SPORT. 6EKIEN6PE BER1CHTEN, INGEZONDEN IEDEDEELINGEN. Tegen Siapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en ExamenvreeSj gebruiki men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwfabletten AARDENBURG. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. BSKNELD GERAAKT EN GEDOOD. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. van idat gebruik moeten afwijken, omdat president Doumergue©ngehuwd is. De kramen moeihten evenwel tot en met Zon- dag blijveni staan. Ditmaal op verzoek van mijniheer de president zelf. Die kermis- lanten zullen althans geen kwaad meer spreken van de vrijgezelilen, aldus merkt de Figaro ©ndeugend pp. TE:R NEUZEN, 28 Juli 1924. DE COLLECTE VOOR DE NOOD- LIJDENOE V1SSCHERS. Naar we vernemen heeft de collecte die alhier j.k Zaterdag is gehouden, ten bate der slaehtoffers van den storm te VHssimgen en Arnemuiden opgebracht de som van f 612. Blijkens de advertentie in dit n.ummer kunnen zij die misschien niet bezocht wer- den of genegen zijn nog een bijdrage te schenken deze afdragen ten kantore van den secretaris der Kamer van Koop'handel en van dien der Boerenleenbank. R1JW1ELONGEVAL. Gisteren namiddag reden eenige jongelui per rijwiel naar de sportwedstrijdeni te Sas van Gent. Even voorbij de rollbrug kwam de jongeheer L. N., die een verkeerde ma noeuvre maakte met zijn valdesje met sport- costuum te vallen en werd ernistig aan het gelaat verwond. Na in een particuliere woning venbonden te zijn werd de reis voortgezet. ONGEVAL MET EEN VUURWAPEN. Gisteravond werd athier aan de ponton in de oude haven aangebracht, de heer J. de Bakiker, schipper van de ,,7 gebroeders", die verwond was door een revolverkogel. Met zijn sibhip torn en de van Antwerpen, had hij ziidh naar we vernemen bezig ge houden met het schieten op zeehonden bij het varen door het pas van Ossenisse. Ten slotte werd er met het vuurwapen minder voorzichtig omgegaan en werd De B. ge- troffen door een schot, toen zijn vrouw de haan wertrok, in de meening, dat het wa- pen niet meer geladen was. De kogel ging door het onderliijf en trof ook de arm, dien hij achter zich hield. De B. werd alhier naar het ziekenhuis overgebracht waar Dr. Van Bockstaele hem onderzocht. Naar we vernemen zal voor zoover kan worden nagegaan de ver- wonding geen ernstige gevolgen hebben. GEREF. KERK. Aangenomen het beroep naar de Geref. ■kerk van Hoek door cand. J. B. Vanhaelen te Alblasserdam. Bedankt voor het beroep van de Geref. kerk van Aarlandeveen, Eestrum, Rotte- valle, Vianen en Warns. DE BRAND TE VLISS1NGEN. De brand in de petroleumtaniks te Vlis singen gaf ook aanleiding om de in de havens en in het kanaal liggende schepen te laten verhalen tot achter de Keersluls, aangezien het gevaar niet denki'oeeldig was, dat door het barsten van de ibrandende tanks de brandende olie in bet kanaal zou stroo- men. De brandende olie kwam nog door een toevoerbuis in het kanaal, en was aan^ leiding, dat een paar ducdalven verbrand- den. Inmiddels had men maatregelen genomen voor het blusschen, waarvoor uit Dordrecht werden aangevoerd twee tankwagens met een vloeistof, die, vermengd een breiachtige massa over de brandende olie moest uit- storten en door afsluiting der lucht den brand doen dooven. Met babulp van de marinematrozen werd Zaterdagmorgen die proef genomen, en wel met gunstig resul- taat. Spoedig waren de vlammen in de tanks gedoofd en kon. men zich bepalen tot het blusschen van den brand op het ter- rein, hetgeen met zand geschiedde'. Toen van lieverlede Zaterdag de rook optrok, kon men terstond ziien, dat een groot deel der eigendommen van de maat- schappij gespaard is gebleven en het be- richt van een persbureau, dat alles verloren was, onverantwoordelijk overdreven is. Niettemin .is de ramp groot, hetgeen de mines van verschillende tanks, van het kantoorgebouw en de magazijnen bew.ijzen. De 2 grootste tanks en eenige kleinere zijn bewaard gebleven. Een der ontruimde wo- mingen .is weer betrokken. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Een der werklieden fTemer/kte, dat toen de vermiste Willeboordse zich op den tank foegeven had, die gevuld werd uit het stoomschip Scottisch-American en daartoe het mangat had geopend, plotseling een knal weerklonk en een vlam opsteeg. Wille boordse, riep: Hulp, moord, ik verbrand. Vermoedelijk is hij in den tank gevallen, men heeft hem met meer gezien. De kame- raad verklaart, dat W. niet rookte. DE BEGRAFEN1S DER SLACHTOFFERS. Men melidt uit Vlissingen: Zaterdagmorgen heeft op de algemeene begraafplaats de teraardebestelliing plaats genad van de vier slachtoffers van de visschersramp van 18 Juli van schipper Jasperse, diens beide zoons en van A. de Nooijer. Op de begraafplaats waren met vele belangstellenden aanwezig, de burge- meester Van Woelderen, de wethouders Has on en Laerrjoes en de commissaris van politic. Nadat de 4 kisten in de groeve waren neer- gedaald, trad de burgameester naar voren, die er op wees, dat er boven Vlissingen zware wolken hangen: de werkelijke en de figuurlijke. De deelneming, wellke spreker betuigt, geldt niet alleen deze vier, maar alle 15 dappere mannen. Spreker zegt, dat hij niet alleen als hoofd der gemeente optreedt, doch ook namens den Commissaris der Konimgin, die ver- hinderd was, deelneming betuigt. Ook H. M. de Koningin en de Koningin- Moeder gaven folijken van deelneming, en alom in den lande wordt gewerkt met direc- te, materieele hulp. Treffend noemt spreker 't, dat juist schipper Jasperse en zijn zoons 't eerst hier zijn ter aarde besteld, en na lief en leed samen te hebben gedeeld, samen in den dood zijn gegaan, Spreker zegt, dat ge- zorgd wordt, dat zij, die het graf bezoeken, zullen herinnerd worden aan het gebeurde, wat een symbool zal zijn van het wankel bestaan der visschers. En tevens als een bewijs van trouw, die hindt tot in den dood. Spreker hoopt, dat de nagelatenen kraoht zullen vinden den zwaren slag te boven te komen, en dat de vissdhersvloot gespaard moge blijven voor ramipen als die van 1903, en de veel ergere van 18 Juli. Vervolgens sprak Dr. Kalma, die schet- ste hoe ihet gebeurde ons leert meer mede- gevoel te hebben, en ons leert den dood in het aangezicht te zien. Hierna ging Ds. Voorhoeve voor in ge- bed, waarna een zoon van schipper Jasper se, en een van de Nooijer dank bracht. AANGEREDEN. Donderdagavond werd te Cadsand de Landbouwer v. C., in een karretje gezeten met zijn vrouw, op het punt, dat hij de tram- rails wilde oversteken om naar zijn huis te rijden, door de tram gegrepen met het ge- volg, dat het paard zoo ernstig werd ver wond, dat het vermoedelijk zal moeten wor den afgemaakt; het karretje werd deerlijk gehavend. Maar de inzittenden kwamen er buiten verwachting met den schrik af. De man had de tram niet gehoord. ZU1DDORPE. De duivenmaatschappij „Met moed voor- uit" gaf Zondag 20 Jul! j.l., de volgende ledenprijisvludht. Uit Mouscron, jonge duiven. Aantal deelinemers 36. Duiven los om 11.38 uur. Aarikomst eerste duif 12.47.36. Snelheid 10.74.2. Aankomst laatste duif 12.52.11. Snelheid 975.1. Prijswinners waren: 1 en 7. B. Poeke, Koewacht; 2. Arth. Fermont; 3 en 17. Jos. Pollet; 4, 9 en 10. C. Coppieters; 5. P. Belaert; 6. C. Jesoi- rens; 8 en 15. R. Dankaert; 11 en 13. A. Roe Is; 12. Gebr. Willems; 14. Aug. de Blok; 16. T. Baetens; 18. Em. Velleman; overdnif Aug. de Block. Oude duiven. Aantal deelnemers 22, dui ven los 11.38, aankomst eerste duif 12.44.55 snelheid 1088,2; laatste duif 12.48.36, snel heid 1021.0. Prijswinners waren: 1 en 2. Arth. Fermont; 3. Ph. Wijn- gaerd; 4. B. Poecke, Koewacht; 5. P. Be laert; 6. R. Dankaert; 7. A. Hommel; 8. A. Roels; 9. F. de Block; 10. Aug. de Block; 11. P. J. Coone; overduif Qebrs. Willemis. De namen bij wien geen woonplaats is vermeld wionen te Zuiddorpe. N1EUW-NAMEN. Verleden Zondag was het geschenk (een bedsprei), dat H. M. 6 Aug. a.s. door de Kunstnijverheid aldaar zal aangeboden worden tentoongesteld bij den burgemees- ter, hetwelk veel belangstelling getrokken heeft; het is een waar kunststuk. In't mid den prijkt het wapen van Nassau, versierd met een praohtigekroon, de vier hoeken zijn versierd met het wapen van H. M., het wapen van Zeeland het opschrift: Opge- dragen aan H. M., terwijl in den laatsten hoek het jaartal 1924 met den naam van den scheniker, het wapen van Clinge met den naam van den burgemeester, zoodat het kumstwerk op de tentoonstelling te Middelburg wel nieuwsgierigen zal trek- ken. (Zel.). WALSOORDEN. Geslaagd te Rotterdam voor het examen hoofdacte mej. L. M. M. v. Laere, Wal- soorden. Naar wij vernemen is door het Ged. col lege onzer provincie, in verband met de van de gemeente Aardenburg op de Hanze- ibank belegde gelden, op zijn verzoek aan den heer Jan van der Hooft aldaar machti- ging verleend tot het namens die gemeente doch te zijnen laste, instellen eener rechts- vordering. (M. Crt.) ZWEMMEN. Bij de Zaterdag te Middelburg gehouden zwemwedstrijd van de zwemvereeniging Luctor et Em«rgo" behaa\de bij het num- mer 25 M. vrije slag voor meisjes, jongejuf- frouw M. de Jong uit T^r Nt-uzen den eer sten prijs in 26 2-5 s«c. VOETBAL. Gisrer«n had alhier een ontmoetjng plaats tusschen Duffel F. C. van Duffel en T«rneuzen I. Als de scheidsrechter beginnen laat zijn de e6rste aanvallen voor lerneuzen, doch deze zijn niet gevaarlijk. Caarna breekt Duffel door en als een der Terneuzensche halfspelers moet terugspelen koint het Ter neuzensche doel in een benauwde positie door sl,echt w^gwerken van den doelman, doch de iinksback kon den bal nog juist van den doGlijn trappen. Nu is Terneuzen weer sterker, als de rechtsbuilen voorzet belandt de bal bij den midvoor, maar dez® schiet veel te zacht, daarna weet de rechtsbinnen de bal te PemachKigen en geeft met een kalrn schot Terneuzen de leiding 10. Even later is hL>t de hnksbuiten die een ren nee nit, hij schiet hard op doel, de keeper van Duffel vangt de bal, doch laat hem uit zijn hand^n in het doel vallen 20 Daarna breekt Duffel weer door, doch een der Terneuzensche achtersspelers slaat deze aanval af ten koste van een hoek- schop. Uit deze hoekschop maakt een der Belgische binnenspelers een tegenpunt 2—1 Dan volgen eenige wederzijdsche aanval- len,maar geen van beiden weten nog te doelpunten. De rust gaat in met 2—1 voor Terneuzen. Na de rust komen de Belgen ook beter opzetten, doch zij br0ngen het niet ver- der dan de backs. D;e aanvallen van Ter- neuzhn worden steeds gevaarlijker. Uit een voorzet van rerfits maakt de middenvoor het d€rde doelpunt 3—1. Daarna ontistaat er e.en doelworstefing voor het doel der gaisten. de hnksbuiten komt toegeloopen en maakt een ein.de aan het duel door de score te verhoogen 41. 'Nog eenige pogingen van Duffel' om den achterstand te (verkleinen mis-j lukken. Daarna nog een paar prachtige schoten van de rechtsbuilen c.s. welke door de Belgische doelman keurig ge- stopt werden. Ajs de scheidsrechiler het einde aankondigd heeft Terneuzen een gemakkelijke 41 overwinning behaald. Tern<>uzen II speelde te Sas van Gent tegen Ze eu w s c h - V1 a a n d e r e n 1 aldaar- Voor deze wedstrijd was een kunstvoorwerp uit- geloofd. De uitslag was 11. Na loting kwam Terneuzen in het bezit van het kunstvoor werp. In de afgeloopen, week hebben zich in deze gemeente gex^stigd: E. J. A. G. wan Bockstaele, zonder, Nieuwistraat 22, van Canada. H. Stolte, schipper, aan iboord, van Ver- den (D.). J. van Dixhoorn, koopman, Nieuwediep 9193, van Hoek. Jac. Meertens, Jandbouwer, P 84, van Hoek. S. M. Bijleveld, onderwijzeres, Noord- straat 68, van Vlissingen. Ir. Mel. Verbrugge, dienstbode, West- kolksitraat 810, van Westdonpe. E. W. Lafort, zonder Q 216, van West- dorpe. R. E. Pefenoen, zonder, Statiomsweg 14, van Lauwe (B.). Jac. M. de Vldeger, zonder, Q 34, van Zuidzande. Em. J. Biesbroeck, stager, Q 182, van Cour le Chateau (Frankrijik). M. A. J. Mescher, verpleegster, Axelsche straat 50, van Weesperkarspel. H. Heeffer, timmerman, P 122, van Sas van Gent. M. C. P. Remerij, dienstbode, Dekker- straat 6, van Axek P. P. Verblauw, geb. van Driel, zonder, aan boord, van Leiden. Vertrokken: G. J. van den Berg, kapitein, Korte Dijk- straat 7, naar Antwerpen. Wed. J. de Blaeij, zonder, Klaassen- straat 6, naar Hardinxveld. M. L. Verstraeten, zonder, Heerengracht 3, maar Stoppeldijk. A. M. v. d. Gouwe, zonder, Steenkamp- laan 2a, naar Hoek. L. F. Kaijser, visscher, O 131, naar Velsen. P. Goossens, dienstbode, Axelsche straat 72, naar HontenisSe. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 25 Juli 1924. De volgende zaken werden behandeld: E. C. B., oud 27 jaar, arbeider te Sluis, word beklaagd, dat hij in 1924 te Sluis een duif, toebehoorende aan Josephus van Bal- kom, welke duif door hem was gevangen, zich heeft toegeeigend. Eisch 25 gld. boete of 25 dagen hecht. Uitspraak idem. D. E., oud 22 jaar, landbouwersknecht te Groed6 werd ten laste gelegd, dat hij op 18 Juni 1924 te Groede T. S. van dert Broeke een schop heeft gegeven. Eisch 25 gld. boet« of 25 dagen hecht. Uitspraak 15 gld- boete of 15 d. hecht. S. C. du B., oud 39 jaar, landbouvzer te Breskens, w,erS beklaagd, dat hij op 12 Juni 1924 te Breskens een drietal duiven die toebehoorden aan P. F. Riteco, heeft beschadigd. Eisch 5 gld. boete of 5 dagen hecht. Uitspraak 1 gld. boete of 1 dag hecht. J. Q., oud 18 jaar, workman te Breskens stond terecht wegens mishandeling van J. L. v. d. Hoofd te Breskens op 15 Juni 1924. Eisch 50 gld. boete of 50 dagen hecht. Uitspraak 10 gld. boete of 10 d. hecht. Ph. J. van D., oud 61 jaar, landbouwer te Axel, werd beklaagd tlat hij op 20 Mei 1924 te Axel opzettelijk de marechaussees Stolk en A. Btek, die daar dienst deden, heeft befeedigd. Eisch en uitspraak: Verzet vervallen ver- klaard. J. L., oud 30 jaar, klompenmaker t_e Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Juni 1924 e. Cljnge P. A. Hageman in zijn gezicht heeft gestagen. Eisch 25 gld. boete of 25 dagen hecht. Uitspraak 15 gld. boete of 15 d. hecht. J. H. W. B., oud 37 jaar, winkeljen te Ter Neuzen. wcrd beklaagd dat hij op 3 Juni jl. te Ter Neuzen S. M. de Backere heeft beleedigd. Deze zaak werd uitgesteld. R. P. P., oud 34 jaar, huisvrouw van J. J. de M. te Philippine, werd beklaagd', dat zij op 7 Mei j.l. te Philippine, opzelplijk Alexandrina Hovelink heeft beleedigd. Eisch 15 gld. boete of 15 dagen hecht. Uitspraak 10 gld. boete of 10 d. hecht. C. J., oud 41 jaar, huisvrouw van P. O, te Sljui.skilwerd beklaagd, dat zij op 18 Juni j.l. te Ter Neuzen Apolonia Fruijtier hcGt mishandeld, door haar te krabben en op den grand te tr'kken. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 15 gld. boete of 15 d. hecht. K. B., oud 35 jaar; werkman te per Neu zen, werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Juni 1924 A. Th. v. d. Bulck gewelddadig heeft gestagen, waarna hij bloedde. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 15 gld. boete of 15 d. hecht. Pr. de B., oud 38 jaar, winkclNrsler te St. Jansteen, werd ten laste gelegd, dat zij op 22 Mei 1924 1 paar pantoffHsi en 4 paar damespantoffels en e6n paar kin- derpantoffels hecft ingevoerd. Eisch 10 gld. boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. VERDRONKEN. Te Delft is het achtjarige zoontje van de he«r Domburg uit de Paslaan al spelende in de spoorhaven geraakt en verdronken. Woensdagmiddag ging een 12jarig dochtertje van den landbouwer Striker te Noord per fiets langshetNoordscheOpgaande om te Hoogeveen aan de Industrieschool les te ontvangen. Toen ze des avonds niet thu s kwam gingen de ouders informeeren, doch vernamen, dat zjj de school niet had bezocht. Des nachts heeft men het lijk gavonden in het Noordsche Opgaande nabjj de gasfabriek. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Het 3jarig zoontje ?an den landbouwer T. te Thorn is Woensdag in een kete' kokeud water gevallen. Het kind is aan de bekomen brandwonden overleden. D00DEL1JKE SPRONG. De heer Mr. F. W. Booy, adjunct-inspec- teur bij de Ned. Spoorwegen, is, naar het U. D. meldt, enkeie dagen geladen in de Loosdrechtsche zweminrichting om het leven gekomen. Hij was gaan duiken in water van ongeveer een meter diepte. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig met het hoofd op den bodem terecht, dat hij den nek brak en het ruggemerg ernstig beschadigd werd. Prof. Quix, die toevallig ter plaatse was, verleende nog geneeskundige hulp, maar de verwonding was van te ernstigen aard, dan dat deze hier kon baten. De beer Booy overleed spoedig daarop. GEVALLEN. Bij het verrichten van werkzaamheden aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam liggend s.s. „Breedijk" verloor een 46jarige bootwerker het evenwicht en stortte in het 12 M. diepe ruim. Hij kwam met het hoofd op den bodem terscht, zoo dat de dood onmiddellijk intrad. Het lijk werd door de rivierpolitie naar de woning vervoerd. Te Maastricht is de bejaarde juffrouw Combe van een dak gevallen en aan de be komen kneuzingen in het gesticht Calva rienberg overleden. Nabij de exportslagerij van v. Staay te Assen geraakte bij het verplaatsen van een wagon die geladen moest worden, de klomp van den 22jarig8n G. in een wisse waardoor bjj viel. De wagon ging over hem heen, waardoor hij direct werd gedood. RUGGEWERVEL GEBROKEN. De 64jarigen werkman P. Beks is bij het afbreken van een mnur van de oude St. Jacobskazerne in Den Bosch daaronder geraakt. Hij heeft den ruggewervel gebro- ken en is in het ziekenhuis overleden. DE ARRESTATIE TE CULEMBORG. De vrocgere rechercheur van politie Haveman, die te Culemborg op het sta- tioosplein werd gearresteerd en naar Tiel overgebracht, heeft zich eergistermorgen, omstreeks vijf uur, in de eel in het Hu;s van bewaring te Tiel, door ophanging van het leven beroofd. DE BANKDEBACLE TE DEVENTER Over de aanhouding van den kassier Brinkmaa te Bremen wordt gemeld, dat hij zich blijkbaar derwaarts had begeven in zgn nog onlsngs nieuw aangekocbten auto. Dinsdagmorgen is hg te Arnbem geweest, beeft daar een reparatie laten verrichten m is daarop vertrokken langs den Velper- weg. Men wi9t toen nog niet dat zijn firma haar deuren gesloten had. Toen het bevel tot aanhouding kwam, was de vogel gevlogen, Maar de politie te Deventer kreeg feen spoor naar Bremen in bezit en gisteravond was de zekerheid verkregeu, dat B. aldaar was gearresteerd. Het is niet bekend of hij zich nog ia het lezit bevindt van pl.m. 23.000, welke bij bij het vertrek uit Deventer bjj zich moest hebben gehad. De waarnemende commissaris van politie en een rechercheur ?jjn naar Bremen vertrokken om te trachten B. naar ons land over te brengen. Vergadering van Donderdag 24 Juli 1924, 1 des namididags 2 uur. Voorzibter de heer J. Huiziniga, burge- I meester. Tegenwoondig de leden: J. J. de Jager, D. i van Aken, D. Seheele, P. van Cadsand, L. J. Geellhoedt, R. G. E. Nolson, C. A. Verlinde, E. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, N. A. Ha- melink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Rieit. Afwezig de heer D. Seheele. De VOORZITTER opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Seheele heeft bericht wegens uitsitedigheid verhinderd te zijn. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 26 Juni 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vas^gestelld 2. Ingekomen stukken. a. Een sohrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 20 Juni 1924, betreffende verzetting van de kermis te Brouwershaven. Aangeuomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 4 Juli 1924, betreffende ver zetting van den gewonen marktdag van t op 8 October 1924, en uitbreiding der paarden- markt te Goes. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 26 Juni 1.1. tot ver- koop van 0,45 M2. gemeentegrond aan E. D. Seheele, voorzien van het bewijs der goed- keurinig door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. /Het raadsbesluit van 26 Juni 11. tot aan- koop van rentegevende stukken tot een be- drag van f 7815, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het raadsbesluit van 26 Juni 1.1. tot het beleggen van waarborgsommen tot een bedrag van 3007,50 in rentegevende stukken, voor zien van het bewijs der goedkeuring door ge deputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een verklariwg van P. C. Plansoen, dat hij aanvaardt de voorwaarden voor aanslui- ting op bet gemeenteriool, gesteld bij raads besluit van 26 Juni 1.1. Aangenomen voor kennisgeving. g. Het verslag van de werkzaamheden der Commissie voor schoolkleeding en voeding over 1923. Daaruit blijkt, dat in de centrale commissie eene kleine wijziging plaats bad. Door het vertrek van den heer G. de Feijter werd deze vervangen door den heer G. W. Versloot, ter wijl de mede vertrokkene mej. Van Eerden- burg werd vervangen door hare opvolgster. Met belangstelling nam de centrale com missie kennis van hetgeen gedaan werd. Van de zijde der vertegenwoordigers der Ouder- commissies werd aangedrongen op het geven van meer puibliciteit aan den arbeid der com missie. In de samenstelling van het dagelijksch be- stuur kwam geen verandering. De daaraan toegevoegde bezoekster, mej. Hageman, zorgt regelmiatig voor het onderzoek en bij gunstige beschikking op de aanvragen voor de uitvoe- ring. Van 56 gezinnen is een aanvraag om klee- ding of klompen ingekomen. Deze aanvratgen waren verdeeld over de volgende scholen: School A 12 gezinnen, B 1 gezin, C 20 ge zinnen, R. K. school in de kom 3 gezinnen, R. K. school te Sluislril 16 gezinnen, Chr. school te Ter Neuzen 1 gezin, Chr. school te Driewegen 3 gezinnen. Die aanvragen werden ingediend voor 127 kinderen. Een 'gunstige beslissing werd ge nomen in het belang van 102 kinderen. Af- gewezen werden 25 aanvragen voor 19 kin deren, die behoorden tot 11 gezinnen. Voor 7 kinderen werden de aanvragen af- gewezen op gronid, dat deze kinderen door hun leeftijd niet leerplichtig waren. Betreffende de ingekomen aanvragen wer den de volgende goederen uitgereikt: 108 hemden, 82 borstrokjes, 93 broekjes, 6 onder- rokjes, 10 paar kousen en 187 paar klompen* Het behoeft zeker niet herhaald, dat het onderzoek eenigen tijd vordert, aleer een be slissing kan worden genomen, dat de taak van mej. Hageman niet gemakkelijk is, doch dat zij de hulp der sub-commissies had eene regel- matige uitvoering plaats. Vpor-onderzoek is beslist noodiig, wijl ook hier wel eens de stal ling wordt vernomen: „het wordt er voor ge geven, dus ook voor ons". De centrale commissie hield in het jaar 1923 2 vergaderingen. Het bestuur daaren- tegen is 4 maal bijeen geweest, ter beslissing van de ingekomen aanvragen en het regelen van de uitvoering der genomen besluiten. De commissie heeft in totaal f 624,12% uit- gegeven, waarvan de bescheiden ter verant- woording bij het verslag worden ingezonden en ter kennis van het gemeentebestuur ge- bracht. De uitgaven over 1923 zijn hooger dan over het vorige jaar. De oorzaak daarvan is ge- legen in den ongunstigen toestand, welke in het voorjaar van '23 zich bijzonder open/ba&ixle. Meer dan eens bleek het de commissie, dat de hulp werd gewaardeerd en de kinderen met de verstrekte goederen gebaat waren. Aangenomen voor kennisgeving. h. Procesverbaal der op 27 Juni 1924 ge houden kasopneming bij den gemeente-ont- vanger, wiaaruit blijkt, dat in kas moest zijn f 96.657,32, hetgeen overeenkwam met het totaal der in de kas bevonden en in het proces verbaal omschreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een verzoek van B. I. Zonnevijiile, ge- meente-secretaris, om hem verlof te willen verleenen van 4 tot en met 23 Augustus a.s. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een adres van het bestuur der Vereeni- ging voor Qhristelijk Bewaarscihoolonderwijs te Ter Neuzen, dat, dankbaar voor de ver leende subsidie ten bedrage van acht hon- derd gulden, verzoekt voor het jaar 1924/25 een subsidie te mogen ontvangen van 1000. Ofschoon het bestuur aanvankelijk verwachtte met f 800 te kunnen vol'staan, blijkt dit tot haar leedwezen niet te kunnen. Particulieren die de vereeniging met contributien steunden, trekken zich terug of verminderden het be drag dat door hen was toegezegd. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit verzoek te behandelen bij de vaststelling der ibegrooting voor 1925. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. k. De begrooting van het burgerlijk arm- bestuur voor den dienst 125, op een eindcijfer van f 22.534. De subsidie van de gemeente is uitgetrokken op f 22.300 (voor het loopende jaar op 20.000). In het begeleidend schrijven deelt het bur gerlijk armibestuur mede, tevergeefs te heb ben beproefd een lagere begrooting aan te kunnen bieden, doch zeer ernstige kranken van langdurigen aard, waaraan verbonden hooge kosten, waarbij ook nog komt de zeer laag geraamde post voor werklooze bouwvak- arbeiders, noodzaalcten deze aldus in te zemden. Burgemeester en wethouders stellen voor, deze begrooting te behandelen bij de vaststel ling der gemeentebegrooting voor 1925. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 1. Balans met winst- en verliesrekening der Vereeniging tot Ziekenverzorging te Ter Neuzen, per 31 December 1923. Het saldo ver- lies bedraagt 15.230,28y2 (vorig jaar f 13.067,73). Burgemeester en wethouders merken op, dat uit de overgelegde stukken blijkt, dat 1000 is afgelost. De heer VAN RIET vraagt opheldering, daar hij meent, dat door de Vereeniging Zie- kenzorg niet is voldaan aan de haar bij arti- kel 2 der voorwaarden voor subsidieverleening gestelde verplichting. In artikel 2 is volgens de notulen van 15 Maart 1923 bepaald, dat voor 1 Mei van ieder jaar, voor het eerst 1 Mei 1924, aan den gemeentenaad moet worden ingezonden een zuivere exploitatierekening van het afgeloopen kalenderjaar, waaruit blijkt, dat het op 1 Januari 1923 bestaand schuldenbedrag niet is toegenomen. Indien hij de bij de balans en winst- en verliesrekening over 1923 overgelegde bescheiden over 1922 en 1921 vergelijkt, schijnt het hem toe, dat de schuldenlast steeds toeneemt. Het verlies over 1922 is hooger dan over '21 en dat over '23 weer hooger dan over '22. Op grond hiervan zou hij dit stuk nog eens willen aanhouden, teneinde het tegen een vol gende vergadering nog eens onder de oogen te kunnen zien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2