BUR6ERLIJKEN STAND. HoogwatergetijteTer Neuzen. STORM EN ONWEER BOVEN DUSSELDORP. Zondagmiddag tegen 2 uur brak boven Dusseldorp een hevig onweder uit, ver- g«zeld van zwaren storm en hevige regens, w®lke aan e^n wolkbreuk deden denken. Er is een zeer groote schade aangericht. Die toren van de Martinskirche is door d«n biiksem getroffen en ingestort, Hierbij viel een deel van de torenspits op een tegenover de kerk staand huis, dat zwaar w«rd beschadigd, waardoor een man ge- dood en een vrouw en een kind werden gewond. De grootste schade richtte de storm in het Zuidelijkste deel der stad aan. In de ;,Floragarten" werd door storm en hageV slag groote schade veroorzaakt. Van een houtopslagplaats werden de planken door den stormwind hoog in de lucht mee- gevoerd en tegen de huizen geslingerd^ waardoor een groot aantal vensterruiten werden vernield. Vele telefoondraden wer^ den gebroken, terwijl honderden boomen door den storm zijn ontwoijteld. ERNA RUBINSTEIN QEBLESSEERD',. Erna Rubinstein die onlangs van haar kunstreis door Amerika 'in haar woning te Boedapest teruggekeerd is, heeft een ongeluk gehad, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen, Toen het tneiske in de badkamer de kachei aanstak, ontptofte de geyser met zooveel kracht, dat Erna tegen den muur geslingerd werd", nadat zij weer een beetje tot besef gekomen was, voelde zij erge pijn aan de linkerhand, die deer- Rjk gebrand wag, Onmiddellijk heeft de kleine kunstenares zich onder behandeling van een specialiteit gesteld, die de ver- zekering geeft, dat op een volkomen her- stel vast gerekend kan worden. Ik ben erg treurig, schrijft Erna aan de N. R. Crt., tracht me nu maar te troos- ten door alleen met de rechterhand piano te studeeren. DE LEVENDE BOEDDHA VAN MONGOLIe Uit Peking, via Moskou, komt het be- richt, dat de Ievende Boeddha van Mon golie', Hoetoekhtoe, is overleden. Bij zijn Ieven droeg hi} den titel van Djebtsoeng Damba, hetgeen vertaald be- duidt Eerwaarde Heiligheid. Voor ons Europeeers was bij niet ineer dan de pa triarch der Knalka-stammen, een waardig- heid volgende op die van den Dalai Lama der Tibetanen en den Pansjen-Lama, die eveneens „Ievende Boeddha's" zijn. Voor de khanaten Toesjetoe en Tsjetsen gold hf] echter als de hoogste religieuse auto- riteit, en Oerga, zijn residentie, gold daar- om voor een hedige istad. Als de Djebsoeng Damba vroeger Peking wilde vereeren met een bezoek, dan werd (hiervan aan de hoogste Chineesche regeerders kennis ge- geven door den Oerga Amban en speciale Chineesche autoriteiten waakten over zijn welzijn. Het eenste bezoek mocht niet worden gebracht, dan nadat de Hoetoekh toe IS jaren was geworden en kinderpok- ken had gehad. De Mongolen beschouwen den Djebt soeng Damba als een telkens opnieuw vleeschwordende Taranatha Lama, de be- keerder van Mongolie tot het Boeddhisme. Die Taranatna is gedood door iemand uit het gevolg van keizer Kang Sji, maar hij verscheen weer (een soort opstanding dus) onder de Khalka's om telkenmale wederom opnieuw te verschijnen als hij sterft. De keizers van China hebben echter uitge- maakt, dat Taranatha slephfe verschijnen kan bij de Tibetanen en dus wordt daar door de priesters telkens onder de jong- geborenen de nieuwe Hoetoekhtoe gezocht. De thans overleden Djebtsoeng Damba was geboortig uit Lhassa, een zoontje van een van de bedienden van een Dalai Lama. In 1911, na de ChineesChe October-rPvo- lutie, werd hij tot heerscher over de Mon golen uitgeroepen: Mongolie verklaarde zich onafhankelijk van de Chineesche requ- bliek en wilde daarvan niets meer weten. Rusland maakte daarvan gebruik, en tee- kende in 1912 een overeenkomst te Oerga- met Mongolie om dit laatste land te stijven in de afscheiding van China. In 1915 echter had China het weer zoover gebracht, dat Noord-Oost-Mongolie weer een Chineesche vazalstaat was geworden, onder voogdij van Rusland. Van de Russische revotuties maakten de Chineezen verder gebruik, om Mongolie weer voorgoed aan zich te trek- ken, zoodat in 1919 van autonomic geen sprake meer was. Maar in October 1920 deed een Europeaan een aanval op Oerga: het was de Duitsche baron-avonturier Un- gern Von Sternberg, die zich in miljtairen dienst had verbonden bij den ataman Se- menoff. Ungern bevrijdde den Djebtsoeng Damba uit Chineesche gevangenschap be- noemde zichzelf tot chef van den MongooL schen generalen staf en deed in Mei 1921 den Djebtsoeng in een schitterend Mongoolsch feest kronen tot keizer van Mongolie. Toen kwam de aap uit de mouw Sternberg wilde het Mongool|sdie leger afridhfien te|gen sowje.t-Rusland en Moskou gaan veroveren. Dit leidde tot zijn val. Een rood Mongoolsch b^wind deed zijn intrede te Oerga, en 'het liet aan den Djebtsoeng stechts de geestelijke waarde van zijn vroe- gere ambt, ,,kameraad Bodo", een kantoor bediende van het Russische consulaat te Oerga werd minister-president. Kameraad Bodo heeft zoo zoetjesaan zijn plaats weer moeten afstaan aan een Ievenden Boeddha uit Noord-Mongolie, wat er op wijst, dat de Chineesche macht haar verloren in vloed herovert. Overal de wonderbaai'lijkste avonturen van den vrijbuiter Ungern Von Sternberg is een boeK verschenen, dat boeiendbr is dan alles wat er sinds 1900 het licht zag. Het heet: „Tierre Menschen und Gotten" en is geschreven door een zekeren Ossen dowsky, de Amerikaansche editie (Beasts Men and Gods) is van DewallV Het vertelt u de ongeloofelijkste dingen, zooals ze heden ten dage geschieden in het duistere rijk van Oerga en Tsjita.. HET DUBBELE LEVEN VAN EEN ZESTIGJARIGE. Onlangs is te Parijs de 63jarige kassier van de Opera Comique gearresteerd, die voor een bedrag van tusschen de 80.000 en 90.000 gulden in Hollandsch geld heeft ver- duisterd. Vier-en-dertig jaar had hij oogen- schijnlijk een geregeld en fatsoenlijk huwe- lijksleven geleid op een salaris van 240 gul den per maand, doch thans is gebleken, dat hij sedert 1920 een dubbel leven heeft ge leid in een vermomming, door niemand ver- moed. 's Avonds om negen uur verliet hij den schouwburg, ging naar een hotelkamer- tje en veranderde daar zijn uiterlijk geheel en al. De politie vond in dat kamertje vijf pruiken, ailerlei ingredienten om zich te gri- meeren, parfum, juweelen, fijn linnen en fraaie kleeren. In den tijd van een half uur werd hij van een onpretentieus employe een welvarend Parijzenaar van middelbaren leeftijd. In deze rol bezocht hij een jonge vrouw, die hij in zijn bescherming had genomen. Te middernacht keerde hij naar zijn „kleed- kamer" terug, ontdeed zich van zijn ver momming en verscheen een half uur later in de besaheiden woning bij zijn vrouw en dochter. RADIO ALS LEVENSREDDER. Een aantal verkeers-autoriteiten, electro- technici en journalisten hebben eenigen tijd geleden in Amerika een interessante proef- neming gedaan. In het uiterste gedeelte van den nog niet gereed zijnden Jersey-Manhat tan-tunnel, 90 voet beneden de wateropper- vlakte van de Hudson en 1600 voet van een der Uiitgangen verwijderd, hebben zij met succes een radio-omroep beluisterd, die uit- gezonden was door het Westinghouse-sta- tion (K.D.K.A.) te Pittsburgh en een zes- tal andere stations, die dichterbij gelegen waren. De programma's werden duidelijk gehoord, zoowel met de hoofdtelefoon als met den luidspreker. Het feit, dat de ethertrillingen, om in den tunnel te komen, door 30 voet water, 60 voet aarde en ver- scheidene inches staal moesten dringen, ihebben aangetoond, dat dus de radio ook met succes zal kunnen worden gebruikt als levensredder bij bedolven mijnwerkers of diepzee-duikers. De heer Frolich, de secre- taris van de New-York State Bridge and Tunnel Commission, heeft naar aanleiding van deze proef gezegd, dat deze de over- tuiging geleverd heeft, dat in de toekomst duikers en caisson-werkers, wier leven dik- wijls verloren gaat of in gevaar wordt ge bracht doordat de telefoonlijn, waarmee zij in verbinding staan met de bewoonde we- reld, afbreekt, gered kunnen worden door een kleine draagbare radio-uitzend- en ont- vangtoestel bij zich te hebben, waardoor zij van elk ander verbindingsmiddel onafhan kelijk worden. De heer G. Y. Allen, radio- technicus bij de Westinghouse Compagny, heeft voorspeld, dat hierdoor de levensvat- baarheid is aangetoond van een mimiatuur- radiotoestel, dat nu al in het belang van de mijnwerkers wordt vervaardigd. „Dit zal in de toekomst het eenige middel zijn om mijn werkers, die door vallende blokken of aard- versohuivingen geisoleerd zijn, te redden", zeide de heer Allen, „want de draadtelefoon wordt in zoo'n geval gewoonlijk ook ver nield en de „begraven" mijnwerker zal al leen door zoo'n toestelletje zijn makkers kunnen waarschuwen, waar hij zich bevindt en hun hulp inroepen." SOCIAAL WERK DOOR VROUWEN IN CHINA. De Chineesche vrouwen, die over den noo- digen tijd en het noodige geld beschikken, doen voor haar Europeesthe zusteren niet onder wat sociaal en wetenschappelijk werk betreft. Zij schijnen zich vooral te specia- liseeren in medische zorg voor vrouwen en kinderen; verpleging en opvoeding hebben haar grootste belangstelling. De vnouw van den Noord-Chineeschen premier te Peking, een dame die nog nooit een voet bu-iten China heeft gezet, is een organisatrice van zeer bijzondere gaven. Ze is presidente van 28 vereenigingen, be- kostigt uit eigen beurs vakscholen en heeft een goeden naam als philantrope. De vrouw van wijlen den bekenden Zuid- Chineeschen politicus Dr. Soen Yat Sen is presidente van de Zuid-Chineesche Roode Kruisvereeniging en wijdt zich geheel en al aan het verlichten van socialen nood. Een jonge Chineesche dame uit de hooge kringen, die eerst 28 jaar oud is, heeft ge- noeg geld bijeengebracht, om een hospitaal voor vrouwen en kinderen, bevattende 380 bedden, te bouwen en in stand te houden, EEN ZELDZAME VISCH. De visschenverzameling van het Natuur- historisch Museum te Weenen zal binnen- kort verrijkt worden met een „haring- koning", 'n zeer zeldzame vischsoort, waar- van in de laatste 120 jaren maar 40 exem- plaren zijn aangetroffen. Het is een diep- zee-visch, die een lengte van bijna zes me ter heeft en meer dan eens aanleiding heeft gegeven tot praatjes over de fameuze, le- gendarische zeeslang. EEN OPMERKELIJKE VRIJSPRAAK. Het Assisenhof der Seine heeft een jonge vrouw vrijgesproken, die haar vriend met een keukenmes had doodgestoken, na een twist over een anderen vriend der vrouw. De moeder van het slachtoffer, die zich civiele partij had gesteld, kreeg een franc schadeloosstelling. DE MOORD OP ROBERT FRANKS. Er is te Chicago groote belangstelling voor het binnenkort te voeren proces tegen Nathan Leopold Jr. en Richard Loeb, bei- den student aan de universiteit te Chicago. Deze zullen, terechtstaan voor de ontvoering van en den moord op Robert Franks. Rfechtsgeleerden wijzen er op, dat de ver- dediging van dit proces er niet hopeloos voorstaat. Naar verluidt is voor de verde- diging een beflrag van 1 millioen dollar besohikbaar gesteld. In de zaak aangaande den moord op den 13jarigen Robert Franks, is er geen an der argument, dan dat de moordenaars die sedert hun prille jeugd in weelde levend, een nieuwe sensatie wenschten te onder- vinden. DE WILDE KAMEELEN VAN SPANJE. Wij hebben reeds zoo vaak van den ka- meel als ,,het schlp der woestijn" hoioren spreken, dat we vreemd ophooren, als men ons zegt, dat er ook elders wilde kameelen zijn, en wel -in Spanje. Nog vreemder doet het ons aan, dat die kolonie zich niet in een van Spanje's droogste streken bevindt, doch in een moerassige streek nabij de uit- monding van de Guadalquivir. De kamee len doen daar niets anders dan ,,pootje baden", want doorgaans treft men ze aan, dat ze tot kniehoogte door de mo-dder en het water scharrelen; toch schijnen de bees- ten van malaria geen last te hebben. Het zal binnenkort 100 jaar geleden zijn, dat de kolonie werd gesticht. De markies van Villafran-ca bracht in 1829 enkele „woestijn- schepen" naar zijn lan-dgoed; zijn paarden werden wild van kwaadheid, dat hij kamee len in hun nabijiheid had gebracht; het vech- ten was niet van de lucht. Toen heeft de markies de kameelen vrijgelaten en ze de moerassen ingejaagd; en daar leeft de Afrikaansche nakomelingschap in de moe rassen van den Guadalquivir, schuw en verre van gelukkig. VAN PRINSES TOT IMISDADIGSTER. De rechtbank te Petersburg behandelt nu het proces van prinses Obolensky, de -doch ter van den vroegeren gouverneur van Petersburg, aldus de „Izwestia". Ofschoon de prinses slechts 24 jaar oud is heeft zij reeds een rijk verleden. Zij werd gear resteerd onder beschuldiging van- spio-nna- ge en ter dood veroordeeld, maar later be^ genadigd. Kort daarna werd zij voor dief- stal veroordeeld "tot twee jaar gevangenis- straf. Toen zij haar twee jaar uitgezeten had en op vrije voeten gesteld werd, heeft zij opnieuw haar oude leven hervat. Zij heeft acht diefstallen gepLeegd en een roof- hanval in gezelschap van gevaarlijke mis- dadigers. Zij werd aangehouden en achter slot en- grerad-el gezet. In de gevangenis simuleerde zij ont-oerekendbaarheid. DE NIEUWSTE TRUC! Een juweliertje te Toulouse is dezer da- gen op een origineele wiize -opgelicht voor een bedrag van ruim 40.000 francs aan dia- manten. Elken avond neemt de man zijn kostbaarste winkelgoederen mee naar huis, daar hij niet in zijn zaak woont, en hij brengt ze den volgenden morgen terug. Zaterdag j.l. nu opende hij juist zijn win- keldeur, om aaar zij-n woning te vertre-kken, toen een vreemdeling, die een mand eieren droeg, aan kwam loopen. Hij gleed vlak voor de winkeldeur uit, trachtte zijn even- wicht te -herstellen en zwaaide daarbij zoo goed met zijn voile mand, dat de inhoud op de deu-rmat terecht kwam, en daar een reu- zen omelet vorm-de. De vreemdeling putte zich uit in verontschuldigingen, en ver- zocht den winkelier dringend, hem een blik, een dweil en een emmer water te halen: dan zou hij zelf alles sohoonmaken. De juwelier vold-eed aan zijn herhaald verzoek en ging naar het achter den winkel gelegen vertrek, om de gevraagde schoon- maakartikelen te halen. Hij liet zijn taschje met de -kostbare winkelgoederen zoolang staan. Toen- hij terug keerde, was wel de omelet nog aan-wezlg, doch de vreemde lingen het taschje waren verdwenen, en in geen velden en wegen te zien. De po litie z-oekt reeds dagen-lang tevergeefs naar dezen sluwen dief. DE MOORD TE CHICAGO. Het onderzoek in deze hoogst opzien- barende moordzaak, welke de publieke opinie te Chicago in groote beroering heeft gebracht, heeft nieuwe feiten aan het licht doen komen, die voor de mentaliteit der beide beklaagden bijzonder teekenend zijn. Een taxi-chauffeur te Chicago, Charles Ream, heeft namelijk in de twee jeugdige moordenaars de personen herkend, die hem in November van het vorig jaar bedwelmd en ontvoerd hebben. Ream was op een avond aan het wandelen, toen er zachtjes een auto naast hem kwam aanrijden. Een jongeman, die he'm een pistool voorhield, commandeerde: „Handen omhoog!" Stap in de auto!" Ream gehoorzaamde. Het pistool - werd tegen zijn maa,g gedrukt, hij werd ge- bonden en geblinddoekt. Zijn enkels en polsen werden vastgebonden, terwijl een lap, met ether gedrenkt, over zijn gelaat werd verspreid. Verder herinnerde hij zich niets meer, totdat hij den volgenden morgen op s-traat gevonden werd en naar het zie- kenhuis werd vervoerd. Zijn aanranders hadden gepoogd, de verjongingskuur door klieroverpilanting, volgens de methode van den Russischen Dr. Voronoff op hem toe te passen. Bij de confrontatie met de twee studenten riep hij onmiddellijk uit: ,,Dat zi'jn zij!" Een misdaad, die eenige weken later werd gepleegd en- nimmer is opgehel- derd, houdt de politie te Chicago nog bezig. De omstandigheden er van- komen nagenoeg overeen met het geval van Ream. Nabij de universiteit werd het lijk van een student uit een passeerenden auto geworpen. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 30 Mei. Josephus Ju- docus Cammaart, oud 38 j., jm. en Maria Ama- lia Franssens, oud 48 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Jacobus Cornelis Vleeskens, oud 22 j., jm. en Rosalia Maria Totte, oud 29 j., jd. 9 Mei. Johannes Franciscus Daalman, oud 30 j., jm. en Anna Maria Dankaart, oud 31 j., jd. 13 Mei. Jo sephus Johannes Cornelissens, oud 27 j., jm. en Phelomine Anna Stallaert, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Elisa Maria, d. van Jaco bus Kouijzer en van Anna Maria Paulina Burm. 3 Mei. Bernard Johannes, z. van Al- phonsus Sponselee en van Martha Maria Apo- lonia Steijaert. 8 Mei. Maria Anna, d. van Desire Buijl en van Johanna Maria de Koning. 15 Mei. Jan Francies, z. van Jacobus Broe- ckaert en van Bertha Dorothea Verlinden. 29 Mei. Victor Theophile, z. van Fidelus Domini- cus Mattheijssen en van Maria Seraphina de Rijcke. OverLijden. 1 Mei. Agnus Christina Fruy- tier, oud 6 m., d. van Eduardus en van Martha Apolonia van de Vijver. HULST. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. Joseph Vonck, oud 20 j., jm. en Johanna M. van Gelderen, oud 21 j., jd. 14 Mei. Edmond A. Weemaes, oud 29 j., jm. en Maria S. Boone, oud 23 j., jd. Hendrik A. de Breuck, oud 27 j., jm. en Leen- tje J. Nijssen, oud 30 j., jd. 21 Mei. Francis cus Neirings, oud 57 j., weduwn. en Maria Th. van Hoog, oud 43 j., wed. 28 Mei. Pieter J. de Gucht, oud 23 j., jm. en Elodie F. Bruggeman, oud 26 j., jd. 31 Mei. Pieter J. van Kerkhoven, oud 20 j., jm. en Elisa M. F. de Bruijn, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Arnoldus Urbanus R. van de Putte, oud 21 j., jm. en Maria Cornelia Hoek, oud 28 j., jd. 14 Mei. Eugene P. A. Verstraeten, oud 23 j., jm. en Maria J. Voet, oud 23 j., jd. Jouke Dominicus Brada, oud 28 j., weduwn. en Elisa J. M. Fri- cot, oud 21 j., jd. 28 Mei. Joseph Vonck, oud 20 j., jm. en Johanna M. van Gelderen, oud 21 j., jd. Geboorten. 9 Mei. Robert Adriaan, z. van Adrianus P. J. van Oers en van Marthe M. Schaut. Johanna Francisca, d. van Josephus A. Haulez en van Lucia J. Magnus. 10 Mei. Julia Bertha Antonet, d. van Ch. L. de Bruijn en van Clara L. van Osselaer. 18 Mei. Camil- lus Aloijsius, z. van Johannes C. J. Herwegh en van Maria L. Pardon. 24 Mei. Yvonne Ge- rarda, d. van Jan F. Prenen en van M. A. Blommaert. 24 Mei. Bertha Cornelia, d. van Alphonsus van Dorsselaer en van Elodia B. Roovers. 27 Mei. Maria Clemenca, d. van An gela M. M. van Duijse. Overlijden. 9 Mei. Lucas Theodoras van den Brande, oud 86 j., weduwn. van Coleta Persijn. 10 Mei. Alouisius Franciscus van Puijvelde, oud 89 j., weduwn. van Maria Pau- wels. 22 Mei. Maria Anna Bouchout, oud 87 j., wed. van Franciscus Harends. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 1 Mei. Josephus Broec- kaert, oud 26 j., j.m., en Rosalia de Feber, oud 23 j., jd. 2 Mei. Petras Andries Scheers, oud 37 j., weduwn., en Maria Rosalia Blommaart, oud 41 j., jd. 8 Mei. Andreas van Denderen, oud 28 j., jm. en Maria Johanna Louiza de Klerk, oud 29 j., jd. 15 Mei. Petrus de Feber, oud 36 j.", jm. en Anna Maria Eggermont, oud 29 j., jd., Johannes Franciescus Fraijtier, oud 27 j., jm. en Virgina Angelina Kindt, oud 26 j., jd., Eduardus Aloijsius van Waterschoot, oud 42 j., jm. en Anna Maria Buijsrogge, oud 30 j., jd. 21 Mei. Josephus Cornelis Petrus Jacobus Johannes d'Hooghe, oud 50 j., jm. en Rosalia Philomena Platjouw, oud 35 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Eduardus Lievens, oud 24 jm. en Angelina Maria van Poecke, oud 29 j., jd. 6 Mei. Johannes Baptist de Kort, oud 42 j., jm. en Antje Rosalia Wul- lems, oud 39 j., jd. 9 Mei. Albertus Dorotheus Hypolitus Verschuren, oud 23 j., jm. en Maria Philomena Hermans, oud 24 j., jd. 10 Mei. Joseph Vonk, oud 25 j., jm. en Apolonia Louisa van Sikkelerus, oud 25 j., jd. Josephus de Vijl- der, oud 28 j., jm. en Maria Catharina van Braband, oud 25 j., jd. 13 Mei. Eduard Assel- man, oud 33 j., jm. en Maria Catharina de Waal, oud 32 j., jd. 20 Mei. Josephus Broeckaert, oud 26 j., jm. en Rosalia de Feber, oud 24 j., jd. 21 Mei. Petrus Andries Scheers, oud 37 j., weduwn. en Maria Rosalia Blom maart, oud 41 j., jd. 24 Mei. Andreas van Denderen, oud 28 j., jm. en Maria Johanna Louiza de Klerk, oud 30 j., jd. 31 Mei. Eduar dus Aloijsius van Waterschoot, oud 42 j., jm. en Anna Maria Buijsrogge, oud 30 j., jd. Jo hannes Franciescus Fraijtier, oud 27 j., jm. en Virgina Angelina Kindt, oud 26 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Maria, d. van P. A. Tie- leman en van C. J. van Sikkelerus. 6 Mei. Augustus Alouisius Marie, z. van A. J. de Nijs en van B. A. Ph. v. d. Vijver. 7 Mei. Albertus, z. van J Hiel en van M. P. van Heese. 11 Mei. Emelda Louiza, d. van J. L. de Brouwer en van M. C. Hulshout. Louiza Mathilda, d. van F. A. de Waal en van M. L. van Esbroeck. 12 Mei. Elza Louiza, d. van R. J. van Dorsselaer en van M. van Remortel. Julia Scholastica, d. van A. L. van Driessche en van Ph. Platjouw. 17 Mei. Eduardus, z. van J. Heijens en van M. E. Asselman. 18 Mei. Josephus, z. van J. Spon selee en van A. M. van Damme. 20 Mei. Gijs- bertus Alphons, z. van P. J. Adriaansens en van J. M. van Haelst. 24 Mei. Maria, d. van J. F. Hiel en van M. M. Everaert. 29 Med. Mathilda Maria, d. van C. Th. M. Vereecken en van E. E. L. Fassaert. 30 Mei. Emilius Petrus Marie en Frans Petras Marie, zonen van P. Verdurmen en van R. Beck. 31 Mei. Franciscus Jacobus, z. van A. Rockus en van A. M. Asselman. Magdalena Louisa, d. van E. Crombeen en van A. de Roos. Johannes Gustaaf, z. van T. Voet en van L. M. Dan- ckaert. Overlijden. 2 Mei. Johanna Audenaert, oud 69 j., echtg. van J. Th. van Geijt. 8 Mei. Paula Maria Geensen, oud 12 d., d. van J. Geensen en van Ph. Hiel. 14 Mei. Elisabeth Maria de Wilde, oud 15 j., d. van Ed. de Wilde en van A. P. E. van Leuven. 30 Mei. Ludovica Pau lina Anne, oud 87 j., wed. van Ser. Leenknecht. 31 Mei. Emelda Louiza de Brouwer, oud 20 d., d. van J. L. de Brouwer en van M. C. Hulshout. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 1 Mei. Pieter de Vos, oud 26 j., jm. §n Maria de Meester, oud 2ff j., jd. 8 Mei. Jan Scheele, oud 24 j., jm. en Jaco- mina de Putter, oud 21 j., jd. Jacobus Herre- bout, oud 28 j., jm. en Catharina Rouw, oud 27 j., jd. 15 Mei. Levinus van Cadsand (van Axel), oud 25 j., jm. en Catharina de Koeijer, oud 23 j., jd. Jannis Galle, oud 24 j., jm. en - Adriana Magdalena Hamelink, oud 24 j., jd. 22 Mei. Fran§ois Hamelink, oud 26 j., jm. en - Janna Dieleman, oud 27 j., jd. 29 Mei. Willem Faas, oud 22 j., jm. en Pieternella de Jonge, oud 24 j., jd. Leendert Willem Hamelink, oud 20 j., jm. en Catharina Elizabeth de Blaeij, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Jan Pie ter Scheele (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Adriana de Jonge, oud 24 j., jd. Aamout Cor nelis Rouw, oud 24 j., jm. en Neeltje Hamelink, oud 27 j., jd. 15 Mei. Pieter de Vos, oud 26 j., jm. en Maria de Meester, oud 25 j., jd. 22 Mei. Jacobus Herrebout, oud 28 j., jm. en Janna Catharina Rouw, oud 27 j., jd. Jan Scheele, oud 24 j., jm. en Jacomina de Putter, oud 21 j., jd. 29 Mei. Jannis Galle, oud 24 j., jm. en Adriana Magdalena Hamelink, oud 24 j., jd. Levinus van Cadsand (van Axel), oud 25 j., jm. en Catharina de Koeijer, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Mei. Elisabeth Sara, d. van Jozias Tollenaar en van Adriana Janna Diele man. Johannes Daniel, z. van Jaspert Oppe- neer en van Maria Ebrina van Doom. 8 Mei. Cornelis Abraham, z. van Jannis Hamelink. en van Cornelia Hamelfnk. 13 Mei. Adriana, d. van Jacobus Hofman en van Janna de Koeijer. 22 Mei. Marinus, z. van Jacobus Mechielsen en van Maria de Jonge. Adriaan, z. van Jaco bus Dieleman en van Janneke Suzanna 't Gilde. 26 Mei. Cornelis, z. van Abraham Antheunis Dekker en van Cornelia Vinke. Overlijden. 2 Mei. Een als levenloos aan- gegeven kind van het mannelijk geslacht van Krijn Dieleman en van Cornelia Adriana van de Velde. 7 Mei. Elizabeth van der Hiele, oud 69 j., wed. uit het le huwelijk van Reinier Platteeuw en uit het 2e of laatste van Cornelis Stoffels. 8 Mei. Aide van de Velde, oud 61 j., echtg. van Janna Wilhelm. 22 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Krijn den Engelsman en van Jo hanna de Jonge. SCHEEPVAARTBEWEGINQ. 5 Juni. Belg. s.s. Vilvorde Maritime, 825 M3., fosfaat, van Gent naar Leanelly. Deensch s.s. Polaris, 6967 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Fransch s.s. La Seine, 750 M3., fosfaat, van Gent naar. L. Hampton. Eng. s.s. Breadgreen, 1759 M3., ledig, van An-twerpen voor Gent. Duitsdi s.s. Helena, 6119 M3., h-out, van Riga voor Gent. Deensch s.s. Berlin, 5943 M3., hout, van Riga voor Gent. 6 Eng. s.s. Coaster, 762 M3., fosfaat, van Gent naar L. Hampton. Eng. s.s. Homedale, 1486 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., ge- mengd, van Gent naar Antwerpen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zelfs vrouwen klagen. Wij leven in een drakkenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwijlen. Het is een feit, dat velen op een crisispunt zijn aanbeland, w-aarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheid en pijn in den rag zijn waarschuwingen van op- komende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rasten; gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche lucht meer levenszonneschijn noodig. Overwerking strijdt met onze levenseischen; al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoe- ningen bjj vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan alle eischen. Zij herstellen de ongemakken en onrust, veroorzaakt door nierverschijnselen als urinaire kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwel- lingen, rheumatische pijnen en zenuwover- spanning. Zelfs gevorderde nierstoomissen als nier- zand, nier- en blaasontsteking, spit, rheuma- tiek, nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster's Pillen. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij Firma A. van OverbeekeLeunis, a f 1,75 per doos. 30 28 Eng. s.s. Melrose, 4719 M3., stukg., van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Loniden voor Gent. Zweedsch s.s. Porius, 8461 M3., erts, van Narvik voor Gent. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. 6 Juni. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukg. van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Mistley, 1379 M3., ijzer, van Gent n-aar Llanelly. Eng. s.s. Lon-ghirst, 4804 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., stukg. van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Borthw-ick, 3182 M3., stukg. van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Ady, 577 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Fransah s.s. Ars, 5186 M3., ledig, van Sas van Gent naar Duinkerken. Duitsch s.s. Fiducia, 4445 M3., ledig, van Gent naar Seaha-m. Noorsch s.s. Havmoy, 2667 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Vectis, 3261 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Deensch s.s. Elie, 5302 1M3., hout, van Trangsund voor Gent. Eng. s.s. Stanwel), 1203 M3., kolen, van Penarth voor Gent. Duitsch s.s. Phila, 3875 M3., hout, van Wiborg voor Gent. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 7 Juni. Eng. s.s. Oaktown, 1234 M3., ijzer, van Gent naar Bo'ness. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3., kolen, van New-Castle voor Sluis-kil. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Lett. s.s. Kokness, 4845 M3., ledig, van Gent naar Seaham. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukg. van Gent naar Leith. Eng. s.s, Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s Falcon, 1910 M3., stukg., van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Stanwell, 1203 M3., ledig, van Gent naar Cherbourg. Zweedsch s.s. Felicia, 3768 M3., ledig, van Gent naar Hango. Belg. s.s. Isabella, 1044 M3., pijpaarde, van Par voor Gent. Eng. s.s. Ericus, 6227 M3., kolen, van Barry voor Sluiskil. 8 Juni. En-g. s.s. Breadgreen, 1759 M3,. fosfaat, van Gent naar Brittonferry. Ned. s.s. St. Jansland, 6239 M3., ledig, van Sluiskil naar New-Castle. Eng. s.s. Martin-hoe, 4378 M3., ledig, van Dieppe voor Gent. Noorsoh s.s. Skule, 3256 IM3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., stukgoed, van Gent naar Dundee. Noorsch s.s. Hans Gude, 3673 M3., ledig, van Gent naar Manchester. Fransch s.s. Pres. Sergent, 14925 M3., ledig, van Gent naar Batoum. Lettisch s.s. Linhope, 3758 M3., hout, van Riga voor Gent. Lettisch s.s. Sigulda, 5647 M3., gemengd, van Riga voor Gent. Deensdh s.s. Randi, 2160 M3., kunst- mest, van Bordeaux voor Gent. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. 9 Juni. Duitsch s.s. Brake, 304 M3., ledig, van Danzig voor Gent. Duitsche zee!. Unterweser 17, 2179 M3., hout, van Nortkapping voor Gent. Ned. s.s. Terneuzen, 7047 M3., fosfaat, van Sfax voor Sas van Gent. Ned. zeilsch. Jantina Fergiena, 382 M3., ijzer, van Calais voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Stefani, 2144 M3., -hout, van Danzig voor Gent. Fransch s.s. Teneriffa, 5872 M3., ge mengd, van Windau voor Gent. Eng. s.s. Egret, 3945 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Zweedsch s.s. Mercurius, 1574 M3., pa- pierpap, van Christinehavn voor Gent. Deensch s.s. Laura Maersk, 4051 M3., vlas, van Reval voor Gent. Zonnetijd. D A G E N. Yoorm. Nam Zaterdag 14 Juni 11.09 11.35 Zondag 15 12.00 Maandag 16 0.26 12.51 Dinsdag 17 r 1.15 1.38 Woensdag 18 n 2.02 2.26 Donderdag 19 2.50 3.15 Vrijdag 20 3.40 4.04 H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 7