ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. aarom h No 7627. Vr dag 4 Juli 1924, 64e Jaargang. Bekendmaking, Uit list hooge NosrUen, Gmdaf deze tabak Overtreding der Warenwet. POLITIE-VERORDENING. BtNNENLAND. PRE DIKBEURTEN. L A N DB 0 UWBERl CHTEN 6EMENBDE BERICHTEN. fr%r'm BKlXaBITIE] BXjJLID, LXXVIII. Over de deugd van de toewijding mag wel eens iets warden gezegd. tmmers in de laat ste jaren wordt het al meer en meer ge- woonte onder een groot deel orazer bevol- king om alles wat aan stoffelijke welvaart en genieting begeerd wordt, te verlangen met de minste opoffering van kracht. Ge- lukkig is het nog niet zoo ver gekomen als in Frankrijik, alwaar de bevolking bezig is aehteruit te gaan, omdat de echtgenooten liefst geen of een enkel kind hebben en waarover kort geleden een gezaghebbend Fransch sdhrijver klaagde, dat vele jonge- lieden hum wensch het in stoffelijk opzicht goed te hebben en tegelijk een gemakkelijk leven te lijden, trachtten te verwezenlijken door een goed huwelijk, het kwam er niet op aan met wie. Maar wel is het zeker, dat de onlangs doorleefde oorlogsjaren, waar-* in door velen dikwijls op weinig Ioffelijke wijze grof geld werd verdiend, in de hand hebben gewerkt een zucht om met zoo weinig mogelijk inspanning van krachten een goed bestaan te hebben. Oak al is er in onze sociale wetgeving een idealistisch streven herkenbaar om de levensomstan- digheden der arbeiders te verbeteren, wij mogen er niet blind voor zijn, dat het ge- volg daarvan ook is,, dat door velen al te zeer heil wordt verwaoht van arbeidsbeper- king enzooivoorts. En wij kunnen ons rnoei- lijk aan den indruk onttrekken, dat de regeeringsmaatregelen ter bezuiniging in breede kringen verzet ontmoeten, omdat een overmatige waarde aan het geld gehecht wordt. Gaarne erkennen wij, dat de ont- wikkeling van den arbeid tot groot-in- dustrie, waarbij de arbeider veelal nooit wat anders dan een onderdeel van iets ver- vaardigt, maast de tegenstelling tusschen de bezitloozen en de in weelde zidh badende zeer rij.loe burgers, geen gunstigen invloed heeft uitgeoefend op de waardeering van de waarde van den arbeid en van de toe wijding aan dien arbeid gegeven. Maar de wijze, waarop tegenwoordig veelal over ar beid wordt gedacht, brengt ons tot de over- tu'iging, dat een ding uit het oog wordt ver- loren, n.l., dat in den arbeid zelf slechts dan een zegen ligt, wanneer die arbeid met toe wijding verriciht wordt. Als wij hier het woord „zegen" gebruiken, dan bedoelen wij daarmee natuurlij.k niet: mterlijke voor- spoed of stoffelijke welvaart, al is het er ook zoo mede gesteld, dat er alle kans be- staat, dat de ijverige timmenmam op den duur een betere verdienste zal hebben dan de luie en onbekwame. De zegen op den arbeid, de voldoening des harten, is iets hoogers dan zidh laat uitdrukken jn geld. Wie met toewijding zioh aan zijn arbeid geeft, kan zeker wel toch tegenspoed heb ben. Denk aan onzen grootsten schilder Rembrandt. Hij is zoo ongelukkig in gelde- Hjke aangelegenheden geweest, omdat hij daarvoor niet zorgde, dat hij bankroet ging e" al zijn kunstbezit werd gerecihtelijk ver- kooht. Maar hij gaf zich aan zijn sahilder- kunst met geheel zijn hart en deed dit met toewijding: Zoo heeft hij toch zicihzelf voor volgende eeuwen een wereldroem verwor- ven. Maar gij moet niet denken, dat hij in staat is geweest al die sohilderijen en etsen te vervaardigen met een arbeid van slechts enkeie uren daags. Alle oogemblikken zijns i levens was hij bezig met penseel of krijt of i etsnaald, dan weder doordat hij zich ver- diepte in aanscihouwing en zoo had elke minuut beteekenis. Wij zouden onverstandig zijn, als wij meenden, dat uiterlijk welvaren de beste belooning zijn moest voor toewijding. Want toewijding is een deugd en de deugd vindt niet een geldeiijk loon. Aoh als een menseh wist, dat op arbeid met toewijding gedaan steeds een ruimer bestaan volgde, welvaart en stoffelijk geluk, dan zouden velen bereid zijn am alles met hun gansche hart te doen. Oischoon er dan nog wel een aantal zouden blijven, die zouden willen beproeven het goed te hebben, zonder dat zij zich inspan- den. Maar als welvaart de belooning was op de deugd der toewijding, waar zou dan (blijven de zedelijke verdienste? Zou het dan geen loondienst geworden zijn? Wan neer wij iets goed willen doen, moet de ge- dachte aan aardsche voordeelen terugwijken voor de gedachte, dat het heerlijk is om het goed te doen. Want de hoogste waarde van onze toe wijding is iets anders, de beteekenis van een arbe.d, die verrieht wordt met het gan- sdhe hart, ligt in de voldoening van het hart zelf, dat blijde is het te mogen en kun nen doen. Deze ligt in de tevredenheid met onszeif, omdat wij zoo goed mogelijk deden, wat wij wilden doen. Dan doen wij tegelijk deze ontdekking, dat die arbeid, zelfs al was hij eentonig, ons wordt tot een bron van geluk. Laat dit worden toegelicht door te wijzen op den arbeid van T. g. T. Hij schrijft deze brieven en. ook andere artikelen en omtvangt daarvoor een beloo ning. Maar hij geeft jaarlijks heel wat blad- zijden druks betreffende zijn speciale stu- dievak zonder eenige vengoeding, voor een Duitsdhe uitgave. Waarom? Omdat hij de voldoening heeft, dat het resultaat van zijn studie onder oogen komt van hen, die thans daarvoor niet betalen kunnen. Hem berei- ken telkens vragen liggend op 't gebied van zijn onderaoekingen, vragen wier beant- woording hem vele uren van arbeid kosten zonder belooning. Toch is hij bereid zich die moeite te getroosten, omdat het prettig is iemand te helpen. Maar men vindt dat slechts prettig, als men zich aan zijn taak toewijdt. Er zijn ook mensohen, die alleen dan wat wilien doen, als zij ervoor bctaald worden, en die liefst hun betaling ontvan- gen voor zoo weinig mogelijken arbeid. Doch voor het maatschappelijke leven zijn zij ongetwijfeld van weinig waarde. Toah is ook dit zeker, dat als iedereen zijn arbeid met toewijding verrichtte, het er in allerlei opzicht voor de samenleving beter uitzien zou, ook al zouden de rampen en tegenspoeden niet verdwijnen. Maar wel zou het resultaat van, den arbeid, door de burgarij gezamentlijk verrieht, grooter zijn, dus: meer uiterlij.ke welvaart tengevolge hebben. Er is een veldslag geleverd en uit den strijd komen twee soldaten terug van wie de eene een paar groote houwen op zijn gelaat heeft, en de andere geheel ongedeerd bleef. Is er niet veel kans, dat de eerste de dapperste geweest is en dat de tweede voor- zfchtiglijk zich wat op den achtergrond heeft gehouden? Misschien vindt die tweede zichzelf slim en handig, dat hij buiten het gedrang is gebleven. Maar dien eerste met zijn litteekenen vinden wij toch een dappe- ren kerel. Denk aan onze voorouders, zoowel bij u in Zeeland als in het hooge Noorden. Zij hebben moeten strijden tegen het geweld van h.et zeewater. Zij hebben door noeste vliit het land aan de zee moeten ontrukken. Telkens brak een dijik door, of bleek een dijk te laag. Telkens hebben zij dien dijk op nieuw gelegd of verhoogd. Moesten zij even terugwijken voor de woedende gol- ven, zij verloren hun moed niet, onder ramp en onheil. Maar na iedere doonbraak gin- gen zij weer aan het delven en opwerpen. Ten slotte hebben zij blijvend veroverd en het moeras van voorheen werd tot de vruchtbare hoeve van thans. Slechts door toewijding kan men het tot iets groots brengen. Zeg nu niet, dat gij zelf of uw kind dat toch niet kunt. Ook al bereikt gij niet het groote, de mogelijkheid van verbetering staat altijd open. Maar men kan vooruif nooit weten wat te bereiken valt. Of zou Michiel de Ruyter, toen hij als knaap voor 't eerst naar zee ging, hebben kunnen denken, dat hij eens de grootste admiraal worden zou? Of zou zijn vader Adriaan op dat ooigenblik, dat zijn zoon, nadat hij, op de lijnbaan een kwajongen geweest was, de voorspelling geloofd heb ben (als er iemand zou zijn geweest om het te voorspellen), dat zijn zoon het tot kapi- tein brengen zou? Men weet van te voren nooit, wat door toewijding in de toekomst bereikt worden kan. Twee van Amerika's presidenten: Lincoln en Garfield zijn als arme jongens hun loopbaan begonnen, haast zonder kleeren aan 't lijf. Toch wer- den zij door hun groote toewijding de eerste man in de groote Amerikaansehe republiek. Zij hebben alles wat zij moesten doen, ge daan met gansch hun hart. Zulke voo,rbeel- den bewijzen, dat men waarlijk niet fortuin noodig heeft am het te brengen tot hoage positie. Onze grootste geleerden, staats- lieden, kunstenaars in Nederland, waren in hun jeugd arme jongens. Aan drie mannen uit de laatste jaren mag herinnerd worden: Denk aan dr. A. Kuyper. Ongetwijfeld was hij een man van groote gaven. Maar toen hij in 't Geldersche dorp Beesd predikant werd, moeht hij veel be- loven. niemand zou hebben gedacht, dat hij een halve eeuw lang zou zijn: de grootste Nederlandsdhe staatsman, de beste journa list en de eminente godgeleerde, die een reeks van theologi-scihe werken schreef een boekenplank vol. Dat was zijn onverbroten toewijding aan zijn taak, waarmede hij rusteloos bezig was. Van onze schilders werd de kleine Groningsohe jongen, die op kantoor niet slagen konj Jozef Israels, door de heele wereld beroemd, Maar als gij zoudt meenen, dat hij vlug met enkeie streken op het doek bracht, wat u zoo eenvoudig lijkt, dan vergist gij u. Want hij bereikte het hoogste, doordat hij Voortdurend opnieuw een toets veranderde of een onderdeel bij- werkte. En kortgelede^ stierf in Duitsch- land de rijkste koopman, die het grootst aantal fabrieken beheerde Huigo Stinnes. Als klein handelaar begonnen, heeft hij jaar in jaar uit, steeds in dezelfde eenvoudige woning, haast dag en naoht gearbeid, om dat hij bezield was met den vasten wil het tot maoht te brengen. Van zijn rijkdom pro- fiteerde hij niet, en hij bleef steeds even een voudig in kleeding en in levensgewoonten. Hij zou met veel minder arbeid veel meer levensgenoegens en gemakken hebben kun nen genieten, maar hij maakte het zioh zelf zwaar. Waarom? Ongetwijfeld, omdat hij in zijn arlbeid een zegen en een geluk vond. Niemand kan waarlijk groot worden zon der dat hij met toewijding met gansoh zijn hart arbeidt. De kennis wordt ons niet op eens toageworpen. De vaardigheid wordt niet plotseling ons deel. Als een beroemd pianist zijn ooncert geeft en ieder vol be- wondering luistert, dan. is dat vlotte spel het resultaat van het gedurende vele jaren lang ieder en dag opnieuw eenige uren lang oefe- nen. Doch voor die oefening is toewijding noodig. Men verhaalt, dat toen Abraham Trom- mius zijn Concordance op den Bijbel vol- tooid had, zijn handschrift waaraan hij 14 jaren had besteed, verbrandde. Maar ter- stond begon hij opnieuw en in 8 jaren vol- tooide hij zijn werk opnieuw, dat toen werd uitgegeven in drie dikke folio-deelen. Thans is die Concordance voor tal van predikan- ten nog een veelgebruikt hulpmiddel. Een man zonder toewijding zou het werk mis schien geen veertien jaar volgehouden heb ben en toen het handschrift verbrand was, den arbeid moedeloos hebben opgegeven. Wilt gij of wil uw kind slagen in het leven, dat wordt niet b :-reikt met te zitten (o;j de kachel, maar daf wordt wel verkre- gen, als God zegent, door toewijding, waar bij men zijn wenkkracht verdubbelt. T. g. T. VR1JE UNIVERSITEIT. Woensdag werd te Utrecht de weten- schappeJijke samenkomst gehouden van l*erlingen en oud-leerlingen der Vrije Uni- \Crsiteit, Welke samenkomst voorafgaat aan de 44e jaarvergadering van de vereeniging voor Hoog^r Onderv\ijs op Geref. grona- slag. Nadat de samenkomst op gebruikelijke wijze door den voorzitter was geopend, kwam allereerst in bespreking het referaat van dr. J. C. Breen over De geloofsover- tuiging van Willem van Oranje. In de middagvergadering kwam aan de orde het referaat van prof. mr. P. A. Die- penhorst, hoogleoraar aan de VrijUni- versiteit over Beginselen der Vrijiiandels- l®er. Noch vrijuandel, noch beschermihg kan volgens spreker als exdusief beginsel worden aanvaard. Instemming moet wor den betuigd met die economen, die den laatsten tijd krachtig op e(>n verzoenend, synthetisch standpunt aandrongen. Geen vooropzet dogma geve hier antwoord, maar nauwgezel wegen van feitelijke gegevens als l'gging, klejnheid, transitoverkeerex- portbeiioeften, nieuwe koers, de handel's- balans, de gedragslijn der andere landen, de verzwakte positie bij hef sluiten van handelstractaten, nu de meestbegunstigings- clausule al mecr aan beteekenis inboet, bepalie in Nederljand de aan te nemen houding. Na overweging van dit alles, maar ook dan alleen, kan het recht, de plicht der overheid tot het verleenen van b®scherming zich doen gevoelen. BEZOEK AMERIKAANSCHE SLAGSCHEPEN. Naar de Maasb. verneemt zal de minis ter van Marine, namens de regeering ter gelegenheid van het bezoek van de Ame rikaansehe slagschep^n Wyoming en Ar kansas in de helft dezer maand aan ons (and, den 16den dezer te Scheveningen aan den vice-admiraal. commandant van het eskader, de voornaamste officieren der vieemde ooriogsbodenis en verdere genoo- digden, een gastmaal aanbieden. TER NEUZEN, 4 JULI 1924. HET CONCERT OP DE MARKT is gistenavond niet tusschen de druppels, doch tussdhen de buien door gegeven. In den vooravond scheen het geheel te zullen verregenen, maar tegen 8 uur werd het weer droog. Directeur en leden van „De ver- eenigde werkiieden" kwamen opzetten, zoo wel als een belangstellend publiek en, of- schoon wat later dan voorgenomen, ving onder leiding van den heer Schirris de uit- voering van het programme aan. Vooral het eerste deel voldeed goed en de uitvoering werd met belangstelling beluisterd. Juist na de ibeeindiging der uitvoering kwam weer een malsche regenbui los, maar deze was weer zoo vlug voorbij, dat men met een lust:gen marsch naar het repetitielokaal kon marcheeren. EEN BOOTTOCHT NAAR GENT. Wij vestigen nog de aandacht der. be- langstellenden op de advert end e, in een on- zer vorige nummers, betreffende een ple- zierreis naar Gent, met het weiingerichte stoomschip „Wilhelmina" op Zondag aan- staande, dat behalve te Ter Neuzen ook passagiers opneemt te Sluiskil en Sas van Gent. Naar we vernemen kan men te Gent be halve het gewone concert op de Kouter, des middags te 12 uur ook bezichfigen de groote tenfoonstelling in het Park, aan de Kort- rijiksche poort, aan welke tentoonstelling door 32 landen wordt deelgenomen. Ook op het terrein hebben verschillende concer- ten plaats. VOCAAL EN 1NSTRUMENTAAL CONCERT. Wij vestigen de aandacht der lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie van „Ter Neuzens Mannen'kaor" betreffende een concert, door haar met medewerking van Met muziekgezelsdhap „De vereenigde wcrk]ieden te geven op aanstaanden i Dinsdag in „De Buiten-Societeit". Naar we vememen is de opbrengst van de uitvoering bestemd voor een vaandelfonds. Indien dit concert met goed weer gepaard gaat, zullen voorzeker velen niet alleen het genoegen willen smaken van het aanhooren van beide vereenigingen, maar zullen zij door hun op- komst oak steun wiillen verleenen aan het beooigde doel. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Gcslaagd aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het ingenieursexamen voor civiel-ingenleur, de heer W. I. C. van Vee- len, te Hoek. MAATSCHAPPIJ NATlONAAL SPORTPALEIS. Het gebeurde te Goes. Zooals uit onze herhaalde publicaties be- kend is, zijn de justitieele autoriteiten het er over eens, dat onze premieleeningen volkomen wettig zijn, vandaar overal in den lande medewerking en voelating. T«n aanzien van de toelaatbaarheid van extra premies die in de zaal aan de obli- gatiehouders worden verstrekt, schijnt ver- schil van meening te bestaan. Uit onze opzetteljijke informatie bleek cits r<kds lang dat de autoriteiMi bn tkeu Haag tegen deze extra premies geen be- zwaar hadden, en ook elders in den fande denkt men er zoo over. C>e ambtenaar O. M. te Middelburg schijnt evenwel te dien aanzien zekerheid te willen hebben en een uitspraak van den rechter uit te lokken. Daarvoor moes ten natuurlijk eenige bescheiden als stuk- ken van overtuiging, aanwezig te Goes, door de politic worden medegenomen, voor de eigenlijke premietrekking was aangevangen. Hierbij was evenwel geen enkeie obli- gatie. Dit is alles wat er gebeurd is. de trek king van alle gewone premies heeft nor- maal en ongehinderd plaats gehad, waaruit te meer blijkt dat het hier een zuiver plaat- selijk inzicht, betreffende een onderdeel is. NED. HERV. KERK. Ds. G. L. Krol. f Dinsdagmorgen is te Breda in den ouder- dom van 89 jaar overieden ds. G. L. Krol, em.-predikant. Ds. Krol stond ach- tereenvolgens te Dieden Werlangsbeek Hontenisse, Overasselt, Lutkewierum Groede en Veghe].. Na ruim 50jarige ambtsbedieiiing nam hij in 1912 uit deze laatste standplaats. zijn emeritaat en vestigde zich te Ginneken. Met ds. Krol gaat ten grave de laatste van een werkelijk roemrijk gesl.acht van predikanten. Zijn vader was predikant te Lith en hij zelf had vier broers, die deze functie waarnamen. Hij is de jongste en te- geiijkertijd de laatste der vier broers. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevaiUn van besmettelijke ziekten over de week van 22 tot en met 26 Juni, in de prov. Zeel'and bedroeg; Diptheritis: Oostkapelte 1, Philippine 1, Zierikzee t. KOEWACHT. Bij het op 28 Juni l.l. gehouden examen te Tilburg, is geslaagd voor stenografie en machineschrijven (10 vingersysteem) mej. Elsa v. Mossevelde, alhier. Zondag 6 Juii 1924. Ned. Hery. Kerk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEF ^reads meer dan 30 jaren als DE. wordlerkend!!! RECHTSZAKEN. Arrondiss«ments-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 Juli 1924. De volgende vonnissen werden uitge- sproken P. de W., oud 56 jaar, koopman te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, is we gens ontucht veroordeeld tot 8 maanden g«vang., met aftrek voorarrest. R. P. van O., oud 43 jaar, binnenloods te Vlissingen, beklaagd van valschheid in geschrifte, is vrijgesproken. TENTOONSTELLING TE DORDRECHT Omtrent de Vierde Nationale Tentoonstel ling van de Vereeniging „Stamiboek voor het Nederlandsche Trekpaard", welke dit jaar op 9 en 10 Juli te Dordrecht wordt gehouden, meldt men ons: Op het zoo gunstig bekende sportpark „Reeweg", is men druk in de weer, om alles in gereedheid te brengen, om de bijna vier- honderd ingeschreven paardpn te ontvangen. De bekende staltenten verrijzen, keuringsbanen worden uitgezet, kortom alles wijist er op, dat op den datum der opening niets aan de inrich- ting zal ontbreken. Voor het personeel is, dank zij een vernuf- tige ombouw der tenten, meerdere ligruimte beschikbaar. Voor logies van inzenders en bezoekers belast zich bij tijdige aanvrage het Vreemdelingenverkeer te Dordreoht. De Maatschappij tot Exploitatie van Staats- spoorwegen laat op Donderdag 10 Juli een goedkoopen extra-trein loopen van Vlissingen naar Dordrecht met stopplaatsen aan "de voornaamste tusschengelegen stations, terwijl ook moeite wordt gedaan, om een extra-dienst te krijgen bij het Moerdijksche veer. Aan het station te Dordrecht zal voor hen, die zulks wenschen, ruimschoots gelegenheid zijn om zich voor billiiken prijs naar het ten- toonstellingsterrein te begeven. Een aansporing, om de tentoonstelling te bezoeken, is haast overbodig. De Vereeniging heeft hare reputatie gevestigd, en de roep, die over harige vorige tentoonstellingen is uitge- gaan, waarborgt voldoende den paardenlief- hebber een paar belangwekkende en aange- name dagen. In d« commlssie welke in 1924 belast is met het afn<?men van het examen Land en Tuinbouwkunde, is o.a. tot lid benoentd I® w-e,r.(r; Zwagerman, rijkszuivelconsulent t® Middelburg. HEVIGE TORNADO BOVEN OHIO. De ontzettende orkaan, welke Vrijdag- avond is losgebarsten over den Zuiddijken peyer van het Erie-meer, heeft verschuik- f j ge vol gen gehad. Het ergste had de stacl Lorain t® lijden, waar de wind een groot aantal huiz®n eenvoudig vernielde. Volgens de eerste berichten, schat' men dat allien te Lorain meer dan 300 tnenschen om het leven zijn gekomen, terwijl het aantal g®wonden geiaamd wordt op meer dan 2500. Kort nadat d® stedelijke schouwburg te Lorain was ingestort, werdt>n reeds 88 lijioen onder de puinhopen te voorschijn gehaald en het vermoeden, dat dit aantal nog v®el grooter moest zijn, werd beves- tigd door ®en later bericht, volgens het welk tot Maandagavond re^ds 105 lijkm zijn gefaorgen. 1 Een ooggetuige, die er in geslaagd is Cleveland te bereiken, vertelde, dat dc hm- z®nrijen aan beide zijden van de hoofd- stiaat van Lorain eenvoudig ingedrukt zijn, t®rwij; eett ander ooggetuige inededeelde! dat van h®t schoone Lorain niets meer is overgebleven. it £:S&3*IfcSi NSCHE CO U RANI BS- De Burgemeester van Ter Neuzen maakt bekeml, dat bij zijn besluit van beden aar. JACOB JANSEN, broodbakker, wonende te Ter Neuzen, Donze Visser- straat No. 9, vergunning is verleend tot het ver- richten van bakkersnaehtarbeid tusschen 3 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags zullende deze vergunning geldig zijn voor den tijd van EEN jaar. Ter Neuzen, den 3 Juli 1924. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen, ingevolge het bepaalde bij art. 6, sub 2, laatste alinea van de Warenwet, teropenbare kennis dat dojr het Kantongerecht te Ter Neuzen zijn veroordeeld 1. PIETER JACOBUS MEERTEN6, bakkersknecht, wonende te Ter Neuzen, Steenkamplaan 33, tot zes gulden boete subs 3 dagen hechtenis. 2. ADRIAAN SIEREVELD, visch-venter, wonende te Ter Neuzen, Klaassenstraat 2, tot vijf gulden boete subs 2 dagen hechtenis. 3. JAN JOHANNES VERVOORT, visch-venter, wonende te Ter Neuzen, kazernestraat 8, tot vijf gulden boete subs 2 dagen hechtenis. No. 1 wegens het vervoeren van brood, hetwelk niet op deugdelijke wijze beveiligd was tegen stof, vuil en insecten, no. 2 en 3 wegens het venten met bedorven visch. Ter Neuzen, 3 Juli 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. HUIZlNGA, Burgemeester. B. I ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de door de geineenteraad opnieuw vastgestelde algemeene pjlitie-verordening, afgekon- digd den 20 Juni 1924, gedurende drie maanden voor een ieder ter lezlng is neergelegd en in druk tegen betaliug der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld wordt. Ter Neuzen, 3 Juli 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Tt=r Neuzen. 9i u., Ds. A. Timmerman Sluiskil. Hoek. Zaainslug. Axel. Sasvan Gent. Philippine. Hulst. Ds. A. Timmerman, Voorbereiding van het H. Avondmaal. 2 u., dhr. L. Dek. 94 u., Ds. E. Raams en 24 u., Ds. E. Raams, Bediening van den H. Doop. 94 u., Ds. G. van Dis en 24 u Ds. G van Dis, Voorbereiding H. Avondmaal. 94 11. en 2 u., Ds. G. P. A Ruijsch van Dugteren. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Hauten Roos. 10 u., dhr. L. Dek. Gereformeerde Kerk. Hoek. 94 u. en 24 u., Ds. S. Groeneveld van Ter Neuzen. Gereformeerde Gemeente. Vlooswij kstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 64 u., (Zomertijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswij kstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 64 u., (Zomertijd,) leeskerk. Axel. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). 94 u., 24 u., en 6 u. (Zomertijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 64 u., (Zomertijd) Evangelisatie. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 94 u, en 2 u., leesdienst R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. II. Diensten om 7, 84 en 10 uu Namiddags om half drie Lof. Ilonderden dooden en gewonden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1