u Horn Verfrisscliing" SPORT. PREDIKBEURTEN, SEMEN3DE BERIGHTEN. Laatste Berichten. fl BURGERLUK^ INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zondag 8 Juni 1924. Maandag 9 Juni 1924 (2e Pinksterdag.) Qffiopzitten en Stukloopen Wisselkoer»en. ^>M>sAP/94 meelapuzen.doch voorai Puddi Maar zeker is dat mogelijke evolutie naar het herstel van 'het pardcaljcre initijatief toe, na aanneming van Wheatley's voor- stellen, voor een menschenleeftijd gestuit zal zijn. Voorts dat de prijs van de hui- zen, die maar een soortje beter zijn dan w«rkmanshuizen ,wegens de geweldige vraag naar mateiiaai en vverkkrachten voor gesubsidieerde huizen ,zal stijgen en in de duurder ge worden huizen de men- schen wonen, die ook de kosten van het rege.ringspian op hun biljet van rijks- en piaatseiijke belastingcn zullen vindenr. aangezien een getrouwde Engeische werk- man zoncfer kinderen pas inkomstenbelas- ting beiaalt voor een inkomen boven f 2700 (225 p. st.) en hij bij het bezit van kin deren beneden de 16 voor het eerste 432 gld. en voor elk volgend 324 gld. van zijn inkomen mag aftrekeken. Het gevolg is dat een vader met een gezin van vijf kin deren, die f 4400 verdient nog altijd vrij van belasting is, welfce vrijstelJing blijft be- staan, indien de kinderen boven hun 16de jaar onderwijs blijven genieten aan een in- stelling voor voortgeZet of hooger onder wijs. Met het huizenplan van Wheatley zet men aldus weer een nieuw stapje op den weg van bedeeling van de groote massa door de rest van de samenleving. Voor den oorlog kostte een huisje vol- gens het plan van Wheatley in Engefand 150 tot 200 p. st. Rekent men daar 80 pet. bij wegens de verminderde koop- kracht van het geld dan zou men op 225 tot 360 p. st. moeten komen. Aangezien nu de kosten in werkelijkheid 500 p. st. zullen' bedragen en de fabrikanten van He bouw- materfalen zich volgens Wheatley's eigen erkentpnis zeer schappelijk in hun winst- rekening toonen ,kan het wel niet anders dan dat de belastingbetalende gemeen- schap ook de lasten draagt van de buiten verhouding gestegen loonen der bouw- vakarbeiders. TER NEUZEN, 6 Juni 1924. REGISTRAT1E EN DOMEINEN. Bij resolutie van den Minister van Finan- eien zijn op hun verzoek verplaatst de ont- vangers der registratie en domeinen H. de Groot van het kantoor te Hardegarijp naar het kantoor te Hulst; A. C. Roem van het kantoor te Oostburg naar het kantoor te Purmerend. ZUIDDORPE. De duivenmaatschappij „Met moed voor- uit", gaf Donderdag 29 Mei een wedstrijd nit Mouscron, waaraan 61 oude duiven en 18 jonge duiven deelnamen; de duiven werden losgelaten om 12.03 uur; aan prij- zen frs. 63. Prijswinners der oude duiven waren: 1 en 2 Alf. de Coninck, Zuiddorpe; 3 en 16 C. Stroowinder, Zuiddorpe; 4 en 9 F. de Block, Zuiddorpe; 5. P. Coone, Zuiddorpe; 6, 18 en 29 A. Kindt, Zuiddorpe; 7. C. Je- soirens, Zuiddorpe; 8 en 21 R. Dankaert, Zuiddorpe; 10. G. Bracke, Zuiddorpe; 11 en 23 A. v. d. Bilt, Axel; 12 en 24 Em. Vel- leman, Zuiddorpe; 13. Fl. Claeijs, Zuid dorpe; 14 en 15 B. van Poecke, Koewacht; 17. Alph. Thiron, Zuiddorpe; 19. Ant. van Poecke, Koewacht; 20 A. van Overloop, Koewacht; 22 Ph. Wijngaerd, Zuiddorpe; 25 Gebr. Baert, Koewacht; 26 D. van Over- loop, Koewacht; 27 L. de Neve, Zuiddorpe; 28 R. de Bruijne, Zuiddorpe; 30 .P. Belaert, Zuiddorpe; overduif A. Roels, Zuiddorpe. Aankomst eerste duif 1.18.06, snelheid 972,9; aankomst laatste duif 1.24.18, snel heid 884.1. Prijswinners der jonge duiven waren: 1. Gebr. Baert, Koewacht; 2. C. Jesoirens, Zuiddorpe; 3. Al. van Overloop, Koewacht; 4. A. Hommel, Zuiddorpe; 5. A. v. d. Bilt, Axel; 6. A. Goossens, Koewacht; 7. B. Poecke, Koewacht; 8. Al. Thiron, Zuiddor pe: 9. C. Coppieters, Zuiddorpe; overduif A. Goossens, Koewacht. Aankomst eerste duif 1.20.11, snelheid 068.4; laatste duif 1.40.45, snelheid 749,5. Op Zondag 1 Juni werd door bovenge- noemde duivenmaatschappij een wedvlucht gehouden van Arras. De duiven werden los gelaten te 7,40. Aan prijzen was uitgeloofd fr. 1586. De eerste duif arriveerde te 8.59.15 en had den afstand van 138.891 M. afgelegd met een snelheid van 1752,5 per minuut. De laatste prijswinner kwam bin- nen 9.06.47 en had den afstand afgelegd met een snelheid van 1543,7 M. per minuut. Prijswinners waren: 1. O. Waelput te Kijkuit; 2. Al. Verstraeten te Hulst; 3 en 7. Ach. Goossens te Koewacht; 4. Alp. de Bock te Koewacht; 5 en 23. Jos. Paepe te Koewacht; 6 en 17. P. Brieckee te West dorpe; 8. Gebr. Goethals te Westdorpe; 9. P. Ortele te Axel; 10, 13, 44 en 45. R. Danckaert te Zuiddorpe; 11. Ph. Verschel- den te Zuiddorpe; 12. Arth. Fermont te Zuiddorpe; 14. Jos. van Goeijen te Koe wacht; 15 en 34. Th. de Guchtenaere te Koewacht; 16 en 30. Alp. de Guchtenaere te Koewacht; 18. C. Bonne te Koewacht; 19. P. Coone te Zuiddorpe; 20 en 22. Ad. Zaman te Koewacht; 21. F. de Block te Zuiddorpe; 24. S. Rombout te Koewacht; 25. Ph. Wijngaardt te Zuiddorpe; 26. 27 en 42. Fr. de Block te Zuiddorpe; 28. B. van Poecke te Koewacht; 29 en 46. Fr. Ver- schuren te Koewacht; 31. Gebr. Baert te Koewacht; 32. Abr. Hommel te Zuiddorpe; 33. Al. van Overloop te Koewacht; 35. Ed. de Vos te Koewacht; 36. Fl. Velleman te Zuiddorpe; 37. Ph. van Damme te Zuid dorpe: 38. Th. Verschelden te Zuiddorpe; 39. Cer. de Bruijne te Koewacht; 40. Fr. Baetens te Zuiddorpe; 41. P. Michiels te 7'dddorpe; 43. Em. Steenaert te Koewacht. Door A. Ve'straeten te Hulst werd met den 2en nriis pevonnen een riiwie! een re- rnii?tci!r c ^onr^oonenrrptuur VOETBAL. Olympiade te Pctrijs. 5 Juni. Zw^denZwitsci'Iand 1—2. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Het mond- en klauwzeer schijnt alhier het vee van geen enkelen landbouwer voor- bij te zullen gaan, de maatregelen die ge- nomen worden ter bestrijding' van de zoo gevreesde ziekte zijn gering, het kan dan ook niet uitblijven of weldra zal iedere hoe- ve besmet zijn, er is thans weer aangifte gedaan, dat bij het vee van de landbouwers A. C. van Waes, A. v. Himme, M. B. Puij- laert en J. van Hoeke het mond- en klauw zeer is uitgebroken. Op zeventien Juni a.s. zal door de geitenvereeniging „St. Antonius" een gei- tententoonstelling worden gehouden op het schoolplein, met een daaraan verbonden wedstrijd in het goed melken, ook zullen eenige prijzen worden gegeven voor de beste verzorging der hoeven. Door het ge- meentebestuur werd daarvoor een subsidie van 25 toegestaan. Met de aanstaande kermis op Zondag 15 Juni zullen de staanplaatsen voor de vermakelijkheden en het gelegenheid geven tot dansen nog vrij en onfoelast zijn. daar de raad met het maken der desbetreffende verordeningen niet is klaar gekomen, het- geen wel in de bedoeling heeft gelegen. BRESKENS. De Minister van Arbeid heeft goedgevon- den, dat een vroeger toegekende bijdrage voor woningbouw, zal worden uitgekeerd aan de gemeente Breskens, ten behoeve van I. J. Nieuwenburg, /2100 en van P. I de Winde, f 600. Ned. Herv. Kerk. u., I)s. A. Timtnerman en 2 u.. dhr. L. Dek. 9J u., dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H Doop. 9i u. en 24 u., Ds. E. Raams. 9 J u., Ds. G. van Dis en 24 uDs. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. 94 u., Ds. G. P. A Ruijsch van Dug teren en 2 u., Ds. G. van Dis. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sasvan Gent. Philippine. Hoek. Gereformeerde Kerk. 94 u. en 2j u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 94 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. (V Iooswjj kst raat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 64 u., (Zomertijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswij kst raat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 64 u., (Zomertijd,) leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). "xe'- 9 J u., 24 u., en 6 u. (Zomertijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 64 u., (Zomertijd) Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 94 u, Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 94 u., dhr. L. Dek. Hoek. 94 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 94 u.. Ds. G. van Dis. Axel. 94 u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dug teren. Hoek. Gereformeerde Kerk. 94 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. (Vloosw(jkstraat). Ter Neuzen. 10 u. (Zomertijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswljkstraat). Ter Neuzen. 10 u. (Zomertijd), leeskerk. Axel. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). 94 u. (Zomertijd), leeskerk. RECHTSZAKEN. Arrondissements-kechtbank te Middelburg. Zitting van 6 Juni 1924. De volgende vonnissen werden uitge- sproken: P. A. v. M., oud 22 jaar, fcurder te Hontonisse, gedetineerd, is wegens mein- eed veroordeeld tot 4 maanden gevang., m«t aftrek van het vooraiTest. Th. de B., oud 54 jaar, hengstenleider t« Westdorpe, is wegens verduistei ing ver oordeeld tot 6 maanden gevang., voorw. proeftijd 3 jaar en met de bijzondere voor- waarde tot betaling van 373 gld. aan den benadeeIde binnen 8 maanden^ C. M., oud 28 jaar, arbeider te Schoon- dijke, is wegens alsvoren veroordeeld tot 6 maanden gevang. M. de J., oud 53 jaar, landbouwer te Schoondijke^ beklaagd van heling, is vrijg«sproken. In de zaak tegen H. B., oud 34 jaar; zonder beroep te Hulst, beklaagd van het vervoer van wapenen, is bevestigd het vonnis van den kantonrechter (nl,., onbe- voegdvferklaring) j VerweZen naar de terechtzitting P. de W., oud 56 jaar, koopman te Ter Neu zen, gedetineerd wegens ontneht. Zijne gevangenhouding werd tevens bevolen. miuiixHitiutlinnm is het eerste waarnaar men in den zomer vraagt, ook bij 't eten. Als slot van den maaltijd wordt een verfris- schende en koele pudding immer gewaardeerd. Door smaak en bereiding munten Honig's Puddingen uit. Vraagt daarom altijd naar Gefabriceerd met-Honig's Maizenn. Ter openbare civiele terechtzitting der Rechtbank te Middelburg van Woens- dag werden beeedigd: Mr. 'A. E. van Eldik Thieme als kantonrechter te Oostburg en Mr. J. Moolenburgh als griffier bij dat kantongerecht. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFEOOP. Maandagnamiddag heeft op het terrein van de firma Penn en Baudun aan de Gra- vendeelschen dijk te Dordrecht een 35- jarige constructiewerker den 58jari|gen smid J. Onwijn ernstig mjshandeld. Uit een politieonderzoek bleek, dat de con structiewerker den smid op het teruein in de keel had gegrepen en zoodanig mis- handeld ,dat hij bewusteloos werd. In het ziekenhnis opgenomen is Onwijn zonder tot bewnstzijn te zijn gekomen overleden. De drijfveer tot de daad is onbekend. EEN AUTO TE WATER. Het Utrechtsch Dagblad melidji: Maandagnacht is nabij de Nienwe We aring te Utrecht een auto te water gere- den. Toen het geval ter kennis werd ge- bracht van den rijksveldwachter Vink bledc hem bij onderzoek dat •allk- inzittenden, vier heeren en een dame, nistig zateu te slapen. Zij waren moeilijk te bewegen hun zitplaatsen te verlaten. Later bleek dat de auto goed was voorzien van consumptie- artikelen ,die zeker voor de inzittenden te aantrekkelijk waren, 's Morgens is de auto op het droge gebracht. EEN VIND1NG VOOR SLECHT- HOORENDEN. Reeds tal van middelen zijn er uitgedacht om slechthooremde personen op straat, te midden van het drukke verkeer, tegen aan- rijding te beveiligen. Een nieuwe vinding, waarvan het doel is slechthoorenden te beschermen tegen hen achteroprijdende auto's of fietsen, is de z.g.n. spiegelbril, uitgedacht door den heer C. H. Raben berg uit Wilp. De eenvoudige vinding, die Dinsdag te Amsterdam gede- monstreerd is, bestaat uit het aanbrengen van een breeden rand van spiegelglas aan den buitenkant van het linkerglas van den bril; de persoon die den bril waarvan de glazen desnoods van gewoon glas zijn draagt, heeft dus door het spiegelglas te vens een blik op den achter hem gelegen weg en op de voertuigen, die daar aan- komen. Voor slechthoorenden, die dikwijls te voet of per fiets op den openbaren weg verkee- ren kan een dergelijk instrument een goed middel zijn ter voorkoming van ongelukken. ONDER DEN INVLOED. Twee Amsterdammers, R. en M., waren per fiets naar het Gooi getogen. Tusschen Laren en Naarden, toen beiden onder den invloed van sterken drank verkeerden, kwam de eerste op het Laarderhoogt vrij ernstig te valien, zonder dat no. 2 zijn ka- meraad scheen te missen. M. reed in voile vaart den hellenden weg af, recht op een wielrijder aan, die een botsing slechts wist te voorkomen, doof den onbesuisden M. een duw te geven, waardoor deze in het zand terecht kwam. Overeind gekrabbeld, wierp deze zich op den bediende V. van het sana torium ,,Hoog Laren", die aan het ,geheele geval onschuldig was. Deze werd ernstig toegatakeld en bleef bewusteloos liggen. Gelukkig verscheen op dit oo<genblik de ■politic, die beide Amsterdammers inrekende. IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Eenherberg te Lindau, aan het meer van Constanz, is door een brand geheel in de asch gelegd. Drie jongens kwamen in de vlammen om. Twee andere kinderen spron- gen uit het raam in een opengehouden la- ken. De ouders liepen ernstige brandwon- den op. EEN REIS OM DE WERELD. Een Chineesche jonk waarmee de Cana- deesche heer George Ward met vrouw en bemanning een reis om de wereld wil maken is uit Canada, via het Panama-kanaal, te New-York aangekomen. GRUWELIJKE MISDAAD. In de PortLigeesche kolonie Macao, heb- ben Chineesche roovers een gruwelijke mis- daad bedreven. Na de omliggende dorpen te hebben ge- plunderd en. schatplichtig gemaakt, dreven zij een 100-tal gevangenen in een afgelegen gebouw. Daarna trokken zii naar de kust en lieten de gevangenen onder voldoende bewakiing achter. Zij slaagden er echter niet in het setup, waarop ze waren afgetrokken, te plundefen en 20 bandieten werden ge- dood. s Toen ze terugkeerden verklaarde de hoofdmani, dat de mislukking was te wijten aan de aamwezigheid van vrouwen onder de gevangenen en dat zij moesten ter dood worden gebracht. De ongelukkige vrouwen werden daarop naar een open plaats geleid en doodgeschoten, evenals een kindje, dat bij zijn moeder was gebleven. KOELBLOEDIGHEID VAN EEN NEGER. Te New-York was een dezer dagen een lift, waarin 14 personen zaten, en die werd bestuurd door den neger Ernst Nobel, op weg naar de lOe verdieping van. een wol- kenkrabber, toen plotseling de kabel brak en de lift vielAngstkreten weerklon- ken, doch Nobel verloor zijn tegenwoordig- heid van geest niet. Hij stelde de noodrem in wefking dochdeze werkte niet. Met inspanning van al zijn kraohten rukte de moedige neger aan de rem, en het ge- schiedde alles in een paar seconden ten- slotte gelukte het hem, de lift bij de eerste verdieping tot stilst^nd te brengen. Half wezenloos van schrik werden de 14 men- schen, van wie de meesten evepals de moe dige neger zelf, gewond waren, uit de lift gehaald. TER DOOD VEROORDEELD. Eenige maanden geleden werd, naar de ,,Dni" meldt, te Weliki Oestoeg in. het gou- vernement Nowgorod de opperpriester van die plaats ter dood veroordeeld en gevon- nist, orndat hij een minderjari.g dienstmeisje, waaraan hij de zorg van zijn kleirikinderen had toevertrouwd zou hebben verkracht. Thans hebben het bewuste dienstmeisje en haar minnaar, een jeu.gdig arbeider, bekend dat hun indertijd tegen den priester gerichte aanklacht valsch is geweest. Die aan.klacht was bedoeld als een (evenwel mislukte) ohantage-poging, om in het bezit te komen van een bedrag van 1000 goud-roebel, waarmede het paar een winkel wilde opzet- ten. Dit geval heeft onder de bevolking van het plaatsje groote opschudding en veront- waardiging verwekt. OVERLEDEN TIJDENS DE RAADSZITTINO. Naar m^n ons meldt is de heer Van Camp«n, burgemeester der gemeente Graauw, gisterinoi-gen plotseling overleden terwijl hij de raadszitting lpidde. Op een gegeven oogenblik kwamen de leden tot de ontistellende onltdekking dat de bur- g-emepster dood op zijn stoel zat. HENGSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Jan Francies Eeman, oud 30 j., jm. en Louisa Leonia van den Berghe, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. August Cornelis Heijens, oud 33 j., jm. en Maria Anna Louisa de Kort, oud 29 j., jd. Geboorten. 8 Med. Mathilda Paulina, d. van Josephus Dophemont en van Maria Ludovica Mannaert. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 15 Mei. Petrus Ver- meulen, oud 25 j., jm. en Maria Victoria Ghis- lena Verschraegen, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Arie de Koeijer, oud 28 j., jm. en Regina Alberta de Caluwe, oud 22 j., jd. 10 Mei. Victor de Waele, oud 31 j., jm. en Rachel Smidts, oud 39 j., ge- sch. van echt. 22 Mei. Charles Marie Louis Wulfaert, oud 27 j., jm. en Alma Hendrika van Oteghem, oud 30 j., jd. 31 Mei. Petrus Vermeulen, oud 25 j., jfn. en Maria Victoria Ghislena Verschraegen, oud 30 j., jd. Geboorten. 8 Mei. Willy Herman, z. van Herman Eduardus Jules Nunnink en van Adriana Groenendaal. 14 Mei. Willy Theo- phile, z .van Alphons van Avermaete en van Melanie Kalle. 18 Mei. Anitha, d. van Pros per Rousie en van Maria Johanna Acke. 28 Mei. Elsa en Ivonne, dochters van Edmond Joseph Nejjt en van Irma Christina de Caluwe. 29 Mei. Prosper Frans, z. van Livinus Ploe- gaert en van Irma Maria Gauwe. Overlijden. 18 Mei. Johanna Hendrika Dootjes, oud 68 j., d. van Johannes Jacobus en van Maria van Overstraten. 20 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van Albert Raymond Velleman en van Bertha Octavie Timmerman. 23 Mei. Clementina Clemminck (van Selzaete, Belgie), oud 50 j., echtg. van Joannes F*anciscus de Koeijer. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Alfred Tal- boom, oud 28 j., jm. en Christina Celestina Vernave oud ,21 j., jd. 17 Mei. Petrus Ver- sluijs, oud 29 j., jm. en Emelie Maria van Dam, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Alfred de Bock, oud 23 j., jm. en Lima Ludovica Maria Losie, oud 20 j., jd. 13 Mei. Andre Joannes de Smet, oud 24 j., jm. en Adrienne Mathilda Allonsius, oud 19 j., jd. 22 Mei. Alfred Tal- boom, oud 28 j., jm. en Christina CeLestina Vernave, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Ilva Maria Stephania, d. van Adolphus Augustus Audenaerd en van Bertha Malvina Barbera Kindt. 11 Mei. Ca- toliena Helena, d. van Pieter Michielsen en van Lena van Kerkfort. 12 Mei. Irena Maria Josephina, d. van Alfred de Clercq en van Anna Catharina Josepha Hegh. 30 Mei. Remi Theophile, z. van Caesar Florimondus Jacobus de Boeye en van Romanie Marie van Dam. Overlijden. 13 Mei. Adolphus Kalle, oud 80 j., weduwn. van Clementina Josephina Modde. 20 Mei. Charles Ludovicus van Waes, oud 71 j., weduwn. van Juliana Bogaert. ZUIDDORPE. Huwelfjks-aangiften. 8 Mei. Josef Pollet, oud 28 j., jm. en Irma Maria Verschelden, oud 26 j., jd.^ Huwelijks-voltrekkingen. 28 Med. Josef Pol- let, oud 28 j., jm. en Irma Maria Verschelden, oud 26 j., jd. Overlijden. 3 Mei. Arthur Lammens, oud 41 j., echtg. van Florentina Roels. VERKOOPINGF.N, AANBESTEDINGEN, UITVOER1NGEN, ENZ. 7 Juni. Verkoopirvg Houtwaren, enz. te Zaam slag Veer. Deurwaarder Huineman. Verkooping Woonhuis te Philippine. Notaris Corthals. 8—9—10 Juni. Bal. Buitensocieteit Ter Neuzen. INGEZONDEN MEDEDEELING. schrijsien en sinetten der huid, verzacht en geneest men met Purol. 910 juni. Kermis te Zwaantje en Driewegen. 914 juni. Vhegdemonstraties te Axel. 10 Juni. Zomerdag te Ter Neuzen. Ring Gostl. Zeeuwsch-Vlaanderen iNed. Jongelings Verbond. 11 Juni. Verkooping Papierhout te Ter Neuzen. Deurwaarder Huineman. Veefokdag te Driewegen (Ter Neuzen). Aanbesteding Macadam te Hoofdplaat. Cal. Hoofdplaatpolder. 12 Juni. Vergadering polder Bonte te Ter Neuzen. Vergadering Oud-Westenrijkpolder te Hoek. Vergadering Eugeraiapolder te Sas van Gent. Aanbesteding Lijnschilfers, Grondno- tenmeel, Am. Lijnkoeken en Grondnoten- schilfers te Elkerzee. Kring Schouwen en Duiveland. 14 Juni. Verkooping Planken (Schalen) te Phi lippine. Notaris Dumoleijn. Verkooping Huishoudelijke en andere goederen te Hoek. Deurwaarder Huine man. Aanbesteding maken remmingswerken, bouwen aanlegsteiger en herstellen kei- bestrating te Kloosterzande. Gemeente- bestuur van Hontenisse. Verkooping bij instel Woonhuis met smederij te Biervliet. Notaris Corthals. 17 Juni. Vergadering polder Koegors c. a. te Axel. 18 Juni. Verkooping Huis, Erf enz. te Hoek. Notaris Dregmans. Verkooping Huizen met erf en tuin en pakhuis te Walsoorden. Notaris Dreg- mans. 19 Juni. Verkooping Huis met erf en schuurtje te Axel. Notaris Dregmans. Aanbesteding bouwen Magazijn te Axel. Bouwkundige H. van Luijk. 21 Juni. Verkooping bij verblijf Woonhuis met smederij te Biervliet. Notaris Corthals. 24 Juni. Verkooping Landbouwinspan te Sas Van Gent. Notaris Dumoleijn. 26 Juni. Vergadering Catharinapolder te Axel. Aanbesteding bouwen Magazijn met woning te Axel. Architect C. C. van Beaumont. 9 Juli. Nationale Trekpaarden Tentoonsteliing te Den Haag. Stamboek Ned. Trekpaard B. T. POLITIE. Op het bureau van politic alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een auto-binnen- band en een huissleutel. Rechthebbenden vervoegen zioh aldaar. Amsterdam, 6 Juni 2 uur. Bieden. Laten. Londen ll,523/4 ll,54i/2. Berlijn, per biljoen 0,62. Pargs 18,30 13,42i/2. Brussel 11,65 11,75. Weenen (10.000) 0,40 0,45. Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 13,30 Belgisch 11,65 Oostenrij ksch (10.000) 0,40 0,62 13,421/2. 11,75. 0,45. SCHEEPVAARTBEWEGING. 3 Juni. Noorsch s.s. F^mund, 6339 M3l, ledig van G«nt naar Leith. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed van Glasgow voor Gent. Noorscn s.s. Baltic, 2984 M3.hout; van Kotka voor Gent,. Fransch s,.s. ChPzine, 9573 M3..;Sosfaat van Sfax voor Gent Fransch s.s. Ars, 5186 M3 pyrjet, van Huelva voor Sas van Gent. 4 Juni. Eng. s.s. Malachite, 2104 M3., fjrer, van Ter Neuzen naar Britonferry. Fransch s.s. Dept. Georges Chaiglae, 5694 M3.; Rdig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Mistley, 1379 M3., ledig1, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Coaster, 762 M3., ledig, van Duinkerken voor Gent;. Noorsch s.s. Bommestad, 3158 M3.hout van Sundsval voor Gent. Ned. s.s. Magdalena, 8831 M3.Jfcfererts van Narvik voor Gent. Eng. s.s. Oaktown, 1234 M3., ledig van Anhverpen voor Gent. Fransch s.s. President Sargent, 14925 M3. olie, van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Ady, 577 M3.ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent voor Goole. Eng. s.s. Oriole, 1382 M3., pyriet, van Gent naar Londen,. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3.stukgoed van Gent naar Londen. Langs de Westsluis werden 2 binnenvaar- tuigen op- en 0 afgeschut, langs de Mid- densluis 15 op- en 10 afgeschut, langs de Oostsluis 50 op- en 49 afgeschut. A. C. LENSEN'S STOOM V A ART MA AT SCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. HELENA van Riomarina naar Vlaar- dingen passeerde 4 dezer Gibraltar. s.s. MAGDALENA in lossing te Gent. s.s. TERNEUZEN van Sfax naar Sas van Gent, passeerde 4 dezerFini- sterre.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 2