstad Londen, en daarvoor mogen dus ook wel enkele permanente kosten worden gemaakt. JNGEZONDEN MEDEDEEIINGE^ era andere borstaandoeningen genezen met AKKER's Abdijsiroop is verkrijgbaar bij de Firma A. van Overbeeke—Leunis. TER NEUZEN, 15 Aug. 1924. TENTOONSTELLING VOOR HANDEL EN INDUSTRIE TE HULS1. Heden namiddag werd te Hulst geopend de Zeeuwsch-Vlaarnsche Middenstands- tentoonstelling. Blijkens het inleidend woord in den catalogus, is voor deze ten toonstelling het initiatief genpmen door de K. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Hulst, in verband met een door eerstgenoemde organisatie in oosteliji< Z.eeuwscn-Vlaanderen te houden Hanze-Landdag. Het uitvoererad coniite wordt gevormd door de heeren Em. Lockefeer, voorzitter, Hon. Verwilghen, onder-voorzitter, F. P. Jos. Rouleau, lid dag. bestuur, W. A. van Poppel, secretaris, J. van de Walle Azn., 2e secretaris. In het eere-comite hebben zitting geno- men de heeren F. J. L. M. van Waesberghe, burgemeester van Hulst, voorzitter, C. J. Burm, wethouder te Hulst, J. J. Colsen te Ter Hole, lid van het Dioc. Hoofdbesltuur van ,,De Hanze", E. B. Dumoleijn, te Hon- tenisse, lid der Prov. Staten van Zeeland, A. J. Freracken te Oosterhout, algemeen voorzitter van „De Hanze" in het oisdom Breda, L. A. Fruytier te Scheveningen, lid der Tweede Kamer, P. F. Fruytier te Honte- nissd, lid van Gedep. Staten van Zeeland, A. Ai. Hendrikse te IJzendijke, lid van de Prov. Staten van Zeeland, H. L. J. Maertens te Hulst, oud-voorzitter der vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer B. C. Puylaert te Sas van Gent, oud-lid der Prov. Staten van Zeeland, J. A. van Rompu te Ter Neuzen, lid van Gedep. Staten van Zeeland, P. J. Rops, Deken van Hulst, F. C. S. Soffers te Oosterhout, Geest. Adviseur der Dioces „Hanze", C. Stevens te Sas van Gent, voorzitter der afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel, H. F. M. Verwilghen, wethouder te Hulst, L. F. M. van Waesberghe te Hulst, lid der Kamer van Koophandel, C. Ysebaert te St. Jan- sieen, oud lid der Prov. Staten. Het comite wist de beschikking te krijgen over een deel vara de lokalen der ambachts- school en aangrenzende terreinen en verge- wiste zich voorts, of op voldoende deel- name zou kunnen worden gerekend. Spoe- dig bleek, dat deze voldoende waren om te beslissen, dat de tentoonstelling kon door- gaan en later namen de inzendingen toe. Heden was de dag voor de opening be- stemd. In zaal 2 der ambachtsschool treft men aan het Secretariaat der Tentoonstel ling, en daarop in zaal 3 de Kousenindu- strie van den heer Em. Lockefeer. Het was wel te verwachten, dat deze industrie, die op de Jaarbeurs te Utrecht Zeeuwsch- Vlaanderen zoo flink vertegenwoordigt, in de plaats harer vestiging bij de tentoon stelling wel niet zou ontbreken. Vervolgens treffen we aan een inzending verfwaren, lakken, vernissen, olien, vetten, teerproducten enz. enz. van onze stadge- noote, de Firma Gebr. Ribbens, die goed voor den dag komt; vervolgens is er een stand van Jos. Kerckhaert, in rijwielen en auto-onderdeelen, terwijl de Hontenisser Electrische Nettenbouwonderneming in ha ren stand verschillende motoren en electri sche apparaten heeft uitgestald, die bij de electrificatie van Zeeuwsch-Vlaanderen te pas kunnen komen. De heer A. A. van de Walle te Hulst is er met een etalage vara ijzerwerk, terwijl we vervolgens in zaal 4 een stand aantreffen van Leverszeepmaatschappij te Vlaardin- gen, met hare producten Riraso en Twink. Van Ommens Handelsmaatschappij is heelemaal van Amersfoort naar het Zuiden gekomen met een belangwekkende inzen ding huishoudelijke artikelen en ijzerwaren. Dat de bekende Firma A. Wilking op deze tentoonstelling niet zou ontbreken, kon verwacht worden, doch ook de Gebr. Baart met hunne manufacturen en confectie goe- deren ontbreken niet, terwijl ook de heeren Baart Volleman met hun tricotages pre sent zijn. De firma Van de Vera is van Vlijmen ge komen om ons kennis te laten maken met hare heerlijke ontbijtkoek en taai-taai. In zaal 5 treffen we een mooien stand van de heeren Van de Walle Zn., boom- en bloemkweekers, de heer Borghsteijn te Hulst met sigaren, email en. galanterien, terwijl daar onze stadgenoote de firma A. Stand,"ert Zoon door 'n etalage meerdere Dekendheid tracht te ggven aay zijn uit- nemend en naar de eischen des tijds van de nieuwste instrumenten voorziene optische inrichting. Gebrs. Vermeer hebben hier radio-toestellen ingezoraden, alsook onder- deelen. Vervolgens treffen we aan een inzending uurwerken en goud- en zilverwerken van den heer P. J. Bosch te Hulst, schoenwerk van den heer Kramers aldaar, en Peper- koek van de Firma Van Baarle-Van de Pelt te Breda. De Firma Van der Heijden te Hulst, etaleert raikkel- en glaswerk, be- nevens sigaren, terwijl ook aanwezig is de heer Th. van der Biest, fotograaf. De Firma P. M. van de Walle is tegenwoordig met een inzending overjassen, damesmantels en pelterijen. In zaal 1 etaleert de gemeentelijke gas- fabriek te Hulst en de firma Wed. van Nelle te Rotterdam hare producten, koffie en thee. In zaal 6 heeft de Ambachtsschool te Hulst ingezonden, terwijl in de Hal de be kende Firma Ls. van Waesberghe-Janssens met hare inzending wijnen en likeuren de fijnproevers doet watertanden,. Mede voor den inwendigen mensch is de inzending puddingpoeders, maizena, chocolade en sui- kerwerken van de Handelsmaatschappij Ligtmaras te Dordrecht. De Firma P. Sluis te Weesp vestigt hier de aandacht op haar opfokvoer, ochtendvoer en hare vogelzaden. Door Kees Helder uit Middelburg wor den fotografische vergrootingen ten toon gesteld, terwijl onze stadgenoot, de heer P. J. Visser, de vertegenwoordiger der Ford- fabriek met auto's, tractors en onderdeelen is uitgestald. Hier treffen we nog een stadgenoot aan, de Gebrs. Tazelaar, die haarden, bouw- artikelen, Philipslampen enz. enz. inzonden. Ook onze stadgenoot de fotograaf D. But is met een mooie inzending vertegen- woordigd. Er is ook een inzending van de Firma Meurings, biscuitfabriek, Van Dinther te Breda met schrijfmachines, F. de Smet te Oostburg met sigaren, en van de Firma Weemaes Eggermont te Hulst verschil lende melkerijberaoodigdheden en ontroo- mers. Houtbewerkingsmachines en electromo- toren zijn ingezonden door de technische Handelsmaatschappij Phoenix te Nijmegen, rijwielen en: motoren van de Firma Wee- maes-Van Brassel te Hontenisse. De Firma Jos. Hoppenbrouwers Sweep zond smakelijke koek. Op het open terrein treffen we electrische landbouwmachines van de Firma R. van de Velde te Ter Hole, en ook van de Firma Weemaes Eggermont te Hulst. Er is ook ingericht een attractie terrein ,,Oud-Hulst", naar het model van ,,Oud- Middelburg." Daar worden ook ,,zaken" gedaan en treffen we aan de Beierschbier- brouwerij ,,De Amstel", een wijn- en cham- pagnebar van de Firma Wed. P. Schopman te Hulst, suikerwerk en chocolade van den heer Jos. Willems, gramafoons en muziek- instrumenten van den heer Aug. Eeckhout, en het „Schuttershuis", waar een schietspel geexploiteerd wordt, waarvan de opbrengst strekt voor het verleenen van steun aan on- bemiddelde stadgenooten. Bij H. P. Borgh steijn kan men er pittige sigaren en siga- nmMMUHMnMnMm MSL-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1