SS"; i TVtrma" 5 -IbM.'"hc,', gevaLvan VALSCHE BANKBILJETTEN. Omtrent de arrestatie van de makers van valsche bankbiljetten te Amsterdam meldt men nader Het is reeds eenige maanden geleden dat de rechercheur W. v. d. Werf aan het politiebureau Kattenburg er de lucht van kreeg dat men bezig was in die buurt valsche bankbiljetten te maken, en dat de 37-jarige havenarbeider G. erbij betrok- ken was. V an deze wetenschap werd kennis ge geven aan de z.g. „Geldcentrale". Dit is een internationale afdeeling van de politie, die dergelijke zaken behandelt en welke rechtstreeks staat onder den procureur- generaal van het gerechtshof alhier. Aan het hoofd van die afdeeling staat de hoofd- inspecteur Broekhof. De plannen tot aaa- maak van valsche bankbiljetten zijn toen niet doorgegaan. Een poosje werd van het fotografischen weg. Deze cliche's zijn vernietigd. Zoodra de biljetten gedrukt waren, gingen ze naar de woning van G., die er met de hand het watermerk inperste Het aantal gedrukte biljetten is onbekend. Ze zien er goed nit, alleen het papier is te hard en te glad, Vermoedelijk zijn er nog enkele in omloop, maar de groote voorraad is binnen. De drie gearresteerden worden ter be- schikking van de justitie gesteld. MISLUKTE BEDRE1GING. De heer Z. kreeg een brief in zijn woning aan de Voorschoterlaan te Rotterdam waarin de 26-jarige emballeur F. W. hem met den dood bedreigde,' indien hij niet oumiddellijk 1700 tot zijn beschikking stelde. Het geld moest met een roeiboot door den heer Z. persoonlijk naar het midden van den Kraliugschen Plas worden gebracht. W. zou dan eveneens met een geva niets meer gehoord, tot op den 24en I roeiboot aanwezig zijn en het geld in ont- um in Utrecht een valsch bankbiljet van vangst nemen. De heer Z. waarschuwde •j] yeu» uitgegeven. Daarvan werd on- de politie en deze ried hem aan te doen mi t e lp k kennis gegeven aan de Geld- alsof hij per roeiboot het geld bracht. centrale. De bekende rechercheur Heertje Inderdaad bevond W. zich op den afge- em trok naar de bisschopstad, maar het sproken tijd in een roeiboot op de Kra- bezoek leverde weimg resultaat op. omdat lingsche Plas. In een motorboot bevonden van den man, die de biljetten had uitge- zich twee rechercheurs, die op het ooo-en- geven geen voldoende signalement was te blik, dat W. een pakket, waarin hij meende rpgen. Het bleek echter dat er zes bil dat zich het geld bevond wilde aanpakken, je en waren uitgegeven, die inderdaad goed I tusschenbeide kwamen om hemtearresteeren. Wa^en nagemaakt. I Doch W. bemerkte onraad en wist te ont- Up 27 Jum kwam bericht uit Hilversum dat daar bij een zevental winkeliers eveneens valsche bankbiljetten van 40 in betaling waren gegeven. Het onderzoek aldaarhad meer resultaat. Men kreeg een signalement dat in alle winkels, waar de valsche bank biljetten waren gewisseld herkend werd Maar er was nog een tweede persoon in het spel, die buiten had staan wachten. Van dien tweeden persoon wist men geen signalement op te geven. Bij nader onder zoek bleek dat beide personen in een cafe waren geweest. De cafehouder kon van beide personen een goede beschrijving geven en als bijzonderheid werd daarbij verteld, dat een van de twee personen stijve vingers had. De rechercheur Klein wist toen wie het was en de draad, die men toen had, leidde naar Kattenburg. Men begreep toen ook wel reeds, wie de drukker der valsche biljetten moest zijn. Maar zekerheid had men toen nog niet. Het onderzoek werd voorzichtig voorgezet. Het was in den avond van Zaterdag den 5den Juli, dat de drukker, die men in het oog had en die reeds meermalen met de politie en justitie in aanraking is geweest, M. K. geheeten en wonende in de Peper- komen. Later in den avond is hij in zijn woning aan de Kortekade toch nog gepakt EEN VREEMDE GESCHJEDENIS. Aan het Aanreeperwerkpad. nabij Assen, werd 's morgens het lijk van een werkman gevonden. Het waren eenige landbouwers uit den omtrek, die het levenlooze lichaam het eerst ontdekten en toen zij daarbij een mes en twee petten aantroffen, ijlings de vlucht namen. Bij de politie te Assen deden zij de meest verwarde verhalen om trent hetgeen zij hadden gezien en al heel spoedig deed onder de burgerij het nieuwtje de ronde, dat er een moord gebeurd was. De politie stelde een onderzoek in, doch kon aanvankelijk niet vaststellen, of hier wel een moord gepleegd was. Wel was het zoo goed als zeker, dat de moord niet met het mes gepleegd zou zijn Twee doktoren verklaarden na onderzoek, dat de man, die naderhand de 47jarige D. P. uit Assen bleek te zijn, niet door lichamelijk letsel overleden kon zijn. Ver moedelijk is hij na een fiksche vecht- partij met zijn kameraden, die thans zijn komen opdagen gevallen en zoo aan den weg blijven liggen. Hoe de geschie denis zich precies heeft voorgedragen is straat, in een cafe in de le Oosterpark- n0£ bekend. Wel hebben zich nog straat in een half beschonken toestand een ®ei"ge personen aangemeld, die zeggen, valsch bankbiljet van j 40 uitgaf. 5k1 De cafehouder vond het na sluitingstijd bij het opmaken van zijn kas. Hij wist, van wien hij het had ontvangen en waar- scbuwde de politie, die het in beslagnam. Zondag daarop kwam 's morgens de drukker bij den cafehouder terug en poogde toen het bankbiljet weer in handen te krijgen. Deze toch zou zeker, als hij nuchter was geweest, nooit tot uitgifte zijn overgegaan. Hij vernam toen, dat het bankbiljet bij de politie was. Toen de politie ook kennis kreeg dat de drukker wist, dat zij er in betrokken was, moest dadelijk worden in- gegrepen. Maandag verscheen de drukker op het bureau Muiderpoort, waar hij door den rechercheur Klein werd gehoord en ten slotte in arrest gehouden. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd een poging gewaagd om de beide andere mannen, hij die ze had uitgegeven, de havenwerker G. en zijn handlanger, ver moedelijk de 30jarige losse werkman D., in handen te krijgen Onder leiding van den eommissaris Tinholt vervoegden eenige rechercheurs zich in den laten avond aan de woning van G. Deze was niet thuis. Hij was gaan wandelen en het bleek dat hij uit was met D. Door de pol'tie werden toen rechercheurs geplaatst aan de Kattenburgerbrug en aan den overweg bij de Cz Peterstraat. De post aan de Kattenburgerbrug had geluk Deze hield beide mannen aan. D. s nachts in zwaar beschonken toestand met P. te hebben gevochten. Ze hebben hem toen neergeslagen en een van hen heeft toen zijn mes laten vallen De geneesheeren verklaarden later, dat hoogstwaarschijnlijk de neergevelde in den vroegen morgen in een jeneverberoerte is gestikt. SCHERMUTSEL1NG. Maandagavond heeft in de omgeving van de Muiderpoort te Amsterdam een scher- mutseling plaats gehad tusschen commu- nisten, die hun pas uit het huis van bewaring te Hengelo onslagen partijgenooten Brom mert en Van 't Reve van het Centraal Station hadden afgehaald, en de politie. De communisten hadden van dat afhalen een straatbetooging gemaakt, waarvoor zij geen vergunning van den burgemeester haddendaarom verbood de politie het zingen en had zij hen reeds eenmaal met getrokken sabel uiteengejaagd op het Munt- plein. Bij het Jonas Daniel Meyerplein zijn de betoogers echter weer bijeengekomen en al zingend verder getrokken in de richting Muiderpoort. Toen hier een inspecteur met eenige agenten hen opnieuw sommeerde het zingen te staken, antwoordden zjj met steenworpen en namen zij een zeer drei- gende houding aan. Drie agenten werden door steenen licht gewond. Zij maakten gebruik van de vuurwapenen, waarop de opdringende communisten de vlucht namen. Ook een van dezen is verwonder heeft zich tenminste iemand in het Isr. zieken- werd gebracht naar het bureau Kattenburg huis laten verbinden, die onbekend en U naar zpn woning. In die woning was intusschen huiszoeking gedaan en had men de gekochte goederen uit Hilversum teruggevonden. Bij D. vond men aanvankelijk niets, maar uit de binnenzak van de winterjas kwamen twee valsche ba ikbiljetten van 40 te voorschijn. Een huiszoeking bij den drukker K. leverde niets op. Men had dus hier wel de vermoedelijke daders, maar het materiaal, waarmee de bankbiljetten ge maakt waren, ontbrak. gebleven HET GEHE1MZ1NN1G GEVAL TE ASSEN. Omtrent het vinden van het lijk van een werkman aan het Aanreeperwerkpad te Assen wordt nog het volgende vernoinen Het waren eenige landbouwers uit den omtrek, die het levenlooze lichaam het eerst ontdekten en toen zij daarbij een mes en twee petten aantroffen, ijlings de vlucht na men. Bij de politie te Assen deden zij de Bij geluk is dat in hoofdzaak ook in meest verwarde verhalen omtrent hetgeen handen der politie gekomen Een arbeider uit een woonscheepje aan den Oosterzaner dijk kwam bii de politie mededeeling doen, dat hij in het water drijvende een pak bankbiljetten had gevonden. Het bleek nu, dat de makers van de valsche bankbiljetten zich bijtijds van alles hebben willen ontdoen. Zij hadden de vervaardigde bankbiljetten 1747 in getal, in een courant gepakt. Om het pak was een riem geslagen en daaraan was met een touw een steen bevestigd. Men had ze dus onder water willen doen zij hadden gezien en al heel spoedig deed onder de burgerij het nieuwtje de ronde, dat er een moord gebeurd was. De politie stelde een onderzoek in, doch kon aanvan kelijk niet vaststellen, of hier wel een moord gepleegd wa3. Wel was het zoo goed als zeker, dat de moord niet met het mes ge pleegd zou zijn. Twee doktoren verklaarden, dat de man niet door lichamelijk letsel overleden kon zijn. Vermoedelijk is hij na een vecht partij met zijn kameraden, die thans zijn verdwijnen Echter de plaats was te ondiep komen opdagen gevallen en zoo aan en het pakje bleef, omdat er ook een cliche den weg blijven liggen. Hoe degeschiedenis aan zat, dat op hout was gespijkerd, drijven, zich precies heeft voorgedragen is nog niet als 't ware verankerd, door den steen. Het cliche, dat bij deze bankbiljetten werd ge vonden, diende om het watermerk er in te maken. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de biljetten werden gemaakt door tweemaal drukken met cliche's, vervaardigd langs bekend. Wel hebben zich nog eenige per sonen aangemeld, die zeggen des nachts in zwaar beschonken toestand met P. te hebben gevochten. Ze hebben hem toen neerge slagen en een van hen heeft toen zijn mes laten vallen. De geneesheeren verklaarden later, dat hoogstwaarschijnlijk de neergevelde in den vroegen morgen in een jeneverberoerte is gestorven. NOODLOTTIGE AFLOOP. Vier doofstommen waren in een kroeg in het Noorden van Berlijn bijeengekomen om den verjaardag van een hunner te vieren. Er werd flink gedronken en nie- mand dacht er over naar huis te gaan tot op zeker oogenblik de zoon van den herbergier het gezelschap aan het verstand trachtte te brengen, Slat het tijd was de bijeenkomst te sluiten. Zijn gebaren wer den door de doofstommen slecht begrepen en een der gasten, die wat diep in het glas had gekeken, voelde zich beleedigd en ging den jongeman te lijf. De herbergier snelde zijn zoon te hulp en gilde dat men zijn zoon met rust moest laten, er niet aan denkend dat niemand zijn woorden kon verstaan. Toen nu dejarige doofstomme den jonge man bij de keel greep, nam de herbergier een mgs en stak er den aanvaller mee De man was onmiddellijk dood. Zijn kame raden wilden nu met stoelen en glazen hun vriend wreken. De herbergier en zijn zoon verdedigden zich met measen. Er werd geweldig gevochten en buren, die toegesneld kwamen, slaagden er niet in, de strijden- den te scheiden. De heele'inboedel van de kroeg werd door de doofstommen kort en klein geslagen. Bij het gevecht werd nog een doofstomme schoenmaker door den zoon van den herbergier doodgestoken De politie die tenslotte ter plaatse ver scheen, slaagde erin, de rust te herstellen. Twee zwaargewonden moesten nog naar het ziekenhuis worden gebracht. De her bergier en zijn zoon zijn aangehouden. EEN HEVIG ONWEDER BOVEN BERLIJN. Na een dag van groote hitte heeft zich Zondagavond boven Berlijn een hevig on- weder, dat vergezeld g^Dg van een zwaren storm, ontlast. In vele deelen der stad zijn groote boomen en telegraaf- en telefoon- palen omgewaaid Op de Wannsee sloegen de roei- en zeilbooten in grooten getale om doch dank zij het kranige optreden van de reddingsbrigade, die wegens het te ver- wachten onweder gereedstond, wist men het verlies van menschenlevens te voor- komen. Toen de storm losbrak werden de stations van de Berlijnsche ,/Stadt und Ringbahn" 'etterlijk bestormd. Hoeveel mensclien den Zondag buiten Berlijn hebben doorgebracht blijkt wel uit bet feit, dat alleen op de ^Stadt- und Ringbahn" meer dan 1.750.000 kaartjes zijn verkocht. Als men hierbij nog telt het groote aantal houders van abonnementen, dan kan men het totale aantal veilig sehatten op meer dan 2 mil- lioen. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK De sneltrein StraatsburgParjjs is in het station Vitry la-Ville op een rangeerenden goederentrein geloopen. De machinist van den sneltrein, die de ramp zag aankomen, poogde te remmen, maar het was reeds te laat en met een snelheid van 70 K.M. reed de personentrein tegen de goederenwagens De remmer van den goederentrein werd onder het puin van den bagagewagen ver- pletterd. De wagens van den personentrein liepen door het plotselinge remmen op elkaar en kantelden. Luide kreten stegen op. On middellijk werd met het reddingswerk aan- gevangen en men haalde de slachtoffers van onder het puin uit. Vier personen hadden opgehouden te leven, terwijl 15 anderen min of meer ernstige kwetsuren hadden opgeloopen. Na derhand is nog een vijfde slachtoffer over leden. Verantwoordelijk voor dit ongeluk is een hoofdrangeerder, die den goederentrein liet rangeeren op het hoofdspoor, dat voor den sneltrein moest worden vrijgehouden. De man is in hechtenis genomen. DE BEWEERDE K1NDERM1SHANDE- L1NG. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: De zaak betreffende de beweerde mis- handeling van kinderen-, waarin de politie een onderzoek heeft ingesteld is thans vrij- wel tot klaarheid gekomen. De pleegvader en zijn vrouw zijn aan een streng politie- venhoor onderworpen en de slotindruk is geweest, dat deze menschen niet de schul- diige zijn. Zooals wij reeds meedeelden, werd het kind van 2 jaar, dat niet in bijzo-nder zin- delijken toestand werd ontvangen, een Zaterdagsche beurt gegeven, bij welke ge- legentieid reeds bleek naar dienzelfden dag in het ziekenhuis werd vastgesteld dat een armpje was gebroken. Juist Vrij- dag heeft de vader erkend, dat dit kind eenige dagen tevoren, uit den kinderstoel was gevallen. Ten aanzien van ihet kindje van 10 maan den is het volgende gebleken; het kind was zeer huilerig en de pleegmoeder dacht, dat het heirrawee had. Zij was al eens met het kindje naar den Tapijtweg gegaan, waar zijn moeder in de barakken lag. Daar het kind al te lastig was is ihet's avonds circa 10 uur weggebraoht naar het huis van ziin ouders, die toen nog niet thuis waren. Het werd in de bedstee gelegd naast een zevienjarig zusje, dat daar sliep en aan der. muurkant lag. Deze bedstee was echter niet voldoende afgesloten met planken. De vader, die om 12 uur thuis kwam, vond zij.n kind huilend en in desolaten toestand. Toen echter lag het hullende kind aan den muurkant en het zevenjarig zusje voor. Het meisje, dat aan den vader niets had willen zeggen, heeft aan de politie ver- klaard, dat het kind uit de bedstte is ge vallen, waarna zij het aan den anderen kant had gelegd. Van mishandeling kan, zooaR gebleken is, geen sprake zijn. Beide ongelukken zijn gebeurd in het huis van -de ouders. De toestand van de kinderen is goed. Nog kan worden medegedeeld, dat tegen een der dagibladen, die over kinderrmishan- deling hebben geschreven, door den pleeg vader een aanklacht wegens smaadschrift is ingediend. ONGELUK M1LITAIRE AUTO. Te Schaarsbergen onder Arnhem is op den Kempenibergerweg een militaire Spij- kerauto, komende uit Harskamp, ver moedelijk door het defect geraken van de stuurinrichting tegen een -boom gereden. De inzittende majoor Van Drunen werd evenals de chauffeur uit den wagen geslin- gerd. De derde inzittende, een kapitein, zag het ongeluk aankomen en sprong even vioor de botsing uit den wagen, -doch ge- raakte niettemin gewond. Majoor Van Drunen heeft ernstige hoofdwo-nden be- komea Ook de kapitein is aan het hoofd gewond. De chauffeur had gering letsel, doch was totaal over stuur. De gewonde nfficieren zijn naar het Diaconessenhuis vervoer-d, de chauffeur naar het gemeente- ziiekenhuis. EEN DREIGBRIEF. Een welgestelde 54jarige landbouwer in Westenlholte, gem. Zwollerkarspel, had een dieigbrief, waarin een iuoifer en twee ha- gelkorrels, gezonden naar zijn buurman. Een arbeider van eerstgenioeimde was we gens stroopen veroordeeld tot 160 boete zijm kameraad tot 200; die beide stroo- pers waren met hun broers naar den buur man gegaan om hem het geld van de boete af te persen, omdat deze buurman de niarechaussees over hun stroopen ingelicht had. De eerstbedoelde landbouwer sohreef nu aan zijn buurman: Judas; gij hebt een lage streek uitgehaald, door mijn vriend aan de mareehaus-see te verraden. Als gij geen goede gytuigenis voor hem aflegt, dan ben je nog niet gelukkig. De teekenen lig gen in dezen brief". Zaterdag stond de schrijver van den dreigbnief voor de Zwolsche rechtbank te- reoht, beschuldigd van bedreiging met brandstichting en van misdrijf tegen het leven. Eisoh: een jaar geVangenisstraf. DE GESTOLEN GELDTROMMEL. De politie van het bureau St. Piefershal te Amsterdam, is er naar de Tel. meldt thans in geslaagd de geruchtmakende zaak over den diefstal van den postgHd- trommel geheel op te helderen. Het on. derzoek, dat onder leiding stond van eom missaris Heeroma, he^ft 4 December j.l. af, den datum waarop de diefstal uit den postauto plaats had, tot op heden voort- geduurd, maar thans is de zaak dan ook zoover gevorderd dat voldoende bewijs- materiaal tegen de verdaehten bijeen kon worden gebracht. Daar aanvankelijk alle directe aanwijzin- gen in de richting van de aan den diefstal naar de talrijke andere van het j hmzenblok in de jordaan. De geheele buurt j Werd door agenten en rechercheurs afge- zet, er gingen, tusschen schoorsteenen door, rechercheurs op zoek naar Bennie maar't is nog niet gelukt hem in handen te krijgen. Doch de vrijheid zal wel niet van langen duur zijn Jan Jongejan is Zondagochtend gearre- steerd te zijnen huize in de Spaarndam- Zkh daar 'nsP''deur Joosfen. Hij hield liom u[ schuiI> maar de politie ontdekte hem achter een teil onder zi n bed Hij had in RotterdamJ en Antwerpen gewaagd e,en Zondagje over te komen "eteveann taPr°T °°k <'uist vmvacW had! van daar de vangst. Jongeian heeft reHb Tn ^^eltelijke bekeitSafgelS Uit den aard der zaak duurt het under- in dat van den geldtromimJ-dieMil nog voort. Al heeft de politie nu de hoofd- daders in handen, er zijn toch nog tal van personen zijdelings bij betrokken jn verband met den stoffendiefstal zit o a Westerbaan nog in voorarrest, die beklaag- de is geweest in de Kampensche zaak vfn iZ 1.nbruaaku bij het agentschap van Nederlandsche Bank, doch vri gesproken werd wegens gebrek aan bewijf. En er zijn nog verschillende helpers en helers die de politic op het spoor is. O.a. werd aeirr.Jf11 J™ <*e Nieuwmarkt gearresteerd, die geld van den der ver daehten bewaard en dat geld weer fen eigen bate opgemaakt hdd. ERNST1G AUTO-ONGELUK BII WA1BLINGEN. Zonidagavon-d j.l. is nabij Waiblingen een uit Stuttgart komende automobiel over den kop geslagen. De zeven inzitten-den vier heeren en drie dames, werden pit den wagen geslm-gerd. Een der heeren werd op slag gedooid, terwij-1 -de drie anderen die zwaar werden gewond, des nachts aan hun verwondingen zijn bezweken. De dames kwamen er met lichte verwiondingen van af. ARME MOEDER! ua?L«» onderzoek door de autoriteiten van 1 ottenham, vertelde een gebrek Iiiden- de jeeds bejaarde vrouw, dat zij moeder was van 14 kinderen. Geen van hen zorgde echter voor haar en de vrouw wist slechts het adres van een harer doahters. Op een vraag, of deze dan niet vriendelijk vo-or haar was, moest het ongelukkige oudie ont- kennend antwoorden. EEN KWAAD GEWETEN? 1 e Dan-zig wordt op het oogenblik een internation-aal politie-congres gehouden waaraan vertegenwoordigers van alle lan- den deelnemen en dat onder leiding staat van de pohtie-chefs van New-Yurk en Weenen. Na afloop van de debatten over de beste meflhode, om internationale oplichters schuldigen ontbralcen, stond de politie voor I schadelijk te maken, besloten de ^afaevaar- 'n moeilijke taak. Er waren te weinig ge- j digden er een dag tusschen uit te trekken gevens beschikbaar om bepaalde oonclu- Als uitstapje werd beraamd een bezuek i in sies te wettigen bepaalde wegen in te de badplaats Zopopt, dat door een -root slaan Doch in den loop der maanden aantal welgestelde Du-itsohers en Polen gelukte het door het combineeren van fei- vvordt bezocht ten en aanwijzingen licht in de duisttrnis I Bij hun aankomst vonden de gedeleeeer te brengen Zoo bleek er, verband te be- den echter bijna alle hotels ploSg fei staan tusschen den diefstal van de geld- I en verlaten h,,nd^rin„ k„,,' eR diefstal van de geld trommel, den stoffendiefstal in de Raad- huisstraat (waarbij ten nadeele van een winkelier een baal stoffen ter waarde van 1000 gld. in handen van de dieven viel) en het berooyingsgeval op de Ceintuurbaan. Juist naar aanleiding van dien klaarblijke- lijken samenhang van deze zaken, werden ze alle in handen gesteld van den eom missaris Van den Hall. En 't eerst kwam de beroovingszaak geheel tot klaarheid. Reeds deze- Ceintuufbaan-affaire leverde enkele aanwijzingen op ten aanzien van den geldtrommeldiefstal, doch nog te wei nig om de verdaehten in arrest te stellen. De stoffendiefstal bracht het onderzoek evenwel een flink eind verder. Enkele bij de politie welbekende „jongens van de vlakte'' zooals Bennie Tolmeyer en Freek Ox, liepen rond in pakken, welke van de gestolen stoffen vervaardigd waren. Ox werd gearresteerd en heeft thans een be- kentenis afgelegd. Ook Ox's vrouw werd gehoord en ook zij bleek heel wat te we- ten. Niet alleen bekende Ox dat hij en een familielid ten pak kleeren van de uit de Raadhuisstraat gestolen stoffen coujxms hadden laten maken, maar tevens, dat hij meegedaan had aan den posttrommel- diefstal op 4 December 1923. De trommel is den bewusten avond weg- genomen door Hannes Collewijn, die thans zijn straf van 2,5 jaar uitzit vanwege het beroovingsgeval in een bordeel op de Cein tuurbaan, waarbij ten nadeele van een Duit- schen bankdirecteur 10,5 mille werd buitt gemaakt. Collewijn, ter zake gehoord. heeft reeds bekend, den trommel uit een postautb welke achtpr het hoofdpostkantoor in de vestibule stond, te hebben weggenomen. Ox en Tolmeyer stonden op den uitkijk. :at en verlaten, honder-den badgasten waren ijlings heengegaan op het hooren van de komst der p-olitie-mannen, met achterlating van kofters en...... onbetaalde rekeningen. Het congres is thans ijveri-g aan het on- derzoeken, waanom hun komst in het bad- plaatsje zulk een cons-t-ernatie onder de badgasten heeft verwekt! De trommel was zwaar, D" zat ruim 20 mille in. En Collewijn kon in de buit nauwe- lijks alleen tilleii, want 't moest razend vlug gaan bovendien. Ox hielp dus een handje dragen. En bij Ox thuis werd de trommel opengemaakt, het geld er uit ge- haald en in een kussensloop naar het huis van Jan Jongejan, den vierden man in hef compl-ot, vervoerd. Daar werd de buit ver- deeld en kreeg ieder zijn deel van onge- veer 5000 gld. Jongeian kr©eg zijn aandeel omdat hij 't eigenlijk is geweest, die het zaakje had opgezet. De geestelijke vader van het plan, dat zijn drip kornuiten ten uitvoer brachten. Reeds weken achtereen had het klaverblad het gaan en komen van de post-auto's met de geldtrommels van de bijkantoren er in, achter het hoofd postkantoor gadegeslagen. En eindelijk kwam- in den avon.d van 4 December het groote moment: een oogenblik bleef een trommel onbewaakt in een auto staan en toen deed Collewijn den greep. Van het reeds genoemde viertal bevinden zich thans 3 man in arrest, Alleerst Ox. Tolmeyer werd Zondag gesignaNerd ten huize van een familielid in de Jordaan. Toen de politie zich aanmeldde, werd eerst na herhaalde sommaties de dear geopend. De gezochte bleek toen naar het dak de vlucht te hebben genomen. En over dat SCHEEPVAARTBEWEGING. 12 Juli. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3„ kolen, van Newcastle voor Gent. Zweedsdh s.s. Bjornviek, 3005 M3 steenen, van Lysekill, voor Gent. Eng. s.s. River Lagan, 2272 M3., kolen, van Swansea voor Gent. Noorsch s.s. Borg, 2661 M3„ hout, van Wiiborg voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Leiith. Fransch s.s. Cevennes, 7100 M3„ kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Deensch s.s. Olga s, 4957 M3.; ledig van Ter Neuzen naar Wear. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Coniston, 1324 M3., ledjg, van Waferford voor Gent. Deensch s.s. Skaane, 3548 M3., ko-len. van Cardiff voor Gent. 13 Juli. Noorsdi s.s. Adolphe Unban, 1367 M3„ ledig, van Gent naar Boston, Eng. s.s. Wreathier, 2803 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Seagull, 1887 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. River Ribble, 3145 M3., stuk goed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Pharmigan, 1412 M3„ ledig, van Londen vo-or Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3„ stukgoed, van Londen voor Gent. Fran-sch s.s. La Somme, 9430 M3., fos- faat, van Soesa voor Gent. 14 Juli. Spaansoh s.s. Eusibia del Valle, 12750 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Melrose, 4719 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Crewtiill, 1968 M3., kolen, van Ayr voor Gent. Eng. s.s. Cor-sea, 7822 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng.' s.s. Harelda, 3645 M3„ stukgoed, van Glasgow vioor Gent. Eng. s.s. Faxfleet' 2385 M3.; kolen van Goole voor Gent. Eng. s.s. Kirkwynd, 2306 M3., kolen, van Leith voor Gent. Spaan-sch s.s. Luisa, 2655 M3., hout, van Bayonne voor Gent. is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 6