"6EMEN8DE BER1CHTEN. BUR6ERLIJKEN STAND. Hand8l>bericht8ii. J. A. Pijpelink, dienstbode, P 66, van Hoek. J. E. N._Tholens, dienstbode, Westkolk- straat 8/10, van Hoek. Aug. Dieleman, onderstationchef, v. Steen- bergeolaan 14, van Axel. Joh. C. Gilde, bootwerker, Scbeldekade, van Axel. Magd de Ridd r, dienstbode. L. Kerk- straat 10 van Axel. Ang. M. Jos. Voet, dienstbode, West- kolkstraat 34, van Hulst. R. G. van Wolleghem, vlaswerker, de Feijterstraat 3, van Wevelghem. Andr. Dieleman, serg. mil. pol., 0. 104 inw., van Zaamslag. Chr. C. van Beusecom, zonder, aan boord, van Mill en St. Hubert. Joh. L. Eckhardt. chauffeur, Dijkstraat 61, van 's Gravenpolder. Joh. Prud. L. Kesbeke, zonder, Q, van Axel. J. L. de Coek, kantoorbediende, Q, van Hulst. B. S. A. Tazelaar, zonder, Q 136b, van Vlissingen. Vertrokken M. P. Witte, veldarbeider, Noovdstraat 61, naar Axel. C. de Putter, verpleegster, Dr. Buijze staat 14, naar Kortrijk. J. de Feijter, schipper, Westkolkstraat 18, naar Canada. S. C. Aneca, zonder, Lange Kerkstr. 62, naar Oostende. J. de Meester, dienstbode, 0 202, naar Zaamslag, A. Nijssen, kantoorbediende, P 42, naar Rotterdam. D. J. J. de Bruijne, opzichter-teekenaar, Heerengracht 3, naar Loch em. C. van Drongelen, Q 126 inw., land- bouwer, naar Biervliet. J. M. van Aalst, Javastraat 32, dienst bode, naar Velsen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-kechtbank te Middelburg. Politierechter te Middelburg. D© volgende zaken werden behandeld: P. D., oud 19 jaar, landbouwersknecht te Zaamslag, werd beklaagd, dat hij op 4 Januari 1924 te Zaamslag S. C. Bare- man opzettelijk een stomp op haar borst heeft gegeven. Eisch 20 gld- boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. K. de G., oud 25 jaar, herbergier te IJzendijke, werd ten Iaste gelegd, dat hij op 3 Mei 1924 te Philippine 6 konijnen heeft gekocht van J. Antheunis en J. Moens terwijl die konijnen van misdrijf afkomstig waren. Eisch 40 gld- boete of 40 dagen hecht. Uitspraak idem. J. v. d. L., oud 42 jaar, klompenmaker te Ter Neuzen, werd beklaagd", dat hij op 9 Mei 1924 te Ter Neuzen, toen de Inspecteur van politie hem wild6 over- brengen naar het arrestantenlokaal zich te- gen dien ambtfenaar heeft verze't. Eisch 10 gld- boete of 10 dagen hecht. Uitspraak 20 gld- boete of 20 dagen hecht De tegen A. W., oud 48 jaar; voor- man te Ter Neuzen, gedetineerd te Mid delburg verleende gevangenhouding is met 30 dagen verlengd. Verwezen naar de terechtzitting met last tot gevangenhouding tegen J. P., oud 53 jaar, voerman te Hoek, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van valschheid in geschrift. Verwezen naar de terechtzitting met gevangenhouding W. J. W., oud 22 jaar, dienstbode te Ter Neuzen. Gedetineerd ter zake van diefstal. R«chtsingang verleend met last tot gevangenhouding tegen E. J. A. v. d. E., oud 28 jaar, reiziger te Antwerpen, gede tineerd wegens verduistering gepl'eegd te Ter Neuzen. Bij vonnis van het kantongerecht te Oostburg, is aan C. N. D., landbouwer te Schoondijke, wegens overtreding van aid. 15 d»r Motor- en Rijwielwet, de bevoegd- heid motorrijtuigen te besturen, ontjzegd voor een termijn van zes maanden, inge- gaan op 21 Mei. BANK BETAL1NGEN GESTAAKT. De Maas en Waalsche Bank, Kneppers en Go. te Nijmegen, heeft haar betalin- gen gestaakt; door onttrekking van be- drijfsmiddelen is een toestand ontstaanj waarin het niet mogelijk is het bedrijf voort t« zetten. Daar volgens de directeuren het actief het passief zou overtreffen, is surseance van betaling aangevraagd. OVERREDEN. Woensdagmiddag is in de Bloedstraat te Amsterdam een driejarig kind door een handkar overreden. Naar het Binnengast- huis gebradht, bleek het kind reeds te zijn overleden. TEGEN EEN AUTOBUS AANGEREDEN De ongeveer veertigjarige, ongehuwde varensgezel G. v. d. W. uit IJmuiden, is te Velsen met een motorfiets tegen een autobus aangereden. Kort daarna is hij aan ®en hersonschudding overleden. De man verkeerde onder den invloed van alcohol. FRAUDULEUZE SLAGERIJ. L>e gemeentepolitie, marechaussee en de ambtenaren van den keuringsdienst te Hel- mond hebben te Mierlo, een frauduleuze slagerij ontdekt. Koeien werden daar ge- slacht zonder keuring of aangegeven van accijnzen. De R. gebruikte valsche stem- pels en het vee werd zoo igestempelid aan de slagers H. D. en C. W. te Helmond afgeleverd- DE BLIKSEM INGESLAGEN IN EEN PAKHUIS. Te ongeveer halfzes Woensdagavond is de bliksem ingeslagen in het pakhuis van den grossier in borstelwerk L. van Trigt, aan de Jeruzalemstraat te Rotterdam. De bliksem sloeg door hot geheele ongeveer tien meter diepe pakhuis, ging verder dwars door de woning van W. P. Volk aan de Betlehemstraat en vernielde tenslotffe de kop van een voor die woning staande lantaarnpaal. In het voorgedeelte van het pakhuis was brand ontstaan en het zich daar bevindende borstelwerk was spoedig een prooi der vlammen. Een reiziger der firma, de hecr L. Berghout uit Pernis, wel- ke zich in eL-n achter het pakhuis gelegen kantoortje bevond, moest zich dwars door het vuur een uitweg ban en. Hij bekwam daarbij ernstige brandwonden aan de bee- nen, het onderlijf en de handen. Nadat buren hem in dekens hadden gewikkeld is hij per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Berg- w®g vervoerd- De brand in het pakhuis, dat vrijwel geheel is uitgebrand, werd on der leiding van hoofdman Van Sillevolt met drie stralen gebluscht. DE VERTOORNDE SCHOONZOON. Een jongeman en een jongedochter hiel- den van elkaar. Een doodgewoon verschijn- sel zal men zeggen. En er zou dan ook niets gebeurd zijn, ware er niet een fa- cheu troisieme in het spel gekomen, in den vorm van den vader van het meisje, den aanstaanden schoonvader van den jon geman, aldus verhaalt het Utrechtsche Dagblad. Tusschen deze laatste twee schijnt het Iangen tijd gebroeid te hebben, de jongeling, zich de zwakste partij voelend ontweek zijn schoonpapa zooveel moge lijk en bracht slechts bezoeken aan zijn geliefde wanneer de heer des huizes af- wezig was. Enkele dagen geleden is echter de bom gebarsten. Evenals alle andere dagen bel- de de jongeman aan, al of niet met klop- pend hart. Tot zijn groote teleursKrlling deed echter in plaats van de (dochter de vader de deur open. Wat er zich toen in het hoofd van den jongeman afspeelde, zal wel voor altijd verborgen blijven. Ge- noeg zij het te vermelden, dat hij met leeuwenmoed op zijn aanstaanden schoon vader aanviel en hem een duchtig pak slaag toediende. Het sladhtoffer Tiet het er echter niet bij zitten 6n diende een 'aanklacht in bij" de politie. Het laatste bedrijf zal zich wel voor den pofitierech- ter afspelen. DE EDELE REDDER. Op d«n tweeden Pinksterdag werd het strandleven te Brighton wat opgevroolijkf door een grappige vertooning. Een man van kleine en tengere gestalte Iiep op een der golSbrekens. Plptseling hoorde men een doordringenden kreet. De man was in zee gevallen. Uit de menigte rende een man naar de plaats des onheils, en sprong zonder een oogenblik te aarzelen in zee. Van all® kanten kwam de menigte toe- Ioop®n. Een als heer gekleed persoon ging met zijn hoed rond, de kijkers aansporende den „edelen redder'' te gedenkenj die ;,'met Ievensgevaar den in zee gevallen man van een wissen dood redde". Het moment was psychologisch goed ge- kozen. Ruim vloeiden "de giften toe. Maar wie schetst de vetbazing van de menigte, toen de collectant het plotfeeling op een loopen .zette op het naderen van een politieagent. De „geredde'' en zijn ,;redder" verkeer- den niet in zulk een gunstige, positie als hun kameraad. Zij werden door den agent bekeurd- Want het was alles slechts co- medie om de goedgeloovige menigte geld afhandig te maken. EEN LAFFE WRAAKNEMING. De vorige week hebben eenige perso- n«n een aanslag gedaan op de stallen van den bekenden trainer Vasey te Doncaster. Midden in den nacht openden zij yerschil- Iende box-deuren, waardoor veertien ren- paardcn werden vrijgelaten en in het don- fce.r het veld ingejaagd. De dieren renden wild dooreen, botstcn tegen elkander en Iiepen veljs kwe'tsuren op. Het bekende paard Saval 'werd zoo ernstig gewond, dat men het waarsChijnlijk acht, dat het nooit meer in staat zal zijn te loopen. Een verklaring voor deze wandaad heeft men nog niet gevonden. De trainer is ze'er populair maar het schijnt, dat men hier te doen heeft met een persoonlijke wraak- neming. In dezelfde groep stallen zijn ook ondergebracht de paarden van nog twee andere trainers. Geen van deze paarden werd losgemaakt. AANSLAG OP EEN TREIN. Duitjsche bladen metdden uit Helging- fors, dat de sneltrein van Moskou naai' Riga Maandagnacht door 't ontploffen van een bom, is verongelukt. De plaats van de ramp is tot op grooten afstand door mili- tairen afgezet. Het heet, dat een aantal bekende politieke figuren zich in den trein bevonden en dat de aanslag van politieken aard is. DE STRAAL DES DOODS. Grindeel-Matthews, die njet in staat is geweest de Britsche regeering (welke niet voldaan was over zijn proeven) te bewe- gen, om zijn ontdekking van den straal des doods te koopen, is gister naar Pai ijs ge- gaan, om demonstrates met zijn straal te laten filrnen,. Hij zegt dat hij zal; ver- toonen, hoe zijn straal ten vLiegtuig in vlammen gehuld kan ne^rhalen, dieren be- wusteloos kan maken en op allp oorlogs- tuig zijn invfoed kan laten gejden. Over drie weken zou, volgens de Star, de film in all® groote bioscopen te London ver- toond worden. OOK HUUR-VOORWAARDEN. Bij het verhuren van een anbeiderswoning stelde een huiseigenaar te Huizen de vol- gemde voorwaarden: lo. De huurder moet 's Zondags ten minste eenmaal ter kerk gaan. 2o. Het kindje, dat des huurders vrouw wachtende is, moet gedoopt worden. 3o. De huurder mag in de huurwoning alleen eigen familieleden ontvangen. De huurder is op deze eigenaardige ver- huriingsvoorwaarden niet ingegaart. HEVIGE REGENVAL. H«t blijft voljgens den Britsclun draad- Ioozon dienst, in het heele land hard re- genen en volgens de weervoorspelling is er geen onmiddellijk vooruitzjcht dat dit zal ophouden. De openluchtsport, met name cricket, heeft er ernstig onder te lijden. De regenval te London is deze' maand reeds 1.60 inches terwijl het gemiddelide voor de geheele maanu 2.15 inches is. In sommige plaatsen verder naar het noor- den is de hoeveelheid regen reeds 7 in ches, hetgepn ongeveer evenveel is als er in normale tijden in Mei, Juni en Juli samen valt. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Zat«rdag had te Be.rlijn, in de nabijheid van het Potsdammer station een ernstjig spoorwegongeluk plaats. Een uit Maagden- burg komende passagiersti-ein reed in op een bcaaltrein, die hoofdzakelijk buiten Berlijn wonend kantoorpersoneel vervoer- de. Twee wagons van laatstgenpemden trein werden geheel vernield. 2 personen warden terstond gedood en 16 ernstig ge wond, waarvan ook het ergste gevreesd w«rd. Het ongeluk werd veroorzaakt door het niet in orde ziijn van, een electrische wissel. Een beambte had des morgens daf defect zijn reeds ontdekt, doch geen maat- regelen genomen voor directe reparatie. De nalatige beambte is in hechtenis ge nomen. EEN CANDIDAAT-BEUL. Het Belgische departement van Justiite ontving eenige dagen geleden een zon- derlinge aanvraag, uitgaande van een Mecheisch oud-strijder, die als erfrecht op de betrekking van beui aanspraak maakt. De aanvrager do«t gelden, dat zijn groot- vader beui was tot in 1842 en vroeger was die betrekking erfelijk. Eilaas, het baantje is niet open en onze candidaat moet zijn tijd afwachten, ze.gt „Het Laatste Nieuws". VERDACHT ZIJN OUDERS VERGEVEN TE HEBBEN. Den 30sten Mei kwamen de heer en mevrouw James Roe King te Edinburg uit den Schouwburg thuis en gebruikten toen nog een boterhammetje met kaas en een kop koffie. Beiden werden 's nachts ern stig ongesteld- De man bracht er het le- ven van af, maar de vrouw stierf 's nachts om twee uur. Thans is hun zoon, een jongen van 22 jaar, in hechtenis genomen omdat hij ver- dacht wordt zijn ouders vergeven te hebben De heer King is vice-moderator van de Hooge Konstabels van Edinburg (een oude en zeer exclusieve corporatie die bij pl'ech- tige gelegenheden g'emeentelijke functies uitoefent) en een gezien accountant. ZEVEN PERSONEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens een voetbalwedstrijd welke te Frankfort werd gespedd tusschen een club uit Frankfort en een Weensch elftal, brak plofeeling een hevil onweder los. Een groot aantaf toeschouwers zocht een schuil- plaats onder een afdak. Plotseling sloeg daar de bliksem in, met het noodlottige eevoler. dat zeven personen op slag 'wer den gedood. GOUDDIEFSTAL. De politie der Rand Mijnen in Zui.d Afri- ka heeft een aantal personen gearresteerd in verband met den handel in gestolen goud en het vervoer daarvan van Johannesburg naar de kust. Een bende, die zich daar- mee bezig hield, is achter slot en grendel gezet. Men denkt de hand te hebben ge legd op de voornaamste helers van gesto len goud uit de mijnen. EEN KLEIN VERSCHlL. Toen onlangs de benoeming van dr. Frere tot bisschop van Trurs bekend werd gcmaakt, ontving de nieuWbenoemde bis schop e,jn telegram van gel,ukwensch van de moeder van een klooster, waar hij een tijdlang in retraite was geweest, meldt de Church Times, meldende dat de zusters hem een motor (een auto) wenschten te geven en dat zij gaarne opgave ontvingen van zijn keuze in dit opzicht. De bisschop zag reeds in visioen zijn RolFRoyce en antwoordde Sankbaar. Weinige uren later arriveerde een tweede telegram aan zijn woning, aldus luidende: Tefegrafische fout mitre (mijter), niet motor. DE MOORD OP WALTER FRANKS. De Amerikaansche millionnairszoons Nar than Leopold en Richard Loeb die, zooals gemeld terecht zullen staan wegens moord op den schooljongen Franks, hebben be kend. Zij verklaren hun sladhtoffer de hersens te hebben ingeslagen met een beitei. welke zij voor dat doe) hadden aangeschaft. TREINROOF. D« MoskourTashkent expresses bij Rasau door bandieten aangeva'ffen, die de rails had opgefaroken. Van de passagiers wen- den er 45 gedood en 5 gewond. Vijf com- munisten, die in den "trein zatenj werden doodgeschoten. Tusschen Taganrog en Rostof hielden een aantal gewapende werk looze mijnwerkers een trein aan en roof- den 2 niillioen goud-roebel. Zij beweerden het geld te willen uitbetalen aan de mijn werkers, die sinds April j.l. ge«n cent loon hebben ontvangen. bijenstal onzer vereeniging thuis met grij- DE VROUWEL1JKE BANKROOVER TE FARMINGTON. Zooals gemeld, heeft dezer dagen een vrouwelijke bankroover te Farmington (111.) de noodige sensatie verwekt, door met een baby op den arm, en een dreigende revolver in de rechterhamd, al het geld van een plaat- selij'ke bank op te eischen en daarmee in een eveneens onder revolverbedreigin,g ge- requireerde taxi, op de vlucht te gaan. Zij werd een uur later gearresteerd. IMen had 't nummer van den auto kunnen opnemen en de politie zat dezen onmiddel- lijik op het spoor. Weldra hadden eenige motorrijders van de politie dezen ingehaald. Zij ridhtten hun revolver op het meisje, dat geen weerstand bood, en volkomen kalm bleef. Men vond nog ongeveer 1000 dollar op haar, doch de gestolen dom was veel grooter geweest. Het lieve kind verklaarde naderhand, dat zij niet anders gedaan had dan de bank dwingen, haar terug betalen, hetgeen zij rechtens te vorderen had. Dit wordt echter door de bamkdirecteur ont- kend. Het feit zelf speelde zich, volgens een ooggetuige als volgt af: Op een kalm uur kwam een netgekleede jonge vrouw de bank bin-nen, en staple regelreoht naar het loket van den kassier. Deze was bezig een bere- kening te maken,' en zag niet aanstonds naar de nieuwe klant op. Toen hij het deed, keek hij in een revolverloop. Het meisje vroeg hem daarop op den kalmsten toon van de wereld, om al't geld, dat hij bij de hand had. De man kon moeilijk anders doen dan het haar geven. Zij stopte de bankibiljetten tusschen baby's kleertjes, en vertrok ach- teruitloopend, haar revolver dreigend op de loketten gericht, waarachter de beangstigde klerken wegseholen. ZIJN ER BLONDE CHINEESCHE VROUWEN In het rapport, dat door Frederick Wul- son, leider der expeditie, die door het Ame- rikaansch aardrijkskundig genootschap naar China is uitgezonden, bij zijn terug- keer uit de streek van Kankoe is opgesteld, verklaart hij, in dat ge'bied, waar totdusver geen blanke is geweest, blonde Chineesche vrouwen te hebben gezien. Ze behooren, tot den stam To-Huns. De meisjes dragen heur haar in tal van vlechten van twintig tot dertig stuks op den rug. VEROORDEELD. Te Richmond County is de onder-com- missaris van politie tot 20 jaar gevangenis- straf veroordeeld. Deze man, zekere Harry Hoffman, maakte er zijn werk van om aan dames, die haast hadden, door regen over- vallen waren of zich in ongelegenheid be vonden, een plaatsje in zijn auto aan te .bie- d'en. Lukte het hem zoo iemand in de auto te lokken, dan mishandelde hij haar. Dit was ook gebeurd met een mevr. M. A. Bauer. Deze dame deed een autotochtje met haar moeder en haar twee kinderen van negen en z,es jaar. Op een rijweg geraakte de auto in een 'kuil en de dames konden den wagen niet in beweging krijgen. Mevr. Bauer ging nu te voet op weg om hulp te halen. Op den hoofdweg gekomen, reed een auto langs, waarin zij een plaatsje kreeg en die met haar weg tufte. Doch op onge veer 500 meter verder zag de moeder, die in de stilstaande auto was blijven zitten, dat iemand uit de auto sprong of werd ge- gooid. Zij hechtte er geen gewicht aan; maar later kwam een politieagent haar meedeelen, dat er iets ergs was gebeurd. De moeder ging mee en werd gebracht bij het lijk van haar vermoorde dochter, die een messteek in de keel had. Het onderzoek bracht aan het licht, dat Hoffman zich schuldig had gemaakt aan tal van aanvallen op vrouwen, die hij er toe bewogen had in zijn auto plaats te nemen. Het slot van het lied is nu twintig jaar dwangarbeid in Sing-Sing. (Nadruk verboden). VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN. UITVOERINGEN, ENZ- 17 Juni. Vergadering polder Koegors c. a. te Axel. Vergaidering polder Vergaert te Sas van Gent. Openlbare vergadering te Ter Neuzen, Hotel de Commerce. Huldebetooging te Middelburg. 18 Juni. Verkooping Huis, Erf enz. te Hoek. Notaris Dregmans. Verkooping Huizen met erf en tuin en pakhuis te Walsoorden. Notaris Dreg- mans. Aanbesteding verharden van den Re- moorteredijk. Bestuur Remoorterepolder. Opzichter J. van Drongelen, Hoek. 19 Juni. Verkooping Huis met erf en schuurtje te Axel. Notaris Dregmans. Aanbesteding bouwen Magazijn te Axel. Bouwkundige H. van Luijk. Vergadering Smids-Koegorsschorre c.a. polder te Westdorpe. 20 Juni. Vergadering Sluispolder te Ter Neuzen. 21 Juni. Verkooping bij verblijf Woonhuis met smederij te Biervliet. Notaris Corthals. Verkooping Huis en Erf en Meubilaire Goederen te de Knol. Notaris Callenfels. 23 Juni. Verkooping Legervoorraden te Hulst. Deurwaarder Huineman. 24 Juni. Verkooping Landbouwinspan te Sas Van Gent. Notaris Dumoleijn. Verkooping .Legervoorraden te Goes. Deurwaarder De Wilde en Heijboer.. 25 Juni. Verkooping Legervoorraden te Oost burg. Deurwaarder Huineman. Oproeping schoonhoudster tevens con- gierge van het Gemeentehuia Gemeente- bestuur van Ter Neuzen. Verkooping bij Instel Hofstede te IJzendijke. Notaris Corthals. 26 Juni. Vergadering Catharinapolder te Axel. Aanbesteding bouwen Magazijn met woning te Axel. Architect C. C. van Beaumont. Verkooping Legervoorraden te Middel burg. Deurwaarder Huineman. Verkooping Huisraad te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. Vergadering Stad Phiflippinepolder te Philippine. Vergadering Kleine Stellapolder te Philippine. 27 Juni. Aanbesteding bouwen Pakhuis te Ter Neuzen. Architect P. A. Galle. lNGEZONDEN MEBEDEELINGEN. 28 Juni. Verkooping Legervoorraden te Axel. Deurwaarder Huineman. 9 Juli. Nationale Trekpaarden Tentoonstelling te Den Haag. Stamboek Ned. Trekpaard B. T. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. MAGDALEN A in lading te Dunston voor Stockholm, s.s. HELENA in lading te New-Castl.e voor Oxeiesund. s.s. TERNEUZEN vertrok 16 dezer van T®r Neuzen naar Barry Dock. SCHEEPVAARTBE WEGING. 10 Juni. Noorsch s.s. Vanja, 3868 M3., pyriet, van Thameshavn voor Gent. Zweedsch s.s. Hildegard. 3320 M3., hout, van Hernosand voor Gent. 11 Juni. Eng. s.s. Ericus, 6227 M3., ledig, van Sluiskil naar Skeleftea. Zweedsch s.s. Skandia, 2725 M3., hout, van Geffle voor Gent. Lett. s.s. Turaida, 4543 M3., gemengd, van Riga voor Gent. Zweedsch s.s. Sundmar, 2135 M3., hout, van Frederikshavn voor Gent. Eng. s.s. Manidy Priory, 4917 M3., py riet, van Huelva voor Gent. Lett. s.s. Velta, 6650 M3., hout, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Braedale, 1148 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Vectis, 3261 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Duitsch s.s. Jupiter, 5741 M3., ledig, van Gent naar Riga. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Fransah s.s. Chezine, 9573 M3., pyriet, van Gent naar Antwerpen. Zweedsch s.s. Mercurius, 1574 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Deensoh s.s. L. Maersk, 4051 M3., restant. van Gent naar Dundee. Belg. s.s. F. Coenen, 732 IM3., ledig, van Ostende voor Gent. Langs de Westsluis werden 6 binnenvaar- tuigen op- en 4 afgeschut; langs de Mid- densluis 50 op- en 44 afgeschut; langs de Oostsluis 122 op- en 202 afgeschut. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Juni 2 uur. Londen 11,56 i/a 11,57. Berlijn, per biljoen 0,62. Parijs 14,75 14,85. Brussel 12,70 12,85. 0,45. Weenen (10.000) 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,62. Fransch 14,75 14,85. Belgisch 12,70 12,85. Oostenrijksch (10.000) 0,40 0,45. Rotterdam, 16 Juni 1924. YEEMARKT. Aangevoerd werden 477 vette runderen 307 vette- en graskalveren, 392 schapen, en lammeren en 1371 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,15 tot /l,221/a; 2e kw. /1,10 tot 1,3e kw./0,95tot/0,85; Ossen le kw. /l,071/2 tot /1,15; 2ekw. 1,tot 0,95 3e kw. 0,90 tot /0,80 Kalveren le kw./1,65 tot/1,85 2e kw. 1,45 tot 1,25 3e kw. 1,05 tot 0,85Schapen le kw. 0,95 tot f 1,2e kw. /0,85 tot /0,75; 3e kw. 0,65 tot Lammeren 1,10 tot 1,20 2e kw. tot Varkens le kw. /0,54 tot /0,56; 2ekw. 0,52 tot 0,50 3e kw. 0,48 tot 0,44 licht soort 0,52 tot 0,57. Vet vee met redelpken aanvoer en handel, enkele prima kwaliteiten gingen iets boven noteeringvette kalveren met redelijken aanvoer doch matigen handel waardoor de prjjzen eenigszins gedrukt werden. Varkens met redeljjken aanvoer en handel bij sta- tionnaire prijzen. Schapen en lammeren met matigen aanvoer en handel. FiJNE ZADEN. Bruin Mosterdzaad 65,tot 70, Geel Mosterdzaad 30,tot 32, Blauwmaanzaad 32,tot 34, Koolzaad 22,tot Karwjj- zaad 70,tot Kanariezaad 29,tot 30,Zonnebloempitten- zaad 16,tot 17,5.0; Boekweit 12,25 tot VLAS. Aangevoerd: Blauw 4020 K.G., yi,50 tot /1.85. Zeeuwsch wit 1500 K.G. /1,10 tot 1,40 Hollandsch Geel 14570 K.G 1,40 tot 1,80. Groningsch 4000 K.G., 1,50 tot f 1,85. Dauwroot K.G.. tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe tot Zeeuwsclie Bonte tot Bravo's j 8,50 tot 9,25Red Star y 9ttot 9,50 Alles per H.L. Malta Spring 15 tot 18 cent per K.G. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,- tot 7,25. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 10 Juni. Jan Vermeulen, oud 30 j., jm. en Elsa Meta Ada Stolte, oud 24 j., jd. 13 Juni. Arie Hoek, oud 37 j., jm. en Elisabeth Meeusen, oud 33 j., jd. David Versluijs, oud 57 j., wedn. en Johanna de Doelder, oud 51 j., wed. Adolf Leopoldus Vereecke, oud 25 j., jm. en Stephanie Rosalia de Block, oud 19 j., jd. 14 Juni. Cornelis Walhout, oud 27 jm. en Elizabeth Paulina Oranje, ond 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Juni. Krijn Beuke- laar, oud 26 j., jm. en Jozina Sara Catharina Meertens, oud 20 j., jd. 12 Juni. Camille Augustinus Bracke, oud 25 j., jm. en Bertha Maria Poulina van den Bos, oud 21 j jd. Jacob Marinus van der Klooster, oud 23 j., jm. en Frederika Richard, oud 21 jjd. Jurinus Bondewel, oud 23 j., jm. en Maria Margaretha Marsilje, oud 22 j jd. Peter Harrij den Boer, oud 25 j., jm. en Helena Johanna de Doelder, oud 23 j., jd. Geboorten. 9 Juni. Gaberina Anthonia, d. van Gustaaf Adolf Peters en van Elisabeth Maria Potters. 11 Juni. Emma Johanna Idonia, d. van Eduardus Kalle en van Martha Agnes Waelput. 13 Juni. Cecilia, d. van Charles Louis van Laere en van Maria Leonia IJsebaert. Maria Sara, d. van Cornelis Krijn Hamelink en van Wilhelmina Jacoba Meeusen. Maria Eugenia, d. van Cijrillus Joannes Leonardus de Clerck en van Anna Stephanie Gijsel. Overlijden. 11 Juni. Aaltje de Witte, oud 86 j., wed. van Johannes Cornelis Sorber. Janna van Luijk, oud 84 j.. d. van Clasina, overl. Uw eerste taak's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld ge- schiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, ge- druktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster's Maagpillen genezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en ver- sterken zoodoende uw geheele gestel. Priis per flacon van vyftig versuikerde pillen f 0.65. Te Ter Neuzen bij de Firma A. van Overbeeke- Leunis. 10 Bieden. Laten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 3