SUIT EN LA ND.~ PREDIKBEURTEN. INGEZONDEN MEDEDEELING. HIEUWA.J.P.'S H.EU MET GECONF'JTE VRUCHTEN zullen worden gezonden en aan de groeve niet zal worden gesproken. De Koningin zal zich bij de begrafenis van den Manister van Staat Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman doen vertegenwoordi- gen door den Prins der Nederlanden. „De oude heer Lohman". De ,,ouae beer Lohman", zooals hij in de straat waar hij woonde, genoemd werd, deed, voor hij einde vorig jaar aan het suk- kelen ging, elken ochtend, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd, nog stipt om half adit zijn wandelingtje. Hij was de klok voor de omwonenden in de Trompstraat. Hij wan- delde dan de Laan van Meerdervoort uit en den Ouden Scheveningschen weg op tot de Promenade. En dan keerde hij weer om. Tot op dien tijd was ook zijn gewoonte gebleven 's avonds nog wat te werken. Hij bracht voor de laatste lichting zijn post al- tijd zelf weg. Voor de buren had hij, als hij ze ontmoette, steeds een vriendelijk woord. Met belangstelling informeerde hij dan naar de gezondheid van de leden der families, die rondom hem woonden. Na de oprichting van de Duinoordkerk in Zorgvliet ging hij meest bij Ds. Creutzberg ter kerke. Nadat hij van October af niet meer de straat op was geweest, had hij den voorlaatsten Zondag van zijn geneesheer verlof gekregen, met een rijtuig een toertje te doen. Hij was in zijn uiterlijk zeer veel ouder geworden. Zijn van vroeger zoo bekende rijzige figuur was diep gebogen. Maar zijn wilskracht typeerend was, dat hij tooh al- leen, op ziijn 'stokje leunend, naar het rijtuig stapte en bij zijn terugkeer den koetsier het fooitje ging geven. Het is de lagtste keer geweest, dat hij ,,'n luc'htje scheppen" ging. Dinsdagnadht heeft hij de benauwdheid terug gekregen, die hem in de afgeloopen maanden zoo ge- plaagd had. 'Om omstreeks negenen 's och- tends is hij zacht ontslapen. Tegen tienen vertelden de bakker en de melkiboer het verder op straat... „weet u "t al de oude heer Lohman is dood". En alle omwonenden waren er vol van, dat het ..toch nog zoo onverwacht" gebeurd was. DE WESTER-SCHELDE, Het Hdbl. vaD Antwerpen meldt Uit de peilingen op 5 Juni uitgevoerd in den pas van Valkenisse blijkt, dat de diepte aldaar 7 meter onder lage tij is op een breedte van 250 meters. Hee'emaal aan den Zuidkant zijn er nochtans twee kleine piaatsen, waar de diepte onderscheidenlijk 6,80 en 6,90 meter is Deze zjjn van wein'g beteekenis, want, moest er daar een sehip aan den grond loopen, het zou er zonder eenige moeite en zonder averij overschuiven, gezien de on- beduidende oppervlakte van deze ondiepe piaatsen. Overigens men verwacht, dat bir.nen 8 dagen deze twee ondiepten niet alleen zullen verdwenen zijn, maar dat men in de pas van Valkenisse de bagger werken zal staken, aangezien dan de diepte over het grootste deel 8 meter onder lage tij zal zijn. In den pas van Bath wordt regelmatig voortgebaggerd met een minimum van 60,000 kubieke meter per week. Het schijnt nochtans, dat de e pas door de natuur veroordeeld is om te verdwijnen, en d*at weldra de scheepvaart langs den pas van Rilland zal moeten geschieden. De peil lingen in den laatsten tijd aldaar gedaan wijzen er op, dat de diepte van den pas van Rilland grooter en grooter wordt, terwijl die van Bath vermindert. De pas van Bath echter wordt kunst- matig op diepte gehouden, maar men denkt, dat eenmaal, en dit binnen betrekkelijk weinigen tijd, de natuur de overwinning behalen zal. .Men moet echter in Bath blijven baggeren, omd&t voor het oogenblik een verandering van pis een stremming voor de scheepvaart zou teweegbrengen van ten minste 3 weken. Ziedaar de verklaringen van den heer T. Claes, bestuurder van den dienst der Zeeschelde. De loodsen hebben niet anders gezegd, toen het ongelooflijke besluit van het weg- nemen van de bebakening in Rilland werd genomen. In Krankeloon worden de baggerwerken steeds voortgezet en men mag zeggen, dat daar in de richting van de lichten van Krankeloon en Boerenschans de diepte practisch 7 meter is. DE TOESTAND. Eto nieuwe Amerikaansche immigratie- w^t, welke tot strekking heeft Japansche immigranten bijkans geheel uit de Ver eenigde Staten te weren, hegft in Japan kwaad bloed gezet, wat schrijlt de jsj r. Crt. volkorrton begrijpelijk is. Ja pan heeft in een menschenleeftijd op het gebied van de moderne Westersche be- schaving zu'k een merkwaardigen vooi'uit gang vertoond, dat het voor den Japan- schen nationalen trots niet anders dan giie- vend moet zijn, wanne^r Japansche onder- danen in de Vereenigde Staten met andere Oostorlingen gelijkgesteld worden. Presi dent Coolidge heeft met wijs inzicht de eerste tnaal, dat dc wet hem ter teeke- ning werd voorgelegd, ei" zijn veto oyer uitgesproken, op grond van de overtuiging dat de maatregel de Japansch-Amerikaan- sche politieke betrekkingen moest vergif- tiren en de kiem voor een toekomstige bot- sing Kon bevatten. Dit heeft niet gebaat, want het Congres heeft de wet opmeuw aangenomen en daarna had zijn veto geen KracCit meer en heeft hij, met de kanttee- kening dat hij den maatregel nochtans bleef betreuren, toch moeten teekenen. De oorzaken, die tot uitsluiting hebben geieid, zijn van edonomischen aard. Dc Ja- panners doen met geringer behoeften en dus lagerc looneischen den Amerikanen in Californie en andere kuststaten langs den Grooton Oceaan ooncurrcntie aan, Hun aan- tal wordt in Californie alleen op 120.000 geschat en zij spefcn daar een voorname rol in het bedrijf van de fruitkweekers,. Als plukkers schijnen zij onovertroffen te zijn en de verbouwers van fruit zouden zwaar getroffen worden, indien de Japanners uit het land gezet worden, waarop intusschen voorloopig geen kans bestaat. In Califor nie is de openbare meaning er echter al Iang sterk voor gewe-est, hun verdere toe- strooming te weren en in de Amerikaan sche politiek heeft deze staat grooten in- vloed. Ongedaan is de maatregel thans niet meer te maken, ondanks een scherpe protest- nota van Japan, waarin dit land zich be- roept op vroeger gesloten overeenkomsten. L)e Japansche regeering heeft haar nota besloten met aan te voeren, dat een fla grante onrechtvaardigheid is begaan tegen- over een vreemde natie met verlooche- ning van haar gepast gevoel van eigen- waarde. van internationale overeenstem- ming e'n van de gewone regelen van de internationale hoffelijkheid. De Amerikaan sche regeering zal hierop dezer dagen antwoorden en, hoe dan ook; de politiek van het Congres moeten verdedigen. Daarna zal de zaak uiterlijk erbij blijven, maar gelijk gezegd, innerlijk zal de goede verstandhouding tusschen de twee landen er sterk onder lijden, wat in het beLang van de geheele "wereld te betreuren is. Na de conferentie van Washington, die vlootbeperking ten gevolge had, staat nog inkrimping van de wapening te land op het internationale program, maar het is te vree- zen ,dat Japan zich voortaan minder plooi- baar zal toonen voor Amerikaansche de siderata en tevens dat de overeenkomst van Washington niet langer zal duren dan tot het tijdstip, waarop zij opgezegd kan worden. Het gevaar dat de onverkwikkelijke ver- houding tot een spoedige uitbarsting leidt wordt sterk getemperd door aJlerlei econo- mische overwegingen. De welvaart van Japan heeft van de jongste aardbeving, een heelen knak gekregen. Het kapitaal is er schaarsch, het geld dubr en er heerscht werkloosheid. Uit de Verehnig- de Staten en Engeland zijn groote bedra- gen tegen hooge rente geleend voor den wederopbouw van Tokio en Jokohama, maar het werk vordert langzaam. Bij de- zen ongunstigen toestand kan Japan niet aan gewapend verzet denken. Dr. Tokoe- zo, een bekend staathuishoudkundige van 'de universiteit te Tokio, heeft pas ver- klaard, dat Japan (hetwelk zijn zijde kan Amerika verkoopt en in ruil daarvoor van- daar zijn katoen krijgt) economisch af- hankelijk is van Amerika. Indien de handel met Amerika stil zou komen te staan, zegt hij, kan Japan het nauwelijks een dag volhouden. Een oorlog met de Vereenigde Staten, zou daarom Japan op den rand van den ondergang brengen» Voor dezb overwegingen zal ook de imperialistische staatsman burggraaf Kato, die pas den post van minister-president in Japan heeft aanvaard en de man is, die indei'tijd de b6- faamde 21 eischen aan China stelde, het hoofd moeten buigen. Wanneer echter een natie het gevo,el heeft, dat haar in een periode van betrckkelijke machteloosheid (en misschien juist in verband hiermee) onrecht wordt aangedaan, schrijat dit on- recht zooveel te heviger en gaat de wrok zooveel te dieper zitten. Voor het werk dat te Washington met zooveel hoop be- gonnen is en dat immers voornamelijk ten doel had, toekomstige conflicten in de Stille Zee te bezwGen, is de nieuwe Ame rikaansche immigratie-wet zeer te bejam me.ren. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en de daaronder ressorteerende hulptkantoren, is gedurende de maand Mei ingelegd f 23.879,90 en terugbetaald 28.677,07, al- zoo minder ingelegd dan terugbetaald 4797,17. Onder de inlagen waren 10 for- mulieren van f\,in spaarzegels van 5 cent, en 90 in spaarzegels van 1 cent, z.g. schoolsparen. Er werden 22 nieuwe fooekje® uitgegeven. Ter diirectie der staatsschuldboekjes werd ingeschreven nominaal f 550, 1 nieuw staat- sehuldboekje werd uitgegeven. CONCOURS VAN DEN ZEEUWSCHEN BOND VAN MUZIEKKORPSEN. Dit had plaats d^n tweeden Pinkstcr- dag te Kruiningen. Er kwamen 3000 be- talende bezoekers op het terrein. De jury bestond uit de heeren M. C. van de Roo- vaart te Amsterdam, L. C. de Boer, di- recteur van de kon. militain;e kapel te 's Grav'enhage ,cn A. Heemskerk, toonkun- stenaar te Zoetermeeer-Zegwaard. In de afdeeling voor uitmuntendheid bfe- haalde Wissekerkc de le prijs met 148 punten, Euphonia van Goes met 139 de tweede en St.. Caecilia van Vlissingen met 103 de derde.. De wisselbeker viel dit jaar ten deel aan Exdelsior van 's He,er Arendskerke, dat in de le afdeeling fanfare den eersten prijs had behaal&.met 163 punten. Van de gezelschappcn uit Zeeuwsch- Vl'aanderen werden prijzen behaald: in de vierde afdeeling een eerste prijs door St,. Cecilia van Stoppeldijk met 144 punten; in de tweede afdeeling een 2en prijs door Opwaarts van St. Jansteen met 141 punten, door St,. Ceciha van Hontenisse met 136 punten en door Excelsior van Ter Hole met 137 punten. EXAMEN VOOR GEMEENTE- ADMINISTRATIE. In de commissie voor het afnemen van het examen ter verki'ijging van het diploma voor de gemeente-administratie, die van 17_21 Juni a.s. te 's Gravenhage zitting zal houden zal o.m. zitting hebben de heer B. I. Zonnevijlle, gemeente-secreiaris alhier EXAMEN HOOFDAKTE. In de examencommissies voor de hoofdi akte L. O. zijn p.a. benoemd in de commis sie te 's Gravenhage tot lid en plaatsver vanger van den voorzitte'' de heer A. Zuiderveld, directeur der Rijkskweekschool te Middelburg,. In de commissie te Rotterdam tot leden de heeren Tj, Sterringa, schoolopziener te Ter Neuzen, H. Dekker; leeraar aan de Rijkskweekschool te Middelburg en K. Huiz®nga, leeraar aan de bijzondere kweek school te Middelburg, en tot plaatsvervan gende leden de heCren P. M. van Leeuwen, TER NEUZEN, 13 JUNI 1924. EEN BEZOEK AAN HET LOO EN HET KON1NKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND Naar men ons mededeelt, ontving de heer J. de Kraker Cz. te Zaamslag een schrijven, namens H. M. de Koningin, om Dinsdag 1.1. met zijne dochter en mej. De Feijter, de dodhter van den burgemeester van Zaam slag, welke dames indertijd het aan Prinses Juliana aangeboden Axelsch costuum heb ben verzorgid en Haar daarmede te 's Gra venhage hebben gekleed, op het Loo te komen, ten einde voornoemd costuum na te zlen, de Prinses weer aan te kleeden en de onderdeelen die ondertussehen wegens den flinken groei van Prinses Juliana te klein gewonden waren, te veranderen. Aan deze uitnoodiging is natuurlijk vol- gaarne voldaan. Terwijl genoemde dames de noodige werkzaamheden aan het cos tuum verrichten, waren H. M. de Koningin en Prins Hendrik daarbij ook steeds tegen- woondig. Ondertusschen werd de heer De Kraker uitgenoodigd de tuinen en stallen van Het Loo te be-zichtigen, alsook hetgeen daar ten opzichte van het landbouwbedrijf wordt verrieht, en vervolgens een kijkje te nemen in het paleis, waar hij ook bij H. M. de Ko ningin werd genoodiigd. Nadat aan de jonge dames en den hen vergezellenden heer De Kraker een diner was aangeboden, werden zij met het Kp- ninklijk rijtuig naar Apeldoorn gebraeht. Aan de dames werd officieel medege- deeld, dat Prinses Juliana op 6 Augustus in Mnddelburg in Axelsch costuum zou ver- schijnen en zij op 8 Augustus, ter gelegen- heid van het bezoek aan Zeeuwsch-Vlaan- deren weder daarmede zal gekleed zijn. Met het oog daarop werden de dames uitgenoo digd op 6 Aug. tijdig aanwezig te zijn in de Abdij en op 8 Augustus aan boord van het stoomschip „Hydrograaf" te Hansweert, teneinde H. K. H. Prinses Juliana behulp- zaam te zijn bij het aankleeden. CEGER. Bij kon. besluit is aan den reserve-eer ste luitenant D. W. F. Rommel op zijn ver zoek eervol ontslag uit den militairen dienst verieend. GEREF. KERK. Bedankt voor Axel door ds. Joh. H, Rietberg te Maassluis. Beroepen te Boornbergum en te Wons, P. de Feijter, cand. te Axel. fceraar aan de Rijkskweekschool te Middel burg en H. Pik, directeur der Rijksnormaal- lessen te Zierikzee. RAAD VAN STATE In de Wioensdag gehouden ppenbare vergadering van den Raad van Statfe werd voorKzing gedaan van een Kon.^ besluit waarbij met vernietiging van hef besluit van Ged. Staten van Zealand, aisnog een logementsver,gun»ing is verieend aan F lJ. van Eerdenburg te Hulst, Stationsweg E no|. 8. CHR. LANDBOUWSCHOOL TE AXEL. De vorige week werden te Axel in den vorm van open'bare lessen, onder toezicht van den Rijkslandbouwcpnsulent te Goes, de heer C, Stevens, in tegenwoordigheid van het betstuur der afdeeling Oosteljijk Zeeuwsch-VIaanderen van den Chr. Land bouw- en Tuindersbond, de commissie van toezicht op de school en Vele genoodigden, aan de Chr. Lagere Landbouwsdiool te Axel, de overgangsexamens gehouden. Na de lessen wcrd het woord gevoe'rd door den voorzitter der commissie van toezicht, den heer M. WKosterdoor den voorzitter der voornoemde afdeeling, d« heer Joh. de Feijter, om de leerlingen met het behaalde succes te fel.iciteeren. D« heer Stevens wees op het groot belang van het landbouwonderwijs en den voor- sprong dien zij, die daarvan konden pro- fiteeren, genieten. i De directeur der school de heer Le Feber uitte voor de leerlingen die het diploma behaalden zijn b0ste wenschen en zeide hen ook in de toekomst zijn hulp en voor- lichting toe, indien zij die zouden noodig hPbben, Namens de leerlingen werd door WiUem de Feijter Pz, den heer Le Feber een zilveren papiermes als souvenir aangeboden Het diploma werd uitgcreikt aan de volgende leerlingen der 4e klas: W;. de Feijter Pz., W. de Feijter Wz., K. de Putter Jz., F. de Klerk Sz., 1. de Feijter Hz. en Jac;. de Feijter Sg., alien te Axel en C,. B. Mel te Boschkapellv. Bevorderd werden: Van de le naar de 2e klas: P. Ricmens te Zaamslag, Joh. Dieleman te Zaamslag, Lev. de Feijter te Axel. W. Dekker te Axel G. d'e Feijtt-r te Axel, W. Scheefe Dz. te Ter Neuz-n, F, de Putter te Zaamslag, en A. van Hoeve te Ter Neuzen. Van de 2e naar de 3e klas: F, de Feij ter te IJz >n<jijke, G. E. Dekker te Zaamslag, p, de Jonge te Ter Neuzen, J. Dieleman te Zaamslag, W, den Hauler te Axel, F. de Kubber te Ter Neuzen, L. Huijssen te Ter Neuzen, A. de Kraker te Axel, J. Cor- nelisse te Axel, Si; van Hoeve te Axel, A. Scheeie te Ter Neuzen, Jac. Dieleman, te Axel. C,., Vinke te Biervljet, Jac. de Feijter te Axel. P. van Fraaijenhove te Axel en A. van Wijck te Axel. Van de 3e naar de 4c klas: A. de Kraker te Zaamslag, W, de Muf te Zaamslag, J. Dieleman te Zaamslag, W. J. Scheeie te Ter Neuzen, Joh. de Feijter te BosChka- pelle, L. de Regt te Axel,, F. de Jonge te Zaamslag, A. Riemens te Zaamslag en E. C. Dekker te Zaamslag. ELECTRISCH LASSCHEN. DEMONSTRATE TE SAS VAN GENT. IMorgen, Zaterdag 14 Juni, des middags 2 uur, in een der gebouwen van de Eerste Nederl. Coop. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, een demonstratie worden gegeven, welke voor serieuze belangstellen- den kosteloos toegankelijk is. Deze demon stratie gaat uit van de machinefabriek „Maasstad" te Rotterdam, een fabriek, die zich speciaal belast met het herstellen van stoomketels, motoren en machines, waarbij zij van de nieuwste vfndingen der techniek gebruik maakt, teneinde de reparation zoo betrouwbaar mogelijk uit te voeren. De demonstratie heeft ten doel, in ZeeuwsCh-Vlaanderen meerdere bekend- heid te geven aan het electrisch lasschen, want het is gebleken, dat men hier te lande nog niet voldoende bekend is met dit nieu we, bij uitstek practische hulpmiddel der techniek. Reeds werden door het electrici- teitsbedrijf te Amsterdam en het nijver- heidslaboratorium te Delft soortgelijke de- monstraties gegeven. Aan belangstelling heeft het daar niet ontbroken: fabrikanten, ingenieurs, ambtenaren van overheidsbe- drijven, marine-autoriteiten en stoomwezen hebben daar van hun groote belangstelling doen blijken. Van het electrisch lasschen wordt een ruim gebruik gemaakt voor het repareeren van frames, assen, wielen, cylinders, tand- raderen, enz. Het wordt zoowel gebruiikt om gebroken macihinedeelen en ingeteerde ketels te repareeren, als om stukken rails te vernieuwen. Moeilijke en haast ongeloof lijke reparatien worden er mede verrieht: aan gebroken scheepsschroeven worden nieuwe bladen gelascht, breuken in zware machineframes solide hersteld, fouten in gietstukken, zooals gietgallen en scheurtjes, worden verwijderd en in vele gevallen wordt het electrisch lasschen met succes toege- past in plaats van klinknagels. Het meeste succes heeft de machine fabriek „Maasstad" bereikt met ketellas- schen, zoowel aan stationaire als scheeps- ketels en locomobielen; inteeringen in stookbuizen, vlamkasten rompplaten en fronfen worden electrisch op oorspronke- lijke dikte gelascht, waardoor dikwijls het vernieuwen van dure onderdeelen wordt vermeden. De ketelreparatien worden op keur van het stoomwezen uitgevoerd,hetwelk allengs aan electrisch lasschen voorkenr geeft: aufogeen laschwerk aan iketels zal steeds meer geweigerd worden. Dus is de toekomst aan de electrisehe laschmethode. welke Zaterdagmiddag in ons gewest ge- demonstreerd zal worden en inmiddels op de Suikerfabriek reeds practisch is toege- past geworden. HET ZEEUWSCH-VLAAMSCHE ZEND1NGSFEEST. Op Donderdag 26 Juni a.s. zal te Hoei bij Ter Neuzen het Zeeuwsch-Vlaamsche Zendingsfeest gehouden worden, op de weide van den Iheer J. D. de Feijter, vlak bij de tramhalte Mauritsfort. Als sprekers zullen optreden Ds. G. van Dis van Zaam slag, Ds. H. Veldkamp van Anna Jacoba- polder, Ds. W. A. B. ten Kate van Vlissin gen, Ds. P. Ch. v. d. Vliet van Vlissingen, Ds. C. Ferguson van Durgerdam, Ds. L. de Bruijme van Zwolle, en Ds. S. Groeneveld van Ter Neuzen. Het feest begint om 1 uur (N. T.) en duurt tot half 7. De bidstond den avond te voren, aanvangende om half 8 zal plaats hebben op het terrein em zal ge ieid worden door Ds. E. Raams van Hoek. NATIONAAL HULDEBLlJK REDDINGS- MAATSCHAPPIJ. Er is naar m^n ons meldt, een commissie g'Cvormd tot het aanbieden van een riatio- naal huldoblijk aan de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingsmaatschappij en de Zuid-Hollandsch® Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen, ter gefegenheid van het 100-jarig bestaan van deze maatschap- pij«n. Het eere-comite voor de provincie Zee- land is als volgt samengesteld: Eerej-voorzitter jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Comnnssaris der Koningin in Zee.land, te Middelburg, eere-leden de /toeren P. Dumon Tak, burgemeester van Middelburg en J. Tissot van Pattot, kapi tein ter zee, ondst-aaovoerend zeeofficier t< Uitvoerend comite voor Zeeland: dage- lijksch b«stuur: Voorzitter C. A. van hVoel- d^ren, burgemeester van Vlissingen, secre- taris I. van Waard€, adjunct-oommies ter RATIONALE BANKVEREENIGING. Aan het jaarverslag over 1923 der Nationale Bankvereeniging ontleenen wij het navolgende Ook in 1923 bleef de malaise voortduren. Toch valt eenige verbetering waar te nemen. Een ver Metering, welke eensdeels haar oor- zaak vindt in een aanpassing aan de thans bestaande toestanden, anderdeels in een ge- leidelijke opleving bij somiuige takken van handel, industrie en landbouw. De ontwikkeling van ons bedrijf over het afgeloopen jaar was bevredigend. Wij slaagden erin ons onkostencijfer verder terug te breugen. Het is ons aan genaam thans te kunnen vermelden, dat de behaalde netto winst vooruitging met 115.093.91. De netto-winst over 1923 bedroeg 1.497.221.56 bij een saldo A0. P0. van 66.821.96 tegen f 1.451.301.74 overl922bijeensaldo A0. PJ.van/ri36.028.05 Het debiteurencijfer geeft een dating aan, het aantal der debiteuren daarentegen ver- meerderde. Evenals op vrijwel alle bankbalansen over het afgeloopen jaar valt waar te nemen, verminderde het totaal der door derden bij ons gedeponeerde gelden. Deze verminde- ring is echter. gezien de tijdsomstandig- heden, gering te achten, terwijl het aantal relatien toenam. De totale toename der drie groepen van relatien achten wij een verheugend ver- schynsel, hetwelk de stabiliteit van ons bedrijf ten goede komt Van onze afdeeling giro wordt steeds meer gebruik gemaakt. Het evenwicht tusschen ons opereerend kapitaal en onze uitzettingen b'eef gehand- haafd. Onze liquiditeit bleef onveranderd goed, immers ook in het afgeloopen jaar behoefden wij noch op de circulatiebank, door credietpapier in herdisconto te geven, noch op de ons garandeerendeRotterdamsche Bankvereeniging een beroep te doen. Wij onderhielden steeds een belangrijk tegoed bij de Rotterdamsche Bankvereeniging. Na de gebruikelijke jaarlijksche nauw- keurige revisie van onze debiteuren, is het^ ons aangenaam u te kunnen mededeelen, dat wij geen teleurstellingen van eenige beteekenis hebben te vermelden. Volgens de gedragslijn, welke wij ten vorige jare in ons jaarverslag vastlegden, stellen wij u voor wederom uit de winst 500.000 te bestemmen voor onze onder crediteuren opgenomen speciale reserve tegen debiteuren, 100.000 toe te voegen aan de statuaire reserve en op gebouwen af te schrijven een bedrag van 150.000. Wij stellen u voor daarna het dividend te bepalen op 4 °/0 Het handhaven van een conservatieve dividend-politiek meenen wij te moeten voorstaan in het belang van aandeelhouders. Zondag 15 Juni 1924. secretarie te Vlissingen, Hobeinstraat 55, penningmeestei' mr. G. J. Sprenger, agent d«r Nederlandsche Bank te Middelburg. Leden: Burgh; W. G. Boot, burgemees- tor. Cadzand: Iz. Erasmus, burgemeester. Westkapelle: mr. J. W. Wol,dringh van der Hoop, burgemeester. Middelburg: E;. Berdenis van BeHckom gep. kolonel tit. der mariniers; J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, gep. schout-bij -nacht, oud-inspecteur-gencraal van het loodswezen; jhr. C. J. van Adri- cbem Boogaert. kapitein der infanterie; wa- terconsul A. N.'W. B.; P. de Bruijne, direc teur prov. stoombootdienst Ooster-Schelde. Vlissingen: C. de Haes, kapitein ter zee; inspecteur van het Ned. Loodswezen; P. J. Guttig, eommissaris van het Ned. Loods wezen; A. P. K. Onderdijk, Loods van het Ned. loodswezen; H. W. Pieterse, schipper reddingsboot; H. D. Streefkerk, matroos; H. M. Manikus, kapitein-luitenant tor zee; commandant van Hr. Ms. wachtschip; H. J. M. van Raalte, bankier; waterconsul A. N. W. B.; B. C. A. van Renterghem, direc- tour provinciale stoombootdienst Wcster- Schelde; mr. Jan Smit Az., directeur Kon. Mij. „de Scheldt"; G. A. Walljer; direc teur stoomvaart Mij. „Zeeland". Domburg: P. J. Elout, directeur Mij. „Zeebad". Goes: mr. J. A. A. Fransen van de Putte, bankier. Poortvliet: P. Van Rees, burgemeester. Ter Neuzen: J. Huizinga, burgemeester. Veere: N. J. van Beveren, rijkstonnen- legger,. Zierikzee: mr. S. R. Bakker, kantonrechter Haamstede: J. A. van Zuijlen, burge meester. In erkentelijkheid voor wat door de beide reddingmaatschappijen in 100 jaren is ver rieht, is de commissie gevormd om gelden te verzamelen. Deze kunnen dan op elen ju- bileumdag, 11 November te Amsterdam en 24 November te Rotterdam worden aan geboden. De bedoeling is aan elk der maatschappijen de helft te schenken van het kapitaal dat wordt bijeengebracht, ten einde de maatschappijen in staat te ^stellen uit de renten daarvan de steeds stijgende koston fiaror stations te bestrijden,, HULST. De geldleening der gemeente Hulst, voor rekening van de Gemeenteiijke Gasfabrieg, groot 10.000 gulden, is geheel toegewe- zen aan de firma Ls. van Waesberghe Janssens, tegen eene rente van 5 pet. en pari-koers,. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Juni 2 uur. Londen 11,52 Berlijn, per biljoen Parjjs 14,02i/s Brussel 12,071/2 Weenen (10.000) 0,40 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 14,021/2 Belgisch 12,071/2 Oostenrpksch (10.000) 0,40 11,53 0,62. 14,10. 12,121/2. 0,45. 0,62 14,10. 12,1273. 0,45. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noodzaakt ons eenige stuk ken tot het volgend nummer te laten liggen. Red. POLITIE. Op Itot bureau van politic alhier zijn als gevonden ged^poneerd: een kindertaschje, een huissUutel, een voetbal; een pakje rijwielgereedschap en een jongensjasje. RecMhebbenden vervoegen zich aldaar. A. C. LENSEN'S STOOMVAART MA AT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. MAGDALENA vertrok 12 dezer van Gent naar Newcastle on Tyne. ss HELENA in tossing te Vlaardingen. s.s. TERNEUZEN liggende te Ter Neu zen. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sas van Gent. Philippine. Ned. Herv. Kerk. 9J u. en 2 u., Ds A. Timmerraan. 9J u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9i u. en 24 u., Ds. E. Raams. 9u„ en 2J u Ds. G. van Dis. 9i u., Ds. G. P. A Ruijsch van Dug- teren en 2 u., Ds. G. van Dis. 91 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk. 91 u. en 21 u., leesdienst. Zaamslag Chr. Gereformeerde Kerk. 91 u. en 2 u., Ds. T. A. Bakker van Sliedrecht. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 61 u., (Zomertijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 61 u., (Zomertijd,) leeskerk. Axel. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). m u., 21 u., en 6 u. (Zomertijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 61 u., (Zomertijd) Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. It. Diensten om 7, 81 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. Bieden. La ten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2