Ter Neuzensche Courant GLAZEN FLACONS, ~BU I T wTa¥"d~ DE BROEDERS. FOSTER'S Rugpijn Nierenpillen Weigert alle andere verpakkingen. Yrijdag 30 Mei 1924. No. 7613. TWHBDB BLAD. a IN H N L A N 0. ~6EMEN8DE BERICHTEN. PEPILLBTOy. Wij vestigen er de aan dacht op, dat thans UITSLUITENO verkocht worden in verpakt in GEEL ETIKET met zwarten opdruk. FOSTER McCLELLAN Co. LONDON. STATISTIEKRECHT. Het Haagsche Correspondentiebureau ttorinnert: Exportours zullen er bij het plakken van stafisttokzegels op aangiften ten uitvoer, model 1, aan hebben te denken, dat inge- gevolge de wet van 3 dezer het' verschuldig- de statistiekrecht van, 1 Juni a.s. af steeds naar bov®n tot voile bedragen van 5 cent afgerond moet worden. DE ONZICHTBARE STRAAL. Maandag hebben ten overstaan van ver- togcnwoordigers van het Britsche ministe- rie van Luchtvaart proefnemingen plaats ge- had met Qrindell Matthew's „onzichtfoaren straal''. D«ze proeven hebben een stlrikt \ertrouwelijk karakfer en alleen bedoelde vertegenwoordigers en de uitvinder zijn er bij togenwoordig geweesij Zelfs de lijd er van is geheim gehouden, Deze demonstrate, die een dag duurde zou, naar gezegd werd, voldoende zijn om de Engelsche regeering te brengen tot het besluit over het al of niet aanvaarden van Ma'tthew's aanbod. Zou het luchtvaartmi- nisterie er op ingaan, dan zou zoo spoe- dig mogelijk ergens op het land een draad- iooze installatiie worden opgericht, om proeven over een grooten afstand te nemen. De compagnon van Matthews heeft ver- klaard, dat wanneer de regeering met de proefneming tevreden is, er geen verkoops- onderhandeiingen met het buitenland mcer zullen plaats vinden. De proeven zijn totdusver steeds geno- men in Matthew's Iaboratorium, dat mim 20 meter lang is, maar de uitvinder zegt te weten, dat de straal on'bepaaUd kan worden verlengd. Het is slcchts een kwes- tie van het opwekken van en'ergie. Voor 3 millioen pond neemt hij op zich, een in stallable te maken die ieder vliegtuig zal beletten, binnen een 50-mijls ,,zone" ran dom Londen te komen. Te elfder ure heeft Matthews nog te kennen gegeven, waarop zijn verlangen neer komt, dat ingewilligd moet worden, wil Engeland zich de belangrijke ontdekking niet Iaten ontgaan, Kort en goed drukte hij het aidus uit: „lk wil, dat de Engelsche regeering mij en mijn uitvinding overneemt- De condities zijn een kwestie van onderhandelen het- geen later kan geschiedep. Maar de zaak moet principieel vast staan. Ik ben van gevoelen, dat deze uitvinding niet uit oom- mercieei maar uit nationaal oogpunt moet behandeld worden." Matthews verklaarde nog, ervan over- tuigd te zijn, dat de Duitschers over een gelijksoortige inventie beschikken, maar dat deze lang niet zoo krachtig in haar uit- werking is. Zijn cigen vinding, meent hij, draagt de mogelijkheid in zich „den oor- log te dooden", d. w. z. hem voorgoed on- mogelijk te maken. Nader wordt gemeld, dat de uitvinder verklaarde dat het energie-aanbod der En gelsche regeering te gering was om te aanvaarden. Hij is daarop naar Parijs ver trokken om de onderhandelingen om de onderhandelingen over verkoop van zijn uitvinding voort te zetten. EEN N1EUW DRAADLOOS STATION IN ENGELAND. In EngeJand is men bezig een draad loos station te bouwen, dat het krachtigste ter wereld moet worden. Het komt te lig- gen in dc buurt van Ru,gby en wordt voor rijkskosten gebouwd. Het station krijigi; voor het antenne-net zestien Iuchtjmasten van 820 voet hoogto. Hiervan zijn er reeds acht volfooid. Het is tat on dient voor de nciitstreeksche comf- municatie met Indie en Australie. Het op- pervlak van de geheele inrichting beslaat 950 acres, vier maal zooveel als de ten- toonstlelling te Wembley. DE OVERTREDING DER DRANKWET. De „Publik Printer", Carter in de V. S. heeft een nieuw schandaal toegevoegd aan de lange reeks die in den laatsten tijd be- kend geworden is. Carter heeft 260 em pioye's onts'lagen, onder wie hooggepl h- ste ambfenaren. Hij decide mede ontdekt te hebben dat verschillende hem toegevoegdta personen zich in het groot bezig hielden met over trading der Drankwet. EEN AVONTUUR. De Amerikaansche vliegers, die met hun drie vliegtuigen veilig zijn aangekomen op het Kasoemigaraera, het meer ten noord- ooston van Japan, dat de vliegbasis is van de Japansche marine, hebben onderweg nog een avontuur gehad, dat te pikant is om het onvermeld te Iaten, jgchrijft de N. R. Crt. Bij den tocht van het eiland Attoe (Meue- ten) naar Paramoesjir (Koerilen) vlogen de Amerikanen in tegen een harden wind, die onder de vlucht aanwies tot een storm met sneeuwjachif- De Amerikanen zagen zich om lijfsbehoud genoodzaakt tot een daling bij de Komandarsti-eillanden, onge- veer halverwege AttOe-Paramoesjir voor de kust van het schiereiland Kamsjatka geje- gen. Daar streken zij neer in een baai. Maar zoodra de vliegtuigen op het water lagen, kwam er een boot met een Russi- sche bemanning (de Kommandarski-eilan- d«n zijn Russisdh gifbicd) top hen toe en verklaarde dat nu de Amerikaansche regeering geen diplomatieke bet'rekkingen onderhoudt met de Sowjet-republiek, de Amerikaansche vliegers niet aan land kon- den worden tocgelaton en weer zoo spoe- dig mogelijk moesten opstjijgen. De Rus- sen die dit aan de Amerikaansche vliegers kwanton vertellen waren weliswaar hoffelijk en zeiden dat zij het erg betreurden niet anders te kunnen optreden, maar de Ame rikanen moesten in hun vliegtuigsdhiuitie blijven dobberen. Zes uur lang lagen de vliegtuigen in het bruisende water van de baai te wachfen op het bedaren van den stormmaar aan wal kwamen ze niet. Tenslotte moesten de vliegtuigen weer de iucht in «n werd, in bar weer, de vlucht voortgezet' naar Paramoesjir dat in heit eind veilig bereikt werd. De Japanners hebben naar men reeds weet den Amerikaanschen vliegers een h«el andere ontvangst bereid, ofschoon toch werkelijk van den kant der Japanners w®l reden tot koelheid bestaat. Maar noch h«t Japansche volk, noch het officieele Ja pan heeft ook maar de minste terughouding betoond. De Japansche minister van oorlog Hanzo Jamanasji heeft hun een lunch aan gefaoden en souvenirs overhandigd. Zondagavond zijn de Amerikaansche vlie gers uit de Japansche hoofdstad weer naar Kasoemige-oera vertrokken, waar hun vlieg tuigen iiggen. Tegen Woensdag kunnen die geheel zijn nagekeken en "voor een nieuwe groote vlucht in orde gebracht. Dfen dag vertrekken de Amerikanen van Kago-sjina, in het zuiden van het zuidelijk- ste groote eiland van Japan, Kioe-Sioe. Dat is een afstand van 7000 mijl„ die in een rek zal worden afgelegd. Van daar wordt dan naar China gevlogen,. man werd opgenomen. Bij de geluidsproe- j en Vreugd vloog de binnenband uit zijn A®.. °k.en, gc.roeP. uit de eel voorwiel, met het gevolg dat de motorfiets uuidelijk hoorbaar was in de omgeving. Uit het verhoor van den inspecteur bleek dat op het ontslaan van naclitvcrblijvers geen controle gehouden werd. Rechter Havelaar: Er was dan toch wel een zeer slappe controle op uw bureau. De inspecteur zeide, dat bekl. een ac- curaat beambte was, van nauwgezette plichtsbettachting. Verdediger: Oefende de inspecteur wel eens controle uit op de rapporten of op de overdracht van den dienst. Getuige; Voor controle op de nachtrap- porten bestbnd geen reden; controle op de diensten werd niet dikwijls gedaan. Verdediger: Bestond cr een instruct,ie voor den inspecteur? Getuige: Neen. Verdediger: Deed de inspecteur wel eens nachtdienst? Getuige; Zeiden. Verdediger: Werd de verwarming in de cpllen wel eens gecontroleer d? Getuige: Ik heb wel eens een enkele maal de temperatuur in de cellen opge nomen. Het O. M. erkende verzachtende om- standigheden en vroeg veroordeeling tot een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr, Schretlen; wees op, het foutieve stelsel waarvan bk(. slacht- offer is geworden, en vrocg vrijspraak. Uitspraak 10 Juni. RECHTSZAKEN. DE VERHONGERDE ZWERVER. Dinsdag werd voor de Utrcchtsche recht- bank behandeld de geruchtmakende zaak van den dood van den zwerver Pieter Rigter, in een der cellen van het arres- tantjeniokaal te Baarn, waar hij van 26 Maart tot 10 April vergeten werd. Terccht stond een agent van politie te Baarn, aan wien ten lastte werd (gelegd, dat het aan zijn schuld te wiftten is, dat Rigter is overleden, doordat beklaagde het register voor nachtverblijvers niet had in- gezien, en in zijn nachtrapport vermeidde, dat er geen nacht,VerbIijvere noch arre- stanfien waren. r Prof. R. de Josseiin de Jong, hoogfeer- aar in de ziektekundigen ontleedkunde, en prof. dr. J. M. Baart de la faille, hoogleer- aar in de gerechtelijke geneeskunde aan de Utrechfsche Hoogeschool, hebben het lijk van den ongelukkige geschouwd, en ko men in hun rapport tot de conclusie, dat Rigter met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gestorven is aan uitput- ting door volkomen gemis aan drank en spijs. De beklaagde, en ook verschillende an dere agenten, deelden mfce, daf het de gewoonte was om de namen van de nacht verblijvers en aiTestanten, behalve in het register, ook nog op een lei te schrijven en er mondeling" meedueling van te' doen. Dit is niet geschjed. Voorts wordt meestal, er op gelet ot'^ er ook licht in de eel brandt als bewijs dat er iemand is. Maar ditmaal was er geen licht ontstoken, om- dat't nog dag was ('s nam, 5 uur) toen de 29) (Vervolg.) Ja, neem het mij niet kwaiijk Edi, er viei mij een steen van het hart, tpen ik dat hoorde. Ja, ja maar over mij gaat he| voorloopig niet. Wat denk jij te doen? Ik moet wel mijn ontslag nemen. Goed, dat is niets erg. Men behoeft immers geen officier te zijn en genoeg om te leven hebben jeiui immers, voegde hij er met een poging tot schertsen aan toe. Ik heb mij met die gedachffe ook reeds vertrouwd gemaakt, Kate eveneens. Dan wilfen wjj naar het buitejiland gaan, om daar misschien in Londen - ons huweiijk te sluiten, Waar wij daarna blij ven, weten wij nog niet. Hit verdere zal wel in orde komen. Misschien gaan wij toch in Berlijn wonen, en ik hoop Edi, dat wij elkaar dan dikwijls zuflen zien, als het je mogelijk is, het gebeurde te vergeten. Ik denk wel, dat wij elkaar meerma- jen kunnen ontmoetten. Wij hebben ons immers uitges'proken en alles is klaar t)us- schen ons geworden. En Kate zal toch ook tot verzoening bereid zijn. Maar den ma- joor zou ik niet meer bij je willen ontmoe- ten. Ik waarschuw je voor dien man, Ferdi. Heb geen zorg, ik zal hem wel zijn conge geven. Goed. Maar een ding heb je ver geten. Vi at moet er van Haxthausen worden Haxthausen? Wel, toch in goede handen? dati is bij jou Zoo, denk je? Edi, mag ik openhartig zijn? Gaarne. Welnu. Ik weet immers, hoe het met Haxthausen staat, het is overbelast met schulden, dat hib je mij zelf gezegd, daar- om zocht jij ook een rijke part.ij, Jij komt door d? verbreking van ae verloving in een moeilijke positie. Ja, ik zal bankroet moe^jen gaan. Dat mag niet! gebeuren, Edi, Ik weet ie hebt de voorstfik-n van den majoor kortw®g afgeslagen. Ik zei terstond al te gen Kate, dat de majoor niet de goede bemiddefaar kon zijn maar wil je mijn hulp afslaan? Neejn, - ik reken zelfs op die hulp bij de regeling van zaken. Ah, zei je, dat doet mij pleizier, meer dan ik zeggen kan. En Kate zal daar ook neel blij om zijn, Dat geioof ik, zei Edmund met een eigenaardigen giimlach. Zij vvilde immers gaarne slotvrouwe van Haxthausen worden. Dat is nu immers alles voorbij, Edi. Beoordeel Kate niet te hard jij bent zoo goed voor mij geweest, dat ik mag \eronderstellcn, dat je tegenover Kate ook met onvcrzoenlijk zul zijn,. Geioof mij Kate is tot alle hulp bereid en heeft mi] opgedragen, je dit to zeggen. Ik wil geeno som noemen, die zij tot jouw beschikking wil stollen, ik geioof, dat het beste is, dat zij eenige hypotlheeken overneemt, over de rente worden wij het dan wel eens. Edmund stond op. Hij zag zijn broeder ernstig aan, Met geld meent men alles goed to kunnen maken, Neein, neen, Edi, zoo is het niet AUTOBUS OMGESLAGEN. Op 22 Mei omstreeks kwart voor vijf wild6 J. de J., bestuurder van een autobus van den dienst Rotterdam—Heer- iansdam, in de Rosestraat aldaar uitwij- ken voor twee honden. die voor de bus Iiepen. Een van de djeren kwam niette- min onder de bus met het gevolg, daf deze kantelde en omvieL De bus kwam in haar val togen een straatlantaarn die af- brak. Van de grootendeels vernielde bus braken eveneens alle ruiten. Van de inzittenden werden door glas- scherven enz. niet ernstig gewond jut-, frouw M. van D. uit Heerjansdam aan neus en handen, D. van D., eveneens uit Heerjansdam aan den redhterarm, J. W. uit Barendredht en P. H. van den Char- loischen Lagedijk bejden aan het hoofd. De overigen kwamen met den sdhrik vrij. Zij zijn, nadat dr. S. van Dantzich en een verpleger van den geneeskundigen dienst hulp verleend hadden, per rijtuig, autobus en auto van den geneeskundigen dienst huiswaarts gebracht. Toen het ongeluk gebeurde reed de 12- jarige A. B., wonende aan den Hillevliet to Rotterdam, op zijn fiets acliter de auto bus. Hij wilde nog uitwijken, doch werd door de omvallende bus getroffen. Deze jongen is met een groote scheurwond aan de linkerknie en een kwetsuur aan de rechterknie in het ziekenhuis opgenomen. EEN- VERGIFTIGINGSGEVAL TE ROTTERDAM. De schipper van het ir de Koningsha- ven te Rotterdam liggende lichterschip Wil- Km van Drier 64, G. van Teeffelen ge- naamd, voelde zich Zaterdag'morgen onwel. Zijn ongesteldheid ging met duizeligheid en brakingen gepaard. Later op den d^g werd de man weer beter en hij schonk er verder geen aandacht meer aan. Des middags werden echter ook Jzijn 3 kinderen ziek, bij welke zich dezelfde verschijnse- ton voordeden. Dr. Poot, wiens hulp werd ingeroepen, oonstat'eerde dat de kinderen en ook de schipper vergiftige gassen had den ingeademd. "*Bij onderzoek bleek nu, dat zich in het ruim van het schip, waar zich een groot aantai kiston met ferra solution bevondj dampen van ktozelsteenzuur hadden ont- wikkelj, Waarschijnlfjk door den regen was de solution naf geworden en op deze wijze waren de dampen ontstaan. De drie kinderen, de anderhalfjarige Geertruida, de 3jarige Johannus en de <5- jarige Cornelia, werden onmiddellijk per auto van d«n geneeskundigen dienst nair het ziekenhuis vervoerd en aldaar opgeno men. Zondag is het jongsto kind aan de gevolgen overleden. De toestand van de beide andere kinderen is vrij ernstig, (Tel.) MOTORFIETS OVER DEN KOP. De 22(arige R. de Gooijer, zoon van den directeur der Nationale Bankvereeniging to Leiden, reed Zaterdagavond in snelle vaart op zijn motorfiets op den rijksstraat- weg onder Wassenaar. Even voorbij Rust over den kop sloeg en de berijder een eind werd weggesiingerd. Vooibijgangers hebben de heer De G. bewusteloos langs den weg gevonden met ernstige hoofd- en armwonden. Nadat geneeskundige hulp was verleend is hij naar het wijkgebouw van het Groene Kruis vervoerd en vervol- gens per auto naar het Diaconessenhuis to Leiden. GEHEIME JENEVERSTOKERlJ. Te Wijk bij Duurstede is ten huize van J. v. R. eon geheime jeneverstokerij ont dekt. Een flinke hoeveelheid jenever is in beslag genomen. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Werkendam is Vrijdag het 2jarige zoontje van den postoeambte Kl. in een pot kokend wat'er gevallen. Zondag is het aan de gevolgen overleden. INBRAAK EN POGING TOT MOORD. Zondagnacht is ingebroken bij den alleen met zijn zusfer wonenden landbouwer Krui- ze, wonende te VIedder, een plaatjsje ge- Kgen bij Onstwedde. De inbrekers scho- ton en troffen Kruize in de zijde. Hij moest naar het ziekenhuis te Groningen worden v«rvoerd. De buit van de inbrekers bestond uit twee fiefisen. GEKLEURD WATER IN PLAATS VAN COGNAC. In een cafe op het Iepenplein te' Am sterdam, zat een man, die met bezoekers zaken trachtto te doen. Het artikel waarin hij „deed" was cognac, Een andere be- zoeker kocht van hem drie flesschen voor een zeer lagen prijs, Toen de kooper thuis kwam, een der flesschen ontkurkte en zich een glaasje inschonk bleek dat zelfs van een flauwe imitatie van cognac geen sprake was, maar dat de inhoud uit geelachtig wator bestond. De bedotte man heeft aan- gifto bij de politic gedaan. DE VERDWENEN NACHTWAKER TE GOOR. In verband met mededeenngeu, gcaaan door den onlangs door de rechtbank te Almelo tot 13 jaar gevangenisstraf veroor- deelden, beruchten Franke, betreffinde den sedert 29 Augustus 1923 verdwenen nacht- waker te Goor, heeft de vorige week een uitgebreid onderzoek plaats gehad om het lijk van den vermiste te vinden. Echter voortdurend zonder resultaat. Maandagmorgen om negen uur, werd opnieuw gezocht door het parket te Almelo, de marechaussee te Goor en Dr. Hulst, politiedeskundige te Leiden. Franke is des miauags naar #Weddehoen" overgebracht, waar hij de plaats heeft aan- gewezen, waar het lijk, die in vereeniging met twee anderen door hem is vermoord, is begraven. In aansluitmg aan het bovenstaande kan worden medegedeeld, dat het lijk ongeveer 100 il. voorbij de fabriek ^Weddehoen" werd gevonden. Het achterhoofd bleek geheel te zijn ingeslagen. Op het lijk werden een bril en twee tabaksdoozen aan- getroffen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 30 hoofd. De man was toen nog niet dood. De vZwarte Tijger" zou hem daarop den schfdel ingeslagen hebben met den kolf van een geweer. Met hun drieen hadden ze daarop het lijk ongeveer e-n 100 Meter verder den afstand wist hij niet precies meer in het roggelandachter Weddehoen" begraven. Na deze bekentenis werd toen met een wichelroede een onderzoek ter plaatse inge- steld. Gistermiddag heeft het parket Franke naar Goor overgebracht en op zijn nadere aanwijzing is zooals gemeld, het lijk ge vonden. Men bad in een langwerpige kuil een groeve gemaakt, daarin het lijk geworpen en het vervolgens, zooals we schreven met aarde bedekt. In hoever Franke schuldig is aan den afschuwelijken moord zal nu uit het verdere onderzoek moeten blijken. De namen van den Duitscher en den Nederlander zijn nog niet bekend. Het blijkt dat wel in hoofdzaak aan den wachtmeester Nierkens te danken te zijn, dat in deze geheimzinnige verdwijning licht is gebracht. Ja mm Nog wordt gemeld Reeds eenigen tijd werd de zeer beruchte Franke verdacht, dat hij iets wist omtrent de geheimzinnige verdwijning van dennacht- waker van de boterfabriek »Weddehoen". In 'n woning in Duitschland, waar de in- breker vertoefd had, was een sleutel ge vonden van Weddehoen". De wachtmeester der marechaussees te Hengelo, Nierkens, die Franke vrij geregeld in het Huis van Bewaring te Almelo bezocht, trachtte hem aan het praten te krijgen, maar hoewel Nierkens cog al eenigen invloed op F. had, bleef deze toch zeer gesloten over de zaak. De wachtmeester zette inmiddels z'n onder zoek jjverig voort. Toen hij over voldoende materieel beschikte voor aanwijzingen, her- haalde hij zijn poging en Franke viel toen door de mand. Hij vertelde, dat ze met hun drieen naar de fabriek Weddehoen" waren gegaan, om te stelen, n.l. een Duit scher, een Hollander, dien hij niet anders kende dan bij diens bijnaam,,de Zwarte Tijger en hij zelf. Van Ommen verraste hen bij hun inbrekers werk. De Duitscher aldus het verhaal van Franke joeg van Ommen toen een sehot hagel door het faedoeld. Je moogt ons niet verkeerd ver- staan. Watf wij togen jou misdreven heb- b^n, dat zal onze liefde onze dankbaarheid; onze oprechte vriendschap toachten goed to maken nooif het geld. Maar jij zei zelf, dat wij met de wereld, met de ntonschen, tusschen wie wij leven, reke- ning moeten houdem. En wat zou de we reld zeggen. dat wij jou in hetr ongeluk lieten zitten? Neen, Edi dat gaat niet. En wat zou de wereld zeggen, als ik jouw aanbod aannam? Zou ze niet spot- tond zeggen: hij heeft een goed zaakje gemaakt hij heeft zich de verloofde laton afkoopen, Edi. Ik word weer bitter vergeef me. Hef was mij'n bedoeling niet. Maar, Fer dinand, zooals jij het bedoelt gaat het niet. Wij wilton een grondige regeling maken. Als ik je geld zou aannemen. zou ik toch niet de eigenaar van Haxthausen, slechts je beheerder, je plaatsvervanger zijn. Neen Ferdinand, dat gaat, nieti De gedachto .van je genade te leven, dat zou ik niet- v«rdragen. Maar daar kan toch ftodemaal geen sprake van zijn, dat jij van onze genade zoudt leven. Zoo, dunkt je? Ik gevoel dat echter zoo;. Ik doe je een ander voorstel, Ferdi nand, dat de zaak grondig in orde brengt. Ik geef jou Haxthausen, ik sfa mijn erf- recht op Haxthausen af. Met jou, of eigen- iijk Kate's lijkdom, zal de bezitting spoe- dig weer bloeien en ze bjijft in onze fainilie. Wat zeg je daarvan? Je voorstel verrast mij ten zeerste. Ik heb reeds alles voorbereid, Daar- om heb ik den heelen vcormiddag gewerkt. Alle boeken, alle bescheiden zijn in orde, morgen zul je alles zien. Vanavond willen wij niet verder daarover spreken. Dan rij- den wij naar onzon nolaris, die de acto °PJT1^akt, dat ik slot Haxthausen met kite schulden en baten, die baton zijn zeer ge ring beste Ferdi, aan jou in volledigen eigendom aTsta, Dan hebben jullle t'er- stond een tehuis. J[e kunt je hier naar je smaak inrichton. Kate wilde immers zoo gaarne slotvrouwe van Haxfhausen wor den. En jij hebt werkzaamheden, die je beschormen tegen de pijnlijke gcdachf-, altoen van het geld van je vrouw te leven. Je brengt haar een mooie bezittinaf mee ton huweiijk. Ferdinand haalde diep adem,. En wat zal van jou worden? vroeg hij, als ik zoo zelfzuchtig was, je voorstll aan to nemen? Van zelfzucht kan hier geen sprake zijn, Ferdi, Ik kan eenvoudig niet anders handelen. Je geld kan ik nipt aannemen, als ik reSpici voor mij zelf wil houden. Maar zonder middelen kan ik Haxthausen ook niet behouden, ik zou hef toch moeten verkoopen. Maar het is mij natuurlijk aan- genamer, ons vaderlijk ei-fdeel in jouw handen te zien, het blijft in de familie n'et over i" handen van vreemden. Wij staan htor bij de graven van onze ouders en voorouders. Ferdinand wil jij den bodem waarin zij rusten, aan vreem den overIaten Kun jij de gedachte ver- dragen, dat vreemde handen deze graven afbreken. Neen, neen, Duisneem mijn voorstel aan. Slechts onder een voorwaarde. En die js? EEN NOODLOTTIGE AUTOTOCHT. Een zeer ernstige auto-ongeval heeft Zondagavond omstreeks zes uur te Kalden- kirchen (Duitschland) plaats gehad, waarbij vier personen het leven lieten, drie zeer zwaar werden gewond en nog eenige andere personen lichte kwetsuren hebben opgedaan. Een elftal dames en heeren had met een Ford-vrachtauto een uitstapje gemaakt naar een der naburige plaatsjes bij Ka'denkirchen en zich in den vrachtauto zeer genoegelijk ingericht. Een vaatje bier, benevens glazen en banken vormden het interieur. Bij den terugkeer van het uitstapje werd op den hoek van den Breyelschen- en Brachterweg een zeer scherpen draai genomen. Het gevolg bier van was, dat het gewicht van den auto te veel naar een kant ging en het geheele gezelschap onder den onderste- boven gekantelde auto terecht kwam. In middels toegesnelde hulp hielp mede de passagiers uit hun netelige positie te redden. Vier heeren bleken gedood te zijnt.w. Halthausen, W ienen, Schliesser en Nillissen. Den heer Schliesser waren scherven van een bierglas in de keel gedrongen, terwijl een ander den stuurstoel in de borstkas had gekregen. Drie dames hebben zeer zware verwondingen opgeloopen. HET LIJK VAN MAJOOR BAILY GEVONDEN. De Londenscbe redacteur der „Msb meldt Donderdag werd uit de Theems een in verregaanden staat van ontbinding ver- keerend lijk opgehaald. Het hoofd vertoonde een kogelwonde. Uit voorwerpen, welke op het lijk werden gevonden, bleek, .dat het dat van majoor Baily was, wiens vrouw den 7den December in haar woning doqd- geschoten werd gevonden. Vijf en een halve maand lang heeft niet alleen de politie in Engeland, doch ook die Dat jouw besjjaan verzekerd is. Je zult terstond hooren, dat ik ook daaraan heb gedacht en dat ik eigenlijk ten groot egoist ben, Ik kon immers z'eg- gen als je in mijn plaats als eigenaar van Haxthausen optreedt heb ik tonminste aan- spraak op de dertigduizend mark moeder- hjk erfdeel. Natuurlijk. Wacht maar. Met die som kon ik ntot veel beginnen. Ik doe daar afstand van. Maar je kent het voorweek Nidder- hovt? Je wilt Joch l, ker nief die arm- zalige boerderij aan het uiferste eind van de landtong hebben. Ja, dat wil ik- Nedderhovt zal mijn eigendom worden,. Cat gaat niet, Dat armzalig stukje grond is geen dertigduizend mark waard. - Voor mij is het dubbel zoo veel vvaard, Ferdinand. Ik zal daar ver van de wereld. waarmee ik nu heb afgedaan hee- tomaal voor mijn werk, en, als het kan oor mijn geluk leven. Je zult zeppfen dat het kleine bezit 'niets opbrenot.ft o' bij eenvoudige behoeften heeft meii zoo vveinig noodig, en dan, mijn beste, heb ik nog andere bronnen van inkomsten. Nu ben ik nieuwsgierig. i J'l bent in de literatuur slecht thuis r rdi, anders zou je waarschijnlijk al eens van evn schrijver Edmund Hansen hebben gehoord. Ik ttorinner mij, dat die naam den laatsten winter genoemd werd,. Hij moet n zeer interessanten roman hebben ge- schreven, hoe heet die nog weer? De menschen van' Nedderhovt. (Wordt vervolgd.) VAN r-1 r«TTr - nnwniitMi'^aea

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1924 | | pagina 5