Laatste Berichten. ~BURGERLIJKEN STAND. H and»l>b>richt<n. gebradit. De hoogaars „YE 77" zit, totaal wralk gestagen voor den mond der haven, terwijl de beide andere tegen de golfbre- ker.s zaten. De „YE 20" is gelukkig des namiddags afgebracht kummen worden en in de haven van, Coilijnsplaat binnengeloo- pen, De andere loopt groote kams wrak te worden. Gelukkig zijn er geen menschen- leivens te betreuren. De „YE 77" lag juist naast den zuiger, toen de storm opstak en moest zoo gauw mogelijik losgooien. De beide opvarenden hebben met den dood voor oogen tegen 't nioodweer geworsteld en boven verwachting hebben zij er het lev; afigdbracht, al moesten, zij dan ook bun vaartuig verliezem. Ook lis nog te Colijnsplaat binnemge- komen de hoogaars „Bru. 30" diie verder Westwaarts heeft gezeteni, terwijl in den Zienikzeeschen wal een zeilsdhip om'hoog zat, dat in den mididag is vlotgesleept. Verder hebben enkele sdhepen ook hun rioeiboot verloren, waarvan er twee onder deze gemeente zijn aangespoeld. Uit Wemeldinge werd aan de Middelb. Crt. gemeld, dat het vissehersvaartuig Philippine 6" in aanvaring is geweest met de sleepboot „Induistrie". Eerstge- noamd sdhip bekwam aanziienlijke averij en is te Wemeldinge op het droge gezet. Hot sleepschip „Leopold", schipper So- mer, geladen met 'kolen is door het storm- weer overvallen en te Wemeldinge met be- langrijike waterschade bimmemgebracht. Het motorschip „Eersfe Zorg", schipper Dobbelman, geladen met stijfsel is nabij Gorisboek gestrand. De sleepboot „Scal- dis" is ter assistentie uifgevaren, doch immididels was genioemde motorboot vlot gekomen en nog op eigen kracht te Wemel dinge kunnen binnen komen. Het motorschip „Trio" schipper Geers is te Wemeldinge met verlies van roeiboot en verschillende scheepsmaterialen, wegens den geweldigen storm, binnen gekomen'. Het zeilschip „Onderneming", schipper Salomons, geladen met vlas van Zoutkamp naar Axel, heeft op het Engelsoh vaarwater de last buiten boord gezeild, bovendien gingen alle luiken en Weeding verloren. Op het Hollandsch Diep. Op het Hollandsch Diep zijn 5 schepen gezonken. Een nabij de haven van Nu- manisdorp, twee tusschen Numansdorp en Wiliemstad en twee tusschen Numansdorp en Oolfgemsplaat. De bemanning is geheel of gedeeltelijk gered door de tramboot „Minister Lely", weike juist onderweg was naar Ooltgems- plaat. Enlkele andere schepen welke losge- slagen waren zijn behouden binnengebracht. Voor Wiliemstad zijn gezonken de „Teuinio", schipper Boele, en de „Adriaan Johannes", schipper Noldens" beide sche pen geladen met grint en bestemd naar Ostende. Voor Numansdorp zijn gezortken de „Vrachtvaart 28", geladen met kolen, be stemd voor Ter Neuzen, en de „Luctor 44" en „Luctor 48", beide geladen met grint voor Zijpe. Biij Wiliemstad werden de visschers- vaartuigen ook overvallen door den storm. De schippers konden de haven niet meer berelken en 6 vaartuigen liepen vol en zton- ken. Alle opvarenden konden worden ge red. Op de Zuiderzee. Vrijdagmiddag te ongeveer halfvijf is, naar het V. D.-toureau meldt, de stoomboot „Prinis Hendrik", van H. J. v. d. Wal Zonien te Harlingen, die den diemst omder- houdt van Amsterdam, Harlingen en Enk- hulzen, v.v. te Amsterdam binnengekomen met vijf sch'ipbreukelingen aan boord, die op de Zuiderzee opgepikt zijn. Des rnor- gens passeerde de „Prins Hendrik" nabij de bochit van Hoorn het tjalkschip „Adriana" van Puttershoek, dat door den storm averij had gekregen en ermstig ge- vaar Hep te zinken. De „Prins Hendrik" piikte den schipper met vrouw en drie kinderen, die zioh op het zinkende vaartuig bevonden op. Het tjalkschip was met ba salt geladen. Het V.D.-bureau meldt nog uit Urk: In de richting Schokland drijft een mo- torvaartuig met de noodvlag in top. De douaneboot „De Zeameeuw" is ter assis tentie vertrokken. Verder zijn in de Urker- haven nog drie schepen binnengebracht, die de haven niet konden bereiken. Vnijdagnamiddag omstreeks zes uur, is in het West-Zuiid-Westen van Urk een tjalkschip gezonken. De mast steekt nog iets boven water uit. Van de opvarenden is niets bekend. De „U.K. 163" rapporteerde Vrijdag- avond la at het vergaan van deze tjalk, waarvan men nog niet weet welk schip het is. Ook is niet bekend of behalve de schip per en zijn knecht ook het huisgezin van den schipiper aan 'boord was. ZaterdagnaCht werd door de „U.K. 26" fainnengebracht het vaartuig „Rival", schip per J. A. Kuipers, van Gromimgen, geladen met suiker. Het schip was van Groningen op weg naar Amsterdam. Tengevolge van den storm had het zwaand, roer en boot verloren en waren de zeilen weggeslagen. Vischbotter bij Egmond gpstrand. De vischbotter „Helder 20" is bij Eg mond tijidens hevig stormweer gestrand. De opvarenden zijn gered. Aan de Belgische kust. Aan het „Hdbl. van Antwerpen" wordt over den zwaren storm van Vrijdagochtend geschreven uit Ostende. Het weder was heel den nacht kalm ge weest, toen rond vijf uur 's morgens een schrikkelijke storm opstak. Bijna gansch de vissdhersvtoot had eenigen tijd voordien de haven verlaten en al de garnaalvisschers bevonden ziich redhit over Mariakerke, toen de storm op zijn hevigst woedde. De regen viel met geweld, de lucht was pikzwart en machtige rukwinden deden gansch de stad beven. Het was een grootsoh en tevens on- rustrwekikend tafereel, dat duurde tot acht uur 's mjorgens, toen de wind minder ge weld ig bties. lntusschen was de gansche vlsstihersbe- volking op de been. De kaai en het sta- ketsel zagen zwart van het volk, dat be- nauwd de pogingen naspeurde van de gar- naalbootjes die in alien haast trachtten de haven veiliig te bereiken. De reddingsboot en de groote sleepboot staken in zee om hulp te bieden aan verscheidene eenheden der Vloot, die het noodsein opgehangen hadden. Een groot gedeelte dier bootjes bereikte na memiigvuldige pogingen de ha ven, niet zonder dat groote schade aan hun tuig werd toegebrachf. ,ln de stad is de schade groot. In de hotels aan den zeedijk zijn tal van vensters ingeslagen en op het strand, redht over de koniinklijke galerijen, werden een zestigtal houten tenten, meestal toelbehoorend aan vreemidelingen, totaal stuk geslagem De telefoon- en telegraafdraden langs de kuist werden vernletigd. De orkaan woedde zoo geweldiig, dat de haven1 van Blankeniberghe niet meer te bereiken is. De sloepen zijn verplicht de haven van Zee- brugge aan 'te doen. Een stoep kwam binr- nengevaren. De schipper was een arm kwijt en de vingers van de andere hand waren tevens afgerukt. Alleen nabij Ostende en Wenduijnen zijn dertien vlsschersbooten gestrand. Van tien dezer kon de bemanning gered worden, maar van drie is men zonder nieuws. Langs de geheele Belgische kust zouden niet minder dan 50 vlsscherssohuiten op strand geworpen zijn, en zouden er 26 vis- schers en scheepsjongens zijn omgekomen. EEN MOTORSCHIP ZOEK GERAAKT. VLISS1NGEN. Bij den burgemeester ajlhier is het volgend telegram ontvangen: H. 1M. de Koningin-Moeder draagt mij op U beleefd te verzoeken om de nagelaten betrekkingen van hen die bij den ramp in de SChelde het leven verloren Hare Maje- steit's meest innige deelneming over te brenigen bij het zoo smartelijk geleden verlies. Hare Majesteit zal gaarne van U ver- nemen hoeveel weduwen en weezen werden achtergelaten. ROeLL. De burgemeester heeft hlerop geant- woord: Hiermede verzoek ik U H. M. de Konin- gin-Moeder onzen diep gevoelden dank te betuigen voor H. M. voortdurende belang- stelLing in het wel en wee onzer gemeente, welke thans weer zoo duidelijik blijkt. Te Vlissingen en Arnemuiden zijn 8 weduwen en 17 mindarjarige weezen. De burgemeester, VAN WOELDEREN. ARNEMUIDEN. Alhier is onider voor- zitterschap van den burgemeester een com- missie samengesteld tot leniging van den nood van de nagelaten betrekkingen der bij de ramp op de Schelde omgekomen vis- sdhers. MIDDELBURG. In de heden gehouden vergadering van Provinciale Staten heeft de Commissaris der Koningin in gevoelvolle woorden herdacht de groote ramp, die Vrij- dag plaats had. Hij hoopte, dat God de nagelaten betrekkingen Zijn troostvolle liefde in rijke mate deeladhtig zal doen zijn. IJMU1DEN. Alhier is aangedreven het ldjtk van den heer H. Luden, die bij het baden aan het vrije strand onder Bloemen- daal is vendronken. De heer Luden is 37 jaar en ongehuwd. Zijn vader Mr. J. Luden uit Overveen had een belooniing van /1000 uitgeloofd voor het vinden van het lijk. AMSTERDAM. Gisteravond om kwart voor een uur heeft nabij den Schreierstoren een ermstig auto-ongeluk plaats gehad. waarbij 2 personen zijn gedood. Een auto in welke niet minder dan 7 personen zaten, hloewel deze slechts een 4-persoons was, reed in Snellen vaart langs de Gelidensche kade in de richting van het Centraal station. Bij den hoek aan den Schreierstoren werd geen vaart verminderd en kon de chauffeur zijn auto niet voldoen- de den hoek doen nemen, waardoor hij tegen een paal van het electrisch gelei- dingsniet der tram reed. 3 personen werden zeer ernstig gewiond en door den genees- kundligen dienst naar het ziekenhuis ver- voerd, bij aankomst bleken reeds 2 slacht- offers te ziijn overledem. De andere 4 per sonen bleken niet ernstige verwondingen te hebben bekomen. Bij een door de politie ingesteld onderzoek iis gebleken, dat alle inziiftenden onder den invloed van sterken drank verkeerden. De bestuurder is door de politie in hech- tenis genomen en zal ter beschikking van de j ustitie worden gesteld. ENGEZONDEN STTJKKEN. Verzoek om Huip aan het Nederlandsche Volk. Oipnieuw heeft een zware ramp de arme viisschersfoevolking te Vlissingen en te Ar nemuiden getrloffen, nog ernstiger dan bij de laaitste groote ramp in 1903. Tien Vlissingsche en 5 Arnemuidsche vissahers zijn verdromken en een visscher werd zwaar gewond, 4 niet verzekerde vis- schersbooten ,zijn vergaan, verschillende zeilen zijn geheel vernield, tal van metten zijn verloren gegaan door het noodweer op 18 Juli j.l., eene voor de vissahersgezinnen zelf onherstelbare materieele schade van ongeveer 30.000. Maar veel zwaarder is de rouw en de diepe ellende van de nrtfeelaten betrekkin gen der verongelukten, bijna alien wedu wen en weezen, die onverzorgd achter blijven. De zee heeft geheel onverwachts, na een prachtigen zomerdag nieuwe offers ge- eisdht. Tal van gezinnen verkeeren plot- seling in bitteren nood. Nederland kent het wisselvallige lot van den zeeman en toonde zich steeds weer mild bij nieuwe zeerampen. Helpt ons daarom ook thans het leed der \;iisscher-sbevolking verzachten en zendt ons spoedig Uwe gaven, hetzij aan den Gemeente-Ontvanger te Vlissingen, hetzij aan het Dag- of Weekblad, waarin gij dit verzoek leest. Vlissingen, 19 Jmlii 1924. Namens het Hulpcomite Vlissingsche- Arnemuidsohe vissdhersramp 18 Juli 1924. De Burgemeester van Vlissingen. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. (Nadruk verboden). VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ> 22 Juli. Verkooping Veldvruchrten te Rapen- burg. Notaris Dregmans. Aanbesteding bouwen Pastorie te Axel. Architect C. C. van Beaumont. Verkooping Landbouwersinspan te Wissekerke. Notaris Markusse. 23 Juli. Verpachting Bouwland te Zaamslag. Notaris Van der Moer. Verkooping Paarden en> Hoornvee te Wissekerke Notaris Markusse. 24 Juli. Verkooping Bouwland te Overslag. Notaris Dregmans. Verkooping bij Verblijf Hofsteedje en Bouwland te Ossenisse. Notaris Dumo leijn. Aardappel exoursie door den heer Verthoeven uit Wageningen te Hoek, Wesitdorpe, Axel, Zaamslag en Ter Neuzen. 25 Juli. Aanbesteding Zwavelzure Ammoniak te Bruiraiisse. Landbouwvereeniging Landbouwbelang. Verkooping van Beesfiaal, Landbouw- wenktuigen en Veldvruchten te Zaam slag. Dewirwaarder Huineman. 6 en 7 Aug. Openluchtspel te Middelburg. 12 Aug. Verkooping Hofsteedje en Huisraad te Axel. Notaris Dregmans. 26 Juli. Prijsopgaaf levering Waalstraatklin- ker9 te Philippine. Gemeentebestuur Philippine. Rotterdam, 21 Juli 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 244 vette runderen 241 vette- en graskalveren, 722 echapen, en lammeren en 1218 varkens. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN, Wiaselkoersen. Amsterdam, 21 Juli 2 uur. Londen ll,51l/2 11,53. Berlijn, per biljoen 0,62. Parijs 13,521/jj 13,57i/2. Brussel 12,05 12,10. Weenen (10.000) 0,40 0,45. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,62. Fransch 13,bTll2 13,621 /2. Belgiscb 12,05 12,10. Oostenrgkscb (10.000) 0,40 0,45. SCHEEPVAARTBEWEGING. 15 Juli. Ned. s.,s. Moordrecht, 3678 M3., ledig, van Gent maar Rotterdam. Eng. s.s. Wreathier, 2803 M3., ledig, van Gerat naar New-Castle. Eng. s.s. Sea Gull, 1887 M3., ledig, van Gent naar Rochester. Eng. s.s. Pharmigan, 1412 M3., fosfaat, van Gent naar Londen. Duitsch s.s. Imgrid Horn, 4379 M3., fos faat, van Aruba voor Riemen. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., stukgoed, van Liverpool voor Gent. Belg. s.s. Brabo, 2285 M3., kolen, van Hull voor Gent 16 Juli. Eng. s.s. River Riibble, 3145 M3., stukg., van Gent naar Goole. Eng. s.s. Melrose, 4719 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. is.s. Coniston, 1324 M3., fosfaat, van Gent naar Palmachie. Eng. s.s. Crewhill, 1968 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Fred Clevess, 5467 M3., ledig, van Gent naar Middlesbro. Deensah s.s. Birgit, 5578 M3., hout, van Kotka voor Gent. Fransch s.s. Pres. Sergent, 14925 M3., olie, van Batoun voor Gent. Eng. s.s. Withworth, 3961 M3., erts, van Pomaron voor Gent. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Zweedsoh s.s. Bjornvick, 3005 M3., ledig, van Gent naar Warkworth. Framsoh s.s. Toulouse, 5655 M3., kolen, van Gent naar St. Nazaire. Zweedsch s.s. Anfred, 1607 M3., benzine, van Riemen naar Stokholm. Eng. s.s. Blacikcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Kirkwynd, 2306 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Deensch s.s. Sigvold, 3524 M3., vlas, van Reval voor Gent. Eng. s.s. Homedale, 1486 M3., kolen, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Marguerite, 549 M3., ledig, van Ostende voor Gent. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT BCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. HELENA van Rotterdam naar Stock holm passeerde 19 dezer Bornholm. s.s. MAGDALENA in lossing te Hull. s.s. TERNEUZEN vertrok dezer van La Goulette naar West Hartlepool. Het motorschip Bertha van de haven- dienst te Bandjermasin is in Straat LacH, tengevolgu van motordefect in hulpeloozen toestand geraakt. Da bemanning is over- genomen door een tot dusver onbekend vaartuig. De stoomers Sfbolga, Pollux en Sampit, zoeken naar de Bertha. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). GEMEENTERAAD VAN PHILIPPINE. Vergadering van Vrijdag 20 Juni 1924, des namiddags 2% ure. Voorzitter de heer P. A. Rainmeloo. Tegenwoordig de heeren F. Dhooge, E. Du- moleijn, A. J. Minnebo, E. Rammeloo, R. Ram- meloo en C. A. Barbe. Afwezig de heer P. de Mul. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. a. Goedgekeurd besluit, dd. 12 Mpi 1924, tot wijziging der gemeentebegrooting 1924. b. Brief met begrooting der Gezondheids- commissie, dienstjaar 1925. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer Inkomstenbelasting, dienstjaar 1924/ 1925. Wordt evenals vorig jaar bepaald op 0.09. 3. Aangaan geldleening tot verharding en vernieuwing wegen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de nieuwe begrooting, volgens het gewij- zigd aangenomen plan ruim f 2400 bedraagt, waarom door den heer Dhooge voorgesteld wordt tot voormeld doel aan te gaan eene van f 2500. De heer E. Rammeloo zou nog gaarne zien, dat een pad maar den ontvanger met klinkers werd belegd, opdat oude keien aan den kant van den weg zouden worden gebruikt. De heer Barbe wjjst er op, dat deze keien niet meer geschikt zijn om langs den grooten weg te legigen, wordt besproken wat oude keien te koopen. De heer Dumoleijn vraagt om dan voor 't vervoer reductie aan de tramwegmaatschappij te vragen. Verder vraagt spreker nog om, zoo nog niet tot Verbetering van het Kerkstraatje kan wor den overgegaan, dan toch dit jaar de putten te lichten. De heer E. Rammeloo merkt op, dat oor- spronikelijk toch het plan was, een leening van 3000 aan te gaan, vraagt of 't niet mogelijk is, inplaats van 2500, f 3000 te leenen, om dan uit het hoogere bedrag voor zoover dat het geld dit toelaat, het Kerkestraatje te ver- beteren. De overige heeren verklaren hiermede in te stemmen. In verband met deze opmerking wijzigt de heer Dhooge zijn voorstel en stelt voor een leening aan te gaan van 3000, met de be- paling, dat voor zoover de gelden niet benoo- digd zijn voor de uitvoering van het in de vorige vergadering aangenomen plan, daaruit een gedeelte van het Kerkestraatje te verbe- teren. Tevens deelt hij mede, dat zal worden ge- tracht uit de gewone middelen het Kerke straatje 't zij dit, of 't volgende jaar geheel in orde te brengen. Wordt thans met algemeene stemmen be- sloten voor gemeld doel een leening aan te gaan van 3000, tegen ten hoogste 6% af te lossen in dertig jaren. 4. Mededeelingen. Medegedeeld wordt nog een schrijven van het gemeentebestuur van Sas van Gent, waar bij deze thans voorstellen het rijwielpad voor zoover de stationstoegangsweg onder de ge meente Ter Neuzen ligt te willen aanleggen, zoo 2/3 der kosten door de gemeente Philip pine worden gedragen. De raad meent dat een en ander reeds her- haaldelijk is besproken, zoodat een nadere bspreking niet meer noodig is, en verklaart niet op het voorstel in te gaan, op grond van in de vorige bespreking aangehaalde motieven. Wordt nog medegedeeld een voorloopige exploitatierekening van het electrisch bedrijf over het jaar 1923. De Voorzitter deelt nog mede, dat hem is gevraagd, om van wege het waterleiding- comite, nogmaals een bespreking met den raad te houden en vraagt of de raad daartoe ge- negen is. De raad verklaart hiertegen geen bezwaar te hebben, mits niet onmiddellijk na de be spreking een besluit wordt uitgelokt. 5. Rondvraag. De heer Dumoleijn vraagt de reden waarom een reeds lang ingediende rekening van Zand door E. Roegiers nog niet is betaald. De Voorzitter licht toe, dat Burg, en Weth. deze niet accoord bevonden, en daarom metbe- langhebbende is onderhandeld. wat door be- langhebbende's schuld niet zoo vlug is gegaan. De heer Dumoleijn vraagt dan nog: le om den sloot langs den weg nabij de eerste coupure voor den Vergaertpolder te dempen; 2e waar om een imgediend verzoek van de voetbalver- eeniging V.I.O.S. om steun voor een te houden sportdag niet ter tafel is gebracht. De Voorzitter antwoordt op de eerste vraag dat hieromtrent reeds met den ingenieur der Prov. Waterstaat is gesproken, doch Burg, en Weth. een en ander willen alanhouden om dan cLit werk bij eventueele werkloosheid te doen uitvoeren. Op de tweede vraag, dat door hem geen verzoek is ontvangen. lntusschen blijkt, dat het verzoek slechts daags of op den dag der vergadering is verzonden. Niemand meer het woord verlangende en niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor zitter de vergadering. Vergadering van 15 Juli 1924. De raad was op den heer Mangnus na vol- tallig, onder voorzitterschap Yan den Burge meester. Aan de orde was enkel de behandeling van 't aan den raad toegezonden contract van de P. Z. E. M. inzake de electrificatie. Dit wordt 'door de adviseur artikelsgewijze nagegaan, toegelicht en opgehelderd en zegt, dat dit contract volkomen overeenstemt met dat der gemeente Stoppeldijk en adviseert het te aanvaarden, zooals het daar ligt, hoewel hij moet erkennen, dat het op verscheidene pun- ten voor verbetering vatbaar is, waarop de heer Scheele de vraag stelt, waarom Bosch- kapelle niet hetzelfde contract kon krijgen als dat van Zaamslag, waarin tal van concessies door de P. Z. E. M. zijn gedaan; spreker acht dit geen gezonde toestand, dat is meten met twee maten. De adviseur stemt dit toe, maar geeft tevens de verzekering, dat door geen enkele bepaling in voorliggend contract de gemeente in moei- lijkheden zal geraken. De heer De Bakker informeert of art vaststellende den datum van stroomlevering geen gevaar voor de gemeente kan opleveren, waarop de adviseur ontkennend antwoordt, aangezien de P. Z. E. M. geen stroom kan leveren, als de gemeente dezen niet wenscht te accepteeren. De heer Scheele vindt 't onbegrijpelijk, dat er in de kolenclausule wordt gesproken van 10 en 20 per ton. In 't algemeen contract wordt de eerste prijs genoemd; in 't garantie- contract de tweede. De adviseur 'beaamt deze tegehstrijdigbeid, doch acht ze van geen in vloed. Op verzoek van de heer Scheele geeft de adviseur uitleg van art. 7, n.l. hoe de maxi- mum-aanwijzing der meters geschiedt. De heer De Bakker merkt op, dat in den aanhef van 't garantiecontract staat, dat de raad in zijn zitting van 27 Juni j.l. den Bur gemeester en den Secretaris gemachtigd heeft dit contract te teekenen. Dit is eene onwaarheid, zegt spreker, Dit besluit is niet genomen en zou trouwens z.i. ook in strijd zijn met de gemeentewet, want Burg, en Weth. kunnen in dezen slechts ge machtigd worden. De adviseur geeft de heer De Bakker vol komen gelijk, doch adviseert den datum van 27 Juni per renvooi te veranderen in 15 Juli en alsnog beide genoemde heeren tot onder- teekening van 't contract te machtigen. De heer De Bakker formuleert alsnu in dezen geest dit voorstel, 't welk met vier stemmen Voor en twee tegen (de heeren Stal- laert en Verbraeken) wordt aangenomen. De verondening voor de stroomverbruikers wordt voorgelezen en toegelicht, ze is de- zelfde als die van Zaamslag en Stoppeldijk, ze wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Over de installatievoorschriften wordt niet gediscusseerd, als slechts geldende voor de installateurs. Daama komen de bestekken met zes bij- lagen ter tafel; deze laatste worden ter betere beoordeeling opgehangen. Bij art. 89 handelende o.a. over de arbei- ders benoodigd bij de uitvoering van het werk, merkt de heer De Bakker op, dat het z. i. zeer aan te bevelen was, dat daartoe zooveel doen- lijk, menschen uit deze gemeente werden ge nomen, om 't grondwerk te verrichten, ook de Voorzitter uit zich in dezen geest. De advi seur merkt op, dat daarin voorzien is in art. 12, 't welk wordt voorgelezen. De heer De Bakker repliceert en wjjst er op, dat bij den bouw der centrale de aannemer zijn werkvolk meebracht uit Noond-Brabant. De heer Van der Hegge Zijnen zegt, dat de aannemer van dit werk geen grondwerkers meebrengt. Nogmaals pleit de Voorzitter voor werkverschaffing aan gemeentenaren, voor zoover dit eenigszins mogelijk is, waarop de adviseur antwoordt, dat hiermede rekening zal gehouden worden, doch dat de aannemers eene gepaste Vrijheid behoort te behouden. Omtrent de plaats der inschrijving geeft de adviseur in overweging deze te bepalen ten zijnen kantore te Utrecht, hierdoor worden tijd en kosten bespaard. Hij noodigt vertrouwde firma's (hij noemt deze ten getale van 8) op 'n bepaalden dag ter inschrijving uit en uiterlijk 14 dagen nadien kan de gunning plaats heb ben. De heer Mel wenschte de inschrijving alhier te doen plaats hebben, doch de adviseur raadt dit af op grond van het bovengenoemde mo- tief, noodelooze tijdverspilling en kosten. De Voorzitter zou wenschen, dat de voile raad b;j de gunning tegenwoordig kon zijn, 't geen werd goedgevonden. Nadiat de adviseur er op heeft gewezen, dat de betaling in vier termijnen geschiedt, n.l. 40 30 25 en 5 der aan- neminigssom en dat hij hoopt, dat hier niet van zal worden afgeweken door het verstrekken van voorschotten, sluit de Voorzitter onder dank de vergadering. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 14 Juli. Anthonius Edemond van Hecke, oud 26 j., jm. en Antonia Henrica van der Sneppen, oud 24 j., jd. 16 Juli. Jan Reijnhout, oud 25 j., jm. en Fran- coize Ovenbeeke, oud 23 j., jd. Huwelijks-ivoltrekkingen. 16 Juli. Andries van de Velde, oud 28 j., jm. en Cornelia JannaNote- baart, oud 29 j., jd. Jan Vermeulen, oud 30 j., jm. en Elsa Meta Ada Stolte, oud 24 j., jd. Geboorten. 13 Juli. Jacobus Martinus, z. van Wiljem Rouw en v$,n Neeltje Jacoba Rouw. 14 Juli. Jozias Comelis en Willem Marinus, zonen van Pieter Jacobus de Feijter en van Susanna van de Velde. 18 Juli. Pieter Jacob, z. van Marinus Pieter Pikkaart en van Suzanna Verbrugge. Lisa Martha, d. van Petrus Dominicus Neve en van Maria Johanna Verdurmen. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, Scheie hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een s^chte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen j 0.65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 11 De noteermg was als volgt Koeien le kw. /l,lo tot 1,20; 2e kw, /1,10 tot y 1,053e kw./0,95 tot/0,85; Ossen le kw. /1,05 tot/l,121/2 2e kw; 1,tot 0,95 3e kw. 0,90 tot /0,80; Kalveren le kw. 1,65 tot/1,90; 2ekw. 1,45 tot 1,25 3e kw 1,05 tot 0,95Schapen le kw. /0 85 tot /0,95 2e kw. /0,75 tot /0,653e kw. 0,55 tot f Lammeren f 1,05 tot y 1,15 2e kw. tot Varkens le kw. /0,59 tot y0,60 2ekw. 0,57 tot y 0,55 3e kw. /0,53 tot 0,50 licht soort 0,55 tot 0,59. Vet vee en vette kalveren metredelgken handel bij matigen aanvoer in alle kwali- teiten. Varkens met redeljjkeD handel en aanvoer, enkele prima soorten gingen iets boven noteering. Schapen en lammeren met redelijken handel en aanvoer. F1JNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad 65,tot 70, Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Blauwmaanzaad 30,— tot 32, Koolzaad 21,— tot 21,50 Karwjj- zaad 38,tot 40,Kanariezaad 26,tot 27,Zonnebloempitten- zaad 14,50 tot 16,50Boekweit 12,50 tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 4300 K.G., /1,75 tot /1,90. Zeeuwsch wit 2000 K.G./1,30 tot 1,50 Hollandsch Geel 7500 K.G 1,70 tot 2,Groningsch 4000 K.G., 1,70 tot 1,85. Dauwroot K.G., tot AARDAPPELEN. Westlandsche zand 8 tot 10 cent; Westlandsche klei 6 tot 8 cent; Westland sche poters 5 tot 6 cent; Duke of York 7 tot 8 cent; Blauwpitten 10 tot 12 cent. Alles per K.G. Geldersche Schoolmeestars 5,tot 5,50Geldersche blauw pitten j 6.tot 6,80 Eigenheimers f 4,20 tot 5,per mud. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,50 tot 8 AJUIN. Charlotten 4,50 Malta 5,75 per 50 K.G. inclusief baal. Bieden. Laten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3