6EMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELENGE* MIJNHARDT'9 Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tarbletten .60«« Hoofdpijn-Tabletten 60« inneren, scbijiit een ware manie te worden. De Izwestia en de andere sowjetbladen bevatten bijna dagelijksch berichten over nieuwe plannen tot huldiging van Lenin's nagedachtenis of voorstellen daartoe, welke voorstellen some een sterk fantastisch karakter dragen. Een der minst fantastische is nog wel het voorstel. dat zekere Aleksandrof in een ingezonden stuk in de Izwestia doet, namelyk om den ruim 7000 meter hoogen Kaufman bergtop, gelegen op de Aziatische grens van het Russische territorium te herdoopen in Lenin-berg. De Kaufman bergtop is het hoogste punt van de Sowjet unie en werd indertijd zoo genoemd naar den Toerkestanschen gou- verneur Kaufman. In de toelichting tot het voorstel wordt o m. gezegd, dat het van zeer groote be- teekenis moet worden geaeht, wanneer deze grootsehe, met eeuwige sneeuw bedekte bergtop de millioenen zielen tellende be- volking van Azie zal herinneren aan //bet vaderland van den grooten Ieljietstj, waar het proletariaat de macht in handen heeft". In een ander nummer van de Izwestia klaagt een vlieger er over, dat de verschil- lende monumenten, die men voor Lenin wil oprichten, zoo slecht zichtbaar zijn voor de vliegers. Om nu ook deze categorie van menschen een dagelijks zichtbaar aandenken aan Lenin te geven stelt hij voor in den omtrek van Moskou een groot en dicht- beboomd park aan te leggen, waarin de wegen zoodanig zullen loopen, dat daardoor met kolossale letters de naam Lenin ge- vormd wordt. SLUIKHANDEL IN WAPEN8. De kapitein van het s s Helder, H. de Goede, heeft aan een medewerker van de Daily Express, in kleuren en geuren verteld hoe by, een week of zes geleden een lading oorlogstuig van de Engelsche kust (graaf- schap Kent) had overgebracht naar St. Petersburg W ij laten hier het relaas volgen, zooals het Engelsche bladhetschryft. De Hollandsche zeeman vertelde „Omstreeks midden April bevond ik my te Rotterdam buiten werk. Ik slenterde langs de rivier toen er een man op mij toekwam en tot mij zeide ziet er uit als een zeeman. Wilt u werk?" De man sprak Vlaamsch. ik ben van oordeel dat hij een Belg kan zijn geweest of misschien een Duitscher. Hi) was als heer gekleed. Ik zeide: //Is het een gevaarlijk zaakje Hij antwoordde #Neen, het is volkomen ongevaarlijk, maar het is een soortsmokkel zaakje. Wij wensehen dat u onderdeelen van vliegtuigen uit Engeland overbrengt, die gesmokkeld moeten worden omdat de douanetarieven daarvoo'r zoo hoog zijn." Ik zeide »Is er eenige risico Hij zei: „Wel neen. U behoeft enkel maar de boot in de Noordzee af te wachten en het goedje over te nemen." Den volgenden dag ging ik met hem naar (het schip) Hetder en zocht een be manning bij elkaar. Toen wachten wij een week of vijf, zes voor wij de aanzegging ontvingen om uit te loopen. Bij zeide dat wij naar St. Petersburg zouden gaan Wij verlieten Rotterdam op 14 Mei en liepen de Noordzee in. Ter hoogte van het lichtschip Galloper, dat voor de kust van Kent ligt, bleven wij tegen het aan- breken van den dag op 15 Mei ligg*-n wachten. Er stond een erg hooge zee. Het begon al licht te worden toen wij een motorboot zagen met twee masten een kleine schuit van zoowat 75 Eng. vt. lang. Wij stuurder er een sloep naar toe. Er waren vijf man aan boord, Engelsche zeelui, in truien gestokenen dezen be - gonnen de lad ng in onze boot over te brengen. Er waren veertien kisten, van de afmetingen van een man en zeer zwaar. Er ging een erg hooge zeeen een van onze mannen viel overboord en was bijna verdronken. Toen alle kisten aan boord waren gebracht vertrok het onbekende schip in de richting van de Engelsche kusten wij zetten koers naar het Noorden, naar St Petersburg door het Skagerak. niet door het Kanaal van Kiel. In de Oostzee hadden wij drie dagen heel slecht weer Misschien zou het beter zijn als ik u de rest maar niet verteldemaar neen, het is het beste dat ik het maar vertel. Ik dacht dat er in die kisten onderdeelen zaten van vliegtuigen. Thans weet ik dat het kanonnen waren maar ik kan het met bewijzen, al zou het mij mijn hoofd moeten kosten. Wij hadden heel wat moeilykheid met ys bij Kroonstad; en er kwam een ijsbreker naar' buiten om een geul voor ons te breken. Wij werden verwacht en toen wij door het ys waren, voeren wij recht door tot het winter-paleis van den vroegeren tsaar en daar meerden wijen er kwamen soldaten aan boord om de kisten wegtehalen. Een groote man in uniform m'sschien was het een generaal, maar dat weet ik niet kwam aan boord. Hij droeg een langen zwarten baard. Praten deed hy niet veel. Hij had het toezicht op de lading. Al den tijd dat wij er waren kwamen er crroote troepen menschen om naar ons te kijken. Niemand van ons, behalve ik zelf, kreeg toestemming om van boord te gaan maar zij waren heel vriendelijk tegen ons. De stad verkeerde in een slechten toe- i-tand alle winkels waren gesloten, behalve de tweedehands kleerewinkels. Ik was de eenige die aan wal mochtalleen ik. Wij bleven er een week en toen zei de ravenmeester, dat wij weg moesten. U ziet [us dat deregeeringer in betrokken was. Wij vertrokken en gingen weer naar Kroonstad en het weer was heel slecht, daarom bleven wij er een dag, en zy lieten ons niet aan wal gaan. Toen vertrokken wij naar Kopenhagen om steenkool in te nemen en daarop naar Rotterdam. Daar vond ik denzelfden heer, in een cafe en hij betaalde my het geld niet veel geld, net mijn gewone kapiteins- gage Ziet u, ik heb in het geheel niet geweten wat er in die kisten zat. Nu ik net wel weet, wou ik dat ik het toen ge weten had De mijnheer vertelde mij, dat hij het schip niet meer noodig hadhij droeg my op, het weer naar de ligplaats te brengen en die lieden zeiden mij //Jammer, dat u het schip niet langer hebt kunnenhouden" Zij gaven mij een nieuwe opdracht om gebakken steenen van Nederland naar Londen te brengen en nu ik hier kom met mijn steenen, vertelt men mij dat ik ka nonnen gesmokkeld heb. Dit is alles en ik hoop de volgende week terug te komen met nog meer steenen". GRAANBOOW IN CANADA. Canada is het grootste graanbouwgebied der wereld, waar het aanbouwoppervlak zich nog steeds vergroot, worden natuurlijk de technische inrichtingen voor het binnenhalen der reusachtige oogsten ook steeds meer en meer volmaakter. Op eenige der duizend morgen graan- farmen ziet men lange machinen rijen, die door paarden worden getrokken, heen en weer over deze oneindige vlakten rijden en den ongelooflijken grooten oogst binnen- brengen. Bij elke machine zijn steeds 4 paarden voorgespannen en dikwijls meer als 30 span aan 't werk. Een paar mijlen verder echter oogst een andere farmer zijn graan met machines, die door krachtige trekmotoren getrokken worden. Op welke farm men ook aan 't werk is, het graan wordt geoogst,gedorscht,inzakken gedaan en met de 't naastbijgelegen spoor naar de 't naastbijgelegen haven gebracht, vanwaar 'tover de geheele wereld wordt verdeeld, want Europa en Zuid-Amerika en zelfs Japan verlangen naar Canadeesch graan. De oogsten waren in dit jaar in Canada zoo groot, dat de elevateurs van Montreal en Vancouver ze ternauwernood konden opbergen en toch maken deze stedenvoor- boreidselen, om 't volgend jaar nog grootere hoeveelheden te kunnen meesteren. Zoo juist wordt medegedeeld, dat de Canadian Pacific spoor een elevateur voor twee millioen bushel zal bouwen, die c.a. 2.555.000 dollar zal kosten. De bouw van dit gebouw zal meerdere honderd menschen aan 't werk zettenmet de bestaande elevateuren te zamen zal dan de opberggelegenbeid van Vancouver alleen 7 millioen bushel bedragen. MIDDELEEUWSCHE TOESTANDEN. Op 2 Juni heeft de militaire rechtbank te Nikolsk-Oesoeriejsk (Siberie) zeventien opstandelingen ter dood veroordeeld. De opstandelmgen werden aangehouden bij een poging om de Chineesche grens te over schrijden. Tijdens het verboor hebben zij verklaard dat het in hun bedoeling lag alle communisten en vooral de commissa- rissen, die zij zouden ontmoeten te ver moorden. Deze haat tegen de bolsjewiki verklaren zij als het gevolg van het feit dat de bolsjewiki in de twee jaar van hun heerschappy het rijke Oesoeriejsche land geruineerd hadden en vele kozakken en boeren gedwongen hadden naar China te vluchten om het veege lijf te redden Nadat zij deze verklaring hadden afgelegd weigerden de aangehoudenen op de verdere vragen te antwoorden en verzochten zij den rechters om naar de gevangenis te worden teruggezonden, omdat zij de terechtzitting niet verder wilden bijwonen. De aange houdenen werden ter dood veroordeeld en den volgenden dagopgehangen. Deterecht- stellii g heeft plaats gehad in tegenwoor- digheid van gijzelaars, alle gevangenen en de boeren van de omliggende dorpen, die daarvoor door de politie naar de stad werden gedreven. De opgehangenen bleven den heelen dag hangen opdat alien hen zouden zien. BELGIE EN SOWJETRUSLAND. E«n missie van Belgische ingenieurs is volgens het Hbl. van Antwerpen'' dezer dagen van een studiereis naar Sovjet-Rus- land tie Brussel teruggekeerd. Het rap port der missie, dat ook aan de regeering overgemaakt is, besluit tot hervattjng van de handeksrelatics tusschen Belgie en de federatie van Sovjet-republieken. Erkenning de jure van de Sovjet achten de leden der missie nog niet noodig. Rusland weuscht uit Belgie te ontvan- gen: leder vellen, steenkolen, rubber, kleurstoffen, chemische producten, katoen, wol, schoenen, metaalproducten, land- bouwmachines, electrische installaties, to- comotieven, papier, autobenoodigdheden gemaakte kleederen, terwijl voor den ex port naar Belgie in aanmerking zouden ko men: hout, vl,as, henncppelsvverk, enz. Daar zonder oonsenten geen transacties mogelijk zijn. wordt van Russische zijde voorgesteld eene Belgisch-Russische coo- peratie op te richten, welke onder eon- trole van de Sovjet de handelsverrichtingen tusschen Belgie en Rusland zou centrali- seeren. TEGEN HET GEBRUIK VAN GEVAAR- LIJKE GEESTRIJKE DRANKEN. In verband met het steeds toenemend aantal gevallen van chromsch aicoholisme. die zich in den laatstcn tjijd te Parijs voor- doen. hecft de Parijsche Academie de Me dicine een specials commissie benoemd om daarnaar een onderzoek in te stellen en de>s betreffende adviezen aan de re geering te verstrekken. Blijkens een rap port is het gebruik van aljoohpl in deri vorm van geestrijke dranken en diverse soorten van aperitifs toegcnomen van 767 duizend Hectoliter in 1921 tpt imeer dan een milljoen Hectoliter in 1923. Ofschoon de absinth sedert 1914 vcrboden is hebben de fabrikanten dien drank weten te vervan- gen door andere, die het verhemelte op ongeveL-r dezelfde wijze streelen en wel- haast even gevaarlijk zijn. Het gevolg is dan ook niet uitgebh-ven en heeflf zich doen kenn^n in gezegd toenemend aan tal gevallen van chronisch alooholisme,, welke in den tijd onmidfcb'llijk na den oor- log zeldzaam waren. Aangezien er nu in Frankrijk een wet bestaat, waarbij de fabricate en het ge bruik wordt verboden van dusdanige dran ken welke essences bevatten, die door de Academic de Medecine als gevaarlijk wor den beschouwd, wordt aan dit onderzoek door genoemde speciale commissie veel beteekenis gehecht. TER NEUZEN, 7 JULI 1924. VERBOUWEW EENER SCHOOL. Door het bestuur der vereeniging voor Chr. Volkso.nderwijs, afd. Ter Neuzen, is j.l. Zaterdag aanfoesteed het verbouwen van de lagere school aan den Schoolweg alhier. Hiervoor werd ingeschreven: voor het metselwerk door: Gebr. Kolijn voor 2950, W. P. Nieu welink voor f 2940, Gebr. C. L. L. C. Deij voor 2550, P. J. J. H. Rijnberg voor 2367, P. van Damme te Philippine voor 1875 en M. Wagenaar te Hoek voor f 1685. Voor het timmerwerk door: P. Hamelink te Hoek voor 1348, G. F. J. Rijnberg voor 1306, P. A. Mielen voor 1290, A. Roovers voor f 1195 en J. P. de Groen voor 996. Voor de massa werd ingeschreven door J. P. de Groen voor /3540. NAAR GENT MET DE WILHELMINA. H«t fraaie dubbelschroefstoomschip Wil- helmina, dat jl. Zaterdag de zangvereeni- gingen uit Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen die deelnamen aan het conoours te Oost- en West-Souburg heen en weer over de Schelde voerde, maakte, zooals was ge- annonceerd, gisteren een reis naar Gent. D® liefhebberij voor deze reis was niet groot. Toch bleek het aan de deelnemers dat een vaart door het kanaal met een zoo welingericht stoomschip als de Wil- helmina groote bekoring heeft. Men krijgt, varende in het kanaal, vanaf de campagne van h^t stoomschip, een geheel anderen kijk op de omgeving der kanaalboorden en de verschillende plaatsen die men pas- |geert. Bij de heenreis bracht de regen t«n slotte wel eenige storing, doch een- maal te Gent gearriveerd was en bleef het 't verder® van den dag droog. D'e meeste passagiers brachten een be- zoek aan de tentoonstelling, ingericht door de cooperaties van 28 verschillende lan- d«n, die zeer belangwekkend is. De Han- delskamer en de Rotterdamsche cooperatie Vooruitgang zijn er met een zeer mooien stand vertegenwoordigd. Bijzonder trekt ook de aandacht een op de tentoonstelling van baksteen opgetrokken en met Hol landsche pannen gedekte arbeiderswoning,, voorzien van ebctrisch licht en verdere gemakken. Niet wcinigen van de bezoekers zoud'en gaarne over dergeljjke modelwo- ning beschikken. Tijdens de tentoonstelling heeft in de kNine zaal een conoours van muziekgezel- schappen plaats. De flinke muziekkorpsen die daar gisteren uitkwamen schonken den Ijefhebbers waar kunstgenot. De terugr«is uit Gent was door den mooien avond bijzonder aangenaam, Dc reis werd ook zeer veraangenaamd door het muziekgeze^schap De vereenigde werk- lfeden, dat door de directie van het stoom schip was uitgenoodigd de reis mede te. maken. Zoowel bij dc heen- als bij de terugreis hidden de muzikanten er flink den moed in. 't Was voor de deelnemers een tochtje dat naar een herhaling doet verlangen. AANBESTED1NG SLEEPHELL1NG. Bij de Vrijdag alhier van wege de Ter Neuzensche Scheepsbouwmaatschappij ge- houden .aanbesteding van het maken van twee sleephellingen op het separatiepunf te Ter Neuzen werd ingeschreven door de heeren: Jacob van t Hoff te Hoek 6800 gld., J. A. Meertcns te Hoek 6600 gld., A. de Waele te Kuitaart 6485 gld., en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen 6200 gld. EXTRA-TREIN VOOR DE BEZOEKERS VAN DE VIERDE NATIONALE P A ARD E N T EN TOO N ST E LL1N G TE DORDRECHT. In verband met het verwacht wordend groot bezoek van de paardenfokkers uit onze Provincie naar de Vierde Nationale Trekpaardententoonsitelling te Dordecht, heeft de Nederlandsche Spoorweg Maat- schappij besiloten op Donderdag 10 Juli een extra-trein te laten loopen vanaf Vlisisingen en tusschen gelegen stations naar Dord recht en des avonds een van Dordrecht terug naar Zeeland. Voor de uren van vertrek en de prijzen der retourkaarten verwijzen wij de liefiheb- bers naar de in dit nummer voorkomende advertentie. VIERING VERJAARDAG VAN DE KONINGIN. De Minister van Binnenlandsohe Zaken heeft aan de Commissarissen der Koningin in de provincies gesdhreven, dat, nu 31 Aug. dit jaar valt op een Zondag, z.ii. voor feeste- lijkheden ter viering van den verjaardag van de Koningin 1 September besfemd dient te worden. Hij verzoekt aan de Commissaris sen, de gemeemtebesturen hiermee in kennis te stellen. ZANGCONCOURS. Zaterdag heeft het jaarlijksch zangcon- cours van den Zeeuwschen, Zangersbond „Zang Veredelt" plaats gehad te Oost- en West-Souburg, ter gelegenheid van het 35jarig Ibestaan van de zanigvereeniging „Uitspanning door Inspanning' aldaar. Nadat de vereenigingen door het bestuur van den Bond waren ontvangen, had ten raad'huize de officieele ontvangst door het gemeentebestuur plaats bij monde van den burgemeester, den Iheer P. S. Buteux. Voor afgegaan door de muziekgezel- sohappen „Ons Genoegen" uiit Vlisisingen en „Oefening na den Arbeiid" te Ritthem, werd naar het zeer gesdhikte terrein aan de Kanaaistraat getrcikken, waar allereerst ge- zamenlijk het Bondslied werd ten gehoore gebracht. De heeren Joh. H. Caro en A. van Os uit Middelburg vormde de jury voor het daarop aanigevangen concours,, waarbij de volgende pumten werden behaald: Derde afdeeling: „Gemengd Koor", 's Heer Arendskerke 178; „Oms Genoegen", Kats 158; „Vooruitgang zij ons Streven", St. Maartensdijk, 142; „Oefeniing kweekt Kunst", Kamperland, 136; „Nu met Hope", Burglh, 127; „Zanglust", Wilhelminadorp, 100. Tweede afdeeling: „Polyhymnia", Sluis- kil, 201; „Zang Veredelt", Koirtgene, 179; „Tot nut en ontspanning", Nieuwland, 176; „Zanglust", 's Heer Arendskerke, 171; ..Excelsior", 's-Gravenpolder 170; ,,Kloe- tings Gemengd Koor", Kloetinige, 165; ,,Grelio", Axel, 163; ,,Hoop op Beter", Kortgene, 161; ,,Geduld Overwint", Ter Neuzen, 159; Crescendo", Kruiningen, 158. Eerste afdeeling: „Oefening baart Kunst", Goes, 183; „Uitspanning door Inspanning", Oost- en West-Souburg, 163; „Luctor et Emergo", Wemeldinge, 159 en „Crescendo", Hodk, 155. Het talrijke publiek gaf herhaaldelijk blijk de zang der verschillende vereenigin gen op hoogen prijs te stellen en ook de kin- derkooren uit Kruiningen en Wemeldinge, die zidh lieteen hooren ter opluistering be- haalden wel verdiend succes. Des avonds werd op twee plaatsen con cert gegeven door de beide genoemde mu ziekkorpsen, die zich ook des middags tij dens de pauze van het concours hadden doen hooren. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd aan de technische hoogeschool te Delft voor het candidaats-examen voor electrotechniisch ingenieurs de heer L. A. W. van der Lek te St. Kruis. EXAMEN AKTE L. O. Geslaagd te Rotterdam voor het examen akte L. O., E. L. Roeland te Oostburg. OPENING LANDBOUWSCHGOL TE SCHOONDIJKE. De vorige week is in tegenwoordigheid van vele genoodigden de Lagere Landbouw- school voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren geopend. De school is gevestigd in een flink heerenhuis, vroeger bewoond door notaris S<chmidt, waarin tevens de Woning is gevestigd van den directeur den hear L. van Dijk, die de vaklessen zal geven, terwijl de heer Beerends aan de school is venbon- den voor het geven van les in de lager on- derwijs vakken. De heer Mijs, voorzitter van het bestuur en van de vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwijs in W. Zeeuwsch- Vlaanderen heette de aanwezigen welkom, en wees er o.a. op, dat, doordat op dit pand de hand kon worden gelegd, een besparing van 35.000 kon worden verkregen. Spreker wees op het groote nut van het landbouw onderwijs en zeide, dat met deze school de rij van inrichtingen vcjitooid is waaraan de streak behoefte had. Dank brengende aan alien, die medewerkten aan de tot stand- koming der school, sprak de heer Mijs de hoop uit, dat de school langzaam en zeker moge groeien en bloeien en een onmisbare imstelling zal worden voor den. landbouwen- den stand in Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren. Hierna verzocht spreker den heer Dr. Van de Zande, inspecteur van het Land bouwonderwijs om namens den directeur- generaal van 'den landbouw de school te openen. Dr. Van de Zande hield een uitvoerige rede, waarin hij de 'beteekenis van deze soort scholen uiteenzette, terwijl hij er op wees, dat zij als proef zijn opgericht en zal moeten worden 'afgewacht, of zij aan de verwadh-ting zullen beantwoorden. Gok wees spreker op de mogelijkiheid, dat leer- lingen dezer sicholen later naar de land- bouwwintersoholen gaan. Namens 'den di- recteur-genieraal uitte spr. de beste wen sehen voor den bloei der school en sloot de zijne daarbij aan, waarna hij de school ge opend verklaarde. Namens Ged. Staten van Zeeland voerde de heer G. v. d. Putte het woord en gaf de verzekeninig, dat ook dat college met be- langstelling de wording der school heeft gadegeslagen, en hoopte, dat Gods onmis- baren zegen de school moge deelachtig zijn. De directeur, de heer L. van Dijk, gaf de verzekering alles te zullen doen, wat den bloei der school kan bevorderen en ook te zullen werken in den geest als Dr. Van de Zande had aangegeven, namelijk te trachten flinke mannen van de leerlingen te maken en hen te beschouwen als zijn vrienden. De heer Kielstra, secreta.ris der Zieeuw- eohe Landbouwmaatschappij, wenschte ge- luk met de tosrtand'koming der school, en mede met de keuze van den directeur, die hij als tweede secretaris der maatschappij heeft leeren waardeeren. De heer A. I. Leenhouts, sprak als voorzitter der Fede rate van landbouwvereenigingen in Wesfel. Zeeuwsch-Vlaanderen en zegde o.a. den directeur en het bestuur de voile medewer- king der landbouworganisaties toe. Ook bracht deze spreker vooral dank aan den heer Mijs, die zich eerst voor de Am- bachtsschool, toen voor de Hoogere Burger- school en nu voor de Landbouwschool zoo bijzonder heeft ge'interesseerd. Na afloop dezer plechtigheid, werden de aanwezigen ontvangen op het gemeenfehuis, waar de burgemeester, de heer M. A. Blei- ker het bestuur gelukwenschte met de ope ning der school en zijn spijt uitsprak, dat noie enkele gemeenfen zich afzijdig houden. De heer 'Mijs bracht dank voor deze woor- den. Hierna vereenigden het bestuur zich met enkele genoodigden aan een noenmaal in het schoolgebouw. SLUISKIL. Op de Zaterdag 1.1. te Oost- en West- Souburg, gehouden zangwedstrijd, uitge- schreven, door den Zeeuwsdhen Zangers bond, heeft de zang-vereeniging „Polyhym- nia" alhier, een eersten prijs behaald, be- nevens het hoogst aantal punten. Dat dit succes naast ijvere samenwerking der leden, hooifdzakelijk te danken. is, aan de kundige leidimg van haar dlirecteur, den heer A. Eeckhout te Hutst, zal door ieder moeten worden erkend, die eenigszins op de hoogte is van zangbeoefeming. Moge deze vereeniging zoo voortgaan en in haar streven blijven volharden en ge- steund worden, teneinide te ihelpen bevorde ren, dat velen doordrongen worden van het nuttige en edele dat uitgaat van een goede voorlidhting en beoefening van onzen volks- zang; LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze geimeente gevestigd: Joh. van Oosterhout, timmermansknecht, Q 245, van Terheijden. Hubr. de Roij, schildersknecht, Lange Kerkstraat 7, van Cadsand. J. Reijnhout, kw. zendeling, Zandstraat 9, van' Oegsitgeest. J. C. Kool, modiste, Q 206, Oudewater. P. H. van Cruiningen, sirmid, Axel. P. J. Peersman, veldanbeider, ©toppctrtijk. Vertrokken: A. Kioschus, dienstbode, Kersstraat 9, Den Haag. I. M. A. Vroegop, reiziger, Donze-Vis- serstraat 21, naar Dordrecht. H. Jansen, machinist, Tholensstraat 82, naar IJzendijike. P. Zuijdweg, kommies, Tholensstraat 25, naar Aardenburg. P. C. Laro, opzichter, Grenulaan 49, naar Arcen en Velden. E. C. A. G. Koevoets, zonder, Dijkstraat 94, naar Vlissimgen. G. Frenzen, opzichter, Va,n Steenbergen- laan 43, naar Rotterdam. C. B. Klop, schipper, Korte Dijkstraat 1, naar Den Haag. E. A. van Eck, dienstbode, Steenkamp- laan 10, naar Middelburg. H. v. d. Peut, fabrieksarbeider, Q 245, naar Winnipeg. J. J. Bak, onderwijzeres, Q 13, naar Kloe- tinge. M. E. W. Meert, zonder Q 215, naar Brussel. A. M. Adriaansens, dienstbode, Grenulaan 10, naar Rotterdam. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank fe Middelburg. Zitting van 4 Juli 1924. De volgende zaken werden behandeld: J. P., oud 53 j., voerman te Hoek, thans gedetineerd, werd ten laste gelegd: 1°. dat Ihij omstreeks April 1924 te Ter Neuzen een valsch pachtcomtract heeft opgemaakt voor huur van 7 gemeten land voor 2 jaar, welk Contract hij bij den drukker Littooij te Ter Neuzen Iheefit doen dru'kken2°. dat hij voornoemd valsch stuk heeft gebruikt om een bietenicontract af te sluiten en A. J. Sitoffets heeft bewogen hem daarop f 350 voorschot te geven. Eisdh 1 jaar gevangenisstraf met aftrek preventieve hedhtenis. W. J. W., oud 22 j., dienstbode te Ter Neuzen, thans gedetineerd, werd beklaagd, dat zij op varsdhillende tijdstippen in 1923 en 1924 een geldsibedrag van j 1032, toebe- hoorende aan J. J. Dieleman te Ter Neuzen, heeft weggeniomen. Eisch 3 maanden gevang. met aftrek pre ventieve Ihedht. Heden werden door den Rijksadvocaat bij de behandeling van zaken van verboden vervoer en nederlage van gedistilleerd zeer zware eisdhen gedaan, o.a. tegen -een land- bouwer te Zierikzee, A. d. B. gelheeten eene geldiboete van f 12172,80; tegen J. J. v. d. W., schiippersknecht te Zierikzee, wegems hulp bij den smokkelhandel in gedistilleerd, eene boete van f 1771,tegen A. A. d. B., sdhippersknecht te Zierikzee, eene boete van 920,70; tegen W. O., mosselvissoher te Zierikzee 1381,05 boete; tegen L. O., koopman te Zierikzee 2656,50; ook werd de verbeurdverklaring van 2 schepen en de aangehouden goederen geeischt. VERD'UISTERING VAN CONTR1BUTIE. De politie te Almelo heeft gearresteerd C. van O., bestuurslid van de afd. Enschede van den Textielarbeidersbond. Van O. was van 8 tot 14 Mei spoorloos verdiwemen. Hij bekende thans de verduis- tering van ruim 1200 aan contribute van den Textielarbeidersbond en van, den R.-K. bond voor T. B. C.-'bestrijding. EEN LAFFE DA AD. Voor eenige dagen geleden was op een nacht van den landbouwer P. v. K. te Vleuten uit zijn tuin 150 pond aardbeien afgeplukt en eenige bessenboomen uit den grond gerukt. Thans hebben de wraak- nemers (waar bet hier zeer waarschynlijk omgaat), nog op meer ergerlijke wijze hun wraak genit, om in den nacht van Maandag op Dinsdag, van meer genoemden land bouwer, twee akkers aardbeienplanten af te maaien. Door de politie wordt een streng onder zoek ingesteld om de(n) dader(s) in handen te krijgen, waardoor deze daad niet onge- straft zal blijven. GEKNIPT. Zondagnacht is ingebroken in het pa- viljoen van den heer Hoffslag aan den nieuwen zeeweg te Bloemendaal. Onge- veer 3 uur in den nacht bemerkte de politie een rijwiel tegen het hek. Zij onderzocht de omgeving verder en bemerkte, dat een ruit in het paviljoen was ingeslagen. De eigenaar werd gehaald, die de deur ontsloot toen de politie binnenging vond zij daar een man, die zich slapende hield. In zijn zakken werden tal van gestolen voorwerpen gevonden. Bij Apoth. en Drogistw.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2