ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7619. Maandag 16 Juni 1924. 64s Jaargaug. H. H. Kaatoorhouders VltOEDVUOUW" DE BROEDERS. Schrammen Kloosterbalsem GEMEENTE-VROEDVROUW BINNENLAND. FKU1LL8T0N. ~B U 11 E H L A N 0. worden verzocht het abonnements- geld over het 2e kwariaal 1924 van de Ter Neuzensche Courant, in te zenden vddr 1 Juli 1924. DE UITGEEFSTER. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen op sollicitanten naar de betrekking van te TER NEUZEN. op eene jaarwedde van 7SO.—pen- sioensbijdrage 3ih°lo- Stukken in te zenden aan den tsurge- meester voor 8 Juli 1924. Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Nadere inlichtingen verstrekt Me]. N. LARO-Bouterse, Grenulaan 49, T er Neuzen. Ter Neuzen, 13 Juni 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1Z1NGA, Burgemeester, B. I. ZONNEV1JLLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De behandeling van het wetsontwerp o de ruilverkaveling wordt voortgezet. Het amendement-Van Sasse van lJsselt (omhet begrip ruilverkaveling te omschrijven ten einde alleen bevordering van het alge- meen landbouwbelang mogelijk te maken) wordt na algemeene oppositie Verworpen met 65 tegen 3 stemmen. Het amendement Ebels (om het maximum- versch.l der te ruilen onroerende goederen bij verrekening op 10 pCt. inplaats van 5 pCt. te stellen) wordt verworpen met 53 tegen 14 stemmen. Een amendement der bijzondere commissie beoogende de rechten der hypotheekhouders en grondrente heffers ten aanzien van het waardeverschil der geruilde onroerende goederen met die van den eigenaar gelijk te stellen, wordt overgenomen door den Minister. Een gewijzigd amendement van den heer Van Voorst tot Voorst om 2/5 van de leden der centrale commissie te doen be- noemen na aan beveling door de centrale landbouwvereenigingen wordt aangenomen z. h. s. VERHOOG1NG VAN DEN ACCIJNS OP TABAK EN EEN NIEUWE TARIEFWET. Bij de Tweede Earner zijn ingekomen een wetsontwerp tot verhoogiog van den accijns op tabak en een wetsontwerp tot vaststelling van een nieuwe tari. f'wet. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Mr. A. Tak, voorzitter van de commissie in zake de ontwrichting van den Postcheqoe- en Girodienst, heeft een uitvoerige mede- deeling tot den minister van Waterstaat gericht naar aanltiding van het verweer, door den directeur van de M. A. B. 0. in brochurevorm openlijk verkrijgbaar gesteld. Ontdaan van alle franje, aldus mr. Tak, zijn de bezwaren van den directeur der M. A. B. 0. de volgende 35) (Vervolg.) Wij zullpn Edmund van ons heele plan niets schrijven, opdat hij niet afschrikt. Ook Kitty mag er niets van vernemen; zi) moot onder voorwendsel, dat ik een passende betrekking voor haar zoeken wil, bij mij kom^n. In Berlijn zal ik er dan we) voor zorgen, dat zij de juiste plaats in onz« kringen inneemt, daarvoor vraag ik je vriendeiijke ondersteuning. Die je van hartc wordt toe.gezegd. Maar hoe Zal Edmund nut trekken van ons plan, als jij hem niets wilt me^iedeelen? Ei, jij groot kind- Wij zuiijen in ge- z«lschap van Kitty naar slot Haxthausen gaan. Ferdinand sprang op. Hoe? Jij wilt met mij naar Haxthau sen gaan, wat je 'zoo lang hebt afgeslagen? Omdat ik niet van onaangename her- inneringen houd O, jij jij. nu zou ik je nog du'bbel lief kunnen hebben als dat maar mogelijk was. En hij omarmde haar en danste met haar door de kaimer. Laat mij toch.... laat inii toch, riep zij buiten adem en vluchtte lachend achter de groote sofatafel. Je bent een verschrik- keljjk mensch. Zic dan niet, dat ik al voor het diner ben gekleed? Nu kan ik mij nog eens laten friseeren. Wij kunnen ook zoo aan het diner gaan, z^i 4iij lachend. Dat is een heel moderne fruuur.... zuivere Jugend-stijl. I. Dat de commissie haar bevoegdheid te buiten zou zijn gegaan (biz. 3). II. Dat hij bij den aanvang van zi]n verhoor in den waan zou zijn gebracht, dat hij getuige was, terwijl hij inderdaad beschuldigde is geweest (biz. 4). III. Dat hij ten onrechte verklaard is, schuldig te zijn aan de ontwrichting „van den Postcheque- en GirodieDst (biz 28 vlg). Op deze bezwaren geeft Mr. Tak een uitvoerige weerlegging en hij adviseert den Minister, de verdediging der M. A. B. 0. terzijde te stellen, om met hem van oordeel te zijn, dat deze N. V., die door haar organen blijkens haar toezegging van ,/hulp en voorlichting" moest dien*n en daarvoor beloond zou worden met f 15,000, vermeer- devd met de voordeelen eener rentabiliteits- rekening, in de vervulling dier plichten schromelijk is te kort gpschoten en dat de tekortschieten mede heeft geleid tot de ontwrichting en de verdere ontwrichting van den Girodienst. VERH00G1NG VAN DEN ACCIJNS OP TABAK. Bij de Tweede Earner is ingediend een wetsontwerp tot verhooging van den accijns op tabak. Voorgesteld wordt een verhooging tot 15 pet. van den kleinbandelsprijs, behalve van dien van sigaretten, waarvan de accijns 25 pet. zal bedragen. De Minister van Financien verwacht daarvan een hoogere opbrengst van 9 millioen. Bedoelde op brengst blijft ongeveer 6 millioen beneden het bedrag, dat de Minister zich oorspron- kelijk voorgesteld had nit den verhoogden tabaksaccijns te kunnen verkrijgen. In ver- band met andere voorzieningen op belasting- gebied, die in vergevorderden staat van voorbereiding zijn, heeft de Minister ge- meend, daarin voorloopig te kunnen berusten. INVOER VAN SCHOENWERK. Bij Eon. besluit van 12 Juni is, met ingang van 16 Juni, ingetrokken het Eon. besluit van 26 Juni 1923, houdende verbod tot invoer van schoenwerk. DE BEGRAFEN1S VAN JHR. MR. A. F. DE SAVORNIN LOHMAN. Onder groote blijkpn van bolangstelling is Zaterdagochtend ter aarde bestfeld het stoffelijk overschot van den minister van staat jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, oud-minister van binr.enlandsche zaken, oud lid der Tweede Earner. In het sterfhuis aan de Trompstraat heeft tevoren Ds. van Gheel Gildemeester een korten lijkdienst geleid. Deze dienst werd namens de Koningin tijgewoond door den Prins, terwijl als vertegenwoordiger van de Koningin-Moeder aanwezig was de groot- officier te harcr beschikking jhr. mr. A. Schimmelpenninck. Tegen net uur van vertrek van den stoet hadden zich honderden belangstellenden na- bij het sterfhuis verzameld. In verband met een uitdrukkelijk verzoek van aen thans ontslapene was de lijkbaar die precies te half twaalf het sterfhuis werd uitgedrag.cn, niet bedekt met bloem- stukken, met nitzondering van een krans van de Koningin-Moeder. Vlak na de lijkkoets volgde een gala,- hofrijtuig waarin de Prins had plaats ge nomen en hierachter een met den verte genwoordiger van de Koningin-Moeder. Een groot aantal rijtuigen met familieleden sloot den stoet. Naast den lijkwagen liepen aan weerskan- ten twee bo dm van de Tweede Earner. De stoet volgde de geheele» Laan van Meerdervoort. Langs den weg stonden o\«raI belangstellenden geschaard, die bij het passeeren eefbiedig hun hoofd ont Je bent afschuwelijk. Maar wees nu verstandig en laten we rustig ovei leggen. Dat laat ik aan jou over, jij bent zoo wonderbaar verstandig, dat ik er niets in wil zeggen. Ik kan ook heelemaal niets verstandigs meer in'brengen, heelemaal niets. En wect je, als ik den afstandsrit meemaken zal, dan moet ik mij haasten om mij aan te melden, want om twaalf uur wordt het bureau gesloten en het is nu al bijna half twaalj. Wat een mensch. Waaram zeg je dat eerst nu? Maak dan toch voort. An ders kom je nog te l.aat. Je kunt mijn rijtuig nemen dat staat gereed om dat ik wilde uitgaan. Maar maak dan toch voort. Zij "belde en riep den binn'enkomenden bediende toe: Vlug Jean. Paletot en hoed van den baron. Hij meet haastig uitrijden. Staaf mijn rijtuig gereed? Ja, barones. Nu gauw je jas aan... en weg... weg, En zij dreef naar Iachenden echtgenoot letterlijk de deur uit. De volgende dagen brachten heel wat onrust in huis. Kate moest haar toebereid- sclen voor de reis naar Berlijn en het verblijf op Haxthausen maken, en daar zij ondanks haar andere goede dgenschappen de oude gewoonte niet had afgele'gd, te dwepen met de nieuwste costumes en schit- terende versicrselenwas er natuurlijk heel wat work om daaraan te voldoen. Kate kon toch onmogelijk in Berljijn verschij- nen in de toiletten, welke zij reeds eenige malen in Parijs had gedragen. Dat kon men toch niet van haar verlangen, zij sou zich geschaamd hebben. Een dozijn nieuwe robes werd besteld... ware wonderwei'ken. blootien. Uit pieteit hadden tal van btwo- ners de gordijnen neergalatCn. Ruim half twaalf verden op de begraaf- plaats Oud-Eik en Duyien, waarheen zich \ele autoriteiten en belangstellenden be- gaven om den ontslapen Staatsman de laatste eer te bewijzen, door de politie, onder leiding van een inspecteur, maatr'e- gelen genomen om het terrein om de groeve vrij te houdm. Voor het hek der begraafplaats regelde de politie het verkeer der talrijke auto's en rijtuigen. Toen de kist, bedekt met den krans van H.M. de Koningin-Moeder en geflan- keerd door 4 Iboden van de Tweede Kamer grafwaarts was gedragen, e"»de honderden belangstellenden zich in een dichte haag om de groeve hadden geschaard, sprak jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, presi dent van den Hoogen Raad_, oudste zoon van den overledene, ongeveer als volgt: Het was de uitdrukkUijke wensch van onzen vader, dat aan zijn graf geen woord zou worden gesproken, maar dat verhin- dert ons, izijn kinderen, niet, uiting te geven aan onzd dankbaarheid bij dit laatste af- sefneid, die in de eerste plaats uitgaaf naar het Koninkiijk Huis, onze geeerbiedig- de Vorstin, die zich door u, Koninklijke Hoogheid aan dit graf doet vertegenwoor- digen, naar uzelf voor uw tegenwoordig- heid, en naar Hare Majesteit de Koningin Moeder voor de eer, ons aangedaan door zich hier te doen representeeren. Onze dank is te inniger, nu wij zoo Veie bewijzen van deelneming hebben ontvangen geduren- de de laatste maanden, toen voor den thans overledene het leven werd tot een lijddn. In dat lijden zijn die Veie bewijzen van deelneming geweest als een zonnestraai Onze dank breidt zich uit tot alletldie hier tegenwoordig zijn, die den overledene heb ben gekend, zooals hij voortdurend met land en volk meeleefde, en die daarom een reden vonden, zich rond deze groeve te scharen. Ik dank hier ook voor de. be- Iangistelling en de liefde, getoond gedu- rende de veie maanden voor het ovii- lijden. Thans zal ik daarbij echtbr niet langer stilstaan. De overledene toch heeft ge-v/enscht, dat hier niet zou worden ge sproken, maar wel, dat er aan het graf zou worden gebejdm. Ik zal daayom ds. Van Gheel Gildemeester straks veizoeken, ons in gebed voor te gaan. Toch heb ik nog behoefte, u imededeeling te doen van de laatste woordyn van onzen vader, die "geschreven zijn; als waren zij tot u all|en gericht en die blijkbaar kort voor zijn overlijden op schrift zijn ige- steld. Men zou ze een gelpofsbelijdenis kunnen noemen. Zij eigenen zich niet, in zijn geheeI te worden voorgelezen. Deze laatste woorden echter sluiten zich geheel aan bij wat voor den overledene in zijn leven het beheerschende centrum was. Naast en boven veie andere vraagstukken stelde hij belang in de centrale problemen van het Christendom, die echter zijn ge-. loof onaangetast lieten, omdat zij gefoof voor hem geen vraagstuk, maar eenvoudig een daad was: vertrouwen in en overgave aan God- In dien geest is dit stuk geschre ven, dat voor zijn kinderen onvergetelijk zal "blijven. Het besluit aldus: Ik weet dus dat mijn ziel is gered, ik verlang Hem te zien, die dat gedaan heeft. Daarom verlaat ik rustig deze wereld, al scheid ik m^t weemoed van zoovelen, die mij hun liefde hebben gegeven. Maar ik verwacht hen alien terug te zien.'' Ds. Van Gheel Gildemeester sprak daar- na een roprend gebed uit. Hij dankte voor den zegen, dien het Koninkiijk Huis, land en volk, volksvertegenwoordiging en spe ciaal zijn naaste omgeving in de groote figuur van mr. Lohman hadden ontvangen en eindigde met hpt uitspreken van een zfgenbede. Diep onder den indruk vcrlieten de aan- wezigen, onder wie ook veie dames, den doodenakker. Dagelijks vroeg zij haar tchtgenoot, of hij ook geregpld oefende en hoeveel kilo meter hij rpeds per uur maakte. Ik Hjk mij zelf ai een extrartrein, antwoordd,e Ferdinand lachend. Als jij naar Berlijn gaat, kon ik eigenlijk wel haast je trein meejagen. Ik geloof, dat ik dan nog eerder in Berlijn aankwam dan jij... Al goed... al goed... zei ze, Laat echter je auto nog eerst goed nazien, opdat er niets gebeure. Je meent, dat de auto ineenstorf als d® arme Platz da? Ja, ik ken je. Je houdt nergens rekerring mpe. En men hoort tegenwoordig zooveel van auto-ongelukken. Hoe meer het uur van afscheid naderde. des te onrustiger werd Kate. Het was de eerste maal. dat zij zich van haar echt genoot scheiddp, en al beweerde zij ook, dat zij niet sentimpnteel was aangelegd, toch had zij hem veel te lief, om hem eeni- gen tijd te verlaten. O, wat zal ik naar je verlangen, Fer- di, z^i ze, en kreeg tran'en in de oogen. KKin zottintje, antwoordde hij; laat mij dan met je meegaan. En de afstandsrit? Wel_ ik betaal eenvoudig vijftig louis rouwgeld. Neen, neendat gaat niet. Ben je zoo bang voor het geld? ferdi scberts niettenminste nu niet. ik reis immers skchts uit liefde voor jou. Voor mij? Ja, opdat jij je tenminste nog veer- tien dagen lang ongestoord kunt oefenen. O, zoo, lachte hij. Dat noem ik teedere zorg. Einde ijk kwam de dag van het afscheid. HET MOTORREGISTERBESLUIT- De minister van Waterstaat heeft het Motorregisterbesluit (zie St.cten no. 276 van 1905, mx 222 van 1910 en no. 154 van 1919 gewijzigd als volgt): a. Artikel 12 wordt gelezen als volgt: Aan het einde van iedere maand wordt aan elke provinciale griffie, voor elk regis ter afzonderlijk, een uittreksel daaruit op- gemaakt, inhoudende de nieuwe gegevens welke in die maand zijn opgenomen. In het uittreksel omtrent de nummerbe- wijzen worden de wijzigingen, welke in de vroegere gegevens zijn aangebraoht. in de laatste kolom vermpld, indien zij op- nieuw opgegeven nummers (art, 4) b'etref- fen, en overigens aan den voet. E>e uittreksels wordpn onverw ijld zond'er begeleidenden brief, dat omtrent de num- merbewijzen in tweevoud en dat omtrent de i ijbewijzen in viervoud, opgezonden naar het departement van waterstaat^ b. Artikel 13 wordt gelezen als volgt: Aan elke provinciale griffie en aan het departement van waterstaat worden aan de betrokken autoriteiten op hun verzoek de noodige inlichtingen omtrent den in- houd der ingevolge de artikelen 7 en 11 aMaar aanwezige registers verstrekt en kan door belanghebbenden van die registers fnzage worden genomen. WIJZIGING ARBEIDSWET 1919. BROODBAKKERIJEN). De minister van arbeid, handel en nij- verheid, voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid, heeft bij beschikking van 5 dezer, gelet op art. 5 van het Kon. besluit van 4 October 1919, voor de Nedcrlandsche vereeniging van werkgevers in het bak- kersbedrijf benoemd tot' leden van den Hoogen Raad van Arbeid (commissie III) de heeren H. R. Hetzel, voorzitter en W. J. van der Meer, secretaris dier vereeni ging, in het bijzonder voor de behandeling van het voorontwei'p van wet tot wijzi- ging van de bepalingen van de Arbeids- wet betreffende de broodbakkerijen. DOUMERGUE PRESIDENT VAN ^RANKRIJK. Reeds lang voor de opening van de Na- rionale Vergadering heerschte Vrijdag te Versailles een ongewone drukte. De voor- naamste restaurants van het plaatsje waren druk bezocht. Om half twee spoedden alien, afgevaardigden, senatoren, diplomaten, enz. naar het gebouw waar de Nationale Ver gadering zou bijeen komen. Om kwart over twee werd de vergadering door Doumergue als voorzitter van den Senaat geopend. Nadat hij de statuten der Nationale Vergadering had voorgelezen werd een letter getrokken en de afgevaardigde wiens naam met dezen letter begint bracht het eerst zijn stem uit, het was de afge vaardigde Ignace. Daarna volgden een voor een en de andere afgevaardigden en sena toren. Telkens wanneer een bekende per- soonlijkheid zijn stembriefje in de bus wierp juichte men. Toen Bienvenue Martin de stembriefjes, nadat alien hadden gestemd, begon voor te lezeD, stond plotseling de geheele linker- zijde op ten einde bij het noemen van den na&m van Doumergue de recbterzijde voor te kunnen zijn bij het toejuichen van den nieuwgekozen president. De rechterzijde voigde echter bijna onmiddellijk dit voor- beeid en toen de uitslagen dan ook bekend werd gemaakt, brak een geweldiggejuichlos. De officieele uitslag luidde Aantal stem- gerechtigden 860, aantal uitgebrachte stem- men 853, volstrekte meerderheid 427, INGEZONDEN MEDEDEELING. D^ tranen ontbraken niet. En het was maar goed, dat graaf Ternllac verschcen, om Ferdinand voor een oefentocht af te halen, anders had Kate nog den sneltrein naar Keulen verzuimd. Eerst toen zij in de af- zonderiijke coupe zat, was zij weer heele maal dame, die de wereld een bedaard, kalm gelaat toonde, al stormde het ook nog zoo in haar hart. HOOFDSTUK XXI. Die het eenzame voorwerk Nedderhovt voor twee jaar had gezien, zou het nauwe- lijks weer herkend hebben. Edmund had de verwaarloosde bocren- hofstede tot een kleine idylle omgetooverd. Het woonhuis, in oud-Saksischen sfijl ge- bouwd, met een groote ,;deel'' aan weTks achterste eind de stookpiaats lag, met een laag neerhangend stroodak, aan welks ge- gevel zich de oud-Saksische paardekop- pen kruisten, was bijna tot den vorst door v\ ilden wingerd, rozen en clematis bedekt. De altijd vochtige zeelucht had de klim- planten tot weelderigen groei gebracht. Voor de huisdeur was een met graen omrankt prieel, van wacruit men een heer- lijk uitzicht over de rotsige punt van het vnorgebergte en over de schuimende zee genoot. De vroe-ger voor Iandbouwdoel- einden gebraikte deel was in een 'eenvou- dige hai veranderd, waar kan de eiken pilaien Edmund zijn verzameling wapenen uit ouden en nieuweren tijd had opgChan- gen. Als het vuur van d^n grooten haai-d het vertrek met rossen schijn bestraalde, de oude tante Lotte metj de meid aan den haard bezig was en Edmund in zijn eenvou- dige jachtkleedij met zijn vier knechten dn den jongen, dien hij voor persoonlijke en andere kwetsuren genezen da- delijk zonder litteeken na te laten met den pijnstillenden AKKE21's waarvan Doumergue (bij eerste stemming) 515 stemmen verkreeg, Painleve 309, Ca- melinat 21, verschillende anderen 8. Reeds bij de eerste stemming was Dou mergue gekozen als president der Franscbe republiek. Toen dit bekend was geworden, begonnen de afgevaardigden van rechts en van het centrum de Marseillaise te din gen, terwijl de afgevaardigden van links de Internationale aanhieven. Nadat het tumult een weinig was bedaard droeg Marsal de presidenteele bevoegdheden aan Doumergue over. Bij de overdracht van het presidentschap heeft Doumergue een rede uitgesproken, waarin hij de Nationale Vergadering dank zegde voor zijn verkiezing. De vergadering, aldus de nieuwe presi dent, kan er van verzekerd zijn, dat ik dit in mij gestelde vertrouwen zal reeht- vaardigen en niemand meer dan ik, eer- bied zal hebben voor de grondwet, en boven de partijen zal blijvhn, ten einde als on- partijdige scheidsrechter tusschen u te zijn. Niemand zal meer dan ik zich inspireeren op de wilsuitdrukking van het parlement welke voor mij de uitdrukking der nationale souvereiniteit is. Spreker besloot met zijn hoop uit te spreten dat wederzrjdsch vertrouwen en samenwerking tot een oplossing der huidige ernstige problemen zullen leiden en aan Frankrijk in weerwil van de diepe wonden, welke het heeft ontvangen, de middelen geven, om in orde en vrede te arbeiden voor zijn welzijn en zijn voorspoed. Vervolgens begon een defile van sena toren, kamerleden en anderen voor Dou mergue om hem geluk te wenschen. De nieuwe president vertrok daarop, be- geleid door Francois Marsal en onder de tonen van de Marseillaise in de presiden- tieele auto naar Parijs. Kanonschoten ver- kondigden aan het Fransche volk, dat het weer een president had. Om 6 uur 15 kwam Doumerque te Parijs aan aan de Porte Dauphine, waar hij werd begroet door den plaatselijken commandant van Parijs, generaal Charpy. Twintig minuten later arriveerde hij op het Elysee. Onmiddellijk na zijn aankomst op het Elysee ontving Doumergue den premier Majsal, die hem het ontslag van het kabinet aanbood. Vrijdagavond heeft Doumergue de voor- geschreven bezceken afgelegd bq Bienvenu Martin, den voorzitter van den Senaat en Painleve, den voorzitter van de Kamer. Toen Doumergue aan de ambtswoning van den Kamervoorzitter verscheen, was Painleve in gesprek met Herriot, Briand, Chaumet, Justin en Godet. Doumergue zou Zaterdag beginnen de adviezen van de politici in te winnen. Hij zal o. a. Bienvenu - Martin, Painleve en Herriot op het Elysee ontbieden. De presidentsverkiezing is aldus een eckec geworden voor Painleve, als gevolg van het onhandig manoeuvreeren zijner partijgenooten, waarop hij wegens het ge- diensten gebraikte, om de eiken tafel in het midden van de hai zat, kon men zich in het huis van een oud- Duitschen vrijen landman verplaatst waren, zooals zij ginds in Friesland en in de marschen en venen van de Noordzeestreken nog thans op hun eenzame hoc-vcn wonen. De overige kamers met de lage zolders- en groote bruine kachels waren eenvoudig op oud-Duitsche manier ingei'ichL Rond om de hofstede lag sappig vveiland, waarop randeren van oost-Eriosch ras graasden. Verder van de kust lagen eenige korenvelden, dan kwam een stukje bosch en een groote heide, welke de eenzame plaats geheel van de overige wereld scheen af te scheiden. Ferdinand, de tegenwoordige eigenaar van Haxthausen, had niet anders op Ed mund's vcorstiel widen ingaan, dan dat hij zijn breeder een klein kapitaal ter be schikking kon stellen, waardoor dc-ze in staat was het kleine Nedderhovt tot rijker opbrengst te dwingt>n. Maar zware, onaf- gebroken arbeid was in de eerste jareu tcch noodig geweest en dikwijls moest Ed mund zelf mee aanpakken en met zijn knechten op veld en weide arbeiden. Maar die harde iichamelijke arbeid deed hem goed en hielp hem heen over de kwell,en- de gedachten, die zijn leven versoinber- den en duistere schaduwen wierpen in zijn hart. In den laatsten tijd me^nde hij het niet te kunnen dragen, dikwijls kwam de gedachte bij hem op, zich in de wilder- nissen van het zwartc werelddeei te be« graven, om in kamp en strijd vergetelheid zoeken. Maar over al die gedachten hielpen zijn boeken en de arbeid hem heen. (Wordt vervolgd.) BWIliW; NEUZE NCS'iIII n WTIWBB—pgg—gy

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 1