Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichteii. (3. Vervolg). IN GEZONDEN STUKKER POLiTIE~ Op "het bureau van polfitie aljiier is, als gevonden gedeponeerd: een portemon- naie met inhoud. Rechthebbende vervoege zich aldaar. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ- 1 Juli. Aanbesteding Grind. Bestuur Water- schap Loven- en Willemskerke. Aanbesteding maken van Onderhouds- werken aan de Zeewering van den Loven- polder met het onderihoud der Zeesluizen. Bestuur Waterschap Loven- en Willems kerke. Verkooping Woonhuis, Schuur en Erf te Rapenburg. Notaris Dregmans. Verkooping Weihooi en Klavers te Stoppeldijk. Notaris Dregmans. 2 Juli. Verkooping Kapitale Hofstede te Goes. Notaris E. G. van Dissel. Verkooping van aannemersmaterialen te Ter Neuzen. Notaris Callenfels. 3 Juli. Verkooping bij toeslag Hofstede en Bouwland te IJzendijke. Notaris Corthals. Vergadering Philippinepolder te Phi lippine. Bestuur Philippinepolder. Schooldag te Ter Neuzen, Geref. Kerk. Scholenbond „Land van Axel". Verpachting Bouw- en Weiland te Zaamslag. Notaris Dregmans. 4 Juli. Aanbesteding maken van twee Sleep- Ihellingen te Ter Neuzen. Inlichtingen bij den heer J. L. Muller te Ter Neuzen. Verkooping Nieuw Werkhout en Ma- chinerieen te Middelburg. Notaris Hioo- len. 5 Juli. Aanbesteding Verbouwen lagere School te Ter Neuzen. Architect L. de Bruijne. Verkooping Huishoudelijke en andere Goederen te Zaamslag. Deurwaarder Huineman. 7 Juli. Vergadering Pierssenspolder te Ter Neuzen. Bestuur Pierssenspolder. 9 Juli. Nationale Trekpaarden Tentoonstelling te Den Haag. Stamboek Ned. Trekpaard B. T. 10 Juli. Aanbesteding bestortingswerken te Zie- rikzee. Bestuur Waterschap Sahouwen. 15 Juli. Verkooping Kapitalen Landbouwinspan te Lamswaarde. Notaris Dumoleijn. Vergadering Hoofidbestuur van de Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland in de Raad- zaal te Sluis. 16 Juli. Vergadering van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland in het Raadhuis te Sluis. 17 Juli. Landbouwtentoonstelling te Sluis. Verkooping bij Instel Hofsteedje en Bouwland te Ossenisse. Notaris Dumo leijn. 18 Juli. Verkooping Vlasfabriek te Klooster- zande. Notaris Dumoleijn. 19 Juli. Verkooping Burgerwoonhuis te Axel. Notaris Lijdsman. 24 Juli. Verkooping bij Verblijf Hofsteedje en Bouwland te Ossenisse. Notaris Dumo- leijn. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN s.s. HELENA vertrok 29 dezer van Oxelosund naar Lulea. s.s. MAGDALENA vertrok 27 dezer van Stockholm naar Haparanda. s.s. TERNEUZEN vertrok 25 dezer van Barry naar Civita Vecdhia. SCHEEPVAARTBEWEGING. 24 Juni. Duitsch s.s. Helgoland, 532 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Duitsche lichter S, 1777 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Alfred Defuisseaux, 777 M3., van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Homedale, 1486 M3., kolen, van Rich thorough voor Gent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Eng. s.s. Orleidh, 1639 M3., ledig, van Londen voor Gent. "Eng. s.s. Therese, 3677 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Cirasol, 1703 M3., ijzer, van Ter Neuzen naar Llanelly. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukigoed, van Gent naar Goole. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., ijzer, van Gent naar Brittonferry. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., stuk- goed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. TeeSburn, 2169 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Oakover, 981 M3., ledig, van Middlesbourough voor Gent. Eng. s.s. Clapham, 2160 M3., kolen, van Ayr voor Gen.t. Duitsch s.s. Helgoland, 532 M3., ledig, van Antwerpen naar Gent. Belg. s.s. Edmond van Beveren, 532 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Edeno, 1913 M3., ledig, van Londen voor Gent. 25 Juni. Belg. s.s. Alfred Defuisseaux, 777 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Fransch s.s. Capt. Charles Boivin, 12958 M3,. fosfaat, van Nantes voor Gent. Lettisch s,s. Krimulda, 5579 M3., ge- mengd, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Brynawell, 1160 M3., ledig, van Londen voor Gent. Belg. s.s. Alberta, 1045 M3., ledig, van Gravesend voor Gent. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., kolen, van Goole voo Gent. Eng. s.s. T. W. Stuart, 712 M3., ledig, van Londen voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Helgoland, 532 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Deensch s.s. Erik B, 6208 M3., ledig, van Gent naar Gamle Karleby. Eng. s.s. Orleich, 1369 M3., fosfaat, van Gent naar Bideford. Duitsche zeelichter M, 1763 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Duitsch s.s. Argentinia, 449 M3., ledig, van Kotka naar Gent. Duitsche zeelichter O, 1771 M3., hout, van Kotka voor Gent. Duitsche zeelichter N, 1779 M3., hout, van Kotka voor Gent. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Juni 2 uur. Bieden. Laten Londen 11,50 11,51 Berlijn, per biljoen 0.62. Parijs 14,08 14,14. Brussel 12,271/j 12,33. Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,62 Fransch 14,08 14,14. Belgisch 12,27i/2 12,33. Oostenrijksch (10.000) 0,40 0,45. AARDAPPELEN. Westlandsehe zand 13 tot 16 cent; West- landsche klei 10 tot 13 cent; Westlandsehe poters 9 tot 12 cent; Duke of York 10 tot 13 cent. Alles per E.G. EiEREN Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,50 tot 7,50. AJUIN. Uit Malta pi. m. 3000 E.G. aangevoerd 4,tot 4,25, per 50 E.G. inclusief baal. PAARDENVERZEKERING. Naar ons wordt medegedeeld, werd het nieuwe span luxe paarden, door H. M. de Koningin-Moeder aangekocht, verzekerd bij Verzekering Maatsdhappij, „De Oude Zw Ische van 1895", Algemeene Paarden- Veeverzekering te's Gravenhage, bij wel- ke Maatschappij ook de overige paarden van H. M. de Koningin-Moeder zijn ge- assureerd. CAVALERIE IN DEN MODERNEN OORLOG. Grootmaarsclialk, graaf van YpCren, meer bekend als Lord French, heeft dezer dag«n in Hyde Park te Londen een ge- denkteeken ontlhuld, dat is gewijd aan de Britsche cavalerie. In zijn redevoering zeide de graaf Van Yp£ren, dat sinds onheuglijke tijden bij el- ken vddtocht vooral in de openingsfasen en tegen het einde der ruiterij zulke be- langrijke diensten heeft bewezen. Vele on- ontbeerlijke dienstjen, die op andere wijze niet kunnen worden volvoerd, rnoetlen in oorlogstijd door bereden manschappen wor den verricht- Geen generaal zal het wagen zonder hulp van ruiterij ten velde te trekken, en het is van groofe beteekenis dat toen En- geland den oorlog begon er 17 regimenten favalerie waren, terwijl er 150 in het veld stonden bij het eind van den striid. Het gedenkteeken, een ruiterbeeld, stelt St. George voor in voile wapenrustlng na iuist den draak te hebben v'erslagen, Hij heft zijn speer op ten teeken dat de vijand is overwonnen, op de friezen rondom het voetstuk zijn miters afgebeeld in de uniformen van alio Britsche cavalerie- regimenten. Op het achterste fries is een bronzen plaat aangebracht, welke de na- men vermeldt der afdeelingen cavalene, die Engeland tijdens flen oorlog bezat', ter wijl het tevens vermeldt, dat 4 ruiter-offi- cieren tijdens den oorlog den veldmaar- schalksrang hebben verkregen. Het beeld is gegoten uit brons van kanonncn door de ruiterij tijdens den oorlog buitgemaakt- PHOTO'S PER TELEGRAAF. De telegrafisdhe (of zelfs draadlpoze) overbrenging van foto's is een vraagstuk dat theoretisch reeds vrijwel is opgelost en alleen nog op practische voljnaking wacht. Daarrnee begint men echter goede vorderingen te maken. In Amerika heeft men met een nieuw toestel veertien fotografieCn van Cleveland naar New York over een afstand van meer dan 600 mijlen getelegrafeerd en daar door em der bladen doen reproduceeren. De veertien foto's, landschappen en por- tretjten waren binnen twee uren na de opname te New York ontvangen en ont- wikkeld. Het overseinen langs den draad duurde voor elke foto vijf minuten, Er behoefde geen retouche te worden aange bracht. De .methode, welke men toepaste, is een combinatie van nieuwe uitvindin- gen en wordt beschreven als „betrekkelijk eenvoudig''. Men is nu natuurlijk zoekende naar een zoodanige verbetering van het systeem, dat men de beelden over den AtlantisChen Oceaan kan telegrafeeren. Als voorberei- ding daartoe onderhoudt de American Te lephone and Telegraph Compagny reeds een dagelijksche telefonische verbinding met Engeland en deze is al zoo stabiel, dat eerlang met het overseinen van foto's kan worden begonnen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Hedenmorgen ongeveer half drie uur, vertrokken een groot aantal heeren en da mes, die een tennisfeest hadden bijge- woond, per auto uit Delden naar Almelo. Na eenige hondefden meters gereden te hebben, reed hun auto plotseling tegen een boom, waardoor de inzittenden door elkaar werden geworpen. Een heer werd op slag gedood, de heer Dr. Bierens de Haan, te Ahnelobekwam zware verwondingen aan hoofd en han- den, evenals zijn echtgenoote, bij wie de verwondingen van dusdanigen aard waren, dat zij 2 uur later overfeed. De bestuur- der van de auto, de heer Hoo'gendoorn, bekwam eveneens emstig letsef. KAMER VAN KOOPH. EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. Vergadering op Zaterdag 21 Juni 1924. Toepassing der bepalingen op den verkoop van brandspiritus. De Kamer te Groningen zendt een afschrift van eem door haar tot den Min. van Fin. ge richt adres, waarin gewezen wordt op de be- paling van art. 10 van het Kon. besluit van 30 Nov. 1908, wa'arbij het verboden is b. v. brand- spiritus voorhanden te hebben in een lokaal waar gedistilleerd ten verkoop bewaard of af- geleverd wordt. De Kamer acht dit een be- zwaar voor het plattejan'd, waar tal van krui- deniers vergunning hebben voor den verkoop van sterken drank, terwijl den aard van het bedrijf meebrengt, dat zij ook brandspiritus verkoopen. Naar de meening der Kamer be- staat voor die inrichtingen geen gevaar, dat men brandspiritus in het gedistilleerd zou men- gen en kan die bepaling alzoo vervallen. Dat door de inspecteurs der directe belastingen ontheffing van deze bepaling kan worden verleend, acht zij niet voldoende. Het is aan het Bureau niet bekend, of het gesehetste bezwaar ook in het gebied der Kamer wordt ondervonden, en kan het dus niet beoordeelen. Het stelt voor, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be slot en. Wijziging der Warenwet. Een adres van de Kamer te Zwolle, gericht tot den Minister van Arbeid, Hamdel en Nij- varheid, waarin wordt' verzocht een wijziging der Warenwet te bevorderen, in dien zin, dat de keuringsdienst van waren in de gemeenten binnen zijn gebied gelegen driemaandelijks op- gaven zend van de resultaten der monster- nemdngen bij personen in die gemeente, en die resultaten ter secretarie der gemeenten ter in- zage te ieggen, en de namen van hen by wie een ongunstig onderzoek wordt verkregen de eerste maal te onderstreepen, de tweede keer tweeroaal te onderstreepen en de derde keer met vette letter aan te geven, en dat van de ter visieleggmg openbare kennisgeving zou moeten gescbieden. De Warenwet is in het leven geroepen tot het bescbermen van net pubiiea: tegen Knoeie- rijen, die het over het aigemeen zeif moeiiijk kan constateeren. Openbare mededeeling van geconstateerde anoeieryen gesaiuedt niet, dan wanneer een veroordeeling volgt, en dan nog siechts in enkeie gemeenten. het komt aan de bedoeling der wet ten goeae, indien de mgezetenen in de gelegenheid gesteid worden kennis te nemen van de namen der leveranciers van minderwaardige artikelen, waarvoiy ze zich dan kunnen wachten. De maatregel zou vermoedelijk ook een pre- ventaeve werking hebben en is alzoo bevorder- lijk aan het tegengaan van ongezonde en on- eerlijke concurrentie. Het Bureau stelt daarom voor, aan dit ver- zoek adihaesie te betuigen. De heer CATSMAN en OGGEL maken be zwaar tegen het voorstel van het Bureau. De heer VAN MELLE raadt ook aan, voor- zichtig te zyn, en de heeren inspecteurs niet te veel bevoegdheid te geven, waarvan ten slotte de liandel de dupe wordt. De heer OGGEL geeft te kennen, dat met het onderzoek door de inspecteurs niet oordeel- kundig wordt te werk gegaan. Indien ze komen inspecteeren, wordt alles bekeken, doch alleen hetgeen twijfelachtig lijkt, wordt nader onder- zocht. Nu kan het allioht gebeuren, dat er in een winkel nog eens een overschotje van een of ander staat, dat men somtijds zelf niet meer weet, en dat niet deugdelijk meer is. Daar val- len de heeren dan op, het wordt onderzocht en als het ondeugdelijk blijkt, wordt daarvan het resultant meegedeeld, terwijl niet gerept wordt van de vele andere waren die werden onder zocht en goedbevonden. Op die wijze kan dan iemand als knoeier aan de kaak wordt gesrteld; daarin bestaat volgens hem het gevaar. De heer NOLSON voert hiertegen aan, dat de Warenwet is ingesteld ter bescherming van het publiek tegen knoeierijen en dat dit laat ste toch in de hand moet gewerkt worden. Als een winkelier overschotjes heeft, die niet deug delijk meer zijn, behoort hij die uit zijn winkel te verwijideren. Hij gelooft, dat de ambtenaren van keuringsdienst niet in uitersten zullen vervallen en de Warenwet met varstand toe- passen. De heer RISSEEUW merkt op, dat indien men de zonderlinge beslissingen omtrent de Zegelwet nagaat, men huiverig wordt van de toepassing der wetten door ambtenaren en men hun bevoegdheid liefst niet ziet uitgebreid. De heer CATSMAN verklaart in het geheel geen tegenstander te zijn van de Warenwet, doch een coulante uitvoering te wenschen. In dien alles naar de letter wordt opgevat, kan men dikwijls zonder schuld in moeilijkheden komen. De heer OGGEL sluit zich daarbij aan. De heer DE FEIJTER is ook overtuigd, dat men de heeren inspecteurs niet te veel macht moet geven, maar acht het ook raadzaam, dat de winkeliers hun niet meer deugdelijke over schotjes zelf vemietigen en niet wachten tot de inspecteurs komen. De heer OGGEL merkt op, dat dit in den regel ook gebeurt. maar er kan eens iets ver- geten worden. De SECRETARIS deelt mede, dat de Kamer te Zwolle blijkens haar adres in hoofdzaak melkonderzoek op 't oog heeft. Daarvan wer den vroeger in venschillende gemeenten de re sultaten gepubliceerd, zoowel van de goede als van de minder deugdelijke monsters. Sinds de invoering der Warenwet geschiedt dit niet meer. De heer NOLSON blijft van oordeel, dat een goede toepassing der Warenwet zoowel het pu bliek als den bonafieden winkelier ten goede zal komen en dat het er den inspecteurs niet om te doen zal zijn winkeliers aan de kaak te stellen, die te goedertrouw blijken te zijn. In dien de resiultaten van het onderzoek- door ter visielegging ter kennis van het publiek worden gebracht, kan dit zich op de hoogte stellen en voor bepaalde knoeiers zich wachten. Het voorstel van het Bureau wordt aange- nomen met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Waesberghe, Risseeuw, Van de Walle, De Vrieze, Neeteson, Stevens, Nolson en de Voorzitter; tegen stemmen de heeren Van Melle, De Feijter, Oggel en Catsman. De heer OGGEL zou, nu het voorstel van het Bureau is aangenomen, gaarne zien, dat aan de adhiaesiebetuiging een uitbreiding werd ge- geven, en alsdan werd verzocht voor te schrij ven, dat het resultaat omtrent het onderzoek van al de onderzochte monsters zal worden ge publiceerd, dus ook van de goedgekeurde waren. De VOORZITTER zegt dit toe. Bevordering der consumptie van visch. Een schrijven van het Nationaal Comite voor Vischpropaganda, met verschillende bijlagen. Het Comite tracht op verschillende wijzen het gebruik van visch aan te moedigen en uit te breiden. Voor het bestrijden der kosten van hare werkzaamheden wordt door het Comite verzocht voor 1924 een bijdrage te willen ver- leenen van f 100 met toezegging zoo mogelijk voor drie jaren. Het spijt aan het Bureau, dat de geldmidde- len der Kamer niet toelaten, voor te stellen op het verzoek gunstig te beschikken, aange- zien de vereeniging naar zijn meening een nuittig werk doet. Het Bureau stelt zich voor, de door de ver- eeniging toegezonden brochure, waarvan de lezing wordt aambevolen, bij de leden der Kamer te laten circuleeren, en het verzoek af te wijzem. Aldus wordt besloten. Oplossing van het Autobus-vraagstuk. Van de Nederlandsche vereeniging voor LokaaLspoorweg^n en Tramwegen is ontvangen een door haar opgesteld rapport „Voorstellen tot oplossing van het Autobus-vraagstuk". Het Bureau stelt voor, dit belangwekkend rapport bij de leden te laten circuleeren. De kennisneming kan nuttig zijn, voor zoover de Kamer ook te eeniger tijd kon geroepen wor den, om over dit vraagstuk een oordeel uit te spreken. Aldus wordt beslotem. Geen steun aan de vlaeindustrie. Ingevolge besluit der vergadering van 19 Januari 1.1., wendde het Bureau zich inzake den toestand der vlasindustrie per adres tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land- bouw met een uitvoerig schrijven, waarin het wees op het belang van het behoud dezer in- dustrie met het oog op nationale belangen en tot bestrijdmg der werkloosheid in het gebied der Kamer. Op ons verzoek verleende de Minister aan de Commissie uit de Kamer, bestaande uit den Voorzitter, de heer L. de Feijter en den Secre- tans, op Woensdag 12 Maart 1.1. een audiientie, om het verzoek mondelimg nader toe te lichten. De Commissie was daarby ook vergezeld van den Voorzitter der Commissie tot werkverrui- ming in Zeeuwsch-Vlaanderen, den heer J. Huizinga, burgemeester van Ter Neuzen. Ingevolge verzoek van dien Minister worden de besproken punten nog eens schriftelyk uit- eengezet in een aan hem gezonden memorie, waarvan tevens een afschrift werd gezonden aan den administrateur aan het departement den heer Harding, zulks overeenkomstig het verzoek van den Minister. In antwoord aaarop ontvingen wij van den Minister voornoemd bij schrijven, d.d. 2 Mei 1924 afschriften van door hem d.d. 11 Juli 1923 en 9 Augustus van dat jaar gezonden missives aan de heeren J. Huizinga c.s., waarbij werd bericht, dat om verschillende reden niet kan voldaan worden aan een verzoek tot het uit- vaardigen van een verbod tot uitvoer van vlas- sitroo, dat ook niet in overweging kan genomen worden een belasting op den uitvoer van vlas- stroo en dat Z. Exc. ook besloten heeft geen toeslag te verleenen op het loon in de vlasnij- verheid. Z. Exc. deelt in zijn schrijven aan de Kamer mede, dat hij geen vrijheid kan vinden af te wijken van het in die missives weergegeven standpunt. Sedert de oprichting dezer Kamer heeft deze zich bijna voortdurend met dit onderwerp bezig gehouden, Niets is nagelaten voor het verzamelen van de noodige gegevens, ten einde de regeering volledig te kunnen inlichten om trent de daarbij betrokken belangen. Alle ar- gumenten zijn, zoowel schriftelijk als monde- ling naar voren gebracht, zoodat die thans, naar het oordeel van het Bureau zijn uitge- put. Dit alles heeft niet kunnen voorkomen, dat de regeering blijkbaar van oordeel is, dat de vlasindustrie niet behoort tot de industrien die zij kan steunen. Het Bureau kan thans tot zijn leedwezen niet anders voorstellen dan in de zaak te be- rusten en de ontvangen stukken voor kennis geving aan te nemen. De heer DE FEIJTER moet tot zijn leed wezen meegaan met het voorstel van het Bu reau, maar zou dit toch gaarye zien gewijzigd, dat besloten wordt een afwachtende houding aan te nemen, dan is de zaak niet geheel afge- sneden. Hy voorziet, dat de betrokkenen bij de vlasindustie weer wel opnieuw in actie zullen komen en zich niet, zooals in 1870 leidelijk den hals zullen laten omdraaien. Ze kunnen dan, als het noodig is, weer bij de Kamer steun ver- zoeken. Het voorstel van het Bureau, gewijzigd vol gens het voorstel van den heer De Feijter, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Statistiek van voortbrenging en gebruik. De centrale Commissie voor de Statistiek dioet toekomen een afschrift van het door haar aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw uitgebracht advies betreffende de Statistiek van voortbrenging en gebruik, waaromtrent ook door onze Kamer op grond van de ervaring van industrieelen verklaard is, dat zij op het behoud geen pry's stelt. De Centrale Commissie geeft te kennen, op grond van besprekingen met afgevaardig- den van eenige Kamers van Koophandel en Eabrikantenvereenigingen, dat in gezagheb- bende kringen in de industrie behoud der Statistiek op prijs werd gesteid, en dat door de vertegenwoordigers der Amsterdamsche Ka mer daarop met kracht van argumenten is aan- gedrongen. De bezwaren, dat de statistieken niet vol gens juiste gegevens worden opgemaakt en daarom geen goed beeld geven van den werke- lijken toestand, wordt overdreven geacht. De Commissie adviseert mitsdien den Minis ter tot instandhouding dezer statistiek. Naar aanleiding van dat advies is door de Tilburgsche Kamer een schrijven gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landibouw, waarin zij in het licht stelt, dat het advies der Commissie omtrent de op 20 Febru- ari te's Gravenhage gehouden conferentie on- jiuist en onvolledig is. Siechts door een vertegenwoordiger der industrieelen is op een gestelde vraag te ken nen gegeven, dat bij de metaalindustrie nim- mer bezwaren regen die Statistiek bestonden, terwijl verschillende met name genoemden zich er tegen uitspraken, of zich niet uitlieten. Na- mens het Verbond van Nederlandsche Fabri- kantenvereenigingen worden zelfs emstige be zwaren tegen de statistiek naar voren ge bracht. Zonder te kort te willen doen aan de beteekenis der Amsterdamsche Kamer stelt de Tilburgsche Kamer verder in het licht, dat de twee afgevaardigden der Amsterdamsche Ka mer buiten deze statistiek staan, als zijnde eene betrokken bij den koffiehandel, de ander bij het Scheepvaartbedrijfen ten overvloede blijlc gaven van het onderwerp niet op de hoogte te zyn. Een beroep op hen is dus mis- plaatst. Na hetgeen op de vergadering te harer ken nis kwam, vindt de Kamer geen aanleiding haar meening omtrent die Statistiek te wij- zigen. Het Bureau stelt voor aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landibouw mede te deelen, dat de meening der Kamer, dat het be houd dezer statistiek op geen prijs wordt ge steid, vooral omdat door de wijze waarop de ■gegevens worden verstrekt, daaraan weinig waarde is te hechten, door de kennisneming van het advies der Centrale Commissie voor de statistiek niet is veranderd. Aldus wordt besloten. (Wordt vervolgd). TER NEUZEN. Huwelyks-voltrekkingen. 26 Juni. Maurice Emilius Stockman, oud 26 j., jm. en Albertina Antheunis, oud 23 j., jd. Hector Eduard Du Pujj, oud 23 j., weduwn. en Maria van den Bulck, oud 32 j., jd. David Versluijs, oud 57 j., weduwn. en Johanna de Doelder, oud 51 j., wed. Arie Hoek, oud 37 j., jm. en Elisabeth Meeusem, oud 33 j., jd. Johannes Jacobus Neels, oud 20 j., jm. en Maria Ludovica Dooms, oud 20 j., jd. Geboorten. 23 Juni. Willem Adriaan, z. van Adriaan Abraham de Zeeuw en van Leonie Maria Gedlliet. Comelis, z. van Cornelis Stap- per en van Janna Elisabeth Riemens. 25 Juni. Janneke PietemeJla, d. van Maohiel Meeusen en van Pietemella ^ansen. 26 Juni. Leopoldus en Jan Joseph, zonen van Jacobus Dooms en van Adriana Amelia Geers. Marinus, z. van Levinus Jan Vercouteren en van Cornelia Harte. 28 Juni. Jan Francois, z. van Pieter Gilles van Fraaijenhoven en van Leuntje Anna de Bree. Overlijden. 24 Juni. Maatje Leintje Harms, oud 26 j., d. van Marinus en yan Geertruida Pieterse. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Het ingezonden stukje in Uw courant van verleden Vrijdag van den Weleerw. heer Pater Gaudentius, heeft mijne verbazing verwekt. Ik lees daaruit, dat het destijds niet ging over een apotheker, ook niet over een apothe- ker met apotheekdoch over een apotheek te exploiteeren door den dokter van het Zieken- hiuis. Dus blykbaar over,een apotheek voor het Ziekenhuis! Doch in het verslag der bewuste Sluiskilsche vergadering staat van dat alles geen enkel woord vermeld! Ik wist niet, dat er een vasten dokter aan het Ziekenhuis te Sluiskil verbonden was. Welke dokter is dat?, Het is mijns inziens ge- wensoht, dat het publiek de naam van dien dokter kent. Maar nu nog mooier. De Weleerw. heer Pate): Gaudentius heeft destijds in zijn inge zonden stukken hevig aangevallen: 1. de vroegere Gemeenteraad, omdat conces- sie voor electrificatie van de kom gegeven was, zonder dat Sluiskil aangesloten werd. 2. de tegenwoordige Gemeenteraad omdat zij bij de stroomprysverhooging, niet den eisch gesteid heeft, dat Sluiskil ook ver- licht zou worden. En wat zien wij nu Dat Pater Gaudentius zich van electriciteit voorziet voor zijn Zieken huis, school en kerk, zonder den eisch te stel len, dat overig Sluiskil van licht wordt voor- zien. Ja, zelfs schrijft Pater Gaudentius, dat tengevolge van zijne overeerikomst sommige Sluiskillenaars, misschien alle hoop op aan- sluiting zullen moeten laten varen! Kan het al erger? Het eigenbelang van den heer Pater gaat voor, de Sluiskillenaars moeten daar maar de dupe van zijn. 't Kan verkeeren, zei Brederode, zoo ook is het den heer Pater ge gaan. Ik herhaal: zijn ingezonden stukje is verbazi ngwekkend Met dank voor de pl'aatsing. Hoogachtend, OPMERKER. VERSLAG RAADSZITTING ZAAMSLAG. Aan het slot van het l'aatstelijk gepubliceerde raadsverslag der gemeente Zaiamslag, worden bij den. „omvraag" door enkeie leden vragen gesteid en opmerkingen gemaakt, die naar buiten den indruk wekken, alsof door onder- geteekende fouten gemaakt zouden zijn by de plaatsing van palen te Reuzenhoek. Hoewel ik niet gaarne zou willen zeggen nooit fouten ge maakt te hebben (wie onzer kan dat wel zeg gen!), is dit in het voorleggende geval toch niet voorgekomen. De 'burgemeester, thans van de juiste toedracht der zaak op de hoogte gebracht, machtigde mij ter voorkoming van een onjuisten indruk, dit reeds thans te be richten en zal deze aangelegenheid in de eerst- volgende raadszitting nader toeiichten en rechtzetten. Bladen, die het bedoelde verslag opnamen, worden beleefd verzocht ook bovenstaande te willen ojyiemen. B. A. J. VAN DER HEGGE ZIJNEN, Adviseur der gemeente Zaamslag. Als ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en temeergestagen voeit, client gij Foster's Maag- pillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het ge bruik van Foster's Maagpillen. Prijs per f.a- fiacon van vijf tig versuikerde pillen 0,65; te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke Leunis. 10 Rotterdam, 30 Juni 1924. VEEMARKT. Aangevoerd werden 302 vette runderen 309 vette- en graskalveren, 308 schapen, en lammeren en 1246 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,15 tot /l,221/2; 2e kw. /1,10 tot y* 1,053e kw./0,95tot /0,85; Ossen le kw. 1,10 tot /1,15; 2e kw f 1,tot f 0,95 3e kw. 0,90 tot /0,80; Kalveren le kw./1,50 tot /1,65. 2e kw. 1,30 tot 1,10 3e kw. 1,— tot 0,85Schapen le kw. /0,90 tot 0,95; 2e kw. /0,80 tot ^0,75; 3e kw. 0,70 tot 0,60Lammeren 0,95 tot y 1,10 2e kw. tot Varkens le kw. 0,58 tot y0,60 2ekw. f 0,56 tot f 0,533e kw. /0,50 tot 0,48 licht soort 0,54 tot 0,58. Vet vee en vette kalveren met iets beteren handel dan vorige week, enkeie prima soorten iets boven noteering. Schapen en lammeren met redelijken handel bij matigen aanvoer. De handel en aanvoer in varkens was redeljjk bjj iets vastere prgzen. FiJNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad 65,tot f 70, Geel Mosterdzaad f 30,tot 33, Blauwmaanzaad 30,tot f 32, Koolzaad tot Karwjj- zaad 46, tot 48,Kanariezaad 21,tot 23,Zonnebloempitten- zaad 16,tot f 17,Boekweit 12,25 tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 4700 K.G., /1,40 tot y 1,75. Zeeuwsch wit E.G./ tot Hollandsch Geel 6720 K.G 1,35 tot 1,80. Groningsch 3000 E.G., 1,40 tot 1,75. Dauwroot E.G., tot f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3