SPORT. BURGERLIJKEN STAND. Hawdel8bericht8ii. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. Ufisselkoersen. als moeder, die begrijpt wat het zeggen wil als een familie door den dood zoo zwaar wordt getroffen. En dan komen zij, die bij zulk een bezoek aanwezig waren vertel- len hoe vriendelijk zij was, hoe belangstel- le.nd zij vroeg naar de omstandigheden van ieder gezin, en dan wordt de'liefde, die men voor H. M. heeft tot een vereering, een waardering van de schoomste eigenschap- pen, die een mensch kan hebben, de naas- tenliefde. En als dan H. M. diep onder den indruk van de aanschouwde ellende terug- keert naar het station, dan buigen de vrou wen nog eerbiediger, dan nemem de stoere visschers nog dieper hun hoed of pet af. En dit indrukwekkende oogenblik wordt nog ireffender, als daar plots door velen wordt -aangeheven „Dat 's Heeren,' zegen op U daal". Dit wordt blijkbaar ook H. M. te mach- tig, zij draait zich naar de menschen om, en wil iets zeggen, maar dat wil Haar ditmaal met gelukken en met een veelzeggende buiging en blik dankt zij voor dezen zeker van harte gemeenden wensch. Aan het station wacht Prrnses Juliana, die men nog gespaard heeft voor het zien van al dit feed, maar zij, die als wij, Haar op dezen tocht bij herhaling hebben mogen gadeslaan, zijn overtuigd, dat ook zij mede- leeft, met hen, die zoo zwaar beproefd zijn. Bij den trein neemt H. M. afscheid van den Commissaris der Koningin en van Jhr. Van Teijlingen, den kamerheer in buiten- gewonen dienst. De tocht door Zeeland, die weer zoo heeft aangetoond, dat Zeeland en Oranje een z'"i behoort weer tot het verleden. DR1EWEGEN. Daar in het verslag van het Koninklijk bezoek, voor wat Driewegen betreft, eene vergissing is ingeslopen, diene de mede- deeling, dat H. M. de Koningin bij het biq,- nenkomen onzer buurtschap allereerst een bouquet in ontvangst nam van Mecha. van de Velde. Bij het naderen van den Provin- cialen weg, waar de schooljeugd opgesteld stond, werd door de kinderen en de geheele bevoliung H. M. toegezongen Ps. 134 3. Daarna werden bloemen aangeboden door mej. Corrie J an sen aan H. M. de Koningin namens de Buurt- en Zangvereeniging; door J anna Cove aan de P rinses namens de schoolkinderen en door P. Faas namens de landarbeiders. Hare Majesteit vroeg belangstellend of de bloemen waren uit eigen tuim, las ach- tereenvolgens de opschriften op de vereeni- gingschilden en de banter der landarbei ders en dankte onder hartelijke bewoordin- gen voor de gebrachte hulde. Daar op uitdrukkelijk verzoek der auto- riteiten hier niet zou gesproken worden, richtte H. M. zich in hare dankbetuiging tot de gansche bevolking. Onder het ge- jubel der bevolking en toegewuifd door de vlaggen der schoolkinderen vertrok het hooge gezelschap naar de stad. ZAAMSLAG. 't Was een poosje geleden, maar nu hebben we ook alhier weer eens recht ge- zellig ieest gevierd. De bevolking heeft, zooals u bij uw bezoek met den stoet van H. M. de Koningin hebt kunnen zien, weer haar beste been voorgezet, om ons dorp aan de Vorstelijke Familie en de ver- dere hooge bezoekers op zijn mooist te laten zien. We verkeerden Donderdag- avond in vrees, of het door ongunstig weer niet zou misloopen, maar daarvan hadden we gelukkig geen klagen. Waar Vrijdag nabij gelegen gemeenten H. M. bij stroo- menden regen moesten ontvangen, bleef het hier droog en kwamem de versieringeu, eere- poorten enz. alle goed tot hun recht, hoewel nog verschillende versieringen achterwege moesten blijven, daar het des morgens nog regende en later de tijd ontbrak om ze nog aan te brengen. Om half acht werden de langslapers indien die er hier zouden zijn vooral op Vrijdag met klokgelui gewekt, als waar- schuwing, dat't feest begonnen was. Te 8 uur hield de burgemeester, de Ed. Acht. heer J. de Feijter, vanaf de pui van het raadhuis een toespraak, waarin hij wees op de beteekenis van het feest en het geluk, dat de bevolking te beurt viel, haar Vorstin weer in haar midden te zien. Daar op werd, begeleid door de fanfare „De Volharding" een wandeling door het dorp gemaakt en werden te 9 uur de school kinderen voor het raadhuis opgesteld, om straks, als de stoet was aangekomen H. IM. de 1 ieder en toe te zingen. Na de ontvangst van H. M. de Koningin, en wat daarbij verder plaats had (in uw vorig nummer reeds beschreven) werden de schoolkinderen in de scholen onthaald. In den voormiddag werden nog voorge- brachl versierde rijwielen, werd, opgeluis- terd door „De Volharding" een gecostu- meerde voetbalwedstrijd gehouden, en werd daarna op de muziektent een muziek- en zangu'itvoering gegeven. Des namiddags werd een allegorische optocht gehouden, waarin vooral de praal- wager voorstellende de Ned. Maagd met de elf provincien, benevens Landbouw, Handel en Nijverheid en Kunst en de recla- mewagen „Van Baal's Kappershuis" de bij- zondere aandacht trokken. Na den stoet werden op het Dorpsplein verschillende versierde paarden voorge- bracht, waarna verschillende volksspelen werden gehouden. Voor de soort en uitslag zie men hieronder. Des avonds was het weer muziekuitvoe- ring op de markt, met groote illuminatie van het dorpsplein en gemeentehuis. Deze was mderdaad schitterend. De vele hon- derden vreemdelingen, die met ons waren komen feestvieren en met bewondering de straatversieringen hadden aanschouwd, hadden ook daarover maar een woord van' lof. Deze dag werd het feest besloten met een schitterend vuurwerk, dat ook ten zeerste in den smaak viel. We hadden het ditmaal eens goed willen doen en dus nog een vervolg vastgeknoopt aan den eersten dag, ook met het oog op den vrijen Zaterdagmiddag. We konden ook op den eersten dag niet klaar komen met al de volksspelen en had den er wat voor Zaterdag bewaard. Er was ook weer groote belangstelling, zoowel van de inwoners als van bezoekers van elders. Dit was vooral te bemerken bij den lichtstoet die des avonds rondging. Daaraan werd door buurtcommissies en kinderen ruim deelgenomen en zij maakte tijdens het rondgaan een tooverachtig ef fect. De feesten zullen zeker bij alien die ze meemaakten lang in de herinnering blijven voortleven. Overigens is 't voorbij, we zijn aan 't afbreken en bergen onze eerepoorten op voor hopelijk latere gelegenheden. Van de volgende spelen kunnen we thans den uitslag melden: Lijst van Volksspelen Zaamslag. Stoelenwedstrijd paarden. le prijs A van Fraepenhove, 2e J. de Vos, 3e R. de Moor, 4e W. Dekker. Ringrijden fietsen (jongens boven de 15 jaar). le prijs P. Geelhoedt, 2e J. van Langevelde, 3e J. Herrebout, 4e H. Over- dulve, 5e A. de Bruijne, 6e J. de Pooter. Ringrijden fietsen (kleine jongens.) le prijs J. Knijff, 2e P. C. Geelhoedt, 3e J. Bakker. Langepijprijden. le prijs J. van Lange velde, 2e P. Geelhoedt, 3e A. Dieleman, 4e J. Herrebout, 5e A. de Visser, 6e A. van Fraeijenhove, 7e A. de Bruijne, 8e L. Mechielsen Zakloopen. le prijs C. de Groote, 2e J. van Sweeden, 3e J. van Cadsand, 4e J. Bakker, 5e D. de Groote, 6e F. de Groote, 7e C. van Cadsand, 8e J. den flamer. Flesschenspel voor meisjes. le prijs J. Pladdet, S. Kempe. Werd gemend door P. de Blaeij. 2e C. de Regt, S. de Regt. Werd gemend door K Dieleman. 3e E de Feijter, S. Deurwaarder. Werd gemend door R. Kolijn. Latrapen (Jongens). le prijs N. de Feijter Czn., 2e J. de Pooter, 3e M. Wisse, 4e M. de Pooter, 5e N. van Biezen, 6e A. Risseeuw. Latrapen (Meisjes). le prijs E. de Blaeij, 2e C. Snap, 3e J. Hamelink, 4e Erna. Mihl, 5e E. van Sweeden, 6e H. Hamelink. Beenloopen (jongens). le prijs W. de Feijter Czn. en J. de Pooter, 2e J. Knijff en A. de Keijzer, 3e W. Lensen en W. de Feijter Mzn. Wedloop met hindernissen le prijs A. Dieleman, 2e W. de Feijter Czn., 3e D. van Fraeijenhove, 4e C. de Groote, 5e J. de Pooter. Voor den geeostumeerden voetbalwedstrijd werden uitgeloofd 2 prijzen n.l. een prijs voor het mooiste en een prijs voor het meest typische costuum. Voor het mooiste costuum werd een prijs uitgereikt aan P. van den Vrede en voor ret meest typische aan J. Wisse. AXEL. Nu de feestelijkheden ter gelegenheid van het Kaninklijk bezoek weer tot het verledene behooren, kan gezegd worden, dat omze bevolking weer eens prettig feest heeft gevierd. De organiseerende commis- sies hebben eer van hun werk gehad en het ontbrak ook niet aan belangstelling van buiten. Het eerste nummer was de etalagewed- strijd. Ook dat is goed geslaagd. Voor wie het minder aangenaam verliep was de jury, die onder een plasregen hun indrukken moesten verzamelen; het waren de heeren J. F. de Cooker, J. Donze en J. Jurrij, uit Ter Neuzen. Zij hebben zich tot tevreden- heid van het bestuur van hun taak gekwe- ten. De le pr. is toegekend aan Oh. Kes- beke, de 2e aan C. Smies-Dieleman, na lo- ting met Joh. Deij, die de 3e pr. kreeg, 4e pr. L. Bakker-Van den Broeke, 5e pr. J. Visser-Koole, 6e C. L. de Smidt, na loting met de Firma Claessens, die de 7e kreeg. Vrijdagmorgen werd het feest aangekon- digd door een heraut, met klaroenblazers te paard. Daarbij werd voorgelezen een proclamatie van Jacoba van Beierem Te half 9 uur hield het muziekgezelschap ,Comcordia" een reveille, terwijl te 10 uur de schoolkinderen werden opgesteld langs de straten die de Koninklijke stoet zou pas- seeren. Die talrijke kinderen met hun vlag- getjes boden een feestelijken aanblik. Omtrenit de aankomst en ontvangst van den Koninklijken stoet is reeds geschreven in het nummer van Vrijdag. Te 2 uur werd op de weide van den heer A. C. IJsebaert een balonnenwedstrijd ge houden, die bij de kinderen en ook de grooten die het aanschouwden veel succes had. Om 3 uur ging een historische stoet rond, waarin mede togen de deelnemers aan het ridderspel „De Zwanejonker", en het Staf- muziek van het 6e Reg. Infanterie. Het eindpunt van dezen stoet was het schietterrein aan den Kinderdijk, waar het openluchtspel gegeven werd. Dit had een enorm succes. Het aantal bezoekers overtrof de stoutste verwachtin- gen. De opvoering voldeed goed, ofschoon de pauze's tusschen de bedrijven voor de toeschouwers wel wat te gerekt werden en tot algemeene teleurstelling de aangekon- digde aanvulling door't 6de, dat na het le bedrijf verdween, achterwege bleef. In het algemeen genomen kan gezegd worden, dat de commissie die dit deel van de fees- ten verzorgde en alien die dit ter zijde ston- den eer van hun werk hebben, niet het minst de regisseur, de heer M. Koster uit Gorin- chem. Toen dit spel beeindigd was, vingen op de markt de zanguitvoeringen aan van de verschillende zangvereenigingen, n.l. „Ore- lio", „Asaf", en „Hoop op Zegen", waarna het concert aanving van de kleine kapel van het stafmuziek van het 6e regiment te Breda. Dit concert trok zeer groote belang stelling en het beluisteren schonk waar kunstgenot. Tot slot werd een vuurwerk afgestoken, dat inderdaad schitterend was en door dui- zenden is bewonderd. Aan de uit vele ge- vulde rijtuigen bestaande tram in de rich- ting ZaamslagTer Neuzen bleek overtui- gend, dat honderden vreemdelingen ons feest hebben bezocht. RECHTSZAKEN. Verwezen naar de terechtzitting met last tot gevangenhouding J. J. J. V., oud 20 jaar. hoteiknecht te Eecloo (B.)gedeti neerd te Middelburg, ter zake van diefstal Eveneens P. D., oud 23 jaar; voermans knecht te Breskens, gedetineerd te Mid delburg wegens verffuistering. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemefinte gevestigd: P. P. Francke, landbouwersknecht; P 104, van Assenede. E. van Hauwe, landbouwersknecht; P 102, van Assenede. D. J. Dees, dierenarts; Scheldekade 19; van Utrecht. R. M. de Bakker, zonder; Van Ste«n- bergenlaan 26. van HonDnisse. C. A. V. Wifiems, dienstbode; Q 68; van IJzendijke- L. C. Wiit'te, dienstbode; Kersstraat 9; van Axel. J. G. Dees, zonder; Vlooswijkstraat 42; van Hoek. Vertrokken. J. van Wijck, koopman; Lange Kerk- straat 13, naar Rijssel. J. F. J. van Hecke, dienstbode; Dekker- straat 25, naar Goes. P. Hameflinck, ekdtricien; 2c Feijter- straat 6, van Kerkrade- T. R. Coops £*eb. Vermeer, zonder; Nieuwstraat 56, naar Rotterdam. ZUIDDORPE. Uitslag der prijsvlucht vanuit Mouscron van de Duiven-Maatschappij //Met moed Vooruit", gehouden op Zondag 27 Juli 1924. Duiven los 11,49. Oude duiven. 1 Anth. Fermont, Zuiddorpe2 Gebr. Baert, Koewacht; 3 Anth. Fermont, Zuid dorpe 4 C. Rijckaert, Zuiddorpe, Ster 5 F. de Meij, Koewacht6 F. de Block, Zuiddorpe; 7 E. de Vos, Koewacht; 8 P. Belaert, Zuiddorpe 9 B. Belaert, Zuid dorpe 10 F. de Meij, Koewacht; 11 P. Belaert, Zuiddorpe; 12 0 A. Waelput, Zuiddorpe13 Louis de Smet, St. Jansteen 14 A. Thiron, Zuiddorpe15 Ch. Beholder, Koewacht; 16 A. Poecke, Koewacht; 17 R. de Houx, ZuiddorpeOverduif Fr. de Block. Jonge duiven. 1 B. Belaert, Zuiddorpe2 F. de Block, Zuiddorpe3 B. v. Poecke, Koe wacht 4 F. de Block, Zuiddorpe5 E. de Vos, Koewacht6 H de Rijcke, Zuid dorpe 7 B. v. Poecke, Koewacht8 R Dankaart, Zuiddorpe 9 Gebr. Baert, Koe wacht; 10 H. de Rijcke, Zuiddorpe; 11 R. Dankaart, Zuiddorpe12 Gebr. Gijsel, Koewacht; 13 P. Belaert, Zuiddorpe 14 B. v. Poecke, Koewacht15 C. Coppieters, Zuiddorpe Overduif Aug. de Block, Zuid dorpe. Alle leden zijn tegenwoordig, behalve de heer Scheele, De notulen worden behoudens een kleine wijziging goedgekeurd. De Voorzitter deelt mee, dat Ged. Staten bericht hadden gestuurd, dat zij er bezwaar tegen hadden, dat de inschrijvingsbiljetten voor den bouw van 't electrisch net ten kan- tore van den ingenieur te Utrecht plaats heeft; zij verzoeken deze te openen ten raad- huize in presentie van Burg, en Weth. Zoo is dan ook gisteren, den 29sten geschied; maar spreker voegt hieraan toe, dat 't raadselach- tig is, door wiens bemiddeling Ged. Staten in 't bezit zijn gekomen van het bestek, waarin de plaats der opening vermeld staat. De heer De Bakker spreekt zijne veront- waardiging uit over de handelwijze van Ged. Staten in dezen; hij moet daartegen een era- stig protest doen hooren; 't is een ongehoorde aanmatiging, de raad wordt in zijn rechten ge- krenkt en aangetast en emstig geblameerd. De Voorzitter geeft te kennen, dat Burg, en Weth. voomemens zijn bij Ged. Staten per brief tegen deze ongegronde inmenging te protesteeren; dit schrijven wordt voorgelezen, met den inhoud stemmen ale leden in. Alspu worden de inschrijvingsbiljetten nagegaan. Er wiaren er vier nl.: Alberts v. d. Kluft, Amsterdam in totaal 49.500; „Electron", Breda f 56.040; Frowein, Apeldoorn f 59.950; H. E. E. M. A. F, Hengelo 50.295. De raming bedroeg 57.931, zoodat de laagste inschrijver er een aanzienlijk bedrag beneden is. De heer De Bakker informeert, wanneer de werkzaamheden een aanvang zullen nemen, waarop de adviseur te kennen geeft, dat 14 dagen na de gunning begonnen wordt. Spreker motiveert zijne vraag met de toelichting, dat er oogenblikkelijk eenige werkloozen zijn en daar Alberts v. d. Kluft ook het werk te Zaamslag uitvoert en daarmee ongeveer gereed is, heeft h(j hooren verluiden, dat de arbeiders van daar pogingen aanwenden ook hier te werk gesteld te worden; hij zou het betreuren indien werkmenschen van hier zoo- doende zouden gepasseerd worden. De advi seur geeft te kennen, zooals hij ook de vorige vergadering zeide, dat een bepaling in 't be stek den aannemer verplicht met de werkloo zen der betrokken gemeente rekening te hou- den, hij adviseert de heer De Bakker zich in verbinding te stellen met genoemde firma, deze zal wel aan't verlangen van den heer De Bakker voldoen. De heer Stallaert vraagt, hoe de aanvoer der benoodigde materialen geschiedt; gebeurt dit per tram of van Walsoorden af door voerlui? In 't laatste geval zou hij wenschen, dat de voerlieden van Boschkapelle daarvoor in aan- merking kwamen. De adviseur meent te we- ten, dat de aannemer er zelf prijs op stelt dit vervoer te laten geschieden door vrachtrijders uit de gemeente, in alle geval is 't aan te be- velen ook hierover met den aannemer te cor- respondeeren. Alsnu wordt bij rondvraag de uitvoering van het werk met algemeene stemmen gegund aan voomoemden laagste inschrijvers, 't geen de heer De Bakker de sarcastische vraag ont- lokt, of dit besluit wel goed zal zijn bij Ged. Staten. De Voorzitter deelt verder mede, dat 't stroomleverings-contract door de P. Z. E. M. geteekend, is ontvangen. De heer De Bakker wenschte eene gespeci- fieeerde rekening van de kosten van het te stichten transfornvatorengebouw. De advisew weet bij ondervinding hoeveel moeite het kost de P. Z. E. M. daartoe te bewegen en de raad zou eventueel van die specificeering raar op- kijken, in alle geval, 't is te probeeren. Het voorstel van den Voorzitter om ter uit voering van het werk eene geldleening aan te gaan ten bedrage van 60.000, rentende ten hoogste 6 aflosbaar in 40 jaar, te beginnen met het zesde jaar werd na toelichting van den adviseur met algemeene stemmen aange- nomen. Nogmaals ontspint zich eene discussie over de beloofde gratis-pit. De heer De Bakker heeft bemerkt, dat de menschen in de war zijn geraakt, tengevolge van de hen verstrekte circulaire, waarin hun een vergoeding in den aanleg van de pit wordt toegekend van f 5. Zij verkeerden in de mee- ning, dat hun een pit zou verstrekt worden en dat ze daarvoor geen uitgaven hadden te doen, maar nu blijkt, dat er wel kosten aan verbon- den zijn en wel meer dan die 5 bedragen, welke vergoed worden. De heer Verbraeken is ook van meening, dat een pit gratis moet aangelegd worden, daar dit beloofd is. De heer De Bakker antwoordt hierop, dat er wel een gratis pit is toegezegd, maar geen gratis aansluiting. Hierop worden de notulen geraadpleegd, waaruit blijkt, dat de heer De Bakker gelijk heeft, de heer Verbraecken legt zich hierbij neer. Op voorstel van den adviseur wordt de ver goeding in den aanleg met f 2.50 verhoogd en gebracht op /7,50, dit besluit kost de gemeen te 1500; de aansluiting geschiedt dan tot aan den meter in huis, de verdere kosten zijn voor den aanlegger. Hiermede zijn de besprekingen over den bouw van 't electrisch net geeindigd. De Voorzitter betuigt zijn dank ook namens den raad aan den heer Van der Hegge Zijnen,, voor diens bevattelijke uiteenzetting en hel- deren betoogtrant, waardoor dit zoo belang- rijk werk voor onze gemeente een fait accom pli is geworden en de heer Vian der Hegge Zijnen zegt wederkeerig dank aan den Voor zitter en de raadsleden voor de aangename besprekingen, welke over dit onderwerp zijn gevoerd, waarop ZEd. de vergadering verliet. De raad vervolgde alsdan de zitting ter be- handeling van eenige ingekomen stukken o.a. a. Rekening Gezondheidscommissie, zete- lende te Hulst. Boschkapelle moet hierin bij- dragen f 50.36. b. Verzet datum paardenmarkt te Goes. c. Verzoek van Burg, en Weth. de gemeen ten Wierden en Tubbergen, om adhaesie in- zake wetswijziging te verkrijgen om beiasting- ontduiking (forencen) tegen te gaan. De Voorzitter licht in, dat hier geen foren cen zijn. d. Verordening Vleeschkeuringsdienst Axel. Voorlezing hiervan wordt niet verlangd. e. Rekening der R. K. bewaarschool alhier over 1923, wordt voor kennisgeving aangeno- men. Op de agenda kwamen de volgende punten 1. Voordracht zetters. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren: P. B. Mel en G. van Campen. Laatstgenoemde wenscht niet meer in aanmerking te komen; in diens plaats wordt door den heer De Bakker aanbevolen de heer Stallaert en op voorstel van den heer Mangnus als plaatsvervangers de heeren Ongenae en De Bakker. 2. Aanbieding gemeenterekening 1923. Tot het nazien hiervan werden benoemd de heeren Scheele, Ongenae en De Bakker. 3. Aanbieding Armenrekening 1923. Tot nazien dezer worden aangewezen de heeren Scheele, Ongenae en Verbraeken. 4. Rondvraag. De heer De Bakker informeert hoe 't staat met den nieuwen legger van wegen en voet- paden. In een vorige vergadering was door den Voorzitter medegedeeld, dat de gemeente- architect voor't teekenen daarvan f 200 vroeg, 't geen door de meeste leden een te hoog be drag werd genoemd. Daar geen der ledep evenwel bij andere teekenaars naar de kosten heeft gei'nformeerd wordt op voorstel van den heer Stallaert be sloten, bedoeld werk te laten uitvoeren door den gemeente-architect. De heer Verbraeken merkt op, dat de ge meente volgens het bestek een terrein be- schikbaar moet stellen voor het bergen der materialen benoodigd voor het bouwen van het net en vraagt of zulk een terrein reeds is aangewezen. De heer Ongenae meent, dat bij de heer Mel daartoe volop ruimte is. De heer De Bakker zou daartoe het terrein willen aanwijzen, waarop het vroegere zieken- huisje heeft gestaan. Dit wordt goedgevonden. Nog werd gesproken over het aanstellen van een administrateur bij het electrisch bedrijf. Op voorstel van den Voorzitter zal dit in de volgende vergadering ter sprake komen. De heer Stallaert informeert nog of er bij gelegenheid van de komst van H. M. de Koningin iets van wege de gemeente moet ge- daan worden. De Voorzitter antwoordt, dat ZEd. geen kennisgeving hiervan heeft ontvan gen. Daar niemand meer het woord verlangd, wordt de vergadering gesloten. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEM. UITVOERINGEN, ENZ- 12 Aug. Verkiooping Hofsteedje en Huisraad te Axel. Notaris Dregmans. 13 Aug. Openbare Verkooping van een Boeren- inspan te Wolphaartsdijk. Notaris E. C. van Dissel. 14 Aug. Openbare Verpachting van Staats- gronden te Goes. Notaris 1. Chr. H. Peree. Openbare Verkooping bij Instel van een Bouwhoeve, Erf, Tuin, Boomgaard en Arbeiderswoning te Zuidland. Notaris C. Loeff. 15 Aug. Aanbesteding van de levering van 172.000 K.G. Kluitkalk te Noordwelle. J. Steur, Ellemeet. 16 Aug. Aanbesteding van de levering van 32.200 K.G. Kalizout 20 en 4000 K.G. 40 Landbouwvereeniging te Noord- gouwe. Aanbesteding van het maken van een Fundeering en het bouwen van een kan- toor te Ter Neuzen. Architect Joh. A. Feii. 18 Aug. Aanbesteding van het verbouwen van perceel no. 126 aan de Donze-Visser- straat te Ter Neuzen. Architect L. de Bruijne. INGEZONDEN MEDEDEELINGEPL Goede eetlust, goede spijsvertering. goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 9 19 Aug. Aanbesteding van het bouwen van een Burger Woonhuis te Axel. Architect P. A. Galle. 20 Aug. Openbare Verkooping van een Maga- zijn te Ter Neuzen. Notaris Callenfels. 25 Aug. Publieke veiling van Dekkleeden te Hulst. Deurwaarder Huineman. 28 Aug. Openbare Verkooping bij Verblijf van een Bouwhoeve, Erf, Tuin, Boomgaard en Arbeiderswoning te Zuidland. Notaris C. Loeff. Openbare Verpachting van de Grazing van de Groote Plaat te Axel. Notaris Dregmans. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-Aangiften. 6 Aug. Arthur Maria Phi- lomena Broeckaert, oud 30 j jm. en Renee Marie Constance Gislaine Van Bockstaele, oud 22 j., jd. 7 Aug. Willebrordus Victor Galle, oud 33 j., jm. en Maria Coleta Bracke, oud 23 j., jd. 9 Aug. Jo- zias Dieleman, oud 28 j., jm. en Neeltje Sara Cor nell Jurrij, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Johaanes Cornelis, z. van Jacobus Dooms en van Cornelia Maria Machielsen. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdtwee portemon- naies met eenig g«ld. Rechthebbenden v^rvoegen zich aldaar. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rotterdam naar Stock holm passeei'de .9 dez«r Holjenau. s.s. MAGDALEN A Veftrok 9 dezer van Hull naar Gefle. s.s. TERNEUZEN in lossing te West Hartlepool. Langs de Westsluis werden 2 binnenvaar-t tuigen op- en 4 afgeschut, langs de Mid- densluis 22 op- en 35 afgeschut, langs de Oostsluis 72 op- en 57 atgeschut. Amsterdam, 11 Augustus 2 uur. Bieden. onden 11,65 lerlijn, per biljoen "arijs 14,50 Brussel 13,20 Weenen (10.000) 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 14,50 Belgisch 13,20 Oostenrjjksch (10.000) 0.40 Laten. 11,653/, 0,63 14,60 13,25 0,45 0,63 14,60 13,25 0,45 Rotterdam, 11 Augustus 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 278 vette runderen 298 vette- en graskalveren, 999 schapen, en lammeren en 971 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. y l,171/2 tot /l,221/2; 2e kw. /1,10 tot y 1,053e kw./I,tot/0,90; Ossen le kw. /1,15 tot y 1,102e kw 1,tot 0,95 3e kw. f 0,90 tot /0,80; Kalveren le kw. 1,80 tot y 1,60; 2ekw. 1,40 tot /1,20; 3e kw 1, tot y 0,95Schapen le kw. /0,90 tot /0,95; 2e kw. /0,80 tot f 0,70; 3e kw. 0,65 tot 0,50 Lammeren f 1,05 tot /1,15 2e kw. tot Varkens le kw. /0,80 tot y0,85 2e kw. 0,78 tot 0,74 3e kw. 0,72 tot 0,68 licht soort 0,67 tot 0,72. Vet vee met mat gen aanvoer en handel, er was we'nig prima aangevoerd. Vette kalveren in alle soorten matig verhandeld, waardoor de pryzen eenigszins gedrukt waren. Schapen en lammeren werden traag ver handeld. Varkens met redelyken aanvoer en handel. De prijzen waren hiervoor iets vaster en hooger dan de vorige week wegens aankoop voor het buitenland. FIJNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad tot f Geel Mosterdzaad 30,tot 33, Blauwmaanzaad 39,tot f 41, Koolzaad 19,tot 21,50 Karwjj- zaad 38,tot 39,Kanariezaad 25,tot 26,Zonnebloempitten- zaad 15,50 tot 17,50; Boekweit 15,- tot VLAS. Aangevoerd: Blauw K.G., tot Zeeuwsch wit K.G. f tot Hollandsch Geel 4000 K.G 1.70 tot f 2,Groningsch 3000 K.G., 1,80 tot f 2. Dauwroot K.G., tot AARDAPPELEN. Overmaassche blauwe 6 tot 8 cent, per KG. Gelderscbe Blauwe 3,40 tot /4, Poters 1,50 tot 2,50 Blauwe Eigen beimers f 2,60 tot f 3, Zeeuwsche Eigenheimers /2,50 tot 2,90 Brielsche Eigenheimers 2,80 tot 3,50 per mad E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 7,tot 8,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3