fiEMENBDE BER1CHTEN. Laatste Berichten. BURGERLIJKEN STAND. trokken, zij toch geen ville morte wordt, doordat de leeg komende groote huizen worden bevolkt door personen van andere plaatsen op Schouwen. Zierikzee wordt dan ook nog meer als vroeger het centrum ©.a. voor den landbouw van het elland. Na deze ontvangst werd Zierikzee voor enkele uren verlaten en ging het vandaar eerst langs de zuidkust van het eiland en later meer Noordwaarts naar Brouwers- haven. In al de gepasseerde gemeenten kwamen de burgemeesters H. M. begroeten en werd een muziek- of zang- en een bloe- menhulde gebracht. Te Brouwershaven had op het gemeentehuis weer een officieele onitvangst plaats bij monde van den burge- meester, den heer N. A. Berkhout. De Ko ninklijke gasten teekenden op diens verzoek in het boekwerk, dat Vader Jacob Cats zelf aan zijn geboorteplaats heeft geschonken. Bij terugkomst te Zierikzee werd door de duizenden feestgangers, want het was alom feest, nog een laatsten groet aan de Komink- lijke familie gebracht, die zich daarna in- scheepte op de Hydrograaf, die koers zette naar Middelburg. Aankomst te Middelburg. De aanleiding tot het officieel bezoek van H. M. de-Koningin en Haar naaste familie- leden aan Zeeland, mag worden gezocht in de herdenking van het feit, dat het in Fe- bruari jl. 350 jaar geleden was, dat de Mid- delburgers van het Spaansche juk werden bevrijd en Prins Willem I zijn intocht bin nen Middelburg deed. Was dit feit reeds herdacht op den dag zelf door bijeenkom- sten, waarin Prof. Blok uit Leiden en Ds. Netelenbos uit Heinkenszand, de beteekemis uiteenzette van dat historisch feit, men wil-' de het meer in het openbaar nog eens her- denken en het was een vreugde toen ver- nomen werd, dat de Koninklijke Familie deze herdenking zou komen bijwonen. Al moge niet gesproken worden van een algemeene versiejing der stad, en hebben slechts enkele straten op dit gebied iets goeds tot stand gebracht, toch wappert alom de driekleur en het oranje, zijn veien met oranje getooid en toen tegen den avond van Dinsdag de eersten naar de Los- kade trokken om de blijde inkomste der Koningin in Zeeland's hoofdstad bij te wo- nen, werden zij spoedig gevolgd door hon- derden en ook langs de kaden en straten, waar langs de stoet naar de Abdij zou rij- den schaarden zich honderden om een eer sten groet te brengen aan de beminde vorsten. Op de Loskade werd voor de aanleg- plaats voor de „Hydrograaf" bestemd, ruim baan gemaakt; op het opengehouden terrein stelde zich o.a. het Middelburgsch Muziekkorps op. Toen de „Hydrograaf" in het zicht kwam, gaven zij, die het verst den Kanaaldijk wa- ren opgegaan, door hoera geroep daar reeds kennis van en de juichtoonen plantten zich als een golf voort, steeds heviger wordend en aangroeiend tot een ovatie, die bleef aanhouden tot in de rijtuigen was plaats genomen en deze zich langs Sta- tionsstraat, Kaden, Dam, Korte- en Lange- delft, Lange- en Korte Burg en Balans naar de Abdij begaven, waar de Koninklijke Fa milie en Baronesse Sloet van 'Marxveld, hun intrek namen in de woniing van den Commissaris der Koningin, wiens echtge- noote en beide zoons hunne Flooge Gasten welkom heetten bij den ingang der woning. De overige leden van het gevolg logeeren elders als gasten van vooraanstaande per sonen. Vioor de Vorstelijke personen, was de eerste dag van den tocht door Zeeland ten einde, een welverdiende rust wachtte hen. Middelburg ging ook slapen en zich voor bereiden voor den eigenlijken feestdag van heden. De graote dag te Middelburgr Heden, Woensdag, was het dus voor Zeelands hoofdstad de Groote, reeds lang verbeiden dag, Herdacht zou worden de 350ste verjaardag van de verlossing van het Spaansche juk en dit samen met Konin gin Wllhelmina, de Vorstin uit het Oranje huis, wier voorvaderen, aan die verlossing zulk een groot aandeel hebben gehad. Reeds zeer vroeg in den morgen was men alom nog bezig aan de voorbereidselen voor den feestdag, en het was ook nog vroeg, toen de eerste personen van buiten de stad deze binnentrokken om mede feest te vieren. Waren reeds alle hotels te Mid delburg, Vlissingen en Domburg en ook op de kleinere plaatsen geheel bezet met vreemdelingen, die voornamelijk voor het feest zijn gekomen, nu kwamen steeds tram- men, booten, extra-treinen aan, ieder met honderden mannen, vrouwen en kinderen, die voor een groot deel zouden medewerken aan de nader te beschrijven huldebetoo- ging. En die honderden stegen tot duizen den. Toen de tijd begon te naderen, waar- op door orde-commissarissen en politie orde in de chaos van menschen en mensch- jes werd gebracht, de orde-commissarissen door de colonnes, die aan de betooging zouden medewerken op verschillende plaat sen in de stad te formeeren, en de politie begon om de straten, waardoor de Konink lijke stoet zou rijden af te zetten. Alvorens echter te schrijven over hetgeen hedenmorgen in het openbaar geschiedde, willen wij onze lezers in gedachten bren gen, binnen de muren van het groote ge- bouw in de Abdij waar dezen nacht de Koninklijke Familie heeft uitgerust van de vermoeienissen van den eersten dag. En als wij dat doen is het om te melden, dat in den loop van den morgen door H. M. de Koningin werden ontvangen de bekende Engelsche schrijfster Marjorie Bowen, die in haar werken zoo herhaaldelijk over de geschiedenis van het Oranjehuis en van Nederland vertelde en ook nu weer op Wal- cheren vertoeft voor een nieuw boekwerk in dien geest, en ook de heer Pieters, als vertegenwoordiger van de eenige Neder- duitsche Hervormde kerk, die nog in Frank- rijk bestaat, namelijk die te Roubaix. Officieele begroeting namens den Koning van Belgie. Later op den morgen maakte zijn op- wachting de Gouverneur van Antwerpen, baron Holvoet, die verg.zeld van baronesse Holvoet naar Middelburg was gekomen. De Gouverneur bracht een missie over van Z. M. Koning ibert, bij dit officieele n, .e hun bezoek aan de aan Belgie grenzende pro vineie. De rijtoer. Tegen 10 uur reden de hofrijtuigen in de Abdij voor, en spoedig daarna klonken juichtoonen uit de monden van hen die zich onder de boomen geschaard hadden, om de Vorstelijke personen als het war(e een „goe- den morgen" toe te roepen. Voorat'gegaan door den waarnemenden commissaris van politie, den heer R. A. Vink, zette de Ko ninklijke stoet zich in beweging, langs de vooral door vlaggen in feestdos gestoken straten, waar honderden zich langs de stoepen of binnenshuis hadden opgesteld om van hun aanhankelijkheid aan het Vor- stenhuis te doen blijken. Dit geschiedde op sommige plaatsen niet alleen door juichen of zingen, maar ook door bij een klein oponthoud bloemen aan te bieden. Gereden werd door het nieuwe stadsge- deelte, de wijken gesticht door de beide woningbouwvereenigingen, een deel van de stad, welke H. M. tot heden nog niet be- zocht en waar Zij nu kennis kon maken met de aardige woningen en breede straten. Langs den Veerschen Singel werd weer de oude stad, het binnen de veste liggende deel binnengereden en door verschillende straten werd de Heerengracht beraikt, waar opnieuw werd halt gehouden en wel voor het Oudemannen- en vrouwenhuis. De oud- jes, voor zoover daartoe in staat waren alle op banken gezeten voor het hek, aan den tuin was geen verandering aangebracht, daar deze thans in een schitterend bloemen- kleed preikt, maar voor het gesticht maak- ten kleine vlaggetjes een feestelijk aanzien. Toen het Koninklijk rijtuig stil hield, hielpen de vader en de moeder, twee der oudste verpleegde vrouwtjes naar voren en bood de bijna 89jarige Francina Abraham- se aan H. M. de Koningin en de 80jarige Cath. Jacoba v. d. Woestijne, wed. Scheer- zeijer, aan H. K. H. de Prinses een bouquet bloemen aan, afkomstig uit den tuin van het gesticht. Het was zeker wel een van de treffendste oogenblikken uit dezen rit, die in alle op- zichten een zegetocht werd. De Provinciate Huldebetooging. Reeds met een enkel woord spraken wij boven over de Provinciate Huldebetooging, welke te Middelburg zou plaats hebben, en waar H. M. de Koningin Haar ochtendrit eindigde op het terrein dier betooging het Molenwater, is het nu het oogenblik daar- over meer te vertellen. Zooals bekend heeft verledeo jaar bij de herdenking van de 25jarige regeering van H. M. te Amsterdam een nationale hulde betooging plaats gehad, en hebben daaraan ook een zeer groot aantal Zeeuwen deelge- nomen. Toen nu bekend was, dat de Ko ninklijke Familie een officieel bezoek aan Zeeland zou brengen, hebben de personen, en dan noemen wij speciaal den voorzitter, den heer P. G. Labrijn, en de secretaresse mejuffrouw J. J. Donner, beide wonende te Goes, die verleden jaar de Zeeuwsche deelname op zoo'n lofwaardige wijze had den geregeld, het initiatief genomen voor een Zeeuwschem Huldebetooging in den geest van die, welke te Amsterdam in het groot heeft plaats gehad. In alle deelen der provineie werden distrietscommissies gevormd, en aanvanke- lijk wat langzamer, later steeds vlugger gaven de deelnemers en deelneemsters zich op en steeg hun aantal tot over de 9000. Dat voor een goed verloop van de betoo ging de leiding daarvan in deskundige han- den moest zijn, is te begrijpen en het mag een geluk worden genoemd, dat de heer A. Kloeke, kapiteim bij het 14e regiment infanterie te Middelburg zich bereid ver- klaarde, de technische leiding op zich te nemen. Op het Molenwater, een voor dit doel zeldzaam geschikt terrein, was voor H. M. de Koningin, den Prins, de Prinses en het gevolg een: overdekte, keurig afgewerkte tribune opgeslagen en daartegenover op een 20 M. afstand stonden met onderlinge af- standen van 10 M. een 8tal sierpalen, waar- van de versiering geschonken is door ver schillende lichamen en maatschappijen. Recht tegenover de tribune was een af stand van 2 meter tusschen- de palen en daar stonden ongeveer 2000 zangers en zange- ressen opgesteld, terwijl in ieder 8 ruimten van 10 Meter twee colonnes der betoogers stonden. Deze colonnes waren reeds te half tien op verschillende plaatsen van de stad geformeerd en onder leiding van orde-com missarissen naar het Molenwater gemar- cheerd, waar aan de rechterzijde der zan gers stonden twee colonnes met personen uit Schouwen en Duiveland, Tholen en St. Philipsland; twee van Zuid- en Noord- Beveland; twee speciaal uit Middelburg- gers bestaande; een van betoogers uit de plaatsen op het platteland van Walcheren en een van inwoners van Vlissingen. Links van de zangers eerst twee colonnes van de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen; de overige colonnes bestonden uit personen van de volgende organisaties, gekomen uit verschillende deelen der provineie: Ned. Chr. Vrouwenbond, Chr. Nationaal werk- mansb.: Patrimonium; Diaconessen; Ned. Meisjesbond; Chr. Jiongelingsvereenigin- gen; Geref. Meisjesbond; Jongelingsver- eeniging op Geref. grondslag; Zeeuwschen schietbond en Geheelonthouders. Voor ieder der colonnes stond een mu- ziekgezelschap. Toen H.M. en de andere Vorstelijke per sonen. op de tribune hadden plaats geno men, zette de muziek plechtig het Wilhel- mus in, de vaandels bogen als hulde aan de Landsvrouwe, de medegebrachte bloe men werden in de hoogte gestoken. Het was een oogenblik van aandoenlijke plech- tigheid, die duizenden betoogers, de'duizen- den er om heen, diie nog een plaatsje hadden weten te veroveren op het niet afgezette deel van het groote plein, alle hun oogen met diepen eerbied gericht op H. M. en de Hare. Maar spoedig zou de uiting van hoog- achting, liefde en trouw, niet alleen blijken uit blikken, want begeleid door het Middel- burgsche muziekkorps, en de gezelschap- pen „Eendracht maakt Macht" van Seroos- kerke (W.) en „Apollo" van Domburg, en onder de algemeene leiding van den heer Jan Morks, directeur van eerstgenoemd korps, vingen de zangers en zangeressen aan met het lied „De Zeeuwen aan Oranje", voor deze gelegenheid gemaakt door den heer D. A. Poldermans uit's Gravenpolder, die ook het Zeeuwsch Volkslied maakte, en evenals dat volkslied door den heer Morks op muziek gezet. Dit lied luidt als volgt: Heil U, Heil U, Koningin! Ied're Zeeuw, vervuld van blijheid, Trotsch op d'ongeschonden vrijheid, Mint U als zijn Landsvorstin. Ons van vreugde trillend hart, Het Hart van Uwe trouwe zonen, Zal zich een steeds blijven toonen Met Oranje in vreugd en smart. Naast Wilhelmus van Nassau, Stonden d'oude, stoere Zeeuwen Onverwrikbaar, pal als leeuwen, Zwoeren ze hem hou en trouw, En te land als op de zee, Door geen stormgeloei te dooven, Bleef het steeds: Oranje Boven! Naast het fier: „Je Maintiendrai." Daarop stemden alle betoogers in met het laatste couplet van „de Eed van trouw", van A. K. Dudok van Heel, bekend van de betooging van verleden jaar, en met twee coupletten van het Wilhelmus van Nas- sooiwe, namelijk het eerste en ,,Mijn schilt ende betrouwen". Toen deze hulde betooging was geein- digd, begon het defile, als eerste verliet de meest rechtsche colonbe, die van Vlissin gen, haar plaats en voorafgegaan door het muziekkorps, trok zij langs de Koninklijke tribu"" met een onderlingen afstand volg- den de andere colonnes een voor een, en ook de zangers bleven niet achter. En telkens kwamen uit iedere colonne betoogsters of betoogers naar de tribune en boden eigen gekweekte bloemen aan, en steeds werd de bloemenschat grooter, al wilden al die voortbrengselen der natuur wedijveren met de mannen, vrouwen en kinderen in het brengen van hulde aan de Vorstelijke personen, in het bijzonder aan H. M. de Koningin. Maar ook aan de andere zij.de verlieten betoogers de colonnes en wel die van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, dat waren de leden van de Duivenmaatschappijen of vereeni- gingen uit Hengstdijk, Clinge, Kuitaart, Os- senisse, Westdorpe en Zuiddorpe, die hon derden postduiven loslieten, opdat de dier- tjes thuis konden melden, dat Zeeland Ko ningin Wilhelmina op grootsche wijze heeft gehuldigd. Maar zij zouden dan tevens kunnen mel den, dat de bijna 102 jaar oude mej. wed. Fr. Asselman uit Hengstdijk, dus wel de oudste inwoonster van Zeeland, bij de be tooging niet is achter gebleven en mede van haar groote aanhankelijkheid voor het Oranjehuis heeft doen blijken. Na het defile kwamen de colonnes weer op hun plaats terug en maakten door dat de buitenste wat opmarcheerden een halve cirkel rond de tribune. Als slot der betoo ging zongen alien te samen twee coupletten van het Zeeuwsche Volkslied. Na deze indrukwekkende betooging stap- ten de Hooge Gasten weer in de rijtuigen en reden over de Bres, Wagenaarstraat en Balans, terug naar de Abdij. Het openluchtspel. Naast de betooging, was zeker wel het openluchtspel het belangrijkste nummer van het programma te Middelburg, spe ciaal ten opzichte van 'de herdenking van de 350jarige onafhankelijkheid der stad en tevens een nummer, waarvan de voorberei- ding aan de leiders, maar ook aan de uit- voerende heel wat tijd en moeite had ge- kost. Dit gebarenspel stelde voor den over- gang van de stad Middelburg van de Spaansche zijde naar die van den Prins van Oranje in Februari 1574. Het maken der daarbij te zingen woorden was toever- trouwd aan den heer Dr. P. C. Boutens, die 'Middelburger van geboorte is, terwijl de componist F. E. A. Koeberg, de muziek be- geleiding compeneerde. De leiding van het spel was in handen van den heer F. Lensvelt uit Veere, die van den beginne af de repetities leidde. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd M. C. van Duijs-e, zonder, Lange Kerk- straat 92, van Hulst. 0. van der Muren, veldarbeider, P. ongen. van Axel. M. 0 /erdulve, dienstbode, 0 202, van Axel. Th. Visser, machinist, Westkolkstr. 14, van Kruiningen. E. L Meert, onderwpzeres, Q 214, van H. en L. Zwaluwe. J. Ooossen, Bakkersknecht, Q 233, van Axel. P. van Hecke, P. 125, zonder, van Hoek. Vertrokken G. G. Zijlstra, onderwijzeres, Westkolk- straat 810, naar Middelburg. M. Oppeneer, zonder, Q 43, naar Axel. E. M. Kaas, dienstbode, Dijkstraat 37, naar Zuiddorpe. A. Tollenaar, schipper, Rosegracht 11, naar Antwerpen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten veraJLtwoordelijkheid der Reciactie). Ter Neuzen, 4 Augustus 1924. Mijnheer de Redacteur, Van verschillende zijden wordt mij telkens gevraagd, waarom de Buurtvereeniging te Driewegen in den langen strijd voor electrisch licht niets meer van zich laat hooren en waarom ik nooit de pen opvatte naar aanlei ding van zekere ingezonden stukken. Mijn antwoord daarop is, dat de Buurtver eeniging in elke vergadering de lichtkwestie aan de orde stelt, maar van meening is, dat zij de goede zaak het beste dient door vertrouwen te stellen in het gemeentebestuur en daarom meent eene afwachtende houding te moeten aannemen, zoolang Gemeentebestuur en P. Z. E. M. onderhandelen. Toch wil ik mijn eigen meening wel even meedeelen. Aan U, geachte Redactie, mijn dank voor de gelegenheid, mij daartoe ge- boden. Over de P. Z. E. M. wil ik het daarbij niet hebben. Die maatschappij heet provinciaal, maar ik kan er weinig provinciaalsch in vin- den, dan alleen, dat zij aan de provineie geld kost. Als ik naga, wat namens die maat- schiappij op onze vergaderingen is voorge- rekend en beloofd, krijg ik den indruk, dat men zich daar of telkens vergist of bevreesd is voor een financieele debacle. Een groote tegenvaller in onzen strijd is ge- weest de houding van Sluiskil, culmineerend in den Zeer Eerw. Pater Gardiaan. Het staat voor mij nog altijd vast, dat wij den a.s. win ter zonder electrisch licht tegemoet gaan, om- dat van die zijde de eisch gesteld werd: „een- zelfde stroomprijs als in de kom en anders geen licht." Was die eisch redelijk in dezen tijd van be- zuiniging? Is deze gemeenteraad werkelijk, coute que coute, verplicht te herstellen, wat een vorige raad misdeed? Mogen wij eischen in alles gelijk gesteld te worden met kom- bewoners? Kunnen de menschen op Sluiskil en Driewegen niet betalen, wat die van Zaam- slag en Hoek wel kunnen? Was het niet ver- standiger geweest om te nemen, wat men krij- gen kon en betere tijden af te wachten? Als eenmaal de tijd komt, dat de P. Z. E. M. op de exploitatie niets meer te kort komt en de gemeente dus niet meer behoeft bij te passen, zal de raad dan niet uit zichzelf de vrijge- komen gelden gebruiken om voor ons den stroomprijs te verminderen? Sluiskil was te veeleischend en wie het on- derste uit de kan wil hebben krijgt het deksel op den neus. Ik weet het: Pater Gardiaan kan altijd in zijn stelling retireeren en zelf voor het kloos- ter en de naJaste omgeving zorgen. Het komt mij echter voor, dat hij dit niet mag. In dit stadium is hij verplicht eene vereeniging te vormen, die heel Sluiskil omvat en zelf voor het licht zorgt. Dat is daar financieel moge- lijk. De gemeenteraad kan dan gemakkelijk Driewegen, Zwaantje en Baandijk helpen. Een tweede tegenvaller voor ons was, dat de raad telkens weigerde mede te gaan met de voorstellen van Burg, en Weth. Ook de raad wou het onderste uit de kan. Was het voorstel van Burg, en Weth. om 1200 te betalen voor de verlichting van Sluiskil en Driewegen aan- genomen, dan was het net nu in laanleg. Onge- lukkig wierp toen de heer Scheele roet in het eten met zijn voorstel om ook Zwaantje en Baandijk te verlichten. Wie te hoog mikt, treft geen doel, zeker niet bij de P. Z. E. M. Als die maatschappij ooit daarin toestemt, zal ik ruiterlijk erkennen mij in haar vergist te hebben, maar ik zie het er niet van komen. Ik blijf bij mijn oud standpunt, dat Zwaan tje en Baandijk kunnen bediend worden van- uit de stadscentrale en als de heer H&melink zijn uitstekend voorstel om te onderhandelen met de Industrieele in die richting had ge- cfaan zou de Industrieele wellicht even voor- komend en handelbaar zijn geweest. Stroom prijs niatuurlijk voor Baandijk en Zwaantje gelijk aan dien van Sluiskil en Driewegen. Al de buitenbuurten, waarover nu al zoo langen tijd uit den treure in de raadszittingen wordt gesproken, waren dan geholpen voor f 1200. Over de petroleumredeneering van den heer Hamelink wil ik maar liever zwijgen. Hij zelf zal bij nader indenken de consequenties dier redeneering wel niet aandurven. Ieder heeft wel eens een ongelukkig oogenblik. Van harte hoop ik natuurlijk, dat de raad met zijn bod van 2000 succes zal hebben. En zoo niet, wij houden vol: „Tandem bona causa triumphat." Of is het geen onduldbare gedachte te be- hooren tot de voomaamste gemeente van Zeeuwsch-Vlaanderen, eene gemeente, waarin drie centrales staan, van wiaaruit in alle rich- tingen electrische stroom gaat, en dan zelf het genot daarvan niet te mogen smaken? Zelfs Ovidius, met wien de raad het schijnt te houden, zou er zijn geduld bij verliezen. J. C. JANSEN. AUT0M0BIEL ONGEVAL. De correspondent van de N. R. Crt. meldt uit Brussel, dat een automobiel, waarin 5 Nederlanders gezeten waren, die de grot van flan bezocht hadden en op weg waren naar Brussel, Maandag te Bovess bij Namen door een anderen automobiel aangereden en vernield is. Mevrouw Staverman uit Vlis singen, werd gewond en is naar een kliniek overgebracht. De anderen zgn met den schrik vrij gekomen. BIJ ON GELUK GEWURGD. In het grensplaatsje Velen was het 10- jarig zoontje der wed. H. aldaar bezig oefe- n;ngen te maken aan de ringen. Daarbij raakte hij zoodanig met zijn hoofd tusschen de touwen beklemd dat, terwijl men hem eenigen tijd zocht, hij reeds gestikt was. VERDRONKEN. Woensdagnacbt is de 43jarige schippers- knecht A. M. uit Leiden, op de schroef- stoomboot van de firma Omts'gt van Leiden naar Amsterdam bij de Kaag in de Ring- vaart overboord geslagen en verdronken. Dinsdagavond is te Alphen aan den Rjjn een 5jarig zoontje van den landbouwer A. V. in een sloot geraakt en verdronken. Een 6-jarig jongetje heeft verklaard dat zjjn 4 jarig broertje aan de Ruijterkade te Amsterdam te water gevallen en ver dronken is. Dreggen heeft geen resultaat gehad. In het Noordzeekanaal is een 10- jarige jongen bij het z^emmen verdronken. Zgn 11-jarisr broertje heeft een schipper, met behulp van zijn vlet, gered. Dreggen naar den vermiste heeft geen resultaat gehad. GEWEER AFGESCHOTEN. Uit Isselburg (Gid wordt gemeld Een 7jarig zoontje van een boerenarbeider heeft spelenderwjjs een geweer afgeschoten op zjjn broertje van 5 jaar. De hahslag- ader werd geraakt en de dood trad spoedig in door verbloeding. EEN L1EFDEWOND DOOR DEN EERSTEN flULPDiENST VERBONDEN. De Eerste Hulpdienst heeft Zaterdagnacht van de Regentesselaan overgebracht naar den Centralen post, een man, die in be wusteloozen toestand op straat lag. Uit zgn papieren bleek, dat men met zekeren E. te doen had, die, naar hij later verklaarde, als gevolg van een heftige lief- desscene het bewijstzijn had verloren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- Door krabben worden huidaandoeningen nog erger. Wend Foster's Zalf iaan, die on- middellijk verzachting geeft en uw kwaal ge- neest. Inderdaad een probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-verpakking f 1,5 DOODGEVALLEN. Verleden week Dinsdag is de 60-jarige Scheffers, leidekker uit Venray, bij het verrichten van herstellinswerk van den kerk- toren te Swalmen doodgevallen, AMBTEL1JKE ACCURATESSE. Als een staaltje van buitengewone accu- ratesse bij de administatie der posterijen wordt aan het Haagsch Corr. Bur. gemeld, dat een inwoner van den Haag dezer dagen vijftien cents strafport te betalen kreeg voor een hem uit Duitschland toegezonden briefkaart, welke behoorlijk was gefrankeerd Op zijn beklag ten postkantore maakte men hem er opmerkzaam op, dat de toegezonden briefkaart enkele milimeters te breed was! DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Burgerbrug, gemeente Zgpe, is de vrouw van D. in haar woning door den bliksem gedood. JN KOKEND WATER. Te Enter is een driejarig kind van den landbouwer Nymeyer in een pot met kokend water gevallen en overleden. OVERREDEN. Op een onbewaakten overweg tusschen Heerde en Wapenvelde is de heer A. Tepe Boers, manufacturier uit Zwolle, die in zgn auto zat, door den eenmanswagen van den locaalspoor ZwolleApeldoorn overreden. Hij werd doodelijk aan het hoofd verwond en een been werd hem afgereden. De auto is totaal verbrijzeld. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Een 7-jarig meisje van den heer W. te Maastricht is Zaterdagavond door een auto gegrepen en tegen den weg geslagen. Het kind is zonder tot bewustzijn te zijn ge komen in het ho3pitaal overleden. K1ST VUURPIJLEN. De Zandvoortsche politie kreeg Zaterdag bericht dat op het strand bjj paal 61 een kist was aangespoeld, welke een E.rgelsch opschrift droeg, vermeldende dat ze ont- plof oare stoffen bevatte. Daar de kist op Bloemendaalsch gebied lag, werd de politie dier gemeente van de vondst in kennis ge steld. flet bleek, dat de inhoud van de kist nit vuurpijlen bestond. Men seint ons uit Middelburg: De huldebetooging is gestegen tot een grootsche betooging, zooals weinig dro de geschiedenis van het Oranjehuis bekend is. De aangeboden bloemenschat overtreft verre de stoutste verwachtingen. Onder de bloemen was ook een prachtige hoorn des overvloeds en verschillende groote bloem- stukken. Het 102jarige vrouwtje kreeg een plaats op de Koninklijke tribune. Na afloop van de betooging en het defile bleef men door zingen en jubelen, terwijl op het persoonlijk verlangen van de Koningin de afzetting werd opgeheven, zoodaf het Molenwater vol stroomde, met de duizen den en duizenden. Het aantal betoogers was ongeveer tot 10.000 gestegen en de belangstellenden waren even groot in aantal. Midden tus schen deze menigte reed de Landsvrouwe over het plein om daarna eerst naar de Abdij terug te keeren. Het was een zeldzaam indrukwekkend uur, dat op het Molenwater werd door- gebracht. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Juli. Jan Reijnhout, oud 25 j., jm. en Francoize Orerbeeke, oud 23j.,jd. Geboorten. 26 Juli. Cornelia Roelefina, d. van Adriaan Johan Vos en van Lammechien Hoogendijk. 29 Juli. Francoise, d. van Jan Jacobus Harte en van Johanna Hendrina Beukelaar. 30 Juli. Jacobus Krijn, z. van Krijn Bareman en van Lidewij van de Wege. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een Boodschap- tasch, een zilveren Meisjesarmband en een Engelsche Sleutel. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. CORRESPONDENT1E. Wegens overvloed van copie moeten wij het slot van* den gemeenteraad van Axel uitstellen tot het volgend nummer. Red. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Augustus 2 uur. Bieden. Londen 11,55 Berlijn, per biljoen 0,62 Parijs 14,121/2 Brussel 12,89 Weenen (10.000) 0,36i/2 Yreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,62 Fransch 14,12!/2 Belgisch 12,89 Oostenrgksch (10.000) 0,361/2 La ten ll,551/o 0.621/a 14,17i/2 12,94 0,37i/2 0.62i/2 14,17i/2 12,94 0,371/2 A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT. BCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. HELENA in lading te Rotterdam voor Stockholm, s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Gefle. s.s. TERNEUZEN in lossing te West Hartlepool.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3