BUR6ERLIJKEN STAND. Handelsberichtsii. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ. 8 Juli. Concert Ter Neuzens Maninenikoor. Buiten-Soeieteit. 9 Juli. Te koop bij inisahrijvirag Hofstede en Aribeidenswoningen te Stavenisse. Nota- ris Bierens. Verkooping bij Insitel Hofsteedje en Bouwlamd te St. Jansteera. Notaris Dreg- mans. 9 en 10 Juli. Nationale Tentoonstelling te Dordrecht. Stamhoek Ned. Trekpaard B. T. 10 Juli. Aanibesteding bestortingswerken te Zie- rikzee. Bestuur Waterschap Sahouwen. 12 Juli. Zoimerfeest Ring van Geref. Jongelings- vereen'igingen te Ter Neuzen. Buiten- Societeit. 15 Juli. Te koop bij Inschrijving Weide. Firma J. Th. Hendxikse te IJzendijke. Verkooping Kapitalen Landbouwinspan te Lamswaarde. Notaris Dumoleijn. Vergadering Hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering van Land- bouw en Veeteelt in Zeeland in de Raad- zaal te Sluis. 1NGEZONDEN MEDEDEELING. 16 Juli. Verkooping bij Verblijf Hofsteedje en Biouwland te St. Jansteen. Notaris Dreg- mans. Vergadering van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland in het Raadhuis te Sluis. 17 Juli. Verkooiping Landibouwersinspan te Stoppeldijk. Notaris Dregmans. Landbouwtentoonstelling te Sluis. Verkooping bij Instel Hofsteedje en Bouwland te Ossenisse. Notaris Dumo leijn. 18 Juli. Verkooping Vlasfabriek te Klooster- zande. Notaris Dumoleijn. 19 Juli. Verkooping Burgerwoonhuis te Axel. Notaris Lijdsman. 22 Juli. Aanibesteding bouwen Pastorie te Axel. Architect C. C. van Beaumont. Verkooping Landbouwersimspan te Wissekerke. Notaris Markusise. 23 Juli. Verkooping Paarden em Hoornvee te Wissekerke Notaris Markusse. 24 Juli. Verkooping bij Verblijf Hofsteedje en Bouwland te Ossenisse. Notaris Dumo leijn. 6 en 7 Aug. Openluchtspel te Middelburg. 12 Aug. Verkooping Hofsteedje en. Huisraad te Axel. Notaris Dregmans. AARDAPPELEN. Westlandsche zand 9 tot 12 cent; West- landsche klei 8 tot 10 cent; Westlandsche poters 5 tot 7 cent; Duke of York 8 tot 10 cent; BlauwpitteD 13 tot 18 cent. Alles per K.G. Geldersche Schoolmeesters 5,60 tot 6,per H.L. A JOIN. Charlotten 4*50 per baal van 50 K.G. inclusief baal. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: een servetdoek. Rechthebbende vervoege zich aldaar. A. C. LENSEN'S stoomvaartmaat, SCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. HELENA van, Lulea naar Rotterdam passeerde 6 dezer Olands Noord- punt. s.s. MAGDALENA in lading te Pitea. s.S. TERNEUZEN in lossing te Civita Vecchia. Wisselkoepsen. Amsterdam, 7 Juli 2 uur. Londen 11,47 ll,47i/2. Berlijn, per biljoen 0,63. Parijs 13,27i/2 13,35. Brussel 11,72 11,80. Weenen (10.000) 0,40 0,45. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch Belgisch 11,72 Oostenrijksch (10.000) 0,40 0,63. 13,35. 11,80. 0,45. AUTOBUS OMGESLAGEN. Wo^nsdagavond ongeveer half twaalf is te Rotterdam een autobus omgeslagen, ver- mo<-'delijk doordat een der wielen achter de tramrails ble^f haken. Verschillende der inzittenden bekwamen ©rnstige verwondingen. SNEEUW EN VORST IN JUN1. In verschillende gedeelten van West- Moreland (Engeland) is 29 Juni sneeuw gevallen. Bovendien heeft het aardig ge- vrort'n. Ook in Cumberland was dit het geval. - B1JNA DE HEELE HAND AFGEHAKT. Men meldt aan de Zw. Crt.: Een vier- «n e€n tweejarig zoontje van den land- bouwer Olde Rikkert te Lemselp, hadden ee.n muisje gevangen en wilden het dier- tje met een bijl den genadesl&g igeven. Ongelukkigerwijze sloeg de oudste daarbij zijn broertje een groot deel van diens handje bijna geheel at, zoodat een deel van de handpalm en drie vingers moes- ten worden geamputeerd. EEN HAARD1EF. t Is den laatsten tijd een paar maal voor- gekomen dat meisjes te 's-Gravenhage door een man van heur haar beroofd waren. De man zoekt jonge kinderen uit rrjet mooi haar. Hij maakt ze dan wijs, dat haar moeder hem last gegeven heeft het haar van het meisje te laten knippen. De man brengt de kinderen naar een kapper in de buurt en laat al het haar kort afknip- pen. Op een gunstig moment raaptj hij dan de lokken op en gaat or tusscheh uit. Klaarbljjkelijk heeft men hier met een ziek- teverschijnsel te doen. De politie verzoekt de ouders de kinderen voor dien man te waarschuwen. ER VANDOOR GEGAAN. Bij de firma Jean Laumen en Co., expe- diteur te Venlp is, naar aan de Tefegr. wordt gemeld, uit Antwerpen bericht ont- vangen, dat de kantoorbediende H. H.; die eenige wekcn geleden met een val- sche machtiging gelden in Duitschland had gei'nd ten name van genoemde firma en met een bedrag van 1100 gld. en eenige duizenden goudmarken er vandoor was ge- gaan, te Antwerpen in gezefcchap van eenige dames is gearresteerd. Hij had in het geheel geen geld meer bij zich. KaMER van kooph. en fabrieken VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. Vergadering- op Zaterdag 21 Juni 1924. (5. Slot). Nederlandsche Landbouw-Handelskamer. Een schrijven van de Nederlandsche Land bouw-Handelskamer, gevestigd te 's Graven- hage, waarin wordt te kennen gegeven, dat dit instituut is opgericht met het doel den afzet van landbouwproducten te bevorderen en ook den aankoop van landibouwbenoodigdheden, bencvens het verzamelen van gegevens en in- ucnungen omtrent alles wat hiervoor in aan- merking kan koimen. De inkomsiten bestaan uit contributies van leden, bijdragen van enkele groote landbouw- organisaties en subsidies van het rijk. lngevolge bezuiniging is de rijkssubsidie in- getrokken, die van vereemgingen zijn belang- rijk verminderd, waardoor de financaeele poai- tie der vereeniging is geschokt. Daar de vereeniging het, gelet op de guns- tige resultaten der verloopen jaren, zou be- itreuren hare werkziaamheden te moeten eindi- gen, verzoekt zij haar door het verleenen eener bijdrage daartoe in staat te stellen. Het Bureau beschikt voor het oogenblik niet over voldioende gegevens, om te 'beoordeelen of deze instelling het karakter heeft, dat zij voor financieelen steun van de zijde der Ea rner am aanmerking zou kunnen komen. Het meent echter, dat die beginselvraag onbespro- ken kan blijven, aangezien ten slotte toch niet over de voor subsiddeverleening noodige kas- middelen kan worden beschikt. Mdtsdien wordt voorgesteld, het verzoek voor kennisgevdng aan te nemen. Aldus besloten. Samenstellen van Handelsadresboeken. De Earner zal zich herinneren, dat indertijd maichtiging is verleend tot het uitgeven, in samenwerking met de Earner (te Middelburg, van een Zeeuwsch adresboek, in afwachtdng der uitgifte van een Algemeen Adresboek voor den Handel in Nederland. Door het Secretariaat is na eenigen tijd een aanvang gemaakt met het bewerken der ge gevens voor een adresboek. Deze werden vol- gems ei'gen inziobt ingericht, daar er nog wei- mig uitzicht was op het samenstellen van een aigemeenen leiddraad. Aangezien bij de Earner te Middelburg nog niet aan de voorbereiding kon worden begon- nen, is die uaJtgaaf tot nu toe achterwege ge- ibleven. Ondertusschen is door een Commissie uit de Vereeniging van Secretarissen daartoe aange- wezen voor het inrdchten van adresboeken een beroepslijst vastgesteld, die geacht mag wor den aan de praktijk op de beste wijze te zul- len voldoen. Met eenige veranderingen en uit- breiding zijn de door het Secretariaat bewerk- te gegevens overeenkomstig die inrichting pas- klaar te maken. Thans komen verschillende verzoeken in, voor het verstrekken van gegevens voor het uitgeven van een algemeen adresboek van Ne derland. De N.V. drukkerij „De Vlijt" te Arn- hem wenscht een lijst uit te geven van inge- schrevenen in het Handelsregisiter en presen- teert het ten bate der Earner verstrekken van een kaartsysiteem overeenkomstig de gegevens der bovengenoemde commissie opgemaakt. Voorts is ingekomen een schrijven van de N.V. Publiciteitsonderneming Rudolf Mosse, te Amsterdam, die de uitgave van het Algemeen Adresboek van Nederland en Nederlandsch- Indie van de firma Nijgh en Van Ditmar sehijnt te hebben overgenomen en met den aan vang van 1925 een Algemeen Adresboek van Nederland voor Handel, Landibouw en Nifver- hedd wenscht uit te geven. Deze uitgaaf wordt door den Minister van Arbeid, Handel en Nij- verheid in den steun der Earners aanbevolen, oinoat de firma, op grond. van hare ervaring voor soortgelijk werk uitnemend is toegerust. Door sommdge Earners is bezwaar gemaakt tegen laatstgenoemde uitgave, omdat dit fei- telijk zou giesahieden door eem Duitsche firma, die daartoe im een Nederlandsoh kleed is ge- stoken. Enkele vroegen inlichtdngen, waarom juist die firma door den Minister geprotegeerd wordt. Het Bureau aeht het gewenscht, dat de Ka- mers iff deze een algemeene gedragsljjn vol- gen. Het acht het't beste, af te wachten hoe neze zich in de naaste toekomsf vormt. Prin- e*e' heeft het geen bezwaar om aan de ver- se uliende verzoekers de gevraaigde medewer- kmg te verleenen en stelt het voor, den Secre tins te machtigen van wege het Secretariaat e medewerking te verleenem, voor zoover deze geen aanleiding geeft tot financieele of fers van de zijde der Earner. Met algemeene stemmem wordt aldus be sloten. Landbouwtentoonstelling te Sluis. De Eringtentoonstelling der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij wordt dit jaar in samenwerking met den Chr. Boerenbond in Zeeuwsch-Vlaanderens Westelijk Deel op Don- dendag 17 Juni 1924 te Sluis gehouden. Niamens de commissie voor deze Tentoon- stelling is een verzoek ingekomen om die te steunen door het verleenen eener bijdrage of beschikbaar stellen van medailles. Het Bureau acht eene dergelijke tentoon- stelling van zoodanig belang voor den handel en de nijverheid, dat zij meent, dat de Earner daarin van hare belangstelling behoort te doen blijken. Het stelt voor ter uitloving in ver schillende rubrieken, bij voorkeur die welke meer direct met den handel of de nijverheid in verband staan, 3 verguld zdlveren medailles beschikbaar te stellen. Omtrent dit onderwerp is nog ingekomen een schrijven van de Hoofdcommissie dezer ten- toonstelling, dat zij gaarne zou zien, dat aan haar de vrije beschikking over de medailles geiaten werd. Door verschillende leden wordt bezwaar ge maakt tegen een geheel vrije beschikking over deze medailles. Het voorstel van het bestuur wordt aange- nomen, doch daaraan toegevoegd, dat de aan- wijizdng der rubrieken waarin de medailles zul- len worden uitgeloofd moet geschieden in over- leg met het Bureau en dat voor bestrijding der kosten een crediet van hoogstens f 40 worrit toegestaan. Onttrekken van water uit de rijkskanalen. Een nieuwe belasting voor de industrie. Van de Directie der Eerste Nederlandsche Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent is ingekomen een schrijiven, waarbij wordt toegezonden afschriften van: a. een schrijven van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, waarin deze haar bericht, dat de Minister van Financien er op gewezen heeft, dat de vergoedingen, welke als regel worden betaald voor het ont trekken van water door verschillende bedrij- ven aan Rijkskanalen, in geen venhouding staat tot de diensten welke die bedrijven van de verleende vergunningen hebben, welke in den regel slechts 50 cent of 1 gulden per jaar bedragen. De Minister is van oordeel, dat in billijk- heid kan worden gevorderd per jaar bij water- onttrekking tot 10.000 M3. 50 cent per 100 M3., voor de volgende hoeveelheid tot 50.000 M3., 37% cent per 100 M3., voor de daaropvolgende tot 100.000 25 cent per 100 M3., vervolgens tot 250.000 M3. 12% cent per 100 M3., daar- boven tot 500.000 M3., 7% cent per 100 M3., daarboven tot 1.000.000 M3. 5 cent per 100 M3., daarboven tot 2.000.000 M3., 2% cent per M3., en voorts voor iedere 100 M3., meer 1 cent. Voor deze fabriek is het bedrag vastgesteld op 1000 's jaars. Er wordt ook in medegedeeld, dat, indien de concessionarisse niet genegen zou zijn, hare medewerking te verleenen, aan het sluiten der overeenkomst met de admdnistratie der Domeinen (welke haar op f 1000 's jaars komt te staan) de Minister van Waterstaat aan de voorwaarden waarop voor de wateronttrekking vergunning is verleend eene nieuwe bepaling zal toevoegen, dat van de vergunning geen gebruik mag worden gemaakt, zoolang die overeenkomst niet is gesloten; b. de nieuwe vergunning, met de voor waarden waarop water aan het kanaal mag worden onttrokken; c. een begeleidende missive van den Ont vanger der Registratie te Hulst, die er aan het slot daarvan nogmaals op wijst, dat, in dien deze vergunning niet zou worden geac- cepteerd, aan den Minister van Waterstaat zou worden geadviseerd de bestaande in te trekken. De Directie der fabriek wijst er op, dat, in dien deze maatregel inderdaad wordt doorge- voerd, aan de industrie, bij de zeer vele las- ten, die zij reeds van regeeringswege te dra- gen heeft gekregen, weder eene uitgave wordt opgelegd, die naar haar meening onrechtvaar- dig en onbillijk is. Er zal wel niemand gevonden worden, die zou durven beweren, dat door de wateront trekking aan het kanaal van Ter Neuzen in eenig opzicht schade ontstaat. Zij verzoekt bij de betrokken Ministers krachtig tegen dezen miaatregel te protestee- ren. Het Bureau kan zich zonder aarzelen bij het protest van adressante aansluiten. Het heeft, aangezien van dat voomemen van den Minister van Financien in de pers reeds gewag was gemaakt, bij alle Earners geinformeerd, of men daar met den maatregel bekend was en zoo ja, of er in verband daarmede reeds iets was besloten of verricht. Van verschillende Earners is antwoord in gekomen. Bij verschillende Earners, in wier gebied geen fabrieken aan rijkskanalen ge vestigd zijn, is er niets van bekend, bij anderen wel, en blijkt, dat het de bedoeling is den maat regel algemeen toe te passern. In sommige Earners was de kwestie in behandeling, doch nog geen besluit genomen. De Earner te Til- burg schrijft zich van actie te onthouden, om dat de Nijverheidsraad zich in het belang der industrieelen reeds met de zaak bezig houdt. Het Bureau meent, dat dit laatste voor de Earners geen aanleiding moet zijn, om zich niet zelfstandig dit belang aan te trekken, De maatregel legt weer een beduidenden nieuwen last op een deel der industrie, die in Nederland toch in vergelijking met het buiten- land zwaar gedrukt wordt door verschillende maatregelen. We kennen hier industrien die nu niet of slechts met moeite kunnen concurreeren tegen fabrieken eveneens aan het kanaal Gent Ter Neuzen, doch over de grens, gelegen. Wordt de maatregel toegepast, dan beteekent dit weer een nieuwen last voor de Nederland sche fabrieken, waarvan de buitenlanders vrij blijven, en wordt de concurrentie-mogelijkheid weer kleiner. Maiar bovenal acht het Bureau den maat regel onrechtvaardig, omdat het een eenzijdige belasting is, voor de fabrieken die hiervoor in de termen vallen. Het Bureau heeft nog niet kunnen naspeu- ren, of deze betalingsedsch ook gesteid wordt voor het onttrekken van water aan de rivieren, hetgeen toch evengoed rijkswater is. Ook in dat opzicht sehijnt de vordering eenzijdig. Zij is echter ook geheel in strijd met de historie, en met de grondslagen der wetten die voor ongeveer een kwarteeuw de rechten op rijkskanalen en haven, en de tollen op de rijikswegen afschafte, terwijl als gevolg van het beginsel, dat destijds na langeren strijd zegevierde, ook Provinciale en gemeentelijke tollen werden afgeschaft, ook met gelden uit de openbare kassen worden afgekocht. Het Bureau acht hetgeen de Ministers van Financien en Waterstaat thans willen in-voeren geheel in strijd met het beginsel, dat bij die vrijstelling voor zat en dat sedert nog onge- rept behouden is. Het zou onrechtvaardig zijn, dat beginsel op zij te zetten alleen ten lasite van eenige fabrie ken, die, zooals hiervoren gezegd reeds zoo zwaar gedrukt zijn, en ten wier behoeve altrians zeker niet aan he.t kanaal Ter Neuzen- Gent, die kostbare kanaal- en sluiswerken zijn gemaakt. Een vreemde verhouding zou het toch wor den, dat kanaal vrij gebruikt wordt voor hen die er op varen, die er ligplaats nemen enz., doch dat wel een beduidend bedrag zou ge vorderd worden van hen, die het water van het kanaal voor industrieeie doelednden aanwen- den. De industrie wordt alsdan achtergesteld bij de scheepvaart. Nog kan er op gewezen worden, dat in het kanaal het water bijna voortdurend zonder moeite op peil wordt gehouden, terwijl het niet zelden gebeurt, dat de toevoer van water uit Belgie zoo groot is, dat men het slechts door spuien voldoende kan loozen. Het Bureau stelt mitsdien voor, dat de Earner zich op grand der aangevoerde motie- ven tot de betrokken Ministers wenden zal met het verzoek dezen maatregel niet door te zet ten en van het adres een afschrift te doen toe- komen aan de andere Earners. Omtrent dit punt is nog een schrijven inge komen van den Nijverheidsraad, waarin deze te kennen geeft, dat deze indertijd een poging heeft aangewend, om den Minister van Finan cien af te brengen van zijn voornemen, voor (bet gebruik van water uit de Staatswateren vergoeding te eischen, doch dat die poging niet tot het gewenschte resulfcaat heeft mogen leiden. Wel heeft het Departement van Finan cien zijn medewerking toegezegd voor het voe- ren van een proces, om principieel te doen uit- maken, of de maatregel rechtskracbt zou hebben. De raad heeft daarop de aangesloten organisaties aanbevolen overleg te plegen om gezamenlijk zuik een geding aanhangig te ma ken, doch heeft nog niet vernomen of aan zijn advies al dan niet gevolg zal worden gegeven. De heer VAN MELLE noemt diit een schan- delijke belasting, waartegen krachtig gepro- testeerd dient te worden. De heer DE FEIJTER sluit zich daarbij aan, opmerkende, dat op die wijze ten slotte ook nog een belasting kan worden gelegd op de lucht die wij inademen. Hij is van oordeel, dat al het mogelijke moet worden aangewend, om de regeering van het handhaven van dezen maatregel terug te houden. Het meest be- zwarende acht hij in deze ook weer, dat een zelfde industrie, die een paar honderd meters vender hooger op gevestigd is, bezuiden de grens van dezen maatregel geen hinder heeft, en de Belgische fabrieken bovendien nog hun vuil waiter teruggeven. De heer NEETESON kan zich met het voor stel van het Bureau goed vereenigen. Hij heeft geen argumenten daar nog bij te voegen, doch betuigt zijn dank, dat deze inderdaad emstige zaak met zooveel ernst is aangepakt. Het voorstel van het Bureau wordit met alge meene stemmen aangenomen. Jaarverslag. De SECRETARIS deelt mede, dat door hem geen opmerkingen ontvangen zijn, omfrent het aan de leden toegezonden concept-jaarverslag, zoodat dit onveranderd vastgesteld lean be- schouwd worden. Hij zegt dank aan hem die door het verschaffen van gegevens dat werk vergemakkelijkten. Voor opmerkingen of wenschen betreffende de inrichting, houdt hij zich aanbevolen. Kiezerslijst. De kiezerslijst voor bet Groot- en die voor het Eleinbedrijf worden vastgesteld met resp. 139 en 1522 kiezers (het vorig jaar 145 en 1400). Tentoonstelling te Tiiburg. De aandacht der leden wordt gevestigd op de intemationale nijverheidstentoonsteiling dit van 18 Juli tot 18 Augustus te Tiiburg wordt gehouden. Boekhoudcursus. Van de afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen van den Nederlandschen Aannemersbond is een schrijven ingekomen, waarin deze den Earner dank brengt voor hare bemoei'ingen in zake van het inrdchten van een cursus in boekhou- den voor den middenstand te Axel. Zij verzoekt dit werk voort te zetten en zoo mogelijk den a.s. winter te Ter Neuzen en te Hulst een dergelijken cursus in te richten, niet twijfelende, of er zal aldaar ook voldoende belangstelling bestaan. De VOORZITTER stelt voor, het Bureau te machtigen de noodige stappen te doen om op genoemde plaatsen een cursus in enkelvoudig hoekhouden in te richten, op dezelfde wijze zooals dat te Axel is geschied. Met algemeene stemmen wordt deze mach- tdging verleend. De SECRETARIS brengt over het verzoek der deelnemers aan den cursus te Axel, om aan hen uit te reiken een diploma of getuig- schrift, waarop zij ten zeerste prijs zouden stellen. De kosten daarvan zullen niet bezwa- rend zijn. De heer NOLSON maakt bezwaar, dat een diploma zou worden uitgereikt van wege de Earner, alangezien daaraan allicht een waar- de zou worden toegekend die het niet bezit; de cursdsten hebben geen examen afgelegd, zoodat van hen niet kan verklaard worden, dat zij bepaalde bevoegdheden op dit gebied be- zitten. De SECRETARIS merkt op, dat de cursis- ten z.i. het door hen gevraagde diploma zoo ook niet willen beschouwen. De heer OGGEL is het daarmede eens, hij gelooft, dat heit er geen bezwaar tegen zijn kan het te geven, de bedoeling is wel, dat te ont vangen zooals ook de leerlingen van landbouw- cursussen en dergelijke een getuigschrift ont vangen. De heer RISSEEUW merkt op, dat een di ploma verkregen na afgelegd examen ook niet altijd een bewijs is, dat men met geschikte menschen te doen heeft. De heer VAN MELLE heeft er ondervinding van, dat aan sommige diploma's, die na af gelegd examen werden verkregen, geen waarde kan worden gehecht en dat zij die er hun geld aan besteed hadden om een cursus te volgen en dat examen te gaan doen, hun geld feite- lijk in 't water gegooad hadden. De heer NOLSON wijst er op, dat, als men van wege de Earner een diploma geeft, niets anders zou kunnen verklaard worden, dan dat de bedoelde personen een cursus gevolgd heh- ben. Dit beteekent ook voor hen weinig, omdat het niets zegt. Om te kunnen verklaren of zij den cursus met vrucbt gevolgd hebben, zou men hon een examen moeten af nemen ten overstaan eener commissie. Al zegt zoo'n ver- klaring niets, zou men er zich bij sollicitatie naar een of andere betrekking toch op kunnen beroepen, en zou er een waarde aan kunnen gehecht worden die niet ibestaat, omdat het door de Earner was afgegeven en dan later een fiasco kunnen blijken, waarvoor de Earner verantwoordeiijk zou kunnen worden geacht. Hij blijft daarom bezwaar maken, dat Van wege de Earner diploma's of getuigschriften worden gegeven. Geen bezwaar is er, dat de leeraar dat doet, dan staat de Earner er buiten. De Earner vereenigt zich met deze meening. Middenstandstentoonstelling te Hulst. De heer VAN DE WALLE deelt mede, dat de pogingen die aangewend zijn tot het hou den eener tentoonstelling te Hulst vasten vorm hebben gekregen. Deze zal gehouden worden van 7 tot 24 Augustus a.s. Als lid der commissie is het hem bekend, dat men ook daarvoor den steun der Earner wil inroepen. Zal daarop kunnen worden gerekend De heer CATSMAN vraagt welke tentoon stelling dit is. De heer VAN DE WALLE: Een midden standstentoonstelling; hij meent, dat deze wel de belangstelling der Earner waard is. De heer RISSEEUW stelt voor het Bureau te machtigen bij inkomend verzoek daarvoor hetzelfde bedrag te gebruilreh als voor de ten toonstelling te Sluis. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Wegbelasting. De heer CATSMAN heeft in een vakblad een en ander gelezen omtrent een in te voeren wegbelasting; daarin worden zeer hooge bedra gen genoemd voor het berijden der wegen met vrachtauto's, al spoedig oploopende tot f 240 's jaars, zoodat het voor iemand die 2 auto's noodig heeft j 480 per jaar wordt. Dit zou een zeer beziwarende belasting worden, die ernstig op deze streek zou drukken, daar men voor de bedrijven op vervoer per vrachtauto is aan- gewezen wegens de dure tramtarieven. Hij heeft bij 'den Secretaris geinformeerd, doch deze heeft hem nog niet kunnen inlichten. Hij acht echter nadere informatie noodig, daar een protest daartegen noodig is. De VOORZITTER zegt toe, dat getracht zal worden inlichtingen te verkrijgen. De SECRETARIS geeft te kennen, dat het vragen dezer inlichting en ook andere om- standigheden het noodzakelijk doen voorkomen voor de Earner aan te schaffen de handelingen der Staten-Generaal met de bijilagen. Alsdan zal de Earner omtrent verschillende onderwer- pem kunnen 'worden ingelieht, die thans niet te harer kennis komen. Zij kunnen ook in het al gemeen voor raadpleging door belangstellen- den ter beschikking worden gesteid. De heer STEVENS informeert naar de kos ten. De 'SECRETARIS deelft mede, dat die f 30 per jaar 'bedragen. De VOORZITTER stelt voor, tot de aan- sohaffing over te 'gaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Zij kanaal naar Hulst. De heer VAN WAESBERGHE wijst op het geen het jaarverslag vermeldt omtrent een commissie te Hulst, die omstreeks 25 jaar ge leden werkzaam was voor de doortrekking voor het zijkanaal van de Axelsche Sassdng naar Hulst. Van die commissie wordt niets meer vernomen. Wat kan daarvan de oorzaak zijn? Ean er voor de Earner geen aanleiding zijn, te tracbten die commissie weer aan het werk te krijgen? De SECRETARIS vermoedt, dat de leden dier commissie, die, naar hij meent geleid werd door wijlen den heer Mr. Van Deinse, lid der Tweede Earner, inmiddels wel alle overleden zijn. De toen aangewende pogingen hadden geen resultaat. De heer VAN WAESBERGHE meent, dat het dan gewenscht was de belanghebbende ge- meente- en polderbesturen op te wekken tot het vormen eener nieuwe commissie. Het is een zaak die voor Axel en Hulst van groot belang is. Indien men volhpudt, zal men er op den duur wel komen. Het duurde 25 jaar eer men de tram van Hulst naar Walsoorden ver- kreeg. Voor dit zijkanaal is men al 25 jaar bezig. Laat er nu nog eens 25 of 50 jaar bij- komen, maar ten slotte zal men het doel wel bereiken. De VOORZITTER geeft te kennen, over dat zijkanaal straks in besloten Vergadering nog wat te willen meedeelen. De heer RISSEEUW merkt op, dat Oosthurg zijn kamtonrechter heeft gehouden. Voor het geen het Bureau ten opzichte daarvan heeft gedaam, betuigt hij zijn dank. De openlbare vergadering wordt gesloten, (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 3 Juli. Frederik Dek- ker (van Axel), oud 22 j., jm. en Suzanna van Hoeve, oud 20 j., jd. 4 Juli. Andries van de Velde, oud 28 j., jm. en Cornelia Janna Note- toa(art, oud 29 j., jd. Huwelijiks-voltrekkingen. 3 Juli. Adolf Leo- poldus Vereecke, oud 25 j., jm. en Stephanie Rosalia de Block, oud 20 j., jd. Jacob Jansen, oud 25 j., jm. en Adriana Neeltje de Doelder, oud 25 j., jd. Cornells Walhout, oud 27 jm. en Elizabeth Paulina Oranje, oud 25 j., jd. Gaboorten. 2 Juli. Harm Jan, z. van Harm Schoonhoven en van Jantina Lummina Boxem. Adriaan, z. van Pieter Moes en van Elisabeth de Bokx. 5 Juli. Marinus Jacobus, z. van Jozias Johannes Dieleman en van Levina van IJk. Overlijden. 26 Juni. Jacomina Blankert, oud 51 j., eohtg. van Mattheus te Bruijne (overl. te Middelburg). 29 Juni. Cornelia Dees, oud 56 j., d. van Willem en van Janna de Re#. 30 Juni. Maria Wieland, oud 78 j., wed. van Anthonie Riemens. HENGSTDIJE. Huwelijks-voltrekking. TO Juni. Jan Fran- cies Eeman, oud 30 j., jm. en Louisa Leoniia van den Berghe, oud 27 j., jd. Gaboorten. 5 Juni. Julma Christina, d. van Francies van Bellen en van Elisabeth Mar- maart. Overlijden. 6 Juni. Sophia Bogaart, oud 68 j., echtg. van Jacobus Rochis. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeer- middel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en ver schaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke Leunis. 10 Rotterdam, 7 Juli 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 382 vette runderen 281 vette- en graskalveren, 633 schapen, en lammeren en 1035 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw./1,15 tot /l,221/2; 2e kw. /1,10 tot 1,—3e kw. /0,95 tot /0,90; Ossen le kw. f 1,10 tot /T,15; 2e kw»; 1,tot 0,95 3e kw. 0,80 tot fKalveren le kw. /1,55 tot /1,75. 2e kw. 1,25 tot 1,10 3e kw 1, tot 0,80Schapen le kw. 0,90 tot /0,95; 2e kw. /0,80 tot /0,70 3e kw. 0,60 tot 0,55Lammeren 1,05 tot /1,15; 2e kw. tot Varkens le kw. 0,59 tot y0,62 2e kw. 0,57 tot 0,55 3e kw. /0,53 tot f 0,50 licht soort f 0,56 tot f 0,60. Varkens met redelijken handel in alle kwaliteiten tot iets hoogere prjjzen wegens geringen aanvoer. Vet vee bij redelijken aanvoer tamelijk verhandelt en prima soorten nog iets boven noteering verkocht. Schapen en lammeren met beperkte vraag tot stationnaire prijzen. F1JNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad 65,tot f 70, Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Blauwmaanzaad 30,tot 33, Koolzaad 21,tot 22,Karwjj- zaad tot Kanariezaad 23,tot 25,Zonnebloempitten- zaad 15,50 tot 16,50Boekweit tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 5800 K.G., /1,35 tot y 1.75. Zeeuwsch wit 4500 K.G. /1,25 tot 1,45 Hollandsch Geel 4300 K.G f 1,40 tot 1,80. Groningsch 3000 K.G., 1,35 tot 1,75. Dauwroot K.G.1 tot f Bieden. Laten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3