Ter Feuzensche Courant BINNENLAND. T JOQ B U I T EN LAND. 8EMEN6PE BER?CHtEN7 Vrijdag 18 Juli 1924, No. 7633. TWBBDB BXxA-lD. FEUILLETOH. AANHOUDING VAN AUTO'S IN DE GRENSSTREKEN. Het Eerste-Kamerlid Polak heeft aan den minister van Financien de volgende schriftelijke vragen gesteld betreffende het aanhouden van automobielen in de grens- streken door douane ambtenaren Is het den minister bekend, dat op de wegen in de grensstreken herbaaldelijk automobielen aangehonden worden door douane ambtenaren, die geenerlei uiterlijk kenteeken van hun ambt vertoonen, doch slechts een nationaal vlaggetje in de hand dragen Is het den minister verder bekend, dat zulke ambtenaren schieten op automobielen, die op hun sommatie niet stilstaar, omdat de bestuurders niet weten, en niet kunnen weten, dat zij te doen hebben met lieden, die tot aanhouden en onderzoeken gerech- tigd zijn Indien de minister deze beide vragen be- vestigend beantwoordt, acht hij dezen toe- stand dan niet even verkeerd als gevaarlijk en is hij dan bereid, bedoelde ambtenaren te doen voorzien van uniformen, althans van de bekende blauwe kepi's opdat het publiek wete, met wien het te doen heeft en ernstige ongevallen voorkomen worden I- DE TAR1EFWET. In tegenstelling met het bericht dat van Chr.-Hist. zijde ernstige bedenkingen tegen de nieuwe Tariefwet zouden zijn gerezen, staat een artikel in de Chr.-Hist. »Neder- lander", waarin o. m. wordt gezegd De ontwikkeling der feiten maakt de handhaving van het bestaande tarief on- mogelijkzijn grondslag heeft gefaald. Het nieuwe tarief zal op anderen grondslag rusten. En deze grondslag lijkt ons niet ondeugdelijk. De minister van financien beschouwt o i. volkoroen terecht het invoer- recht als 'n verbruiks of verteringsbelasting. Dies wor.den belast de artikelen, gereed voor het gebruik. Met de onderscheiding in halffabrikaten en afgewerkte fabrikaten is gebroken. De minister spreekt van het toonbankartikel, een ietwat vreemde uit- drukking (automobielen en vleugelpiano's bijv. verkoopt men niet over de toonbink). Toch geeft het woord toonbankartikel den grondslag van het nieuwe artikel vrij wel weer. Het invoerrecbt zal zuiver zijn een verteringsbelasting. Die veel verteert zal er veel in betalen. Die weinig verteert, of zich tevrodcn stolt met beschciden bin- nenlandsche artikelen, zal er wein:g in betalen. Er zullen ook hier grensgevallen en vragen niet uitblijven, toch springt in het oog, dat de eenige eisch gereed voor het gebruik" minder onzekerheid biedt dan de drieledige onderscheiding „grondstof, half-fabrikaat en afgewerkt product". Dat de grondslag van het nieuwe ontwerp niet zou deugen, althans dat hij minder deug- delijk zou zijn dan de grondslag van het bestaand tarief, schijnt ons niet vol te houden. BEZU1NIGING OOK OP HET KLEINE Bij een aantal nog te houden schriftelijke onderwijs-examens heeft de commissie aan de candidaten medegedeeld, dat zij op het schriftelijk examen thans zelf moeten zorgen voor pennen en inkt. DE KRUISER „JAVA". Blijkens het gisteren gehouden voorloopig onderzoek van den kruiser ,,.Java" te Glasgow, heeft het vuur een ernstige schade aangericht in stookruim no. 3, tengevolge van het lekken van de oliepijpen voor de brandstof in de spanten. Gelukkig waren de ketels vol water, zoodat deze onbescha- digd zijn gebleven. Alleen de uitwendige monteering en de bekleeding zijn ten deele verwoest. De platen en spanten van het pantserdek zijn verbogen. De 164 elec- uit het Engelsch door Arthur Applin. 6) (Vervolg-). Fay keek Tomplson, fe&n met ae handen op den rug. Dat me«n ik ook op t« maken uit de manier waarop u zich tegenover vrouwen gedraagt. O, ik kan best met ze omspring«n, ant- woordde hij met het onwankeJbare ver- trouwen van den onwetende. Ik geloof, dat ik best met jou Weeti om te springen. Fay gfimlachte neerbuig«nd. Juffrouw Kaikes, de huishoudster, bracht de thee binnen. Wiltt u nog een kop? vro^g ze aan Tompson. Neen, antwooidde Fay boslist Mijnheer Tompson drinkt nooit thee. Als u wist hoe u met mij om moet springen, dan zou u nu verdwijnen en Tomy en mij sa-< men laten. We hebben elkaar in creen maand gezien. Tompson bromde iets binnenmonds. Niet bepaajd vriendelijk van je. ik moet je nog lets zeggen, voordat ik weg ga. Ik ben expres gekomen om het je te zeggen. Fay ljet zich in e€n armstoel neervallen met e^n zucht van berusting. Ze sloeg de bccmen over elkaar, legde de handen achter het hoofd en keek in het vuur Wat is er? Tompson zette een stoH vlak tegenover haar. Hij ging zitten en kcek haar onge- trische kabels, die ongelukkigerwijs ill door stookruim 3 loopen, zijn vernield, DRAGEN VAN MIL. KLEEDING BIJ GROOT VERLOF. Bijzondere vrijwilligers van den landstorm mogen de uniform dragen wanneer zij deel nemen aan de schietoefeningen, de schiet- wedstrijden voor den vrijwilligen landstorm of burgerwachten en wanneer zij voor hen georganiseerde landdagen bijwonen. Overigens kan de toestemming tot het dragen van de uniform worden verleend door den Minister van Oorlog op een daartoe strekkend verzoek DE SALARISSEN DER RIJKS AMBTENAREN. Het voorstel der regeering om aan een zeer omvangrijke groep lagere rijksambte- naren een salaris van 10001500 toe te kennen, is volgens ,,Het Volk", door de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg zeer slecht ontvangen, Bijna alge- meen was men van oordeel, dat deze ambtenaren, die tot nog toe een jaarwedde van 12002000 genoten, deze ader- lating niet kunnen doorstaan, vooral daar van dit bedrag nog 81/s °/0 voor pensioen gestort moet worden. De Centrale Com missie heeft met de grootst mogelijke meeiderheid de regeeringsvoorstellen afge- wezen en als maximum een salarisbedrag, dat 20 °/0 boven het voorstel der regeering uitgaat, voorgesteld. Besloten is, den ministerraad met deze beslissing in kennis te stellen en der regeering te vragen, of op dezen grondslag verder kan onderhandeld worden ter be- paling der salarisnormen voor de andere personeelsgroepen. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. In geen geval voor October hervatting. Men zal zich herinneren, dat de Minister van Waterstaat aan den Voorzitter der Tweede Kamer een schrijven heeft gericht, waarin nieuwe, als definitief voorgestelde plannen ten opzichte van den gedesorgani- seerden postcheque- en girodienst worden meegedeeld Ook werd bericht, dat op 23 Juni eenige ambtenaren ter nadere bestu- deering van het Be'gische svsteem naar Brussel waren vertrokken. Naar de »N. R. Ct" verneemt, is een deel dezer ambte naren thans teruggekeerd (het was een vrij groot gezelschap), maar zijn er nog vijf in Brussel achtergebleven. Omtrent de heropening van den dienst valt nog weinig te zeggen. Wel zijn er allerlei mooie plannen, en vindt men autori- teiten, die gaarne reeds" nu althans ten deele een einde zouden maken ann den toestand van schijndood. doch hierbij dient met twee factoren rekening te worden ge houden, le. met de Postwet, waarvan de brief van den Minister ook reeds gewaagd, die gegeven het reyes der Tweede Kamer, onmogelijk dezen zomer gewijzigd zou kun nen worden, en zonder welker herziening de rente van 't saldo der rekeningen niet zou kunnen worden afgeschaft, en 2e. de indertijd door Minister van Swaay afgelegde belofte, dat hij de T weede Kamer niet voor een fait accompli zou stellen. Als dus, gelijk door dezen en genen gewenscht schijnt te worden, al staat het nog in geenen deele vast, de toestand van schijndood voor 1 October een einde mocht nemen, zal zich in de overgangsperiode toch kwalijk een radicale ommekeer kunnen voltrekken. Overigens zou het den betrokken ambtenaren misschien mede in zooverre niet onaan- genaam zijn, dat de rentevergoeding reeds thans werd afgeschaft, als bij een eventueele heropening aanvankelijk een groot aantal aangesloten wellicht eer een last dan een lust zou blijken. Contenginteering zou vermoedelijk niet kunnen achterwege blijven, als bij spoedige heropening meer Neder- landers den Postcheque en Girodienst trouw bleken dan bij de teleurstellingen van zoo- vele maanden in de rede zou liggen. HONGERSTAKING IN DE BIJZONDERE STRAFGEVANGENIS IN DEN HAAG. De heer B. de Ligt, redacteur van het orgaan De Wapens neer, schrijft Maandagavond j.l. vervoegde zich de vader van een der veertig gevangen dienstweige- veer een minuut lang aan zonder iets te zeggen. Als Dikke Tom «en vrouw aankeek kreeg ze dczelfde gewaarwording alsof ze bij den tandarts zat of moest poseeren voor een fotograaf. Het hing van d©n aard van de Vrouw af, welke van d«ze twee ge- waarwordingen ze kreeg. Eindelijk liet Fay de armen zakken, zette de beenen naast elkaar en ging rechtop zitten. Wat er is?.. Je weet zeker dat je va der op zwart zaad zit? Ik weet, dat hij een moeiljjken tijd ach ter den rug he^ft. Hij heeft zware zor gen. Hij klaagt nooit, hij is zoo weinig zelfzuchtig. Hij wou mij ge<?n verdriet doen. Waarom, zou hij je verdriet do«n? Daar zorgen zijn crediteuren wel voor. M.aar het is niet eerlijk tegenover zijn kinderen, vol gens mij. Kijk nu eens aan, Fay, ik ben een onbehouwen vent en wind nooit ergens dotkjes om.Tit huis, de stalNn en het fand er om heen zijn van mij. Ik h«bi er een hypotheek op en de rente is in meer dan een jaar niet betaald. Ik heb je vader gewaarscnuwd, dat ik niet langer kan wachten. Ik heb lang genocg geduld ge- had, maar er zijn grenzen. Ik mo«t mijn geld hebben of mijn eigendom. U gaat er ons dus uit zettjen, z«i ze kalm. Ik ben teerhartig, al weten de lui het niet. Weer knipoogd® Tompson. Ik heb een zwak voor deze plaats. Ik kijk al lang uit naar iets grooters dan ik nu heb. Ik zou me hier op kunnen w«rken met twee of drie goede paarden, het is net een goed kalm afgelegen oord om te trainen voor boksen, zie je. Er zijn een paar goede wedstrijden op komst. Daar zit misschien een hoop geld in. Maar er moet hier een vrouw zijn om den boel wat op te fleu- vaars bij den secretaris van het Internationale ;.nti-militarisiische bureau in De Bilt met een brief van zijn zoon, waarin deze schreef z/Ongeveer tien jongens weigeren te eten. Ik eet ook niet. Vandaag is het de derde dag. Wij zijn het begonnen als protest, dat onze medemakkers op eel zitten en wij op zaal. Tevens protesteeren wij tegen de behandeling, die ons wordt aangedaan." Dinsdagmorgen begaven zich de anti- militaristen B. de Ligt en J Giesen namens de sectie Nederland van de Internationale antimilitaristische vereenigingvanhetlntern. antimilit. bureau uaar de directeur van de bijz&ndere gevangenis om nadere inlichtin- gen Deze verklaarde, dat inderdaad op 10 Juli de hongerstaking door 10 der ge- vangenen was ingezet dat er echter op 12 Juli nog slechts vier volhielden, en dat het nu alles voorbij was. Bovendien was de voedselstaking niet absoluut, daar de weerspannigen waren doorgegaan zich een en ander uit de cant.ine te verschaffen. En ten slotte had men te bedenken, dat al was het de gewoonte, de jongelui op zaal te plaatsen, zij volgens den regel in de eel geplaatst konden worden. Op de vraag van de antimilitaristen, om de be trokken dienstweigeriv.rs te mogen spreken, om zich een objectief oordeel over het ge- beurde te kunnen vormen, voor men de zaak in de pers zou publiceeren, werd ge- antwoord, dat de directeur niet het recht had, dit toe te staan. Men wendde zich toen tot den voorzitter van het college van regenten. Deze was uitstedig. De secretaris van dit college beloofde echter telefonisch het verzoek om toelating onmiddellijk te zullen overbrengen aan mr. Ledeboer, die bij afwezigheid van den voorzitter in deze te beslissen had. Een uur later weer op- gebeld, berichtte hij, dat de heer Ledeboer een bezoek aan de dienstweigeraars voor het gemelde doel niet kon toestaan. Hij deelde mee, dat er op dit oogenblik nog een dienstweigeraar weigerde te eten, doch dat deze P. Z., volgens oordeel van den dokter daarmede vandaag wel zou op- houden. De antimilitaristen waren met deze weigering niet tevreden en besloten, zich officieel tot het college van regenten en tot den minister van justitie te wenden. Dit te meer, daar zij aangaande P. Z. het volgende bericht ontvingenP. Z. kan niet tegen de cel. Als hij daar lang in moet zitten, wordt hij gek. Dit is niet overdreven, maar zuiver de waarheid. Wan neer men hem tart, wordt hij wild. Met het gevolg, dat hij in het cachot in het dwangbuis wordt geboeid Hij heeft toen den majoor der gevangenis gewaarschuwd, dat hij een moord beging, maar niets hielp. Bij heeft toen de touwen op den muur doorgescheurd en met zijn bloed op den muur geschilderdMoordNaderhand heeft hij een kruis in zijn borst gesneden en ook zijn hand beschadigd op dezelfde manier. Toen waren zijn geestvermogens geschokt en moest hij naar de ziekenzaal. Nu is hij Hj ons op de zaal." Daar controle van deze berichten van officieele zijde werd geweigerd, besloot, men van antimilitaristische zijde, deze berichten te publiceeren in den vorm, waarin zij ontvangen zijn. ZONDAGSRUST. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer den heer Kersten betreffende het des Zondags verstrekken van retourbiljet- ten tegen goedkoop tarief tussehen Rotter dam en Hoek van Holland: Kan de Minister mededeele'h, of het be richt juist is, dat van 15 Juni af tussehen Rotterdam en Hoek van Holland retour- biljetten worden verstrekt tegen goedkoop tarief uitsluitend der Zondags? Indiien dit beridht juist is, acht de Minis ter zich niet geroepen, den invloed der Re geering aan te wenden, om dergelijk be- vorderen van de ontheiliging van den dag des Heeren te doen beeindigen? Heeft de Minister van Waterstaat geant- woord Het bericht, dat van 15 Juni 1924 af des Zondags goedkoope retourkaarten van Rotterdam naar Hoek van Holland ver- krijgbaar zijn gesteld, is juist. Aangezien daardoor belangen van het publiek gediend en die van het spoorweg- bedrijf tevens gebaat worden, bestaat geen ren. Ik mag je graag lijden, Fay. AlKs bevalt me aan je, zools ik je laatst al gezegd heb. En je bent modern. Je bent knap. Je kan met iedereen opschieten. Ik heb je gevolgd. Zoud«n wij het samen niet kunnen vinden, jij ®n ik? Is dit is dit een huwelijksaanzo^k? De spottende toon ontjging hem geheel. Het is het eenige tehuis, dat jij en het Jog hbbben. Ik zou het niet graag opbre- ken. Hij zou hier kunnen blijven. Hij mag desnoods de paarden berijden in den stal. Jij zou je baantje in Londen aan kunnen houden en hier komen week-enden, in ieder geval om te beginnen. Ik moet er niets van hebben om altijd rokken om me heen te zien. Fay schonk zich een kop thee in en keek angstig de hall door. Ze hoopte dat Tony nog niet zou komen. Hij zou het toch niet begrijpen. Waar wilt u ejgenlijk naar toe, mijnhe.er Tompson? Toen stond Dikke Tom op, gooide zijn sigaar in het vuur, ging vlak naast Fay staan en ke^k op haar neer. Naar jou. Ik wil je trouwen. Ik heb het je al twee k«er verteld. Is dat duidelijk of niet? Ik houd van je. Ik kan er alRen geen poespas bij maken. Ik ben een za- kenman. Ik verwacht niet i©ts te zullen Krijgen zonder er iets voor te geven. Over een maand is dit huis mijn met al wat er in is, de stoeLn «n de tafels, de schilde- rijen, het bed waar je vannacht in slaapt en de lakens waartusschen je ligt. Snap je? Het spijt me atils ik grof b«n, maar je nebt er zelf om g^vraagd. U zegt alles heH duidelijk en tactvol, antwoordde ze. Ze k^-k naar hem op en glimlachte. aanleiding, om dergelijke maatregelen tegen te gaan. HET ANTWERPEN-RIJN-KANAAL. De ibuitengewone Belgische commissie, die belast was met het instellen van een on derzoek in zake de kwestie van de verbin- ding te water tussdhen Antwerpen en den Rijn, heeft thans haar verslag imgediend. Daarin verklaart zij, dat naar haar mee- ning afgescheiden van de voorreohten, wel ke het vendrag van Versailles Belgie toe- kent, de verbinding met den Rijn in de al- lereerste plaats tot stand gebracht moet worden door een kanaal naar den Moer- dijk. Het graven van een kanaal, gelijk opge- nomen is in het Verdrag van Versailles, zou veel kostbaarder worden en van veel minder nut blijken te zijn dan een nieuwe waterweg, welike Antwerpen met den Moer- dijk zal verbinden. De voordeelen van laatstbedoeld kanaal zijn veelvuldig, zegt het rapport. In de eerste plaats zou dit trace de reis van den Rijn naar Antwerpen in een dag mogelijk maken. De saheepvaart zal door dit kanaal, dat tussehen Antwer pen en den Moerdijk een geheel zal vormen, een minimum van vertraging ondervinden. En voorts zijn de kosten (ongeveer 200 millioen) veel minder. Het kanaal zou ge- graven moeten worden ten dienste van de grootsfe schepen, d. w. z. tot 3000 ton, ter- wijl het kanaal, waarin het Verdrag van Versailles voorzag slechts bevaarbaar was voor sohepen van 2000 ton. Wat het kanaal AntwerpenLuik be- treft, is de commissie van meening, dat men de uitvoering van het gedeelte Antwerpen- Boeringen ter hand kon nemen. De hier vermelde conclusies zullen bin- nenkort door den Ministerraad onder de oogeu worden gezien. DE TOESTAND. Woensdagochtend om elf uur is de con- ferentie der geallieerden over het herstel- vraagstuk op het Britsche departement van buitenlandsche zaken begonnen met een verwelkomingstoespraak van MacDonald, den Engelschen eerste-minister en minister van buitenlandsche zaken. Het is een voldoening, schrijft de N. R. Crt., dat het gevaar, dat haar nog voor haar bij een komst door de bisbilles tussehen Enge- land en Frankrijk bedrijgde, afgewend is. Zij is nu bij een en aan den wil bij alien om het eens te worden, kan niemandtwij- felen Dat een van de daar vertegenwoor- digde mogendheden niet zou wenschen, dat Europa eindelijk den vrede krijgt, waarnaar het snakt, is onzin. Tien jaar geleden had een conferentie van de groot': Europeesche mogendheden den vrede misschien kunnen redden. Duitschland, dat zich verongelijkt achtte door den afloop van de vroegere conferentie te)Algeciras over deMarrokkaan- sche aangelegenheden, wilde er niet aan. Wij zeggen niet meer dan dat een conferentie in den zomer van 1914 den vrede misschien had kunnen redden Want indien een van de grootste belanghebbenden zich daar ge- isoleerd gevoeld en de conferentie in arren moede verlaten had, zou het oorlogsgevaar verscherpt, in plaats van bezworen gewor- den zijn. Op overeenkomstige manier zou een mis- lukking van de conferentie te Londen een ramp zonder wedergade zijn. Wij hebben thans het verslag van de commissie van Dawes als een positief gewin voor het herstel van den vrede. Het zou alle beteekenis verliezen, nadat de conferentie misgegaan was. Er zijn nuchtere zakenmenschen, die zich op het oogenblik verontrusten over de stijging van den prijs van het lood. Lood, zoo redeneeren zij, is noodig voor het maken van kogels en andere projectielen, Internationale wapeningen staan in recht- streeks verband met internationaal wan- trouwen, en als er een begin mee wil gemaakt worden, om dit weg te nemeD, dient de conferentie te slagen. Bij de beraadslagiDgen van de commissie van deskundigen onder Dawes heeft zij door onzichtbare kanalen contact onderhouden met gezaghebbende vertegenwoordigers van de Duitsche opvattingen. De caiupagne, die de Duitsche rechterzijde nog altijd tegen het rapport voert, mag ons het feit niet uit het oog doen verliezen, dat de conclusies Ik wil jou en het Jog niet op straat z«t- ten. Het is jullie tehuis. Het| kan jullie tehuis blijven. Als Andrew hier wil blij ven om voor de stalfin te zorgen, zou Ik dat desnoods ook nog goed vinden. En als dank? Hij bukte zich en trok haar op uit haar stoel. Moet ik jou h(bben, jij kleine heks: Ik heb aardig wat duiten op zij gelegd en ik zal nog een hoop m«er maken. Ik kan royaal zijn, als ik zin heb. Eerlijk ge zegd, Fay, kunnen we hi«r hm goe de racen en bokswedstrijden houden en gezellige week-ends hebben. Hij legde d'e handen op haar schouders en hield haar stijf vast. Ze kromp inecn, to«n ze zijn vingers aan haar hals voelde. U vraagt me ten huwelijk, maar ik ben al verloofd, mijnheer Tompson. Hij lachte en sloot w^er even het lin ker oog. v Een trouwerij is eigenlijk niets voor mij. maar als je wilt, zou ik wel e£n onmid- dellijke vergunning kunnen aanvragen. We zouden een uitstapje kunnen maken naar Zuid Frankrijk. Denk er e«ns over, Fay Monte Carlo. Hij boog zich tot haar over maar hield stil toen hij de uddruk- king van haar oogen zag. Ik heb u al gezegd, dat ik niet van u houd, dat ik nooit van u zou kunnen hou den. Laad me als het u blKft los. Dikke Tom was er niet aan g«wend, dat hem iets gew«igerd werd. Hij kreeg altijd zijn zin als hij niet kon nemen, kocht hij het. Je kan van me l^eren houden. Ik zal het je leeren, zei hij. Hij greep haar nog stijver vast en de uitdrukking an zijn gezicht veranderd«. Hij liet nu zijn houding als weldoener varen en was afieen waartoe de deskundigen ten leste zijn ge- komen, Duitschland zijn meegevallen. De tegenwoordige Duitsche regeering is bereid ze te aauvaarden, Bij het vaststellen van de maatregelen voor de uitvoering van het rapport, zullen echter nog verschiilende kiesche vraagstukken te berde komen. Het is daarom goed niet overdreven optimistisch te zijn. Het prestige van verschiilende regeeringen is erbij gemoeid, om zooveel mogelijk van de eigen wenschen vervuid te krijgen. De strijd kan menige warme phase vertoonen en de conferentie zal wellicht niet spoedig haar beslag krijgen. Het eenige wat ten slotte moed geeft is, dat geen regeering er licht over zal denken, om uiteen te gaan, alvorens elk middel voor het be- reiken van overeenstemming beproefd te hebben. GEEN AMNESTIE VOOR DE VLAAM- SCHE ACTIVISTEN. De Antwerpsche socialist Eeckeleers heeft in de Kamer amnestie geeischt voor de in den oorlog veroordeelden en voor de politieke veroordeelden in het algemeen. Hij wensobte die amnestie vooral voor hen, die thans niog gevangen zitten. Masson, de Minister van Justitie, heeft nog gezegd, dat Jacob, zoodra hij zijn straf had uitgezeten, naar Nederland was ge- gaan, om een campagne voor de scheiding in. Belgie te voeren. Dergelijke voorbeelden zijn niet aanmoedigend om clementie te be- toonen aan hen, die nog gevangen zitten. Bovendien aldus de Minister wat men wenscht is niet de in vrijheidstelling om de in vrijiheid stelling zelf, men zoekt de ge- legeniheid om den verraders een apotheose te bereiden. Masson eindigde met te zeggen, dat, zoolang hij aan het bewind was, hij op dat stuk niet zou toegeven. KWAJONGENS. Zondagavond is een 21 jarig meisje uit Barneveld, dat met haar aanstaande een fietstochtje had gemaakt, onderen Lunte- ren door eenige langs den weg staande boerenjongens, uit lout^r brooddronkenheid van haar rijwiel gesleurd, bij welke val- partij zij tal van verwondingen bekwam. Een der helden trok vervolgens zijn mes en dreigde daarmede den aanstaande van het meisje dood te steken. Bij de politie is aangifte gedaan. „KOPPIE-DUIKELEN" NAAR MARSEILLE. Wij lezen in de buitenlandsche bladen, dat de ondernemende Amsterdammer, die op zich genomen had, al duikelend over z'n hoofd Marseille te b^reiken, daar inder daad lis aangekomen. Hoe lang hij over dien weg heeft gedaan en of hij erg duizelig is geworden van dezen 1100 KJM. langen weg, vermeldt het bericht niet. RUND OPGESPOORD. Door de politie te Woensdrecht werd de vorige week een rund opgespoord, hetwelk aldaar uit een weide was gestolen. Tijdens het onderzoek bleek, dat de verdachte zekere S„ wonende te Poortvliet met een medeplichtige zich ook hadden sohuldig giemiaakt aan diefstal van een rund uit een weide in den Bathpolder te Rilland, waar van eigenaar was de heer P. E. te Bath. Het beest was te Roosendaal geslacht. Beide verdaohten zijn reeds aangehouden. ERNSTIG BEKNELD. Te Opmeer wilde een smidskneaht een motorrijwiel inschakelen. Dit gelukte ech ter niet direct. Hij wilde het rijwiel naar de werkplaats terugbrengen, toen plotse- ling de insohakeling tot stand kwam en het motorrijwiel met een 70 K. M.-vaart voor- uitschoof, tegen een muur aan. Met het hoofd tussehen het rijwiel en den muur werd de man in zeer ernstigen toestand opgenomen. IN DE JENEVER GEST1KT. Aan den Anreeperweg te Assen is het lijk van D. P. gevonden. De man is in de jenever gestikt. Toen hij het laatste cafe verliet, verkeerde hij sterk onder den in vloed van sterke drank en hij nam toen nog 8 maatjes jenever mee. 3 MATROZEN VERDRONKEN. Maandagavond ongeveer halftwaalf is in de Zaandamsche Zeehaven een sloep met 8 matrozen, die den avond in de stad had den doorgebracht en thuis behoorden op het Noorsche stoomschip Skard, uit Kris- tiania, omgeslagen. Drie van de achit ma trozen zijn verdronken. nog maar de bruut. Ik wil van geen weig€ren hooren, Fay. We kunnen trouwen, zoodra je wilt. Het kan alles in de puntjes g«beuren. Ze trachtte zich los tje rukkenze pro- beerde te lachen, maar haar oogen waren rood van woede en minachting. Ik ga nog liever dood dan dat ik uw vrouw word. Ik kan niet met u samen zijn. Ik walg ®r van, als u me aanraakt. Hij liet haar plotsefing los en duwde haar van zich af in den stoel. Zoo, zoo denk je er dus over. Nu begrijpen we el kaar. Jij wil mij niet hebben, maar ik jou wel. Ik zal je niet meer vragen. Ik zal je nemen, net als het huis de meubels; de stallen, de paarden, het Jog en je va der bovendien. Hij is me meer schuldig dan alleen geld. Zijn gezicht was rood van drift. Ze zag het bloed kloppen in de aderen van zijn stierennek. Ik heb niet alfien een hypotheek op zijn huis, maar ik heb een hypotheek op zijn leven. Als ik eens een mondje open zou doen over wat elf jaar geleden gebeurd is, dan zou je vader in de kast zitten en jij langs de straten bedelen. Hij zweeg, toen hij Fay doodsbleek zag worden. De min achting in haar oogen veranderde in vrees. Kom we moeten niet vechten, zei hij op verandyrden toon. Hij bukte zich en sloeg de armen om haar heen. De voordeur werd geopend en Het Jog liep de hall in. Hij blpef staan, toen hij Tompson en zijn zuster zag. Hij keerde zich om, nam een jachtzweep van den muur en liep naar den hadrd. Laat mijn zuster los en ruk in. (Wordt vervolgd.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 5