FOSTER'S Rugpijn Nierenpillen GLAZEN FLACONS, Weigert alte andere veipakkingen. HoogwatergetijteTerNeuzen. Wij yestigen er de aan- dacht op, dat thans UITSLU1TEND verkocht worden in verpakt in GEEL ETIKET met zwarten opdruk. FOSTER-McCLELLAN Co. LONDON. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. KAMER VAN KOOPH. EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. 30 D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 28 Juni 11.24 11.49 Zondag 29 12.12 Maandag 30 n 0.32 12.52 Dinsdag 1 Juli 1.10 1.28 Woensdag 2 1.45 2.03 Donderdag 3 2.19 2.37 Vrgdeg I 2 53 3.12 Handel en Nijverheid in overleg te zijn getre- den met zijn ambtgenoot van Buitenlandsche zaken, hetgeen temgevolge had, dat onze ge- zant te Athene stappen deed om tot verlaging of algeheele afschaffing dezer kosten te komen. Als resultaat dier onderhandelingen wordt thans meegedeeLd, dat de Grieksche consulaire ambtenaren 22 drachmen goud voor een lega- lisatie magen in rekening brengen, doch dat de Grieksche regeering ook genoegen nemen zal met certificaten van oorsprong afgegeven door de Kamers van Koophandel en Fabrieken, dat zelfs als certificaat vian oorsprong zal worden beschouwd en niet aan legalisatie on- derworpen een verklaring van den handelaar- exporteur, dat de injgevoerde goederen produc- ten uit zijn fabriek zijn. Het Bureau meent, dat de Kamer dankbaar kan zijn met dit resultaat en stelt voor, deze mededeeling voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Overheidssteun aan de Industrie. EEN GOUDGELE PALING. Men schrijft uit Lemmer aan de WN. R Crt."Dezer dagen heeft een van onze visschers in zijn netten een paling ge- vangen, die een goudgele huidkleur had. Een dergelijke paling was nog nooit gezien of gevangen. Men vroeg aan het bestuur van Artis te Amsterdam, of men daar mogelijk op het bezit van dit exemplaar was gesteld, waarop een bevestigend ant woord is ontvangen, zoodat de paling naar Artis is gezonden. De visscher heeft een dankbetuiging en een vergoeding voor de moeite ontvangen. To«n Zaterdagochtend de trein uit Hen- gelo vertrok, wil'de «en zware Duitsdhe dienstbode met een koffer in de hand op den reeds in beweging zijnden trein sprin- g«n. Zij gleed van de treeplank onder den wagon, maar bleef ziqh vasthouden aan den" riem van het openstaande couperaamp- je. De heer O., uit Den Haag, die op net perron stond, bedacht zich ge.en oogen- blik, sprong op d® treeplank en heesah; zich met een hand aan het deurjiandvat vasthoudende, met de andere de Duit sche, die hij om het middel greep; on der den wagon uit op de trepplank. Reizigers haalden de noodrcm over, doch voor de trein stilsttond, was de heer O. al "met de Duitsche in de armen, met een krachtigen sprong op het perron beland. Daar tuimelden ze even over elkaar, doch Zijn ongedeerd. Toen de heer O. 's avonds Weer Hen- gelo passeerde, heeft de staifionschef hem geoomplimenteerd en zijn naam gevraagd om van 't geval melding te maken. ONTPLOFFING IN EEN CHEMISCHE FABRIEK. Maandagmorgen omstreeks 11 uur werd in de chemische fabriek van dr. Furnee aan de Fahrenheitstraat te 's-Gravenhage, een geweldige knal gehoord, waarop nog een tweede, doffe knal volgde. Toen men ging kijken, vond men in een ketelhuis waar ®en ketel stond ter bereiding van chloor aethyl, een chemisdh product be- stemd voor ziekenhuizen, het zwaar ver- wonde lichaam van den 27-jarigen M., terwijl het geheelc ketelhuis was inge- stort. Het bleek, dat door hooge spanning de ketelontploffing was ontstaan. Het slachtoffer werd oogenblikkdijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij een half uur na aankomst overleed. Een tweefal em ploye's der fabriek, die in de nabijheid werkten, kwamen met den schrik vrij. De hoofdoommissaris van politic, de heer Van 't Sant, en de Commissaris Kramer waren spoedig op het terrein van de ontploffing aanwezig. Zooals te begrijpen is, trok in deze volkvijke buurt het geval veel be- langstelljng. DOOR DE TRAM GEDOOD. Maandag is d® voerman v. d. K- uit Bits- wijk nabij Uden met rijn vradhtwagen tegen de uit de richting Uden aansnelfende tram g«reden. De wagen kantelde met het gevolg dat v. d. K. op de rails geworpen w®rd. Zijn hoofd werd verpletterd, terwijl d®n ongelukkige ook de beenen werden afgereden. Het lijk van het slachtoffers is naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch overge- bracht. V. d. K. laat een vrouw met 5 kinderen achter. VALSCHELIJK INVULLEN VAN VRACHTBRIEVEN. Door de firma Bertds Oljefabrieken a. d. Omval werd eenige weken geleden aan het politjebureau Muiderpoort te Amsterdam kennis gegeven van het aantreffen van eenige vrachtbrieven, welke vermoedelijk valschelijk waren ingevuld en waaromtrent een onderzoek werd verzocht. Den dag voor deze aangifte was een van haar knech- ten, N. de H.; plptseling aan hartverlam- ming overleden. Hij was ruim 12 jaren in haar di®nst en genoot het vollg vertrou- wen. Een der firmanten wendde zich naar de woning om de onder berusting van d®n overliedene zijnde bescheiden in ont- vangst te nemen; hieronder b^vonden zich enkele vrachtbrieven, waarvan de invulling vervalsching deed vermoeden. 'Den beiden rechercheurs, die in deze zaak met een onderzoek werden bel,ast, blieek al spoedig, dat do vrachtbrieven valschefijk waren ingevuld. Hier'bij kwam aan het licht, dat de overledene gedurende geruimen tijd zich aan diefstal van vee- voeder had schuldig gemaakt en schippers had betrokken voor de afneming van dat artikel, die het verkochten aan landbouwers in de provincie Noord-Holliand. Belangrijke hoeveelheden zijn op deze wijze uit de fabriek giaar vej^oJiilKende pl(aats®n in de provincie verhuisd, waar inbeslagneming volgde. Het onderzoek heeft aanleiding gegeven tot arrestatie van 12 persotien, van wie 3 w®rkzaam aan de fabriek, de overigen zijn schippers en landbouwers in Noord-Hol- Ijand die verdacht worden van voordeel- trekking en heljng. Elf van hen werden ter beschikking gesteltd van .de justitie. Vergadering op Zaterdag 21 Juni 1924. Voorzititer de heer J. A. van Rompu. Met kennisgeving zijn afwezig de heeren Van 't Hoff en Wijffels. De VOORZITTER opent de vergadering, waama de notulen der vergadering van 19 Januari 1.1. met algemeene stemmen worden vastgesteld. Wijziging der begrooting voor 1923. Door de financieele commissie is overeen- komstig machitiging der vergadering van 19 Januari 1.1. vastgesteld een wijziging der be grooting voor den dienst 1923. Aanvankelijk zijn de inkomsten geraamd op 7587,05; nader is in de begrooting opgeno- imen het goed slot der rekening over den dienst 1922 ad 16.038,74%, verschillende posten gaven een hoogere opbrengst ad f 1774,84, de jaarlijksche bijdragen bleven /41 onder de ra ining, zoodat htft eindcijfer werd 28.059,63%, daarbij ook infoegrepen een tydelijke kasgeld- leening van f 2700. Op verschillende posten der uitgaaf was meer noodig 1046,31, terwijl op andere pos ten een totaal bedrag van f 871,92% minder is uitgegeven. Aangenomen voor kennisgeving. Vaststelling rekening over den dienst 1923. Mede is ingevolge maehtigimg der vergade ring van 19 Januari 1.1. door de financieele commissie vastgesteld de rekening over den dienst 1923. De rekening is vastgesteld op een eindcijfer van 28.059,63%. Daarin is vervat de geheele kasverantwoording. Uit het overzicht blijkt, dat de gewone in komsten hebben bedragen 9467,36, en de ge wone uitgaven 7761,43%, zoodat het werke- lijk voordeelig saldo bedraagt f 1705,92%. Voorgesteld wordt, van dit saldo over te schrijven op het stamikapitaal het ontvangen bedrag der eerste inschrijvingen, ad f 935,60, f 200 te reserveeren voor vernieuwing en aan- sohaffing van kamtoormeubelen en machines en het restant, zijnde f 570,32%, eveneens te voegen bij het stamkapitaal, zulks overeen- komstig den door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gegeven wenk. Het stamkapitaal bedraagt alsdan f 17398,20. Met algemeene stemmen wordt besloten de reikening aldus definitief vast te stellen. Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland. Het Bureau deelt mede, dat op 22 April 1924 aan het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid de stichtingsvergadermg heeft plaats gelhaid van de Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland. Daarop waren 31 Kamers vertegenwoordigd. Voor deze Kamer was de Secretaris afgevaar- digid. De statuten werden vastgesteld, in den geest zooals die door deze Kamer werden ge- wenschit. In artikel 2 werd zelfs nog sterker vastgelegd het beginsel, dat de Centrale Kamer niet naar buiten zal treden en de zelfstandig- heid van iedere Kamer gewaarborgd blijft, door te bepalen, dat, behalve over zaken van huishoudelijiken aard, de vereeniging niet be- voegd is stemmdngen uit te lokken. Omtrent dit punt bleek een principieel ver- schil. Vertegenwoordigers van enkele Kamers wensdhiten wel stemmdngen uit te lokken, om daardoor de meening der Kamers te leeren kennen. Een achitte dit zelfs gewenscht om langdurige besprekingen te vermijden. Terecht werd daartegen aangevoerd, dat het nemen van besluiten waarover de Kamers zelf te beschdkken hebben, geen zin heeft, daar men de Kamers toch niet kan binden. Het is voorts van meer beteekenis om de mo- taeven te kennen, vraarom men voor of tegen een bepaald onderwerp is, dan of men voor of tegen is, daar die argumenten voor hen die nog geen opdnie over een onderwerp hebben juist van beteekenis zijn, om die te vormen. De bedoeling is juist in de vergademngen de argu menten uiteen te zetten, waarop de Kamers daarna, gehoord het rapport der afgevaardig- den, kunnen beslissen. Met 21 tegen 9 stemmen sprak de verig: ring zich tegen het houden van stemmingen uit, terwijl 1 Kamer zich onthield, omdat de eene afgevaardigde er voor, de andere er tegen was. Tot voorzitter der vereeniging werd be- noemd de heer J. A. E. Verkade, voorzitter der Kamer te Zaandam, zulks op voorstei der Kamer te Amsterdam, welke men de eer van het aanwijzen van een voorzitter had willen toekennen. Mr. Dr. H. J. van Lier, secretaris der Kamer te Rotterdam, werd aangezocht het secreta- riaat op zich. te nemen, waartoe hij zich voor- loopig bereid verklaarde. Dit was ook niet an- ders mogelijk, aangezien volgens de statuten het bestuur der vereeniging een barer leden of een daar buiten staand secretaris moet uit- nioodigen als secretaris op te treden. Het bestuur der vereeniging zal bestaan Uit 9 leden, waarvan de voorzitter reeds is be- noemd en de Kamers te Amsterdam en Rotter dam steeds een lid zullen aanwijzen. De be doeling is het bestuur zooveel mogelijk te ver- deelen in leden van het Gi-oot- en van het Klednbedrijf, en uit de verschillende deelen van het land. Besloten werd aan de Kamers te verzoeken aan den Voorzitter mede te deelen de namen van een lid uit het Groot- en 1 uit het Klein- bedrijf, die men voor eventueele benoeming in aanmerking wenscht te brengen. In verband met het tijdstip waarop dit ge- schieden moest, nam het Bureau daaromtrent een besluit, door aan te bevelen de heeren J. A. van Rompu, voorzitter, en G. Stevens, voorzit ter der afdeeling Kleinibedrijf. Op 3 Juli a.s. zal eene vergadering worden gehouden te Utrecht, waarin de bestuursver- ldezing zal plaats hebben, en voorts aan de orde komt de vraag van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid, betreffende wijzi ging der Handelsregisterwet, ten opzichte van de retributes voor het Handelsregister, en naar aanleiding van een vraag der Kaimer te Alkmaar de Postcheque- en Girodienst, beide onderwerp en, waaromtrent onze Kamer hare meening vroeger reeds heeft uitgesproken. Aangenomen voor kennisgeving. Bescherming van het archief tegen gevaar van brand. In verband met de kortelinks aan het Han delsregister der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Drente te Meppel toegebraohte hrandsehade, stelt de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de vraag, of het Han delsregister der Kamer voldoende tegen brand is gevrijwaard. Indien de Oranje-formulieren niet in een brandkast of kluis kunnen worden bewaard, geeft hij in overweging deze afzon- derlijk, zoover mogelijk van de witte formu- Liereu op te bengen, opdat in geval van brand mogelijik een der twee verzamelingen te red den is. Ook wordt onder het oog gebracht in de as- surantiepolis uitdrukkelijk melding te maken van een bedrag, dat bij geheele of gedeeltelijke schade als maximum voor reconstructie van het Handelsregister zal worden uitgekeerd. Z. Exc. zal mededeeling van het in dezen verrichte op prijs stellen. Voormelde brand gaf aanleiding tot het ont vangen van aanbdedingein voor het leveren van brandkasten of kluisdeuren. In verband met de weinige bergplaats die in den regel de brandkasten ten opzichte van hunne grootte bieden, zijn door de firma Lips kasiten onitworpen die een maximum bergruim- te bieden. Met het oog op de benoodigde meer- dere ruimte wegens uitbreidinig van de dos siers, zou voor deze Kamer noodig zijn een model van f 570. Indien zou overgegaan worden tot het ma ken eener kluisinrichting, die goedkooper uit- komt en bovendien meer bergruimte biedt, zou- den de kosten van deur en metselwerk plan. 400 bedragen. Het Bureau kan alsnog de noodzakelijkheid van een brandkast of kluis niet inzien; het acht het brandgevaar zeer gering. Het stelt daarom voor, in zooverre een voorzichtigheids- maatregel te treffen door een kast aan te schaffen voor het afzonderlijk opbergen der Oranje-doasiersen die te plaatsen gelijkvloers zoover mogelijk van het lokaal waar de witte formulieren zijn geborgen. Hieraan kan nog worden toegevoegid, dat naar de meening van het Bureau de gesloten verzekeringen in geval van brandschade vol doende moeten worden geacht. Voor even tueele reconstructie van de dossiers is een speciale verzekering gesloten, waarbij het ver- zeloerd bedrag per dossier het door het Depar tement als noodzakelijk opgegeven minimum overtreft. De heer OGGEL bepleit het laten maken van een kluis; hij acht een uitgaaf vau j 400 voox dit doel gewettigd, men is dan volledig ge waarborgd, mits de rente van die f 400, doch kan de verzekering voor reconstructie van het archief ad 7,50 beeindigen, de schade is dus zoo groot niet. De heer NOLSON verklaart zich hiertegen. De Kamer bezit geen eigen gebouw, en het maken eener kluis in een huurwoning heeft zijn bezwaren, met het oog op eventueele ver- ihuizing. De kosten worden opgegeven op f 400, doch naar zijn meening zullen er nog wel f 100 bijkomen. Het stamkapitaal moet daarvoor worden aangasproken en er kan met de oplos- sing volgens het voorstei van het Bureau wor den volstaan. De heer OGGEL meent, dat het zeer wel mioigelijk is, de kosten uit de gewone inkom sten te dekken. In het afgeloopen jaar zijn daaruit ook nog belangrijke uitgaven bestre- den. Hij erkent, dat er een verzekering is ge sloten met het oog op het vernielen van de dossiers, maar wijst er op, dat het toch, als het geheele archief verbrandde groote moei- lijkheden zou baren, om het weer bijeen te krij- gen. Wenscht men geen kluis te bouwen, dan zou hij toch willen aanraden een brandkast te nemen. De heer NOLSON merkt op, dat het archief indertijd uit niets is opgebouwd. Dit zou weer kunnen. Het archief bestaat uit 2 deelen, het zou wel moeten lukken, dat beide verbrandden. Als ze gescheiden worden bewaard bestaat er weinig gevaar voor verlies. De heer VAN MELLE kan zich zeer goed voorstellen, dat de heer Oggel, die zelf pas brand heeft gehad, het gevaar meer inziet. In dien de Kamer een eigen pand bezat, zou hij ook gevoellen voor een kluis, maar thans meent hij, dat een eenvoudige oplossing het raad- zaamst is. De heer OGGEL merkt 'op, dat het niet te verwachten is, dat aan de Kamer de huur van het gebruikte pand zal worden opgezegd. De heer VAN WAESBERGHE acht de uit- igaaf te groot en zal het voorstei van het be stuur steunen. De SECRETARIS adviseert, desgevraagd, niet over te gaan tot het aankoopen eener brandkast, aangezien deze, bij beduidend hoo gere kosten te weinig ruimte bieden. Bij het inrichten eener kluis kan een flinke ruimte worden verkregen. Het voorstei van het Bu reau beoogt het aanschaffen eener eenvoudige kast, die zoover mogelijk van het kantoor- lokaal te plaatsen. Het voorstei van het Bestuur wordt aange nomen met 10 tegen 2 stemmen. Voor steimmen de heeren Neeteson, De Feij- ter, Van Melle, Risseeuw, Van Waesberghe, De Vrieze, Catsman, Stevens, Nolson en de Voorzitter; tegen stemmen de heeren Van de Walle en Gggel. Spoorwegemplacementen te Hulst. Een schrijven van de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen, dd. 21 Januari 1924, waarin deze ingevolge een schrijven der Kamer bericht, dat een aanvang was gemaakt met het wegruimen van de hoopen aarde van het sta tion te Hulst en andere stations en het reini- gen der emplacementen. Door overvloedigen regen en vorst was dit werk vertraagd. Het Bureau stelt voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Begrooting voor 1924. Een schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verhekl, waarin deze meldt de g'oedkeuring der begrooting voor 1924. Hij vertrouwt, dat de Kamer bij haar financieel beheer steeds de grootst mogelijke zuinigheid zal betrachten, en de uitgaven tot het strikt noodzakelij/ke zullen worden beperkt. Het Bureau stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Dienstregeling Nederlandsche spoorwegen. Uit de ontwerp-dienstregeling der spoor wegen bleek, dat trein 1066 uit Viissingen 14 minuten later te Roosendaal zou aankomen dan de mailtrein. Daar van laatstgenoemde trein slechts gebruik kon worden gemaakt door hen die te Viissingen de reis aanvangen, aangezien die tusschen Viissingen en Roosen daal niet stopt, verzocht de Voorzitter den Hoofdinspecteur-Generaal der Spoorwegen te bevorderen, dat trein 1066 uit Viissingen zoo veel zou worden vervroegd, dat die voor den mailtrein in Roosendaal aankwam, opdat de reizigers van de tusschengelegen stations (dus ook die uit Oostelijk Zeeuwsoh-Vlaanderen welke te Goes of Vlake den trein nemen) van af Roosendaal met den mailtrein verder kon- den reizen. Voor dit denkbeeld werd steun verkregen van de Kamers te Middelburg en Breda. Blijkens de later ingevoerde dienstregeling is aan het verzoek tegemoet gekomen. IJet Bureau stelt voor deze mededeeling voor kennisgeving aan te nemen. De heer OGGEL stelt voor de betrokken autoriteit voor de genomen beslissing dank te zeggen. De heer STEVENS verzoekt ook toezending te verzoeken van de ontwerp-dienstregeling der spoorwegen GentTer Neuzen en Meche len—Ter Neuzen, die niet op de lijsten der Ne derlandsche spoorwegen voorkomen. Met algemeene stemmen wordt besloten al dus te handelen. Electrisch bewegen van bruggen te Sas van Gent en Sluiskil. Een schrijven van den Minister van Water- etaat, waarin deze naar aanleiding van het verzoek der Kamer tot electrificatie der draai- bruggen te Sas van Gent en Sluiskil bericht, dat in de tegenwoordige omstandigheden al- leen uitgaven voor dringend noodzakelijke wer- fcen toelaatibaar zijn, waartoe voorshands de electrificatie van deze bruggen niet kan ge- adht worden te behooren. Aangezien echter de wenscheiijkheid van een mechanische beweging der bedoelde bruggen door hem wordt erkend, "heeft hij opdracht ge geven plannen met begrooting van kosten voor den aanleg en de exploitatie te doen opmaken. Het ligt in de bedoeling van den Minister deze aanigelegenheid te zijner tijd nader in overweging te nemen en met de Belgische re geering daarover in overleg te treden. Het Bureau stelt voor, in afwachting van hatigeen te dezen opzichte zal blijken te wor den verrieht, diligent te blijven. De heer NEETESON kan meedeelen, dat hem, als wethouder der gemeente Sas van Gent bekend is, dat er althans voor wat betreft de brug te Sas van Gent emstig werk van ge maakt wordt en dat hij gelooft, d/at de zaak op goeden voet is. Met algemeene stemmen wordt overeenkom- stig het voorstei van het Bureau besloten. Legeskosten voor certificaten van oorsprong voor Griekenland. Naar aanleiding van een door de Kamer ge- opperd bezwaar tegen de hooge legalisatie- kosten voor certificaten van oorsproiig voor Griekenland bericht de Minister van Arbeid, Ter kennisneming een schrijven van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Middel burg, waarvan ook een exemplaar is gezonden aan den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid en de voomaamste gemeenten in het geibied der Kamer, waarin zij zich uitspreekt, dat het verleenen van overheidssteun aan de industnie geen aanbeveling verdient, omdat hierdoor de terugkeer tot normale arbeids- verhoudinigen wordt tegengehouden, terwijl ter voorkoming en vermindering van werkloosheid in de industrie het streven van de overheid veel eer zal moeten zijn gerioht op het weg- nemen van belemmeringen in de industrie. Het Bureau merkt op, dat over dit onder werp, zooals bekend is, zeer uiteenloopende meeningen bestaan, die in een korte bespre- king niet tot elkaar zijn te brengen. Bijzon- dere geval 1 en leiden soms tot uiteenloopende beslissingen. De regeering is, dit heeft de Kamer ondervonden, niet gemakkelijk tot het verleenen van steun te bewegen, maar doet dit in sommige gevallen wel (scheepsbouw en scheep.vaaittondememdng Aangezien geen bijzondere aanleiding be staat om een bespreking over dit onderwerp uit te lokken, stelt het Bureau voor, dat de Kamer besluite, zonder zich uit te spreken of zij al of niet met den inhoud accoord gaat, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Reclame-biljet. Een missive van de Kamer te Leiden, die daarbij toezendt een kaart van haar gebiedt, met verzoek die tentoon te stellen. Deze dient om de aandacht van het publiek te vestigen op de belangrijkste producenten en handeiaars in haar gabled. Aan het verzoek der Kamer is voldaan door ophanging der kaart op het Secretariaat. Het Bureau stelt voor, aan de Kamer te Lei- de dank te zeggen voor de toezending dezer in- teressante reclame. Aldus besloten. Hervorming van den kalender. Bij schrijven van 31 Januari LI., deelde de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid mede, dat hervorming van den kalender een onderwerp van studie zou uitmaken in een der Commdssies van den Volkenbond. Zooals bekend, bestaat er een streven om te komen tot verdeeling van het jaar in maanden met een gelijk aantal dagen en het vieren van de jaarlijks terugkomende feesbdagen, met name Paschen, op denzelfden datum. Door en kele Kamers is aan dat vraagstuk bijzondere aandacht gewijd, met name verklaarden meer- deren zich voor het vaststellen van het Paasch- feesit op een vasten datum. Er is evenwel ook op gewezen, dat men voor een andere regeling der Zondagen en der Christelijke feestdagen ook de medewerking der kerken noodig heeft, en dat men eerst na zich van de medewerking van die zijde verge- wist te hebben, zou kunnen nagaan of de eco- nomische voordeelen belangrijk genoeg zouden zijn om de wijzigingen aan te brengen. De gevolgen toch van een wijziging zouden niet gering zijn, zij zou aanleiding geven, dat tal van statdstieken enz., opgebouwd op de be- staande jaarsdndeeling, waardeloos zouden worden. Indien men let op den tegenstand die nu reeds bestaat tegen invoering van den zo- mertijd, is het aan te nemen, dat zoo'n ndeuwe jaarsindeeling bij het levend geslacht, althans in ons land, er zeer moeilijk zou ingaan. Het is nog niet gebleken, dat in het gebied der Kamer behoefte werd gevoeld aan wijzi ging van den kalender. Het Bureau sitelt voor) dit laatste aan den Minister te beriehten. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Hooge tarieven voor overschrijden der Duit sche grens met auto's. De Kamer te Nijmegen zendt een afschrift van een door haar tot den Minister van Buiten landsche Zaken gericht schrijven, waarin ge wezen wordt op de buitengewoon hooge tarie ven die de Nederlandsche bezitters van auto's moeten betalen voor het overschrijden der Duitsche grens, en dat de z.g. Steuerkarten voor minstens 6 maanden worden uitgegeven, terwijl de Duitsche autobezitters voor het over- schrijiden der Nederlandsche grens niets moe ten betalen en van hen ook een lagere cautie gevraagd wordt dan door de Duitsche admini- stratie van de Nederlanders. De Kamer ver zoekt de Kamer stappen te doen om aan dien onbillijken toestand ten opzichte der Neder landsche auto-bezitters een wijziging te be- werkstelligen. In een grensgehied, zooals dat onzer Kamer worden ook meermalen ervaringen opgedaan ten opzichte van ongelijke behandeling onzer ingezetenen, tegenover die van het buitenland. Het Bureau stelt daarom voor, dit naar haar oordeel billijke verzoek, bij den Minister van Buitenlandsche Zaken te steunen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Accountantswezen. De Kamer te Maastricht zond een afschrift van een door haar tot den Minister van Onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen gericht ver zoek om spoedige regeling bij de wet van het Accountantswezen. De Kamers van Nijmegen en Arnhem vroe- gen dlaaromtrent de meening van den Neder- landschen Bond van Accountants. Het Bestuur van dien Bond doet thans toe- komen een afdruk van een door haar in de maand Februari 1922 ingedienri adres aan H. M. de Kcydngin, waarin verschillende be zwaren worden ingebractht tegen het door een Staatscommissie ontworpen wettelijke regeling voor het Handelsonderwijs en het Accountants wezen. Adnessanten verwonderen er zich over, dat het accountantsberoep vrij woidt verklaard. Naar hare meening worden alsdan geen vol doende waarborgen verkregen betreffende be- kwaamhheid en moral iteit. Het aantal derge- nen, die hat publiek kunnen schaden, zal dan toenemen. Requestrant meent, dat de naam accoun tant" opigeeischt moet worden voor de reeele foeoefenaars van het vak, en dat die titel alleen zou moeten kunnen gevoerd worden door: lo. degenen, die aan de, bij de wet gestelde eischen voldoen; 2o. degenen, die, ki-achtens de overgangs- bepalingen van art. 34 in het register kunnen worden ingeschreven. Door die regeling zouden alle als „accoun- tant" optredende persomen onder toezicht wor den gesteld. Het accountantsberoep zou volgens de door de vereeniging gewenschte regeling vrij wel overeenikomen met het beroep van advocaat. Op verschillende andere punten blijkt de ver eeniging regelingen in overweging te geven, die het accountantsberoep ten goede komen. Aangezien een wettelijke voorziening onge- twijfeld aan het publiek meerderen waarborg zal kunnen verstrekken en het gewenscht is, dat die wettelijke regeling zoo goed mogelijk zijn zal, komt het het Bureau gewenscht voor, aan den Minister van Kunsten en Wetenschap pen te verzoeken invoering eener wettelijke regeling te bevorderen en daarbij rekening te houden met het hiervoren aangehaald adres der vereeniging. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd). SCHEEPVAARTBEWEGING. 21 Juni. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3., stukgoed, van G®nt naar Liverpool. Eng. s.s. Edenforce, 2448 M3., ijzer, van Gent naar Ardrossan. Eng. s.s. Kiemaird Head, 1270 M3., ledig, van Gent naar Leith. Ned. s.s. St. Jansl,and, 6239 M3., kolen van Newcastle voor Sluiskil. Eng. s.s. Paknslpn, 1314 M3., l®dig; van Lowestoft voor Gent. Fransch s.s Annik, 7628 M3., fosfaat van Sfax voor Gent. Spaansch s.s. EA, 3591 M3.l€dig, van Gent naar Swansea. Belg. s.s. Theophife M., 733 M3.; ledig van Gent naar Ostende. Finsch s.s. Lily, 1420 M3., ledig, van Gent naar Vlaardingen. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van G®nt naar Hull- Eng. s.s. Falqon, 1910 M3., stukgoed van Gent naar Londen. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed van G«nt naar Leith. 22 Juni. Eng. s.s. Hillglen, 3570 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Speedfast, 5372 M3.; ledig, van Gent naar Tyne. Duitsch s.s. Gerrat, 2419 M3., ledig, van Gent naar Bonn'es. N®d. s.s. St. Jansland, 6239 M3.; ledig van Sluiskil naar Newcastle. Eng. s.s. Saltoun, 2034 M3., stukgoed van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., g«mengd van Gent naar Grangemouth. Belg. s.s. Condor, 1075 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Girasol, 1703 M3., I^dig, van Londen voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Tees'burn, 2169 M3., ko||en; van Goole voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed van Londen voor Gent. Fransch s.s. Stilbe, 9139 M3., kolen, van Gent naar St. Nazaire. Am®r. s.s. Gaffrey, 13662 M3.ledig van Gent naar Houston. Zweedisch s.s. Forsvik, 3523 M3., steenen van Lysekil voor Gent. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Duitsch zeeslj). Vulcan, 393 M3., ledig van Danzig voor Gent. Duitsch zeel. Sigrid, 1090 M3.hout, van Danzig voor Gent. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Duitsch s.s. Wilfielm, 4412 M3., hout van Frederikshavn voor Gent. Piuitscfh zeel. Frieda, 1779 M3., hout van Danzig voor Gent. 23 Juni. Duitsch s.s. Use, 950 M3.vlas, van Stettin voor Gent. Langs de Wepflslpis werden 8 binnen- vaartuigen op- en 8 afgeschut; langs de middensljus 53 op- en 56 afgeschut en langs d® Oostsluis 103 op- en 107 afge schut. Zonnetgd. V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7