A J Pi INGEZONDEN MEDEDEELING. siT>d?oom mis aan de noodige beslistheid met voldoende heeft weten te reagreren. Men verwacht, dat hij thans ook weldra weer zal aftreden als voorzitter der Kamer, waarvoor hij in- derdaad niet de noodige eigenscliappen bezit. In de wandelgangen van de Nationale Ver- gadering werd verzekerd, dat het waar- schijnlijk is, dat hi) als min ster van oorlog in bet nieuwe kabinet optreden zal. Gaston Doumergue is geboren in 1863. Hij is de eerste Protestantscbe president van Frankrijk. Hij heeft rechten gestu- deerd en van 1885 tot 1890 is hij als advocaat te .Nimes werkzaam geweest. Daarna vertrok hij als rechter naar Cochin China. In 1893 werd hp benoemd tot kantonrechter te Algiers. In hettelfde jaar vaardigde Nimes hem af naar de Kamer. Van 1895 tot 1896 is Doumergue opge- treden als secretaris van de Kamer. Van 1902 tot 1905 was Doumergue Minister van Kolonien in het Kabinet Combes. Daarna was hij een jaar lang vice-president der Kamer om van 1906 tot 1907 op te treden als Minister van handel in de kabi- netten Sarrieu en Clemenceau. In het laatste kabinet werd hij na de reconstructie minister van onderwijs. Dezen post behield hij ook in het kabinet-Briand tot 1909. Van December 1913 tot Juni 1914 was hij minister-president Caillaux was toen minister van finaneien, in het kabi net Viviani, gevormd op 21 Augustus 1914, het ministerie van nationale verdediging kreeg Doumergue de portefeuille van kolo nien. Twee jaar lang behield hij dit depar tement In 1917 maakte Doumergue een reis naar Rusland, waar hij slechts kon con- stateereo, dat dit land als bondgenoot voor de geallieerden was verloren gegaan. Bij zijn terugkeer in Frankrijk, kreeg hij op- nieuw een zetel in den Senaat. Toen, 23 Februari 1923, Leon Bourgeois om gezond- beidsredenen als voorzitter van den Senaat aftrad, werd Doumergue met 142 tegen 133 stemmen tot zijn opvolger gekozen. Ofschoon radicaal, is Doumergue's politiek nooit sterk gekleurd geweest. Hij is zeer bevriend met Poincare. Een persoonlijke politiek als president is niet van hem te verwachten. Doumergue geldt algemeen als een der rustigste menschen van Frankrijk. Rijk was hij niet Voor de aanvaarding van zijn ministerieele functie woonde hij op een bovenverdieping van de volkswijk „Les Ternes". De president is een groot liefhebber van de Alpensport. Als bergbeklimmer heeft hij alle wegen van Zwitserland en Oostenrijk doorkruist met den rugzak op den rug en slechts door een reisgenoot vergezeld. Uit dien tijd wordt nog de volgende anecdote van hem verteldDou mergue en zijn metgezel waren na een vermoeienden voettocht in Tirol het park van een statig slot binnengestapt om enkele oogenblikken op een bank uit te rusten Het slot was het eigendom van een aarts- hertog, die echter op dat moment niet op zijn bezitting vertoefde Een huisknecht die het vrij sjofel uitziende paar niet bij zonder vertrouwde, gaf hun te verstaan dat zij onmiddellijk het park hadden te verlaten Doumergue, toen zelf minister van onder wijs, gehoorzaamde zonder meer aan dit bevel, doch zijn metgezel kon niet nalaten den huisknecht toe te voegen //Wanneer uw meester wist, wie wij waren, zoudt ge ons niet uit het park wegjagen, maar zoudt ge ons aan tafel moeten bedienen". Maanden later bezocht de aartshertog Parijs. Na een officieel diner vertelde Doumergue toen het incident in het slotpark. De aartshertog zat een weinig met het geval verlegen, maar redde zich door den toenmaligen reisgezel van den president volkomen gelijk te geven. Doumergue is de twaalfde president der Derde Fransche Republiek. Zijn voorgan- gers waren: Thiers (president van de re- geering der Nationale Verdediging, 1871 1873); Mac Mahon (1873-1879)Jules Grevy (1879-1886 en 1886—1887); Sadi Oarnot (1887 1894); Casimir Perier (1894 1895); Felix Faure (18951899); Emile Loubet (18991906)Armand Fail- lieres (19061913)Raymond Poincare (1913 1920) ;PaulDeschanel(Febr. 1920 Sept 1920)Alexandre Millerand (1920 1924). RAMSAY MACDONALD IN ZIJN GEBOORTEPLAATS- Ramsay MacDonald heeft in gezelschap van zijn dochter Ishbel en zijn zoon Alis- tair en zijn vrouw, en lord Thomson, den minister van Luchtvaart, met de Pinkster dagen voor het eerst sed'ert hij optrad als premier zijn geboorteplaats Lossiemouth in Schotland bezocht. Hij werd, toen hij 's morgens aankwam, do.or alle leden van den gemeenteraad en een gnoote men- schenmenigte opgewacht en door een der leden van het gemeentebestuur toegespro- ken. Ramsay MacDonald hield dharop even eens een toespraak, waarin hij zeide dat het hem zoo'n groote vreugd was, zijn geboortestad wcer te zien. Lossiemout' zoo zeide hij, is een dierbaar oud plaatsje zoowel voor mijn familie alg mijzelf, en de beste dag van het heele jaar is de dag, wanneer wij onze bagage pakken, spoor kaartjes nernen en met den trein naay Lossiemouth gaan. MacDonald werd daar- op in zijn auto door meer dan honderd jonge visschers en jongens, voorafgegaan door doedelzakblazers, door de met vlag- gen versierde straten naar zijn huis, de Hillocks, in de visscherswijk van het plaatsje gelegen, getrokken. Ergens in een poort lrield Ramsay MacDonald een ge- voelig speechje, waarin hij "van hart tot hart tot de Lossiemouthers sprak, zoodat nog voor hij geeindigd had, verscheidene oude vrouwtjes en mannen met hun zak- doeken zich de tranen uit de oogen ston- den te wisschen. In Lossiemouth, zeide hij', zijn geen eer ste ministers, geen enkele, drily a rather grown up Lossie loon. Tot de visschers- lieden zeide hij: De visscher trekt bij storm uit. Zoo ook ik. Hij gooit zijn notten en lijnen uit en vangt vaak nietst. Met mij gaat het dikwijls precies zoo,. Soms lijdt hij schip'breuk. Daar sta ook ik maar a I te vaak aan blooti Hij moet zijn hoofd ge- bruiken om schipbreuk te ontgaan. Den laatsten tijd heb ik dit ook een of twee keer moeten doen. DE DRANKSMOKKELARIJ. Sterkedrank wordt thans in de Vereeni.g- de Staten binnengesmokkeld met duizenden kisten per maand, zoo is de schatting van het hoofdkwartier der kustwacht, wier zaak het is de smokkelaars op te vangen. Met de intree van het warme weer wordt de smokkelarij nog drukker. Vorige week lagen er 'naar schatting 70 schepen met een lading sterkedrank buiten de verboden zona Alle wachtten op de kleine kustvaartuigen die den drank overnemen om ze naar den wal te brengen. TER NEUZEN, 16 Juni 1924. SPOORWEGMAATSCH APPIJ. MECHELEN—TER NEUZEN. Uit het jaarverslag van de N. V. Spoor- wegmaatschappij ;,Mechelen-Ter Neuzen" over 1923 blijkt, dat de totale bedrijfsont- vangsten dat jaar bedroegen 7.409.199.39 frs. of 1.464.712.32 frs. m«er dan in 1922. De bedrijfskosten waren 1.770.340.95 frs. hooger dan in 1922 en bedroegen nu 6.471.109.30 frs. zoodat de bedrijfsrekening sloot m®t een batig slot van 938.090.19 frs. De winstj- en verliesrekening sloot na boeking afschrjjvingen, met een batig slot 420.607.09 frs., te verdeelen 'afs volgt: 25.000 frs. of 25 frs. per aandeel over 1000 geprivilegieerde aandeelen, 320.000 frs. of 8 over 8000 gewone aandeelen, 23.472,85 frs. voor tantiemes, 29.341.06 frs. te stortien in het verplicht reservefonds en 22.793 18 frs. voor belastingen. AKTE L. O. Geslaagd te Rotterdam voor de akte L. O., mej. M. S. A. Luwema te Heinkens- zand, vroeger te Othene. GRONDPRIJS BEETWORTELEN. Door het bestuur der Eerste Ned. Coop. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent is de grondprijs voor de in 1923 geleyerde beetwortelen vastgesteld op 24 gulden per duizend .KG. voor 14 pet. suiker. ELECTRISCH LASSCHEN. Zooals in ons blad was aangekondigd, is Zaterdagnamiddag in de bankwerkerij van de Eerste Nederlandsche Goopeiatieve Suikerfabriek te Sas van Gent vanwege de N.V. Nederlandsche Machinefabriek Maasstad te Rotterdam, die aldaar volgens haar systeem stoomketcls had hersteld, een demonstratie gehouden in electrisch las- sdhen. Voldoende aan de tot ons gerichte uit- noodiging waren wij ook een kijkje gaan nemen en troffen in de w'erkplaats den monteur bezig met de voorbereidende maatregelen, die bestonden in het stuk slaan van versdhillende stukken ijzer, die ten aanschouwe van de belangstellenden zouden worden gelasdht. Na eenigen tijd maakten wij kennis met den vertegenwoordiger der Maasstad, den heer Kamer en diens collega, welke om- trent de demonstratie een en ander mee- deelden. Het lasschen geschiedde met een dynamo met een spanning regelaar, gedreven door een electromotor. Het drijven van de dy namo die den stroom opwekt voor het lasschen' kan gedreven worden door ieder drijrwerk, dat den dynamo op het ge- wenschte aantal toeren kan doen draaien. Dus ook op een hoofdas eener werkplaats. Hier was de dynamo direct gekoppeld op een electromotor. De dynamo ontwikkelt een stroom van 250 ampere, doch daar het lasschen ige- schiedt met lage spanning, ongeyeer 20 ampere verricht alsdan de regelaar zijn werk, om het teveel aan spanning weg te nemen. Van de dynamo wordt de stroom door middel van een geisoieerde gel,eiddraad gevoerd naar een soort tang, waarmede de laschijzers worden vastgehouden en on der stroom gebraoht. Het (precede van het lasschen berust op het voortdurend ontwikkelen van kortslutiing, waardoor de iaschstaafjes verwarmd en tot smelthitlte worden gebracht. De ijzerstaafjes die bij het autogenisch lasschen worden gebruikt, kunnen niet die- nen voor het electrisch lasschen. Dit is speciaal daarvoor geprepareerd koolijzer, volgens een geheim procede van eenige fabrieken die zich daarop toefeggen. Zooals wij wel verwacht hadden, was er groote belangstelljng. Wij troffen er in de .eerste piaats den directeur der am bachtsschooi t« Ter Neuzen met de lee- raars in de metaalvakken, tcchnische amb tenaren van rijksinstellingen, hoofden van fabrieken en voorts een groot aantal, voor- namelijk jongeren uit het smidsvak, leer- lingen, en oud-Uerlingen van ambachts- scholen. Aangezien het ijzerlasschen in de laat ste jaren ook in onze otngeving, van be- tcekenis is geworden, was deze belang- stelling wel te verwachten. Voordat met de demonstratie werd aa_n- gevangen, werden de aanwezigen voorzien van een karton met een zwart glaaSje, om bij h«t volgen van het werk de oogen tegen de f-ell'e schittering van het elec trisch enz. trisch gesmolten ijzer te beschutten. We behoeven niet te zeggen, dat ook de monteur zijn oogen op dezelfde wijze be schutten moet, evenals zijn handen tegen de wegspringende gloeiende stukjes ijzer, terwijl de kleeding er op berekend moet zijn een vonkje te kunnen verdragen. Overigens gescniedt het lasschen op de zelfde wijze als bij het autogenisch lasschen, doch het gaat, als men in het bezit der installatie is, met minder omhaal gepa'ard. Versdhillende stukken smeed en gietijzer werden gelascht. Het bleek, dat het lasch- werk zeer stevig was. Proeven genonten om de gelaschte stukken stuk te slaan, konden niet gelukken, althans niet op de gelaschte piaats. Bij een zaagproef bleek, dat de gelaschte piaats volkomen dicht was. Toch bleek, dat voor dit werk ook ken nis en routine noodig is. Want welwillend werden verschiU'ende liefhebbers in de gelegenheid gesteld, ook eens te probee- ren en ofschoon wij er aan het werk za- gen, die zeker op het gebied van auto genisch lasschen hun sporen hebben ver- diend, bleL>k toch dat het hier zoo ineens niet ging. Het oordeel van deskundigen was, dat deze bewerking als men er mee op de hoogte is (en men kan zich op korten tijd daarntede verti'Ouwd maken) eenvou- diger is dan bij autogenisch lasschen en wat ook iets zegt: zonder gevaar, terwijl bij het gebruik van acetyleen en zuurstof steeds voorzichtigheid moet worden be- tracht. In verband met de installatiekosten, zal deze slechts dienstig zijn in een be- drijf waar vee.1 laschwerk voorkomt. Voor snijden leent dit procede zich niet, daarvoor is noodig een dynamo van veel hoogere stroomsterkte, doch dan zijn de resultaten nog niet zooals men die bij het gebruik van de acetyleenvlam met zuur stof krijgt. Doel der demonstratie was .rneer be- kendheid te geven aan het electrisch las schen. De Maasstad verricht alle haar toe- gezonden Iaschwerken. Men wees ons op het resultant verkregen voor het lasschen van verschillfende stukken ijzer. In vele gevallen maakt men er klinkbouten mede overbodig en het aan elkaar lasschen van stukken ijzer door middel van steunstuk- ken. In dat opzicht gelevert het een groote besparing. Voor het herstellen van stoom- ketels en tanks levert het een groot gemak. Na een paar uren was de demonstratie afgeloopen en namen we van de verte- genwoordigers der Maasstad afscheid, met een woord van dank voor den zeker in- teressanten middag. We vermeenen, dat zij, gezien het groote aantal belangstellen den, haar doel zeker zal bereikt hebben. ESPERANTO. Te 's Gravenhage slaagde voor Espe ranto diploma A de heer C. de Dreu, hoofd 'Cener school te IJzendijke. BESMETTEL1JKE ZIEKTEN. In de provincie Zeeland zijn over de week van 1 tot en met 7 Juni 2 gevallen van besmettelijke ziekte geconstateerd, nl. roodvonk, te Ter Neuzen. TOEZICHT OP DE SPOORWEGEN. Aan den heer J. A. de Lint, te Bandoeng, hoofd-ingenieur bij de spoor- en tram- wegdiensten in Ned. Indie, is, in verband met het eindigen van het hem verleende verlcrf, eervol ontslag verleend als referen- daris bij het toezicht op de spoorwegen hier te lande, DE INVOER VAN HOLLANDSCH VEE IN BELGle. De Belgische Moniteur kondigt een kon. besluit af betreffende den import van Hol- landsch vee, De melkkoeien alsook de drachtige koeien en de vaarzen zullen aan het gewone quarantaineonderzoek onder- worpen worden in de grensstations van Selzaete, de Clinge, Weelde Esschen, Maeyck, of Vise. De andere runddieren en de kleine herkauwers zullen in obser- vatie geplaatst worden in de staltn van Schapenburg, Middetburg, Watervliet, Sant vliet, Meersel, Achel of de Planck. DE ZEEUWSCHE LETTERKUNDIGE TENTOONSTELLING. De belangstelljng in de Provinciale Bi- bliotheek te Middetburg georganiseei-de, z^er belangwekkende tentoonstelling van Zeeuwsche letterkunde enz.' was aanvan- kelijk niet zoo groot als werd verwacht, maar de laatste dkgen is die belangstel- ling groeiende en zij, die er komen,' zijn evenveel propagandistc-n bij anderen voor een bezoek. Het is o.i. dan ook zeer goed gezien van de oommissie voor de tentoonstelling, om niet zooals aanvankelijk was vastgesteld de tentoonstelling a.s. Woensdag te shhtlen, maaf haar tot en met Zaterd'ag a.s. da- gelijks van 10 tot 12, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 open te houden. DRIEWEGEN. Men sohrijft ons: Op Woensdag, 11 Juni j.l. werd te Drie- wegen een fokveedag gehouden door de Fok veevereeniging aldaar, met medewerking van de Stierenvereeniging „De Samenwerking". Deze fokdag is uitmuntend geslaagd en heeft, zooals ook door den zuivelconsulent, den heer Zwagerman, duidelijk in het licht werd gesteld, aangetoond, dat er een merk- bare vooruitgang is in de teelt. Er waren prachtdieren aangevoerd met schoone vormen en lijnen, een lust voor de oogen. Maar ook de melkopbrengst en het vetgehalte is aanmerke- lijk gestegen. Zoo vonden we zelfs voor de koe Nora over de maand April een vetgehalte aangegeven van 6.60 Dat in Neuzens gemeenteraad geen meer- derheid was om aan zulk een fokdag eene kleine sulbsidie te verleenen, moge begrijpelijk zijn met het oog op de bezuiniging, onbegrij pelijk is, dat door de raadsleden, die op de hoogte zijn van den landbouw, niet met meer sympathie over de fokdagen is gesproken. Wij kunnen hun in het vervolg een bezoek aan bevelen. Aangegeven waren 130 stuks, een getal dat aanmerkelijk hooger zou geweest zijn, indien niet noodzakelijk een hoog Inleggeld moest gehevem worden. De kwaliteit van het aange- voerde vee, ten getale van 110, was er echter beduidend beter door, wat ook daaruit bleek, dat een der dieren den volgenden dag op den fokveedag te Kloosterzande ook daar den kampioenprijs ibehaalde. De volgende prijzen werden uitgereikt: Rubriek 1. (Stamboekkoaien, 2 of meer- malen gekalft) 20 koeien. le prijs, verg. medaille, uitgeloofd door de Stierenvereeniging te Axel, janske (Stam- boekn. R 50104) van den heer J. Huijssen Dieleman. 2e pr., verz. med., uitgeloofd door de Stie- renvereeniiging „De Samenwerking", Emma, Joh. Breure, Hoek. 3e pr., verz. med., Sterre (R 44998), M. de Bruijne—Dieleman. 4e pr., verz. med., Everdina, W. Dekker, Hoek. 5e pr., br. med., Hartje (R 40692), A. de Bruijne. 6e pr., br. med., Klerre, Jac. de Putter, Axel. 7e pr., br. med., Liza, W. Dekker, Hoek. 8e pr., diploma, Mina (S 48271), C. J. de Clerck. 9e pr., di.pl., Annie, M. Dieleman, Hoek. lOe pr., dipl., Griet, C. A. Dekker, Axel, lie pr., diipl., Moor (R 48272), C. J. de Clerck. 12e pr., dipl., Triene, M. Dieleman, Axel. Rubriek 2. (Koeien^ niet in St. ingeschre- ven, 2 of meermalen gekalft), 10 koeien: le pr., br. med., Mina, G. van Driel. 2e pr., br. med., Bonte, G. van Driel. 3e pr., dipl., Moor, Jan v. Hoeve. 4e pr., dipl., Eva, V. Barbe, Philippine. Rubriek 3. (Koeien, 1 maal gekalft), 18 koeien: le pr., verz. med., uitgeloofd door de stie renvereeniging ,,De Samenwerking": Nora III (S 51778), J. Huijssen^Dieleman. 2e pr., verz. med., Alberdine, M. Dieleman, Hoek. 3e pr., br. med., Hart, Jan van Hoeve. 4e pr., br. med., Dora, A. Dekker, Zaamslag. 5e pr., dipl., Nelly, Jac. de Putter, Axel. 6e pr., dipl., Zwartje, P. de Putter-Dieleman, Axel. 7e pr., dipl., Emma, Krijn Dees. Rubriek 4. (Kalfvaarzen), 9 stuks. le pr., verz. med., Anna, Joh. Breure, Hoek. 2e pr., br. med., Mol, Aug. Rogiers, Philip pine. 3e pr., br. med., Langedijk 15 (R. v. J. 76074), J. Huijssen-Dieleman. 4e pr., dipl., Bonte, F. Dekker. 5e pr., dipl., Mina, F. de Nijs. 6e pr., dipl., Nora, A. Dekker, Zaamslag. 7e pr., dipl., Marie, J. Huijssen-Dieleman. Rubriek 5. (Runders van 15 mnd. tot 2 jaar), 8 stuks. le pr., br. med., Frida, B. Kindt, Philippine. 2e pr., dipl., Liza, S. Pieters, Philippine. 3e pr., dipl., Dora, C. J. de Clerck. 4e pr., dipl., Martha, A. de Bruijne. 5e pr., dipl., Zulma, B. Kindt, Philippine. Rubriek 6. (Runders van 9 tot 15 mnd.), 17 stuks. le pr., br. med., Emma, A. de Bruijne. 2e pr., br. med., Bertha, S. Pieters, Philip pine. 3e pr., br. med., Blare, V. Barbe, Philippine. 4e pr., br. med., Elza, Jan v. Hoeve. 5e pr., dipl., Dora, A. de Bruijne. 6e pr., dipl., Anna, Jac. de Bruijne Mz. 7e pr., dipl., Elizabeth, Fr. Dekker. 8e pr., dipl., Adrina, Fr. Dekker. 9e pr., dipl., Blesje, J. Huijssen-Dieleman. Rubriek 7. (Vaarskalvers tot 9 mnd.), 15 stuks. le pr., br. med., Nelly 4, (R. v. J J. Huijssen-Dieleman. 2e pr., br. med., Emma, (R. v. J. 89639), M. de Bruijne-Dieleman. 3e pr., br. med., Bertha, S. Pieters, Philip pine. 4e pr., dipl., Corrie, M. de Bruijne-Dieleman. 5e pr,. dipl., Nelly, M. de Bruijne-Dieleman. Rubriek 8. (Stierkalveren tot 9 mnd.), 10 stuks. le pr., br. med., Dumax, W. Dekker, Hoek. 2e pr., br. med., Excelsior, D. Pilaat, Philip pine. 3e pr., dipt., Dumas, Joh. Breure, Hoek. 4e pr., dipl., De jonge Witzijde, (R. v. J. 90228), C. J. de Clerck. 5e pr., dipl., Noran, (R. v. J. 90824), J. Huijssen-Dieleman. Rubriek 9. (Stieren van 9 mnd., tot 2 jaar), 5 stuks. le pr., br. med., Nico, Wed. J. Buijze, Zaamslag. 2e pr. en 3e pr., wegens onvoldoende kwa liteit niet uitgereikt. Rubriek 10. (Stieren boven 2 jaar), 2 stuks. le pr., ver. med., uitgeloofd door de stieren vereeniging „De Samenwerking". Kris (S 6001), stierenvereeniging „Ter Ver betering, Axel. 2e pr., verz. med., Peter (S 5788), stieren vereeniging „De Samenwerking". Rubriek 11. (Koeien met afstamming), 4 ex. met van 35 stuks. le pr., v§rz. med., Joh. Breure, Hoek. 2e pr., br. med., C. J. de Clerck. 3e pr., dipl., W. Dekker, Hoek. Rubriek 12. (Stierenvereeniging, met 3 koeien), 2 stuks. le pr., verg. med., stierenvereeniging „De Samenwerking". 2e pr., verz. med., stierenvereeniging „Ter Verbetering", Axel. Rubriek 13. (Fokvee van 1 eigenaar van 35 stuks): le pr., verg. med., uitgeloofd door de stie renvereeniging „De Samenwerking, J. Huijs sen-Dieleman. 2e pr., verz. med., C. J. de Clerck. 3e pr., br. med., W. Dekker, Hoek. 4e pr., dipl., A. Dekker, Zaamslag. Rubriek 14. (De beste afst. van den stier Hertog): le pr., verz. med., Nora III, (S 51778), J. Huijssen-Dieleman. Rubriek 15. (De beste afst. van den stier De Jonge Witzijde): le pr., verz. med., Bonte, F. Dekker. Rubriek 16. (Kampioenkoe), verg. z. med., uitgeloofd door Mr. P. Dieleman, Algemeen Voorzitter Z. L. M., Janske, (R 50104), J. Huijssen-Dieleman. Reserve-kampioen: Emma, Joh. Breure, Hoek. Inzenders zonder plaatsnaam wonen te Ter Neuzen. Voor enkele rubrieken oordeelde de jury het noodzakelijk de aantallen prijzen te ver- grooten en voor andere te verminderen, in ver band met de kwaliteit van het aangevoerde vee. ZAAMSLAG. Te 's Gravenhage slaagde voor lste stuurman de heer J. Vermast, zoon van den majoor-commandant der Rijksveld- wacht alhicr. zuiddorpe. Bij het v/ee van den landbouwer C. de Clercq is het mond- en klauwzeer uit- gebroken. HULST. Te Brusscl is overleden onze vroegere stadgehoot, de heer Emile Seydltiz. Deze heeft voornamelijk tijdens den oorlog vele diensten bewezen aan in Belgie vertoe- N'ende Nederlanders. Hij was vele jaren consul aer Nederl,anden te Gent en later te Brussel. Hij was ook een vurig ijveraar der Nederlandsche vereeniging van wel- dadigheid te Brussel. BRESKENS. In de Vrijdag gehouden raadsvergade- ring was een verzoek van Ged. Staten in- gekomen om inlichtingen omtrent annexa- tie Kijkuit. Algemeen waren de raadsle den, naar we aan de Br. G;t ontleenen; van oordeel, dat het annexeeren in den tegenwoordigen tijd voor de gemeente niet anders dan schadelijk kan zijn. Vroeger heeft men gewild, doch Ged. Staten vonden toen geen termen daarvoor. Nu evenwel willon zij ons dwingen tot annexatie. Het is niet de bedoL>ling der gemeente om van annexatie af te zien, diodh de^fe te doen geschieden op een wijze2, dat de gemeente daar geen groote offers voor moet brengen. Wanneer door Ged. Staten hier rekening mee gehouden wordt, is men genegen er zoo spoedig mogelijk tod ov«r te gaan. VLISSINGEN. Aan de roeiwedstrijd te Ostende, uitge- schreven door de Zeevaai'tschool aldaar, welke wedstrijden met de Pinksterdagen zijn gehouden, werd ook deelgenomen door een Zeeuwsche ploeg en wel door de eerste ploeg van de toeivereeniging Luctor et Emergo te Vlissingen. Zij behaalden den eersten prijs. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Hat loopen op wei- of hooiland, Spoorwegwat. Motor- en R. R. Vuurwapenwet. Learplichtwet. Pol. verordening Ter Neuzen. Vleeschkeuringswet. Pol. verordening Axel. Straatschenderlj. Vogelwet. Arbeidswet. Warenwet. Openbare Dronkenschap. Voe laten loopen op eon anders grond. Het los laten staan van een rijdier. 0p kwellenda wijze vee vervoeren. Jachtwet. Arbeidswet. Begrafeniswet. Warenwet. Voertuig zonder voldoende licht. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gecneente gevestigd J. A. G. Provoost, dienstbode, Haven- straat 4. van Axel. M. F. Biesbroeck, slager, Donze-Visser- 9taat 41, van Knocke. met A.J.D's FPAMBOZENSAUS OOERMEERLUn. Zitting van 30 Mei 1024. J. v. S.; A. d. J.J. C. v. S. H. d. F.; C. H.A. v. O.; A. v. d. R, alien te Ter .Neuzen, teruggave bevolen aan de ouders zonder straf. K. B. te Ter Neuzen; W. J. H. B. Oostburg, ieder tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. M. M. E.J. v. d. L. beiden te Ter Neuzen; P. d. R. te Zaamslag, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht.J. H. te„Axel, 5 boete, subs. 3 dagen hecht. J. d. K. te Zaamslag, f 2 boete, subs. 1 dag hecht. M. J. ,v. d. A. te Westdorpe, 3, subs. 1 week tuehtschoolA. 0. te AxelO. L. P. U. d. L.P. M. N.- P. D.M. W., alien te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht.; J. C. L. te Ter Neuzen, 0,50 boete subs. 1 dag hecht.P. M. W. O. te Axel, f 5, subs. 3 dagen hecht.C. S. te Axel, 0,50 boete, subs. 1 dag hecht.M. K. te Axel J. F. M.; A. d. J., beiden te Zaamslag; J. B. te Gent, ieder tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. M. S. te Rotterdam, f 15 boete, subs. 10 dagen hecht. H. J. M. v. d. C. te Westdorpe, zonder straf. J. v. d. W.A. V.; 1. R., alien te Ter N eu- zen, vrijspraak. W. v. R. d. S.T. S., beiden te St. Nicolaas, ieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. M. K. te Ter Neuzen, 10 boete, subs. 5 dagen hecht. J. d. B.K. H. beiden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 5, subs. dagen hecht. A. L. M. d. J, te Ter Neuzen, f 3 boete, subs. 1 dag hecht. J. d. F. te Axel, 25 boete, subs. 10 dage hecht_ E. M. te Philippine; D. R.C. R. beiden te Ter Neuzen, alien vrijspraak. A. d. L. te Sas van Gent, 5 boete, subs. 3 dagen hecht. C. H. H. W. te Zaamslag, geen straf. 3. E. M. B. te Ter Neuzen, 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. J. A. E. te Ter Neuzen, 3 boete, subs. 2 dagen hecht. P. 3. M te Ter Neuzen. 6 boete, subs. 3 dagen hecht. J. A. d. L. te Ter Neuzen, 3 dagen hecht. D. v. d. H. te Ter Neuzen, 20 boete, subs. 10 dagen hecht. F. M. te Ter Neuzen, f 15 boete, subs. 3 dagen hecht. G. C. C. C. te Middelharnis, f 7 boete, subs. 3 dagen hecht. L. H, v. d. A. te Ter Neuzen, 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. C. B., Biervliet, 50 boete subs. 10 dagen hecht. Zitting van 5 Juni 1924. A. de L., Sas van Gent, dagvaarding nietig. G. C. J. de S., Sas van Gent, dagvaarding nietig. W. S. V., Ter Neuzen, 2 maal 5 boete, subs. 2 maal 5 dagen hecht. J. E., Zaamslag, 7 dagen hecht. voorwaardelijk. A. S.J.J. V., beiden te Ter Neuzen en J. v. d. B. Zaamslag, ieder tot eene boete van 5 subs. 2 dagen hecht. J. P. v. d. E., Ter Neuzen, 25 boete subs. 10 dagen hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2