SPORT. LANDBOUWBERICHTEN. 2 Ploegen Cappon no. 2. 1 Ketting Eegde Howard. 2 Cultivators Martin. 1 Aardappelrooier Martin. 2 Peemolens. 1 Wind-Wanmolen Baker. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Doorzitten bij welrijders - Stukloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonne- brand - Doorgeioopen Branderige Voefen verzacht en geneest men met PUKOL. Over het expertsplan zei de Minister ver- volgens: „Doordien het rapport der des- kundigen de onimacht van Duitschland om te betalen erkent, vervalt de laatste houd- bare motiveering voor de bezetting van het Ruhrgebied. Betalingen zulien alleen kun- nen plaats hebben wanneer dit gaat zonder gevaar voor het economische leven van Duitschland. Alles snakt thans naar een accoord. Duitschland kan echter niets doen zoolang het de souvereimiteit over het bezette gebied niet weer bezit. Daarom is de miilitaire ont- ruiming van het Ruhrgebied een kwestie van prestige voor de Duitsche regeering ge- worden, waar de regeering pal voor zal blijven staan. Zij is overtuigd, dat de door haar betreden weg de eenig mogelijke is, in het belang van het vol'k en hoopt, dat de behandeling dezer kwestie zakelijk en rus- tig zal kunnen plaats hebben". De souvereiniteit over het bezette gebied en het wegtrekken der Fransche troepen uit de Ruhr, zijn de allereerste voorwaarden van Duitschland voor de aanvaarding van het rapport. De aanneming der vertrouwensmotie in de regeering en de verwerping van alle oppositie-moties, toont aan, dat de Rijks dag, evenals de regeering, het experts-rap port in beginsel aanvaard heeft. Onder de 60 communistisohe Rijksdag- leden bevindt zich ook mevr. Ruth Fischer, die vroeger Friedlander heette, en die de gewoonte heeft in zeer opmerkelijken trant te spreken. Zij begon een harer redevoe- ringen in den Rijksdag met de woorden: „Wees gegroet, gij parlement van harlekij- nen en kapitalisten, ik groet u honden- en apenspel, achtenswaardige poppenkast", e.d.g. Natuurlijk ibleef de rechterzijde het antwoord niet schuldig en bij het tot de orde roepen door den voorzitter, tot driemaal toe, zei zij op sarcastischen toon, „dank u zeer", en ging onverstoord verder in debatingclu'b- stijl te pleiten voor de vrijlating der gevan- gen zittende communisten. Het behoeft geen betoog, dat ook de andere partijen bij in- terrupties en vaak ook redevoeringen zioh buiten de perken der parlementaire wel- voeglijkiheid begeven. Zelfs de tempera- mentvolle Minister Stresemann kreeg Vrij dag een vermaning van den voorzitter te hooren, daar hij tegenover den fascist von Grafe die zich onderwijl had schor staan te schreeuwen „uitdrukkingen bezigde, welke niet toelaatbaar waren". Uit die tereehtwijzing aan het adres eens Ministers kan worden afgeleid, dat het debat niet op bijzonder hoog peil stond. De Rijksdag ging met Pinkster-vacantie tot 24 dezer. Vrijdag is nog geen oplossing gevonden voor de Fransche politieke crisis. In de Kamer dienden de communisten een motie in, waarbij aan de Kamer werd verzocht onmiddellijk haar meening over het geval- Millerand uit te spreken. De voorzitter wei- gerde de motie in behandeling te brengen, daar deze in strijd met de Grondwet was. Een stemming over de aanplakking van de intree-rede van den voorzitter Paul Painleve, werd aangenomen. De linker- meerderheid telde alles te samen 307 stem- men, hetgeen op een totaal van ongeveer 500 niet al te veel is. En men onderstelt, dat het aantal voorstanders van het weg- jagen van Millerand de 300 niet halen zal... Intusschen Millerand blijft rustig voortgaan met het polsen van bekende po- litici als Franklin Bouillon, Millies-Lacroix, Ghaumet en Klotz. Met of kort na Pinksteren zal de kabinets- fonmateur wel gevonden zijn. Volgens de bladen, wil Millerand in ieder geval een ministerie tot stand brengen, dat het program der linksche partijen tot grond- slag heeft, maar aan den anderen kant is hij besloten ziich tegen alles te verzetten wat tegen de constitutioneele regeling in- druischt. En onderwijl zint men in de radicale en socialistisohe Kamer-fracties op middelen om den stoelvasten Millerand uit zijn Ely- seesch paleis te verdrijven. ONZE TAAL IN BELGle. Ond^r het opschrift: een nieuw gevaar wijst Neerlandia op de groote werkzaam- heid der Ligue Nationals pour l'Univer- site de Gand et la liberie des Langues. Nu het Gentsche UniversiteitsVraagstuk tijdelijk op het achtyrplan is geraakt, trekt de Ligue al haar krachten samen op de verfransching van de bevolking der steden en vlekken in Vlaanderen. Daar zij over aanzienlijke geldmiddelen beschikt, wist zij reeds 124 leergangen van Fransche taal, in de vijf Vlaamsche provincien, in te rich- ten. .Ruim 3500 argelooze leerlingen zdu- den, naar het hect, deze lessen volgen. Aldus hopen de inrichte.rs geleideljjk het aantal Franschkennenden in het Vlaam sche land te vergrooten om ten slptte, door de regeering het beginseJ der twee- taligheid van Vlaanderen, naar het Bms- selsche voorbedd, diw.z. met practische ■uitsluiting van het Vlaamsch, te zien erken- nen en bevestigen. HOE GRUWELVERHALEN ONTSTONDEN. Men herinnert zich het .interview met den heer Baldwin, waarin deze zich zoo scherp zou hebben uitgelaten over ver- schillende oonservatieve kopstukken en dat dus zoov«el sensatie wekte. De interviewer' hield de juisth^id van deze medddeel,in- gen, ook na Baldwin's teg<mspraak, vol. Deze interviewer blijkt te zijn kapitein F. W. Wilson en nu herinnert Gardiner in de „Nation", dat het vorige jaar in de ~,New York Evening Ppst'' een inter view verscheen met een zekeren kapitein F. W. Wilson, medewerker eerst van de „DaiIy Mail" en later van de .Sunday Times". Dat deze kapitein dezelfde is, die den heer Baldwin interviewde, is wel waarschijnlijk, en lec-rzaam voor de journa- listieke methoden van dozen heer is het geen het Amerikaansche blad meedeelt on- getwijfeld- En niet alleen leerzaam wat de persoonlijkheid van den heer Wilson betreft, maar ook wat de manieren van zekere Engelsche pers betreft. Hier is een uittreksel door Gardiner ge- geven Als correspondent van de Londensche Daily Mail, beyond kapitein Wilson zich bij het uitbreken van den oorlog te Brussel. Ze telegrafeerden me, dat ze berichten over gruwelen wenschten, zeide hij. Maar er waren toen geen gruwelep. Toen seinde men me om ve.rhalen van vluchtelingen te sturen. Prachtig, zei ik tot me zelf. Daar- voor hoef ik niet v?r te gaan. Er was een klein stadje vlak bij Brussel, waar men vaak heen ging om te eten en zeer goed te eten. Ik hoorde dat de Hun daar gewecst was. Ik veronderstelde, dat daar wel et>n zuigeling zou zijn geweest. En zoo schreef ik dus een hartroerend ver- haal over de Baby van Courbeck-Loo, die gered was uit den greep van de Hun in het gezicht van de brandende woning. Den volgenden dag kreeg ik een telegram om de baby over te sturen, daar er 5000 brieven waren gekomen van menschen die het kind wilden adopteeren,. Den voljgen- den dag was het bureau van de krant al een magazijn van kinderkleeren gewor- den. Zelfs koningin Alexandra betuigde per telegram haar deelneming en zond eeni- ge kleeren. Ik kon toch moeilijk terug seinen, dat er geen baby was en dus kwam ik met den dokter, die voor de vluchtelingen zorg droeg overeen, dat we de baby maar aan een of andere besmet- telijke ziekte zouden laten sterven, zoodat van een begrafenis in het openbaar geen sprake zou kunnen zijn. En we haalden lady Northcliffe over om een creche te b'e- ginnen met al de kinderkleeren. Tijdens den oorlog hebben de heeren van de Daily Mail en dergelijke organen nog wel eens sterker stukjes vertoond dan dit vrij onschuldige, dat de openhariige heer Wilson hier vertelt. Maar teekenend is dit geval toch wel voldoende. DE RECHTERS VOOR TANGER. Buitensporige Belgische eisch. Men vermaakt zich in Tanger in niet ge- ringe mate, zoo zegt de ,,Times"-corres- pondent aldaar, over den eisch van Belgie om een Belgisch rechter in de gemengde rechtbank en twee Belgische (pofitie-be- ambten te doen benoemen. Het aantal Bel gische onderdanen, die in Tanger resi- deeren, wordt.officieel op 20 geschat, ter- wijl Portugal er 250 en Nederland er 50 heeft. Van Portugeesche zijde wordt er dan ook op g^wezen dat indien Belgie zijn efsch ingewilligd mocht krijgen, Portur gal 12 maal zooveel ambtenaren in Tanger zou moeten hebben, nl. 12 rechters en 24 politie-ambtenaren, wanneer het zijn ver- zoek baseeri op de verhouding van zijn aantal te Tanger gevestigde onderdanen. En in elk geval elke mogendheid, die in Tanger is vertegenwoordigd, hetzelfde sy- steem als de Belgische regeering zou vol gen, zouden er3000 rechters en 6000 politie-ambtenaren in dienst van het nieuwe bestuur komen te staan. De correspondent voegt er den volgen den spot aan toe: Een vooraanstaand vreem deling in Tanger heeft verklaard dat, in aanmerking genomen dat het aantal zij- ner in Tanger 1'esideerende landgenooten gering is, zijn land slechts recht op een halven rechter zou hebben. Daar een halve rechter moeilijk te krijgen is, is hij bereid de benoeming te' aanvaarden van een fy- siek of geestelijk abnormaal man op half salaris, Hij v'erwacht n.l. plat temidden van d« zoo talrijke juridische autori.teiten van alle nationaliteit, die in Tanger zul ien worden benaemd, deze geestelpjke of lichamehjk gebrekkige onopgemerkt zal voorbijgaan. FRANKR1JK. Het was Millerand gelukt een ministerie uit de minderheid saam te stellen onder Marsal, dat gister in de Kamer de regee- ringsverklaring van den President voorlas. De meerderheid had evenwel positie ge nomen en met 329 tegen 214 stemmen ver- klaarde de Kamer zich tegen het aanblijven van Millerand. Deze heeft nu besloten af te treden. MIJNGASONTPLOFFING IN PENNSYLVANIA Bij een mijngasontploffing te Wilkesbarre (Pennsylvame) zijn 15 personen gedood. TER NEUZEN, 11 JUNI 1924. DE HULDEBETOOGING. Naar Zelandia meldt, zal aan de huldi- ging van H. M. de Koningin bij Haar be- zoek aan Middelburg in Augustus a.s. in den optocht worden deelgenomen door meer dan 30 deelneemsters in de oude kleeder- dracht van het Land van Hulst. De deelnemers zijn woonachtig in de ge- meenten Boschkapelle, Clinge, Hengstdijk, Hontenisse, Ossenisse, St. Jansteen en Stoppeldijk. De RjK. Vrouwenibond in het Land van Hulst zal worden vertegenwoordigd in den optocht door een 35-tal harer leden. BEKROOND. Onz^ vroegere stadgenoot de heer Ch. A. d6 Cooker, thans te Amsterdam; is op d® Internationale Bakkerijtentoonstelling a|daar gehouden in groep 12A (Botercake ®n Zandtaarten) bekroond met een leu ®n een 3en prijs. DE PINKSTERDAGEN waren voor hen, die deze als vacantiedagen en voor het maken van uitstapjes naar el ders, of in de vrije natuur wenschen te be- nutten, weer geen meevaller. Dit was even wel over het algemeen geen beletsel om de nu eenmaal voorgenomen reisjes of uitstap jes te maken. En zoo konden we j.l. Maan- dag weer het gewone verschijnsel waar- nemen van een waren uittodht, per provin cial iboot naar over de Schelde, per trein en automobiel naar Belgie, per tram en fiets meer in de omgeving. Ook Axel trok ditmaal weer de ibelang- stelling. De vliegdemonstraties trokken al- lerwege belangstelling en was het druk op het terrein en in de omgeving. Het bleek een succes te zijn. De neringdoenden-hadden een goede dag. Ook Dinsdag zijn van af des morgens tot den laten avond voortdurend passa- giersvludhten gemaakt. Naar we vernemen was het te Axel in de- danslokalen zeer druk en is ook van de ge- legenheid tot vliegen ruimschoots gebruik gemaakt. Vooral Maandagavond werd oo'k „De Buiten-Societeit" alhier, waar bal-cham- petre gehouden werd, druk bezocht. In de buurtschap Driewegen was dit jaar weer een opleving van de z.g. kermis waar te nernen. Het was er druk, waartoe zeker ook wel de aanwezigheid van een zweef- molen heeft bijgedragen. DIEFSTAL. Een winkelier alhier miste dezer dagen uit zijn geldkistje een ibeduidend bedrag en deed daarvan aangifte bij de gemeente- politie. Deze stelde een onderzoek in en nam o.m. in verhoor de 22jarige dienstbode W. J. W., welke bij bfiderzoek bleek in het bezit te zijn van een groot bedrag aan bank- papier. Zij kon den diefstal niet meer ont- kennen en deelde mede, dat zij had nage- gaan waar haar patroon den sleutel van zijn geldikist bergde. Sedert eenige maan- den reeds maakte zij daarvan gebruik om af en toe het geldkistje eens na te zien en een deel van den inhoud weg te nemer. Dit trok niet terstond de aandacht, doch nu haar begeerigheid haar op eens een groot bedrag deed nemen, kwam het aan het licht. In totaal beloopt het onitvreemde bedrag ver over de 1000. Het meisje is naar Mid delburg overgebracht en in het huis van be waring aldaar opgenomen. ZOMERFEEST. Dinsdag werd alhier op de weide van den heer K. Dees aan den Baandijk gehouden het Zomerfeest van den Ring ,,Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Neder- landsch Jongelingsverbond. Het bezoek was, ondanks het aanvanke- lij'k niet gunstige weer, druk, en er heersch- te op het terrein een aangename, gezellige stemming. Te half 11 uur in den votormiddag werd de openingsrede uitgesproken door Ds. E. Raams van Hoek, waarna Ds. J. W. Maas van Kloosterzande sprak over het onder- werp: „Mijn buurman en ik". In de daarop volgende pauze liet het zanggezelschap „Zingt den Heere een nieuw lied" van Zaamslag, zioh hooren be- nevens het chr. muziekgezelschap „Hosan- na" van Groede. Vervolgens sprak Ds. H. Visser van Ril- land over „Staande blijven", daarna Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren van Axel, over „De Lente op het Zomerfeest" en Ds. Mantz van Wolfaartsdijk over ,,Het kan". Alsnu volgde weer pauze, die met muziek en zang werd aangevuld. Daarna sprak de heer H. Gordeau, alge meen secretaris van het Ned. Jongelingsver bond over „Onze Bondsgedachte", de heer Sevensma van Amsterdam over ,,Wijsheid beter dan robijnen" en de heer L. Dek van Sluiiskil, over „Het zuchtend schepsel". KANTONGERECHT TE HULST EN TER NEUZEN. In het voorloopig verslag der afdeelingen van de Tweede Kamer over het wetsont- werp ten doel hebbende opheffing van ver- schillende kantongerechten, o.m. ook dat te Hulst leest men: „Opheffing van het kantongerecht te Ter Neuzen, werd meer rationeel geacht dan van dat te Hulst, wijl laatstgenoemde plaats te beschouwen is als een centrum, waar zeer goede communicatiemiddelen uit den om- trek samenkomen. Hiertegenover werd ge- steld, dat dit laatste ook gezegd kan wor den van Ter Neuzen, welke gemeente met haar druk handels- en scheepvaartverkeer allereerst als zetel van een kantongerecht in aanmerking komt". We weten alien, dat de Staat moet bezui- nigen. Trouwens, ook reeds vo6r het in- treden der bezuinigingsperiode soheen het opiheffen van een aantal kantongerechten vooribereid te worden. Het is evenwel, al hebben we ook de we- tenschap dat het ,,moet", niet aangenaam er door getroffen te worden. Opheffing van het kantongerecht te Hulst zal voor de ju- stitiabelen in het Land van Hulst ongerief tengevolge hebben. Het laat zich dus in- denken, dat men omtrent dit onderwerp al naar gelang van de plaats waar men woont, of waarvoor men in het biizonder voelt, een anderen kiik op de zaak heeft. Maar toch meenen wij er op te mogen wiizen. dat de ligging van Ter Neuzen, voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen heel wat gunstiger is, in verband met de daar uit twee richtingen samenkomende spoorwegen en ook de tram uit twee richtingen. dan die van Hulst, en dat door opheffing van het kantongerecht te Ter Neuzen een veel grooter ongerief zou ontstaan, nog daargelaten de gedurige spoedzaken die daar in verband met de scheepvaart voorkomen. Wat omtrent Hulst is aangevoerd. kan o.i. met meer recht van Ter Neuzen gezegd worden. UITBETALING VAN DE INVALIDI- TEITS EN OUDERDOMSRENTE. Met ingang van 30 dezer zulien de krach- tens de Invaliditeitswet en de Ouderdoms- wet 1919 toegekende renten niet" meer een maal per week, doch eenmaal per vier weken betaalbaar worden gesteld, aldus, dat in de tweede week van elk vierweke- lijksch tijdvak 4 weektermijnen zulien wor den uitgekeerd. Ten einde het doel van de nieuwe rege ling: het verkrijgen van bezuiniging, te be- reiken, kunnen bij de uitbetaling twee werk- wijzen worden gevolgd: a. de rentetrekkers worden verdeeld over alle werkdagen van een vierwekelijksch ti-jdvak (het z.g. uit- spreidingssysteem)b. aan de rentetrek kers wordt uitbetaald, op een of meer dagen van een week in een vierwekelijksch tijdvak. De directeuren van de postkantoren zulien nagaan, welk systeem voor Ihun kantoor, alsmede voor de daaronder ressorteerende hulpkantoren het meest doelmatige moet worden geacht, waarbij in het oog is te houden, dat hulpverleening voor het uitbe- talen van de rente geheel dient te worden afgeschaft, c. q. tot het allernoodzakelijk- ste moet worden teruggebracht. De Rijksverzekeringsbank zal kaartfor- mulieren verstrekken, welke door de post kantoren aan de rentetrekkers zulien wor den uitgereikt, c. q. worden toegezonden. Op deze formulieren zal worden ingevuld, wanneer de rentetrekkers voortaan ten kan- tore moeten komen om hun rente te innen. Voortaan zal de eerste uitkeering van een krachtens de Invaliditeitswet of de Ouder- domswet 1919 toegekende rente door het bestuur der Rijksverzekeringsbank betaal baar worden gesteld op den eersten Dins dag na de beslissing tot rentetoekenning. Den rentetrekkers zal er op gewezen worden, dat zij op den voor hen vastgestel- den betaaldag ten kantore moeten komen; anders moeten zij vier weken wadhten, al- vorens aan hen weer kan worden uitbe taald. KOEWACHT. Het voornemen bestaat om met 1 Septem ber a.s. alhier een R. K. bijzondere jongens- school te openen. Op een paar hofsteden op den Hei- kant is het miond- en klauwzeer geconsta- teerd bij het rundvee. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven bij A. de Schepper op het dorp een 14tal prachtige jonge leghorns ontvreemd, alsmede nog eenige andere voorwerpen. Ook bij de buren het>ben zij een ibezoek gebracht en o.a. eenige klee- dingsstukken medegenomen. VOETBAL. Olympiade te Parijs. 6 Juni. NederlandUruguay 1—2. 8 Juni, NederlandZweden 1—1. 9 Juni. NederlandZweden 1—3. Zwitserland—Uruguay 0—3. Kampioen van het "Olympisch voetbal- tournooi is Uruguay; no." 2 is Zwitserland en no. 3 'Zweden. Kampioenschap van Nederland. 8 Juni.- ;^J G FeijenoordEnschede 2—0. Be Quick—NAC 0-1. Kampioen van Nederland is Feijenoord. Zondag speelde Terneuzen II tegen Zuid- Beveland van Goes. De uitslag was 2—0 voor Terneuzen. Maandag speeIde Terneuzen II tegen Zwaluwen II van Antwerpen. Uitslag 20 voor Terneuzen. Hierna speglden de le elftallen van bo- vengenoemde vereenigingen. Deze uitslag was 3—2 voor de,Zwaluwen. Maandag speelde te Philippine VC: I van Brugge tegen VIOS I van Philippine, voor een bekerr Direct na den aanvang kwamen de vlugge Belgen, die voor den wind speelden, flink in den aanval. doeli slaagden er niet in; de hechte verdediging te verschalken. Een der vlugge en gevaarlijke aanval- I®n der Vios-mannen bracht hen de leiding. met welken stand gedraaid werd. Na de rust raakten de Belgen uitgespeeld waardoor het den rood-zwarteii gelukte dcn voorsprong te Vergrooten. Een kwartier voor het einde maakte Brugge uit een dubieuse strafschop een tegenpunt, dat ze evenwel terdege ver- ^dienden. Daarna golfde het spel heen en weer, doch er werd niet meer gedoelpunt. Eindstand aldus 2—1 voor Philippine^ waardoor zij in het bezit kwamen van den fraaien beker. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Cath. M. Commelin, dienstbode, Noord- straat 5, van Aardenburg. A. Dhaeze, bed. gr. vrt., Dijkstraat 44, van Rotterdam. Alph. Dobbelaar, grondwerker, P 113, van Stoppeldijk. Cath. iDeij, dienstbode, O 191, van Axel. J. A. Corrielissen, dienstbode, O 202, van Zaamslag. H. Verkerke, onderwijzer, Dijkstraat 72, van Buren. Mich. P. Harte, rijksklerk, Lange Kerk- straat 21, van Den Bosch. Ger. S. Angenent, mach. bankwerker, Q 158b, van Den Haag. Marth. Eliz. Jansen geb. Dees, zonder, Burg. Geillstraat 16, van Kapelle. M. L. Verstraeten, dienstbode, Heeren- gradht 3, van Stoppeldijk. Ang. van Liere, landbcbwerskn., O 222, van 's Gravenpolder. Vertrokken: C. Verron-Mantel, dienstbode, Westkolk- straat 34, naar Mannheim. G. C. Ghijsels, rivierloods, Grenulaan 11, naar Antwerpen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-kechtbank te Middelburg. Zitting van, 6 Juni 1924. S. J. B., huisvr. J. V., oud 61 j., wonende te Oostburg, beklaagd van het gelegenheid geven tot het plegen van ontucht. Deze zaak werd uitgesteld na het verhoor van beklaagde en de getuigen. J. Z., oud 41 j., schippersknecht te Vianen was in verzet gekomen, tegen een verstek- vonnis der rechtbank van 4 Juli 1922, waar bij hij wegens het plegen van, een overtre- ding der rijksbelastingen te Sas van Gent, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 9 Waacom die onnoodige kwellingen verdragen van huiduitslag, enz. Krabt niet, Akker's Kioosterbalsem a zal den jeuk doen bedaren, ver- P zachting en genezing brengen. Kioosterbalsem is verkrijgbaar bij de Firma A. van Overbeeke—Leunis. ztpi mond, neus en oogen heeft gegeven en hem tegen den grond heeft gestagen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uit- spraak vrijspraak. DE TRAGEDIE VAN BAARN. De Arr. Rechtbank te Utrecht heeft uit- spraak gedaan in de zaak tegen den Baarn- schen politieagent W. H., tegen wien als verdacht van het veroorzaken van dood door schuld van den 56jarigen zwerver P. Richter, 1 maand hechtenis was geeischt. Beklaagde werd vrijgesproken. DURE SIGAARTJES In den zomer van 1921 werd een Amster- damsche sigarenfabrikant even over de grens bij Santvliet door Belgische douanen aangehouden,. In zijn valies werden, 41 si- garen gevonden. De douaniers wezen hem op de gevolgen van deze smokkelarij, waar- op de Nederlander geld aanbood, indien zij hem wilden laten gaan. Gevolg was een dubbele aanklacht. Vrijdag dus na foijna drie jaren kwam deze zaak voor de correctioneele rechtbank van Antwei'pen meldt de „Msb." en deze veroordeelde den Nederlander tot de volgende strenge straffen: lo. de gewone straf der smokkelaars, 4 maanden gevangenisstraf; 2o. de invoerrechten, 74.60 frank; 3o. een boete van 10.000 franken we gens omkooperij; 4o. de waarde der sigaren plus nog boete van 500 frank. In totaal 10.623.60 frank en 4 maanden gevangenis. En dat alles voor 41 sigaren,! EEN DIERENBEUL. Voor den politierechter te Utrecht heeft terecht gestaan een sleeper uit Leusden, die boomstammen uit een bosch onder Stouten- burg had moeten weghalen en daartoe twee paarden had aangespannen. Maar een paard had naar den zin van den eigenaar niet voldoende willen aantrekken, waarom deze eeri geweldige* knuppel uit het bosch had gehaald, een stuk hout, dat je met moeite met twee handen kon opnemen, waarmee hij op het z.i. onwiilige paard had losgeranseld, eerst tegen de ribben en toen dat nog niet voldoende hielp, tegen de voor- pooten van het beest. Het paard was van pijn lopgesprongen en had gesteigerd; toen bleek het den omstanders, dat een voorpoot was kapot gestagen. Men had te voren ook wel even hooren knappen toen de man er op los timmerde; toen nu het paard omhoog sprang van pijn, bleek een voorpoot er bij te bengelen, het was totaal door midden ge stagen. Het dier werd naar Amersfoort vervoerd en daar afgemaakt. De dierenbeul werd tot 4 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. DE NACHTVORST IN TWENTE. Een Twentsch benichtgever meldt: Vrijdagmiddag bezochten we verschillen- de Twemtsche gemeenten om de schade op te nemen door de nachtvorst veroorzaakt. In Ambt-Delden, Borne, Lonneker, Woelde, Eule, Twekkelo, Usselo, Boekelo zijn alle aardappels en boontjes uitgezonderd die in besdhutte tuintjes, bevroren, verreweg het meerendeel tot op den grond, van enkele akkers alleen de toppen. Zelfs de varens en doovenetels tangs de wegen zijn zwart- geschroeid. De akkers tusschen de rogge hebben het meest geleden. DE VEEZ1EKTE IN BRABANT. Op vragen van den heer Fleskens over de veeziekte in Brabant en Limburg, heeft de Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw o.a. geantwoord: B'lijkens de mededeelingen der veeartsen komt bedoelde ziekte jaarlijks voor, doch dit jaar meer dan anders. Volgens bericht van den Veeartsenijkundigen dienst is zij in den laatsten tijd sterk afnemende. De aard de zer ziekte is nog niet vastgesteld. Aange- zien evenwel vaststaat, dat zij niet behoort tot de ziekten in de Veewet genoemd, zijn geen maatregelen tegen deze ziekte geno men. Wel is door den Veeartsenijkundigen dit.:st ter plaatse een onderzoek ingesteld en is, als gevolg daarop, de ziekte aan de Rijksseruminrichting in studie genomen. Het was ondergeteekende bekend, dat bo- vendien verschillende onderzoekers zich bezighouden met het opsporen van aard en wezen der ziekte. Daartoe dezerzijds uitge- noodigd, zijn deze deskundigen aan het de- partement van Binnenlandsche zaken en Landbouw samengekomen tot het houden was veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hedhtenis. Uitspraak verzet vervallen verklaard. TE KOOP: Alles gebrulkt bij ABR. DE KRAKER Kzn. uu. ZAAMSLAG.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2